FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Folytatódik-e Hamilton menetelése?

Igen - simán nyer
2
33%
Igen - bár ehhez most kellett a szerencse is
0
0 szavazat
Nem - valaki erőből elveri
3
50%
Nem - balszerencse miatt "veszít"
1
17%
 
Szavazatok száma: 6

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.07.02. 08:19

trutya írta:
2018.07.02. 06:07
Magic írta:
2018.07.01. 23:07
Holnap válaszolok. Kifárasztott ez a meccs, húzok aludni.

A nap embere(i) Alonso meg Leclerc. (Nem Fox)
nekem Alonso és Ericsson.
Leclerc ha nem hibázik a verseny elején, talán a 6. helyért is meccselhetett volna, Ericsson viszont nem nyert semmit a vsc-vel, és pár körrel a vége előtt megelőzte Leclercet. mondjuk hogy az utolsó körben mi történt vele, és miért Leclerc lett végül a 9., azt szerintem rajtuk kívül senki se tudja, kíváncsi lennék rá nagyon, de tegnap hiba nélkül ment, és főleg, a vele szemben támasztott elvárások felett magasan...
Alonso meg teljesen hihetetlen hogy jött fel végül, valami állat módjára óvhatta a gumikat (biztos megvolt a trükkje, de annyira a fű alatt lopakodott fel, hogy eszméletlen, az a kocsi teljesen sansztalan bármire)
Sajnos én nem láttam, de azt olvastam valahol, hogy Leclerc előre engedte, hogy a frissebb gumikon támadja Alonso. Majd mivel nem jött össze az előzés, Ericsson visszaadta a helyet a végén.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.07.02. 08:20

Mi lett a Renault-okkal amúgy. Időmérőn meg nem szerepeltek rosszul....

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.07.02. 08:54

vollebak írta:
2018.07.01. 23:25
Bandee írta:
2018.07.01. 23:08
Úgy, hogy mákolt a kiállásokkal.
Kilenc futam pörgött le, már majdnem az idény fele. Nem lehet mindent ilyesmikre fogni. Egy pontnyira van attól, hogy a topcsapatok pilótái mögött ( = az elérhető legjobb pozícióban) legyen az összetettben, mindezt egy röhejesen gyenge autóval. Elképesztő tényleg.
Az ev elejet jobban kezdtek onnan szarmaznak a pontok. Mintha ki is esett volna mostanaban.

A makolast a tegnapi napra irtam azt is azert mert valamelyik fasz mondta tegnap a kozvetitesben, igy adodott a valasz a kerdesedre amely tudom, inkabb magasztalasra volt hivatott

Reszemrol fogalmam nincsen es nem is igazan erdekel, hogyan lett pontszerzo, de valami taktikai dolog lehet mogotte mert elozeset nem mutattak ahogy emlekszem, amugy meg tok mindegy hanyadik azzal a szarhalommal. Csodalkozom, hogy meg megy vele bar biztosan jol keres vele

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.07.02. 09:42

A tegnapi futamhoz még egy dolog. Ricciardo nyilatkozta a verseny után, hogy gratulál Maxnak és szeretné tudni, hogyan tudja életben tartani a gumikat, mert neki nem ment, pedig ugyanolyan kocsiban ült.

Vagyis semmiféle kifogást nem keresett, meg forgalomba kerültem, meg beállítás, meg satöbbi. Korrekten elismerte, hogy Max meg tudott csinálni valamit, amit ő nem és úriember módjára gratulált hozzá.

Na, ezért volt rendkívüli a tegnapi egycserés győzelem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.07.02. 09:50

Jó verseny volt ez is.
A mercinél csúnyán benézték.
Végre engedték kimit is versenyezni .

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.07.02. 10:03

Sajnos nem láttam a futamot. Vajon, hol nézhetem meg felvételről?

Egyrészt szellemes, másrészt mottó is lehetne: - trutya: "valami állat módjára óvhatta a gumikat" [Alonso]

Alonso úgy került egyre jobb helyre, ahogy fogytak előle a résztvevők. A legvégéről indult, jól rajtolt, később a pályán Stroll-t, Leclerc-et és Gasly-t előzte meg, körhátrányban ért célba. (mint majdnem mindenki) http://www.statsf1.com/en/2018/autriche ... -tour.aspx
Azonban mindkét McLaren végigment. A Mercedesek kiestek. Most akkor?...Hamiltonnak el kellene gondolkodnia a csapatváltáson?
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.07.02. 10:35

vollebak írta:
2018.07.02. 09:42
A tegnapi futamhoz még egy dolog. Ricciardo nyilatkozta a verseny után, hogy gratulál Maxnak és szeretné tudni, hogyan tudja életben tartani a gumikat, mert neki nem ment, pedig ugyanolyan kocsiban ült.

