A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Ki nyeri az idénnyitó ausztrál nagydíjat?

Lewis Hamilton
3
30%
Sebastian Vettel
1
10%
Kimi Räikkönen
2
20%
Max Verstappen
0
0 szavazat
Valtteri Bottas
0
0 szavazat
Charles Leclerc
2
20%
Daniel Ricciardo
0
0 szavazat
meglepetés győztest avatunk
2
20%
 
Szavazatok száma: 10

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.03.17. 14:25

SilverToM írta:
2019.03.17. 13:40
Lancelot írta:
2019.03.17. 11:47
A McLarenesek meg tökön szúrhatják magukat. Egyrészt látván, hogy a Honda a Red Bullal mire képes, másrészt azért a "teljesítményért", amire idén is kárhoztatva lesznek. Norris hosszú körökön keresztül nem volt képes megelőzni Giovinazzit. Csak akkor, mikor annak már szinte nem maradtak gumii. A Renault motor meg sem közelíti láthatóan a Ferrarit, pedig télen még volt nagy fenekedés.
Miután jól elcseszték a felkészületlenségükkel több szezonunkat azután a megcsinálják azt amit az elején kellett volna és most sajnáljam, hogy már nem a Honda van a kocsinkban? Hát nem....

Felhívnám a szíves figyelmedet Norris és Giovinazzi közti gumi különbségre....
A tavalyi évet és ezt a futamot elnézve, nem a Honda volt itt felkészületlen, hanem a McLaren.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2019.03.17. 16:51

Krisztián írta:
2019.03.17. 14:25
SilverToM írta:
2019.03.17. 13:40


Miután jól elcseszték a felkészületlenségükkel több szezonunkat azután a megcsinálják azt amit az elején kellett volna és most sajnáljam, hogy már nem a Honda van a kocsinkban? Hát nem....

Felhívnám a szíves figyelmedet Norris és Giovinazzi közti gumi különbségre....
A tavalyi évet és ezt a futamot elnézve, nem a Honda volt itt felkészületlen, hanem a McLaren.
Hány darab motorra és egyéb büntetésért cserélhető egységre volt szükségük tavaly?
Mit ígértek amikor ide jöttek? Ezt a teljesítményt amit ma nyújtottak.
Ellenben mennyi időnket lehetőségünket cseszték el?
Hány métert tudott megtenni az első tesztnapján?
Ez is jusson eszetekbe.
Örülök, hogy van valaki lőtávolban a Ferrarihoz és a Mercihez, csak lássuk tisztán, hogy a McLaren gödrét a Honda románc ásta ki.....
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2019.03.17. 16:58

Erről jól lemaradtam.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.03.17. 18:09

SilverToM írta:
2019.03.17. 16:51
Krisztián írta:
2019.03.17. 14:25


A tavalyi évet és ezt a futamot elnézve, nem a Honda volt itt felkészületlen, hanem a McLaren.
csak lássuk tisztán, hogy a McLaren gödrét a Honda románc ásta ki.....
lófaszt
A meki második éve már a rönóval és sehol sincsenek...a hondával is biztosan voltak bajok, és szerintem még IDÉn is lesznek, de érdekes módon a friss együttműködés az RB vel viszonylag zökkenőmentesen indult...akkor ezt mivel magyarázod?
Csak azt ne mondd hogy ki akartak baszni azzal a csapattal akivel 6 konstruktőrit nyertek anno.
A mekinél valami nagyon nem úgy megy mint a régi időkben.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2019.03.17. 18:36

keF1r írta:
2019.03.17. 18:09
lófaszt
A meki második éve már a rönóval és sehol sincsenek...a hondával is biztosan voltak bajok, és szerintem még IDÉn is lesznek, de érdekes módon a friss együttműködés az RB vel viszonylag zökkenőmentesen indult...akkor ezt mivel magyarázod?
Csak azt ne mondd hogy ki akartak baszni azzal a csapattal akivel 6 konstruktőrit nyertek anno.
A mekinél valami nagyon nem úgy megy mint a régi időkben.
Egyrészt megverték a Renault-ot időmérőn, másrészt pont azt mondom, hogy lehet most örömködni, hogy összeállt a Honda, meg a Red mint két kicsi legó, és jaj de ügyesek egyből..... DE!!!!! Ezt ígérte az az amatőr banda aki magát Hondának nevezte akkor amikor eladták magukat az évszázad visszatérésének és nyerő párosának a McLarennel.....
Pont ez a bajom, hogy nem nagy pofával kell jönni és elbaszni idényeket rengeteg pénzt és karriereket, hanem építeni egy rendes motort azt tesztelni tesztelni tesztelni aztán összeállni egy kisebb csapattal feltörekvő pilótákkal, és ha már működik akkor lehet VB esélyes csapatot ellátni....
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.03.17. 18:48

SilverToM írta:
2019.03.17. 18:36
keF1r írta:
2019.03.17. 18:09
lófaszt
A meki második éve már a rönóval és sehol sincsenek...a hondával is biztosan voltak bajok, és szerintem még IDÉn is lesznek, de érdekes módon a friss együttműködés az RB vel viszonylag zökkenőmentesen indult...akkor ezt mivel magyarázod?
Csak azt ne mondd hogy ki akartak baszni azzal a csapattal akivel 6 konstruktőrit nyertek anno.
A mekinél valami nagyon nem úgy megy mint a régi időkben.
Egyrészt megverték a Renault-ot időmérőn, másrészt pont azt mondom, hogy lehet most örömködni, hogy összeállt a Honda, meg a Red mint két kicsi legó, és jaj de ügyesek egyből..... DE!!!!! Ezt ígérte az az amatőr banda aki magát Hondának nevezte akkor amikor eladták magukat az évszázad visszatérésének és nyerő párosának a McLarennel.....
Pont ez a bajom, hogy nem nagy pofával kell jönni és elbaszni idényeket rengeteg pénzt és karriereket, hanem építeni egy rendes motort azt tesztelni tesztelni tesztelni aztán összeállni egy kisebb csapattal feltörekvő pilótákkal, és ha már működik akkor lehet VB esélyes csapatot ellátni....
Akkor nyúljunk vissza egészen odáig, mikor a merci a hosszú sikertelenség miatt kilépéssel fenyegetőzött a hosszú RB + rönó dominancia miatt, és mikor végre rászabták a szabályokat és befagyasztották a fejlesztéseket akkor minden jó lett?
Ezt szivja most a többi motorgyártó, és nem csak a honda...nagyon szűkös keretek között kellene utolérni egy szinte behozhatatlan előnnyel rendelkező gyártót.
Egy sikertelen együttműködésben mindig hibás mindkét fél nem csak az egyik.

Ha nem tünt volna fel a merci közelében nem lesz senki megint
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.03.17. 18:52

A tavalyi év után nem volt nehéz az RB-be intágrálni a hondát, mert a TR az RB előző évről levetett cuccait kapja, és nem változnak az autók akkorát akármit is kommunikálnak a nagy szakértők.
Ez az RB egy merci motorral szarrá verné a mezőnyt még magát a gyári mercit is annyival jobb autó
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.03.17. 18:57

keF1r írta:
2019.03.17. 18:48
SilverToM írta:
2019.03.17. 18:36


Egyrészt megverték a Renault-ot időmérőn, másrészt pont azt mondom, hogy lehet most örömködni, hogy összeállt a Honda, meg a Red mint két kicsi legó, és jaj de ügyesek egyből..... DE!!!!! Ezt ígérte az az amatőr banda aki magát Hondának nevezte akkor amikor eladták magukat az évszázad visszatérésének és nyerő párosának a McLarennel.....
Pont ez a bajom, hogy nem nagy pofával kell jönni és elbaszni idényeket rengeteg pénzt és karriereket, hanem építeni egy rendes motort azt tesztelni tesztelni tesztelni aztán összeállni egy kisebb csapattal feltörekvő pilótákkal, és ha már működik akkor lehet VB esélyes csapatot ellátni....
Akkor nyúljunk vissza egészen odáig, mikor a merci a hosszú sikertelenség miatt kilépéssel fenyegetőzött a hosszú RB + rönó dominancia miatt, és mikor végre rászabták a szabályokat és befagyasztották a fejlesztéseket akkor minden jó lett?
Ezt szivja most a többi motorgyártó, és nem csak a honda...nagyon szűkös keretek között kellene utolérni egy szinte behozhatatlan előnnyel rendelkező gyártót.
Egy sikertelen együttműködésben mindig hibás mindkét fél nem csak az egyik.

Ha nem tünt volna fel a merci közelében nem lesz senki megint
Az írásod első része csúsztatás. A motor formula váltás zászlóvivője pontosan a Renault volt. Valamennyi gyártó látott benne lehetőséget.
Az írásod végével maximálisan egyetértek.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.03.17. 19:10

SilverToM írta:
2019.03.17. 16:51
Krisztián írta:
2019.03.17. 14:25


A tavalyi évet és ezt a futamot elnézve, nem a Honda volt itt felkészületlen, hanem a McLaren.
Hány darab motorra és egyéb büntetésért cserélhető egységre volt szükségük tavaly?
Mit ígértek amikor ide jöttek? Ezt a teljesítményt amit ma nyújtottak.
Ellenben mennyi időnket lehetőségünket cseszték el?
Hány métert tudott megtenni az első tesztnapján?
Ez is jusson eszetekbe.
Örülök, hogy van valaki lőtávolban a Ferrarihoz és a Mercihez, csak lássuk tisztán, hogy a McLaren gödrét a Honda románc ásta ki.....
Tehát ha régen szar volt, akkor már csakazértis dobjuk ki, akkor is, ha most már működik, sőt jobb mint a Renault?
De megkockáztatom h a Honda motor fő baja a nem megfelelő hűtés volt, ami a McLaren sara.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.03.17. 19:46

Krisztián írta:
2019.03.17. 19:10

Tehát ha régen szar volt, akkor már csakazértis dobjuk ki, akkor is, ha most már működik, sőt jobb mint a Renault?
De megkockáztatom h a Honda motor fő baja a nem megfelelő hűtés volt, ami a McLaren sara.
Ma mi gyulladt meg? A hűtést is a Renault szállítja?
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.03.17. 20:24

Gocpont írta:
2019.03.17. 19:46
Krisztián írta:
2019.03.17. 19:10

Tehát ha régen szar volt, akkor már csakazértis dobjuk ki, akkor is, ha most már működik, sőt jobb mint a Renault?
De megkockáztatom h a Honda motor fő baja a nem megfelelő hűtés volt, ami a McLaren sara.
Ma mi gyulladt meg? A hűtést is a Renault szállítja?
Nem, a Honda. (:v

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.03.17. 20:33

Gocpont írta:
2019.03.17. 19:46
Krisztián írta:
2019.03.17. 19:10

Tehát ha régen szar volt, akkor már csakazértis dobjuk ki, akkor is, ha most már működik, sőt jobb mint a Renault?
De megkockáztatom h a Honda motor fő baja a nem megfelelő hűtés volt, ami a McLaren sara.
Ma mi gyulladt meg? A hűtést is a Renault szállítja?
Nemtudom mi gyulladt meg, de a légbeömlőkre gondoltam, hogy azok túl picik. Minden évben a McLaren vette a legszűkebbre, ezt szerintem a Merci motor se komálta volna annyira.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2019.03.18. 06:42

Gocpont írta:
2019.03.17. 19:46
Krisztián írta:
2019.03.17. 19:10

Tehát ha régen szar volt, akkor már csakazértis dobjuk ki, akkor is, ha most már működik, sőt jobb mint a Renault?
De megkockáztatom h a Honda motor fő baja a nem megfelelő hűtés volt, ami a McLaren sara.
Ma mi gyulladt meg? A hűtést is a Renault szállítja?
Utolsó infó az, hogy az MGU-K....
Ha láng van az nem hűtési gond...ez nem gőzmozdony!!
Az komoly, hogy azt hiszed minden azért fárad meg, mert nincsen eléggé hűtve? A lóerő is azért kevés?
(:q
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.03.18. 08:32

SilverToM írta:
2019.03.18. 06:42
Gocpont írta:
2019.03.17. 19:46

Ma mi gyulladt meg? A hűtést is a Renault szállítja?
Utolsó infó az, hogy az MGU-K....
Ha láng van az nem hűtési gond...ez nem gőzmozdony!!
Az komoly, hogy azt hiszed minden azért fárad meg, mert nincsen eléggé hűtve? A lóerő is azért kevés?
(:q
Nem. Alapvetően az oxidáció változtatja meg az anyagok tulajdonságait. A McLarenbe szerelt alkatrészekkel évek óta nincs szerencséjük az érintetteknek.
Nem azért nézem ezt a teknikai cirkuszt, mert értek hozzá. :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.03.18. 10:22

SilverToM írta:
2019.03.18. 06:42
Gocpont írta:
2019.03.17. 19:46

Ma mi gyulladt meg? A hűtést is a Renault szállítja?
Utolsó infó az, hogy az MGU-K....
1. Ha láng van az nem hűtési gond...ez nem gőzmozdony!!
2. Az komoly, hogy azt hiszed minden azért fárad meg, mert nincsen eléggé hűtve? 3. A lóerő is azért kevés?
(:q
Bár nem nekem írtad, de azért reagálnék rá. :mosoly:

1. Pedig lehet. Ha a turbó és a kipufogó környéke túlmelegszik, abból lehet láng. És ez lehet hűtési probléma.
2. Nem minden, de fáradhatnak meg alkatrészek a túlmelegedéstől. Ez is lehet hűtési probléma.
3. Igen lehet, mert nem működhet normális üzemi hőmérsékleten a túlmelegedés miatt.

Összefoglalva: egy rosszul megtervezett hőelvezetés bizony okozhat tüzet és teljesítményvesztést is.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.03.18. 11:06

A Ferrarik állítólag erősen lefojtott motorbeállítással mentek, valamit meg kell oldaniuk, de nem tervezési hiba, Bahreinre meglesznek.

Ezt alátámasztani látszik több dolog is. Egyrészt a négy sebességmérési pontból háromnál is egy Ferrarinál mérték a második leglassabb sebességet:

Kép

Plusz öt motorbeállítás van. A versenyeket 3-4-es beállítással szokták futni, támadásnál vagy védekezésnél feltekerik 1-esre. Mindkét Ferrari gyakorlatilag végig 5-ös beállítással futott - Vettel még akkor is, amikor Verstappen támadta. Furcsa is volt, hogy Verstappen simán elment mellette, Giovinazzit meg majdnem 20 körön keresztül kísérgette Gasly.

Ha mindez igaz (és annak tűnik), korai még leírni a Ferrarit. Bahrein mérvadóbb lesz, ott a motorerő sokkal többet számít, mint Melbourne-ben.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.03.18. 11:09

bertone írta:
2019.03.18. 10:22
SilverToM írta:
2019.03.18. 06:42

Utolsó infó az, hogy az MGU-K....
1. Ha láng van az nem hűtési gond...ez nem gőzmozdony!!
2. Az komoly, hogy azt hiszed minden azért fárad meg, mert nincsen eléggé hűtve? 3. A lóerő is azért kevés?
(:q
Bár nem nekem írtad, de azért reagálnék rá. :mosoly:

1. Pedig lehet. Ha a turbó és a kipufogó környéke túlmelegszik, abból lehet láng. És ez lehet hűtési probléma.
2. Nem minden, de fáradhatnak meg alkatrészek a túlmelegedéstől. Ez is lehet hűtési probléma.
3. Igen lehet, mert nem működhet normális üzemi hőmérsékleten a túlmelegedés miatt.

Összefoglalva: egy rosszul megtervezett hőelvezetés bizony okozhat tüzet és teljesítményvesztést is.
A pontos okát még nem tudjuk mi okozta az MGU-K meghibásodását Sainz autójában. Norris kocsijában végig ment és nem gyulladt ki. A téli teszteken sem volt ezzel gondjuk. Én még nem törnék pálcát a McLaren rossz tervezése felett. Ha igaz amit mondtatok akkor viszont jobb hogy az első versenyen derül fény ilyen jellegű hibára. Hamarosan ki fogja adni a csapat a hiba pontos okát és ígérem, ha megtudom rögtön felteszem a McLaren topicba. A külföldi McLaren topicban sincs még erről semmi hír.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.03.18. 11:57

SilverToM írta:
2019.03.17. 18:36

Egyrészt megverték a Renault-ot időmérőn, másrészt pont azt mondom, hogy lehet most örömködni, hogy összeállt a Honda, meg a Red mint két kicsi legó, és jaj de ügyesek egyből..... DE!!!!! Ezt ígérte az az amatőr banda aki magát Hondának nevezte akkor amikor eladták magukat az évszázad visszatérésének és nyerő párosának a McLarennel.....
Pont ez a bajom, hogy nem nagy pofával kell jönni és elbaszni idényeket rengeteg pénzt és karriereket, hanem építeni egy rendes motort azt tesztelni tesztelni tesztelni aztán összeállni egy kisebb csapattal feltörekvő pilótákkal, és ha már működik akkor lehet VB esélyes csapatot ellátni....
Na ácsi! Egyrészt Kefír megmondta a frankót, teljesen igaza van. Másrészt meg ki fogott pisztolyt a McLaren fejéhez, hogy mindenféle referencia nélkül azonnal összeálljon a Hondával? Egy felelős vezetés előbb megvárja mit tud a partner és utána lép. De ők nagyot akartak markolni és keveset fogtak. Teljesen dilettáns módon azt gondolták, hogy a Honda motor azonnal a csillagokba repíti őket. Holott tudhatták ennyi év visszatérés után ez nem így működik. Magukra vessenek. Másrészt meg ami rájuk volt bízva az is szar volt. A kasztni sem ért/ér egy fabatkát sem. Se Hondával, se anélkül. Én ezért örülök a Honda sikerének, mert ezzel kirántották azon McLarenesek fikázása alól a talajt, akik csak bennük látták a probléma forrását.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.03.18. 12:10

Amúgy a futamra visszatérve, egy kicsit elgondolkodtam és a szezon egészét tekintve a következőre jutottam:

Nagyon jókor jött ez a Bottas-Mercedes Dominancia a futamon két okból:

ad 1./ A Ferrarit ez az arcpirító vereség úgy feltüzelte szerintem, hogy két hét múlva olyan autóval állnak ki, ami szarrá veri a mezőnyt. Valamit nem találtak meg a beállításnál, ezt maguk is hangoztatták. Magyarán nagyon jók az alapjaik, csak itt nem jött össze. Ha rátalálnak a helyes útra (azza a "kis nüánszra), a barcelonai forma lesz a domináns a szezonban.

ad 2./ A Mercedeses pilóták viszonyában gyökeres változás állt be. Hamiltonnak fáklyásmenet volt a tavalyi szezon a csapattársával szemben. Belekényelmesedett, gondolta ott folytatódik, ahol abbahagyták. De nem! Bottast tényleg felrázta a tavalyi év, és feltehetően komoly megbeszéléseket folytatott Rosberggel, a pszichológusával, stb. is. A tegnapi rajtnál az az ellenmondást nem tűrő lesöprése Hamiltonnak megmutatta, idén ezt várhatja tőle mindenki, beleértve a csapattársát is. Szerintem Hamiltonnak a tegnapi futam a reveláció erejével bírt. Rádöbbenhetett, hogy a csapaton belüli kényelmes helyzete megszűnt, egy harcos, IGAZI riválist kapott idénre ugyanabban az emberben, aki tavaly még más volt. Úgy gondolom, hogy ettől kezdve rettenetesen kemény házon belüli küzdelemnek lehetünk szemtanúi, egyik részéről sem lesz irgalom. Ez valóban kísértetiesen előre vetiti a 2016-os év ismétlődését, természetesen a végeredmény ismeretének hiányában. Azt várom tehát, hogy innentől kezdve a két mercedeses "ütni-verni" fogjja egymást a pályán.

Ha ezt így összerakom:
1./ Mercedesen belüli kemény játék.
2./ Ferrarik életre kelése,
3./ Red Bull erejének megnövekedése
4./ egyéb, egyelőre nem látható körülmények

akkor egy valóban harcos, és futamról-futamra változható eredményű szezonunk lehet. Nem lenne ellenemre. Még akkor sem, ha természetesen ez itt jópárunk idegrendszerét a szokásosnál jobban megviselné.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.03.18. 12:41

Kép

Na legalább a boxban viszonylag jól dolgozott a McLaren.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.03.18. 13:31

Redbull írta:
2019.03.18. 12:41
Na legalább a boxban viszonylag jól dolgozott a McLaren.
Az a szerencse, hogy mindig találtok valami vigaszt, amibe kapaszkodni tudtok. (:n (:v

Szerintem ezt a táblázatot innen a fórumról rajtad kívül senki sem látta. (eddig)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.03.18. 14:14

Lancelot írta:
2019.03.18. 12:10
Amúgy a futamra visszatérve, egy kicsit elgondolkodtam és a szezon egészét tekintve a következőre jutottam:

Nagyon jókor jött ez a Bottas-Mercedes Dominancia a futamon két okból:

ad 1./ A Ferrarit ez az arcpirító vereség úgy feltüzelte szerintem, hogy két hét múlva olyan autóval állnak ki, ami szarrá veri a mezőnyt. Valamit nem találtak meg a beállításnál, ezt maguk is hangoztatták. Magyarán nagyon jók az alapjaik, csak itt nem jött össze. Ha rátalálnak a helyes útra (azza a "kis nüánszra), a barcelonai forma lesz a domináns a szezonban.

ad 2./ A Mercedeses pilóták viszonyában gyökeres változás állt be. Hamiltonnak fáklyásmenet volt a tavalyi szezon a csapattársával szemben. Belekényelmesedett, gondolta ott folytatódik, ahol abbahagyták. De nem! Bottast tényleg felrázta a tavalyi év, és feltehetően komoly megbeszéléseket folytatott Rosberggel, a pszichológusával, stb. is. A tegnapi rajtnál az az ellenmondást nem tűrő lesöprése Hamiltonnak megmutatta, idén ezt várhatja tőle mindenki, beleértve a csapattársát is. Szerintem Hamiltonnak a tegnapi futam a reveláció erejével bírt. Rádöbbenhetett, hogy a csapaton belüli kényelmes helyzete megszűnt, egy harcos, IGAZI riválist kapott idénre ugyanabban az emberben, aki tavaly még más volt. Úgy gondolom, hogy ettől kezdve rettenetesen kemény házon belüli küzdelemnek lehetünk szemtanúi, egyik részéről sem lesz irgalom. Ez valóban kísértetiesen előre vetiti a 2016-os év ismétlődését, természetesen a végeredmény ismeretének hiányában. Azt várom tehát, hogy innentől kezdve a két mercedeses "ütni-verni" fogjja egymást a pályán.

Ha ezt így összerakom:
1./ Mercedesen belüli kemény játék.
2./ Ferrarik életre kelése,
3./ Red Bull erejének megnövekedése
4./ egyéb, egyelőre nem látható körülmények

akkor egy valóban harcos, és futamról-futamra változható eredményű szezonunk lehet. Nem lenne ellenemre. Még akkor sem, ha természetesen ez itt jópárunk idegrendszerét a szokásosnál jobban megviselné.
bár igazad lenne, de szerintem Bottas a teljes szezonban nem lesz ellenfél.
a többire több esélyt látok, pláne hogy a Red Bullnak Melbourne még csak nem is erős pályája.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.03.18. 15:08

Kép

Íme a box stratégia.
Norrist nagyon korán kihozták kerékcserére és rátették a leglassabb gumit. Mégis mit gondoltak a McLarennél? Akiket át kellett volna ugrania, (Strol, Kvyat, Gasly) ők tovább kinn maradva jól elhúztak tőle.
:pf03
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.03.18. 16:04

Redbull írta:
2019.03.18. 15:08

Norrist nagyon korán kihozták kerékcserére és rátették a leglassabb gumit. Mégis mit gondoltak a McLarennél?
Azt, hogy ha mar megint csak egy kupac szart tudtak palyara tenni, egetven magukat mar hetedik eve, akkor csesszek el a strategiat is, hogy a szanalmas eredmenyt majd reszben arra lehessen fogni.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: A 2019-es szezonnyitó futam: FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.03.18. 17:23

Rocco írta:
2019.03.18. 16:04
Redbull írta:
2019.03.18. 15:08

Norrist nagyon korán kihozták kerékcserére és rátették a leglassabb gumit. Mégis mit gondoltak a McLarennél?
Azt, hogy ha mar megint csak egy kupac szart tudtak palyara tenni, egetven magukat mar hetedik eve, akkor csesszek el a strategiat is, hogy a szanalmas eredmenyt majd reszben arra lehessen fogni.
Hát de mijen már két év rönózás után a hondára fogni hogy ezért szarok... :pf02
kb olyan mint emútnyócévezni
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Lezárt