FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Az élcsapatoknál most kinek lesz peche/szerencséje? 3 válasz lehetséges

Hamilton kiesik
0
0 szavazat
Hamilton nyer
3
21%
Vettel kiesik
0
0 szavazat
Vettel nyer
2
14%
Verstappen kiesik
0
0 szavazat
Verstappen nyer
1
7%
Bottas kiesik
1
7%
Bottas nyer
0
0 szavazat
Räikkönen kiesik
1
7%
Räikkönen nyer
2
14%
Ricciardo kiesik
1
7%
Ricciardo nyer
0
0 szavazat
Mindenkit kizárnak - Hamilton nyer :)
3
21%
 
Szavazatok száma: 14

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.07.29. 18:07

Krisztián írta:
2018.07.29. 17:05
Magic írta:
2018.07.29. 17:01
Ricc Bottas ellen: "Akkor is megelőzlek b@cc ki ha 2 keréken is kell begurulnom a végén!" :lol:
Nagyot versenyzett.
Na annak nagyon örültem, hogy nemhogy nem esett vissza, még a pályán lerendezte az előzést. Így lényegében mindegy, milyen büntetést kap Bottas, azért Gasly mögé túlzás lenne kihozni, gondolom volt köztük vagy 1 perc különbség. Ricsi meg nagyot ment ma is, kár hogy hátulról jött fel és nem tudott a dobogóért harcolni. Bár így is majdnem felért Vettelékre.
Amikor leintették őket kb. 25mpre volt Gasly.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.29. 18:15

Phoebe írta:
2018.07.29. 18:07
Krisztián írta:
2018.07.29. 17:05


Na annak nagyon örültem, hogy nemhogy nem esett vissza, még a pályán lerendezte az előzést. Így lényegében mindegy, milyen büntetést kap Bottas, azért Gasly mögé túlzás lenne kihozni, gondolom volt köztük vagy 1 perc különbség. Ricsi meg nagyot ment ma is, kár hogy hátulról jött fel és nem tudott a dobogóért harcolni. Bár így is majdnem felért Vettelékre.
Amikor leintették őket kb. 25mpre volt Gasly.
Igen, közben már felvilágosítottak máshol. De ezért sztem nem fog 25 mp-t kapni.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.07.29. 18:38

Rocco írta:
2018.07.29. 18:05
mudd írta:
2018.07.29. 17:46

ezert most mar az itatorendszeret se kotottek be.
egeszen addig nem zavarta, amig utol nem ert valakit
sparkyt ettel reggelire?

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.29. 18:52

te meg kimi fangirlt eszel reggelire evek ota

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.07.29. 19:27

Magic írta:
2018.07.29. 17:01
Ricc Bottas ellen: "Akkor is megelőzlek b@cc ki ha 2 keréken is kell begurulnom a végén!" :lol:
Nagyot versenyzett.
(:yes

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.29. 19:51

Redbull írta:
2018.07.29. 17:29
A Ferrarik ott vannak lőtávolba, azaz nincs lefutva a VB.
Szerintem pedig lefutott.
2 olyan futam volt ez ahol Vettelnek győznie kellett volna, erre Hamilton 50 pontot szerzett, Fettel pedig 18-at. :)
Nem hiszem, hogy ezt ki lehet javítani Hamilton ellen évad végéig.

Ahhoz nulláznia kéne a britnek legalább 1x.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.07.29. 20:28

vollebak írta:
2018.07.29. 17:25
Ricciardo a nap embere, nagyon nagyot ment. Tartottam tőle, hogy Bottas hibája miatt nem bírja végig, de végül sikerült megelőznie és be is hoznia a végén, szép volt. Kár Maxiért, a RB versenytempója alapján lett volna keresnivalója a dobogó környékén.
Nekem már több mint gyanús ez a sok Renault meghibásodás...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.29. 20:28

rdaneelolivaw írta:
2018.07.29. 19:51
Redbull írta:
2018.07.29. 17:29
A Ferrarik ott vannak lőtávolba, azaz nincs lefutva a VB.
Szerintem pedig lefutott.
2 olyan futam volt ez ahol Vettelnek győznie kellett volna, erre Hamilton 50 pontot szerzett, Fettel pedig 18-at. :)
Nem hiszem, hogy ezt ki lehet javítani Hamilton ellen évad végéig.

