FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Lesz-e változás a tavalyi erőviszonyokhoz képest?

Igen, a Ferrari simán behúzza a futamot - bár tavaly is behúzták
1
8%
A Mercedes láthatóan visszaesett a többiekhez képest
0
0 szavazat
A Red Bull kiemelkedik a mezőnyből
1
8%
A McLaren lett a 3-4. erő
3
23%
A Renault megtáltosodott
0
0 szavazat
Ugyanmá'
8
62%
 
Szavazatok száma: 13

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2018.03.25. 11:58

Kivételesen nem panaszkodni fogok. Nem volt izgalmas futam, de azért a tavalyi évnél sokkal bizakodóbb vagyok. Ez a tavalyi évben még izgalmasnak számított volna számomra. Alonso végre nagyot ment, végig tudta tartani az üldözőket. Előzni nagyon nehéz, de legalább nem DRS féle kerülgetésekről szólt az egész, és így legalább lehetett kiválóan védekezni is. Ez egy ilyen pálya, lesz majd máshol is verseny. Abban bízom, hogy a Renault talál valamit év közben a motor terén, ugyanis a Red Bull ugyan kicsit előrébb van, a McLaren és a gyári Renault viszont teljesen fej-fej mellett. Ha fel tudnának zárkózni legalább annyira, hogy megtréfálják a Ferrari-Merci duót, akkor még lehetnek izgalmas versenyek.
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.03.25. 13:09

rdaneelolivaw írta:A futam szinvonalát erősen mutatja a hozzászólások mennyisége.
Ráadásul ez az évadnyitó lenne vagy mi.
Kb 15 hsz - ebből én voltam 3 (aki nem látta)

(:u
ma volt a futam? (:v

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.03.25. 13:13

rdaneelolivaw írta:
Csak 20 kört láttam, de ebből a 20 körből Vettel ment hibátlanul, viszont volt egy ordas Hamilton hiba.
Ha a seggedben mennek ennyi időn keresztül az minden csak nem komfortzóna.

Gondolom ismét Hamilton ment tökéletesen, Vettel pedig szétesett. (:o
Feltételezem, nem ébredtél fel még teljesen, az utolsó 20 körre sem. Máskülönben el nem tudom képzelni miért állítod, hogy Hamilton "ordas nagy hibát" követett el. Ha viszont vitatod a komfortzónát attól, aki élen megy, akkor gondolom ezt elfogadod Hamilton esetében is, aki amíg az a számomra azóta is teljesen érthetetlen csúfság megtörtént vele, hogy a biztos győzelmet kiénekelték a szájából.

Rohadt igazságtalan eredmény született. Tegnap megdolgozott a sikerért keményen, és ma is. Aztán jön egy malacos SC és az a Vettel nyeri meg a futamot, akinek a legkevesebb köze volt ehhez a győzelemhez. Nem csodálom, hogy Hamilton nem akart kiszállni az autójából.

Megjegyzem, már mikor tegnap olvastam azt az ostoba lekezelő dumáját Vettellel kapcsolatban, gondoltam, hogy hamar megkapja érte a magáét. Hát megkapta. Jobb lenne, ha tartaná a száját a jövőben, de sajnos nem tudja.

Ennek ellenére rohadt igazságtalan eredmény született. Értem ezt Kimire is megjegyzem.

:szom04
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.03.25. 15:46

Lance, én értem amit mondasz, de épp tegnap lett megszakértve itt a fórumon, hogy Hamilton mennyire kinőtte ezeket és mennyire ki tud zárni minden szarságot. Hát, látszik :D

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.03.25. 15:59

rdaneelolivaw írta:A futam szinvonalát erősen mutatja a hozzászólások mennyisége.
Ráadásul ez az évadnyitó lenne vagy mi.
Kb 15 hsz - ebből én voltam 3 (aki nem látta)

(:u
Nem ez semmit nem mond el sem a futamrol, sem a szezonrol. 2002 es 2004 kozott peldaul mennyivel voltak izgalmasabb evadnyitok es szezonok, hogy csak egy korsuakot emlitsek.
Aki magarol a forma 1- ről szeretne beszelhetni mar nem ide jon. Itt csupa magukat kiabrandultnak mondott ember van. Akkor minek beszeljunk rola?

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.03.25. 16:33

http://en.mclarenf-1.com/index.php?page ... n%20Vettel

Ezt az oldalt most találtam. Itt meg lehet nézni ki volt gyorsabb.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.25. 16:51

Redbull írta:http://en.mclarenf-1.com/index.php?page ... n%20Vettel

Ezt az oldalt most találtam. Itt meg lehet nézni ki volt gyorsabb.
:mosoly:
Én szoktam nézni.
Na, az látszik, hogy míg normál esetben (Hamilton és Räikkönen) kb 21,2 mp-et bukik a versenyző a kerékcserével, addig a VSC alatt Vettel mindössze 9,6 mp-et bukott Hamiltonnal szemben. Ez van.
Pedig Hamilton a sárga gumikon is - egy kivétellel - minden körben gyorsabb volt a használt ultra-lágyon lévő Vettelné, azaz, semmi esélye nem volt Vettelnek.
És mivel Räikkönennel szemben sem tudott előnyt kicsikarni ez idő alatt, sima kerékcsere estén maradt volna Kimi mögött. 17,2 mp volt csak az előnye és abból jött volna le a 21,2 mp, azaz valahol Kimi mögött 4 mp-cel jött volna vissza.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2018.03.25. 18:01

Megnéztem a rajtot, elaludtam, felébredtem a dobogóra. :D Lehet, hogy a lényeget láttam?

