FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Vettel és Leclerc a favorit Kínában?

A Ferrari kettős győzelemmel tér vissza.
2
10%
Fej fej mellett a Ferrari és a Mercedes.
2
10%
A Mercedes folytatja a győzelmi sorozatát.
6
30%
Meglepetés RedBull győzelem születik.
2
10%
Sainz megszerzi első pontjait a McLarennel.
8
40%
 
Szavazatok száma: 20

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.04.14. 11:33

vollebak írta:
2019.04.14. 10:58
Eseménydúsabb futamot érdemelt volna ez a szép kerek ezres szám, de sebaj.

Lance-ot nem igazán értem, hogy nagyjából minden futam előtt elsiratja Hamilton és a Mercedes esélyeit évek óta, hogy maccsuk sincs, érzi, aztán három kettős győzelemmel kezdték az évet most is, amúgy meg ez volt a 75. győzelme Hamiltonnak - legkésőbb jövőre úgy dönti meg Schumi győzelmi rekordját, hogy sosincs maccsa sem, elképesztően nagy versenyző (:y

(bocs, Lance, nem tudtam kihagyni :D )

De komolyra fordítva a szót, Brundle mondta ma a közvetítés alatt nagyon jól: "Mindez a szóbeszéd a Ferrari ilyen meg olyan tempójáról semmit nem ér, mert nem jönnek az eredmények, hiába minden. Be kell látnia a legmakacsabb kétkedőknek is, hogy továbbra is a Mercedes dominálja a sportot."

Idén sem nagyon látom, ki verhetné meg Hamiltont. Egyetlen egyszer sikerült az elmúlt fél évtizedben, annak az illetőnek is házon belül, sokadik nekifutásra - és Bottas nincs Rosberg szintjén.

2021 év végére, 36 éves korára Hamilton megszerezheti a nyolcadik bajnoki címét és 100+ győzelme lehet - és ez nem valami elrugaszkodott becslés, jelen állás szerint simán van rá esély. Azért remélem, hogy nem lesz igazam, mert elég unalmas azért a sport így.
Rosszul látod!
Az az igaz, amit Toto és Lewis mondogat, a Ferrari erőben és aeroban is előttük jár. Csak a Merci kiváló taktikájának, a szerencsének meg a mittudoménminek köszönhető, hogy eddig 3x2. (:u
Félévkor, a hatalmas szerencsének köszönhetően már megnyerik a vb-t, de még mindig a Ferrari lesz a jobb. (:v

Serius - fordítsuk komolyra a szót: A Ferrari évek óta képtelen rendes taktikát kitalálni és végrehajtani. Itt persze a Merci ellen nem volt taktika, de a RedBull ellen lehetett volna, de elbaszták azt is.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.04.14. 12:01

Azért azt is látni kell hogy Leclerc közel lehetne ha Bahreinben nem rohad le a Ferrari és itt se basznak ki vele megint.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.04.14. 12:22

Schumixx írta:
2019.04.14. 12:01
Azért azt is látni kell hogy Leclerc közel lehetne ha Bahreinben nem rohad le a Ferrari és itt se basznak ki vele megint.
Megfordítom a dolgot. Mire mentetek vele ti, Hamilton-drukkerek, hogy Hamilton közel lehetett volna 2012-ben, mert a kocsi is gyors volt, meg Hamilton is kiválóan teljesített?

Csak éppen operatív és műszaki hibák miatt elbukott vagy 100 pontot.

És idén a Ferrari esetében még csak nem is erről van szó.

Az eddigi három futamból egyen voltak gyorsabbak, kettőn simán elverték őket, ráadásul a továbbra is első számúként kezelt pilótájuk hibázásra hajlamos, tavaly év eleje óta esik-kel, és stratégiai bakikat is szállít a csapat megbízhatóan, közben a két pilótájuk egymástól is úgy néz ki, hogy random jelleggel tud és fog is pontot rabolni futamról futamra.

Tőlük kéne félteni a tökéletes, olajozottan működő gépezet Mercedest és a hibátlanul teljesítő, idén is címvédő, csapaton belüli kihívással legfeljebb csak egyszer-egyszer egy kivételes kvalin vagy futamon szembenéző, hetvenötszörös futamgyőztes Hamiltont.

Bocs, de ez elég vicces :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.04.14. 12:38

vollebak írta:
2019.04.14. 12:22

Megfordítom a dolgot. Mire mentetek vele ti, Hamilton-drukkerek, hogy Hamilton közel lehetett volna 2012-ben, mert a kocsi is gyors volt, meg Hamilton is kiválóan teljesített?

Csak éppen operatív és műszaki hibák miatt elbukott vagy 100 pontot.

És idén a Ferrari esetében még csak nem is erről van szó.

Az eddigi három futamból egyen voltak gyorsabbak, kettőn simán elverték őket, ráadásul a továbbra is első számúként kezelt pilótájuk hibázásra hajlamos, tavaly év eleje óta esik-kel, és stratégiai bakikat is szállít a csapat megbízhatóan, közben a két pilótájuk egymástól is úgy néz ki, hogy random jelleggel tud és fog is pontot rabolni futamról futamra.

Tőlük kéne félteni a tökéletes, olajozottan működő gépezet Mercedest és a hibátlanul teljesítő, idén is címvédő, csapaton belüli kihívással legfeljebb csak egyszer-egyszer egy kivételes kvalin vagy futamon szembenéző, hetvenötszörös futamgyőztes Hamiltont.

Bocs, de ez elég vicces :D
Leszarom hogy vicces-e. A mercedes sosem tudja mennyi lesz a tartalék a ferrariban mindig pesszimisták, örülnek ha tévednek.
Úgy csináltok mintha ez valami film lenne amit ők előre már láttak és behazudnák hogy a végén az uralkodó fog nyerni, ti meg anyáztok hogy de hát hazudtak. Bahreinben érinthetetlenek voltak tempóban és az volt a valós tempó közeli amit Leclerc hozott nem az amit Vettel. Itt a hosszú egyenes miatt megint várható volt hogy előnyben lesznek, nem jött be de erről nem a Merci tehet, és jól teszik hogy tartanak tőlük.

Más, nekem tényleg szimpi ez a Leclerc gyerek és Vettel meg egyre kevésbé. Ezért írtam hogy ő közel lehetne, és zavar hogy 3 ból 3szor kapott eddig TO-t. Nem azért írtam hogy Hamiltont magasztaljam vagy ilyesmi, nincs rá szüksége.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.04.14. 12:50

Schumixx írta:
2019.04.14. 12:38
Leszarom hogy vicces-e. A mercedes sosem tudja mennyi lesz a tartalék a ferrariban mindig pesszimisták, örülnek ha tévednek.
Úgy csináltok mintha ez valami film lenne amit ők előre már láttak és behazudnák hogy a végén az uralkodó fog nyerni, ti meg anyáztok hogy de hát hazudtak. Bahreinben érinthetetlenek voltak tempóban és az volt a valós tempó közeli amit Leclerc hozott nem az amit Vettel. Itt a hosszú egyenes miatt megint várható volt hogy előnyben lesznek, nem jött be de erről nem a Merci tehet, és jól teszik hogy tartanak tőlük.
Nem erről van szó, hanem arról, hogy hiteltelen, hogy folyamatosan underdogként kezelik magukat, és ezt kommunikálják kifelé is, miközben zsinórban öt egyéni és konstruktőri címet nyertek, és idén is jelen állás szerint nekik áll a zászló.

Az óvatosság egy dolog, de ez, ahogy televinnyogták a sajtót a tesztek óta, hogy mekkora hátrányban vannak, az elmúlt három futam fényében egyszerűen röhejes.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.04.14. 12:52

vollebak írta:
2019.04.14. 12:50

Nem erről van szó, hanem arról, hogy hiteltelen, hogy folyamatosan underdogként kezelik magukat, és ezt kommunikálják kifelé is, miközben zsinórban öt egyéni és konstruktőri címet nyertek, és idén is jelen állás szerint nekik áll a zászló.

Az óvatosság egy dolog, de ez, ahogy televinnyogták a sajtót a tesztek óta, hogy mekkora hátrányban vannak, az elmúlt három futam fényében egyszerűen röhejes.
Oké röhejes elfogadom, de mondom a filmet ők se látták előre. :)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.04.14. 12:53

Phoebe írta:
2019.04.14. 10:37
Remélem azért Toto Baku előtt is nyilatkozik majd, hogy jajj jajj fél másodperccel lassabbak vagyunk.

Technikailag és taktikailag is a legösszeszedettebb csapat, jó helyre kerül majd az egyéni is konstruktőri Vb.. Ezzel a folyamatos károgással csak nevetségessé teszik magukat.
Az elmúlt futam után akartam írni de nem nem tettem meg hogy Hamilton hogy dicsérte leclercet, és erre meg mindbeki elkezdett cikkeket, blogokat írni, hogy micsoda isten meg Hamilton is meghajol előtte

Akkor is, korábban bármilyen sportban is, és ezután is az a véleményem, hogy egy bajnok akkor dicser valaki fiatalabbat ha: 1. Már leszarja, és kb visszavonul, 2. Ha pontosan tudja hogy nem tényező...

Itt az utóbbi van. Ez persze nem leclerc tehetségének szól,hanem annak hogy Hamilton pontosan tudja hogy a ferka ebben az évben nem tényező...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.04.14. 12:56

Schumixx írta:
2019.04.14. 12:01
Azért azt is látni kell hogy Leclerc közel lehetne ha Bahreinben nem rohad le a Ferrari és itt se basznak ki vele megint.
A ferka mindig is jó volt bahreinban...
Az a baj hogy a 19 vagy mennyiből van 4 ferka pálya 2 redbull a maradék meg Mercedes....

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.04.14. 13:02

9_46_20 írta:
2019.04.14. 12:53

Itt az utóbbi van. Ez persze nem leclerc tehetségének szól,hanem annak hogy Hamilton pontosan tudja hogy a ferka ebben az évben nem tényező...
Szerintem ha ezt így gondolja Hamilton akkor hülye és tényleg nagy mágusok Totóval. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.04.14. 13:05

9_46_20 írta:
2019.04.14. 12:53
Phoebe írta:
2019.04.14. 10:37
Remélem azért Toto Baku előtt is nyilatkozik majd, hogy jajj jajj fél másodperccel lassabbak vagyunk.

Technikailag és taktikailag is a legösszeszedettebb csapat, jó helyre kerül majd az egyéni is konstruktőri Vb.. Ezzel a folyamatos károgással csak nevetségessé teszik magukat.
Az elmúlt futam után akartam írni de nem nem tettem meg hogy Hamilton hogy dicsérte leclercet, és erre meg mindbeki elkezdett cikkeket, blogokat írni, hogy micsoda isten meg Hamilton is meghajol előtte

Akkor is, korábban bármilyen sportban is, és ezután is az a véleményem, hogy egy bajnok akkor dicser valaki fiatalabbat ha: 1. Már leszarja, és kb visszavonul, 2. Ha pontosan tudja hogy nem tényező...

Itt az utóbbi van. Ez persze nem leclerc tehetségének szól,hanem annak hogy Hamilton pontosan tudja hogy a ferka ebben az évben nem tényező...
Emellett ott van az is, hogy az idei három futamból háromszor volt TO Leclerc ellen. Az egy dolog, hogy nagyon helyesen tette, hogy legalább Bahreinben leszarta ezt, de ez is Hamilton malmára hajtja a vizet - a hibázásra hajlamosabb ferrarist tekinti a csapat első számúnak. Ebből simán lehet egy McLaren 2007-et idéző történet, ami ismételten a Merci és Hamilton kezére játszana.

Félreértés ne essék, nem Vettelt akarom én látni Hamilton helyett bajnoknak. Egyszerűen bárkitől unalmas a dominancia. Nyerje meg Hamilton hatodszorra is, nem ez a lényeg, csak legalább izzadjon meg érte, legyenek ki-ki meccsek a pályán a bajnokaspiránsok között, ne legyen ez az általános érzés már most, mindössze három futam után, hogy ezt az évet is csak elveszíteni tudja innentől.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.04.14. 13:15

Az egyik csapat domináns, a többi csak a koncon marakodik. Mellette őrült megbízható minden. Ha nincs baleset, nincs semmi ... már minden csapatbénázásnak, TO -nak örülni kell
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.04.14. 13:43

vollebak írta:
2019.04.14. 10:58
Eseménydúsabb futamot érdemelt volna ez a szép kerek ezres szám, de sebaj.

Lance-ot nem igazán értem, hogy nagyjából minden futam előtt elsiratja Hamilton és a Mercedes esélyeit évek óta, hogy maccsuk sincs, érzi, aztán három kettős győzelemmel kezdték az évet most is, amúgy meg ez volt a 75. győzelme Hamiltonnak - legkésőbb jövőre úgy dönti meg Schumi győzelmi rekordját, hogy sosincs maccsa sem, elképesztően nagy versenyző (:y

(bocs, Lance, nem tudtam kihagyni :D )
Csak mivel nekem címezted:

Ez nem károgás volt a részemről a futam előtt. Szinte minden szakértő a Bahreinben látottak alapján úgy látta, hogy ezen a pályán, ahol hosszú egyenesek vannak, ami a Ferrariknak kedvez, előnyben lesznek. Wolf és Hamilton is ezt jósolta. Ráadásul Lewis szenvedett is egészen az időmérőkig, ami igazolni látszott a teóriát. Nem tudom a Ferrarikkal mi történt, de állítom, hogy nem a Mercedes erősödött fel a hétvégére, hanem a Ferrari nyúlt valaminek megint mellé.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.04.14. 13:48

Schumixx írta:
2019.04.14. 13:02
9_46_20 írta:
2019.04.14. 12:53

Itt az utóbbi van. Ez persze nem leclerc tehetségének szól,hanem annak hogy Hamilton pontosan tudja hogy a ferka ebben az évben nem tényező...
Szerintem ha ezt így gondolja Hamilton akkor hülye és tényleg nagy mágusok Totóval. :)
Az elmult tobb, mitn 1 evtizedben, ha jol emlekszem talan 2010-et leszamitva, nagyon csunyan elverzett a Ferrari az evkozbeni fejlesztesi versenyben. Ennel sokkal igeretesebbnek is tunt mar a ferrari az elmult evekben az elso futamokon, es a vegere sehol nem voltak. Nyilvan nem lathatjak a filmet elore, ebben igazad van, es akar mashogy is lehetne ezuttal, de a tapasztalatok alapjan ez easy peasy lesz iden megint.

De meg mindig inkabb ez. Az a szarhazi ferrari ne is nyerjen a budos eletben se semmit. Mar az elso futamokon csinaljak a mocsadek szarkavarast, toljak az aktualisan kijelolt balfaszt a masik karara, meg akkor is, ha maguk alatt vagjak a fat vele. Buntetni kellene mar oket ezert, komolyan. A maradek sporterteket is kiirtjak ebbol a szarbol, ami maradt. Szerintem az idei nem tul izgalmasnak tuno szezon egyik legizgalmasabb kerdese, hogy Leclerc mit kezd a kinyalt seggu balfekkel. Erre nyomjak a team ordert. Eddig ha jol tudom, minden futamon kapta valamiylen formaban. Basszak meg.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.04.14. 13:52

Lancelot írta:
2019.04.14. 13:43
Szinte minden szakértő a Bahreinben látottak alapján
csonkolom a szakertoket, de bahreinben hideg volt. a levego is, a palya is. (es ugy emlekszem, mindefelol fujt az eros szel)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.04.14. 13:53

Rocco írta:
2019.04.14. 13:48
Az elmult tobb, mitn 1 evtizedben, ha jol emlekszem talan 2010-et leszamitva, nagyon csunyan elverzett a Ferrari az evkozbeni fejlesztesi versenyben. Ennel sokkal igeretesebbnek is tunt mar a ferrari az elmult evekben az elso futamokon, es a vegere sehol nem voltak. Nyilvan nem lathatjak a filmet elore, ebben igazad van, es akar mashogy is lehetne ezuttal, de a tapasztalatok alapjan ez easy peasy lesz iden megint.

De meg mindig inkabb ez. Az a szarhazi ferrari ne is nyerjen a budos eletben se semmit. Mar az elso futamokon csinaljak a mocsadek szarkavarast, toljak az aktualisan kijelolt balfaszt a masik karara, meg akkor is, ha maguk alatt vagjak a fat vele. Buntetni kellene mar oket ezert, komolyan. A maradek sporterteket is kiirtjak ebbol a szarbol, ami maradt. Szerintem az idei nem tul izgalmasnak tuno szezon egyik legizgalmasabb kerdese, hogy Leclerc mit kezd a kinyalt seggu balfekkel. Erre nyomjak a team ordert. Eddig ha jol tudom, minden futamon kapta valamiylen formaban. Basszak meg.
Meglátjuk.

A 2. bekezdéssel meg egyetértek, és ja ez most már 3 futamból 3 utasítás Leclerc-nek.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.04.14. 13:58

A futamról:

Csodálkoztam az elején, hogy a máskor Hamiltonnal előforduló rossz rajtot most az egyébként ebben nem igen hibázó Bottas produkálta. Hamiltonnak pedig még szerencséje is volt, hogy Bottas és Leclerc úgy zárta mögötte a szöget, hogy az amúgy nagyon jó rajtot produkáló Vettel visszaesett a 4. helyre ahelyett, hogy ott loholt volna mögötte. Talán másképpen alakult volna a futam. Persze ez a látottak alapján csak kis mértékben lehetett volna másképpen. El kell ismerni, hogy a Mercedes ezt a futamot is erőből, technikából, taktikából nyerte meg, látszólag könnyedén. Azért én, mint Hamilton szurkoló örültem, hogy végre nem bénázta el és volt egy egészséges rajtja. Talán a gyakorlások végre meghozzák gyümölcsöket.

Azon csodálkoztam, hogy Bottast - aki egész hétvégén eddig domináns volt - minden etapban így ott tudta hagyni Lewis. Erre nem igazán találok magyarázatot. Nem feltételezem, hogy ez csapatutasítás volt.

A Ferrari! Komolyan mondom ezek dilisek! Leclerc sját erőből lenyomta Vettelt. Utána megy előtte kellő utazósebességgel, majd mikor ezt keveslik tőle, akkor rágyorsít és kezdi is leszakítani. Erre elé parancsolják a németet. Aki aztán egy jottányit sem produkált semmivel sem többet elöl haladva. Az hagyján, de ezzel Leclerc futamát sikerült elcseszni. Szerencsétlen simán ő lehetett volna a 3. legalább, így meg még egy Red Bull is elé tudott kerülni. Ha ez így folytatódik, hamar kiölik belőle a lelkesedést. Értem én, hogy Vetten négyszeres vb., de a múlt sikereiből nem lehet ma megélni. Folyamatosan elfékezte magát Leclerc előtt. Rengeteg hibája volt ma is. Miért nem lehet a szerzon ezen részén hagyni őket, aztán, aki bizonyít, szükség esetén a mögé beállítani a másikat? Azt mondjuk nagy ívben lesajnálom, hogy a Ferrarival mi történik, de Leclercet sajnálom, mert látszik, hogy egy őstehetség.

Nagyon tetszett két pilóta mai versenye. Egyik Kimi volt, aki láthatóan nagy kedvvel, és tökéletesen versenyez (még akkor is, ha a csapata a kerékcserénél megszívatja). A másik pedig Albon. Nagyon szép, látványos futamot produkált ő is Kimivel együtt.

A Norris, Kvyat, Sainz esetnél én egyértelműen Sainzot tartom az egész elindítójának. Erre Kvyatot büntették. No comment!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.04.14. 13:59

mudd írta:
2019.04.14. 13:52
Lancelot írta:
2019.04.14. 13:43
Szinte minden szakértő a Bahreinben látottak alapján
csonkolom a szakertoket, de bahreinben hideg volt. a levego is, a palya is. (es ugy emlekszem, mindefelol fujt az eros szel)
Itt sem volt meleg, és itt is fújt a szél.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.04.14. 14:00

mudd írta:
2019.04.14. 13:52
Lancelot írta:
2019.04.14. 13:43
Szinte minden szakértő a Bahreinben látottak alapján
. (es ugy emlekszem, mindefelol fujt az eros szel)
Hat itt mas szelek fujtak, az biztos.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.04.14. 14:03

Mert nem jól figyelték. Kvyat ütközött Sainzzal az Norrist ütötte meg majd visszapattant a Torróra aki alábujt Norrisnak. Jogos volt a döntés.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.04.14. 14:09

Lancelot írta:
2019.04.14. 13:58


Azon csodálkoztam, hogy Bottast - aki egész hétvégén eddig domináns volt - minden etapban így ott tudta hagyni Lewis. Erre nem igazán találok magyarázatot. Nem feltételezem, hogy ez csapatutasítás volt.
Az a magyarazat, hogy ennyivel jobb. Van koztuk vagy 2 szint kulonbseg. Ezert nem kellett volna Bottasnak arcoskodnia Ausztralia utan, igy azert tenyleg budos nagy idiotanak nez ki. Azt hitte, hogy mivel nagyon akarja, majd elohuz idenre egy Rosberg 2016-ot. A kis naiv.
Es kulon vicces, hogy allitolag Hamilton kinlodott szinte egesz hetvegen a futamig.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.04.14. 14:33

Redbull írta:
2019.04.14. 14:03
Mert nem jól figyelték. Kvyat ütközött Sainzzal az Norrist ütötte meg majd visszapattant a Torróra aki alábujt Norrisnak. Jogos volt a döntés.
Annyi kiegészítés, hogy Kvyat úgy húzódott a külső ívre, mintha más nem lenne a pályán.
Itt van Sainz onboard felvétele, ahol jól látszik, hogy valóban Kvyat volt a hunyó. Sainz még próbált egy satuval kijönni mellőle, de nem tudott.

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.04.14. 15:35

Jól van. Meggyőztetek. Mondjuk gyanús volt, hogy Phoebe nem visít a drive ponality miatt. (:n (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.04.14. 15:44

Lancelot írta:
2019.04.14. 15:35
Jól van. Meggyőztetek. Mondjuk gyanús volt, hogy Phoebe nem visít a drive ponality miatt. (:n (:v
Nem szoktam "visítani", azért is puffogok, ha nem megy úgy mint, ami elvárható lenne, szerintem elég kritikus vagyok. Ezen felesleges pörögni, már hozzászoktam, hogy mindig történik vele valami. Szerencsétlen, ez van. Legalább Albon jól ment, őt szerettem Forma 2-ben is és egyelőre itt sem kell benne csalódnom.

Egyébként nem szentírás, amit a "szakértők" mondanak, de Wéber Sainznak adta a dolgot, Norbi azt mondta 60/40 Kvyatnak és erős szerinte az áthajtásos büntetés, inkább versenybaleset volt.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.04.14. 15:55

Phoebe írta:
2019.04.14. 15:44
Lancelot írta:
2019.04.14. 15:35
Jól van. Meggyőztetek. Mondjuk gyanús volt, hogy Phoebe nem visít a drive ponality miatt. (:n (:v
Nem szoktam "visítani", azért is puffogok, ha nem megy úgy mint, ami elvárható lenne, szerintem elég kritikus vagyok. Ezen felesleges pörögni, már hozzászoktam, hogy mindig történik vele valami. Szerencsétlen, ez van. Legalább Albon jól ment, őt szerettem Forma 2-ben is és egyelőre itt sem kell benne csalódnom.

Egyébként nem szentírás, amit a "szakértők" mondanak, de Wéber Sainznak adta a dolgot, Norbi azt mondta 60/40 Kvyatnak és erős szerinte az áthajtásos büntetés, inkább versenybaleset volt.
Igen, szerintem sem feltétlen kellett büntetni, talán az nyomott sokat a latba, hogy mindkét McLarennek gajra ment a versenye. A McLaren topickokban viszont Sainzot is ostorozzák, miért nem óvatosabb így mikor lesznek pontjai?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 HEINEKEN CHINESE GRAND PRIX 2019 az 1000. nagydíj!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.04.14. 16:03

Kép
Megirigyelték a pilótáiktól erre a két vezér is szelfizett egyet.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt