FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Mi történik a futamon?

Újabb Vettel győzelem
2
22%
Most Hamiltonon a sor
3
33%
Újabb Ferrari blama
3
33%
Most a Mercedes szabja el
1
11%
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.02. 16:54

Ja, Ferrari 1-2.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.02. 16:59

nikotin írta:
2018.09.02. 16:54
Ja, Ferrari 1-2.
Nyugi, ugyanigy tolja majd a fogalmatlan dedos hisztijeit. Ha 50szer beegett mar vele, miert pont most hagyna abba? De mar arra is gondoltam, hogy talan csak babonabol csinalja.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.09.02. 17:02

Rocco írta:
2018.09.02. 16:59
nikotin írta:
2018.09.02. 16:54
Ja, Ferrari 1-2.
Nyugi, ugyanigy tolja majd a fogalmatlan dedos hisztijeit. Ha 50szer beegett mar vele, miert pont most hagyna abba? De mar arra is gondoltam, hogy talan csak babonabol csinalja.
Félig bejött, nem? (:u

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.09.02. 17:35

Phoebe írta:
2018.09.02. 16:48
KisVadász írta:
2018.09.02. 16:45
Ha majd ezt a orbitális kifütyülést egyszer elhagyja a tifosi, na akkor talán újra láthatnak hazai győzelmet. ;)
Erre illik azt mondani, hogy érzelmes, meg temperametumos, de igazi suttyó viselkedés. Rossi szurkolói ugyanezt tolják.

Brutális volt a Ferrari fölénye. :lol:
Azért nem ez lett volna a helyzet, ha Hamilton nem megy neki Vettelnek.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2018.09.02. 18:19

Sánta Gepárd írta:
2018.09.02. 17:35

Azért nem ez lett volna a helyzet, ha Hamilton nem megy neki Vettelnek.
Minden évben ez van, amikor nem Ferrari nyer. Hamiltont és a Mercit meg nyilván különösen utálják, mert az elmúlt 10 évben ők tették ezt a legtöbbször lehetetlenné.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.09.02. 18:25

KisVadász írta:
2018.09.02. 18:19
Sánta Gepárd írta:
2018.09.02. 17:35

Azért nem ez lett volna a helyzet, ha Hamilton nem megy neki Vettelnek.
Minden évben ez van, amikor nem Ferrari nyer. Hamiltont és a Mercit meg nyilván különösen utálják, mert az elmúlt 10 évben ők tették ezt a legtöbbször lehetetlenné.
A brutális Ferrarri fölényen vihogásra írtam.
(A fütyülést én is elítélem.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sánta Gepárd 2018.09.02. 18:26-kor.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.09.02. 18:32

Sánta Gepárd írta:
2018.09.02. 18:25
KisVadász írta:
2018.09.02. 18:19

Minden évben ez van, amikor nem Ferrari nyer. Hamiltont és a Mercit meg nyilván különösen utálják, mert az elmúlt 10 évben ők tették ezt a legtöbbször lehetetlenné.
A brutális Ferrarri fölényen vihogásra írtam.
(A fütyülést én is elítélem.)
Gyenge két tizeden belül volt tegnap az első 3. Hol volt ilyen a Hamilton-Rosberg alázós években? Az brutális fölény volt.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.09.02. 19:10

Krisztián írta:
2018.09.02. 17:02
Félig bejött, nem? (:u
Négy futamból hármat nyert meg úgy, hogy "esélytelen" volt :)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.09.02. 19:41

Az utóbbi három-négy év legjobb futama volt ez gyerekek. Mindenki megmutatta a sötét és az erős oldalát, voltak lúzerek is, de az biztos, hogy unatkozni nem lehetett.
Igaz, hogy tilos a szerelőket kiállítani csreszándék nélkül, de mi van akkor, ha az utasítást követően változik az elgondolás. a Ferrari beszopta, Kiminek ez a győzelmébe került. Hamilton ma is hozta Schumacher szintjét. Szerintem állati jó futam volt. És félnek Hamiltontól a Ferrarinál. Halálbiztos, hogy a vörösök most hajszállal gyorsabbak, de nem bíznak magukban. pl. Vettel nem szalad a veszett fejsze után, akkor ugyanúgy megtámadhatta volna Lulut másfél körrel később, mint Kimi.
A Mercedes és a Ferrari győzte le ma Räikkönent...
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.09.02. 20:03

Gocpont írta:
2018.09.02. 19:41
Az utóbbi három-négy év legjobb futama volt ez gyerekek. Mindenki megmutatta a sötét és az erős oldalát, voltak lúzerek is, de az biztos, hogy unatkozni nem lehetett.
Igaz, hogy tilos a szerelőket kiállítani csreszándék nélkül, de mi van akkor, ha az utasítást követően változik az elgondolás. a Ferrari beszopta, Kiminek ez a győzelmébe került. Hamilton ma is hozta Schumacher szintjét. Szerintem állati jó futam volt. És félnek Hamiltontól a Ferrarinál. Halálbiztos, hogy a vörösök most hajszállal gyorsabbak, de nem bíznak magukban. pl. Vettel nem szalad a veszett fejsze után, akkor ugyanúgy megtámadhatta volna Lulut másfél körrel később, mint Kimi.
A Mercedes és a Ferrari győzte le ma Räikkönent...
Jah, lehiggadva ez egy nagyon jó verseny volt, számomra keserű végeredménnyel. Viszont azt nem értem, hogy miért csak a Mercinél látni olyat, hogy kiáll a szerelőcsapat, és nem jön ki a versenyző? A Ferrari miért nem csinál ilyet?
Hamilton az évtized legjobb versenyzője szerintem, baromi nagy kár, hogy a sikerei nagy része eléggé kétes körülmények között született. Teljesen más szájízzel venné ezt tudomásul az ember, ha végig csatában lett volna Vettellel, vagy akárkivel, aki nem a csapattársa. Vettelből sajnos hiányzik az a stabilitás, ami Hamiltonban megvan, és ami a tavalyi és az idei címet is eldönti... persze, volt szerencséje is Hamiltonnak, sőt mostanában egy egész malaccsordája van, de asszem itt nem csak erről van szó, sajnos... nem csak azért, mert Vettel szimpibb emberileg, hanem mert érdekesebb lenne a vb. Hamiltonnak már most egy győzelemnyi előnye van, nem hiszem, hogy Vettel ezt innen vissza tudja hozni.
A Ferrari meg lehet elgondolkozhatna azon, hogy - már ha marad a csapatnál - akkor inkább Kimit tolja, mert lehet hogy nem olyan gyors, de legalább stabil. Lehet többre mennének vele Hamilton ellen... De valszeg jön Leclerc, aztán majd kiderül, hogy ő mit tud.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.09.02. 21:49

Rocco írta:
2018.09.02. 16:28
Par atmeneti Bottas drukker is azert helyere kerult szepen az elmult 2 evben.
Valószínűleg mind tévedtünk. Nem ezt vártuk tőle.
Hát ez van...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.09.02. 21:53

Magic írta:
2018.09.02. 21:49
Rocco írta:
2018.09.02. 16:28
Par atmeneti Bottas drukker is azert helyere kerult szepen az elmult 2 evben.
Valószínűleg mind tévedtünk. Nem ezt vártuk tőle.
Hát ez van...
Meg ha fenykorukat nezve Kimi es Bottas ossze sem hasonlithato egymassal, azert elmondhato, hogy ugy tunik ezek a finnek ilyen csalodast keltoek.
Kovalainen is mekkora csalodas volt.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.09.02. 21:56

Nem láttam a futamot csak egy összefoglalót, nem is bánom.
Ricc jobb ha kivesz egy bővebb szabadságot, ennyi pech már nincs...
Verstappen látom hozta a formáját. :D Sebaj, kinövi majd. ;)
Hamilton és a csicskása meg megeszik a Ferrarit. Akik próbálnak összeszedettnek látszani, de versenyen olyanok mint a fejetlen csirke.
Sima lesz ez Hamiltonnak és igazság szerint ez lesz a legjobban megérdemelt címe...

