FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hamilton ismét Mexikóban ünnepelhet?

Igen
11
85%
Nem
2
15%
 
Szavazatok száma: 13

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.28. 17:15

Satriani zenét szerez, nem is keveset.
Ha jól tudom több gitártechnika is a nevéhez fűződik.

Ettől függetlenül a szememben egy SRV sokkal nagyobb zenész. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.10.28. 17:40

rdaneelolivaw írta:
2018.10.28. 17:15
Satriani zenét szerez, nem is keveset.
Ha jól tudom több gitártechnika is a nevéhez fűződik.

Ettől függetlenül a szememben egy SRV sokkal nagyobb zenész. :)
A zeneszerzesnek is szigoru szabalyai vannak. Ha megtanulod Te is tudsz max. nem olyan jot

Nyilvan egy bizonyos szint folott a tehetseg ott is kijon, nyilvan, de lejatszani amit kitalaltak 1-2 kivetellel le tudod. Gyakorlas es szorgalom kerdese.
Persze vannak technikak mint pl. Knopfler az ujjal pengetesevel, amit egyszeruen nem tudsz pengetovel utanozni. Vagy a Gilmour figurai, Clapton blues menetei stb. Ezek zsenik,a balfaszok mint en is max megtanuljak ha kitartoak. Es meg az is ott ha van ha nagyon ugy akarod akkor csak x vagy y zeneit jatszod. Nincs olyan aki mindent tud, koztuk sem

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.10.28. 17:47

Ohh, bocsánat! Azt hittem ez a mai napi futam topikja. Már itt sem vagyok!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.10.28. 17:49

Jadrina írta:
2018.10.28. 15:49
Rocco írta:
2018.10.28. 15:21
Masik. Akkor jelentheted ki, hogy kepes vagy ra, ha megcsinaltad. Alomvilagbol kijelentgetni barki tud.
En nem tudom mert semmihez sincs tehetsegem es tenyleg nem vagyok jo semmiben ezert kerdem toled, Te Pl meg sosem kepzelted azt hogy ha te alnal Pl Satriani helyett a szinpadon kepes lennel arra amire o?
En mindig azt mondom a gyereknek ha nagyon akarja barmi elerhet. Nem feltetlenul azert mert ez igaz, hanem azert mert ha ezt nem hiszi az egyertelmuen gatolja a siker elereseben.
Szoval. Kezdjuk ott, hogy nem. Elkepzelni el lehet persze mindent. Eloszor is, ugyan azt mondtak rolam, hogy eleg ugyes kezu gitaros vagyok, semmire nem jutottam, nem is erdekelt. Autodidakta modon bohockodtam par evig, aztan ennyi volt igazabol. Masban sokkal tehetsegesebb vagyok, es sokkal jobban le is kot. Hogy ha gyerekkoromtol tanultam volna, es midnen beleadok, lehettem volna olyan jo, mint egy Satriani? Kotve hiszem. Nagyon pici halmazrol beszelunk. A valoszinuseg szerint szinte nulla az eselye. Masik oldala a dolognak, hogy zeneben hatvanyozottan nehez kerdes ez. Legjobb? Legtehetsegesebb? Melyik olvasataban a gitarozasnak? Satrianiek technikailag annak idejen a csucs voltak, es adtak Van Halen utan a dolognak meg egy fokozatot, de ma mar ha 10 percnel tovabb kellene hallgatnom azt a lelketlen virglizest, amit ezek muvelnek, Malmsteenostul, Steve Vaiostul, rosszul lennek. Egy Pink Floyd szolo Davidtol, vagy egy Brian May agyabol kipattant riff sokkal tobbet er szamomra. Ki a jobb? Nem tudom. De nem hinnem, hogy nekik eleg angy arcuk lenne ahhoz, hogy kijelentgessek magukrol, hogy jobbak a masiknal. De ez ujra a jellem kerdese. Tomi pl. ugy erzi ezt joggal kijelentheti par ugyesen felhuzott hotel utan. Ertem en, hogy mit akartok mondani, es van benne igazsag, csak ti is ertsetek meg, hogy en mit szeretnek. Fel lepesekkel odlalazunk elfele az eredeti kerdeskortol.

Masik. Igen, nyilvan egy gyerek eseteben nem szabad azzal inditani, hogy a realitassal elvesszuk a kedvet, plane, ha meg nem is tudhatjuk, hogy mi van a kis sracban. Igen, ha akarunk valamit, azert kemenyen kell dolgozni, hogy a potencialunkat kiaknazhassuk. De hogy mekkora ez a potencial? Ez mar a tehetseg kerdese. Ez midnenkinel mas. Zeneben eleg szubjektiv is, sportokban mar kevesbe, ott szinte mindig szamszerusitve van. Viszotn egy bizonyos kor utan,vagy ido utan, az emberben ki kellene hogy alakuljon egy egeszseges, kompromisszumos talalkozasi pont a "merjunk nagyot almodni", a realitas, es az engem korulvevo vilag, a konkruencia kozt. Lassan realizalodnia kell, hogy hol az ember helye. A gyerekkori buzditas mas teszta, eleinte nem szabad relativizalni, de egybekent alapvetoen egy hatalmas, es karos elethazugsagnak tartom azt, hogy "barmit elerhetsz, ha nagyon akarod". Ez egyszeruen nem igy van. Es tehetseg es tehetseg kozt is hatalams kulonbsegek vannak. A mediabol dol ez a szarsag, befutott sztarsportolok is sokszor kozevtitik ezt, sokan meg elhiszik, hogy tenyleg barmi lehet, csak annyira akarni kell, es annyit dolgozni, meg mondjuk oylan modszerrel, mint xy. Pl egy Cristiano Ronaldo elmondja neked, hogy ot is a hite vitte elore, hogy mennyire sokat dolgozott ezert, es hat el kell hinned, hogy lehetseges. Oke. De eleve gusztustalanul tehetseges volt. :D tizmilliobol az 1.
Kovacs Jozskat nem halljuk a tv-ben. Azt a rengeteg Jozsit, aki elmeselhetne, hogy elhitte, es dolgozott a celjaiert, es talan votl is hozza tehetsege, de hat a Ronyaldoek fel gozzel is lemostak ot a picsaba. Rengeteg ember betegszik ebbe is bele. Hogy elhiszi, barmi lehet. Nem lehet. Es nem is kell. Nem muszaj elsonek lenni. Menni kell erte, de idovel realizalni kell a hatarokat, amiket egyszeruen nem lehet atlepni. Egy zenei karrier nyilvan mas, ott kis szerencsevel egy balfasz is lehet sikeres. Mas kerdes, hogy ettol meg nem lesz jo. Alapvetoen szinte midnen dologban a tehetseg dont. Persze, vannak elkalodott tehetsegek, vagy van, hogy a kevesbe tehetseges ember szorgalommal legyuri a jobb adottsagokkal rendelkezot, de ha a tehetseges illeto is hasonlo munkat belefektet, akkor game over. Ezt azert eszben kell tartani. Foleg kevesbe szubjektiv dolgoknal.


Az eredeti kerdesre visszaterve. Egy valamilyen szinten szubjektiv dologban, ha nincsenek is konkret mercek, amivel merhetunk, valaki, akinek nemzetkozileg minimum elsimert neve sincs a szakmaban, kijelentse, hogy a vilag egyik legjobbja...az. Midnegy, nem akarom jobban kfiejteni, mer tnem akarok banto lenni. De egyebkent valamiylen szintne lehetne szamszerusiteni is akkor. Epitsen meg innovativ, vagy rendkivul bonyolult epuleteket, amiket csak par epitezs tudna megoldani a vilagon, es akkor majd elhiszem ezt a dumat. Vagy inkabb fontolora veszem. Addig meg ne haragudjatok, de en ezen csak nevetni tudok. Es valamiylen szinten irigykedni, mert iylen alomvilagban elni jo erzes lehet. Es ennek semmi koze ahhoz, hogy o egyebkent egy kivalo epitesz. En ezt siman elhiszem trutyanak. Biztos hogy toom tok jo abban amit csinal. Egyszeruen arrol van szo, hogy ezek irdatlan eros kijelentesek. Es azert nem erzem rosszul magam attol, hogy iylen kemenyen tamadom, mert akinek ekkora felulet van az arca korul, azon boven elfer. Azert barmiylen dologrol is legyen szo, a legjobbakat is ritkan hallod iylen kijelentesekhez folyamodni. Es akkor arrol ne is bezseljunk, hogy egy negyszeres vilagbajnokhoz merten tette mindezt, ami joval kevesbe szubjektiv dolog. Es azon az s evaltoztat, ha sok tehetseges pilota is elkallodik az evek alatt bizonyos okok miatt. Vettel szamszerusithetoen az egyik legjobb abban, amit csinal, es legrosszabb esetben is mondjuk maximum 10 ember lehetett azoknak a szama, az elmult 10 evben, akik kicsit jobban, vagy hasonloan tudtak volna szallitani az eredmenyeket.


A szerencse faktort nem vettem szamitasba, de nyilvan az is jelentos lehet.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.10.28. 17:57

At kene ezt pakolni az epiteszet vagy off topikba. Szetoffoltuk a futam topikjat:)

De legalabb van beszelgetes, ritkasag

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.10.28. 18:07

Lancelot írta:
2018.10.28. 17:47
Ohh, bocsánat! Azt hittem ez a mai napi futam topikja. Már itt sem vagyok!
Kit erdekel a fos futamod?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.28. 18:08

:D

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.10.28. 18:13

rdaneelolivaw írta:
2018.10.28. 18:08
:D
Mar keszul a mai hiszti bomba ugy latom.
Mekkora katasztrofa. A forma 1 evek ota kalap szar, unalmas fos, az idei bajnoksag mar reg eldol, 10 tag irkal, atlag masfel oldal jon ossze a futam topikokban is, de teatralis lovagunknak nagyon nem tetszik, hogy itt alakult ki egy hosszabb beszelgetes. Oke. (:d

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.10.28. 18:14

Rocco írta:
2018.10.28. 18:07
Lancelot írta:
2018.10.28. 17:47
Ohh, bocsánat! Azt hittem ez a mai napi futam topikja. Már itt sem vagyok!
Kit erdekel a fos futamod?
Barom!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.10.28. 18:15

Lancelot írta:
2018.10.28. 18:14

Barom!

:D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.10.28. 18:18

Lehetne jo futam is szabad gumivalasztassal, tobb gyartoval. De nincs. Egyen taktikak, egyforman kopo gumik az esetek 90 szazalekaban. Emlekszem tavaly Hamilton nem tudta megelozni Alonsot azzal a szartalicska Mclarenjevel. Rohejes, vagy az lenne a normalis de akkor azert mert mindig ugy van

Tippem, hogy Hamilton szelarnyekban elmegy az elejen es ha a faszfej nem uti ki, akkor a vegeig vezet majd nyer. De elozeseket nem varok a futamon, max. Hatul.

De cafoljanak ram!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.10.28. 18:19

En azert a Ricci vs Maxitol varok valamit. :D
Daniel nem igen fogja visszafogni magat, az hotziher. Buziarc meg nem is tudja, hogy azt hogy kell.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.10.28. 18:20

Akarhogy is lesz, barkinek megy neki essen mar ki inkabb o mint mas. Egyszer vegre

Lacit meg lehet erteni, a forumrol neki van meg tetje a futamnak.. En is varnam a helyeben
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2018.10.28. 18:23-kor.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.10.28. 18:22

En azt remelem, hogy Ricciardo nyer. Nem kifejezes, hogy kijarna neki valami ez utan a remalomszeru par honap utan. Amugy is az elso 5-bol o a legszimpatikusabb szamomra.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.10.28. 18:32

Rocco írta:
2018.10.28. 18:22
En azt remelem, hogy Ricciardo nyer. Nem kifejezes, hogy kijarna neki valami ez utan a remalomszeru par honap utan. Amugy is az elso 5-bol o a legszimpatikusabb szamomra.
szerintem a 4. kanyaron nem jut tul :szom01

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.28. 18:39

Rocco írta:
2018.10.28. 17:49
Szoval. Kezdjuk ott, hogy nem. Elkepzelni el lehet persze mindent. Eloszor is, ugyan...
Nem hittem volna, de ezt az írásodat nagyban osztom. (:o

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.10.28. 18:41

Rocco írta:
2018.10.28. 17:49
Jadrina írta:
2018.10.28. 15:49


En nem tudom mert semmihez sincs tehetsegem es tenyleg nem vagyok jo semmiben ezert kerdem toled, Te Pl meg sosem kepzelted azt hogy ha te alnal Pl Satriani helyett a szinpadon kepes lennel arra amire o?
En mindig azt mondom a gyereknek ha nagyon akarja barmi elerhet. Nem feltetlenul azert mert ez igaz, hanem azert mert ha ezt nem hiszi az egyertelmuen gatolja a siker elereseben.
Szoval. Kezdjuk ott, hogy nem. Elkepzelni el lehet persze mindent. Eloszor is, ugyan azt mondtak rolam, hogy eleg ugyes kezu gitaros vagyok, semmire nem jutottam, nem is erdekelt. Autodidakta modon bohockodtam par evig, aztan ennyi volt igazabol. Masban sokkal tehetsegesebb vagyok, es sokkal jobban le is kot. Hogy ha gyerekkoromtol tanultam volna, es midnen beleadok, lehettem volna olyan jo, mint egy Satriani? Kotve hiszem. Nagyon pici halmazrol beszelunk. A valoszinuseg szerint szinte nulla az eselye. Masik oldala a dolognak, hogy zeneben hatvanyozottan nehez kerdes ez. Legjobb? Legtehetsegesebb? Melyik olvasataban a gitarozasnak? Satrianiek technikailag annak idejen a csucs voltak, es adtak Van Halen utan a dolognak meg egy fokozatot, de ma mar ha 10 percnel tovabb kellene hallgatnom azt a lelketlen virglizest, amit ezek muvelnek, Malmsteenostul, Steve Vaiostul, rosszul lennek. Egy Pink Floyd szolo Davidtol, vagy egy Brian May agyabol kipattant riff sokkal tobbet er szamomra. Ki a jobb? Nem tudom. De nem hinnem, hogy nekik eleg angy arcuk lenne ahhoz, hogy kijelentgessek magukrol, hogy jobbak a masiknal. De ez ujra a jellem kerdese. Tomi pl. ugy erzi ezt joggal kijelentheti par ugyesen felhuzott hotel utan. Ertem en, hogy mit akartok mondani, es van benne igazsag, csak ti is ertsetek meg, hogy en mit szeretnek. Fel lepesekkel odlalazunk elfele az eredeti kerdeskortol.

Masik. Igen, nyilvan egy gyerek eseteben nem szabad azzal inditani, hogy a realitassal elvesszuk a kedvet, plane, ha meg nem is tudhatjuk, hogy mi van a kis sracban. Igen, ha akarunk valamit, azert kemenyen kell dolgozni, hogy a potencialunkat kiaknazhassuk. De hogy mekkora ez a potencial? Ez mar a tehetseg kerdese. Ez midnenkinel mas. Zeneben eleg szubjektiv is, sportokban mar kevesbe, ott szinte mindig szamszerusitve van. Viszotn egy bizonyos kor utan,vagy ido utan, az emberben ki kellene hogy alakuljon egy egeszseges, kompromisszumos talalkozasi pont a "merjunk nagyot almodni", a realitas, es az engem korulvevo vilag, a konkruencia kozt. Lassan realizalodnia kell, hogy hol az ember helye. A gyerekkori buzditas mas teszta, eleinte nem szabad relativizalni, de egybekent alapvetoen egy hatalmas, es karos elethazugsagnak tartom azt, hogy "barmit elerhetsz, ha nagyon akarod". Ez egyszeruen nem igy van. Es tehetseg es tehetseg kozt is hatalams kulonbsegek vannak. A mediabol dol ez a szarsag, befutott sztarsportolok is sokszor kozevtitik ezt, sokan meg elhiszik, hogy tenyleg barmi lehet, csak annyira akarni kell, es annyit dolgozni, meg mondjuk oylan modszerrel, mint xy. Pl egy Cristiano Ronaldo elmondja neked, hogy ot is a hite vitte elore, hogy mennyire sokat dolgozott ezert, es hat el kell hinned, hogy lehetseges. Oke. De eleve gusztustalanul tehetseges volt. :D tizmilliobol az 1.
Kovacs Jozskat nem halljuk a tv-ben. Azt a rengeteg Jozsit, aki elmeselhetne, hogy elhitte, es dolgozott a celjaiert, es talan votl is hozza tehetsege, de hat a Ronyaldoek fel gozzel is lemostak ot a picsaba. Rengeteg ember betegszik ebbe is bele. Hogy elhiszi, barmi lehet. Nem lehet. Es nem is kell. Nem muszaj elsonek lenni. Menni kell erte, de idovel realizalni kell a hatarokat, amiket egyszeruen nem lehet atlepni. Egy zenei karrier nyilvan mas, ott kis szerencsevel egy balfasz is lehet sikeres. Mas kerdes, hogy ettol meg nem lesz jo. Alapvetoen szinte midnen dologban a tehetseg dont. Persze, vannak elkalodott tehetsegek, vagy van, hogy a kevesbe tehetseges ember szorgalommal legyuri a jobb adottsagokkal rendelkezot, de ha a tehetseges illeto is hasonlo munkat belefektet, akkor game over. Ezt azert eszben kell tartani. Foleg kevesbe szubjektiv dolgoknal.


Az eredeti kerdesre visszaterve. Egy valamilyen szinten szubjektiv dologban, ha nincsenek is konkret mercek, amivel merhetunk, valaki, akinek nemzetkozileg minimum elsimert neve sincs a szakmaban, kijelentse, hogy a vilag egyik legjobbja...az. Midnegy, nem akarom jobban kfiejteni, mer tnem akarok banto lenni. De egyebkent valamiylen szintne lehetne szamszerusiteni is akkor. Epitsen meg innovativ, vagy rendkivul bonyolult epuleteket, amiket csak par epitezs tudna megoldani a vilagon, es akkor majd elhiszem ezt a dumat. Vagy inkabb fontolora veszem. Addig meg ne haragudjatok, de en ezen csak nevetni tudok. Es valamiylen szinten irigykedni, mert iylen alomvilagban elni jo erzes lehet. Es ennek semmi koze ahhoz, hogy o egyebkent egy kivalo epitesz. En ezt siman elhiszem trutyanak. Biztos hogy toom tok jo abban amit csinal. Egyszeruen arrol van szo, hogy ezek irdatlan eros kijelentesek. Es azert nem erzem rosszul magam attol, hogy iylen kemenyen tamadom, mert akinek ekkora felulet van az arca korul, azon boven elfer. Azert barmiylen dologrol is legyen szo, a legjobbakat is ritkan hallod iylen kijelentesekhez folyamodni. Es akkor arrol ne is bezseljunk, hogy egy negyszeres vilagbajnokhoz merten tette mindezt, ami joval kevesbe szubjektiv dolog. Es azon az s evaltoztat, ha sok tehetseges pilota is elkallodik az evek alatt bizonyos okok miatt. Vettel szamszerusithetoen az egyik legjobb abban, amit csinal, es legrosszabb esetben is mondjuk maximum 10 ember lehetett azoknak a szama, az elmult 10 evben, akik kicsit jobban, vagy hasonloan tudtak volna szallitani az eredmenyeket.


A szerencse faktort nem vettem szamitasba, de nyilvan az is jelentos lehet.
Koszi, ertem amit irsz, persze elobb utobb rajon az ember/gyerek hogy mi a realitas ha nem megy hat nem megy. Ha nem az is baj mert nagy pofonokat fog kapni. De ha megvan a tehetseg a szorgalom es nincs hit akkor nem lesz siker se. Ezt gondolom.
Visszaterve az F1 re ne borzoljam tovabb Lance idegeit Vettel hullamvolgyben van ami pont lelki okokra vezetheto vissza ez okozta nala a teljesitmenyromlast. Szinte mindenkivel elofordult mar.
Remelem kijon belole mert a jovo evhez nagyobb onbizalomra van szuksege.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.10.28. 18:59

Hit es megfelelo mennyisegu es minosegu munka nelkul minden karba vesz, ebben is egyetertunk.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.10.28. 19:11

Rocco írta:
2018.10.28. 13:55
Neked aztan erdemes allaspontot kifejteni.
nem akarok olyanban hulyeseget allitani, amihez rohadtul nem ertek. trutya meg mar latott olyan embert, aki hallott olyanrol aki... biztos emlekszel milos forman amedusara - ahol salieri ket sor utan latja, hogy, basszameg, mozart zseni. csak azt akartam mondani, hogy tom akar keresztben es atlosan is zseni lehetne, mi ezt akkor se latnank.

vettelrol egyebkent hulyeseget ir, de nem ez most a vita targya.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.10.28. 19:18

mudd írta:
2018.10.28. 19:11
Rocco írta:
2018.10.28. 13:55
Neked aztan erdemes allaspontot kifejteni.
nem akarok olyanban hulyeseget allitani, amihez rohadtul nem ertek. trutya meg mar latott olyan embert, aki hallott olyanrol aki... biztos emlekszel milos forman amedusara - ahol salieri ket sor utan latja, hogy, basszameg, mozart zseni. csak azt akartam mondani, hogy tom akar keresztben es atlosan is zseni lehetne, mi ezt akkor se latnank.

vettelrol egyebkent hulyeseget ir, de nem ez most a vita targya.
De o magarol allitja ezt, es nem masok allitjak rola. Es ez meg akkor is bator kijelentes, ha megalapozott lenne. A vilag legjobbjai azert a legjobbak, ha mar szubjektiv dologrol beszelunk, mert a vilag ugy iteli meg. De ha szamszerusitve szeretnenk, tehat kevesbe muveszi oldalrol, kevesbe szubjektiven, akkor meg tessek hatalmas epiteszeti kihivasoknak megfelelni. Pl. amiket Bandi sorolt. De nem akarom tovabb gorgetni ezt, szerintem mind megertettuk a masik allaspontjat. Jo beszelgetes volt.

Igen, onmagaban vizsgalva toomnak akar igaza is lehetne, mert nincs hozza szemem, szart nem ertek hozza, es akar az elet ugy is hozhatja, hogy kezzel foghato megnyilvanulasai is lesznek annak, amit allit. A jovoben. Legyen ugy, en nem sajnalom tole a sikert. Arra is buszek lehet, amit eddig elert.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.10.28. 19:24

rdaneelolivaw írta:
2018.10.28. 09:57
Valahol mindkettőtöknek igaza van, bár a véleményem inkább Roccóéhoz áll közelebb.
Szerintem az F1-ben mind kurva jól vezet, ha nem így lenne akkor állandóan cserélgetnék a versenyzőket, próbálgatnák az alsóbb osztályból a pilótákat.
De ennek egy része sportpolitika (vagy pontszámítás), másfelől pedig tök nyilvánvaló, hogy egy Vettel vagy hasonló kaliber csak úgy nem pótolható.
Ha az lenne, akkor könyörtelenül le lenne cserélve.

Tomi ha benne vagy a világ legjobb építészeinek a közösségében, akkor valamit nagyon elbasztok cégszinten. :)
Ki dönti el, hogy ki a legjobb... ?

Volt mesterem apukajat tartom a legjobbnak, akivel valaha is konzultaltam. De idén nyáron elhunyt szekszardi idős kollégám épületeit is elvonalbelinek tartom. Az, hogy ki kozismert, és ki nem, az nem tehetség kérdése.

Teny, hogy marketing szempontból messze elmaradok a fiataloktól... Onmarketingben verprofik. Anno a mesterem azt mondta, hogy kétfelé sikeres építész van, az egyik aki az iskolából kijove azonnal felkapott lesz. A másik 20 év után válik azzá. Az elsorol már lecsusztam...

Egyébként a magyar építészeknek nincs miért szégyenkezni, nemzetközi szinten sem.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.10.28. 19:29

mudd írta:
2018.10.28. 19:11
Rocco írta:
2018.10.28. 13:55
Neked aztan erdemes allaspontot kifejteni.
vettelrol egyebkent hulyeseget ir, de nem ez most a vita targya.
zsinórban 2. Év, hogy önhibából elbukja a vb címet, ráadásul idén még hangyanyival, de a legjobb is az autója.

Ez nálam nem 4x-es vb szint... Sőt, egyszeres sem. Most került a forma 1-be, vagy mi...?

Peresztrojka
gokartos
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2015.02.21. 18:11
Mi vagy?: Helles

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Peresztrojka » 2018.10.28. 19:31

Rocco írta:
2018.10.28. 18:59
Hit es megfelelo mennyisegu es minosegu munka nelkul minden karba vesz, ebben is egyetertunk.
Gondolom, hogy nem vagy maximalista. Mivel t-oom az, így akkora gondolkodásbeli különbség van köztetek, hogy nehéz Neked megérteni vagy elfogadni amit gondol. És nem azért mert a F1 már rég nem a pilótákról szól, annak ellenére hogy év végén van egy világbajnok pilóta. Én is hiszem, hogy sok nagyon sok különb pilóta van a világon mint Vettel (Így nem tette olyan magasra a lécet :) ) , sőt lehet olyan is sok mint LH. És nem is azért mert míg a F1-ben versenyeznek egymással addig az építészeknek nincs ilyen összevetése.
Hanem azért mert a maximalista (aki a hibáit is képes elismerni) MINDIG a legjobbat tudja produkálni. Mert különben nem az lenne ami.....

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.10.28. 19:34

t-oom írta:
2018.10.28. 19:29
mudd írta:
2018.10.28. 19:11


vettelrol egyebkent hulyeseget ir, de nem ez most a vita targya.
zsinórban 2. Év, hogy önhibából elbukja a vb címet, ráadásul idén még hangyanyival, de a legjobb is az autója.

Ez nálam nem 4x-es vb szint... Sőt, egyszeres sem. Most került a forma 1-be, vagy mi...?
Tavaly egyetlen egy hibája volt, Szingapúrban, de ahhoz is kellett két másik autó is, szóval az sem volt olyan durva. A többi pontot műszaki hiba miatt bukta, kivéve persze Bakut, de ott még így is Hamilton előtt végzett, szóval azon nem múlott semmi.
Idén nem tudom mi van vele, sztem amióta az F1-ben van, ez a leggyengébb szezonja. Voltak korábban is hibái, de messze nem ilyen sok. Mezőnyben is versenyzett nem egyszer kiválóan, sőt, idén is az az érdekes, hogy egy hibája van a futam elején, de utána semmi, óramű pontossággal megy át a komplett mezőnyön, beleértve többnyire a Red Bullokat is. Szóval totál érthetetlen, hogy mi ez, mert általában aki rágörcsöl a helyzetre és csinál egy ilyen hibát, az utána teljesen szétesik, de Vettel nem, ő valahogy pont akkor áll össze fejben. Nekem ez picit fura így.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2018

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.28. 19:36

t-oom írta:
2018.10.28. 19:24
Ki dönti el, hogy ki a legjobb... ?

Volt mesterem apukajat tartom a legjobbnak, akivel valaha is konzultaltam. De idén nyáron elhunyt szekszardi idős kollégám épületeit is elvonalbelinek tartom. Az, hogy ki kozismert, és ki nem, az nem tehetség kérdése.

Teny, hogy marketing szempontból messze elmaradok a fiataloktól... Onmarketingben verprofik. Anno a mesterem azt mondta, hogy kétfelé sikeres építész van, az egyik aki az iskolából kijove azonnal felkapott lesz. A másik 20 év után válik azzá. Az elsorol már lecsusztam...

Egyébként a magyar építészeknek nincs miért szégyenkezni, nemzetközi szinten sem.
Érdekes kérdések.
A fiam is az FC-Barcelonában akar focizni. (mondtam neki, hogy Leó Messzit már 13 évesen vitték a Barca utánpótláscsapatába)

Szóval jah... de az én felelősségem őt erről a drogról lehozni. (:h (:taps

Lezárt