FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Mi lesz a futamon

Ugyanaz a dögunalom, mint az elmúlt két futamon
4
57%
Változékony, izgalmas futam lesz
3
43%
 
Szavazatok száma: 7

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 12:53

Schumixx írta:
2018.06.25. 12:46
Krisztián írta:
2018.06.25. 12:38
Hát most asszem egyedül maradok ezzel itt, de szerintem a rajtbaleset rohadtul nem (csak) Vettel hibája volt. A belső kamerából tisztán látni, hogy a féktávon folyamatosan távolodik Hamiltontól, aki igaz hogy picit későn fékezett, de se a gumija nem füstölt, és befordulni is be tudott rendesen. Tehát Vettel korábban fékezett, mint Hamilton.
Hogy akkor mitől füstölt a gumija? Nos, Bottas eközben extra későn fékezett, a féktáv elején egyvonalban volt Vettellel, a végén meg már egy autónyi táv volt köztük. Ezután pedig befordult úgy, mintha Vettel ott sem lenne. Vettel erre elkezdett kanyarodni, miközben tövig nyomta a féket, és itt kezdett füstölni a gumija. Igen, ez hiba volt, egyszerre fékezni teljes erővel és kanyarodni nem egészséges, de Bottas is túl optimistán fordult be a kanyarba, és alapvetően ő idézte elő az egész szituációt. Szóval mindketten hibáztak és nevetséges, hogy ezért büntetést kapott Vettel, ezt közösen hozták össze Bottasszal.
Lehet anyázni :)
Senki se volt előtte 5mp-en belül, mögötte se volt senki annyin belül, azaz kapott ugyan büntit de lófaszt se bűnhődött. :)
Vettel-nek szurkolsz? Csak azért kérdezem mert már korábban is kiálltál érte vitákban. :)
Ha ebből indulunk ki akkor Bandi példájánál Raikönnen is hibás?
Jah, ez egy látszatbüntetés volt, inkább az elv zavar.
Raikkönen sztem figyelt Bottasra ott, csak Bottast megdobta a belső rázókő, amire amúgy is sokan panaszkodtak, hogy faszér van ott. Az is versenybalesrt igazából, Kimi ennél tágabban nem tudott fordulni, de Bottas meg egy indokolatlan pályaelem miatt így se fért el ott. Versenybaleset az is, de sztem teljesen más szituáció.

Amúgy így hogy Vettel vs Hamilton az egész bajnokság, így Vettelnek szurkolok, de inkább csak azért, mert unom hogy évek óta folyton Hamilton nyer. De jobban örülnék, ha Ricciardo is harcban lenne a címért.
Amúgy McLaren szurkoló vagyok elsősorban, de kiábrándultam a csapatból, teljes vezetőségváltás kéne oda és Alonso távozását se bánnám.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.06.25. 14:08

Schumixx írta:
2018.06.25. 12:46
Krisztián írta:
2018.06.25. 12:38
Hát most asszem egyedül maradok ezzel itt, de szerintem a rajtbaleset rohadtul nem (csak) Vettel hibája volt. A belső kamerából tisztán látni, hogy a féktávon folyamatosan távolodik Hamiltontól, aki igaz hogy picit későn fékezett, de se a gumija nem füstölt, és befordulni is be tudott rendesen. Tehát Vettel korábban fékezett, mint Hamilton.
Hogy akkor mitől füstölt a gumija? Nos, Bottas eközben extra későn fékezett, a féktáv elején egyvonalban volt Vettellel, a végén meg már egy autónyi táv volt köztük. Ezután pedig befordult úgy, mintha Vettel ott sem lenne. Vettel erre elkezdett kanyarodni, miközben tövig nyomta a féket, és itt kezdett füstölni a gumija. Igen, ez hiba volt, egyszerre fékezni teljes erővel és kanyarodni nem egészséges, de Bottas is túl optimistán fordult be a kanyarba, és alapvetően ő idézte elő az egész szituációt. Szóval mindketten hibáztak és nevetséges, hogy ezért büntetést kapott Vettel, ezt közösen hozták össze Bottasszal.
Lehet anyázni :)
Senki se volt előtte 5mp-en belül, mögötte se volt senki annyin belül, azaz kapott ugyan büntit de lófaszt se bűnhődött. :)
Vettel-nek szurkolsz? Csak azért kérdezem mert már korábban is kiálltál érte vitákban. :)
Ha ebből indulunk ki akkor Bandi példájánál Raikönnen is hibás?
Tökmindegy ki kinek szurkol, a vak is látja, hogy Bottas-t 3-4 éve nagyjából semmiért sem büntetik...Ordas mázlista a fiú, mondjuk sokra nem megy vele, mert nem vb aspiráns, cserébe másnak tönkrerakja a futamát...

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.06.25. 14:13

9_46_20 írta:
2018.06.25. 14:08
Tökmindegy ki kinek szurkol, a vak is látja, hogy Bottas-t 3-4 éve nagyjából semmiért sem büntetik...Ordas mázlista a fiú, mondjuk sokra nem megy vele, mert nem vb aspiráns, cserébe másnak tönkrerakja a futamát...
Világos, de azért nem lehet megbüntetni mert nem szeretjük. Nem hibázott semmit a rajtnál, Vettel meg simán belecsúszott.
A szurkolás kérdés azért érdekes, mert szerintem itt Bottas max egy Vettel szurkolós szemüvegen át hibáztatható. :)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 14:54

Schumixx írta:
2018.06.25. 14:13
9_46_20 írta:
2018.06.25. 14:08
Tökmindegy ki kinek szurkol, a vak is látja, hogy Bottas-t 3-4 éve nagyjából semmiért sem büntetik...Ordas mázlista a fiú, mondjuk sokra nem megy vele, mert nem vb aspiráns, cserébe másnak tönkrerakja a futamát...
Világos, de azért nem lehet megbüntetni mert nem szeretjük. Nem hibázott semmit a rajtnál, Vettel meg simán belecsúszott.
A szurkolás kérdés azért érdekes, mert szerintem itt Bottas max egy Vettel szurkolós szemüvegen át hibáztatható. :)
Vettel meg csak Hamilton szurkolós szemüvegen át.

Ha tényleg elmérte volna a féktávot, Hamiltont üti ki, nem Bottast.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.06.25. 14:56

Még önmaga szerint is hibás vazze:)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.06.25. 15:13

Bandee írta:
2018.06.25. 14:56
Még önmaga szerint is hibás vazze:)
Ja. :mosoly:

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 15:14

Bandee írta:
2018.06.25. 14:56
Még önmaga szerint is hibás vazze:)
Én nem is mondtam hogy nem az, de akkor Bottas is az. Sztem azért büntették csak Vettelt, mert ő bukott vele kevesebbet. Ami már önmagában nevetséges, de hogy itt egyesek még keveslik is, az egy rossz vicc. Legfeljebb annyiban hibás, hogy beállt Hamilton seggébe, akinek az autója így magába szívta Vettelét (úgy mint Verstappen Ricciardót Bakuban). Mondta is Hamilton, hogy direkt későn fékezett, nehogy eltalálják hátulról. Jól tette.
De nehogy már stop and go járjon szimpla szar helyezkedésért a rajtnál.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.06.25. 15:16

Szóval akkor Bottas a hibás?
Azigen. :D :D

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.06.25. 15:17

Krisztián írta:
2018.06.25. 15:14
Én nem is mondtam hogy nem az, de akkor Bottas is az. Sztem azért büntették csak Vettelt, mert ő bukott vele kevesebbet. Ami már önmagában nevetséges, de hogy itt egyesek még keveslik is, az egy rossz vicc. Legfeljebb annyiban hibás, hogy beállt Hamilton seggébe, akinek az autója így magába szívta Vettelét (úgy mint Verstappen Ricciardót Bakuban). Mondta is Hamilton, hogy direkt későn fékezett, nehogy eltalálják hátulról. Jól tette.
De nehogy már stop and go járjon szimpla szar helyezkedésért a rajtnál.
Elnézést is kért Bottastól, mivel hogy Bottas is hibás.
Keveslem mert nem veszített vele semmit. A tavalyi bakuit is kevésnek tartottam, de ott kb. nyíltan ki is mondták hogy azért nem büntetik, mert azzal beleszólnának a vb. állásába. Ez a rossz vicc.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 15:26

Schumixx írta:
2018.06.25. 15:17
Krisztián írta:
2018.06.25. 15:14
Én nem is mondtam hogy nem az, de akkor Bottas is az. Sztem azért büntették csak Vettelt, mert ő bukott vele kevesebbet. Ami már önmagában nevetséges, de hogy itt egyesek még keveslik is, az egy rossz vicc. Legfeljebb annyiban hibás, hogy beállt Hamilton seggébe, akinek az autója így magába szívta Vettelét (úgy mint Verstappen Ricciardót Bakuban). Mondta is Hamilton, hogy direkt későn fékezett, nehogy eltalálják hátulról. Jól tette.
De nehogy már stop and go járjon szimpla szar helyezkedésért a rajtnál.
Elnézést is kért Bottastól, mivel hogy Bottas is hibás.
Keveslem mert nem veszített vele semmit. A tavalyi bakuit is kevésnek tartottam, de ott kb. nyíltan ki is mondták hogy azért nem büntetik, mert azzal beleszólnának a vb. állásába. Ez a rossz vicc.
Veszített eleget magával az ütközéssel.

A büntetések meg mikor voltak logikusak az F1-ben? Szerintem soha. Össze-vissza döntenek.

Persze hogy elnézést kért, mert rosszul mért fel egy helyzetet, amiben dönthetett volna máshogy és akkor nem Bottast üti ki vagy nem üt ki senkit, de veszít pár pozíciót, bár sztem ha egyenesen fékez akkor meg Sainzot találja meg (asszem ő jött Bottas mögött).
De alapvetően Bottas hozta ebbe a helyzetbe. Ezért mondom, hogy azért ő is kellett ide.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.06.25. 15:32

Krisztián írta:
2018.06.25. 15:26
Veszített eleget magával az ütközéssel.

A büntetések meg mikor voltak logikusak az F1-ben? Szerintem soha. Össze-vissza döntenek.

Persze hogy elnézést kért, mert rosszul mért fel egy helyzetet, amiben dönthetett volna máshogy és akkor nem Bottast üti ki vagy nem üt ki senkit, de veszít pár pozíciót, bár sztem ha egyenesen fékez akkor meg Sainzot találja meg (asszem ő jött Bottas mögött).
De alapvetően Bottas hozta ebbe a helyzetbe. Ezért mondom, hogy azért ő is kellett ide.
Hát, ha Bottas nincs ott a futamon akkor biztos nem megy neki, ennyiben tudok igazat adni. Az meg hogy ő is veszít az ütközéssel az akkor korrekt ha a falnak megy, akkor nem kell megbüntetni, de ha másokat lök ki akkor nem lehet azzal védekezni hogy én is veszítettem vele.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 15:44

Nah megnéztem mit mondott Vettel.
Kb. ugyanazt mint én, csak szerinte Bottasnak nem volt hova mennie és nem láthatta őt. Szerintem meg de, aztán fene tudja. Nyilván ha így van ahogy ő mondja, akkor ő az egyedüli felelős, de ez tényleg az a szituáció, amikor nem tudsz mit tenni, körbe volt zárva Vettel autókkal, tapadása semmi nem volt, vagy rossz vagy még rosszabb döntést tudott csak hozni. Ez is elhangzott tőle is, amúgy. Szerintem bőven reális az az 5 mp, ha már büntetni kell valakit.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.06.25. 15:44

Krisztián írta:
2018.06.25. 15:14
Bandee írta:
2018.06.25. 14:56
Még önmaga szerint is hibás vazze:)
Én nem is mondtam hogy nem az, de akkor Bottas is az. Sztem azért büntették csak Vettelt, mert ő bukott vele kevesebbet. Ami már önmagában nevetséges, de hogy itt egyesek még keveslik is, az egy rossz vicc. Legfeljebb annyiban hibás, hogy beállt Hamilton seggébe, akinek az autója így magába szívta Vettelét (úgy mint Verstappen Ricciardót Bakuban). Mondta is Hamilton, hogy direkt későn fékezett, nehogy eltalálják hátulról. Jól tette.
De nehogy már stop and go járjon szimpla szar helyezkedésért a rajtnál.
Amatőr hibával tönkretette más versenyét, azt nem nézheted úgy, hogy de a másik is hibás mert megzavarta stb-stb.. Erre kéne egy azonos büntetési tétel, minden egységsugarú versenyzőre egyenlően érvényesen és kész.

A baj az, hogy adnak is meg nem is, fejre, szimpátiára, VB állásra tekintettel osztogatják a hülye büntetéseiket.

A TE logikád alapján akkor a Grozsan-Hamilton SPA balesetért sem csak Grozsán a hibás, mert Hamilton egyértelműen látta, hogy összeér majd a kerék mégsem ment eléggé jobbra. És számtalan esetet lehet még felhozni

Nekem amúgy semmi bajom Vettellel, tök mindegy mi van vele

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 16:35

Bandee írta:
2018.06.25. 15:44
Krisztián írta:
2018.06.25. 15:14

Én nem is mondtam hogy nem az, de akkor Bottas is az. Sztem azért büntették csak Vettelt, mert ő bukott vele kevesebbet. Ami már önmagában nevetséges, de hogy itt egyesek még keveslik is, az egy rossz vicc. Legfeljebb annyiban hibás, hogy beállt Hamilton seggébe, akinek az autója így magába szívta Vettelét (úgy mint Verstappen Ricciardót Bakuban). Mondta is Hamilton, hogy direkt későn fékezett, nehogy eltalálják hátulról. Jól tette.
De nehogy már stop and go járjon szimpla szar helyezkedésért a rajtnál.
Amatőr hibával tönkretette más versenyét, azt nem nézheted úgy, hogy de a másik is hibás mert megzavarta stb-stb.. Erre kéne egy azonos büntetési tétel, minden egységsugarú versenyzőre egyenlően érvényesen és kész.

A baj az, hogy adnak is meg nem is, fejre, szimpátiára, VB állásra tekintettel osztogatják a hülye büntetéseiket.

A TE logikád alapján akkor a Grozsan-Hamilton SPA balesetért sem csak Grozsán a hibás, mert Hamilton egyértelműen látta, hogy összeér majd a kerék mégsem ment eléggé jobbra. És számtalan esetet lehet még felhozni

Nekem amúgy semmi bajom Vettellel, tök mindegy mi van vele
Sztem Bottas nem hagyott neki helyet, ami szintén büntetendő.
De amúgy teljesen jogos, de az se mindegy hogy honnan jön az aki elméri a helyzetet. Pl. ez azért nem egyenlő azzal amit Maldonado csinált Gutierrezzel Bahreinben. Be kell kategorizálni ezeket és hozzárendelni büntetéseket. Sztem erre amit Vettel csinált, pont jó az 5/10 mp. Más kérdés, hogy ez néha 0, máskor meg 5-7 helyet is jelenthet akár. Ezzel is kezdeni kéne valamit sztem.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.06.25. 16:59

Krisztián írta:
2018.06.25. 16:35
Sztem Bottas nem hagyott neki helyet, ami szintén büntetendő.
De amúgy teljesen jogos, de az se mindegy hogy honnan jön az aki elméri a helyzetet. Pl. ez azért nem egyenlő azzal amit Maldonado csinált Gutierrezzel Bahreinben. Be kell kategorizálni ezeket és hozzárendelni büntetéseket. Sztem erre amit Vettel csinált, pont jó az 5/10 mp. Más kérdés, hogy ez néha 0, máskor meg 5-7 helyet is jelenthet akár. Ezzel is kezdeni kéne valamit sztem.
te mit néztél? bőven volt ott egy autónyi hely.
ne varrjátok már ezt Bottas nyakába... egyértelműen Vettel volta hibás.
féktáv előtt lemaradt Hamilton mögött, bőven le tudott volna fékezni, de későn vékezett, blokkoló kerékkel csúszott bele Bottasba.
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 18:00

trutya írta:
2018.06.25. 16:59
Krisztián írta:
2018.06.25. 16:35
Sztem Bottas nem hagyott neki helyet, ami szintén büntetendő.
De amúgy teljesen jogos, de az se mindegy hogy honnan jön az aki elméri a helyzetet. Pl. ez azért nem egyenlő azzal amit Maldonado csinált Gutierrezzel Bahreinben. Be kell kategorizálni ezeket és hozzárendelni büntetéseket. Sztem erre amit Vettel csinált, pont jó az 5/10 mp. Más kérdés, hogy ez néha 0, máskor meg 5-7 helyet is jelenthet akár. Ezzel is kezdeni kéne valamit sztem.
te mit néztél? bőven volt ott egy autónyi hely.
ne varrjátok már ezt Bottas nyakába... egyértelműen Vettel volta hibás.
féktáv előtt lemaradt Hamilton mögött, bőven le tudott volna fékezni, de későn vékezett, blokkoló kerékkel csúszott bele Bottasba.
Persze, csak amikor belülről fordulsz rá a kanyarra, sokkal élesebb szögben az ideálisnál, az egy autónyi hely kevés is lehet. Igen, ez Vettel hibája de ezt már írtam, hogy szarul helyezkedett és beszorult a két Merci közé. De ha már ott volt, figyelembe véve Bottas pozícióját, kb. állóra kellett volna fékezzen, ha ott el akar férni. Sztem mondanom sem kell, hogy akkor meg őt találják el hátulról... Persze, Vettel hibázott, de olyan helyzetbe hozta saját magát, némi segítséggel Bottastól, ahonnan csak hibázni lehet.
Amúgy vannak akik azt látták, hogy Hamilton elemeli a gázt az egyenesben, "betart" Vettelnek. Nyilván nem ez okozta a balesetet, de ha ez igaz, akkor ő is hozzájárult Vettel szorult helyzetéhez. De ezt sztem szemre nem lehet eldönteni, hogy tényleg így volt-e, vagy annyival gyorsabb volt Vettel, hogy a belső kamera képén így látszik.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.06.25. 18:07

Krisztián írta:
2018.06.25. 18:00
Amúgy vannak akik azt látták, hogy Hamilton elemeli a gázt az egyenesben, "betart" Vettelnek. Nyilván nem ez okozta a balesetet, de ha ez igaz, akkor ő is hozzájárult Vettel szorult helyzetéhez. De ezt sztem szemre nem lehet eldönteni, hogy tényleg így volt-e, vagy annyival gyorsabb volt Vettel, hogy a belső kamera képén így látszik.
És puff Hamilton a hibás. :D
Wéber említette futamon ezt a faszságot. A ferrarisok jól bele is kapaszkodtak. Így lehet Vettelt menteni. Ugyanaz a szint minthogy Bakuban féktesztelte.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 18:11

Schumixx írta:
2018.06.25. 18:07
Krisztián írta:
2018.06.25. 18:00
Amúgy vannak akik azt látták, hogy Hamilton elemeli a gázt az egyenesben, "betart" Vettelnek. Nyilván nem ez okozta a balesetet, de ha ez igaz, akkor ő is hozzájárult Vettel szorult helyzetéhez. De ezt sztem szemre nem lehet eldönteni, hogy tényleg így volt-e, vagy annyival gyorsabb volt Vettel, hogy a belső kamera képén így látszik.
És puff Hamilton a hibás. :D
Wéber említette futamon ezt a faszságot. A ferrarisok jól bele is kapaszkodtak. Így lehet Vettelt menteni. Ugyanaz a szint minthogy Bakuban féktesztelte.
A bakui fékteszt is reálisabb ennél :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.06.25. 18:13

Schumixx írta:
2018.06.25. 18:07
Krisztián írta:
2018.06.25. 18:00
Amúgy vannak akik azt látták, hogy Hamilton elemeli a gázt az egyenesben, "betart" Vettelnek. Nyilván nem ez okozta a balesetet, de ha ez igaz, akkor ő is hozzájárult Vettel szorult helyzetéhez. De ezt sztem szemre nem lehet eldönteni, hogy tényleg így volt-e, vagy annyival gyorsabb volt Vettel, hogy a belső kamera képén így látszik.
És puff Hamilton a hibás. :D
Wéber említette futamon ezt a faszságot. A ferrarisok jól bele is kapaszkodtak. Így lehet Vettelt menteni. Ugyanaz a szint minthogy Bakuban féktesztelte.
Wéber szerint Szingapúrban is Kimi volt a hibás. Azt hiszem lassan meg kell látogatnom őt fészen:)) Kölcsön kell kérjem a profilt újra

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 18:19

Bandee írta:
2018.06.25. 18:13
Schumixx írta:
2018.06.25. 18:07

És puff Hamilton a hibás. :D
Wéber említette futamon ezt a faszságot. A ferrarisok jól bele is kapaszkodtak. Így lehet Vettelt menteni. Ugyanaz a szint minthogy Bakuban féktesztelte.
Wéber szerint Szingapúrban is Kimi volt a hibás. Azt hiszem lassan meg kell látogatnom őt fészen:)) Kölcsön kell kérjem a profilt újra
Jah, mert miután nekiment Verstappen, tett egy kormánymozdulatot, csak ugye az események sorrendjét minek is kéne figyelni :D
Az amúgy szerintem is Vettel volt elsősorban, csak ugye Verstappen volt az ügyeletes balfasz, aki akkor is hibás, amikor nem az, legalábbis a szurkolóknál, Wébernél ez Räikkönen.
Most viszont úgy látom Vettel van a soron, mondjuk eddig tényleg benne volt mindenben ami "rá lett fogva", de sztem idő kérdése mikor lesz olyan, hogy semmi köze hozzá és mégis ő tehet mindenről :D

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.06.25. 18:21

Bandee írta:
2018.06.25. 18:13
Wéber szerint Szingapúrban is Kimi volt a hibás. Azt hiszem lassan meg kell látogatnom őt fészen:)) Kölcsön kell kérjem a profilt újra
Kissé elfogult. :)
Kimi ellenében már évek óta.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.06.25. 22:08

Schumixx írta:
2018.06.25. 18:21
Bandee írta:
2018.06.25. 18:13
Wéber szerint Szingapúrban is Kimi volt a hibás. Azt hiszem lassan meg kell látogatnom őt fészen:)) Kölcsön kell kérjem a profilt újra
Kissé elfogult. :)
Kimi ellenében már évek óta.
Helyében megnézném azért Kimi nem hibás-e ezért a Vettel-Bottas esetért

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.25. 22:11

Bandee írta:
2018.06.25. 22:08
Schumixx írta:
2018.06.25. 18:21

Kissé elfogult. :)
Kimi ellenében már évek óta.
Helyében megnézném azért Kimi nem hibás-e ezért a Vettel-Bottas esetért
Nem kvalifikált elég jól és nem volt ott hogy helyet csináljon Vettelnek. Persze hogy hibás :mosoly:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.06.25. 23:00

Vettel hozta azt, amit mindig is... Sokszor elmeri a fektavot...

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2018

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.06.26. 09:30

Krisztián írta:
2018.06.25. 18:00
trutya írta:
2018.06.25. 16:59

te mit néztél? bőven volt ott egy autónyi hely.
ne varrjátok már ezt Bottas nyakába... egyértelműen Vettel volta hibás.
féktáv előtt lemaradt Hamilton mögött, bőven le tudott volna fékezni, de későn vékezett, blokkoló kerékkel csúszott bele Bottasba.
Persze, csak amikor belülről fordulsz rá a kanyarra, sokkal élesebb szögben az ideálisnál, az egy autónyi hely kevés is lehet. Igen, ez Vettel hibája de ezt már írtam, hogy szarul helyezkedett és beszorult a két Merci közé. De ha már ott volt, figyelembe véve Bottas pozícióját, kb. állóra kellett volna fékezzen, ha ott el akar férni. Sztem mondanom sem kell, hogy akkor meg őt találják el hátulról... Persze, Vettel hibázott, de olyan helyzetbe hozta saját magát, némi segítséggel Bottastól, ahonnan csak hibázni lehet.
Amúgy vannak akik azt látták, hogy Hamilton elemeli a gázt az egyenesben, "betart" Vettelnek. Nyilván nem ez okozta a balesetet, de ha ez igaz, akkor ő is hozzájárult Vettel szorult helyzetéhez. De ezt sztem szemre nem lehet eldönteni, hogy tényleg így volt-e, vagy annyival gyorsabb volt Vettel, hogy a belső kamera képén így látszik.
ezért kellene korábban fékezni, tudod? :) Vettel látta hogy ott van Bottas, mire számított mégis, hogy majd levegővé válik?
egyébként meg, amennyire túlcsúszott a kanyaron, akkor is lesodródik a picsába egész a szemközti rázókőig, ha nincs mellette senki. Bottas annyi helyet hagyott amennyit kellett.
a "betartás" meg azért faszság, mert - még ha így is történt, bár én ebben sem vagyok biztos - még a féktáv előtt lemaradt Hamiltonról, utána viszont később fékezett. Vettel nézte be ezt, nincs ezen mit vitatkozni.


nem is értem, hogy tehetett volna erről akár Hamilton, akár Bottas.
Kép

Lezárt