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.03.25. 18:53

nikotin írta:
Redbull írta:http://en.mclarenf-1.com/index.php?page ... n%20Vettel

Ezt az oldalt most találtam. Itt meg lehet nézni ki volt gyorsabb.
:mosoly:
Én szoktam nézni.
Na, az látszik, hogy míg normál esetben (Hamilton és Räikkönen) kb 21,2 mp-et bukik a versenyző a kerékcserével, addig a VSC alatt Vettel mindössze 9,6 mp-et bukott Hamiltonnal szemben. Ez van.
Pedig Hamilton a sárga gumikon is - egy kivétellel - minden körben gyorsabb volt a használt ultra-lágyon lévő Vettelné, azaz, semmi esélye nem volt Vettelnek.
És mivel Räikkönennel szemben sem tudott előnyt kicsikarni ez idő alatt, sima kerékcsere estén maradt volna Kimi mögött. 17,2 mp volt csak az előnye és abból jött volna le a 21,2 mp, azaz valahol Kimi mögött 4 mp-cel jött volna vissza.
Ez van. Nem kell drámáznia Lajosnak, én még azt is megkockáztatom, hogy ez egy kijózanító pofon volt számára (és a Merci számára is) azért hogy ne kezeljék lazán az ellenfeleket. Bottas hibája sokba került a csapatnak és magának is minden tekintetben.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.03.25. 19:05

rdaneelolivaw írta:
Magic írta:Szinte teljesen olyan mint Vettel a korai Red Bullos éveiben. Az élen hibátlan, de amint a komfortzónáján kivül kerül fejben kicsit szétesik.
Csak 20 kört láttam, de ebből a 20 körből Vettel ment hibátlanul, viszont volt egy ordas Hamilton hiba.
Ha a seggedben mennek ennyi időn keresztül az minden csak nem komfortzóna.

Gondolom ismét Hamilton ment tökéletesen, Vettel pedig szétesett. (:o
Ez a megjegyzés most Maxiról szólt.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.03.25. 19:25

rdaneelolivaw írta:
Magic írta:Szinte teljesen olyan mint Vettel a korai Red Bullos éveiben. Az élen hibátlan, de amint a komfortzónáján kivül kerül fejben kicsit szétesik.
Csak 20 kört láttam, de ebből a 20 körből Vettel ment hibátlanul, viszont volt egy ordas Hamilton hiba.
Ha a seggedben mennek ennyi időn keresztül az minden csak nem komfortzóna.

Gondolom ismét Hamilton ment tökéletesen, Vettel pedig szétesett. (:o
Nem az Alo volt... 20x-on körön át ment hibátlanul úgy, hogy mögötte körönként 1mp-vel gyorsabb autó próbált előzni.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.03.25. 20:09

Nem kéne hogy mindig az Ausziknál legyen a nyitó futam
Egyrészt nem tartozik a kedvenc pályáim közé,mástrészt itt nem szokott kijönni a valós erőviszonyok.
Most se jött ki,és ráadásul még előzni se lehetett.
Vissza Adelaide-t! :roll: :roll:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.03.25. 20:22

Bár nem tartom igazságosnak a dobogot, de ettől függetlenül, nem bánom, hogy ez lett a végeredmény. Legalább nem arról szól most minden, hogy Hamilton ismét világbajnok lesz. Legalább nem setagaloppnak tűnik... Az egész éves szezon szempontjabol kedvezőbb eredmény született.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.03.25. 20:34

t-oom írta: Nem az Alo volt... 20x-on körön át ment hibátlanul úgy, hogy mögötte körönként 1mp-vel gyorsabb autó próbált előzni.
Meg jo, hogy nem lattam, mert tutira osszeszartam volna magam ettol a csodatol. 150 szazalekon ment mi?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.03.25. 20:55

Rocco írta:
t-oom írta: Nem az Alo volt... 20x-on körön át ment hibátlanul úgy, hogy mögötte körönként 1mp-vel gyorsabb autó próbált előzni.
Meg jo, hogy nem lattam, mert tutira osszeszartam volna magam ettol a csodatol. 150 szazalekon ment mi?
Verstappennek drukkolva azt kell mondanom, hogy tényleg mesteri volt Alonso. Rohadt frusztráló volt, hogy nem volt hajlandó egy rossz mozdulatot sem tenni. Semmi esélye nem volt Vestappennek az előzésre és ez őt ismerve elég beszédes.

Tomi azzal túloz, hogy 1 másodperccel gyorsabb volt körönként a Red Bull, elvégre tök ugyanaz a motor van mindkét kocsiban, a kasznik között meg ekkora különbséget nincs. De jelentősen gyorsabb volt a Red Bull, ez biztos (átlagban olyan 5-6 tized lehetett ezen a pályán körönként), szóval Alonso ma tényleg minden dicséretet megérdemel.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.03.25. 21:01

vollebak írta:
Verstappennek drukkolva...

ne szolj hozzam...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.03.25. 21:03

Rocco írta:
t-oom írta: Nem az Alo volt... 20x-on körön át ment hibátlanul úgy, hogy mögötte körönként 1mp-vel gyorsabb autó próbált előzni.
Meg jo, hogy nem lattam, mert tutira osszeszartam volna magam ettol a csodatol. 150 szazalekon ment mi?
Nem, csak szimplán nem hibázott.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.03.25. 21:04

Rocco írta:
vollebak írta:
Verstappennek drukkolva...

ne szolj hozzam...
Hajrá Maxi :hajra01 :hajra01

(:v (:v
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.03.25. 21:04

t-oom írta: Nem, csak szimplán nem hibázott.
Elhiszem, de tudod hogy van ez, neha egy kis Alonso utalatot el kell ejtegetni itt-ott.
Ganaj vagyok mi?

(annak viszont orulok, ha ti orultok)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.03.25. 21:28

Lancelot írta:Feltételezem, nem ébredtél fel még teljesen, az utolsó 20 körre sem. Máskülönben el nem tudom képzelni miért állítod, hogy Hamilton "ordas nagy hibát" követett el. Ha viszont vitatod a komfortzónát attól, aki élen megy, akkor gondolom ezt elfogadod Hamilton esetében is, aki amíg az a számomra azóta is teljesen érthetetlen csúfság megtörtént vele, hogy a biztos győzelmet kiénekelték a szájából.

Rohadt igazságtalan eredmény született. Tegnap megdolgozott a sikerért keményen, és ma is. Aztán jön egy malacos SC és az a Vettel nyeri meg a futamot, akinek a legkevesebb köze volt ehhez a győzelemhez. Nem csodálom, hogy Hamilton nem akart kiszállni az autójából.

Megjegyzem, már mikor tegnap olvastam azt az ostoba lekezelő dumáját Vettellel kapcsolatban, gondoltam, hogy hamar megkapja érte a magáét. Hát megkapta. Jobb lenne, ha tartaná a száját a jövőben, de sajnos nem tudja.

Ennek ellenére rohadt igazságtalan eredmény született. Értem ezt Kimire is megjegyzem.

:szom04
Mit mondott ez a barom tegnap?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.25. 22:43

rdaneelolivaw írta:
Lancelot írta:Feltételezem, nem ébredtél fel még teljesen, az utolsó 20 körre sem. Máskülönben el nem tudom képzelni miért állítod, hogy Hamilton "ordas nagy hibát" követett el. Ha viszont vitatod a komfortzónát attól, aki élen megy, akkor gondolom ezt elfogadod Hamilton esetében is, aki amíg az a számomra azóta is teljesen érthetetlen csúfság megtörtént vele, hogy a biztos győzelmet kiénekelték a szájából.

Rohadt igazságtalan eredmény született. Tegnap megdolgozott a sikerért keményen, és ma is. Aztán jön egy malacos SC és az a Vettel nyeri meg a futamot, akinek a legkevesebb köze volt ehhez a győzelemhez. Nem csodálom, hogy Hamilton nem akart kiszállni az autójából.

Megjegyzem, már mikor tegnap olvastam azt az ostoba lekezelő dumáját Vettellel kapcsolatban, gondoltam, hogy hamar megkapja érte a magáét. Hát megkapta. Jobb lenne, ha tartaná a száját a jövőben, de sajnos nem tudja.

Ennek ellenére rohadt igazságtalan eredmény született. Értem ezt Kimire is megjegyzem.

:szom04
Mit mondott ez a barom tegnap?
Hamilton Vettelnek: Le akartam törölni a mosolyt a képedről
Az apa férfi, a rezsi nő!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.03.25. 22:54

Rocco írta:
vollebak írta:
Verstappennek drukkolva...

ne szolj hozzam...
Szólj be neki!! :D

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.03.26. 13:08

Amúgy a történtek után a Haas menedzsmentje részéről felvetném a Ferrari felé, hogy az évad hátralévő részében minimum kedvezményes áron kaphassák a motorokat.

Apropó! Nem alkalmazza esetleg valamiféle hátsó tanácsadóként Briatorét idén a Ferrari? Engem annyira emlékeztet ez az eset egy régmúlt szingapúri történetre!...

(:n
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.03.26. 13:10

Lancelot írta:Apropó! Nem alkalmazza esetleg valamiféle hátsó tanácsadóként Briatorét idén a Ferrari? Engem annyira emlékeztet ez az eset egy régmúlt szingapúri történetre!...

(:n
Akkor remélem minden futamon ezt csinálják. (:u

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 2018 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX - Melbourne

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.03.26. 16:32

Rocco csak nem Ricsivel veszekszel? Tegnap óta izzik a Verstappen topic. :D

Lezárt