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.09.02. 21:57

Rocco írta:
2018.09.02. 21:53
Magic írta:
2018.09.02. 21:49


Valószínűleg mind tévedtünk. Nem ezt vártuk tőle.
Hát ez van...
Meg ha fenykorukat nezve Kimi es Bottas ossze sem hasonlithato egymassal, azert elmondhato, hogy ugy tunik ezek a finnek ilyen csalodast keltoek.
Kovalainen is mekkora csalodas volt.
Balfaszok, nevezzük nevén a gyereket.
Meg is érdemli a sorsát mind.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.09.02. 22:56

Kizárták Grosjeant, így már Szirotkinnak is van pontja :D

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2018.09.02. 23:16

Magic írta:
2018.09.02. 21:57


Balfaszok, nevezzük nevén a gyereket.
Meg is érdemli a sorsát mind.
Nem ellenkezem, de ha csak a mai versenyt nézzük akkor Bottas max. a 3. helyért mehetett volna, amit végül meg is szerzett. Ha nem tartják kint tovább, akkor sem lett volna előrébb, sőt...

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.09.03. 07:22

Krisztián írta:
2018.09.02. 20:03
Gocpont írta:
2018.09.02. 19:41
Az utóbbi három-négy év legjobb futama volt ez gyerekek. Mindenki megmutatta a sötét és az erős oldalát, voltak lúzerek is, de az biztos, hogy unatkozni nem lehetett.
Igaz, hogy tilos a szerelőket kiállítani csreszándék nélkül, de mi van akkor, ha az utasítást követően változik az elgondolás. a Ferrari beszopta, Kiminek ez a győzelmébe került. Hamilton ma is hozta Schumacher szintjét. Szerintem állati jó futam volt. És félnek Hamiltontól a Ferrarinál. Halálbiztos, hogy a vörösök most hajszállal gyorsabbak, de nem bíznak magukban. pl. Vettel nem szalad a veszett fejsze után, akkor ugyanúgy megtámadhatta volna Lulut másfél körrel később, mint Kimi.
A Mercedes és a Ferrari győzte le ma Räikkönent...
Jah, lehiggadva ez egy nagyon jó verseny volt, számomra keserű végeredménnyel. Viszont azt nem értem, hogy miért csak a Mercinél látni olyat, hogy kiáll a szerelőcsapat, és nem jön ki a versenyző? A Ferrari miért nem csinál ilyet?
Hamilton az évtized legjobb versenyzője szerintem, baromi nagy kár, hogy a sikerei nagy része eléggé kétes körülmények között született. Teljesen más szájízzel venné ezt tudomásul az ember, ha végig csatában lett volna Vettellel, vagy akárkivel, aki nem a csapattársa. Vettelből sajnos hiányzik az a stabilitás, ami Hamiltonban megvan, és ami a tavalyi és az idei címet is eldönti... persze, volt szerencséje is Hamiltonnak, sőt mostanában egy egész malaccsordája van, de asszem itt nem csak erről van szó, sajnos... nem csak azért, mert Vettel szimpibb emberileg, hanem mert érdekesebb lenne a vb. Hamiltonnak már most egy győzelemnyi előnye van, nem hiszem, hogy Vettel ezt innen vissza tudja hozni.
A Ferrari meg lehet elgondolkozhatna azon, hogy - már ha marad a csapatnál - akkor inkább Kimit tolja, mert lehet hogy nem olyan gyors, de legalább stabil. Lehet többre mennének vele Hamilton ellen... De valszeg jön Leclerc, aztán majd kiderül, hogy ő mit tud.
Ha Kimi nem megy ki kereket cserélni valószínű Hamilton ki áll az alávágás reményében. És a tegnapi gumikezelés fényében össze is jött volna. Tehát erre nem lehet azt mondani, hogy szabálytalan lett volna. De az már egy sokkal sportszerűtlenebb a szemembe mikor Hamilton kerékcseréjénél kivonultak a Ferrarinál, csak azért hogy akadályozzák.
Az meg nem kimondottan szerencsének nevezném mikor a két éllovas közül az egyik folyamatosan hibázgat ( Vettel Úr) és így kerül a másik az élre úgy, hogy a Ferrari az esetek többségében előrébb tart mint a Merci.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.09.03. 08:01

Peresztrojka írta:
2018.09.03. 07:22
Krisztián írta:
2018.09.02. 20:03


Jah, lehiggadva ez egy nagyon jó verseny volt, számomra keserű végeredménnyel. Viszont azt nem értem, hogy miért csak a Mercinél látni olyat, hogy kiáll a szerelőcsapat, és nem jön ki a versenyző? A Ferrari miért nem csinál ilyet?
Hamilton az évtized legjobb versenyzője szerintem, baromi nagy kár, hogy a sikerei nagy része eléggé kétes körülmények között született. Teljesen más szájízzel venné ezt tudomásul az ember, ha végig csatában lett volna Vettellel, vagy akárkivel, aki nem a csapattársa. Vettelből sajnos hiányzik az a stabilitás, ami Hamiltonban megvan, és ami a tavalyi és az idei címet is eldönti... persze, volt szerencséje is Hamiltonnak, sőt mostanában egy egész malaccsordája van, de asszem itt nem csak erről van szó, sajnos... nem csak azért, mert Vettel szimpibb emberileg, hanem mert érdekesebb lenne a vb. Hamiltonnak már most egy győzelemnyi előnye van, nem hiszem, hogy Vettel ezt innen vissza tudja hozni.
A Ferrari meg lehet elgondolkozhatna azon, hogy - már ha marad a csapatnál - akkor inkább Kimit tolja, mert lehet hogy nem olyan gyors, de legalább stabil. Lehet többre mennének vele Hamilton ellen... De valszeg jön Leclerc, aztán majd kiderül, hogy ő mit tud.
Ha Kimi nem megy ki kereket cserélni valószínű Hamilton ki áll az alávágás reményében. És a tegnapi gumikezelés fényében össze is jött volna. Tehát erre nem lehet azt mondani, hogy szabálytalan lett volna. De az már egy sokkal sportszerűtlenebb a szemembe mikor Hamilton kerékcseréjénél kivonultak a Ferrarinál, csak azért hogy akadályozzák.
Az meg nem kimondottan szerencsének nevezném mikor a két éllovas közül az egyik folyamatosan hibázgat ( Vettel Úr) és így kerül a másik az élre úgy, hogy a Ferrari az esetek többségében előrébb tart mint a Merci.
Azért Hamiltonnak nem csak Vettel hibáiból lett 30 pont előnye.
A Mercedes szerelők is akadályozták Raikkönent, ha már itt tartunk, meg én Hamilton kiállásánál egy darab Ferrarist se láttam a környéken, de lehet tévedek. Nem kevered véletlen a kettőt?

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.09.03. 08:26

türelmesen várom a mercedes büntetést...
olyan nincs, hogy 3 körön kerezstül mindig kiállítom a szerelőket, ez kibvaszottul tilos, le van írva...
Ráadásul a cél egyértelmű volt, raikkonen minél nehezebben álljon be... szánalmas szarok

más, hamilton ezzel a dont give up, meg anegatív az új pozítiv ultragyenge motivációs beszédeivel kezd 2007/2008 népszerűsége felé süllyedni, legalábbis nálam...

egy jó pszichológus elmagyarázhatná már neki, hgy a világ nem ellene jött létre... idióta...

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.09.03. 08:30

Krisztián írta:
2018.09.03. 08:01
Peresztrojka írta:
2018.09.03. 07:22

Ha Kimi nem megy ki kereket cserélni valószínű Hamilton ki áll az alávágás reményében. És a tegnapi gumikezelés fényében össze is jött volna. Tehát erre nem lehet azt mondani, hogy szabálytalan lett volna. De az már egy sokkal sportszerűtlenebb a szemembe mikor Hamilton kerékcseréjénél kivonultak a Ferrarinál, csak azért hogy akadályozzák.
Az meg nem kimondottan szerencsének nevezném mikor a két éllovas közül az egyik folyamatosan hibázgat ( Vettel Úr) és így kerül a másik az élre úgy, hogy a Ferrari az esetek többségében előrébb tart mint a Merci.
Azért Hamiltonnak nem csak Vettel hibáiból lett 30 pont előnye.
A Mercedes szerelők is akadályozták Raikkönent, ha már itt tartunk, meg én Hamilton kiállásánál egy darab Ferrarist se láttam a környéken, de lehet tévedek. Nem kevered véletlen a kettőt?
Az igaz, hogy nem csak abból van a 30 pont. De amit eldobott önhibából Vettel az is ott van valahol de inkább több.
De kimentek a Ferrari szerelők Hamilton kiállásánál csak nem annyian és nem vittek kereket. De azt a pár méter helyet elfoglalták amit szoktak. Csak míg a Merci tudja azt mondani, hogy várták Hamiltont amikor ők kimentek addig a Ferrarinak nincs ilyen mentsége. Csak azért álltak ki a szerelők, hogy akadályozzák Hamiltont az indulásban. Nem azt mondom, hogy az mekkora veszteség volt Hamiltonnél( lehet, hogy semmi)de akkor is...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.09.03. 08:48

Peresztrojka írta:
2018.09.03. 08:30

De kimentek a Ferrari szerelők Hamilton kiállásánál csak nem annyian és nem vittek kereket. De azt a pár méter helyet elfoglalták amit szoktak. Csak míg a Merci tudja azt mondani, hogy várták Hamiltont amikor ők kimentek addig a Ferrarinak nincs ilyen mentsége. Csak azért álltak ki a szerelők, hogy akadályozzák Hamiltont az indulásban. Nem azt mondom, hogy az mekkora veszteség volt Hamiltonnél( lehet, hogy semmi)de akkor is...
ez már csak következménye volt annak, hogy raikkonen alig tudott beállni, még replay is volt belőle...
ez az egész a mercitől indult, szerintem

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.09.03. 08:54

evidencia a Ferrari 1-2, igaz?

na mindegy, ha Vettel ezt elveszti (és szerintem el fogja), akkor azt magának köszönheti. ezzel és a hockenheimi hibájával eldobott körülbelül 30 pontot, és akkor pl Bakuról ne is beszéljünk.
úgy néz ki nem tudja (vagy elfelejtette) azt a tényt, hogy nem lehet az első kanyarban a versenyt megnyerni, csak elveszíteni. kár ilyen görcsösen ragaszkodni a pozícióhoz az elején ha vesztes helyzetben van. Hamilton semennyire nem volt szerintem hibás ebben. Vettelnek azt kellett volna csinálnia amit Hami csinált mikor Raikkonen visszatámadta.
szóval ez egy nagy győzelem volt, bár drukkoltam Raikkonennek hogy behozza de ez még Bottas nélkül sem hiszem hogy összejött volna. azért szépet ment.
elég vicces, hogy mióta a Ferrari gyorsabb, a versenyeken égnek mint a rongy...
Verstappen meg növesszen agyat. a háborgásából látszott hogy semennyit nem fejlődött 2015 óta.
a Force India ha nem nullázódott volna le, akkor már ők lennének a negyedikek.
ja és végre Szirotkinnak is megvan a pontja.

nem volt rossz verseny, de nem bántam meg hogy a Hungaroringre mentem inkább :)
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.09.03. 09:30

Azért az első körös esetből látszott, hogy Hamilton miért sokkal jobb versenyző sajnos, mint Vettel. Egyszerűen ezekben a helyzetekben nem nagyon van, aki egy lapon említhető Hamiltonnal a jelenlegi mezőnyből. Nem véletlen az, hogy szinte minden ilyen csatából rendre ő jön ki jobban. Akár összeérnek azzal, akivel csatázik, akár nem, erőltetnem kell az emlékezetem, hogy mikor volt olyan, hogy Hamilton forgott meg így vagy lett leszorítva. Valahogy mindig ő marad elöl, ő marad páyán ilyenkor és ez azért rohadtul nem véletlen. Zseniális test-test elleni küzdő, ez van.

Bottas sajnos csalódás. Ügyes srác, de nulla bajnoki mentalitása, aspirációja van. Sajnos hibátlanul csinálta a Merci azt, amit csinált tegnap. Ezt a futamot így kellett megnyerniük. Igazából eljutottam oda, hogy már csak azt sem tudom mondani, hogy hiába Hamiltont kedvelem még kevésbé, már teljesen mindegy, hogy ki nyeri a címet. Hamilton érdemelné meg jobban a jelenleg látottak alapján, mert Vettel tényleg esik-kel.

Hibázott Franciaországban, Bakuban, Hockenheimben és bár a tegnapi is versenybaleset volt, ő volt az, aki talán inkább tehetett volna az elkerüléséért, de legalábbis ő volt az, akinek több vesztenivalója volt a ponthátránya miatt.

Szegény Ricci felküzdötte magát tök utolsó helyről kilencediknek, aztán megint megkotlott alatta a vas. Ez már Maxi tavalyi évének az első felét idézi, tragikomikus. Nem tudom hibáztatni azért, hogy azt mondta viccelődve, hogy Szingapúrba lehet, hogy el sem utazik.

Ha már Maxi - állati nagyot csalódtam benne tegnap. Nem a koccanás miatt, mert ez nem hasonlított a korábbi ellentmondásos manővereire. Egyszerűen elmérte és túltolta a védekezést, maga az impact sem volt nagy, ilyesmi bármelyik két pilóta között ugyanúgy megeshet. Igazságos volt az 5 mp-es büntetés, mert ennél többet nem ért az eset, de ennyit viszont igen, így biztosítva volt, hogy ha Bottas nem is előzi meg a végéig, előtte fog végezni hivatalosan.

Nem is a rádióban levágott hisztije miatt vagyok csalódott. Egyrészt egy fiatal kis fasz, ezen most mit lepődjek meg, ezt tudtuk eddig is. Másrészt számomra mindig nagyon értelmezhetetlen, amikor a kanapén fetrengve futamot nézünk és erkölcscsőszt játszunk. Ezek a csávók túlfejlett egóval rendelkeznek, ezen felül 180-as pulzussal tekergetik a kormányt 300 feletti tempónál és szügyig ülnek az adrenalinban. Ahogy magamat ismerem, én olyan sűrűn és olyan cifrákat rádióznék, hogy nem győznék kisípolni :D Talán Patrick Head mondta erre az egész rádiós hőbörgésre, hogy vicces ez, mert ha a nyolcvanas években is lett volna már nyilvánosan hallható rádióforgalom, akkor most másképp emlékeznénk az akkori legendákra is. Meg különben is, az átlagemberek képesek egymással anyázdát rendezni a leértékelt csirkefarhát miatt a teszkóban és összeverik egymást az utolsó plazmatévéért a fekete pénteken és akkor azon hőbörgünk, hogy egy autóversenyző felfokozott idegállapotban miket mond verseny közben? Ugyan már. Vihar volt a biliben az is, amikor próbálták felfújni, hogy Hamilton leseggfejezte Maxit. Maxi is jól kezelte a helyzetet, mondta is nagyon helyesen, hogy megesik, ne csináljanak belőle felesleges sztorit.

Hanem ami miatt csalódott vagyok, az az, hogy közölte, leszarja, hogy időt veszít Vettellel szemben, de akkor is keménykedik Bottasszal tovább. Miféle mentalitás ez? Bottast el kellett volna engednie és követnie kellett volna, húzatnia magát DRS-sel, amikor és ameddig csak lehet. Vettel ekkor még 8 másodpercre volt tőle, az kellett volna, hogy lebegjen a szeme előtt, hogy a dobogót már bukta, de legalább a negyedik hely legyen meg és ne veszítsen 3 másodpercnél többet a leintésig. Erre faszkodik, időt veszít és ennek eredményeként két helyet is veszít a hivatalos versenyeredményben. Ez minden, csak nem érett, okos dolog. Akármilyen vérmes egy Alonso, egészen biztos, hogy sosem csinált volna ilyen hülyeséget hasonló helyzetben, egy Prost meg pláne nem vágta volna így maga alatt a fát. Ez a hülye, oktalan makacssága gátolhatja meg leginkább, hogy azzá a versenyzővé váljon, akivé a potenciálja alapján válhatna és ezt szurkerként látni nagyon szar. Talán tényleg várnom kéne Norrisra, ahogy viccelődve mondtam már korábban, hogy Maxi csak "bérkedvenc", amíg nem jön egy újabb brit tehetség a sorozatba.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.09.03. 09:44

hát az még hagyján hogy a pillanat hevében miket mond, de úgy hogy alszik rá egyet és még mindig nem érti miért kapott büntetést, abból látszik hogy nem fejlődtött semmit.
ez már nem ego dolga (legalábbis nem kéne hogy az legyen), hanem ...nem is tudom minek nevezzem. szándékosan hülyének tetteti magát, hogy védje az igazát? ismernie kell a szabályokat és van szeme is.
legközelebbi ilyenért kaphat mondjuk 10s-et, visszaesőként, ha nem tanul belőle.

Vettelre visszatérve, ugyanezt vizionáltam volna, ha Oconnak nincs annyi esze és bepróbálkozik, mert Vettel úgysem engedett volna. annyi változott volna, hogy Hamit is vitték volna magukkal és akkor most még +7 pont lenne a hátránya.

Hamilton jobb sajnos (bár igazából leszarom Vettelt is), ez az igazság, és ez ezekben a helyzetekben látszik igazán. megérdemli az idei címet.
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO HEINEKEN D'ITALIA 2018

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.03. 10:53

Peresztrojka írta:
2018.09.03. 08:30
Krisztián írta:
2018.09.03. 08:01


Azért Hamiltonnak nem csak Vettel hibáiból lett 30 pont előnye.
A Mercedes szerelők is akadályozták Raikkönent, ha már itt tartunk, meg én Hamilton kiállásánál egy darab Ferrarist se láttam a környéken, de lehet tévedek. Nem kevered véletlen a kettőt?
Az igaz, hogy nem csak abból van a 30 pont. De amit eldobott önhibából Vettel az is ott van valahol de inkább több.
De kimentek a Ferrari szerelők Hamilton kiállásánál csak nem annyian és nem vittek kereket. De azt a pár méter helyet elfoglalták amit szoktak. Csak míg a Merci tudja azt mondani, hogy várták Hamiltont amikor ők kimentek addig a Ferrarinak nincs ilyen mentsége. Csak azért álltak ki a szerelők, hogy akadályozzák Hamiltont az indulásban. Nem azt mondom, hogy az mekkora veszteség volt Hamiltonnél( lehet, hogy semmi)de akkor is...
Te meg is nézted, amiről beszélsz? Nem hiszem.
A Mercise Räikkönen cseréjénél kb másfél méterrel szélesebb helyet foglaltak el - és akkor már mindenképpen tudhatták, hogy Hamilton nem jön, tehát itt is fennáll a szándékos akadályozás. A Ferrari szerelők az autónak kijelölt sárga vonalnál álltak, míg a Mercisek annál sokkal kíjebb, a fehér vonalon is túl.
vlcsnap-2018-09-03-10h18m14s989.jpg
vlcsnap-2018-09-03-10h18m14s989.jpg (76.22 KiB) Megtekintve 1648 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt