FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hogyan folytatódik a bajnokaspiránsok versenyfutása?

1. Hamilton visszaveszi a vezetést,
0
0 szavazat
2. Vettel tovább növeli az előnyét,
4
57%
3. Továbbra is fej fej mellett folytatják,
3
43%
 
Szavazatok száma: 7

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.22. 21:17

Redbull írta:
2018.07.22. 20:53
Szerinted Hamilton el tudta volna hárítani az akadályt akarom mondani vis maiort???
:mosoly: :mosoly:
Szerintem a szabályalkotó az olyan esetekre gondolt, hogy mennél be a boxba és hirtelen előtted van keresztben egy autó. Na akkor nincs hova menni, csak vissza a pályára. Itt nem ez volt, akár végig is mehetett volna a boxutcán Hamilton, ha már elindult arra.

De mondom, ha ez vis maior, akkor nem volt szabálytalan, tehát még a figyelmeztetés is túlzás. Viszont akkor a Mercedes idézett elő veszélyes szituációt a félresikerült kommunikációval, tehát őket kéne büntetni. Sehogy se jó ez

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.07.22. 21:18

Kép

Végre a McLaren boxutcai munkája kezd javulni.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.07.22. 21:21

Krisztián írta:
2018.07.22. 21:17
Redbull írta:
2018.07.22. 20:53
Szerinted Hamilton el tudta volna hárítani az akadályt akarom mondani vis maiort???
:mosoly: :mosoly:
Szerintem a szabályalkotó az olyan esetekre gondolt, hogy mennél be a boxba és hirtelen előtted van keresztben egy autó. Na akkor nincs hova menni, csak vissza a pályára. Itt nem ez volt, akár végig is mehetett volna a boxutcán Hamilton, ha már elindult arra.

De mondom, ha ez vis maior, akkor nem volt szabálytalan, tehát még a figyelmeztetés is túlzás. Viszont akkor a Mercedes idézett elő veszélyes szituációt a félresikerült kommunikációval, tehát őket kéne büntetni. Sehogy se jó ez
Persze, így van. A csapat és Hamilton is őszintén elismerték a szabálytalanságot. Nem hülyék, ha kamuzgatnak akkor komolyabb lett volna a bünti. Tehát ha valakinek nem elegendő a szankció az forduljon a bírákhoz.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.07.22. 21:25

Rocco írta:
2018.07.22. 16:23
es ez egy negyszeres bajnok...
Azt meg Ricsi is elgyepalta...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.07.22. 21:38

Redbull írta:
2018.07.22. 20:35
Az átmeneti vizes gumit nem csak a RB, Sauber, hanem a McLaren is bepróbálta, ez miatt nem szerzett pontot Alonso.
:szom02
Nem volt az rossz elgondolás... Nagy veszteni valojuk nem volt... Akár be is jöhetett volna. Azt a maximum 1-2 pontot nem sajnálom!

Legalább próbálkoztak!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.22. 21:44

Megmondom őszintén, a topik szavazásán a 2. opciót húztam be, ugyanis számomra teljesen egyértelmű volt az időmérő után, hogy az fog történni. Ám tegye a szívére a kezét bárki, aki ezt így, ahogy történt meg tudta előre tippelni! Kizárt! Aki azt állítja az hazudik.

Nagyon sajnálom, hogy most a pit lane és a pálya közötti vonalon való szándékos áthajtás esete ennyire elveszi mindenki józan gondolkodását. A Krisztián féléken nem lepődök meg, hiszen ő zsigerből utálja Hamiltont, így az ő véleménye számomra abszolúte indifferens. Tudom Vollebak is utálja, de ő azért reálisabban szokta látni a történéseket, ezért sajnálom, hogy a fától ő sem látja most az erdőt. Mire gondolok?

Arra, hogy Hamilton a kerékcseréig fantasztikus futamot produkált. Igaz, hogy egyel keményebb abroncsokon indult, mint az élen állók, ám az azért akkor is dicséretes, hogy 41 körig tudta óvni a gumiit annak ellenére, hogy közvetlenül a rajt után egy vészfékezésre kényszerült. Pedig a Mercedes nem arról híres, hogy jó a gumikezelése. Közvetlenül Vettel kerékcseréje előtt pl. a keményebb abroncsokon már jobb köröket futott, mint a német. Jó-jó, tudom, a lágyabb addigra nyilván már jobban elnyűvődött, de akkor is. Tehát ahhoz, hogy ez a végeredmény lehessen, ahhoz kellett egy hibátlan és szép első 41 körös vezetés Lewis részéről. Mintaszerűen teljesítette a feladatát.