Ahhoz nulláznia kéne a britnek legalább 1x.
Nem így látom. A Ferrarinak jobb már a csomagja, mint a Mercedesnek. Erősebb a motorja is. Márpedig most pl. kér olyan pálya következik (Spa és Monza), ahol az erő számít. Vettelnek tehát tálcán kínálja az élet a lehetőséget, hogy egyenlítsen, sőt fordítson is. Aztán ott lesz hamarosan Szingapúr is, ahol a Mercedesek állandóan szarok. Tehát a folytatás kezdete egyértelműen Vettelnek kedvez.

(Jelzem Hamiltonnak volt már egy nullázása műszaki hiba miatt Ausztriában, és sajnos ez benne is van a Mercinél úgy látom a továbbiakban is a pakliban. Már a megbízhatósága sem az igazi a járgánynak. Ha nincs az a műszaki hiba most mennyivel megnyugtatóbb lenne az előnye!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.07.29. 21:35

Vettel elegge elbalfaszkodta ezt mostanaban. Nem lattam a futamot, el lett engedve ?

Szepen ki van nyalva pedig a segge mar futamok ota, erzesem szerint ma ( az okvasottak alapjan) es a multkori futamon is elobb vegzett volna Kimi mint o. Ev elejerol nem is beszelve

Nagy balfasz csapat ez a Ferrari

Nem lattam sok futamot iden de amit lattam annak alapjan a brit futamig ugy voltam senki nem megy tul jol iden, de azota azt mondom ezt Hamilton ha tetszik ha nem, jobban megerdemli. Es talan kevesebb tamogatassal Bottas altal de ebben azert teljesen nem hiszek.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.29. 21:39

Bandee írta:
2018.07.29. 21:35
Vettel elegge elbalfaszkodta ezt mostanaban. Nem lattam a futamot, el lett engedve ?

Szepen ki van nyalva pedig a segge mar futamok ota, erzesem szerint ma ( az okvasottak alapjan) es a multkori futamon is elobb vegzett volna Kimi mint o. Ev elejerol nem is beszelve

Nagy balfasz csapat ez a Ferrari

Nem lattam sok futamot iden de amit lattam annak alapjan a brit futamig ugy voltam senki nem megy tul jol iden, de azota azt mondom ezt Hamilton ha tetszik ha nem, jobban megerdemli. Es talan kevesebb tamogatassal Bottas altal de ebben azert teljesen nem hiszek.
A rajtnál előzte meg Kimit és onnan végig előtte volt. A végén beragadt Bottas mögé, akkor Kimi utolérte, de nem tudta/akarta megelőzni. Vettel ütközött Bottasszal, amiből utóbbi jött ki szarul és felért rá Ricciardo, akivel szintén ütközött és így csak 5. lett. Kapott 10 mp büntit, de ez semmit se befolyásolt, mert Gasly 23 mp-re volt tőle.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.07.30. 07:41

Egészen elképesztő hogy bottas évek óta milyen olcsón megússza ezeket az eseteket

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.07.30. 07:44

Bandee írta:
2018.07.29. 21:35
Vettel elegge elbalfaszkodta ezt mostanaban. Nem lattam a futamot, el lett engedve ?

Szepen ki van nyalva pedig a segge mar futamok ota, erzesem szerint ma ( az okvasottak alapjan) es a multkori futamon is elobb vegzett volna Kimi mint o. Ev elejerol nem is beszelve

Nagy balfasz csapat ez a Ferrari

Nem lattam sok futamot iden de amit lattam annak alapjan a brit futamig ugy voltam senki nem megy tul jol iden, de azota azt mondom ezt Hamilton ha tetszik ha nem, jobban megerdemli. Es talan kevesebb tamogatassal Bottas altal de ebben azert teljesen nem hiszek.
Raikkonnen évek óta legjobb szezonját futja, több kieséssel elbaszot boxal (tegnap is), és egyértelmű csapatutasitassal is 2 győzelmének belulre van vetteltol. Ja plusz még 40 éves...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.30. 08:09

Lancelot írta:
2018.07.29. 20:28
Nem így látom. A Ferrarinak jobb már a csomagja, mint a Mercedesnek. Erősebb a motorja is. Márpedig most pl. kér olyan pálya következik (Spa és Monza), ahol az erő számít. Vettelnek tehát tálcán kínálja az élet a lehetőséget, hogy egyenlítsen, sőt fordítson is. Aztán ott lesz hamarosan Szingapúr is, ahol a Mercedesek állandóan szarok. Tehát a folytatás kezdete egyértelműen Vettelnek kedvez.
Erre nincs bizonyíték.
A pénteki nap alapján az 55-60 fokos aszfaltra tuti Ferrari győzelmet tippeltünk volna, ehhez képest Hamilton KÖNNYEDÉN megnyerte a futamot, persze ehhez kellett a szombati pole is.
Vettelnek egy esélye lett volna talán ha nem a harmadikként fordul az első kör végén, hanem valahogy Bottas elé keveredik. (ez nem történt meg)

A futam első harmadában a csicska pont annyira tartotta fel (+ ugye a futam vége felé is), hogy Hamilton sétakocsikázva is nyerhessen.
Nincs ezzel gond, ezt várja a szakvezetés. (:v
Csak ne legyünk már elájulva a tegnapi teljesítményektől, mert a brit kőkeményen a finnek köszönheti a győzelmet, + a szombati pole-jának.

Nekem egyáltalán nem tűnt problémásnak a Merci csomagja erre a pályára még ilyen körülmények között sem.
Tetszett a végén ahogy Fettel lerendezte a mercis csicskát, olyan schumacheres megoldás volt. :)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.07.30. 09:09

9_46_20 írta:
2018.07.30. 07:44
Bandee írta:
2018.07.29. 21:35
Vettel elegge elbalfaszkodta ezt mostanaban. Nem lattam a futamot, el lett engedve ?

Szepen ki van nyalva pedig a segge mar futamok ota, erzesem szerint ma ( az okvasottak alapjan) es a multkori futamon is elobb vegzett volna Kimi mint o. Ev elejerol nem is beszelve

Nagy balfasz csapat ez a Ferrari

Nem lattam sok futamot iden de amit lattam annak alapjan a brit futamig ugy voltam senki nem megy tul jol iden, de azota azt mondom ezt Hamilton ha tetszik ha nem, jobban megerdemli. Es talan kevesebb tamogatassal Bottas altal de ebben azert teljesen nem hiszek.
Raikkonnen évek óta legjobb szezonját futja, több kieséssel elbaszot boxal (tegnap is), és egyértelmű csapatutasitassal is 2 győzelmének belulre van vetteltol. Ja plusz még 40 éves...
Kimi sajnos nagyon megy. Jobb volna, ha valahol hátul kóricálna, fájdalom, hogy mindig Sebestyént kell dajkálni.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.07.30. 09:15

A virtual SC pokoli kibasz@s, ha egy hátvéd megy előtted.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.30. 10:18

rdaneelolivaw írta:
2018.07.30. 08:09
Lancelot írta:
2018.07.29. 20:28
Nem így látom. A Ferrarinak jobb már a csomagja, mint a Mercedesnek. Erősebb a motorja is. Márpedig most pl. kér olyan pálya következik (Spa és Monza), ahol az erő számít. Vettelnek tehát tálcán kínálja az élet a lehetőséget, hogy egyenlítsen, sőt fordítson is. Aztán ott lesz hamarosan Szingapúr is, ahol a Mercedesek állandóan szarok. Tehát a folytatás kezdete egyértelműen Vettelnek kedvez.
Erre nincs bizonyíték.
A pénteki nap alapján az 55-60 fokos aszfaltra tuti Ferrari győzelmet tippeltünk volna, ehhez képest Hamilton KÖNNYEDÉN megnyerte a futamot, persze ehhez kellett a szombati pole is.
Vettelnek egy esélye lett volna talán ha nem a harmadikként fordul az első kör végén, hanem valahogy Bottas elé keveredik. (ez nem történt meg)

A futam első harmadában a csicska pont annyira tartotta fel (+ ugye a futam vége felé is), hogy Hamilton sétakocsikázva is nyerhessen.
Nincs ezzel gond, ezt várja a szakvezetés. (:v
Csak ne legyünk már elájulva a tegnapi teljesítményektől, mert a brit kőkeményen a finnek köszönheti a győzelmet, + a szombati pole-jának.

Nekem egyáltalán nem tűnt problémásnak a Merci csomagja erre a pályára még ilyen körülmények között sem.
Tetszett a végén ahogy Fettel lerendezte a mercis csicskát, olyan schumacheres megoldás volt. :)
Nem én mondom, hogy a Ferrari csomagja és erősebb a motorja már, mint a Mercedesé, hanem a szakemberek. A látottak alapján kénytelen vagyok hinni nekik.

Hamilton látszólag valóban könnyedén nyerte a futamot, de, ahogy te is utaltál rá rohadt nagy mákja volt a hétvégén (amit vagy az osztrák kiesésért kapott a sorstól kompenzációba, vagy majd a következő futamokon "bűnhődik" miatta). Egyrészt a szombati eső, az valami csoda volt. Hiszen se előtte, se utána jele sem volt, csak pontosan akkor, amikor "kellett", akkor jött. Aztán, mint aki jól végezte dolgát ment is. No persze azért az esőn túl az is kellett, hogy rész mozzanatok is szerencsésen jöjjenek ki neki. Ezt azonban az időmérő utáni írásomban részletesen taglaltam, tehát most hagyom.

A futamon is szerencséje volt valóban. Én arra tippeltem, hogy már a rajtnál lenyomják és minimum második lesz az első kanyarban. Ám részben a Ferrari stratégák, részben a szerencse mellé szegődött. Hiszen Vettel a lágyakon nem volt annyira támadóképes, mint ahogy ultrákon az lett volna, így ő csak Kimin tudott átlépni. A finnek meg pechje volt, hogy a második kanyar előtt Bottas mögé beszorult, előzni meg nem tudott az akkor már mellette lévő Vetteltől. Ez Kiminek pech volt, Vettelnek mázli, Hamiltonnak pedig egérút. Vettel a lágyakon nem is igazán erőltette aztán Bottassal szemben, mert ő a kerékcserében bízott.

Meg is lett volna neki a terve, ha a bal első kerekét időben le tudják cserélni. Ott bukta el Bottassal szemben az elévágást, és feltehetően Hamiltonnal szemben is a futam nyerési lehetőséget. Később megelőzte ugyan Bottast, de az már túl későn volt. Jellemző, hogy mielőtt Bottast megelőzte kb. - emlékezetből, majd aki akarja és van rá ideje beteszi pontosan! - 21 mp-re volt Hamiltontól és az alatt a rövid idő alatt, míg a futam tartott 17 mp-re dolgozta le a hátrányát. Bár nyilván Hamilton se tolta már neki a biztos vezetése tudatában.

Így igaz Vettel azon megjegyzése valóban, amit Hamiltonnak mondott, míg a díjátadásra vártak, hogy "Ez könnyű volt neked!". Valóban az volt, de csakis a körülmények szerencsés összejátszása miatt. Erőből - és ezt minden szakember megerősíti - a Ferrarinak állt ez a hétvége is. Amiket leírtam abból is következik. Nem lesz Hamiltonnak mindig ekkora szerencséje és Vettelnek sem ekkora pechje. Spa-ban, Monzában nagyon jól lehet előzni. A Ferrari motorereje, csomagja ott verhetetlen lesz (ha csak megint nem történik valami extrém)!

Egyébként ki volt itt "elájulva" Hamilton tegnapi teljesítményétől? Nem olvastam ilyet. Egyszerűen hozta, ami KÖTELEZŐ elvárás az ő képességeihez mérve. Megnyerte esőben az időmérőt, a futamon pedig mindig pontosan annyit adott ki magából, amennyit kellett. Az igazi verejtékmunkát Bottasnak kellett végeznie. Ezért értek egyet Totoval annyiban, hogy a finn igenis megérdemelte volna a dobogót. Nem volt nehéz "lerendeznie" Bottast Vettelnek, hiszen még a német elmondása szerint is az volt, hogy szerencsétlen finn már alig tudta pályán tartani a Mercedest az elhasznált gumikon. De belekényszerült az idő előtti cserébe Kimi cseréje miatt. Ha 10 körrel fiatalabbak az ő gumii is, nem gondolnám, hogy Vettel ilyen könnyen lenyomta volna. Óriási volt tehát a hendikepje Bottasnak Vettellel szemben a végére. Addig viszont mesterien tartotta vissza a germánt. Gondolom Vettel öregedett az autójában pár hónapot emiatt. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.30. 17:00

Leszarom a szakembereket, az az autó, amelyik egy kilométer hosszú egyenesben, DRS-sel, kettővel lágyabb gumin, egy láthatóan szenvedő ellenfelet 10-15 körön keresztül nem tud megelőzni, az NEM gyorsabb.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.30. 21:05

Krisztián írta:
2018.07.30. 17:00
Leszarom a szakembereket, az az autó, amelyik egy kilométer hosszú egyenesben, DRS-sel, kettővel lágyabb gumin, egy láthatóan szenvedő ellenfelet 10-15 körön keresztül nem tud megelőzni, az NEM gyorsabb.
igy lehet a legjobban fenyesre nyalni Isten kegyencenek a segget.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.07.30. 21:12

Krisztián írta:
2018.07.30. 17:00
Leszarom a szakembereket, az az autó, amelyik egy kilométer hosszú egyenesben, DRS-sel, kettővel lágyabb gumin, egy láthatóan szenvedő ellenfelet 10-15 körön keresztül nem tud megelőzni, az NEM gyorsabb.
gyorsabb, csak elozni nem lehet vele. olyan 10-15 eve errol szol a forma1
szar ugy :szom02

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.31. 00:34

Krisztián írta:
2018.07.30. 17:00
Leszarom a szakembereket,....
Azt lehet. De a tények makacs dolgok. Ha Hamiltonnak nincs ennyi szerencséje, akkor a fasorban sem lett volna a bivalyerős Ferrarik mögött.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.07.31. 07:32

Lancelot írta:
2018.07.31. 00:34
Krisztián írta:
2018.07.30. 17:00
Leszarom a szakembereket,....
Azt lehet. De a tények makacs dolgok. Ha Hamiltonnak nincs ennyi szerencséje, akkor a fasorban sem lett volna a bivalyerős Ferrarik mögött.
Nem árt egy pici szerencse, de igazság szerint a Mercik jókor mentek nyerő köridőket. Azután meg végig jó taktikát követtek, ezt kellett csinálniuk, helyükben a Ferrari sem tett volna mást. Ha tényleg olyan menő a Ferrari kocsija, akkor a következő három futamot zsebreteszik. Ha meg nem, akkor talán nem is olyan menő a Mercedeshez képest.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.31. 09:05

Gocpont írta:
2018.07.31. 07:32

Nem árt egy pici szerencse, de igazság szerint a Mercik jókor mentek nyerő köridőket. Azután meg végig jó taktikát követtek, ezt kellett csinálniuk, helyükben a Ferrari sem tett volna mást. Ha tényleg olyan menő a Ferrari kocsija, akkor a következő három futamot zsebreteszik. Ha meg nem, akkor talán nem is olyan menő a Mercedeshez képest.
Teljesen egyetértünk. (:k
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.31. 13:21

Lancelot írta:
2018.07.31. 00:34
Krisztián írta:
2018.07.30. 17:00
Leszarom a szakembereket,....
Azt lehet. De a tények makacs dolgok. Ha Hamiltonnak nincs ennyi szerencséje, akkor a fasorban sem lett volna a bivalyerős Ferrarik mögött.
Hát igen, az a tény főleg makacs, hogy a Ferrari DRS-sel se gyorsabb az egyenesben, egy kigyorsításon és féktávon is instabil autóval szemben.
Ha EZ gyorsabb, akkor én még idén Stroll győzelmet várok.

Ettől még egy teljes körön lehet gyorsabb a Ferrari, de a motorerő még a Mercedesnél van.

Monzában megint Mercedes 1-2 lesz szerintem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2018

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.08.02. 23:18

Felvételről, az eredmény ismeretében néztem meg az időmérőt és a versenyt is és bevallom, élveztem még így is.
Az időmérőn ehhez persze kellett az eső, de az mindenkinek adott volt.
A versenyen elég sok történt, kezdve a rajttal, aztán Ricciardo balszerencséjével, majd felzárkózásával, eltérő taktikákkal. Kiderült, hogy nem csak DRS-sel lehet előzni, szóval számomra ez egy szórakoztató futam volt.
Minimax meg jó, hogy tudta, hogy nem kap büntetést, hisz lassan belekerül a szabálykönyvbe is, ahogy Bottas is.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt