FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Visszavág-e Hamilton?

Ez kérdés? Naná!
6
60%
Megpróbálja, de nem sikerül
0
0 szavazat
Esélye sem lesz rá, mert még más is megelőzi
4
40%
Vettel kiesik, így ez már nem visszavágó
0
0 szavazat
Hamilton kiesik, így nem tud
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.04.08. 20:20

Ha jo neked alomvilagban elni, akkor jo.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.04.08. 20:27

Egyébként szerintem nem Dickhead (via Hamilton) volt a hibás. Biztos csak zárolt a kormánya azért nem tudta normálisan elfordítani.
Még várom a hivatalos megerősítést. :D

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.04.08. 20:33

https://twitter.com/twitter/statuses/983041905641467910

Hamilton egyszerre 3 autót előzött, ez sem mindennapos.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.04.08. 20:33

Magic írta:Egyébként szerintem nem Dickhead (via Hamilton) volt a hibás. Biztos csak zárolt a kormánya azért nem tudta normálisan elfordítani.
Még várom a hivatalos megerősítést. :D
(:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.08. 20:55

Néhány szösszenet részemről, a futamról:

1./ A rajtnál a frász jött rám, mikor azt láttam, hogy Hamiltont előbb majdnem kiteszik a pályáról, aztán meg ollóba került. Na, gondoltam ennek itt a vége. Mintha meg is sérült volna az autója, de ott talán nem mégsem.

2./ Verstappen bekaphatja! Hamilton már a pályán kívülre menekült, de az a barom csak húzta még rá kifelé. Szerintem azt gondolta: "Na mi van te kis pöcs vb., most megmutatom neked!" Csodálom, hogy nem Hamilton kocsija sérült végzetesen, mert általában a vétlen szokott az ilyen akciókból szívni. Verstappen megkapta, amit megérdemelt.

3./ Ricsit nagyon sajnáltam. Bár azt kell mondjam, hogy Hamilton szempontjából jót tett a futamnak, ami vele történt. De így azért senkinek se legyen vége!

4./ A Toro Rosso - ahogy év elején reméltem - a Honda motorral kezdi lenyomni a McLarent. Nem azért, de amiatt szurkolok, hogy így legyen, amit a Hondának pl. Alonsótól, de aztán a McLarentől is kellett kapnia tavaly. Holott egyáltalán nem biztos, hogy csak a Honda volt a sikertelenség oka. Gratulálok Gasly-nak! Szerintem a Honda most nagy összegeket nyom a fejlesztésekbe, hogy megmutassa. Így a Toro jobban járt, mint a McLaren.

5./ Grosjean egy hiú kis pöcs volt ma. Jól elcseszte csapattársa futamát.

6./ Vettelnek kettőből kétszer volt iszonyú szerencséje. Melbourne-ben az SC miatt, itt meg, hogy kibírták a gumii, és a Mercedes eltaktikázta Bottassal ismét magát. Persze elismerem, jól tette a német a dolgát, az is kellett a sikerhez, akárcsak Melbourne-ben. Kérdés, meddig tart a szerencsehullám. Az már biztos, hogy Hamilton ismét futhat az eredmények után, hiszen 17 pont máris a hátránya.

7./ Azért Hamiltonnak az a hármas előzése nem semmi volt! Szóval tud a srác na! A helyzetfelismerése is briliáns és a megvalósítási készsége is mesteri. Meggyőződésem, ha ő ül Bottas helyén, akkor ma nem Vettel lett volna a győztes. No de a "ha"-val kezdődő mondatoknak nincs semmi értelme.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.04.08. 20:59

Verstappen pont azt csinálta, amit Hamilton Rosberggel pár éve Ausztriában

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.08. 21:03

Krisztián írta:Verstappen pont azt csinálta, amit Hamilton Rosberggel pár éve Ausztriában
Aha! Értem. Akkor minden rendben. Köszi az infót!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.04.08. 21:30

Krisztián írta:Verstappen pont azt csinálta, amit Hamilton Rosberggel pár éve Ausztriában
De ez nem menti fel Verstappent és neked meg nem ezzel kellene előhozakodni.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.04.08. 21:33

Lancelot írta:Néhány szösszenet részemről, a futamról:

1./ A rajtnál a frász jött rám, mikor azt láttam, hogy Hamiltont előbb majdnem kiteszik a pályáról, aztán meg ollóba került. Na, gondoltam ennek itt a vége. Mintha meg is sérült volna az autója, de ott talán nem mégsem.

2./ Verstappen bekaphatja! Hamilton már a pályán kívülre menekült, de az a barom csak húzta még rá kifelé. Szerintem azt gondolta: "Na mi van te kis pöcs vb., most megmutatom neked!" Csodálom, hogy nem Hamilton kocsija sérült végzetesen, mert általában a vétlen szokott az ilyen akciókból szívni. Verstappen megkapta, amit megérdemelt.

3./ Ricsit nagyon sajnáltam. Bár azt kell mondjam, hogy Hamilton szempontjából jót tett a futamnak, ami vele történt. De így azért senkinek se legyen vége!

4./ A Toro Rosso - ahogy év elején reméltem - a Honda motorral kezdi lenyomni a McLarent. Nem azért, de amiatt szurkolok, hogy így legyen, amit a Hondának pl. Alonsótól, de aztán a McLarentől is kellett kapnia tavaly. Holott egyáltalán nem biztos, hogy csak a Honda volt a sikertelenség oka. Gratulálok Gasly-nak! Szerintem a Honda most nagy összegeket nyom a fejlesztésekbe, hogy megmutassa. Így a Toro jobban járt, mint a McLaren.

5./ Grosjean egy hiú kis pöcs volt ma. Jól elcseszte csapattársa futamát.

6./ Vettelnek kettőből kétszer volt iszonyú szerencséje. Melbourne-ben az SC miatt, itt meg, hogy kibírták a gumii, és a Mercedes eltaktikázta Bottassal ismét magát. Persze elismerem, jól tette a német a dolgát, az is kellett a sikerhez, akárcsak Melbourne-ben. Kérdés, meddig tart a szerencsehullám. Az már biztos, hogy Hamilton ismét futhat az eredmények után, hiszen 17 pont máris a hátránya.

7./ Azért Hamiltonnak az a hármas előzése nem semmi volt! Szóval tud a srác na! A helyzetfelismerése is briliáns és a megvalósítási készsége is mesteri. Meggyőződésem, ha ő ül Bottas helyén, akkor ma nem Vettel lett volna a győztes. No de a "ha"-val kezdődő mondatoknak nincs semmi értelme.
Nagyjából egyet értek veled, talán annyiban nem, hogy a Torrónak ez a futam eszméletlenül jól sikerült, de ha megkérdeznéd a McLaren vezért nem hiszem, hogy vissza akarná kapni a japán motort.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.04.08. 21:42

Redbull írta:
Krisztián írta:Verstappen pont azt csinálta, amit Hamilton Rosberggel pár éve Ausztriában
De ez nem menti fel Verstappent és neked meg nem ezzel kellene előhozakodni.
:mosoly:
Én csak a kettős mércére akartam felhívni a figyelmet. Úgy látszik tökmindegy melyik oldalon van Hamilton, ő soha nem tehet semmiről :mosoly:

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.04.08. 21:47

Redbull írta:
Krisztián írta:Verstappen pont azt csinálta, amit Hamilton Rosberggel pár éve Ausztriában
De ez nem menti fel Verstappent és neked meg nem ezzel kellene előhozakodni.
:mosoly:
Azért a "visszanyalt a fagyi" mondást ismered?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.04.08. 22:12

Lancelot írta: 7./ Azért Hamiltonnak az a hármas előzése nem semmi volt! Szóval tud a srác na! A helyzetfelismerése is briliáns és a megvalósítási készsége is mesteri. Meggyőződésem, ha ő ül Bottas helyén, akkor ma nem Vettel lett volna a győztes. No de a "ha"-val kezdődő mondatoknak nincs semmi értelme.
Ehhez annyit, amit már korábban is írtam, miután Hamilton a 27. körben megejtette a kerékcseréjét hogy-hogynem Bottas kezdett lassulni.
Vettel végig elég stabil köröket futott az utolsó két-három kört leszámítva. Bottas az ő kerékcseréje után 7,7 mp-re volt Vetteltől. Ezt a 30. körre levitte 4,2-re. Ez a 43. körre ismét visszament 8,2-re. Ez idő alatt végig 1:35 eleje időket futott. Ekkor vélhetően rájöttek a Mercedesnél, hogy Hamilton már nem tudja megfogni Vettel, így elengedték Bottast, aki hip-hopp hirtelen kb 8 tizeddel jobb időket kezdett futni és alig 8 kör alatt már ott loholt Vettel seggében. Szóval, Bottas is megfoghatta volna Vettelt, ha a Merci is úgy akarta volna már az elején.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.04.08. 22:16

nikotin írta:
Lancelot írta: 7./ Azért Hamiltonnak az a hármas előzése nem semmi volt! Szóval tud a srác na! A helyzetfelismerése is briliáns és a megvalósítási készsége is mesteri. Meggyőződésem, ha ő ül Bottas helyén, akkor ma nem Vettel lett volna a győztes. No de a "ha"-val kezdődő mondatoknak nincs semmi értelme.
Ehhez annyit, amit már korábban is írtam, miután Hamilton a 27. körben megejtette a kerékcseréjét hogy-hogynem Bottas kezdett lassulni.
Vettel végig elég stabil köröket futott az utolsó két-három kört leszámítva. Bottas az ő kerékcseréje után 7,7 mp-re volt Vetteltől. Ezt a 30. körre levitte 4,2-re. Ez a 43. körre ismét visszament 8,2-re. Ez idő alatt végig 1:35 eleje időket futott. Ekkor vélhetően rájöttek a Mercedesnél, hogy Hamilton már nem tudja megfogni Vettel, így elengedték Bottast, aki hip-hopp hirtelen kb 8 tizeddel jobb időket kezdett futni és alig 8 kör alatt már ott loholt Vettel seggében. Szóval, Bottas is megfoghatta volna Vettelt, ha a Merci is úgy akarta volna már az elején.
Ezt én is így gondolom, nagyon beszédesek az utolsó 8-10 kör időkülönbségei Vettel - Bottas között.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.04.08. 22:30

McLaren:

Fernando Alonso - csakúgy, mint a szezonnyitó után - ezúttal is boldogan nyilatkozhatott a leintést követően: „Ismét mindkét autó a pontszerző helyeken. Szép munka ez a csapattól, minden a helyén volt: a bokszkiállás, a stratégia és a megbízhatóság is. A pontokat vasárnap osztják, és azt gondolom, ennyivel elégedettnek kell lennünk, ha azt nézzük, hogyan kezdtük a hétvégét, és milyen teljesítmény nyújtottunk eddig.”

„Nyilván fejlődnünk kell, és előre kell lépnünk: emelni kell a szintünkön, mert ez jelenleg még nem elég. Eddig a vasárnapokon hoztuk az eredményeket, de ennél előrébb kellene lennünk” - magyarázta a jövőbeli célokat a kétszeres világbajnok.

Alonso csapattársát, Vandoorne-t ráadásul már a rajt is eléggé kilátástalan helyzetbe hozta: „Remek csatát vívtunk: a rajtom után még az utolsó voltam az első kanyarban, és akkor úgy gondoltam, hogy nehéz napom lesz, de ettől függetlenül nagyon élveztem.”

„Nagyszerű stratégiánk volt, sokat előztünk a pályán, ami nagy elégedettséggel töltött el. Tudtuk, hogy a versenytempónk jobb, mint az egykörös, és ismét mindkét autóval a pontszerző helyeken végeztünk. Még van egy kis tennivalónk” - folytatta a nap pozitívumaival a belga.

„Biztos vagyok benne, hogy a fejlődésünk hamarosan az eredményekben is megmutatkozik. Nagy tervek állnak előttünk, és most már világos, hogy vasárnap fel tudjuk venni a kesztyűt a többiekkel” - zárta nyilatkozatát Vandoorne.

A lényeg Vandorne utolsó mondatában van, ezen kívül megemlíteném, hogy a téli tesztek során megbízhatatlansági problémákkal küszködő McLaren eddig meghibásodás nélkül egészen elfogadható versenytempót megy. A gond a kvalifikációval van egyenlőre.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.04.08. 22:34

Bottas szinte végig ment Vettel-el, még annak ellenére is visszakapaszkodott hogy lajhárok cserélték a kerekét.
Majd egyszer csak Plan D, és elkezd elszakadni Vettel. Kicsivel később jön a Plan C (vagymittomén) és hirtelen 1 másodperccel gyorsabb mint Vettel...
Na ezek után mindenki gondol amit akar...

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.04.09. 09:49

Lancelot írta: Így a Toro jobban járt, mint a McLaren.
.
Akkor nyugodtan kijelenthetem így két futam után, hogy ha Alonsonak egyedül több pontja lesz év végén, mint a komplett Torro Rosso csapatnak, az valami zseniális pilóta teljesítmény lesz, hisz a motorjuk szarabb, az autójuk is.

Meglátjuk összejön-e ;)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.09. 11:10

Lancelot írta:
Krisztián írta:Verstappen pont azt csinálta, amit Hamilton Rosberggel pár éve Ausztriában
Aha! Értem. Akkor minden rendben. Köszi az infót!
Ezekre a sértődött, gyerekes válaszokra mi szüksége egy felnőtt embernek? Komolyan kérdezem.

A tegnapi esetben nyilván Verstappen volt az agresszív fasz, nem figyelt. Viszont négy évvel ezelőtt Hamilton ugyanezt megcsinálta, éppen Bahreinben és éppen ugyanabban a kanyarban Rosberggel szemben. Rosberg akkor nagyon figyelt és elrántotta a kormányt, csak ez volt Hamilton szerencséje akkor és csak ezért nem járt aznap úgy, mint tegnap a holland. Utána Rosbergtől ment is idegesen a rádiózás, hogy az a manőver "nagyon nem volt rendben".

Vagyis ha úgy gondolod, hogy tegnap Verstappen volt a hunyó, akkor ha valaki egy detto ilyen manővert emleget Hamiltontól, miért kell ez az infantilis kösziazinfózás? Nem lenne egyszerűbb azt mondani, hogy igen, Hamiltonnak is voltak ilyen mozdulatai, agresszív versenyzőknél ez előfordul? Nem hiszem, hogy bárki kevésbé tartana hiteles szurkolónak, ha egyszer az életben leírnád ezt. És szándékosan nem azt írtam, hogy ha kritizálnád Hamiltont, mert meg szoktad ugyan tenni, csak éppen az életstílusával kapcsolatban, vagy amikor úgy véed, hogy motiválatlanul megy. De olyan még soha nem volt, hogy szerinted egy versenyhelyzetet, manővert rosszul mért fel, horribile dictu elbaszta vagy nem volt korrekt egy test-test szituációban. Sőt, jön a sértődés, ha bárkit ilyen esetben a kedvencedet a legkisebb mértékben is hibáztatja. Miért?

Nyugtass meg, hogy 2014-ben Bahreinben IS Hamiltonnak volt igaza, amikor ugyanúgy berántotta a kocsiját Rosberg elé, mint ahogy tegnap Verstappen tette meg ugyanezt vele szemben.

[media]https://vimeo.com/91673072[/media]
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2018.04.09. 11:18

Magic írta:Bottas szinte végig ment Vettel-el, még annak ellenére is visszakapaszkodott hogy lajhárok cserélték a kerekét.
Majd egyszer csak Plan D, és elkezd elszakadni Vettel. Kicsivel később jön a Plan C (vagymittomén) és hirtelen 1 másodperccel gyorsabb mint Vettel...
Na ezek után mindenki gondol amit akar...
Gondolom a Ferrarinál tapasztalt furcsaságok nem zavarják ennyire a szemetek? Vagy az már annyira nyilvánvaló, hogy teljesen elfogadott és semmi gond sincs vele? Netán abban az esetben csak is kizárólag Vettel tudása ami a kettejük közti különbséget eredményezi? :roll:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.04.09. 11:25

Nem engem kérdeztél de had mondjam, a videó és a tegnapi rajtot követő eset nem teljesen ugyan az.
Én készségesen elismerem, hogy Hamilton a pályafutása során elkövetett nem egy agresszív manővert, olyanokat is mint manapság Foxi. Néha büntették néha nem. Volt olyan is amikor piszlicsáré dolgokért büntették sorban (2008) Massát picit tolták az ő rovására. Mostanában 2016 után már nem látod ezeket az agresszív manővereket. Lehiggadt kellően.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.09. 11:44

Redbull írta:Nem engem kérdeztél de had mondjam, a videó és a tegnapi rajtot követő eset nem teljesen ugyan az.
Ne viccelj :mosoly:

A kettes kanyarra ráfordulva külső íven a támadó versenyző a belső ívet védő versenyző kocsija elé húzta a sajátját. Tökéletesen ugyanaz az eset, csak éppen Rosberg elrántotta egy pillanatra a kormányt, ezért nem ért a szárnyvéglapja úgy Hamilton bal hátsójához anno, mint tegnap Hamiltoné Verstappenéhez. Egyébként nem a rajtot követően történt tegnap, hanem a második körben, vagyis már csak ezért is teljesen hasonló versenyszituációról van szó.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.04.09. 11:49

vollebak írta:
Vagyis ha úgy gondolod, hogy tegnap Verstappen volt a hunyó, akkor ha valaki egy detto ilyen manővert emleget Hamiltontól, miért kell ez az infantilis kösziazinfózás? Nem lenne egyszerűbb azt mondani, hogy igen, Hamiltonnak is voltak ilyen mozdulatai, agresszív versenyzőknél ez előfordul? Nem hiszem, hogy bárki kevésbé tartana hiteles szurkolónak, ha egyszer az életben leírnád ezt.
És neked miért van arra szükséged hogy ezt leírja? Csak kérdezem.
Inkább örülj hogy Hamiltonnak eddig kettőböl semmi, egy peches vsc meg egy váltócsere miatt. (Lehet amúgyse nyert volna tudom)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.09. 12:01

Schumixx írta:
vollebak írta:
Vagyis ha úgy gondolod, hogy tegnap Verstappen volt a hunyó, akkor ha valaki egy detto ilyen manővert emleget Hamiltontól, miért kell ez az infantilis kösziazinfózás? Nem lenne egyszerűbb azt mondani, hogy igen, Hamiltonnak is voltak ilyen mozdulatai, agresszív versenyzőknél ez előfordul? Nem hiszem, hogy bárki kevésbé tartana hiteles szurkolónak, ha egyszer az életben leírnád ezt.
És neked miért van arra szükséged hogy ezt leírja? Csak kérdezem.
Inkább örülj hogy Hamiltonnak eddig kettőböl semmi, egy peches vsc meg egy váltócsere miatt. (Lehet amúgyse nyert volna tudom)
Nem is az a lényeg, hogy leírja, és nem is Hamilton.

Egyszerűen azt nem értem, miért kell másokkal faszkodni. Fel nem tudom fogni például, miért kell baszogatni Redbullékat a McLaren topikban a teljesen felesleges, gúnyolódó "hűha, nahát, ez igen!" beírásokkal. Lance hajlamos erre, meg arra, hogy a Krisztián-féle felvetésekre tartalmatlan duzzogásokat írjon, ha valaki kifejt neki valamit válaszként, azt meg rendszerint szó nélkül hagyja. Velem rendszeresen csinálta ezt, legutóbb például akkor, amikor Schumi húzásai szóba kerültek, miszerint rágalom részemről, hogy etikátlan volt az öreg, a tételes felsorolásra pedig már nem jött válasz tőle (tőled meg igen, például).

Egyszerű kérdés volt a részemről. Mivel magamtól nem jöttem rá a válaszra, ezért kérdeztem, mert próbálom megérteni, mi motiválja ilyenkor, amikor úgy érzi, a McLaren topikban kell piszkálódnia vagy ilyeneket válaszolnia, mint most Krisztiánnak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.09. 12:07

Schumixx írta: Inkább örülj hogy Hamiltonnak eddig kettőböl semmi, egy peches vsc meg egy váltócsere miatt. (Lehet amúgyse nyert volna tudom)
Alapvetően a sporthoz való viszonyomat a szurkolás határozza meg, nem az ellenszurkolás. Annál, hogy Hamilton még nem nyert idén, jelenleg sokkal jobban foglalkoztat, hogy Maxi király folyamatosan balfaszkodik. Ausztráliában pörög-forog, mint a búgócsiga, itt a kvalin falba áll, aztán a futamon csinál magának egy defektet egy túlzottan agresszív manőverrel.

Nem értem, mi van vele, de jelenleg szét van csúszva, mint a tanyatető.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.04.09. 12:08

vollebak írta: Nem is az a lényeg, hogy leírja, és nem is Hamilton.

Egyszerűen azt nem értem, miért kell másokkal faszkodni. Fel nem tudom fogni például, miért kell baszogatni Redbullékat a McLaren topikban a teljesen felesleges, gúnyolódó "hűha, nahát, ez igen!" beírásokkal. Lance hajlamos erre, meg arra, hogy a Krisztián-féle felvetésekre tartalmatlan duzzogásokat írjon, ha valaki kifejt neki valamit válaszként, azt meg rendszerint szó nélkül hagyja. Velem rendszeresen csinálta ezt, legutóbb például akkor, amikor Schumi húzásai szóba kerültek, miszerint rágalom részemről, hogy etikátlan volt az öreg, a tételes felsorolásra pedig már nem jött válasz tőle (tőled meg igen, például).

Egyszerű kérdés volt a részemről. Mivel magamtól nem jöttem rá a válaszra, ezért kérdeztem, mert próbálom megérteni, mi motiválja ilyenkor, amikor úgy érzi, a McLaren topikban kell piszkálódnia vagy ilyeneket válaszolnia, mint most Krisztiánnak.
Válaszol ha akar, nem játszom az ügyvédjét, de a hozzászólásai alapján ő tipikus szurkoló aki érzelemből szurkol, persze hogy nem objektív.
Jó az autó és sok van még hátra, mint hamiltonosnak elkeseredni nem kell, de az eddigiek alapján örülni se nagyon van okunk.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 GULF AIR BAHRAIN GRAND PRIX Sakhir

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.04.09. 12:11

vollebak írta:
Alapvetően a sporthoz való viszonyomat a szurkolás határozza meg, nem az ellenszurkolás. Annál, hogy Hamilton még nem nyert idén, jelenleg sokkal jobban foglalkoztat, hogy Maxi király folyamatosan balfaszkodik. Ausztráliában pörög-forog, mint a búgócsiga, itt a kvalin falba áll, aztán a futamon csinál magának egy defektet egy túlzottan agresszív manőverrel.

Nem értem, mi van vele, de jelenleg szét van csúszva, mint a tanyatető.
Sajnos ezek a pechek Hamilton gyengéit is kihozzák. Konkrétan rossz volt hallgatni a rádiózásait és sok elfékezése is volt.
Vettel pedig hibátlan volt a kopott lágyon, ez van el kell ismerni.
Maxi nagyon meg akarja most mutatni, lehet neki ez lesz a gyengéje.

Lezárt