Aztán jött a kerékcsere. Megvallom őszintén ettem a kefét, hogy a Mercedes stratégák már megint benézték a frankót. Ugyanis lógott az eső lába, 5 perccel későbbre jósolták (meg is jött), így egyszerűen nem értettem, miért nem lehetett megvárni az esőt, hiszen akkor mindenki egy időben kényszerült volna ki és kisebb időveszteséget szenvedett volna el, mintha előbb kimegy a lágyakért, aztán az ég leszakadása esetén pár körrel később a vizes gumikért. Szerintem ezt ő sem értette, és ő is aggódott, legalábbis a rádióforgalmazásából ez derült ki. Ám most a szerencse a Mercedeses stratégák mellé állt, ugyanis nem jött nagyobb eső, így át lehetett vészelni azt a rövid időszakot slickeken is.

A másik szerencse, hogy bejött az SC. Ugyanis Vettel esete bizonyítja, hogy még az élversenyzők is pórul tudtak járni, így benne lett volna ez a pakliban Hamilton esetében is. Ám az SC mögött körözve, annak azért kicsi volt a valószínűsége, hogy kicsússzon bárki is. Ráadásul fogytak azok a fránya körök, a gumik pedig nem koptak, hiszen nem voltak kitéve versenykörülményeknek. Így az, hogy korábban cserélt ultra lágyra, mint a közvetlen mögötte haladók, kisebb hátrányt jelentett az újra indításnál. Ám azért az újraindításnál észnél kellett lenni és ahogy látható volt, nem is alaptalanul.

Bottas nem igazán szórakozott! Komoly támadást indított csapattársával szemben. Csodálkoztam is, hogy ezt a csapat egyáltalán engedte, hiszen benne volt a pakliban láthatóan, hogy akár mindketten kiesnek. Igen, aztán a csapat ráparancsolt Bottasra nem vitás, de kérdés, hogy ha meg tudta volna előzni Lewis-t, akkor is megtették volna-e? Gyanítom, igen. De nem is tudta, ugyanis Hamilton rohadt keményen visszaverte a támadását. Tehát azért ahhoz, hogy a pozícíója megmaradt, némi köze neki is van. Lehet persze itt fröcsögni, hogy fúj, undorító ez a csapautasítás, de .... 1./ Ahogy láttuk ezt a Ferrari is gondolkodás nélkül megtette a futamon. Nem is csodálkoztunk rajta gondolom különösebben. 2./ Ugyanis, ahogy Lewis is nyilatkozta tegnap, az idén olyan kiélezett a világbajnokság, hogy olyan hibák nem férnek bele, mint ami tegnap vele történt (természetesen olyan se, amit ma Vettel csinált!), és minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy a végső győzelemre esélyesebb pilóta ilyen helyzetben megkaphassa azt a bizonyos támogatást. Hiába csak a szezon felénél tartunk, lehet, hogy éppen ezeken a pontokon múlik majd a végén a bajnoki cím sorsa. Ma pedig ilyen szempontból kvitt volt a két csapat, hiszen mindkettő Nr.1. sz-ú pilótája megkapta ezt a támogatást. Ebben a helyzetben egyiket sem tudom ezért elítélni. Amúgy Bottas tavaly pl. éppen a Hungaroringen élvezett ilyen előnyt Hamiltonnal szemben. Nincs kétségem afelől, hogy ha a helyzet úgy kívánja, azért még ő is részesülhet ilyen előnyben.

Nézzük akkor azt a szerencsétlen esetet a vonal átvágásával! Semmi kétség megtörtént. Én vártam is a büntetést a futam alatt. De hangsúlyozom a futam alatt!!! Akár úgyis, hogy egy időbüntetés lesz a futam után és esetleg Hamilton amiatt csak a 3. lesz. De nem történt meg. A futam után már nagyon igazságtalannak tartottam volna, hiszen akkor már a pályán belül egyik pilóta sem tudta alakítani a történteket. Gondolok itt arra, hogy ha Hamilton pl. a futam alatt megtudja, hogy 5 mp-et kapott, akkor esetleg kipréselte volna magából azt a rést Bottassal szemben. Az esethez azért még néhány dolgot hozzáfűznék, nem vitatván, hogy lehetett (kellett?) volna büntetni. Az egyik az az, hogy jogosulatlan előnyre nem tett szert, és ezzel senkit nem veszélyeztetett. A másik, hogy nem önszántából tette, amit tett, hanem a csapat balfaszkodása miatt. Rohadt igazságtalannak tartom azt, hogy a csapatok bénázása miatt sok esetben a pilóták szívnak. Ilyen esetben azt el tudnám képzelni, hogy a csapat kapjon büntetést (akár pontlevonást, akár jelentősebb pénzbüntetés), de a vétlen pilótát büntetni ilyenkor nagyon méltánytalan. Nyilván közrejátszott az is, hogy Németországban, a Mercedes hazai pályáján történt az eset. Biztos vagyok benne, ha Monzában egy Ferrari követi ezt el, akkor ott azzal is kesztyűsebb kézzel bánnának. Ennyit valóban lejthet a pálya. Gondoljuk csak el. Egy egész tribünön csak a Mercedes gyár dolgozói ültek. Ott volt az egész Mercedeses vezérkar. Van egy tehetséges pilótája a csapatnak, amelyik a 14. helyről az élre került. Jelentős részben önerejéből is. Egy ilyen helyzetben azért büntetni? Hát, nem tudom. Talán benne volt a stewardokban az is, ami a Mercedessel Ausztriában, Hamiltonnal Silverstone-ban történt. Ahol önhibáján kívül került hátrányba. Itt felhozza a gépet az első helyre, és ekkor önhibáján kívül ismét hátrányba kerüljön? Nem tudom! Persze nyilván a Hamilton utálók bundát, csalást ordítanak, a fejét követelik. Én meg elfogult vagyok vele szemben. De ha megpróbáljuk kicsit tárgyilagosabban nézni ami történt ebben a megvilágításban, ahogy leírtam, akkor talán higgadtabb végkövetkeztetést tudunk levonni.

Ahogy leírtam, volt némi szerencse is abban, ahol Hamilton ma végzett, de azért nem kevés munkát tett bele, valamint ma ismét megcsillogtatta a pályán a képességeit. Ilyen szempontból mindenképpen igazságosnak tartom a végeredményt.

Abban pl. hogy Vettel nem húzta be, nem a szerencsét látom alapvetően, hanem a nagy rivális bénázását. Elképzelhető, hogy tegnap, az időmérőn Hamilton is bénázott, bár olyan ordas hiba volt, hogy azért hajlok arra, már a kanyar előtt fellépett a probléma a járgányánál. Ám ma Vettel esetében a technikai meghibásodás szóba sem jöhet. Tény és való, hogy csúszóssá vált a pálya, de azzá vált az mindenkinek. Ráadásul akkora előnnyel vezetett, hogy nem is igazán volt rákényszerítve a szükségtelen kockázatok bevállalására. Tudom, könnyen pofázok én innen a szobából, azért ott, abban a helyzetben, a koncentráció egy pillanatnyi kihagyása ide vezethet. Emberek vagyunk, így ezt nem szabad a szemére vetnünk. Természetesen vezethetett volna összeszedettebben. Volt előzménye ennek a futamon, hiszen sokszor elfékezte magát kanyarokban, még friss gumikkal is, senkitől sem zavartatva. Látszott rajta, hogy otthon nagyon bizonyítani akar. Ez talán kicsit görcsösebbé tette. Az ütközés utáni magatartása mindent elárult, bár mondta is. Saját magát tartotta ő is kizárólag hibásnak, és látszott rajta, hogy érzelmileg nagyon megviseli hazai publikuma előtt egy ilyen hiba. Emberileg sajnálom. De nem vagyok szemforgató és nem tagadom, mint Hamilton szurkoló azért nem bánkódok amiatt, ami vele történt. Ám ott a figyelmeztető jel: ez Hamiltonnal is bármikor megtörténhet. Erről van szó, ezt írtam fentebb is! Nagyon kiélezett a szezon, így ilyen hibákat sem a pilóta, sem a csapat nem engedhet meg magának. Egy egy technikai vagy vezetői hiba nagyon-nagyon sokba kerülhet a végeleszámolásnál.

Látom sokan összevetették a két élen állót, bár inkább úgy, hogy kit utálnak kevésbé, és abból Vettel jött ki győztesen. Szívetek joga! Én azonban azt mondom, ha a pályán mutatott teljesítményt nézem, akkor ha csak paraszthajszállal is, de Hamilton előtte áll Vettelnek. Vettel idén már volt saját hibás részese komoly ütközésnek, követett el amatőr vezetői hibát, míg Hamilton esetében ilyenre nem emlékszem (Sőt pl. Verstappen bahreini ütközési kísérletét is profin kivédte. Kimiét képtelenség lett volna Silverstone-ban.). Természetesen még hosszú a szezon, tehát ő is elkövethet ilyeneket. Én azonban az eddig látottakról beszélhetek most csak. Ennek alapján viszont úgy vélem, jelen pillanatban ő érdemesebb a végső győzelemre. Tudom, nem mindig az érdem dönti azt el, hanem sok más is (szerencse, stb.)

Amúgy a pályán kívüli viselkedését sok esetben nem tudom elviselni, és ha igaz a pletyka, hogy ő akadályozta meg Rosberget abban, hogy a riportokat készíthesse, az nagyon gáz, és pitiáner hozzáállásra vall.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.07.22. 21:58

Mi történik Riccsi autójával? Verstappen szerelői rakták össze?

Megint remek futam volt. Kötelezővé kellene tenni a változékony időjárást. Kicsit több eső eshetett volna, de így is remek szórakozást nyújtott.
A legjobb nyert ma, ezt sietve leszögezem. Hamilton mindent megtett, amit emberileg csak tudott, hogy mentse a szituációt. A boxutcai malőr és a csapatutasítás a Mercedes sara. Gusztustalannak tartom, hogy a végén nem Hamiltonnak mondták a fülére, hogy Valter gyorsabb nálad hadd menjen... vagy csak óvatosak voltak, hátha elborul az agyuk. Nos Lulu betáncolt a német pódium tetejére, mint Sebastian két hete az angolra.

Véleményem szerint Vettel-t lassan kicsinálja a Ferrari győzelmi elvárása, ahogy Alonso-t is anno. Az a tény, hogy a csapaton belül kivételeznek vele, mögé utasítják a csapattársát, minden versenymérnök csak neki dolgozik, elviselhetetlenné tesz egy olyan "bakit" mint a mai volt. Emiatt érdemes beáldozni a mai F1 legnépszerűbb és legnormálisabb alakját? Nem. Tudja ezt Vettel is, úgyhogy remélem egy hétig nem tud aludni a bűntudattól ez az ügyetlen.

Kár, hogy a középmezőnynek nem jött be az intermedier, sajnos ehhez kevés eső esett, bezzeg leintés után...
Leclerc megint pimasz volt, micsoda piruett! Figyelni kell rá. Node ami a legszembetűnőbb, hogy Räikkönen is egyre lopja a távolságot, ha Vettel tovább bakizgat, hamar elfogy a 40 pont előnye...
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.22. 22:00

Nem paraszthajszallal van Hamilton Vettel elott, hanem annal joval tobbel. Iden is, meg ugy altalanossagban is. Az elmult evtized alapjan Hamilton sokkal meltobb ra, hogy otszoros bajnok legyen, az iden eddig latottak alapjan pedig joval meltobb az idei cimre is(tegyuk azert hozza, hogy az elet egyikuktol sem sajnalta a jobbnal jobb autokat). Ezeket nem is vonom ketsegbe. De emberileg egyszeruen Hamilton szamomra elviselhetetlen. Ahogy ezt ma mas is jol megfogalmazta, a palyan Vettel sem kulonb, majdnem ugyanolyan seggarc. De Hamilton palyan kivul is folyamatosan gondoskodik rola, hogy legyen miert utalni. A Forma1 iranti jelenlegi erdektelensegemhez valoszinuleg erosen hozzajarulhat, hogy ez a 2 figura osztotta fel egymas kozt az elmult kozel 1 evtizedet.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.07.22. 22:13

Egyre vallalhatatlanabb az egész... Ad hoc büntetés és szabálykönyv értelmezés...
És ez az új teátrális Hamilton egy hányinger... Nem tudom ki mondta neki hogy ez laza, szerintem rettenetesen ordenáré...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.07.22. 22:15

Ja és jó lenne ha végre odafigyelne valaki a Mercedes notórius boxvonal athajtasara, ugyanis a mai kibaszta a szemeket, de n az első. Ebben az évben volt kb meg három ami még csak fel sem tűnt senkinek....

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.07.22. 22:36

Lancelot írta:
2018.07.22. 21:44
Tudom Vollebak is utálja, de ő azért reálisabban szokta látni a történéseket, ezért sajnálom, hogy a fától ő sem látja most az erdőt. Mire gondolok?

(...)

Amúgy a pályán kívüli viselkedését sok esetben nem tudom elviselni, és ha igaz a pletyka, hogy ő akadályozta meg Rosberget abban, hogy a riportokat készíthesse, az nagyon gáz, és pitiáner hozzáállásra vall.
Lance, nem utálom én. Nem csinált nekem semmi rosszat. Tény, hogy egyáltalán nem kedvelem és képtelen vagyok azonosulni vele. De az utálat nagyon erős érzés, emberek, pláne számomra ismeretlen sportolók nem szoktak nálam ilyesmit kiváltani.

Amit utálok, az a következetlenség és a szabályok egyszer ilyen, másszor olyan betartatása.

Hamilton szabályt szegett. Ez tény. Kimit két éve Bakuban ugyanezért a szabályszegésért megbüntették. Ez is tény.

Nem akartam én, hogy diszkvalifikálják. Egy 5 másodperces időbüntetés bőven elég lett volna. De az, hogy simán megússzon bárki egy ilyet, az nagyon durva.

Abban sincs vitánk, hogy nagyszerű futamot teljesített. Változó körülmények között a leggyorsabb volt, kiválóan kezelte a gumikat. Persze, kiváló kocsija van, de amíg Alonso, Verstappen és Vettel is hibáztak (ki kisebbet és csak kicsúszott a bukótérbe, ki nagyobbat és ki is esett), ő egyszer sem. Tiszta sor.

De szabályt szegett, feketén-fehéren leírt szabályt. Az, hogy összevissza beszéltek neki a rádión, nem minősül vis majornak. Ő döntött úgy, hogy hirtelen átvágja a záróvonalat. Ezt pedig nem lehet. Amint a boxbejáratra hajtott, onnantól végig kellett volna mennie a boxon, nincs mese - akkor is, ha bukik veke. Kész, így szól a szabály, a csapat összevissza rádiózásától függetlenül.

Én megértek mindent, de a világosan megfogalmazott szabályok megszegését azt nem. Te mint ügyvéd szerintem pont megérted ezt.

Sajnos az is igaz, hogy ő vétózta meg Rosberget, mint interjúztatót Monacóban és itt is. Kár, mert valóban pitiáner dolog és semmi szükség rá.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.22. 22:43

Hamiltontól az volt az alap, hogy a TOP5-be feljön, onnan meg egyedül Verstappent előzte meg, a többiek az SC miatt kerültek mögéje. Amivel triplán mákja volt amúgy: 1) kiesett Vettel, 2) Bottas és Räikkönen is eltűnt előle, így az élre állt 3) pont a legvizesebb körök voltak SC mögött, ami nélkül lehet megszívta volna az ultralággyal. Az egyetlen dolog, amiben valóban kiemelkedő volt, az a gumikezelés. A többivel csak hozta a kötelezőt, illetve mákolt.
Igen, a 14.-ről az 5.-re ezzel az autóval kötelező. A Ferrarival is az. Némelyik pályán a Red Bulllal is. (azért 5., mert Ricsi eleve mögötte volt. egyébként nyilván 6.)

Bár az is jó kérdés, hogy a többieknek volt-e még kiállásuk, Räikkönennek tuti volt, többieket nem tudom. Mindenesetre ha onnan hátulról elkap egy Ferrarit, az már önmagában szép teljesítmény. Nem vártam a dobogóra, de az erőből is meglett volna neki sztem.

A "büntetés"-ről meg annyit, éppenséggel igazat tudok adni abban, Lance, hogy ez elsősorban a csapat sara, és nem feltétlenül a versenyzőt kéne büntetni. Ehhez képest Hamilton kapott figyelmeztetést. Na EZ az, ami nem történhetett volna meg. Vagy semmit sem kap, és a csapatot meszelik el, vagy 5 mp, mint mindenki másnak ugyanezért. Jah, és a futam alatt persze, idő lett volna rá... Érdekes Räikkönen megkapta Bakuban 2 éve, ő se vesztett vele pozíciót, de legalább megkapta. Valszeg ugyanez lett volna Hamiltonnál is.

Vettelről annyit, hogy kb. mindenki csúszkált, pörgött-forgott, asszem pont Hamilton is lecsúszott a pályáról ugyanúgy mint Vettel, csak ott aszfaltozott bukótér volt... (bár közben olvasom Volle hozzászólását, akkor az nem Hamilton volt? Alonso nekem is rémlik, de sztem Hamilton is leszaladt a 6-osban) Vettel se hibázott nagyobbat, csak ő a lehető legrosszabb helyen tette. Persze erről 100%-ban ő tehet, és a kiesés is "jogos".
Nekem jobban tetszene, ha mindenhol kavicságy lenne, és mindenki kiesne, vagy legalábbis időt veszítene, aki ezt megcsinálja. Vagy akkor legyen mindenhol aszfalt, a lényeg, hogy vagy mindenkit büntessen a pálya, vagy senkit, de ne így, hogy egyik kanyarban ez, másikban az.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.22. 22:52

vollebak írta:
2018.07.22. 22:36

Amit utálok, az a következetlenség és a szabályok egyszer ilyen, másszor olyan betartatása.

Hamilton szabályt szegett. Ez tény. Kimit két éve Bakuban ugyanezért a szabályszegésért megbüntették. Ez is tény.

Nem akartam én, hogy diszkvalifikálják. Egy 5 másodperces időbüntetés bőven elég lett volna. De az, hogy simán megússzon bárki egy ilyet, az nagyon durva.

Abban sincs vitánk, hogy nagyszerű futamot teljesített. Változó körülmények között a leggyorsabb volt, kiválóan kezelte a gumikat. Persze, kiváló kocsija van, de amíg Alonso, Verstappen és Vettel is hibáztak (ki kisebbet és csak kicsúszott a bukótérbe, ki nagyobbat és ki is esett), ő egyszer sem. Tiszta sor.

De szabályt szegett, feketén-fehéren leírt szabályt. Az, hogy összevissza beszéltek neki a rádión, nem minősül vis majornak. Ő döntött úgy, hogy hirtelen átvágja a záróvonalat. Ezt pedig nem lehet. Amint a boxbejáratra hajtott, onnantól végig kellett volna mennie a boxon, nincs mese - akkor is, ha bukik veke. Kész, így szól a szabály, a csapat összevissza rádiózásától függetlenül.

Én megértek mindent, de a világosan megfogalmazott szabályok megszegését azt nem. Te mint ügyvéd szerintem pont megérted ezt.

Sajnos az is igaz, hogy ő vétózta meg Rosberget, mint interjúztatót Monacóban és itt is. Kár, mert valóban pitiáner dolog és semmi szükség rá.
Elég részletesen kifejtettem a szabályszegéssel kapcsolatban is az álláspontomat (mivel most volt időm, így az általad szokás szerint alkalmazott terjedelemben kb. (:v ), így azt nem ismétlem meg. Csak összegzem, mert azok szerint nem áll túl távol egymástól az álláspontunk. Amiben közösen vélekedünk a mai nap ezen részét illetően:
- szabályszegés történt,
- büntethető volt,
- 5 mp-es időbüntetést tartottam volna legfeljebb arányosnak.

Nem tudom egészen konkrétan hogyan fogalmaz a szabálykönyv. Teljesen kategorikus-e vagy hagy mérlegelési lehetőséget a döntéshozóknak? Ha kategorikus, akkor nyilván büntetni kell. Ha hagy mérlegelési jogot, akkor az eset összes körülményeit mérlegelve kell dönteni, és abba belefér a végül is alkalmazott figyelmeztetés is. A mérlegelési jog körében - nem tagadhatván meg hivatásomat - bátorkodtam néhány "enyhítő körülményt" felsorolni, mely kétséget kizáróan az enyhébb megítélés irányába hathat. :mosoly:

Ami miatt viszont elsősorban megszólaltam az az, hogy Hamilton ma egy óriásit mentett, produkált egy vérprofi futamot - megjegyezvén, hogy volt azért szerencse is benne - ám sajnálatos módon nem ezzel foglalkozik itt sem a hálás publikum, hanem ezzel a rohadt vonalon átvágással és a team orderrel. Én ebben érzek súlyos aránytalanságot. De nem ragozom tovább a témát! Mindenki úgy ítéli meg a történteket, ahogy akarja és mindenki arról beszél, ami számára fontos. Én, mint elfogult, nyilvánvalóan a futam pozitív vetületét helyezem előtérbe.

:mosoly:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Lancelot 2018.07.22. 22:57-kor.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.22. 22:55

Lancelot írta:
2018.07.22. 22:52
vollebak írta:
2018.07.22. 22:36

Amit utálok, az a következetlenség és a szabályok egyszer ilyen, másszor olyan betartatása.

Hamilton szabályt szegett. Ez tény. Kimit két éve Bakuban ugyanezért a szabályszegésért megbüntették. Ez is tény.

Nem akartam én, hogy diszkvalifikálják. Egy 5 másodperces időbüntetés bőven elég lett volna. De az, hogy simán megússzon bárki egy ilyet, az nagyon durva.

Abban sincs vitánk, hogy nagyszerű futamot teljesített. Változó körülmények között a leggyorsabb volt, kiválóan kezelte a gumikat. Persze, kiváló kocsija van, de amíg Alonso, Verstappen és Vettel is hibáztak (ki kisebbet és csak kicsúszott a bukótérbe, ki nagyobbat és ki is esett), ő egyszer sem. Tiszta sor.

De szabályt szegett, feketén-fehéren leírt szabályt. Az, hogy összevissza beszéltek neki a rádión, nem minősül vis majornak. Ő döntött úgy, hogy hirtelen átvágja a záróvonalat. Ezt pedig nem lehet. Amint a boxbejáratra hajtott, onnantól végig kellett volna mennie a boxon, nincs mese - akkor is, ha bukik veke. Kész, így szól a szabály, a csapat összevissza rádiózásától függetlenül.

Én megértek mindent, de a világosan megfogalmazott szabályok megszegését azt nem. Te mint ügyvéd szerintem pont megérted ezt.

Sajnos az is igaz, hogy ő vétózta meg Rosberget, mint interjúztatót Monacóban és itt is. Kár, mert valóban pitiáner dolog és semmi szükség rá.
Elég részletesen kifejtettem a szabályszegéssel kapcsolatban is az álláspontomat (mivel most volt időm, így az általad szokás szerint alkalmazott terjedelemben kb. (:v ), így azt nem ismétlem meg. Csak összegzem, mert azok szerint nem áll túl távol egymástól az álláspontunk. Amiben közösen vélekedünk a mai nap ezen részét illetően:
- szabályszegés történt,
- büntethető volt,
- 5 mp-es időbüntetést tartottam volna legfeljebb arányosnak.

Nem tudom egészen konkrétan hogyan fogalmaz a szabálykönyv. Teljesen kategorikus-e vagy hagy mérlegelési lehetőséget a döntéshozóknak? Ha kategorikus, akkor nyilván büntetni kell. Ha hagy mérlegelési jogot, akkor az eset összes körülményeit mérlegelve kell dönteni, és abba belefér a végül is alkalmazott figyelmeztetés is. A mérlegelési jog körében - nem tagadhatván meg hivatásomat - bátorkodtam néhány "enyhítő körülményt" felsorolni, mely kétséget kizáróan az enyhébb megítélés irányába hathat. :mosoly:

Ami miatt viszont elsősorban megszólaltam az az, hogy Hamilton ma egy óriásit mentett, produkált egy vérprofi futamot - megjegyezvén, hogy volt azért szerencse is benne - ám sajnálatos módon nem ezzel foglalkozik itt sem a hálás publikum, hanem ezzel a rohadt vonalon átvágással és a team orderrel. Én ebben érzek súlyos aránytalanságot. De nem ragozom tovább a témát! Mindenki úgy ítéli meg a történteket, ahogy akarja és mindenki azt tart belőle, am,i számára fontos. Én, mint elfogult, nyilvánvalóan a futam pozitív vetületét helyezem előtérbe.

:mosoly:
Ezek szerint nem olvastad el, amit írtunk, mert többször is szerepelt itt a szabály pontos szövege, angolul és magyarul is.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.22. 23:02

Krisztián írta:
2018.07.22. 22:55

Ezek szerint nem olvastad el, amit írtunk, mert többször is szerepelt itt a szabály pontos szövege, angolul és magyarul is.
Én ezt olvastam fentebb:
Ez a szabály:
FIA Nemzetközi Sportkódex, L-függelék, 4. fejezet, 4. bekezdés d) "A vis maior esetét kivéve (a felügyelők elbírálása alapján), a boxutcát és a versenypályát elválasztó vonalak átlépése a boxbejáratra hajtó autóval bármilyen irányból tilos."
Ebben azonban egy szó sincs arról, hogy: 1./ kötelező-e büntetést kiszabni vagy mérlegelhető az eset összes körülményei alapján, 2./ milyen büntetést kell kiszabni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.22. 23:10

Lancelot írta:
2018.07.22. 23:02
Krisztián írta:
2018.07.22. 22:55

Ezek szerint nem olvastad el, amit írtunk, mert többször is szerepelt itt a szabály pontos szövege, angolul és magyarul is.
Én ezt olvastam fentebb:
Ez a szabály:
FIA Nemzetközi Sportkódex, L-függelék, 4. fejezet, 4. bekezdés d) "A vis maior esetét kivéve (a felügyelők elbírálása alapján), a boxutcát és a versenypályát elválasztó vonalak átlépése a boxbejáratra hajtó autóval bármilyen irányból tilos."
Ebben azonban egy szó sincs arról, hogy: 1./ kötelező-e büntetést kiszabni vagy mérlegelhető az eset összes körülményei alapján, 2./ milyen büntetést kell kiszabni.
Ez az egész szabály, amire hivatkoztak.
Így végülis lehet mérlegelni... csak vicces azok után, hogy mennyit hangoztatják a konzisztenciát a büntetéseknél. Meg az is, hogy leírják hogy tiltott, de hogy milyen büntetést lehet adni.. a szabály alapján ki is zárhatták volna, ami picit durva lenne ezért.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2018.07.23. 00:21

Ez a szegény Hamilton olyan peches, az ág is húzza. Tegnap tönkrevágja az autót időmérőn (tudom, tudom, nem ő volt, ő nem hibázik csak Vettel), ma meg még jól meg is büntetik a futam után egy nyilvánvaló szabályszegésért...oh, wait... (:u
Szánalmas ez, de nagyon. És még van, aki megpróbálja megmagyarázni a megmagyarázhatatlant...kezdve a versenybírákkal (:u

Ez az eset olyan szinten kivágta nálam a biztosítékot, hogy ezt muszáj volt leírnom. Most fél évig megint hallgatok egyet...

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.07.23. 06:02

Gocpont írta:
2018.07.22. 21:58
Mi történik Riccsi autójával? Verstappen szerelői rakták össze?

Ezen sírva vigyorgok...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.07.23. 06:19

A tegnapi futamról röviden.

Nem volt rossz, de pár "apróság" beárnyékolta az élvezetet. Kezdve a csapatutasításokkal és zárva az impotens versenybírákkal.
A Ferrarinál lehet mentség az eltérő gumi állapot (Vettel jóval később cserélt, láthatósan gyorsabb is volt), a Mercedesnél azonban pont fordítva történt, a frissebb gumikon hajtó és láthatóan gyorsabb Bottast parancsolták vissza. DE! Magam is ezt tettem volna mindkét esetben Arrivabene és Toto helyében, tehát én túl sok gyomornedvet nem szánnék erre.
Vettel: elbaszta, ezen nincs mit mentegetni. Peche volt, hogy valóban pont olyan részen hibázott, ami büntetett, míg mások megúszták kisebb-nagyobb pályaelhagyással. Aki viszont ezért dobálja szarral, az emlékezzen az isteni Senna monacói, vagy Schumacher - azt hiszem - kínai safety car-os esetére.
Hamilton: kiautózta amit az autója tudott, plusz még szerencséje is volt. Én a rajt előtt a 2. helyre vártam. Úgy gondoltam, Kimit, minimaxot simán megeszi, Bottast a csapat majd eltakarítja, így csak Vettel marad előtte. Végül is bejött. A szabálytalansága egyértelmű, de az utóbbi idők alapján semmi meglepő nincs a "büntetésben". Lehet bünteni a Ferrarit, a Red Bullt, a Mercedes azonban úgy tűnik, érinthetetlen. Lassan be lehetne írni a szabálykönybe, hogy "... szabálytalan, kivéve, ha azt a Mercedes, vagy valamelyik versenyzője követi el".
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.23. 07:59

Alghar írta:
2018.07.23. 00:21
Ez az eset olyan szinten kivágta nálam a biztosítékot, hogy ezt muszáj volt leírnom. Most fél évig megint hallgatok egyet...
Inkább fél évig ne nézd, de ne hallgass. :)

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.07.23. 08:39

Ferrari, Mercedes csapatutasításhoz, mindkettő undorító. Ferrarinál ez évtizedek óta így megy a Mercedesre annyira ez nem volt jellemző. De azért az nem egy súlycsoport mikor azért szólnak, hogy ne csatázzanak az első két helyen egymással úgy hogy a Ferrari ott van a nyakukon és azon kívül hogy kiüthetik egymást az biztos hogy lassítja a támadás mindkettőjüket, azzal amikor azért szólnak hogy engedd el a csapattársat mert ő az elsőszámú.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.07.23. 08:46

Peresztrojka írta:
2018.07.23. 08:39
Ferrari, Mercedes csapatutasításhoz, mindkettő undorító. Ferrarinál ez évtizedek óta így megy a Mercedesre annyira ez nem volt jellemző. De azért az nem egy súlycsoport mikor azért szólnak, hogy ne csatázzanak az első két helyen egymással úgy hogy a Ferrari ott van a nyakukon és azon kívül hogy kiüthetik egymást az biztos hogy lassítja a támadás mindkettőjüket, azzal amikor azért szólnak hogy engedd el a csapattársat mert ő az elsőszámú.
Pontosan, jól látod a lényeget. Sőt, az utasítás azután jött miután a pályán Hami és Bottas megvívtak, Bottasnak nem sikerült a tiszta előzési helyzetet megszereznie és nem erőltette túl. Valószínűleg, ha nincs az utasítás akkor még megpróbálta volna.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.23. 09:15

nikotin írta:
2018.07.23. 06:19
. Aki viszont ezért dobálja szarral, az emlékezzen az isteni Senna monacói, vagy Schumacher - azt hiszem - kínai safety car-os esetére.
Hanyadik ilyen balfaszkodasa volt mar?
Iden sem az elso volt, kozel sem.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.07.23. 10:05

Csak annyit füznék hozzá,hogy Hamilton valóban büntetést érdemelt volna.
Bár így meg bejött a tippem. :D
Vettel ettöl függetlenül tett róla,hogy izgalmas legyen a vb. :)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 EMIRATES Német Nagydíj 2018 Hockenheim

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.07.23. 14:04

Gocpont írta:
2018.07.22. 21:58
Nos Lulu betáncolt a német pódium tetejére, mint Sebastian két hete az angolra.
ez nekem is feltűnt... :)

Lezárt