Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Esemény latolgató:

Teljesül Verstappen vágya és egy esős futamon ismét ő lesz a nyerő.
0
0 szavazat
Eső nélkül is behúzza ismét Verstappen.
1
10%
Hamilton megmutatja, hogy van még benne motiváció és behúzza ezt a nagydíjat.
0
0 szavazat
Vettel bebizonyítja, hogy komolyan kell számolni vele és a Ferrarival: megnyeri a futamot.
0
0 szavazat
Ismét egymásra talál a Vettel-Hamilton-Verstappen páros, ami ismét tönkreteszi egyik-másikuk futamát
0
0 szavazat
Jó idő lesz, szikrázó napsütés, és egy eseménytelen, unalmas futam.
2
20%
Az időjárás miatt egy extrém futamot látunk, ahol pillanatról-pillanatra változnak az esélyek egészen a leintésig.
0
0 szavazat
Kaotikus futam lesz a sok versenybaleset miatt, ahol az SC-nak folyamatosan lesz teendője.
0
0 szavazat
A három élcsapat "Nr.1" pilótája betlizik, ami miatt a "2. sz-ú pilóták" fognak dominálni a versenyen.
0
0 szavazat
A McLaren ismét jó formát mutatva, sok pontot zsebel be.
2
20%
Verstappen nyer
0
0 szavazat
Hamilton nyer
0
0 szavazat
Vettel nyer
3
30%
Kimi nyer
1
10%
Bottas nyer
1
10%
Ricciardo nyer
0
0 szavazat
Meglepetés ember nyer.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 10

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.11.13. 16:01

Schumixx írta:
Magic írta: Ki mondta hogy nagyot küzdött?

Év elején volt pole, volt győzelem. Felzárkózott Hamiltonra a pontversenyben. Túlságosan is.
Hamilton mögött mehetett volna, csak gondolom félő volt hogy mi van ha nem akar mögötte menni?!
Na akkor jöhetett az új szerződés...
Tehát inkább legyen a ferrarisnál is gyengébb csak nehogy lenyomja Lewist, ezt kéne komolyan venni? A motorcsavarás ötlet amúgy honnan jön? Csak azért mert Bottas bevallása szerint a gumik munkárabírásával van a fő gond, és Hamiltonnak ugyanazzal volt gondja amikor Bottasnak sikerült jobban.
Persze, és mindez csak véletlenül történt akkor amikor...
Nincs semmi gond ezzel, az újonc ne ugráljon egyből.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2017.11.13. 16:05

Magic írta: Nincs semmi gond ezzel, az újonc ne ugráljon egyből.
Bottas idei teljesítménye kifejezetten égő a csapatra nézve... (a hosszabbítás miatt még inkább)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.11.13. 16:05

Schumixx írta:
Magic írta: Ki mondta hogy nagyot küzdött?

Év elején volt pole, volt győzelem. Felzárkózott Hamiltonra a pontversenyben. Túlságosan is.
Hamilton mögött mehetett volna, csak gondolom félő volt hogy mi van ha nem akar mögötte menni?!
Na akkor jöhetett az új szerződés...
Tehát inkább legyen a ferrarisnál is gyengébb csak nehogy lenyomja Lewist, ezt kéne komolyan venni? A motorcsavarás ötlet amúgy honnan jön? Csak azért mert Bottas bevallása szerint a gumik munkárabírásával van a fő gond, és Hamiltonnak ugyanazzal volt gondja amikor Bottasnak sikerült jobban.
Bottas ezirányú nyilatkozatai fabatkát sem érnek. Biztosan nem (vagy nem csak) azzal van gondja amiről panaszkodik. Mindegyikük ilyesmit nyilatkozik, ha nem elég gyors. A szerződéséről úgysem nyilatkozhat, az meg nem elvárható, hogy töredelmesen bevallja, hogy Hamiltonhoz képest műkedvelő, mert ehhez nagyon Stockholm szindrómásnak kellene lennie.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.11.13. 16:57

Magic írta: Persze, és mindez csak véletlenül történt akkor amikor...
Nincs semmi gond ezzel, az újonc ne ugráljon egyből.
Monaco időmérő. Bottas 3. Ham 14. ez se tűnik reális különbségnek. Biztos szabotálták Lewis-t. :)
Az a merci akinek tavaly nagyon fontos hogy 1-2ben fussanak be szezonzárón akkor is amikor már bezsebeltek mindent, majd szándékosan Vettel mögé teszi az egyik autóját?
Hungaroring után mikor nem adott le Bottas motorja azonos teljesítményt, van valami erről?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.11.13. 17:18

Gocpont írta:Tehát inkább legyen a ferrarisnál is gyengébb csak nehogy lenyomja Lewist, ezt kéne komolyan venni? A motorcsavarás ötlet amúgy honnan jön? Csak azért mert Bottas bevallása szerint a gumik munkárabírásával van a fő gond, és Hamiltonnak ugyanazzal volt gondja amikor Bottasnak sikerült jobban.
Szerintem még túl új neki minden, Hamilton ellen nem ment azért annyira rosszul és vélhetően sokkal inkább Hamiltonra építkeztek, figyeltek. Nem hiszem egyébként, hogy Hamiltonnal sokan felvennék a versenyt egy szezonon át, talán Verstappen lenne erre képes egyedül.
Mielőtt a Rosberges példa jönne: akkor csak belső küzdelem volt, most azért volt 6-8 futamig amíg lehetett hinni, hogy tényleg verseny van és be kellett állni valaki mögé aki nem is kérdés, hogy Hamilton. Akármekkora majom, jelenleg a leggyorsabb a mezőnyben és már esze is van a versenyzéshez.


A tegnaphoz: valóban ritka ergya rajtot csinált, kb. mintha én indultam volna el. Simán elengedte Vettelt, egy fasz nem lehet mást mondani. Utána is elég szarul ment, igazuk van Schumixxéknak, rajta nem lehetett annyira érezni a hajtást pedig aztán idénre már tényleg semmi nem számít

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.11.13. 18:32

Jadrina írta:
Magic írta: Nincs semmi gond ezzel, az újonc ne ugráljon egyből.
Bottas idei teljesítménye kifejezetten égő a csapatra nézve... (a hosszabbítás miatt még inkább)
:D :D :D

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.11.13. 18:51

Januárban igazolták le egy akkorra már teljesen Hamiltonra épített autóban..
Az is csoda volt hogy év elején hozott egy pár polet meg győzelmet.
Ugyanebben a szituban nincs versenyző aki le tudta volna nyomni Hamiltont! Se Verstappen, se Vettel, se Senna se Fangio se senki.
Vettelt igen illet volna elkapnia, nem csak most hanem úgy komplett az egész évben.
De egy évet én még vátnék azzal hogy pálcát törjünk a feje fölött.
Neked nem kell Jadrina. :D

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.11.13. 19:19

Magic írta:
Ki mondta hogy nagyot küzdött?

Év elején volt pole, volt győzelem. Felzárkózott Hamiltonra a pontversenyben. Túlságosan is.
Hamilton mögött mehetett volna, csak gondolom félő volt hogy mi van ha nem akar mögötte menni?!
Na akkor jöhetett az új szerződés...
Tuti, hogy így volt. Másképpen nem is lehetett. (:n (:i
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.11.13. 19:37

Igaz, hogy csak Villeneuve, de azért ide teszem, mert a témába vág:

http://f1vilag.hu/hirek/villeneuve-bott ... ercedesnek :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2017.11.13. 23:50

Vettel lerajtolta Hamiltont is Austinban. Csak azon a pályán valamivel könnyebb volt előzni, így Louisiana vissza tudott vágni.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.11.14. 08:10

Gocpont írta:Vettel lerajtolta Hamiltont is Austinban. Csak azon a pályán valamivel könnyebb volt előzni, így Louisiana vissza tudott vágni.
Ja és ott miután már mindenki aki számított megelőzte Bottast, Vettelt 1 fél körig se tudta fel tartani, kereket cseréltek neki a vége elött 5 körrel mert annyira elfogyott a gumija, ott se a motorerővel volt problémája.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.11.14. 08:24

Schumixx írta:
Gocpont írta:Vettel lerajtolta Hamiltont is Austinban. Csak azon a pályán valamivel könnyebb volt előzni, így Louisiana vissza tudott vágni.
Ja és ott miután már mindenki aki számított megelőzte Bottast, Vettelt 1 fél körig se tudta fel tartani, kereket cseréltek neki a vége elött 5 körrel mert annyira elfogyott a gumija, ott se a motorerővel volt problémája.
Te miről beszélsz??
Mert Gócpont arról hogy senki se lerajtolhatatlan. Mert ez biza fel lett róva Bottasnak. Micsoda dolog hogy lerajtolta Vettel... hát ilyen csúfság még senkivel se fordult elő....

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.11.14. 09:02

Magic írta: Te miről beszélsz??
Mert Gócpont arról hogy senki se lerajtolhatatlan. Mert ez biza fel lett róva Bottasnak. Micsoda dolog hogy lerajtolta Vettel... hát ilyen csúfság még senkivel se fordult elő....
Értem hogy rajtolták már le Hamiltont, tavaly sokszor többen is nekem nem kell mondani.
Én most annyit róttam fel neki ezzel a konkrét rajtal hogy ilyenkor mindenki befelé húz ő meg akkora rést hagyott mint egy amatőr, csak ennyi. De utána még meg lehet próbálni a poziciót visszafogni.
Ha már pont Austin jött szóba felrémlett Bottas ottani teljesítménye, csak arról beszéltem.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.11.14. 09:09

Magic írta:Januárban igazolták le egy akkorra már teljesen Hamiltonra épített autóban..
Az is csoda volt hogy év elején hozott egy pár polet meg győzelmet.
Ugyanebben a szituban nincs versenyző aki le tudta volna nyomni Hamiltont! Se Verstappen, se Vettel, se Senna se Fangio se senki.
Vettelt igen illet volna elkapnia, nem csak most hanem úgy komplett az egész évben.
De egy évet én még vátnék azzal hogy pálcát törjünk a feje fölött.
Neked nem kell Jadrina. :D
Ez oké, csak ez nem ugyanazt jelenti, mint az hogy letekerik Bottas motorját, mert amúgy tutira verné Hamiltont.
Amikor Hamilton a gyengébb akkor Ő a balfasz, Bottas meg király, ha Bottas akkor őt tuti szabotálják és le van tekerve a motorja. Talán reálisabb hogy se itt se ott nem szabotálták egyiket se.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.11.14. 09:24

Schumixx írta:
Magic írta:Januárban igazolták le egy akkorra már teljesen Hamiltonra épített autóban..
Az is csoda volt hogy év elején hozott egy pár polet meg győzelmet.
Ugyanebben a szituban nincs versenyző aki le tudta volna nyomni Hamiltont! Se Verstappen, se Vettel, se Senna se Fangio se senki.
Vettelt igen illet volna elkapnia, nem csak most hanem úgy komplett az egész évben.
De egy évet én még vátnék azzal hogy pálcát törjünk a feje fölött.
Neked nem kell Jadrina. :D
Ez oké, csak ez nem ugyanazt jelenti, mint az hogy letekerik Bottas motorját, mert amúgy tutira verné Hamiltont.
Amikor Hamilton a gyengébb akkor Ő a balfasz, Bottas meg király, ha Bottas akkor őt tuti szabotálják és le van tekerve a motorja. Talán reálisabb hogy se itt se ott nem szabotálták egyiket se.
Add1, Azt sose mondtam hogy verné Hamiltont
Add2, Azt se mondtam soha hogy Hamilton a balfasz, Bottas meg a király
Add3, Legjobb tudomásom szerint a motortekergetést se mondtam soha.

Pusztán a furcsa egybeesések amik zavarnak. A pont akkor nem találja önmagát mikor felzárkózott Hamiltonra. És pont akkor találja meg önmagát mikor eldölt a vb cím.
Dombon ülő fűcsomó legyek ha ez nem furcsa...

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.11.14. 09:27

Schumixx írta:
Magic írta: Te miről beszélsz??
Mert Gócpont arról hogy senki se lerajtolhatatlan. Mert ez biza fel lett róva Bottasnak. Micsoda dolog hogy lerajtolta Vettel... hát ilyen csúfság még senkivel se fordult elő....
Értem hogy rajtolták már le Hamiltont, tavaly sokszor többen is nekem nem kell mondani.
Én most annyit róttam fel neki ezzel a konkrét rajtal hogy ilyenkor mindenki befelé húz ő meg akkora rést hagyott mint egy amatőr, csak ennyi. De utána még meg lehet próbálni a poziciót visszafogni.
Ha már pont Austin jött szóba felrémlett Bottas ottani teljesítménye, csak arról beszéltem.
Megpróbálták ha jól emlékszem a boxkiállásoknál. Ahhoz hogy pályán meg Mercedes előzzön Ferrarit láttuk hogy még a frissebb gumi se volt elég... Nemhogy még azonos taktikán is voltak.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.11.14. 09:30

Magic írta: Pusztán a furcsa egybeesések amik zavarnak. A pont akkor nem találja önmagát mikor felzárkózott Hamiltonra. És pont akkor találja meg önmagát mikor eldölt a vb cím.
Dombon ülő fűcsomó legyek ha ez nem furcsa...
Jó akkor nem mondtad, elhiszem és keresgetni se akarok emiatt, bocsánat.
Mit talált meg önmagában, most őszintén?
Hamilton falhozbaszta, Vettel elött meg 3 századdal behozott egy pole-t, Vettel még bele is hibázott. Majd a futamon a pole-ból kihozta a minimumot.
Ez eddig is benne volt.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.11.14. 09:35

Magic írta: Megpróbálták ha jól emlékszem a boxkiállásoknál. Ahhoz hogy pályán meg Mercedes előzzön Ferrarit láttuk hogy még a frissebb gumi se volt elég... Nemhogy még azonos taktikán is voltak.
Akkor
Ad1. Mivel nem ugyanaz a keverék ezért a kopását nem lehet összehasonlítani azzal hogy melyikben hány kör van, így frissebbnek se tekinthető.
Ad2. Hamilton közelebb került abban a 6 körben amennyi még maradt neki próbálkozni, mint Bottas amennyit próbált 70 kör alatt.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.11.14. 09:56

Schumixx írta:
Magic írta: Pusztán a furcsa egybeesések amik zavarnak. A pont akkor nem találja önmagát mikor felzárkózott Hamiltonra. És pont akkor találja meg önmagát mikor eldölt a vb cím.
Dombon ülő fűcsomó legyek ha ez nem furcsa...
Jó akkor nem mondtad, elhiszem és keresgetni se akarok emiatt, bocsánat.
Mit talált meg önmagában, most őszintén?
Hamilton falhozbaszta, Vettel elött meg 3 századdal behozott egy pole-t, Vettel még bele is hibázott. Majd a futamon a pole-ból kihozta a minimumot.
Ez eddig is benne volt.
Magad is láthattad a két szemeddel hogy kb a Ring óta még ennyit se "tudott" elérni. Általában előtte volt a két Ferrari, időnként még a két Red Bull is...

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.11.14. 10:32

Magic írta: Magad is láthattad a két szemeddel hogy kb a Ring óta még ennyit se "tudott" elérni. Általában előtte volt a két Ferrari, időnként még a két Red Bull is...
Erre csak azt tudom mondani újra, hogy monacoban időmérőn Lewis 14. lett, Sochiban is szenvedett.
Az is kurvagyenge és az se a merci érdeke, ahogy az se hogy Bottas a ferrarik és a redbullok mögött legyen. Így a konteó még indítékkal se bizonyítható, máshogy meg amúgyis lehetetlen.

Azt meg azért nem tudhatták, hogy a ferrari majd ennyi pontot fog eldobni singapore-ban meg meg japánban. Itt már számolgatták is hogy azok nélkül milyen szoros lenne ez. Nagyon is kellett volna a mercinek, hogy Bottas sokkal több pontot vegyen el Vetteltől.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2017.11.14. 12:19

Schumixx írta:Itt már számolgatták is hogy azok nélkül milyen szoros lenne ez.
Egyáltalán nem lett volna szoros az eldobott pntok nélkül sem.

Hamilton: Oroszország 13 (Vettel +3), Monaco 9 (Vettel +0), Brazília 13 (Vettel +7) -> 45 pont
Vettel: Baku 13 (Hamilton +0), ha neki adjuk Szingapúrt akkor 25 (Hamilton +10-13?) -> 48-51 pont

Tehát Vettel 3-6 ponttal dobott el többet idén, mint Hamilton. Spa-Monza környékére világos lett, hogy a Ferrari lemaradt a fejlesztési versenyben és esetleg olyan pályákon domboríthatnak, ahol a Mercedes már korábban is volt, hogy gyengélkedett (Szingapúr). De már egészen onnantól fogva nem volt valószínű Vettel címe. A Hungaroringig 11 futamból Vettel megnyert négyet, az azóta eltelt 8 futamból pedig egyedül Szingapúrban lehetett volna erre reális esély, mert Brazíliát is Bottasnak a pole-ból hoznia kellett volna (arról nem is beszélve, hogy Hamilton szerintem simán nyeri a versenyt, ha nem hibázik a kvalin).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.11.14. 12:34

vollebak írta:
Egyáltalán nem lett volna szoros az eldobott pntok nélkül sem.

Hamilton: Oroszország 13 (Vettel +3), Monaco 9 (Vettel +0), Brazília 13 (Vettel +7) -> 45 pont
Vettel: Baku 13 (Hamilton +0), ha neki adjuk Szingapúrt akkor 25 (Hamilton +10-13?) -> 48-51 pont

Tehát Vettel 3-6 ponttal dobott el többet idén, mint Hamilton. Spa-Monza környékére világos lett, hogy a Ferrari lemaradt a fejlesztési versenyben és esetleg olyan pályákon domboríthatnak, ahol a Mercedes már korábban is volt, hogy gyengélkedett (Szingapúr). De már egészen onnantól fogva nem volt valószínű Vettel címe. A Hungaroringig 11 futamból Vettel megnyert négyet, az azóta eltelt 8 futamból pedig egyedül Szingapúrban lehetett volna erre reális esély, mert Brazíliát is Bottasnak a pole-ból hoznia kellett volna (arról nem is beszélve, hogy Hamilton szerintem simán nyeri a versenyt, ha nem hibázik a kvalin).
Singapore-ban Ham-nak az 5. hely nézett volna ki maximum, malajziában is erősebb volt a ferrari és a red bull is csak Ric jobban fennakadt, Japánt nem tudjuk meg mi lett volna. Bevallom pontosan nem számoltam utána.
Ettől még hiszek neked. :)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2017.11.14. 13:01

vollebak írta:
Egyáltalán nem lett volna szoros az eldobott pntok nélkül sem.

Hamilton: Oroszország 13 (Vettel +3), Monaco 9 (Vettel +0), Brazília 13 (Vettel +7) -> 45 pont
Vettel: Baku 13 (Hamilton +0), ha neki adjuk Szingapúrt akkor 25 (Hamilton +10-13?) -> 48-51 pont

Tehát Vettel 3-6 ponttal dobott el többet idén, mint Hamilton. Spa-Monza környékére világos lett, hogy a Ferrari lemaradt a fejlesztési versenyben és esetleg olyan pályákon domboríthatnak, ahol a Mercedes már korábban is volt, hogy gyengélkedett (Szingapúr). De már egészen onnantól fogva nem volt valószínű Vettel címe. A Hungaroringig 11 futamból Vettel megnyert négyet, az azóta eltelt 8 futamból pedig egyedül Szingapúrban lehetett volna erre reális esély, mert Brazíliát is Bottasnak a pole-ból hoznia kellett volna (arról nem is beszélve, hogy Hamilton szerintem simán nyeri a versenyt, ha nem hibázik a kvalin).

Kicsit szelektíven gyűjtögetsz... :mosoly:

Csak Szingapúrt említed, miközben valószínűleg meglett volna Malajzia is, ha nincs az időmérő előtti motor csere, így Hamilton csak 3. Japán nem valószínű, de legalább a 2. helyet hozhatta volna. Aztán Mexikóban is erősnek tűnt, de ott meg kiírta mindkettejüket már az első körben... Nem a fejlesztési versennyel bukták ezt, hanem azzal a 3 egymást követő futammal... (Szingapúr, Malajzia, Japán)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.11.14. 19:46

Redbull írta:Kép

Nos a motor még nem valami acélos.
:szom02
Fűnyírótól mit vársz...?

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Brazil Nagydíj - Interlagos - 2017.11.10-12. - a helyosztókért!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.11.14. 19:52

az mi már, hogy a mezőny leggyorsabb autója nem tudja megelőzni a mezőny leglassabb autóját, ha mindkettőnek van DRS-e? (Perez - Alonso futam végi történet)

Lezárt