Vagyis semmiféle kifogást nem keresett, meg forgalomba kerültem, meg beállítás, meg satöbbi. Korrekten elismerte, hogy Max meg tudott csinálni valamit, amit ő nem és úriember módjára gratulált hozzá.

Na, ezért volt rendkívüli a tegnapi egycserés győzelem.
Kit erdekel, hogy ki hogyan ovja a gumikat? Ez egy autoverseny lenne. En szabad gumivalasztast engednek es vagy 3 gyartot aztan mindenki csinaljon amit akar. A leheto leggyorsabbak legyenek sporolas nelkul

Tankolhatnanak is vagy nem, cm3 lenne a hatar aztan azon belul aki boxert epit az azzal megy, aki sorost( :) ) az azzal, turboval vagu komoresszorral vagy szivon kit erdekel? Fogyasszon 1000 litert

Az osszes sporolast kivennem, ill. nekik is lenne lehetoseg sporolni de aki anelkul gyorsabb azt ne lehetetlenitsuk mar el

Valoszinuleg kulonbozo beallitasokkal mentek, ricsie jobban zabalta a gumikat vagy jobban ratette a razokra az autojat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2018.07.02. 10:40-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.07.02. 10:37

Bandee írta:
2018.07.02. 10:35
Kit erdekel, hogy ki hogyan ovja a gumikat?
Most csak vicceltél, gondolom.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.07.02. 10:38

Gocpont írta:
2018.07.02. 10:03
Sajnos nem láttam a futamot. Vajon, hol nézhetem meg felvételről?
Például itt:

https://oload.download/embed/YRnF_pdOoOc/
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.07.02. 10:41

vollebak írta:
2018.07.02. 10:37
Bandee írta:
2018.07.02. 10:35
Kit erdekel, hogy ki hogyan ovja a gumikat?
Most csak vicceltél, gondolom.
Dehogy vicceltem. Leszarom ki mit hogyan ov. Bovitettem a hozzaszolasomat

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.07.02. 10:49

Bandee írta:
2018.07.02. 10:35
Kit erdekel, hogy ki hogyan ovja a gumikat? Ez egy autoverseny lenne. En szabad gumivalasztast engednek es vagy 3 gyartot aztan mindenki csinaljon amit akar. A leheto leggyorsabbak legyenek sporolas nelkul

Tankolhatnanak is vagy nem, cm3 lenne a hatar aztan azon belul aki boxert epit az azzal megy, aki sorost( :) ) az azzal, turboval vagu komoresszorral vagy szivon kit erdekel? Fogyasszon 1000 litert

Az osszes sporolast kivennem, ill. nekik is lenne lehetoseg sporolni de aki anelkul gyorsabb azt ne lehetetlenitsuk mar el

Valoszinuleg kulonbozo beallitasokkal mentek, ricsie jobban zabalta a gumikat vagy jobban ratette a razokra az autojat
Ez mind szép és jó, de jelen szabályrendszeren belül a gumikezelés egy nagyon fontos tulajdonság, bajnokságok múlnak rajta. Például 2014-ben Hamilton ezzel és a jóval hatékonyabb lift and coasttal győzte le alapvetően Rosberget. Ezért azt mondani, hogy kit érdekel, ki hogyan óvja, olyan, mintha fociban azt mondanád, kit érdekel, melyik csapatnak milyen a védősora, legyen minden csapatban 10 gólzsák csatár és lőjék a gólokat orrvérzésig, az az igazi.

Jelen helyzetben maximum csak eljátszani jó a gondolattal, hogy mi lenne, ha ez meg az lenne a szabály, ettől eltekintve viszont sok értelme nincs.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.07.02. 11:07

Gocpont írta:
2018.07.02. 10:03
Sajnos nem láttam a futamot. Vajon, hol nézhetem meg felvételről?

Egyrészt szellemes, másrészt mottó is lehetne: - trutya: "valami állat módjára óvhatta a gumikat" [Alonso]

Alonso úgy került egyre jobb helyre, ahogy fogytak előle a résztvevők. A legvégéről indult, jól rajtolt, később a pályán Stroll-t, Leclerc-et és Gasly-t előzte meg, körhátrányban ért célba. (mint majdnem mindenki) http://www.statsf1.com/en/2018/autriche ... -tour.aspx
Azonban mindkét McLaren végigment. A Mercedesek kiestek. Most akkor?...Hamiltonnak el kellene gondolkodnia a csapatváltáson?
ja, viszont amit nem hiszem hogy láttál, hogy a verseny elején Alonso tök utolsó volt (Vandoorne-t leszámítva ugye), a visszazárkózó Leclerc is simán megelőzte, sőt el is húzott tőle, majd a mezőny többségével együtt állt ki lágyra váltani. utána pedig egy ideig tartotta a távolságot, majd a versny végén elkezdte neki nyomni, akkor előzte meg sorban a fent említett urakat. elég jól átláthatta a versenyt, szerintem a kiállása után csak annyira nyomta hogy a később boxolók ablakában maradjon, mert akkor leszakadt Leclercről és a többiekről is. ezért írtam, hogy jól óvhatta őket, mert szerintem senki másnak nem maradt ekkora tartaléka a gumikban, talán csak a Ferrarinak.
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.07.02. 11:09

Bandee írta:
2018.07.02. 10:35

Kit erdekel, hogy ki hogyan ovja a gumikat? Ez egy autoverseny lenne. En szabad gumivalasztast engednek es vagy 3 gyartot aztan mindenki csinaljon amit akar. A leheto leggyorsabbak legyenek sporolas nelkul

Tankolhatnanak is vagy nem, cm3 lenne a hatar aztan azon belul aki boxert epit az azzal megy, aki sorost( :) ) az azzal, turboval vagu komoresszorral vagy szivon kit erdekel? Fogyasszon 1000 litert

Az osszes sporolast kivennem, ill. nekik is lenne lehetoseg sporolni de aki anelkul gyorsabb azt ne lehetetlenitsuk mar el

Valoszinuleg kulonbozo beallitasokkal mentek, ricsie jobban zabalta a gumikat vagy jobban ratette a razokra az autojat
én úgy tudom Ricsi nagyobb leszorítóerővel ment, simán lehet hogy amiatt koptatta el jobban a hátsókat. meg Wébernek is lehet valami abban a teóriájában, hogy ki mennyire lovagolta meg a hosszú hurkákat az 1-es és 3-as kijáratánál.
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.02. 12:21

Peresztrojka írta:
2018.07.01. 23:12
[]

Igazad van. Most visszaolvastam és miután írtad a régi nick nevemet nem írtam, hogy igen az. Azt gondoltam, hogy igen megvan. De így utólag gondolom Neked is világos nem eltitkolni akartam, hanem azt gondoltam, hogy ezt nem kell megerősítenem.

Rendben, ez igy korrekt.
Legalabb most mar biztosan tudjuk, ki kicsoda.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.07.02. 21:03

Jó futam volt ez. Köszi a linket Vollebak! Kimi nyerhetett volna, ha nem ekkora türhő az első körben Verstappen... aki a hátralévő hetven körben hibátlanul ment, így Maximálisan kihasználta ellenfelei hibáit és relatív gyengeségét.

Hamiltont valaki rettenetesen megszivatta a VSC alatt. Szabotőr van a Mercedesnél? :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.07.02. 22:08

Honda majdnem vitte a belga nagydíjat...de nem.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 EYETIME GROSSER PREIS VON ÖSTERREICH 2018

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.07.02. 22:11

Bandee írta:
2018.07.02. 08:54
vollebak írta:
2018.07.01. 23:25


Kilenc futam pörgött le, már majdnem az idény fele. Nem lehet mindent ilyesmikre fogni. Egy pontnyira van attól, hogy a topcsapatok pilótái mögött ( = az elérhető legjobb pozícióban) legyen az összetettben, mindezt egy röhejesen gyenge autóval. Elképesztő tényleg.
Az ev elejet jobban kezdtek onnan szarmaznak a pontok. Mintha ki is esett volna mostanaban.

A makolast a tegnapi napra irtam azt is azert mert valamelyik fasz mondta tegnap a kozvetitesben, igy adodott a valasz a kerdesedre amely tudom, inkabb magasztalasra volt hivatott

Reszemrol fogalmam nincsen es nem is igazan erdekel, hogyan lett pontszerzo, de valami taktikai dolog lehet mogotte mert elozeset nem mutattak ahogy emlekszem, amugy meg tok mindegy hanyadik azzal a szarhalommal. Csodalkozom, hogy meg megy vele bar biztosan jol keres vele
Elozo 3 futamon kiesett.

Lezárt