FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Mi történik a futamon? (három válasz adható)

Újabb Red Bull győzelem - Ricciardo ismét ihat a cipőjéből
0
0 szavazat
Érthetetlen módon Verstappen nem tör senkit és megnyeri a futamot
0
0 szavazat
Feltámad a Mercedes - Bottas győz
2
8%
Feltámad Hamilton - lemos mindenkit
2
8%
Csak kisiklás volt Kína, Vettel újabb győzelemmel zár
4
15%
Räikkönen végre legyőzi saját mumusát és megnyeri a futamot
2
8%
Alonso dobogó közelbe kerül
5
19%
Vandorne ismét pontot szerez
1
4%
A Toro Rossok újra a Top10-ben végeznek
3
12%
"barom lesz verstappen" - by mudd
4
15%
"uriember biztosra nem fogad" - by mudd
2
8%
A Mercedes ismét taktikai hibát vét - úszik a győzelem
0
0 szavazat
A Ferrari hibázik - elmarad a győzelem
0
0 szavazat
A McLaren pont nélkül távozik
0
0 szavazat
A Williams megszerzi idei első pontját/pontjait
0
0 szavazat
Kezd feltámadni a Force India - biztos pontszerző
1
4%
A Sauber is behúz egy-két pontot
0
0 szavazat
A biztonsági autó ismét beleszól a győzelembe
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 26

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.05.01. 07:10

vollebak írta:
2018.05.01. 06:44

2016-ban leginkább az döntött, hogy Rosberg sokkal jobban rajtolt. Nem is tudom, hányszor rajtolta le Hamiltont, de legalább öt-hat alkalommal, hiába kvalizott elé Hamilton.
Az hagyján, de sokszor ham nemcsak 2.-nak esett vissza. Én 6-ra emlékszem. Ezen a szinten túl sok. Vagy Hamilton ennyire béna. (Összeesküvés) :D
Komolyra fordítva, azért a Merci tuti jobban foglalkozott volna ezzel ha a VB nem házon belül dőlt volna el.
Szóval igaz, hogy ha ennyit nem ront rajtot akkor malayzias elfüstölés(meg a qvalisok) is belefért volna, így 16 az ő hibája is.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.05.01. 10:11

Legalább abban nem vitáztok, hogy jelenleg a Ferrari a legjobb a mezőnyben. De 2007-ben Alonsó túl sok pontot vett el Hamiltontól és az már nem fért bele a Ferrari ellen. De azon azért nevetni tudok, hogy egy Raikkönen kvalitású versenyző elveri Hamiltont egy gyenge Ferrarival. Az akkori pilóta felállással tűnt az csak gyengének. 2016.ba beleszámít az is, hogy a rajtot segítő kuplungbeállítása nem volt tökéletes amit viszont nem az ő hanem a csapat hibája. És igen a tavalyi évben Vettel sorozatos hibái miatt kényszerült üldözővé az üldözöttből. Ha egész évet nézzük akkor már tavaly jobb volt a Ferrari mert a Mercédesz nem tudja a gumikat úgy használni ahogy szeretné. És ez is része egy autónak, hogy mit tud kihozni a gumikból.
És az nem lenne jó ha a Pirellin múlna év végén, hogy ki lesz a bajnok (most úgy néz ki azon fog). Ez nagyon egy rossz szabály, hogy az Olaszok döntik el, hova melyik gumit viszik és a csapatoknak meg van kötve a keze. Ha már csak egy gumiszállító van( és ezt megértem, hogy miért van így) akkor az összes terméküket vinni kéne, hogy szabadon használhassák a csapatok.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.05.01. 10:28

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 10:11

És az nem lenne jó ha a Pirellin múlna év végén, hogy ki lesz a bajnok (most úgy néz ki azon fog). Ez nagyon egy rossz szabály, hogy az Olaszok döntik el, hova melyik gumit viszik és a csapatoknak meg van kötve a keze. Ha már csak egy gumiszállító van( és ezt megértem, hogy miért van így) akkor az összes terméküket vinni kéne, hogy szabadon használhassák a csapatok.
Mindenkinek ugyanolyan feltételek mellett kell küzdenie. Ha a Ferrari autója jobban kezeli a gumikat az nem a gumigyártó felelőssége, hanem a többi csapat gyengesége, és a Ferrari dicsősége (Mondom ezt olyanként, akinek aztán tényleg semmi érdekem nem fűződik a Ferrari megerősödéséhez.).

Azt viszont magam is jónak látnám, ha a meglévő repertoárból a csapatok dönthetnék el kizárólagosan, hogy melyiket választják egy-egy futamra.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.05.01. 10:38

Csak azt nem tudom, hogy hova tűnt Bandee tegnapi hoizzászólása, amire válaszoltam 20 perce kb. és két másik hozzászólásom is, amikor határozottan emlékszem, hogy ide írtam. (vagy csak álmodtam? De hiszen még fotót is mellékelt hozzá Bandee.) No mindegy, igyekszem itt reprodukálni.

Tehát Bandee azt írta tegnap, hogy a Red Bullos baleset szerinte Ricciardo hibája volt. Erre a következőt írtam:

Lauda: http://f1vilag.hu/hirek/lauda-szerint- ... lesetben/

Tudom, tudom ... "vén fasz" , ... "már nem tudja mit beszél"....

A másik pedig a következő írás volt:

https://formula.hu/f1/2018/04/29/gasly ... elyesebb

Nos, ezzel nem igazán lehet vitatkozni. Bár a jelenlegi mezőnyben azért véleményes Verstappen még, .... a korábbiakból pedig emlékezzünk csak a "venezuelai mészárosra", aki sok versenyző, sok futamát tudta tönkre tenni ...
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.05.01. 10:48

Lancelot írta:
2018.05.01. 10:38
Csak azt nem tudom, hogy hova tűnt Bandee tegnapi hoizzászólása, amire válaszoltam 20 perce kb. és két másik hozzászólásom is, amikor határozottan emlékszem, hogy ide írtam. (vagy csak álmodtam? De hiszen még fotót is mellékelt hozzá Bandee.) No mindegy, igyekszem itt reprodukálni.

Tehát Bandee azt írta tegnap, hogy a Red Bullos baleset szerinte Ricciardo hibája volt. Erre a következőt írtam:

Lauda: http://f1vilag.hu/hirek/lauda-szerint- ... lesetben/

Tudom, tudom ... "vén fasz" , ... "már nem tudja mit beszél"....

A másik pedig a következő írás volt:

https://formula.hu/f1/2018/04/29/gasly ... elyesebb

Nos, ezzel nem igazán lehet vitatkozni. Bár a jelenlegi mezőnyben azért véleményes Verstappen még, .... a korábbiakból pedig emlékezzünk csak a "venezuelai mészárosra", aki sok versenyző, sok futamát tudta tönkre tenni ...
Laci, a RB topikban van. Én legalábbis csak oda írtam hosszú ideje

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.05.01. 12:19

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 10:11
Legalább abban nem vitáztok, hogy jelenleg a Ferrari a legjobb a mezőnyben.
Most igen. A bakui egyenesen jól kijött az SC újraindításakor amikor Vettel hibázott.
Hamilton jobban rajta tudott maradni Vettelen, mint Vettel Bottason. Hamar szélárnyékba került, majd elfogyott a merci. Ezzel szemben Bottas elnyúlt az elején Vetteltől, mégis simán utolérte az egyenes végére, csak kicsit túlvállalta.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.05.01. 12:36

Bandee írta:
2018.05.01. 10:48

Laci, a RB topikban van. Én legalábbis csak oda írtam hosszú ideje
OK. Bocs! Pedig kerestem, de ezek szerint rossz helyen. Mindegy, nem baj, ha itt is megvan, végülis ebbe a topikba (is) tartozik.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.05.01. 12:39

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 10:11
De azon azért nevetni tudok, hogy egy Raikkönen kvalitású versenyző elveri Hamiltont egy gyenge Ferrarival. Az akkori pilóta felállással tűnt az csak gyengének.
Raikkönen akkoriban még abszolút csúcspilóta volt, kvalin és versenyen egyaránt félelmetes erő a pályán. A 2014 óta mutatott teljesítménye gyalázat, de azért ne őrüljünk már meg teljesen :)

A 2002-2007 közötti Kimi minden idők egyik leggyorsabb versenyzője volt, aki folyamatosan borsot tört Schumi, Alonso, Hamilton és Montoya orra alá és parádés dolgokat művelt (King Of Spa, 17. rajthelyről káosz és DRS nélkül futamgyőzelem, satöbbi).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.05.01. 12:43

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 10:11
Legalább abban nem vitáztok, hogy jelenleg a Ferrari a legjobb a mezőnyben. De 2007-ben Alonsó túl sok pontot vett el Hamiltontól és az már nem fért bele a Ferrari ellen. De azon azért nevetni tudok, hogy egy Raikkönen kvalitású versenyző elveri Hamiltont egy gyenge Ferrarival. Az akkori pilóta felállással tűnt az csak gyengének. 2016.ba beleszámít az is, hogy a rajtot segítő kuplungbeállítása nem volt tökéletes amit viszont nem az ő hanem a csapat hibája. És igen a tavalyi évben Vettel sorozatos hibái miatt kényszerült üldözővé az üldözöttből. Ha egész évet nézzük akkor már tavaly jobb volt a Ferrari mert a Mercédesz nem tudja a gumikat úgy használni ahogy szeretné. És ez is része egy autónak, hogy mit tud kihozni a gumikból.
És az nem lenne jó ha a Pirellin múlna év végén, hogy ki lesz a bajnok (most úgy néz ki azon fog). Ez nagyon egy rossz szabály, hogy az Olaszok döntik el, hova melyik gumit viszik és a csapatoknak meg van kötve a keze. Ha már csak egy gumiszállító van( és ezt megértem, hogy miért van így) akkor az összes terméküket vinni kéne, hogy szabadon használhassák a csapatok.
gratulalok, hogy sikerult ennyi butasagot osszehordani ilyen rovid szosszenet alatt.
nem sokaknak sikerulne am ez :D

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.05.01. 12:46

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 10:11
Legalább abban nem vitáztok, hogy jelenleg a Ferrari a legjobb a mezőnyben. De 2007-ben Alonsó túl sok pontot vett el Hamiltontól és az már nem fért bele a Ferrari ellen. De azon azért nevetni tudok, hogy egy Raikkönen kvalitású versenyző elveri Hamiltont egy gyenge Ferrarival. Az akkori pilóta felállással tűnt az csak gyengének. 2016.ba beleszámít az is, hogy a rajtot segítő kuplungbeállítása nem volt tökéletes amit viszont nem az ő hanem a csapat hibája. És igen a tavalyi évben Vettel sorozatos hibái miatt kényszerült üldözővé az üldözöttből. Ha egész évet nézzük akkor már tavaly jobb volt a Ferrari mert a Mercédesz nem tudja a gumikat úgy használni ahogy szeretné. És ez is része egy autónak, hogy mit tud kihozni a gumikból.
És az nem lenne jó ha a Pirellin múlna év végén, hogy ki lesz a bajnok (most úgy néz ki azon fog). Ez nagyon egy rossz szabály, hogy az Olaszok döntik el, hova melyik gumit viszik és a csapatoknak meg van kötve a keze. Ha már csak egy gumiszállító van( és ezt megértem, hogy miért van így) akkor az összes terméküket vinni kéne, hogy szabadon használhassák a csapatok.
Szerinted a 2007-es Räikkönen = a mostani Räikkönen? Nemár :D Simán volt olyan jó mint Hamilton, sőt még picit talán jobb is annak idején, ahogy Alonso is. Persze Hamilton újonc volt meg minden, ő rengeteget fejlődött azóta, de 2007-ben ezek a srácok kb. egy szinten lehettek.
Vettel sorozatos hibái? Milyen hibák? :D Egy volt neki maximum, Szingapúr, de ahhoz is kellett két másik autó hogy összejöjjön. Malajziában az időmérőn állt meg alatta az autó, Japánban a versenyen. Enélkül a 3 futam nélkül 10 pontot ver Hamiltonra, és ezek pont a Ferrari pályák voltak. Oké, Szingapúrhoz ő is kellett, de a másik kettőről abszolút nem ő tehetett.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.05.01. 12:53

Krisztián írta:
2018.05.01. 12:46
Szerinted a 2007-es Räikkönen = a mostani Räikkönen? Nemár :D Simán volt olyan jó mint Hamilton, sőt még picit talán jobb is annak idején, ahogy Alonso is. Persze Hamilton újonc volt meg minden, ő rengeteget fejlődött azóta, de 2007-ben ezek a srácok kb. egy szinten lehettek.
Vettel sorozatos hibái? Milyen hibák? :D Egy volt neki maximum, Szingapúr, de ahhoz is kellett két másik autó hogy összejöjjön. Malajziában az időmérőn állt meg alatta az autó, Japánban a versenyen. Enélkül a 3 futam nélkül 10 pontot ver Hamiltonra, és ezek pont a Ferrari pályák voltak. Oké, Szingapúrhoz ő is kellett, de a másik kettőről abszolút nem ő tehetett.
+Baku ott egy biztos győzelmet dobott el egy olyan hülyeségen ami miatt ki is zárhatták volna.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.05.01. 13:02

Schumixx írta:
2018.05.01. 12:53
Krisztián írta:
2018.05.01. 12:46
Szerinted a 2007-es Räikkönen = a mostani Räikkönen? Nemár :D Simán volt olyan jó mint Hamilton, sőt még picit talán jobb is annak idején, ahogy Alonso is. Persze Hamilton újonc volt meg minden, ő rengeteget fejlődött azóta, de 2007-ben ezek a srácok kb. egy szinten lehettek.
Vettel sorozatos hibái? Milyen hibák? :D Egy volt neki maximum, Szingapúr, de ahhoz is kellett két másik autó hogy összejöjjön. Malajziában az időmérőn állt meg alatta az autó, Japánban a versenyen. Enélkül a 3 futam nélkül 10 pontot ver Hamiltonra, és ezek pont a Ferrari pályák voltak. Oké, Szingapúrhoz ő is kellett, de a másik kettőről abszolút nem ő tehetett.
+Baku ott egy biztos győzelmet dobott el egy olyan hülyeségen ami miatt ki is zárhatták volna.
Oké, jogos, az ordas nagy faszság volt tőle, de ott nem veszített pontokat Hamiltonhoz képest. Persze ehhez kellett egy ordas nagy mák is, de a fent említett két futam + Kanada, Nagy-Britannia azért bőven kompenzált Hamiltonnak.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.05.01. 13:24

Lancelot írta:
2018.05.01. 10:28
Peresztrojka írta:
2018.05.01. 10:11

És az nem lenne jó ha a Pirellin múlna év végén, hogy ki lesz a bajnok (most úgy néz ki azon fog). Ez nagyon egy rossz szabály, hogy az Olaszok döntik el, hova melyik gumit viszik és a csapatoknak meg van kötve a keze. Ha már csak egy gumiszállító van( és ezt megértem, hogy miért van így) akkor az összes terméküket vinni kéne, hogy szabadon használhassák a csapatok.
Mindenkinek ugyanolyan feltételek mellett kell küzdenie. Ha a Ferrari autója jobban kezeli a gumikat az nem a gumigyártó felelőssége, hanem a többi csapat gyengesége, és a Ferrari dicsősége (Mondom ezt olyanként, akinek aztán tényleg semmi érdekem nem fűződik a Ferrari megerősödéséhez.).

Azt viszont magam is jónak látnám, ha a meglévő repertoárból a csapatok dönthetnék el kizárólagosan, hogy melyiket választják egy-egy futamra.
Én arra gondoltam, hogy a Ferrari a hiper, super lágy gumikon jobb mint pl. a Merci de a Merci meg a kemény gumikon jobb a Ferrarinál akkor ha a Pirelli a lágyakat erőlteti mégiscsak azzal hozza előnybe. És ez nem olyan, hogy tavaly már lehetett tudni, hogy milyen abroncsok lesznek és ahhoz gyártották az autót, mert itt egyik gumin ez jobb míg a másikon az jobb. És ezzel a választással a Pirelli azt hoz előnybe akit akar.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.05.01. 13:28

Schumixx írta:
2018.05.01. 12:19
Peresztrojka írta:
2018.05.01. 10:11
Legalább abban nem vitáztok, hogy jelenleg a Ferrari a legjobb a mezőnyben.
Most igen. A bakui egyenesen jól kijött az SC újraindításakor amikor Vettel hibázott.
Hamilton jobban rajta tudott maradni Vettelen, mint Vettel Bottason. Hamar szélárnyékba került, majd elfogyott a merci. Ezzel szemben Bottas elnyúlt az elején Vetteltől, mégis simán utolérte az egyenes végére, csak kicsit túlvállalta.
Ez egyrészt teljesítmény de az aero hatékonyságára is utalhat.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.05.01. 13:33

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 13:28
Ez egyrészt teljesítmény de az aero hatékonyságára is utalhat.
Persze csak példaképpen néztem az egyenest ahol eddig azért a merci volt majdnem mindig a leggyorsabb.
Egy körön is gyorsabb volt mindkét ferrari mint a mercisek, ha jól néztem mind3 szektorban.
Egyedül Ausztráliát hozta Hamilton simán, de ott hibázott Vettel szombaton közelebb lett volna az is bőven mint 6 tized.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.05.01. 13:44

Schumixx írta:
2018.05.01. 13:33
Peresztrojka írta:
2018.05.01. 13:28
Ez egyrészt teljesítmény de az aero hatékonyságára is utalhat.
Persze csak példaképpen néztem az egyenest ahol eddig azért a merci volt majdnem mindig a leggyorsabb.
Egy körön is gyorsabb volt mindkét ferrari mint a mercisek, ha jól néztem mind3 szektorban.
Egyedül Ausztráliát hozta Hamilton simán, de ott hibázott Vettel szombaton közelebb lett volna az is bőven mint 6 tized.
Így van már motorerőben sincsenek ott ahol azelőtt. Ausztrália meg annyira más mint a többi, hogy ott még akár előnye is lehetett a Mercinek úgy, hogy a többi pályán hátrányba lesznek.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.05.01. 13:45

vollebak írta:
2018.05.01. 12:39
Peresztrojka írta:
2018.05.01. 10:11
De azon azért nevetni tudok, hogy egy Raikkönen kvalitású versenyző elveri Hamiltont egy gyenge Ferrarival. Az akkori pilóta felállással tűnt az csak gyengének.
Raikkönen akkoriban még abszolút csúcspilóta volt, kvalin és versenyen egyaránt félelmetes erő a pályán. A 2014 óta mutatott teljesítménye gyalázat, de azért ne őrüljünk már meg teljesen :)

A 2002-2007 közötti Kimi minden idők egyik leggyorsabb versenyzője volt, aki folyamatosan borsot tört Schumi, Alonso, Hamilton és Montoya orra alá és parádés dolgokat művelt (King Of Spa, 17. rajthelyről káosz és DRS nélkül futamgyőzelem, satöbbi).
Ezeket a dogokat csak a csapattárshoz tudod viszonyítani, és ott is csak akkor ha nincs első számú pilota. Denisz vezette McLaren nem arról volt híres, hogy nincs csapatsorrend abban az időben. Erről Montoya mesélt is pont az Alonsó-Hamilton viszálykodás okán, hogy vele sem egészen úgy bántak mint Raikkönennel.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.05.01. 13:47

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 13:24
Lancelot írta:
2018.05.01. 10:28


Mindenkinek ugyanolyan feltételek mellett kell küzdenie. Ha a Ferrari autója jobban kezeli a gumikat az nem a gumigyártó felelőssége, hanem a többi csapat gyengesége, és a Ferrari dicsősége (Mondom ezt olyanként, akinek aztán tényleg semmi érdekem nem fűződik a Ferrari megerősödéséhez.).

Azt viszont magam is jónak látnám, ha a meglévő repertoárból a csapatok dönthetnék el kizárólagosan, hogy melyiket választják egy-egy futamra.
Én arra gondoltam, hogy a Ferrari a hiper, super lágy gumikon jobb mint pl. a Merci de a Merci meg a kemény gumikon jobb a Ferrarinál akkor ha a Pirelli a lágyakat erőlteti mégiscsak azzal hozza előnybe. És ez nem olyan, hogy tavaly már lehetett tudni, hogy milyen abroncsok lesznek és ahhoz gyártották az autót, mert itt egyik gumin ez jobb míg a másikon az jobb. És ezzel a választással a Pirelli azt hoz előnybe akit akar.
Ez mondjuk igaz... bár a tavalyi év után ahol a kemény gumi kb. nem is kellett, sztem senkinek sem volt meglepetés, hogy mindenhol a lágy gumikat "erőlteti" a Pirelli. Illetve az is kérdés, hogy milyen előny lenne a Mercedesnek a kemény gumi használata, ha a lágyon is végig lehet menni majdnem az egész versenyt? Kevesebb kiállás nem lenne, viszont még lassabbak lennének, hiába működik jobban az a gumi. Szóval nem hiszem, hogy teljesen szabad választás esetén nagyon eltérő gumik lennének pl. a Ferrarin és a Mercedesen. Talán 1 keverék különbség lenne maximum, de az se mindig.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.05.01. 13:52

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 13:45
vollebak írta:
2018.05.01. 12:39


Raikkönen akkoriban még abszolút csúcspilóta volt, kvalin és versenyen egyaránt félelmetes erő a pályán. A 2014 óta mutatott teljesítménye gyalázat, de azért ne őrüljünk már meg teljesen :)

A 2002-2007 közötti Kimi minden idők egyik leggyorsabb versenyzője volt, aki folyamatosan borsot tört Schumi, Alonso, Hamilton és Montoya orra alá és parádés dolgokat művelt (King Of Spa, 17. rajthelyről káosz és DRS nélkül futamgyőzelem, satöbbi).
Ezeket a dogokat csak a csapattárshoz tudod viszonyítani, és ott is csak akkor ha nincs első számú pilota. Denisz vezette McLaren nem arról volt híres, hogy nincs csapatsorrend abban az időben. Erről Montoya mesélt is pont az Alonsó-Hamilton viszálykodás okán, hogy vele sem egészen úgy bántak mint Raikkönennel.
Azért szerintem ha valaki nézi a versenyeket, és nem kocanéző, az látja hogy ki a jó versenyző és ki a szar. Bár pont én mondom mindig, hogy egy autóból nem lehet többet kihozni mint ami benne van, de az nem mindegy, hogy azt mennyire könnyű vagy éppen nehéz kicsikarni belőle. Azért a 2004-es McLaren valszeg nem az előbbi kategória volt. Räikkönen futamot nyert vele.
17. helyről indulva győzni úgy, hogy csak közvetlenül a rajt után van SC (amikor pont semmit se számít) meg tényleg csak a legnagyobbak tudnak. Persze, gyors volt az a McLaren, de nem annyival volt gyorsabb, hogy bárki utána csinálja ezt.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.05.01. 14:05

Kimi azokban az evekben olyan dolgokat muvelt, amiket a mai mezonybol maximum Hamilton, vagy Alonso tud, vagy tudott.
Es tette mindezt nagyon alacsony hibaszazalekkal. Egeszen 2008-is rendkivul keves hibat vetett. Aztan onnantol lejto minden tekintetben.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.05.01. 14:06

Krisztián írta:
2018.05.01. 13:47
Peresztrojka írta:
2018.05.01. 13:24

Én arra gondoltam, hogy a Ferrari a hiper, super lágy gumikon jobb mint pl. a Merci de a Merci meg a kemény gumikon jobb a Ferrarinál akkor ha a Pirelli a lágyakat erőlteti mégiscsak azzal hozza előnybe. És ez nem olyan, hogy tavaly már lehetett tudni, hogy milyen abroncsok lesznek és ahhoz gyártották az autót, mert itt egyik gumin ez jobb míg a másikon az jobb. És ezzel a választással a Pirelli azt hoz előnybe akit akar.
Ez mondjuk igaz... bár a tavalyi év után ahol a kemény gumi kb. nem is kellett, sztem senkinek sem volt meglepetés, hogy mindenhol a lágy gumikat "erőlteti" a Pirelli. Illetve az is kérdés, hogy milyen előny lenne a Mercedesnek a kemény gumi használata, ha a lágyon is végig lehet menni majdnem az egész versenyt? Kevesebb kiállás nem lenne, viszont még lassabbak lennének, hiába működik jobban az a gumi. Szóval nem hiszem, hogy teljesen szabad választás esetén nagyon eltérő gumik lennének pl. a Ferrarin és a Mercedesen. Talán 1 keverék különbség lenne maximum, de az se mindig.
A beállításon rendkívül sok múlik. Nyilván versenyen már nem állítják át az egész autót az aktuális gumihoz és ezért ki sem lehet hozni igy a benne lévő maximumot. A barcelónai teszten a Merci nem is használta a lágyabb gumikat. Azt az autót a kemény gumihoz tudják jól beállítani.

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.05.01. 14:14

Rocco írta:
2018.05.01. 14:05
Kimi azokban az evekben olyan dolgokat muvelt, amiket a mai mezonybol maximum Hamilton, vagy Alonso tud, vagy tudott.
Es tette mindezt nagyon alacsony hibaszazalekkal. Egeszen 2008-is rendkivul keves hibat vetett. Aztan onnantol lejto minden tekintetben.
Értem. Tehát Kimi nagyon tudott vezetni csak közben elfelejtett és mára azért nem tud annyira. Ez egy életszerű.
Én inkább azt gondolom, hogy a magasan a legjobb autóban ülve tudott olyant produkálni és mikor nem olyan csúcs az autó akkor van az ami pl. 2014. Mert a végén még az lesz, hogy öreg fejére újra megtanul vezetni, ami egybeesik a Ferrari feltámadásával. Mert az idén elég tűrhetően szerepel. Persze ha lenne mellette egy erős csapattárs akkor helyére kerülne.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.05.01. 14:18

Peresztrojka írta:
2018.05.01. 14:14
Rocco írta:
2018.05.01. 14:05
Kimi azokban az evekben olyan dolgokat muvelt, amiket a mai mezonybol maximum Hamilton, vagy Alonso tud, vagy tudott.
Es tette mindezt nagyon alacsony hibaszazalekkal. Egeszen 2008-is rendkivul keves hibat vetett. Aztan onnantol lejto minden tekintetben.
Értem. Tehát Kimi nagyon tudott vezetni csak közben elfelejtett és mára azért nem tud annyira. Ez egy életszerű.
Én inkább azt gondolom, hogy a magasan a legjobb autóban ülve tudott olyant produkálni és mikor nem olyan csúcs az autó akkor van az ami pl. 2014. Mert a végén még az lesz, hogy öreg fejére újra megtanul vezetni, ami egybeesik a Ferrari feltámadásával. Mert az idén elég tűrhetően szerepel. Persze ha lenne mellette egy erős csapattárs akkor helyére kerülne.
Tovabbra is irdatlan butasagokat beszelsz. Most elkezdhetnem sorolni, de minek? Beszelj csak.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.05.01. 14:33

Szerintem kurva sokat számít, hogy egy versenyző milyen közegben versenyez. 2008-2009-ben konkrétan kiutálták Räikkönent a Ferrariból, és most is második számúnak van ott, meg a hozzáállása se olyan mint régen (az hogy melyik volt előbb, tyúk vs tojás szintű kérdés kb). Prost ugyanez volt anno a McLarennél, sztem ha marad még 1-2 évet ott, ugyanaz lett volna belőle is mint Räikkönenből, csak benne volt annyi hogy időben lelépett, és vissza se nézett, ez a fasz meg megint ott égeti magát, ahol egyszer már fizettek is neki, csak hogy húzzon már el onnan. Nem tudom, az lehet, hogy a teljesítménye túlzott mértékben függ a csapaton belüli helyzetétől, és emiatt nincs a legnagyobbak között... de hogy ne tudna szar autóval is jó futamokat produkálni, az nettó faszság :D Csak nézd meg a 2002-es, 2004-es, 2006-os szezont, ebből egyszer se volt nemhogy magasan legjobb, még csak a legjobb autó se a McLaren, sőt legalább 2 csapat előttük volt. És mégis indult pole-ról nem is egyszer, futamot is nyert, hozott egy rakás dobogót, stb.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 2018 AZERBAIJAN GRAND PRIX Baku

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.05.01. 15:08

Krisztián írta:
2018.05.01. 14:33
Szerintem kurva sokat számít, hogy egy versenyző milyen közegben versenyez. 2008-2009-ben konkrétan kiutálták Räikkönent a Ferrariból, és most is második számúnak van ott, meg a hozzáállása se olyan mint régen (az hogy melyik volt előbb, tyúk vs tojás szintű kérdés kb).
Szerintem a lényeg itt van, Kiminek ez fontos.
Anno a lotustól amikor tudni lehetett hogy eljön a Ferrarihoz Grosjean elkezdett feljönni hozzá képest, mert már nem kapta meg azt a támogatást amit azelőtt.
De van olyan pilóta akinek ez nem számít pl. Alonso
Nem igazán kedvelem őt, de el kell ismerni. És dörzsöltem is a tenyerem amikor a ferraris viszony megromlott és tudni lehetett hogy elfog jönni onnan, hogy na most majd nem igazán fogja már a csapat támogatását élvezni és Kimi elgyepálja...
Ehhez képest a távozó Alonso úgy verte el Raikönnent mint jég a határt. :(

Lezárt