FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Mi történik a futamon?

Folytatódik Vettel szerencse-sorozata
2
9%
Folytatódik Hamilton pech-sorozata
1
4%
Hamilton megtöri az idei átkot
1
4%
Most Vettel szív
0
0 szavazat
Räikkönen végre versenyen is Vettel előtt végez
4
17%
Räikkönen megint megszívja
3
13%
A Red Bull sok pontot szerez
1
4%
Folytatódik a Toro Rosso szárnyalása
2
9%
Csak fellángolás volt a Toro Rosso Bahraini szárnyalása
0
0 szavazat
A McLaren ismét a középmezőny élén
4
17%
A McLaren nem szerez pontot
1
4%
A Haas lenyomja a középmezőnyt
0
0 szavazat
A Sauber ismét a sereghajtók között
1
4%
A Force India végre magára talál
0
0 szavazat
A Williams ... ehhh
3
13%
A Renault veszi át a középmezőny vezetését
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 23

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.04.15. 09:47

Vajon Kimit is kiüti? Vörös autó, vörös posztó.
Alonso második kivezetése a futamon.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.04.15. 09:50

Hú, ... de jó volt ez.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.04.15. 09:51

Igeeeen!!! Ricsi!!!
(Ahhoz képest, hogy tegnap még nem volt biztos, hogy össze tudják rakni a kocsit.)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.04.15. 09:52

A RedBull profi volt. A nagyok meg ügyetlenek. Verstappen kitakarított Ricsi előtt.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.04.15. 09:58

Annak idején Maldonado-ról írta Wéber, hogy hiába gyors, versenyzői intelligenciája nincs. Ez lassan Maxra is kezd igaz lenni.
Kár elvitatni a tehetségét, de a fejét nem használja, ez már sokadszor mutatkozott ma meg. A korára pedig kár hivatkozni, ahogy a tapasztalatára is.

Hatalmas gratuláció Ricciardo-nak, Vettelt nagyon sajnálom.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.04.15. 10:03

Botast és Vettelt nem lehetett kihívni a safety car behívásakor mert elhagyták a bejáratot. De az utánuk jövőket MIND ki kellett volna.Akkor sem értettem miért nem megy Hamilton és a többiek. Most akkor Hamilton 1. hely lenne.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.04.15. 10:06

:hajra01 (:e :hajra01

Az előzés királya!!
Egy igazi versenyállat (nem csak állat). A Safety car hozott szerencsét, Valterinek meg balszerencsét, bár ő is kimaxolta amit lehetett.
Apropó Max....mindenki döntse el maga...

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.04.15. 10:14

Unalmas futamnak indult de a végére parádés lett.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2018.04.15. 10:16

nem mondom, hogy agyon izgultam magam, de lagalább nem unatkoztam, agy jó verseny volt
persze csaka torro rossonak köszönhetjük, lehet direkt volt? :D

számomra érthetetlan, hogy Hamit miért nem hozták ki, ő még aboxkijárat előtt volt
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.15. 10:46

Magic írta::hajra01 (:e :hajra01

Az előzés királya!!
Egy igazi versenyállat (nem csak állat). A Safety car hozott szerencsét, Valterinek meg balszerencsét, bár ő is kimaxolta amit lehetett.
Apropó Max....mindenki döntse el maga...
El kell beszélgetni Maxival. Duplafasz volt, nincs rá jobb szó, a 10 másodperces büntetés nem volt elég, így is a vétlen Vettel előtt végzett.

A hamiltonos esetben vétlen volt, leterelték, csalódás is volt, hogy itt kárörvendtetek, mert ha Verstappen csinál hasonlót, akkor ő a görény. Ezért mondtam sokszor, hogy se Hamilton, se Vettel, se Alonso nem jobbak nála az ilyesféle húzásokat tekintve, csak rutinosabbak.

De a vetteles esetre persze nincs mentség, igazi gépékettes amatőrség volt.

Azt tartom, hogy gyorsabb Ricciardónál, ez a kvalikon és ma is látszott a futamon az SC-os kavarodásig. De a hajára kenheti, ha Ricciardo meg jobb racecraftban és ettől összességében komplettebb és jobb versenyző.

Jár a gratuláció Ricciardónak, tényleg félelmetes, hogy hibátlan test-test ellen. Bottas ellen sem remegett meg ma a keze, azt a szituációt rajta kívül talán csak Hamilton tudta volna ugyanígy, koccanás nélkül megoldani.

Ja, a barátnőm ma látott először versenyt hosszú évek után és azonnal rajongója is lett Riccinek :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.04.15. 11:16

vollebak írta:
El kell beszélgetni Maxival. Duplafasz volt, nincs rá jobb szó, a 10 másodperces büntetés nem volt elég, így is a vétlen Vettel előtt végzett.

A hamiltonos esetben vétlen volt, leterelték, csalódás is volt, hogy itt kárörvendtetek, mert ha Verstappen csinál hasonlót, akkor ő a görény. Ezért mondtam sokszor, hogy se Hamilton, se Vettel, se Alonso nem jobbak nála az ilyesféle húzásokat tekintve, csak rutinosabbak.

De a vetteles esetre persze nincs mentség, igazi gépékettes amatőrség volt.

Azt tartom, hogy gyorsabb Ricciardónál, ez a kvalikon és ma is látszott a futamon az SC-os kavarodásig. De a hajára kenheti, ha Ricciardo meg jobb racecraftban és ettől összességében komplettebb és jobb versenyző.

Jár a gratuláció Ricciardónak, tényleg félelmetes, hogy hibátlan test-test ellen. Bottas ellen sem remegett meg ma a keze, azt a szituációt rajta kívül talán csak Hamilton tudta volna ugyanígy, koccanás nélkül megoldani.

Ja, a barátnőm ma látott először versenyt hosszú évek után és azonnal rajongója is lett Riccinek :D
Egy szóval se kárörvendtem a Hamiltonos esetnél.
A kiterelés azért kicsit erős megfogalmazás. Rálegyezett az tuti. De a bahrein-ben történtek fényében, ez még visszavágásnak is kevés volt.

Egy különbség van jelenleg Verstappen meg Ricc között. Előbbi teremti a káoszt utóbbi meg uralja. ;)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.15. 11:23

Briliáns volt ma Ricciardo! Minden elismerésem! Nagyszerűen vezetett, tökéletes volt a pályán a helyzetfelismerő képessége, és a lehetőségeket valóra is tudta váltani. Ugyanúgy dicséret illeti a csapatát is a helyzetfelismerő képességük, stratégiájuk miatt. Legalább volt egy csap és egy pilóta, aki valamelyest kompenzálta a többiek töketlenkedését, baromságait. Mert a többiekről talán jobb is lenne nem beszélni. Némi szerencse is kellett persze Ricciardo győzelméhez, hiszen ha nincs az SC, akkor nem biztos, hogy élen végez, ill. a csapattársa azért letakarította előle a pályát a szó szoros értelmében. De ez mit sem vesz el az érdemeikből természetesen.

Kezdve mindjárt a csapattársával, "őrült Max-el"! Két futam, két brutális koccanás. A helyzetfelismerő képessége nulla, a megvalósítási képessége katasztrofális volt. De legalább Bahreinben ő szívott, ami a rossebet sem érdekli. Itt viszont tönkretette Vettel futamát. Előbb-utóbb szerintem "megzsákolják" egy éjszaka a többiek. A katonaságnál mi az ilyen összeférhetetlenekkel ezt szoktuk tenni. Rendkívül értékes helyezést dobott el idétlensége miatt, és a csapatát sok-sok ponttól fosztotta meg. Vajon ezt meddig tűri el a csapata?

A következő - immár szokásos - mélypont a Mercedes. Láthatóan eleve lépéshátrányba kerültek a versenygépükkel is a Ferrarihoz és a Red Bullhoz képest. De aztán ott van a futamirányítás kérdése is a részükről. Három verseny, három súlyos stratégiai hiba!!! Melbourne-ben Vettel idejét nézték be, ami Hamilton futamgyőzelmébe került, Bahreinben Bottast fosztották meg a kései támadási paranccsal a győzelem lehetőségétől, itt pedig ismét Hamiltonnal csesztek ki, mikor SC alatt nem hívták ki kereket cserélni. Mi a franc van velük? Elment tőlük a szürkeállomány? Egyre szánalmasabb a vergődésük. Nekem idáig ők a szezon abszolúte negatív meglepetései. Ja, ha már elég volt a győzelmekből azt megértem, de akkor remélem már dolgoznak a jövő évi autójukon gőzerővel, ha ez a szezon nem érdekli őket.

Alonsoból is előtört megint a bruttyóság! Hogyan kivezette Vettelt a pályáról. Úgy látszik, ahogy egy kicsit jobb autó van alatta, máris nem bír ő sem az eszével.

Úgy tűnik Gaslynak is fejébe szállt a dicsőség. A múlt héten pozitív, e héten pedig negatív tartományba lökte a megítélését. Ja és csapattársát is ki a pályáról a 14. kanyarban, Nyilván ő is dicséretet kap majd a csapattól. Ráadásul ezzel a manőverével juttatta be a pályára az SC-t, ezzel borultak fel az addigi erőviszonyok és esélyek. Ami semleges, ill. a kevésbé nyerő pozícióban lévő pilóták szurkolóinak nyilván tetszik, ám azért alapvetően nem biztos, hogy fenntartás nélkül pozitív történés volt.

Nagyjából ezek voltak számomra fontosak, ill. említésre méltóak a futamból.

Az egész szezont tekintve pedig azt a konzekvenciát tudom levonni, hogy a Mercedes egyértelműen elveszítette előnyét, sőt, hátrányba került a Ferrarival szemben egyértelműen, de meghatározott körülmények között a Red Bullal szemben is. Tehát egyértelműen trónfosztásra gondolok a szezon végén.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.15. 11:25

Magic írta:

Egy különbség van jelenleg Verstappen meg Ricc között. Előbbi teremti a káoszt utóbbi meg uralja. ;)
Ez tetszik! Frappáns! (:n (:i (:k
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.15. 11:58

Azt egyébként hozzátenném, hogy bármennyire is utáljátok Maxit, három dolgot tett ma a futam után.

Gratulált Riccinek, bocsánatot kért Vetteltől és elismerte a sajtónak, hogy "tönkretettem a saját futamom és másét is a hibámmal, ez pedig nem megengedhető".

Szerintem úgy korrekt, hogy ha már ennyire kész mindenki azonnal elhordani mindig mindennek, akkor elismerés is járjon azért, amiért megilleti.

Határozottan fejlődik a jelleme, egyelőre éppen az jön be vele kapcsolatban, amiben bíztam. Ahogy idősödik, úgy csiszolódik a személyisége is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.04.15. 12:04

Persze, mert ezt már nem lehetett rázókővel meg remegő lábbal kidumálni. (:v

De ez az alap. Ne kelljen már azért gratulálni mert eljutott egy 6 éves érzelmi szintjére. Unokaöcsém 5 éves, ha eltör valamit azér' bocsánatot kér...érted!?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.15. 12:05

vollebak írta: Azt egyébként hozzátenném, hogy bármennyire is utáljátok Maxit, három dolgot tett ma a futam után.

Gratulált Riccinek, bocsánatot kért Vetteltől és elismerte a sajtónak, hogy "tönkretettem a saját futamom és másét is a hibámmal, ez pedig nem megengedhető".
Ne viccelj már! Ez a minimum! De még ezt is árnyalja a nyilatkozata, amit a topikjába betettem. Szóval nem vagyok meggyőződve, hogy ezt magától tette, hogy belülről jött, ill. amiket mondott abból is látható, hogy nem igazán bánta ő azt meg és nem is igazán hibáztatja önmagát. Ha nem hiszed, olvasd el, amit oda betettem!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.04.15. 12:14

Hamiltont azért még kipakolhatta volna.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.04.15. 12:33

Magic írta:
vollebak írta:
El kell beszélgetni Maxival. Duplafasz volt, nincs rá jobb szó, a 10 másodperces büntetés nem volt elég, így is a vétlen Vettel előtt végzett.

A hamiltonos esetben vétlen volt, leterelték, csalódás is volt, hogy itt kárörvendtetek, mert ha Verstappen csinál hasonlót, akkor ő a görény. Ezért mondtam sokszor, hogy se Hamilton, se Vettel, se Alonso nem jobbak nála az ilyesféle húzásokat tekintve, csak rutinosabbak.

De a vetteles esetre persze nincs mentség, igazi gépékettes amatőrség volt.

Azt tartom, hogy gyorsabb Ricciardónál, ez a kvalikon és ma is látszott a futamon az SC-os kavarodásig. De a hajára kenheti, ha Ricciardo meg jobb racecraftban és ettől összességében komplettebb és jobb versenyző.

Jár a gratuláció Ricciardónak, tényleg félelmetes, hogy hibátlan test-test ellen. Bottas ellen sem remegett meg ma a keze, azt a szituációt rajta kívül talán csak Hamilton tudta volna ugyanígy, koccanás nélkül megoldani.

Ja, a barátnőm ma látott először versenyt hosszú évek után és azonnal rajongója is lett Riccinek :D
Egy szóval se kárörvendtem a Hamiltonos esetnél.
A kiterelés azért kicsit erős megfogalmazás. Rálegyezett az tuti. De a bahrein-ben történtek fényében, ez még visszavágásnak is kevés volt.

Egy különbség van jelenleg Verstappen meg Ricc között. Előbbi teremti a káoszt utóbbi meg uralja. ;)
Remek fogalmazás!!

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.04.15. 12:36

vollebak írta:Azt egyébként hozzátenném, hogy bármennyire is utáljátok Maxit, három dolgot tett ma a futam után.

Gratulált Riccinek, bocsánatot kért Vetteltől és elismerte a sajtónak, hogy "tönkretettem a saját futamom és másét is a hibámmal, ez pedig nem megengedhető".

Szerintem úgy korrekt, hogy ha már ennyire kész mindenki azonnal elhordani mindig mindennek, akkor elismerés is járjon azért, amiért megilleti.

Határozottan fejlődik a jelleme, egyelőre éppen az jön be vele kapcsolatban, amiben bíztam. Ahogy idősödik, úgy csiszolódik a személyisége is.
Valóban. Mert eddig az ellenfélre acsarkodott akkor is, amikor ő volt a hibás.
És ugyan már, hát most is hozzátette, hogy na, de neki semmiben nem kell ám változnia. Épp csak azt nem mondta, hogy udvariasságból bocsánat, de igazából persze ti vagytok a fenékfejek.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.04.15. 12:37

Magic írta:Persze, mert ezt már nem lehetett rázókővel meg remegő lábbal kidumálni. (:v

De ez az alap. Ne kelljen már azért gratulálni mert eljutott egy 6 éves érzelmi szintjére. Unokaöcsém 5 éves, ha eltör valamit azér' bocsánatot kér...érted!?
És ő még komolyan is gondolja.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.04.15. 13:20

Eddig mind a 3 futam tetszett...

Csak így tovább...!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.04.15. 14:27

vollebak írta:Azt egyébként hozzátenném, hogy bármennyire is utáljátok Maxit, három dolgot tett ma a futam után.

Gratulált Riccinek, bocsánatot kért Vetteltől és elismerte a sajtónak, hogy "tönkretettem a saját futamom és másét is a hibámmal, ez pedig nem megengedhető".

Szerintem úgy korrekt, hogy ha már ennyire kész mindenki azonnal elhordani mindig mindennek, akkor elismerés is járjon azért, amiért megilleti.

Határozottan fejlődik a jelleme, egyelőre éppen az jön be vele kapcsolatban, amiben bíztam. Ahogy idősödik, úgy csiszolódik a személyisége is.
Jesszus..

A csavo futamrol-futamra engem igazol, te meg lenyomsz egy ilyen dumat.

Sooot! Az tortenik amiben biztal, teged igazol egyfolytaban!

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2018.04.15. 21:19

Max egy zseni. Punktum. (:u

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.04.15. 21:36

mai gondolataim:
Ha nincs SC akkor is érdekes futam lett volna, így meg parádés lett.
A mezőnyben mindenki kiváló volt, talán az egy Verstappen kivételével. Az üres autókon nagyon jól működtek a sárga gumik, de... ha nincs safety car, akkor eggyel több Ferrari van a dobogón és Red Bull meg nincs. Voltak hibák, tévedések.
1. Verstappen ma igazi Maldonadoként küzdött. Forrófejű hiba, volt még 14 kör hátra. Ráadásul Vettelt lenullázta (pole után 8. az egyenlő a nullával)! De addig is:
2. Vettel bevágott a rajtnál Räikkönen elé, szerintem szükségtelenül. Hiba!
3. A Ferrari nem megfelelően reagált Bottas elévágására, és a csapathibát Räikkönen végleges beáldozásával próbálta orvosolni, sikertelenül.
4. A Ferrari és a Mercedes kizárólag egymásra figyelt, ami nem lett volna feltétlenül hiba, de ma mindkét társulat mélyen a Red Bull alatt teljesített versenystratégia tekintetében.
4. Hamilton az SC alatt nem cserélt kereket. A csapat szarvashibája.
5. Verstappen valószínűleg RB kettős győzelmet dobott el, viszont hozzásegítette Alonso-t, hogy a mérsékelt McLarennel lenyomja a kedveszegett és feltehetően megsérült autóval a pontjait mentő Vettelt.

Az élmezőnyben ma Ricciardo SC után parádés volt, Bottas és Räikkönen jók voltak, egyikük sem tudta ugyan megváltani a világot, de nem vallottak szégyent, Hamilton szenvedett, és minden hátráltatta, de Maxi büntetésének köszönhetően a rajtpozícióját hozta. Vettel nem tehetett semmit, ha cserélni kell valamit a kocsiján, akkor Verstappent büntetném érte.
Az SC előtt az élcsapatok utolsója 14 kör alatt 17 sec-et adott a középmezőnynek. Azt hiszem Ricsi. Szörnyű sok ez.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.15. 22:50

Mindig meglep, hogy a "nagyszerű" Szujó-Wéber páros mennyire nem látja át az egyes stratégiákat. Ma pl. látható volt, hogy miután Vettel elé jött vissza Bottas, a Ferrari egyszerűen megváltoztatta Kimi akkor esedékes kerékcseréjét. Nyilvánvaló volt a szándék, hogy kinnhagyják, amíg a Bottas-Vettel duó utol nem éri. Ha Vettel megelőzte volna a pályán Bottast, azonnal kihívták volna Kimit is nyilván. Így viszont az lett a B-terv - mintegy korrigálva Vettel elcsúsztatott kerékcseréjét - hogy Kimi tartsa fel majd Bottast, zavarja meg, hogy közben Vettel megelőzhesse. Döbbenetes, hogy csak azt gajdolták "Kimi láthatóan egycserés stratégián van", de nem vették észre az előbbi nyilvánvalóságot. A stratégia csaknem be is jött a Ferrarinak. Nem sokon múlott. Aztán persze Gasly átrendezte az esélyeket. Elég hányadék, amire a Ferrari Kimit használja, de szokták mondani: "van az a pénz"!....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt