FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Most mit ront el a Ferrari?

Elfelejtenek elmenni
0
0 szavazat
Elfelejtenek autót vinni
3
50%
Otthon hagyják Vettelt és Leclerc-t
2
33%
A Shell Montreal helyett Melbourne-be viszi a benzint
0
0 szavazat
Kiderül, hogy nem is felejtettek el elmenni, csak ők is Melbourne-be mentek
1
17%
 
Szavazatok száma: 6

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.06.14. 07:24

t-oom írta:
2019.06.13. 22:31
Ezzel vitatkoznék, de nem akarok én senkit sem meggyozni már.
Vitatkozzál, de akkor próbálj meg érvelni.

Nekem csak ez a sport van, ehhez értek némileg, ezt csinálom.
Viszont akármennyire is csíra vagyok, járok versenyekre. (igaz csak másod és harmadosztály és az is magyar szinten)
Ellenben akármennyire is alacsony a szint, bizony a versenyhelyzet megvan.
Mi csapatban játszunk, 12 ember van nevezve, egy fordulónapon legalább 6 fő kell különben pontokat bukunk.
Azért választottam ezt a sorozatot, mert csak itt lehet naponta 1 szinglit letolni és 2 nyert szettre, minden egyéb amatőr és más kupákban sajnos azt látom, hogy a tenisz hagyományaitól eltér a lebonyolítás. (pl országos amatőr versenyeknek akármennyire is nagy a hangjuk, 9 gémes szettet játszanak, és naponta 5 meccset tolsz. :) Ez nem tenisz, ez valami más, köszi de nem.

Tehát a csapatban látom ki és hogyan játszik meccsen még ahhoz képest is amit edzésen művel.
A legjobbak olyan 90%-ot kitesznek a pályára a tudásukból, de többet semmiképpen sem.
Az átlag beszari és 50-60%-ot hoz, nagyrészt vereség a vége. (tehát parázik meccsen!)
Az, hogy elérj egy 90%-ot sok meccset kell lejátszani (szerintem valahol 50 és 100 éles meccs), szokni kell az éles helyzeteket, krízisszitukat, meg kell találnod benne önmagad és mindennek klappolnia kell. Ez egy hosszú folyamat és munka eredménye.
És a 90% még nem elég jó. :)
Aztán van olyan, hogy bal lábbal keltél fel és semmi nem megy - ez egy ilyen játék -, és ilyenkor is hoznod kell a kötelezőt.
Vagy pl 0:5-el indít az ellenfél mit csinálsz? Kell valami amibe kapaszkodhatsz és folytatod a meccset, fegyelmezetten kell mindent csinálni, tűrni kell a nehéz perceket is. Ha ideges vagy az ellenfél erre épít és feltörli veled a padlót.

Ha folyatosan tudsz nyerni az óriási önbizalmat ad, főleg ha totális idegenek ellen teszed ezt.
Nekem 3 év volt mire el tudtam fogadni azt, hogy itt gátlástalannak kell lenni, teljesen mindegy ki áll veled szemben.
És még így is csak úgy megy, hogy mesterségesen úgy viselkedem ahogy sosem - pl meccs előtt max egy kézfogás és köszönés -, aztán nincs dumcsi, nincs barátkozás, nem nézek az emberre, teljesen távolságtartóan kell viselkedni. Ez nem én vagyok, viszont segít.
Ha dumcsizol akkor elkezdődik egy valamilyen szintű "Baráti" kapcsolat, tehát kapsz egy barátdarabkát, és máris nem tudsz gátlástalan lenni annyira.
A legtöbbször nem is tudom mi a neve az ellenfélnek, csak az eredménypapíron látom a meccs után. (:v

Vettel - ha a tévét kivesszük - több tízezer ember előtt versenyez és nagyrészt hiba nélkül.
A hiba náluk beláthatatlan következményekkel jár, tehát nem tehetik meg.
Szerintem a tudását szinte mindig kiteszi a pályára.

Mindenesetre megnéznélek valamilyen versenyhelyzetben - de inkább valamilyen sport mint polgári foglalkozás közben! -, mert elég nagy a szád, kíváncsi lennék mennyire hamar változna meg a véleményed. Szerintem jó gyorsan...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.06.14. 18:45

Nohát! Vettel még örülhet is. (:n (:i

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... a-vettel

Szerinte meg akkor őket agyba büntették volna Schumival: (:i

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... acherrel

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.06.14. 23:41

Lancelot írta:
2019.06.14. 18:45
Nohát! Vettel még örülhet is. (:n (:i

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... a-vettel

Szerinte meg akkor őket agyba büntették volna Schumival: (:i

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... acherrel

Kép
JééÉ! Egy McLaren 1-es rajtszámmal.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.06.14. 23:48

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.06.14. 23:53

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.06.15. 10:14

Nem tudom de szeitnem kéne a mercedesnel egy jó pr-os vagy a jelenlegit kéne leváltani, ugyanis kezd tényleg rettenetesen idegesítő lenni, hogy a Mercedes Hamilton alatt minden futamon underdog igazából majdnem szétesik, kihagy a motor, rossz a váltó, szarok a gumik, de a követői a nyomukban sem lépnek...

Kicsit tultoltak ezt a folyamatos almentegetozest a németek lassan az ember arra kezd gondolni, hogy valami kurva szabálytalan az autóban és így próbálják kicsit terelni a dolgot....

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.06.15. 17:56

Lancelot írta:
2019.06.14. 18:45
Nohát! Vettel még örülhet is. (:n (:i

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... a-vettel
Ezt minden egyes ítélet után el lehet mondani, az F1-es szabálykönyv ugyanis nem nevesít büntetési tételeket (intervallum szinten sem), max. azt határozza meg, hogy büntetni kell. Tehát bárkit kizárhatnának akármilyen piszlicsáré szarság miatt, csak nyilván a bíróknak sem ment el a józan paraszti eszük, pl. Vettel is ezért kapta a legenyhébb büntetést.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.06.15. 22:10

Legenyhébb büntetésnek bevezetném a felfüggesztett időbüntetést. Pl. Vettel csak egy olyan kicsit hibázik, hogy kaphatná érte az 5 sec-t meg nem is... akkor a dilemma enyhítésére kapna 5 sec-t 3 futamra felfüggesztve. Ha visszaeső, akkor életbe lép a kiszabott büntetés, valamint a folyamatban lévő felfüggesztett ideje alatt nem róható ki újra ugyanilyen szankció, csak eggyel súlyosabb.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.06.16. 00:03

rdaneelolivaw írta:
2019.06.14. 07:24
t-oom írta:
2019.06.13. 22:31
Ezzel vitatkoznék, de nem akarok én senkit sem meggyozni már.
Vitatkozzál, de akkor próbálj meg érvelni.
Érveljek? Megprobaltam, de akkor megegyszer. Az elmúlt 2 évben vastagon rajta múlt, hogy idő előtt kiszallt a bajnoki kuzdelembol, holott a technika rendelkezésre állt. Ami most hirtelen eszembe jut: 3x kipordult futamon, anélkül hogy hozzaertek volna elozeskor. Az első sorból rajtolva rajtbalesetben kiesik bajnokaspiranskent, Sc mögött az élről gumifalba állt... Idei első 3 futamon a frissen szerződtetett kozepszintu pilótának tartott csapattarsat csapatutasitassal fogták vissza, legutóbb megint elfekezte magát, mikor nyomás alá került. Ezek tények.

Azt gondolnam, hogy aki a kiralykategoriaban legalább egy vb címet tud szerezni, az ilyen amatőr hibákat nem vet. Hiszen itt a világ elittje mérkőzik meg egymással... Vagyis szeretném ezt hinni.

Aki még többet is tud szerezni, az minimum non-plusz ultra tehetség... Szerintem.

4 éven át ment itt a bolenyezes, ami legalább ugyanolyan idegesítő volt, mint az én vetteles megjegyzésem. De ez most bassza mindenki szemét...

Erre mi a válasz? Alonsozas, meg csak én lehetek egyedül a tökéletes...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.16. 00:15

t-oom írta:
2019.06.16. 00:03
rdaneelolivaw írta:
2019.06.14. 07:24


Vitatkozzál, de akkor próbálj meg érvelni.
Érveljek? Megprobaltam, de akkor megegyszer. Az elmúlt 2 évben vastagon rajta múlt, hogy idő előtt kiszallt a bajnoki kuzdelembol, holott a technika rendelkezésre állt. Ami most hirtelen eszembe jut: 3x kipordult futamon, anélkül hogy hozzaertek volna elozeskor. Az első sorból rajtolva rajtbalesetben kiesik bajnokaspiranskent, Sc mögött az élről gumifalba állt... Idei első 3 futamon a frissen szerződtetett kozepszintu pilótának tartott csapattarsat csapatutasitassal fogták vissza, legutóbb megint elfekezte magát, mikor nyomás alá került. Ezek tények.

Azt gondolnam, hogy aki a kiralykategoriaban legalább egy vb címet tud szerezni, az ilyen amatőr hibákat nem vet. Hiszen itt a világ elittje mérkőzik meg egymással... Vagyis szeretném ezt hinni.

Aki még többet is tud szerezni, az minimum non-plusz ultra tehetség... Szerintem.

4 éven át ment itt a bolenyezes, ami legalább ugyanolyan idegesítő volt, mint az én vetteles megjegyzésem. De ez most bassza mindenki szemét...

Erre mi a válasz? Alonsozas, meg csak én lehetek egyedül a tökéletes...
Dani biztosan beléd fog állni ezek miatt, pedig ezekben rohadtul igazad van, egytől egyig.

Rendkívül irritáló volt a fölényezés és a kistáskázás, én is pontosan emlékszem rá. Aztán azóta nem csak, hogy kiderült, hogy Vettel is csak emberből van, de valóban pocsék a teljesítménye is ezen a szinten. Talán a leggyengébb többszörös bajnok a sport történetében, legalábbis ami a 2013 óta mutatott teljesítményét illeti.

Egyébként úgysem fogja bevallani Dani, de hidd el, hogy ő is pontosan tudja, hogy Alonso sokkal jobb versenyző volt, mint Vettel bármikor. Meg is mondom, miért: mindig csak kistáskázás, zsarolósozás, meg egyéb, nem versenyzéssel kapcsolatos dolgokon ment a nyünnyögés - nem véletlenül. Dani is pontosan tudja, hogy Alonso agyonverte volna Vettelt azonos technikával. Elég csak megnézni, hogy Kimi mekkora különbséggel volt Alonsóhoz képest 2014-ben, aztán Vettelt meg volt olyan év, hogy leverte az edzéseken, és versenyeken is baromira megközelítette - ráadásul évekkel később, még idősebben, mint amikor Alonso csapattársa volt.

Alonso sosem forgott meg így csaták alatt, ráadásul rendszeresen. Az egész karrierje alatt nem hibázott annyit, mint Vettel az elmúlt egy évben csak. Ezeket hidd el, hogy Dani is látja, de elismerni sosem fogja, nyilván.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.06.16. 00:26

Abban nem vagyok biztos, hogy látta, hiszen saját bevallása szerint nem követi a sorozatot. Illetve a többiek is hasonlóan nem követik, akiket annyira irritalok.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.16. 00:45

t-oom írta:
2019.06.16. 00:26
Abban nem vagyok biztos, hogy látta, hiszen saját bevallása szerint nem követi a sorozatot. Illetve a többiek is hasonlóan nem követik, akiket annyira irritalok.
2014-et látta azért, hogy mit ment azzal az elmúlt 20 év leggyengébb Ferrarijával Alonso. Majdnem leverte Vettelt, aki meg egy olyan autóban ült, amiről Ricciardónál láthattuk, hogy simán győzelmekre volt képes, ha a Merci betlizett. Ricciardót meg ausztál vízhordó 2.0-nak hoztak fel a fiókcsapatból, és csapatújoncként osztott ki akkora verést Vettelnek, hogy az példátlan az egész sport történetében. Ha nincs a bogus ausztráliai kizárás, majdnem 90 pontot adott volna Vettelnek. Ehhez nem kell sok kommentár, főleg, hogy azóta sem éppen váltotta meg a világot Vettel a Ferrarinál, pedig a fölényezés közben évekig hallgattuk, hogy így meg úgy nyerné a bajnokságokat a kistáska helyében.

Onnantól, 2014-től nem tudom semmilyen szinten sem komolyan venni ezeket a kistáskázásokat :mosoly: Javaslom, hogy engedd el te is a füled mellett, nem kell ugrani rá.

Viszont te se ekézd ennyit Vettelt, felesleges. Egyrészt, mert azért tényleg a világ elit formaautós versenyzői közé tartozik, még ha egyértelműen ki is derült róla, hogy azért erősen felülreprezentálja a képességeit az eredményessége. Másrészt meg látja mindenki, aki nézi a versenyeket, hogy eléggé tudja maga alatt vágni a fát egyedül is, nem kell ezt minden verseny után leírni Dani valószínűleg azért sem követi már úgy a sportot, mert Vettel csalódást kelt évek óta. De ez részemről persze csak egy jól irányzott tipp.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.06.16. 07:16

t-oom írta:
2019.06.16. 00:03
Érveljek? Megprobaltam, de akkor megegyszer. Az elmúlt 2 évben vastagon rajta múlt, hogy idő előtt kiszallt a bajnoki kuzdelembol, holott a technika rendelkezésre állt. Ami most hirtelen eszembe jut: 3x kipordult futamon, anélkül hogy hozzaertek volna elozeskor. Az első sorból rajtolva rajtbalesetben kiesik bajnokaspiranskent, Sc mögött az élről gumifalba állt... Idei első 3 futamon a frissen szerződtetett kozepszintu pilótának tartott csapattarsat csapatutasitassal fogták vissza, legutóbb megint elfekezte magát, mikor nyomás alá került. Ezek tények.

Azt gondolnam, hogy aki a kiralykategoriaban legalább egy vb címet tud szerezni, az ilyen amatőr hibákat nem vet. Hiszen itt a világ elittje mérkőzik meg egymással... Vagyis szeretném ezt hinni.

Aki még többet is tud szerezni, az minimum non-plusz ultra tehetség... Szerintem.

4 éven át ment itt a bolenyezes, ami legalább ugyanolyan idegesítő volt, mint az én vetteles megjegyzésem. De ez most bassza mindenki szemét...

Erre mi a válasz? Alonsozas, meg csak én lehetek egyedül a tökéletes...
Ez még mindig nem válasz arra, hogy te miért vagy jobb a saját munkádban mint Vettel.
Megpróbáltam elmagyarázni, hogy amit ő csinál az nem összehasonlítható a polgári foglalkozásoddal.
Ha ezt nem érted meg, akkor további eszmecserének részemről nem nagyon van értelme a témában.

Látom Ricsi is továbbhorgolta a mellékszálat, pedig nem ez volt az alapfelvetés.

Figy... a 8 éves fiam sem mond olyat, hogy ő jobb mint Messi vagy Ronaldo, pedig ő egyesületben focizik U8-ban. (:u
Már 8 évesen is van ennyi esze, hogy ekkora ótvaros baromságot ne állítson - és akkor ne menjünk el amelett, hogy ő a focit hasonlít a focival. (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.06.16. 07:21

t-oom írta:
2019.06.16. 00:26
Abban nem vagyok biztos, hogy látta, hiszen saját bevallása szerint nem követi a sorozatot. Illetve a többiek is hasonlóan nem követik, akiket annyira irritalok.
Engem nem irritálsz, sosem volt ilyen.
Ismerlek - szerintem jóban vagyunk - van 1-2 hülyeséged, de kinek nem. Nekem is van, hohó elég sok. :)

A forma1-et azért nem követem, mert nincs rendes verseny.
Ez nem az ami most van, ráadásul agyon van szabályozva az egész.
Pl ebben az évben alig néztem valamit ami forma1, talán csak a fiam tévedett véletlenül néha egy-egy versenyre a tévében, ha volt ilyen néztem.
Múltkor este volt a futam, nem vágta ketté a vasárnapot, így bekapcsoltuk - iszonyatosan irritáló a szabályozottsága, következetlensége.
Ilyen sportot nem nézek, ahol mindenki a kénye-kedve szerint büntetgeti a versenyzőket - szubjektíven.

Nagyon-nagyon szomorú volt a múltkori futam a fentiek szempontjából.
Ha Vettel nyert volna így vagy Verstappen akkor is ugyanezt mondanám. Egy szánalmas bohózat lett az egész.
Nagyon sajnálom amúgy!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.06.16. 07:58

Sőt... annyira szar a sorozat, hogy pár éve még egy alonso-címmel is símán kiegyeztem volna (írtam is Carlosnak), annyira unalmas lett az egész ahogy a kivarrt, fukszos, fülbevalós celeb besöpör kb nulla verseny mellett minden címet. Utoljára a rosberges év volt ami értékelhető meccset hozott, a többi említésre sem méltó.
De egy hete feltették az í-re a pontot azzal, hogy még úgy is nyert futamot, hogy tulajdonképpen nem is ő nyert aznap. :D :D :D
(a gyereknek 10 percig kellett magyaráznom, hogy "igen, Vettel vezet de nem ő fog nyerni". :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.16. 08:39

rdaneelolivaw írta:
2019.06.16. 07:16

Látom Ricsi is továbbhorgolta a mellékszálat, pedig nem ez volt az alapfelvetés.
Értettem én, főnök, viszont arra is emlékeztem, hogy a napokban kacarásztál egyet megint Alonsón 2010 Abu Dhabi kapcsán, és most Tomi meg említette a másik visszatérő topikot, a brutálisfölényezést.

Ezekre reagáltam, nem masra. A ki mennyire jó abban, amit csinál dologra már kitértem pár napja, itt van valamelyik előző oldalon.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.06.16. 08:51

vollebak írta:
2019.06.16. 08:39
Ezekre reagáltam, nem masra. A ki mennyire jó abban, amit csinál dologra már kitértem pár napja, itt van valamelyik előző oldalon.
Abban igazad is volt, szinte mindenben. Jól látod a helyzetet.
Ettől függetlenül a "brutálisfölény"-nek mi köze van ahhoz, hogy xy mennyire jó a tevékenységében, sőt jobb mint egy f1-es versenyző? :)
Alonso nekem egy szimplán irritáló figura, akit ott ekéztem ahol tudtam. Ettől még rohadt jó versenyző.
Sőt... ha csinál valaha egy kerékpáros csapatot, még drukkolnék is nekik.

Mégegyszer: itt szigorúan éles versenyhelyzetben gyűrik egymást 10 centire a másiktól 300 km/h felett, 100 millió néző előtt.
Ez tényleg ugyanaz mintha valaki otthon vagy az irodában tologatja az egeret. (:v
(tudom, hogy tudod... ezt Tominak írtam)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.06.16. 08:52

vollebak írta:
2019.06.16. 08:39
Értettem én, főnök, viszont arra...
Kell ez? :pf04
Van valami célja?
Amióta megint irogatok, ez megy részedről.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.16. 12:55

rdaneelolivaw írta:
2019.06.16. 08:52
vollebak írta:
2019.06.16. 08:39
Értettem én, főnök, viszont arra...
Kell ez? :pf04
Van valami célja?
Amióta megint irogatok, ez megy részedről.
Jaj, ne már :D Én ezt mindenkinek szoktam mondani, a saját apámat így szólítom, ebben nálam a világon semmi pejoratív vagy gúnyoló nincs - ellenkezőleg. Ne legyél lökött :)

Meg hát oda is van írva magadnak, hogy "Rang: Főnök!"

Tényleg úgy ismersz engem, aki nekiáll csak úgy régi fórumtársakat és személyes ismerősöket unalmában basztatni? Menj már :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.06.16. 23:05

rdaneelolivaw írta:
2019.06.16. 07:58
... annyira unalmas lett az egész ahogy a kivarrt, fukszos, fülbevalós celeb besöpör kb nulla verseny mellett minden címet. Utoljára a rosberges év volt ami értékelhető meccset hozott, a többi említésre sem méltó.
....
A Hamilton utálatodat régóta ismerjük, amit most is megerősítettél, de...

... mikor Vetteled nyert zsinórban négyszer, azt gondolod más nem unta?... Ennyi szart azért nem kapott a nyakába mégsem.

.... azért talán nem érdemtelenül van ott Hamilton, ahol. Emlékeztetnélek pl. arra, hogy Bahreinben a pályán nyomta le az ott is hibázó Vettelt. Most is ő kergette hibába, Kanadában. Nincsenek azonos pszichikai szinten. Vettel csak egy tökéletes autóban tud villantani. Hamilton nem. A kerék a kerék elleni csatákban pedig Hamilton messze jobb, mint Vettel. Ez is bebizonyosodott az idők folyamán. ..

... az a baj, hogy a magyar társadalmi közélet stílusát hozod be ide is. Mire gondolok? Ha a lényeget ugyan te is látod, de abba nem tudsz belekötni, akkor mellékes dolgokkal próbálod alázni a neked nem tetszőt. Igen, Hamilton egy "felvarrt celeb" a magánéletben. De ez lényeges? Nem az a fontos, amit a pályán mutat? Én tudok ettől függetleníteni. Mint ahogy a társadalmi életben sem a tőlem ellentétes nézeteket vallókat igyekszem emberi mivoltukban kikezdeni, hanem az érveiket igyekszem érvekkel legyőzni.

Láthatóan neked az fáj, hogy van valaki, aki a te embered idejében tehetségesebb (és a jelenlegi járgányát tekintve szerencsésebb is!), mint a tiéd. Nem sokkal, csak éppen annyival, hogy ő kerüljön ki győztesen kettőjük viadalaiból. Persze, a technikájuk sajnos nem azonos képességű. Ezt én is bánom, ahogy Hamilton is mindig elmondja, hiszen egy ereje teljében lévő ellenfelet nagyobb érdem legyőzni. De most erről Hamilton vagy a Mercedes tehet, hogy a Ferrari (és más sem) tud most olyan autót építeni, mint ők? Amikor Vettel a Red Bullal királykodott, akkor mi, Hamilton szurkolók is irigykedve néztük az ő technikáját. Különösen amíg még Hamilton a már akkor fostalicska McLarennél vergődött. De ez így van az F1-ben sajnos újabban, hogy mindig csak egy csapat tud valahogy topon lenni. Nem értem miért, hiszen pl. a Red Bullnál ott van Newey a tervező zseni. Igaz ott a motorral volt eddig probléma. De azt sem értem, hogy talán még a Mercedes büdzséjénél is többől gazdálkodó Ferrari miért nem képes egy ütőképes autót gyártani. Persze vannak gondolataim ezzel kapcsolatban, de most nem ez írásom lényege.

Kár tehát mindezért Hamilton mocskolni, aki a legkevésbé sem tehet erről a helyzetről, ami most van az F1-ben. Ő profi módon teszi a dolgát. Bár hangsúlyozza valóban mindig, hogy ő is szeretne ütőképes technikában, ereje teljében lévő ellenfelekkel megküzdeni. De mikor nagyjából kiegyenlítődik a technika (lsd. Bahrein, Azerbajdzsán, Kanada), akkor az ellenfele hibázik ordas nagyokat vagy pl. Bahreinben a Ferrari hal meg az utolsó körökben.

Mennyivel volt értékesebb amúgy Rosberg győzelme egy Mercedessel, amikor abban az évben is csak csapattársával küzdött, mint Hamilton győzelme egy Mercedessel, ha csak a csapattársával küzd? Nem is sejted, de ebben a Hamiltont megint csak "letenni" akaró írásodban a logika szabályai szerint éppen ellenkezőt tettél: Hamilton emelted piedesztálra. Mert ezek szerint egy Rosbergnek nagyobb érdem volt egy Hamilton legyőzni, mint Hamiltonnak a csapattársait. Ha nagyobb érdem, az kizárólag csak egy ok miatt lehet. A legyőzött ellenfél Rosberg esetében erősebb volt, mint a győző. Köszönöm! (:n :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.06.17. 01:07

"Vettel csak egy tökéletes autóban tud villantani"

Régen volt már 2008 Monza. Meg 2015 vége - 2016 eleje is.

Hamilton 2011-es szezonja szintén el van felejtve. Az a produkció talán még gázabb volt, mint most Vettelé.

Az állítólagos 4 évig tartó RB fölénybe meg beleesett az egyetlen négyesélyes szezonzáró, és egy 7 futamon 7 győztest avató év is. Az a fölény versenyen csak másfél év volt, 2011 és 2013 vége, de időmérőn is csak 2010 csapódik hozzá, 2012-ben ugyanannyi polet szerzett a McLaren, mint az RB. Jah és 2010-11 és 13 is inkább voltak olyanok, mint 2017-18, a 2014-16 tartó Merci fölényhez hasonlóra 1993 óta nem volt példa.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.17. 01:37

Krisztián írta:
2019.06.17. 01:07
"Vettel csak egy tökéletes autóban tud villantani"

Régen volt már 2008 Monza. Meg 2015 vége - 2016 eleje is.

Hamilton 2011-es szezonja szintén el van felejtve. Az a produkció talán még gázabb volt, mint most Vettelé.

Az állítólagos 4 évig tartó RB fölénybe meg beleesett az egyetlen négyesélyes szezonzáró, és egy 7 futamon 7 győztest avató év is. Az a fölény versenyen csak másfél év volt, 2011 és 2013 vége, de időmérőn is csak 2010 csapódik hozzá, 2012-ben ugyanannyi polet szerzett a McLaren, mint az RB. Jah és 2010-11 és 13 is inkább voltak olyanok, mint 2017-18, a 2014-16 tartó Merci fölényhez hasonlóra 1993 óta nem volt példa.
Hát, régen volt. Nagyon. Olyannyira, hogy még a véresszájú vetteles haverom is elismerte, hogy 2014, 2016, 2018 vállalhatatlan Vetteltől, és 2017 sem volt valami fényes - épp azért, mert az a státusza, ami.

A múltkor az Autosporton szedték össze, mennyit hibázott az elmúlt másfél évben. 10-12 dolog jött össze, azt hiszem. Most felejtsünk is el mindent, hogy mi volt, hogy volt anno a Red Bullban, csak egy kérdésen gondolkodj el.

Ha Hamilton és Vettel közel kerülnek egymáshoz a pályán, tedd a szívedre a kezed, mi az első érzésed, mi lesz a végkifejlet? Mert nekem és már nagyon sokaknak elég régóta az, hogy Hamilton megeszi reggelire, Vettel meg még össze is csinálja magát és hibázik. Ez volt tavaly Monzában, ez volt Bahreinben, ez volt Kanadában. Sormintája van már annak, hogy ha Hamilton a közelébe kerül, az hagyján, hogy kikap tőle, de még rontani is fog. Mikor volt olyan, hogy lenyomta Vettel Hamiltont egy küzdelemben, vagy ha le nem is nyomta, legalább nem forgott meg, csúszott ki, ütközött közben? És akkor most azokról a dolgokról ne is beszéljünk, hogy kockásra fékezett kerék Bakuban tavaly, Bottasszal ütközgetés, Hockenheim... Most csak és kizárólag a Hamilton elleni csatákat véve is, Vettel siralmasan áll.

Érted, már az elég gáz, ha azzal kéne jóllaknunk, hogy oké, hogy folyton lenyomja a legfőbb riválisa, de legalább nem végződik Vettelnek úgy, hogy seggel van előre a kocsiban. De még csak ez sincs. Ezt nézhetjük meg relativizálhatjuk akárhogy, egy többszörös bajnoktól vérciki. Nem véletlenül van szó arról, hogy lehet, hogy év végén vissza is vonul. Úgy tűnik, nem tud újat mutatni, érzi ő is, meg a paddock is.

És mondom mindezt úgy, hogy Vettelt sokkal, jobban kedvelem mindenféle értelemben, mint Hamiltont. Utóbbi srácnak már a látványa is irritál, a hangjától is falra mászom. De ez van, Hamilton gusztustalanul tehetséges, minden idők egyik legnagyobbja, és sokkal jobb versenyző, mint Vettel valaha is volt. Vele szemben pedig Vettelnél nagyon kilóg a lóláb, hogy melyikük is igazi csúcspilóta, és melyiküknek mutatnak túl a statisztikái a képességeinél.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.06.17. 07:23

Lancelot írta:
2019.06.16. 23:05
A Hamilton utálatodat régóta ismerjük, amit most is megerősítettél, de...
Sosem utáltam senkit, Hamilton sem utálom, nem is ismerem.
De még azokat sem akikkel személyes kapcsolatom van.

Hamilton nagyon szimpatikus volt, frissességet hozott az F1-be, de ez addig tartott amíg nagyon fiatal volt.
Talán 2009-2010-ig.

Aztán jött ez a kivarrt, fülbe- és orrbavalós image :shock: , számomra ez azért elfogadhatatlan mert valószínűleg gyerekek milliói rajonganak érte.
Neki felelőssége van ebben, mint ahogy azoknak is akik körülötte lézengenek. (managerek, csapatfőnökök stb...)
Ha sportolóként milliók rajonganak érted, nem nézhetsz ki így basszameg. (:h Ő nem egy drogos, alkoholista popsztár hanem egy többszörös világbajnok élsportoló. Az egyik legnézettebb sportműsor többszörös világbajoka Hamilton.

Az ATP-ben is van ilyen figura, de megpróbálják eldugni. :D
Meg ott azért jóval nagyobb a mezőny, kevésbé piszkít a fazon a kinézetével, viselkedésével. :)

A pályán látott teljesítményébe nem lehet belekötni, ilyet sosem állítottam, ezért kár erre kihegyezni a hozzászólást.
Neked lehet nem számít a fazon fizimiskája, nekem igen.
Nem vagyunk egyformák.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.06.17. 07:35

Sosem utáltam senkit, Hamilton sem utálom, nem is ismerem.
De még azokat sem akikkel személyes kapcsolatom van.

Hamilton nagyon szimpatikus volt, frissességet hozott az F1-be, de ez addig tartott amíg nagyon fiatal volt.
Talán 2009-2010-ig.

Aztán jött ez a kivarrt, fülbe- és orrbavalós image :shock: , számomra ez azért elfogadhatatlan mert valószínűleg gyerekek milliói rajonganak érte.
Neki felelőssége van ebben, mint ahogy azoknak is akik körülötte lézengenek. (managerek, csapatfőnökök stb...)
Ha sportolóként milliók rajonganak érted, nem nézhetsz ki így basszameg. (:h Ő nem egy drogos, alkoholista popsztár hanem egy többszörös világbajnok élsportoló. Az egyik legnézettebb sportműsor többszörös világbajoka Hamilton.

Az ATP-ben is van ilyen figura, de megpróbálják eldugni. :D
Meg ott azért jóval nagyobb a mezőny, kevésbé piszkít a fazon a kinézetével, viselkedésével. :)

A pályán látott teljesítményébe nem lehet belekötni, ilyet sosem állítottam, ezért kár erre kihegyezni a hozzászólást.
Neked lehet nem számít a fazon fizimiskája, nekem igen.
Nem vagyunk egyformák.

Azt is nagyon szívesen kifejtem Neked, hogy miért gáz ha valaki így néz ki élsportolóként, és miért káros ez a tömegekre.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DU CANADA 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.17. 08:31

rdaneelolivaw írta:
2019.06.17. 07:35
Ő nem egy drogos, alkoholista popsztár hanem egy többszörös világbajnok élsportoló.
(...)
Azt is nagyon szívesen kifejtem Neked, hogy miért gáz ha valaki így néz ki élsportolóként, és miért káros ez a tömegekre.
:pf02

Néha egészen meglep, hogy negyvenvalahány éves vagy, és nem hetvenvalahány.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt