FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Visszavág-e Hamilton?

Ez kérdés? Naná!
6
60%
Megpróbálja, de nem sikerül
0
0 szavazat
Esélye sem lesz rá, mert még más is megelőzi
4
40%
Vettel kiesik, így ez már nem visszavágó
0
0 szavazat
Hamilton kiesik, így nem tud
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.09. 12:12

Schumixx írta: Válaszol ha akar, nem játszom az ügyvédjét, de a hozzászólásai alapján ő tipikus szurkoló aki érzelemből szurkol, persze hogy nem objektív.
Jó az autó és sok van még hátra, mint hamiltonosnak elkeseredni nem kell, de az eddigiek alapján örülni se nagyon van okunk.
Jó a csomag, az biztos. Viszont most a Ferrari tényleg erősnek tűnik. Ausztráliában egyértelműen mázlija volt Vettelnek, de tegnap erőből nyert egy erőből megnyert kvali után. Ha nem marad le a Ferrari a fejlesztési versenyben úgy, mint tavaly az európai szezon végétől, akkor valóban bajban lehettek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.04.09. 12:18

vollebak írta:
Jó a csomag, az biztos. Viszont most a Ferrari tényleg erősnek tűnik. Ausztráliában egyértelműen mázlija volt Vettelnek, de tegnap erőből nyert egy erőből megnyert kvali után. Ha nem marad le a Ferrari a fejlesztési versenyben úgy, mint tavaly az európai szezon végétől, akkor valóban bajban lehettek.
Persze, de egy váltócsere sokmindent felülír, onnantól már érdemes az autót kisebb leszorítóerőre állítani, megkönnyítendő az előzéseket az egyenesben, viszont rosszul hathat az egykörös tempóra. Nem mondom tutira hogy így volt csak fotelokoskodok. Hamilton rajta se volt rossz csak fennakadt, elölről sose tudjuk meg mit tudott volna. A 6 tized eltünt az tény, remélem Kínában kapunk egy tiszta képet.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.09. 12:56

Schumixx írta: Sajnos ezek a pechek Hamilton gyengéit is kihozzák. Konkrétan rossz volt hallgatni a rádiózásait és sok elfékezése is volt.
Vettel pedig hibátlan volt a kopott lágyon, ez van el kell ismerni.
Maxi nagyon meg akarja most mutatni, lehet neki ez lesz a gyengéje.
Maxinál én is azt érzem, hogy túltolja. Tempóban szerintem már tavaly óta a csapattársa előtt jár, de nem tud eddig igazán élni ezzel. Simán el tudok képzelni egy olyan forgatókönyvet, hogy hiába húzza be az időmérőket, Ricciardo a lassan járj, tovább érsz elven, eredményesebb lehet nála. Amit Ausztráliában csinált gyengébb autók mögött, az sem volt túlságosan profi. Kvyatról ilyenekért már rég leszedték volna a keresztvizet (nem akarom összehasonlítani a két ember kvalitásait, mert egyértelmű ki felé billen a mérleg, nem ez a mondandó lényege), Maxi esetében pedig, valahogy mindig előkerül valamilyen magyarázat. Érdekes, hogy kinek milyen az általános megítélése.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.09. 13:03

Phoebe írta:
Schumixx írta: Sajnos ezek a pechek Hamilton gyengéit is kihozzák. Konkrétan rossz volt hallgatni a rádiózásait és sok elfékezése is volt.
Vettel pedig hibátlan volt a kopott lágyon, ez van el kell ismerni.
Maxi nagyon meg akarja most mutatni, lehet neki ez lesz a gyengéje.
Maxinál én is azt érzem, hogy túltolja. Tempóban szerintem már tavaly óta a csapattársa előtt jár, de nem tud eddig igazán élni ezzel. Simán el tudok képzelni egy olyan forgatókönyvet, hogy hiába húzza be az időmérőket, Ricciardo a lassan járj, tovább érsz elven, eredményesebb lehet nála. Amit Ausztráliában csinált gyengébb autók mögött, az sem volt túlságosan profi. Kvyatról ilyenekért már rég leszedték volna a keresztvizet (nem akarom összehasonlítani a két ember kvalitásait, mert egyértelmű ki felé billen a mérleg, nem ez a mondandó lényege), Maxi esetében pedig, valahogy mindig előkerül valamilyen magyarázat. Érdekes, hogy kinek milyen az általános megítélése.
Ebben teljesen igazad van. Maxiban benne van viszont az, hogy egyszer csak előhúz a kalapból egy olyan futamot, mint tavaly Malajzia vagy Mexikó, Kvyatban meg sosem lehetett érezni ezt a potenciált. Kicsit olyan ez, mint a bankoknál: akkor kapsz hitelt, ha be tudod bizonyítani, hogy vagy olyan anyagi helyzetben, hogy talán nincs is rá égető szükséged.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.09. 13:20

vollebak írta:
Phoebe írta:
Maxinál én is azt érzem, hogy túltolja. Tempóban szerintem már tavaly óta a csapattársa előtt jár, de nem tud eddig igazán élni ezzel. Simán el tudok képzelni egy olyan forgatókönyvet, hogy hiába húzza be az időmérőket, Ricciardo a lassan járj, tovább érsz elven, eredményesebb lehet nála. Amit Ausztráliában csinált gyengébb autók mögött, az sem volt túlságosan profi. Kvyatról ilyenekért már rég leszedték volna a keresztvizet (nem akarom összehasonlítani a két ember kvalitásait, mert egyértelmű ki felé billen a mérleg, nem ez a mondandó lényege), Maxi esetében pedig, valahogy mindig előkerül valamilyen magyarázat. Érdekes, hogy kinek milyen az általános megítélése.
Ebben teljesen igazad van. Maxiban benne van viszont az, hogy egyszer csak előhúz a kalapból egy olyan futamot, mint tavaly Malajzia vagy Mexikó, Kvyatban meg sosem lehetett érezni ezt a potenciált. Kicsit olyan ez, mint a bankoknál: akkor kapsz hitelt, ha be tudod bizonyítani, hogy vagy olyan anyagi helyzetben, hogy talán nincs is rá égető szükséged.
Hú, nem akarom ezt a témát újra elkezdeni, sokszor leírtam már mi volt a legnagyobb probléma Kvyattal, ha érdekel megtalálod. Röviden csak annyit fűznék hozzá a kommentedhez, hogy szerintem ő mindig egy megtűrt valaki volt a RedBullnál, igazi bizalmat sosem élvezett, Max pedig nagyjából mondhat vagy csinálhat bármit megkapja, mert ő az ügyeletes csodagyerek (és persze mert tehetséges is). Ez pedig egy versenyző lelkének nagyon nem mindegy és ez a teljesítményen is meglátszik.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.04.09. 14:09

trutya írta:
Redbull írta:
A McLaren kihozta a lehető legtöbbet ebből a futamból. Előrébbről kellene indulni a későbbiekre nézve.
azt viszont nem bírom megérteni, egy lágy-közepes-szuperlágy kombónak mi a fasz értelme volt? ennyire eszi a kocsi a gumikat? :O
szerintem magnussen cseréje miatt, előbb jöttek ki kereket cserélni. ezért nem lett 1 kiállásos... (megszagértve :) )

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.04.09. 14:12

Redbull írta:2018 Constructor Standings
Pos Team Pts
1 Ferrari 65
2 Mercedes 55
3 McLaren Renault 22
4 Red Bull Racing TAG Heuer 20
5 Renault 15
6 Scuderia Toro Rosso Honda 12
7 Haas Ferrari 10
8 Sauber Ferrari 2
9 Force India Mercedes 1
10 Williams Mercedes 0
év végére egy ilyen állást lehet kérni...? :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.04.09. 14:28

KisVadász írta:
Magic írta:Bottas szinte végig ment Vettel-el, még annak ellenére is visszakapaszkodott hogy lajhárok cserélték a kerekét.
Majd egyszer csak Plan D, és elkezd elszakadni Vettel. Kicsivel később jön a Plan C (vagymittomén) és hirtelen 1 másodperccel gyorsabb mint Vettel...
Na ezek után mindenki gondol amit akar...
Gondolom a Ferrarinál tapasztalt furcsaságok nem zavarják ennyire a szemetek? Vagy az már annyira nyilvánvaló, hogy teljesen elfogadott és semmi gond sincs vele? Netán abban az esetben csak is kizárólag Vettel tudása ami a kettejük közti különbséget eredményezi? :roll:
Honnan veszed, hogy nem zavar minket?
Minden alkalommal, ha netán Vettel előtt van Kimi (akár időmérőn, akár versenyen), szinte azonnal megjelenik valamelyik Kimi szurkoló és basztatja a Ferrarit, "hogy fogják ezt megoldani"?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.09. 15:55

nikotin írta:
Lancelot írta: 7./ Azért Hamiltonnak az a hármas előzése nem semmi volt! Szóval tud a srác na! A helyzetfelismerése is briliáns és a megvalósítási készsége is mesteri. Meggyőződésem, ha ő ül Bottas helyén, akkor ma nem Vettel lett volna a győztes. No de a "ha"-val kezdődő mondatoknak nincs semmi értelme.
Ehhez annyit, amit már korábban is írtam, miután Hamilton a 27. körben megejtette a kerékcseréjét hogy-hogynem Bottas kezdett lassulni.
Vettel végig elég stabil köröket futott az utolsó két-három kört leszámítva. Bottas az ő kerékcseréje után 7,7 mp-re volt Vetteltől. Ezt a 30. körre levitte 4,2-re. Ez a 43. körre ismét visszament 8,2-re. Ez idő alatt végig 1:35 eleje időket futott. Ekkor vélhetően rájöttek a Mercedesnél, hogy Hamilton már nem tudja megfogni Vettel, így elengedték Bottast, aki hip-hopp hirtelen kb 8 tizeddel jobb időket kezdett futni és alig 8 kör alatt már ott loholt Vettel seggében. Szóval, Bottas is megfoghatta volna Vettelt, ha a Merci is úgy akarta volna már az elején.
Ezt is olvastad azért? (:n Mintha benne lenne! (:z
6./ .... és a Mercedes eltaktikázta Bottassal ismét magát. ...
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.09. 16:12

vollebak írta:
Lancelot írta:
Ezekre a sértődött, gyerekes válaszokra mi szüksége egy felnőtt embernek? Komolyan kérdezem.

A tegnapi esetben nyilván Verstappen volt az agresszív fasz, nem figyelt. Viszont négy évvel ezelőtt Hamilton ugyanezt megcsinálta, éppen Bahreinben és éppen ugyanabban a kanyarban Rosberggel szemben. Rosberg akkor nagyon figyelt és elrántotta a kormányt, csak ez volt Hamilton szerencséje akkor és csak ezért nem járt aznap úgy, mint tegnap a holland. Utána Rosbergtől ment is idegesen a rádiózás, hogy az a manőver "nagyon nem volt rendben".

Vagyis ha úgy gondolod, hogy tegnap Verstappen volt a hunyó, akkor ha valaki egy detto ilyen manővert emleget Hamiltontól, miért kell ez az infantilis kösziazinfózás? Nem lenne egyszerűbb azt mondani, hogy igen, Hamiltonnak is voltak ilyen mozdulatai, agresszív versenyzőknél ez előfordul? Nem hiszem, hogy bárki kevésbé tartana hiteles szurkolónak, ha egyszer az életben leírnád ezt. És szándékosan nem azt írtam, hogy ha kritizálnád Hamiltont, mert meg szoktad ugyan tenni, csak éppen az életstílusával kapcsolatban, vagy amikor úgy véed, hogy motiválatlanul megy. De olyan még soha nem volt, hogy szerinted egy versenyhelyzetet, manővert rosszul mért fel, horribile dictu elbaszta vagy nem volt korrekt egy test-test szituációban. Sőt, jön a sértődés, ha bárkit ilyen esetben a kedvencedet a legkisebb mértékben is hibáztatja. Miért?

Nyugtass meg, hogy 2014-ben Bahreinben IS Hamiltonnak volt igaza, amikor ugyanúgy berántotta a kocsiját Rosberg elé, mint ahogy tegnap Verstappen tette meg ugyanezt vele szemben.

[media]https://vimeo.com/91673072[/media]
No akkor néhány szóban reagálok:

Annyira nem volt tegnap jó napom. Talán nem kell részleteznem miért. Pontokba összeszedtem, amit gondoltam a futamról, ő rögtön leopponálta egyik pontomat. Gondoltam ahhoz most nekem nincs kedvem. Tehát igencsak rosszul értelmezted, hogy sértődés volt. Nem, csak fásultság.

Az pedig, hogy Hamilton mit csinált pár éve, megvallom őszintén kevésbé feledtette velem, hogy tegnap egy ilyen manőver miatt majdnem kiesett.

De ha neked ez ekkora lelki traumát okozott, akkor a nyugalmad érdekében inkább leírom: Hamilton megmozdulása sem volt veszélytelen, és lehet, hogy csak Rosbergnek volt köszönhető a hasonló eredmény bekövetkezte. Ám azért annyit hozzátennék, hogy Hamilton is lemenekült tegnap annyira a pályáról, amennyire csak lehetett, ám a holland még akkor is tolta volna kifelé.

Részemről ennyit ért ez a történet. Egyrészt jön hamarosan a következő futam, másrészt a tegnapi nap történései után ma nincs igazán életkedvem sem, nemhogy ebben a kérdésben tovább polemizáljak.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.09. 16:18

vollebak írta: ... Lance hajlamos ... ha valaki kifejt neki valamit válaszként, azt meg rendszerint szó nélkül hagyja. Velem rendszeresen csinálta ezt, legutóbb például akkor, amikor Schumi húzásai szóba kerültek, miszerint rágalom részemről, hogy etikátlan volt az öreg, a tételes felsorolásra pedig már nem jött válasz tőle (tőled meg igen, például).

Egyszerű kérdés volt a részemről. Mivel magamtól nem jöttem rá a válaszra, ezért kérdeztem, mert próbálom megérteni, mi motiválja ilyenkor, amikor úgy érzi, a McLaren topikban kell piszkálódnia vagy ilyeneket válaszolnia, mint most Krisztiánnak.
Első bekezdéshez annyit: a te írásaidra egyszerűen képtelenség válaszolni. Általában sokszorosan A/4-es méretűek. Bocsánat, de nekem sajnos (vagy szerencsére) különösen az utóbbi időkben nincs erre időm. A munka mindent visz.

A McLaren topikba pedig azért írom, amit, mert kezdődött azzal az eufóriával, mikor jött a Honda, hogy "Na most aztán világverők leszünk!", a végére meg már mindenki köpködte a motorszállítót. Nem csak itt, hanem a csapat is, főként Alonso. Ez annyira visszataszító volt, hogy alig vártam, lehessen végre törleszteni a fikázóknak némi jó eredménnyel a Honda részéről, és további kínlódással az epedve várt Renault motoros korszak bakijai miatt. Ezt az örömöt még a te kedvedért sem vagyok hajlandó feláldozni. (:n
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.04.10. 16:41


Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.04.11. 10:05

Magic írta:Hulkenberg-nek sen kerek valami. :D

https://www.vezess.hu/forma-1/2018/04/1 ... en-dumaja/
Teljesen mindegy mit mond hülkenberg, mert ha jól emlékszem a magyar kommentátorok megvédték és jogosnak ítélték azt a plusz 150 lóerőt...
( (:u )
igaz csak fél füllel hallgattam a közvetítést

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.11. 10:49

Tehát akkor elmondhatjuk, hogy az idén:

Ferrari szürkeállomány : Mercedes szürkeállomány = 2 : 0

http://f1vilag.hu/hirek/mercedes-tul-ke ... a-ferrari/
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.11. 21:39

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt