FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Újabb Hamilton győzelem?

Igen
2
20%
Igen
0
0 szavazat
Igen
1
10%
Igen
1
10%
Talán
2
20%
Esetleg
1
10%
Nem, ja, de
0
0 szavazat
Tényleg nem
3
30%
 
Szavazatok száma: 10

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.06.25. 09:35

Lancelot írta:
2019.06.25. 00:21
vollebak írta:
2019.06.25. 00:12

Ezek szerint Irvine-nak pláne szájba kellett volna basznia Sennát, azt mondod? ;)
Szerintem igen! (:n (:v

Meg Schuminak is DC-t, aztán DC-nek meg Schumit Spa-ban. Jó kis duellum lett volna.

Haminak meg Maldonadot Valenciában..

... és így tovább, és így tovább... (:n (:u
😀 A mostani izgalmakat nezve azert feldobnak a hetvegeket, ha lennenek ilyen betet programok.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.06.25. 09:38

bertone írta:
2019.06.25. 08:33
Phoebe írta:
2019.06.24. 21:10


Gondolom érezte, hogy ott Maxra építenek. Komoly a kérdés?
Nem is volt kérdés! (:v
Csak leírtam, én min gondolkodom.

Egyébként csak félig. Megy itt az összehasonlítgatás minimax és Ricciardo között, miközben a csapat már a legelején kijelentette, hogy maxiból akar legfiatalabb világbajnokot csinálni. Én ilyen esetben biztos, hogy szarnék bele és csak az elvárhatót hoznám és húznék a francba. Kiköphetem a tüdőmet, akkor sem fogom tudni megverni a kvázi-vb-t.
Főleg, hogy a csapat egy pillanatra sem volt ezen idő alatt vb esélyes, így aztán élhetnek mindenféle praktikákkal.
Ehhez kepest eleg szepen teljesitett mellette, pedig nyilvanvalo amit irtal. Kepzeld ha nem ugy van.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.06.25. 09:43

Bandee írta:
2019.06.25. 09:33
Azt nem tudom, de az biztos, hogy a kis fasszajunak be kellett volna verni egyet. Ha mas nem, csak ugy
Ez a beszéd. (:v

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.06.25. 09:46

Bandee írta:
2019.06.24. 23:31
Ezt megis mibol gondoljatok, hogy nem VB materia? Ezt birom. Mintha egyszer is lett volna ehhez autoja. Szerintem meg VB materia. Ha olyan autoja lenne mint Hamiltonnak, o is Vb lenne szerintem. Mar persze ha Hamilton nincs ott, ha igen en Lulura tennek de ki tudja?
Igazad van, ezzel a VB matériával úgy csinálunk mintha akár 50% ban a pilótán múlna holott 90%-ban az autón. Persze a csapattársat legalább meg kell verni.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.25. 09:54

Ahhoz képest, hogy mennyien vagytok meggyőződve arról, hogy a csapat hátráltatta Riccit Verstappennel szemben, maga Ricci cáfolta ezt az elképzelést.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.06.25. 10:04

vollebak írta:
2019.06.25. 00:29
Lancelot írta:
2019.06.25. 00:21


Szerintem igen! (:n (:v

Meg Schuminak is DC-t, aztán DC-nek meg Schumit Spa-ban. Jó kis duellum lett volna.

Haminak meg Maldonadot Valenciában..

... és így tovább, és így tovább... (:n (:u
:D

Csak azért említettem meg a dolgot, mert sennásoktól elég necces, ha Verstappent kritizálják. Pont ugyanolyan karakter a srác, ugyanolyan véleményes manőverekkel, viselkedéssel és hittel, hogy neki mindent lehet és ő első az egyenlők között. Pontosan emiatt "engedtem el" a srácot tavaly, mert beláttam, hogy nem fog változni úgy a személyisége, hogy szurkolni tudjak neki. Továbbra is fantasztikus tehetségnek tartom, és a egyetlennek, aki méltó kihívója lehetne Hamiltonnak, de ennyi. Pontosan úgy vagyok vele, mint Alonsóval. Petőfi szavaival: "Tán csodállak, ámde nem szeretlek" :)
Ahhoz kepest eleg szepen porogsz minden teman amikor valaki megemliti a kisgecot.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.25. 10:09

Bandee írta:
2019.06.25. 09:38
bertone írta:
2019.06.25. 08:33

Nem is volt kérdés! (:v
Csak leírtam, én min gondolkodom.

Egyébként csak félig. Megy itt az összehasonlítgatás minimax és Ricciardo között, miközben a csapat már a legelején kijelentette, hogy maxiból akar legfiatalabb világbajnokot csinálni. Én ilyen esetben biztos, hogy szarnék bele és csak az elvárhatót hoznám és húznék a francba. Kiköphetem a tüdőmet, akkor sem fogom tudni megverni a kvázi-vb-t.
Főleg, hogy a csapat egy pillanatra sem volt ezen idő alatt vb esélyes, így aztán élhetnek mindenféle praktikákkal.
Ehhez kepest eleg szepen teljesitett mellette, pedig nyilvanvalo amit irtal. Kepzeld ha nem ugy van.
Nekem csak a következetlenséggel van bajom, srácok.

Amikor 2017-ben Verstappen a nyári szünetig, Belgiumig az addigi tizenkét versenyből hatszor kiesett (mind a hatszor önhibán kívül), egyikőtök sem beszélt semmiféle csapatármányról. Akkor csak természetes volt, hogy lol, picsaszáj kizúgott, úgy kell neki. Írtam akkoriban, hogy képzelem, hogy mi lenne fordított felállásnál.

Tavaly, amikor Ricci volt a DNF-ek áldozata, azonnal jött, hogy biztosan szabotálják/leszarják, és azóta is tartja magát ez a tévhit. Ez így pont semmivel sem jobb, mint t-oom folytonos vettelezése, szerintem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.06.25. 10:11

vollebak írta:
2019.06.25. 00:29

Csak azért említettem meg a dolgot, mert sennásoktól elég necces, ha Verstappent kritizálják. Pont ugyanolyan karakter a srác, ugyanolyan véleményes manőverekkel, viselkedéssel és hittel, hogy neki mindent lehet és ő első az egyenlők között. Pontosan emiatt "engedtem el" a srácot tavaly, mert beláttam, hogy nem fog változni úgy a személyisége, hogy szurkolni tudjak neki. Továbbra is fantasztikus tehetségnek tartom, és a egyetlennek, aki méltó kihívója lehetne Hamiltonnak, de ennyi. Pontosan úgy vagyok vele, mint Alonsóval. Petőfi szavaival: "Tán csodállak, ámde nem szeretlek" :)
Semmi gond ezzel az írásoddal. Sőt! Kicsit feldobta az unalmas futam miatt amúgy punnyadó topikot. Láthatóan újabban egész másról szólnak a futam topikok, mint amiről kellene, de ez teljesen érthető, hiszen egy ilyen szar futam után nincs mit írni magáról az "eseményről". (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.25. 10:12

Bandee írta:
2019.06.25. 10:04
vollebak írta:
2019.06.25. 00:29


:D

Csak azért említettem meg a dolgot, mert sennásoktól elég necces, ha Verstappent kritizálják. Pont ugyanolyan karakter a srác, ugyanolyan véleményes manőverekkel, viselkedéssel és hittel, hogy neki mindent lehet és ő első az egyenlők között. Pontosan emiatt "engedtem el" a srácot tavaly, mert beláttam, hogy nem fog változni úgy a személyisége, hogy szurkolni tudjak neki. Továbbra is fantasztikus tehetségnek tartom, és a egyetlennek, aki méltó kihívója lehetne Hamiltonnak, de ennyi. Pontosan úgy vagyok vele, mint Alonsóval. Petőfi szavaival: "Tán csodállak, ámde nem szeretlek" :)
Ahhoz kepest eleg szepen porogsz minden teman amikor valaki megemliti a kisgecot.
Mert nem szeretem a következetlenséget és az indokolatlan ekézést.

Vettelt ugyanúgy megvédtem már t-oommal szemben, Daniékkal szemben pedig Alonsót (Adri mondta is akkor, hogy jobban védem, mint ők trutyával). Egyszerűen zavar, ha valakit vagy valamit kipécéz egy közösség, és minden szarral betalálják. T-oom valóban ezt csinálja Vettellel, na de ti Verstappennel szemben pláne.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.25. 10:14

Lancelot írta:
2019.06.25. 10:11
vollebak írta:
2019.06.25. 00:29

Csak azért említettem meg a dolgot, mert sennásoktól elég necces, ha Verstappent kritizálják. Pont ugyanolyan karakter a srác, ugyanolyan véleményes manőverekkel, viselkedéssel és hittel, hogy neki mindent lehet és ő első az egyenlők között. Pontosan emiatt "engedtem el" a srácot tavaly, mert beláttam, hogy nem fog változni úgy a személyisége, hogy szurkolni tudjak neki. Továbbra is fantasztikus tehetségnek tartom, és a egyetlennek, aki méltó kihívója lehetne Hamiltonnak, de ennyi. Pontosan úgy vagyok vele, mint Alonsóval. Petőfi szavaival: "Tán csodállak, ámde nem szeretlek" :)
Semmi gond ezzel az írásoddal. Sőt! Kicsit feldobta az unalmas futam miatt amúgy punnyadó topikot. Láthatóan újabban egész másról szólnak a futam topikok, mint amiről kellene, de ez teljesen érthető, hiszen egy ilyen szar futam után nincs mit írni magáról az "eseményről". (:v
Hát igen, sajnos, válságban a sport.

Félre ne érts, ez nem Hamilton hibája. Ő csak teszi a dolgát, méghozzá kiválóan. De az, hogy a célegyenesre néző főtribün a leintésig félig kiürül, mert elindulnak haza az emberek... Nem tudom, mit kéne csinálni, mert nyilván nem a Mercedesen meg Hamiltonon kell elverni a port, amiért túl jók. De ettől még a sportnak ez a dominancia nagyon nem tesz jót, ráadásul úgy, hogy az elmúlt 20 évben ez a harmadik 4-5 éves periódus, amikor dominál egy versenyző/csapat.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.06.25. 10:14

Bandee írta:
2019.06.25. 09:35
Lancelot írta:
2019.06.25. 00:21


Szerintem igen! (:n (:v

Meg Schuminak is DC-t, aztán DC-nek meg Schumit Spa-ban. Jó kis duellum lett volna.

Haminak meg Maldonadot Valenciában..

... és így tovább, és így tovább... (:n (:u
😀 A mostani izgalmakat nezve azert feldobnak a hetvegeket, ha lennenek ilyen betet programok.
Na ugye, hogy ugye? Bár szerintem a mai beszabályozottság mellett, már ha megindulna ilyen szándékkal valamelyik pilóta a másik felé, már azért örökös eltiltás lenne a része. (:v

Kiölik a tökösséget minden vonatkozásban az F1-ből. Ezt a sterilitást kellene elsődlegesen megszüntetni. Ezért reménykedem abban, hogy ha Lewis és a többiek kicsit nagyobb beleszólást kapnak ma szabályalkotásban, akkor talán valami kedvezőbb irányba változik. Lsd!: https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... balyokon Tudom-tudom, ebben benne van Brawn csipkelődése, de azért van komoly tartalma is! (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.06.25. 10:16

vollebak írta:
2019.06.25. 10:14
Lancelot írta:
2019.06.25. 10:11


Semmi gond ezzel az írásoddal. Sőt! Kicsit feldobta az unalmas futam miatt amúgy punnyadó topikot. Láthatóan újabban egész másról szólnak a futam topikok, mint amiről kellene, de ez teljesen érthető, hiszen egy ilyen szar futam után nincs mit írni magáról az "eseményről". (:v
Hát igen, sajnos, válságban a sport.

Félre ne érts, ez nem Hamilton hibája. Ő csak teszi a dolgát, méghozzá kiválóan. De az, hogy a célegyenesre néző főtribün a leintésig félig kiürül, mert elindulnak haza az emberek... Nem tudom, mit kéne csinálni, mert nyilván nem a Mercedesen meg Hamiltonon kell elverni a port, amiért túl jók. De ettől még a sportnak ez a dominancia nagyon nem tesz jót, ráadásul úgy, hogy az elmúlt 20 évben ez a harmadik 4-5 éves periódus, amikor dominál egy versenyző/csapat.
Nem láthatjuk éppen mit ír a másik, mikor írunk. Míg ezt a hozzászólásodat írtad, az alatt én is írtam egyet. Abban van némi válasz a felvetésedre. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.06.25. 10:22

vollebak írta:
2019.06.25. 10:09
Bandee írta:
2019.06.25. 09:38

Ehhez kepest eleg szepen teljesitett mellette, pedig nyilvanvalo amit irtal. Kepzeld ha nem ugy van.
Nekem csak a következetlenséggel van bajom, srácok.

Amikor 2017-ben Verstappen a nyári szünetig, Belgiumig az addigi tizenkét versenyből hatszor kiesett (mind a hatszor önhibán kívül), egyikőtök sem beszélt semmiféle csapatármányról. Akkor csak természetes volt, hogy lol, picsaszáj kizúgott, úgy kell neki. Írtam akkoriban, hogy képzelem, hogy mi lenne fordított felállásnál.

Tavaly, amikor Ricci volt a DNF-ek áldozata, azonnal jött, hogy biztosan szabotálják/leszarják, és azóta is tartja magát ez a tévhit. Ez így pont semmivel sem jobb, mint t-oom folytonos vettelezése, szerintem.
Az elmult evek egyik legszebb idoszaka volt, nosztalgiaval gondolok ra. Plane amikor Monacoban a szemem elott zuzta le a verdat

Semmi koze a ket dolognak egymashoz, hogy ki hanyszor esett ki es kit favorizalnak. Attol meg a boxolo lehet kedvezmenyezett, hogy lerohadt alatta a verda. Ne csinaljunk ugy mintha most hetvegen lattuk volna az elso futamot. Kinek az igenyeit es vezetesi stilusat veszi figyelembe a csapat, ki kapja fejleszteseket, ki kapja a jobb taktikat stb-stb. Megannyi dolog ami befolyasolja 1-1 pilota teljesitmenyet es a masikhoz kepesti szerepleset.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.06.25. 10:37

Amiket én eddig hallottam: Schumi mellett elnyomtak mindenkit. Nicot is, csak nem sikerült. Hamilton mellett most elnyomják Bottast és Nico-t is elnyomták, valamint Alonso is széllel szemben hugyozott vele szemben. talán Heiki-t és Buttont is elnyomták mellette. Maxi mellett elnyomták Ricci-t és most Gasly-t. Alonso, Massa, Vettel mellett elnyomták Kimi-t, amikor távozott a Lotustól akkor Grosjean mellett is.
Most Leclercet nyomják el még Vettel mellett, ja és Webbert is elnyomták Vettel mellett.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.25. 10:40

Bandee írta:
2019.06.25. 10:22
vollebak írta:
2019.06.25. 10:09


Nekem csak a következetlenséggel van bajom, srácok.

Amikor 2017-ben Verstappen a nyári szünetig, Belgiumig az addigi tizenkét versenyből hatszor kiesett (mind a hatszor önhibán kívül), egyikőtök sem beszélt semmiféle csapatármányról. Akkor csak természetes volt, hogy lol, picsaszáj kizúgott, úgy kell neki. Írtam akkoriban, hogy képzelem, hogy mi lenne fordított felállásnál.

Tavaly, amikor Ricci volt a DNF-ek áldozata, azonnal jött, hogy biztosan szabotálják/leszarják, és azóta is tartja magát ez a tévhit. Ez így pont semmivel sem jobb, mint t-oom folytonos vettelezése, szerintem.
Az elmult evek egyik legszebb idoszaka volt, nosztalgiaval gondolok ra. Plane amikor Monacoban a szemem elott zuzta le a verdat

Semmi koze a ket dolognak egymashoz, hogy ki hanyszor esett ki es kit favorizalnak. Attol meg a boxolo lehet kedvezmenyezett, hogy lerohadt alatta a verda. Ne csinaljunk ugy mintha most hetvegen lattuk volna az elso futamot. Kinek az igenyeit es vezetesi stilusat veszi figyelembe a csapat, ki kapja fejleszteseket, ki kapja a jobb taktikat stb-stb. Megannyi dolog ami befolyasolja 1-1 pilota teljesitmenyet es a masikhoz kepesti szerepleset.
Ilyenkor mindig eszembe jut, amikor mondtad egyszer nagyon korrektül, hogy Senna gyerekkori hősöd és felnőtt fejjel valószínű, hogy már kifejezetten nem kedvelnéd (az ilyen korrektséged miatt csíplek, többek között).

Prost bizonyítottan hátrányban volt 1989-re, Nigel Roebuck például a saját szemével látta Monzában, amit Prost is mondott: Senna oldalán két kaszni, öt motor, 20-25 szerelő sürög-forog, Prost oldalán egy kaszni, két motor, 4-5 szerelő lézeng.

Én elfogadom azt érvként, hogy Ricciardo teljesítményére hatással lehetett pusztán az is már, hogy azt hihette, hogy nem teljes erőbedobással figyelnek rá is.

Ebben a sportban, ahol ezredmásodpercek dönthetnek, az már bőven elég ahhoz, hogy az ember kibillenjen a zónából, ha azon agyal, hogy vajon most én is vagyok-e olyan fontos a csapatnak, mint a másik - függetlenül attól, hogy van-e tényleges preferencia. Viszont Ricci esetében ez jelen állás szerint nem volt így a csapat részéről, míg Prost esetében meg már x ember által bevallottan így volt. Előbbi esetet mégis kész tényként kezeli a többség, utóbbi esetében meg az a konszenzus, hogy Hókuszpók csak kifogásokat keres.

Érted, ezek nekem logikailag nem állnak össze, ezért vitázom ezeken.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.06.25. 12:17

vollebak írta:
2019.06.25. 10:40
Előbbi esetet mégis kész tényként kezeli a többség, utóbbi esetében meg az a konszenzus, hogy Hókuszpók csak kifogásokat keres.

Érted, ezek nekem logikailag nem állnak össze, ezért vitázom ezeken.
alapvetően oké amit írsz, de kicsit ez azért túlzás, nem? ;) legalábbis én még sehol nem olvastam hogy ez alapvetés lenne. pláne nem 89-ben, amikor ő lett a vb.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.25. 12:23

trutya írta:
2019.06.25. 12:17
vollebak írta:
2019.06.25. 10:40
Előbbi esetet mégis kész tényként kezeli a többség, utóbbi esetében meg az a konszenzus, hogy Hókuszpók csak kifogásokat keres.

Érted, ezek nekem logikailag nem állnak össze, ezért vitázom ezeken.
alapvetően oké amit írsz, de kicsit ez azért túlzás, nem? ;) legalábbis én még sehol nem olvastam hogy ez alapvetés lenne. pláne nem 89-ben, amikor ő lett a vb.
Á, nehogy azt hidd. Itt is írtak már ős-sennások olyanokat, hogy Senna csak azért nem lett világbajnok 1989-ben, mert peches volt, semmi köze ennek a csapatpreferenciához, aztán Prost el is ment a Ferrarihoz inkább, mert tudta, hogy szerencséje volt, satöbbi.

Menj fel akármelyik 1989-es szezonnal foglalkozó videó kommentszekciójára a jútyúbon, ott látni fogod ezt. Vagy az AS-en vagy bárhol. Senna a peches hős, Prost bemákolta a címet, pedig tönkre lett verve tempóban, aztán szépen le is lépett gyáván, és 1993 után sem merte bevállalni Sennát a Williamsnél.

Szerintem az itteni idősebb prostos kollégák (bertone, Lancelot) is megerősíthetik, hogy kábé 30 éve ez a közvélekedés van. És most nyilván a közvélekedésről van szó, nem az olyan F1-bubusokról, akik x éve fórumoznak, beszélgetnek, elemeznek, háttérinformációkról csevegnek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.06.25. 12:43

vollebak írta:
2019.06.25. 09:54
Ahhoz képest, hogy mennyien vagytok meggyőződve arról, hogy a csapat hátráltatta Riccit Verstappennel szemben, maga Ricci cáfolta ezt az elképzelést.
Én speciel nem mondom azt, hogy hátráltatták. Több technikai hiba sújtotta. Jóval.
Azt viszont kinyilatkozta a csapat, hogy vele akarnak vb-rekordokat dönteni, ez kb. beismerés.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.06.25. 13:01

Willy írta:
2019.06.25. 12:43
vollebak írta:
2019.06.25. 09:54
Ahhoz képest, hogy mennyien vagytok meggyőződve arról, hogy a csapat hátráltatta Riccit Verstappennel szemben, maga Ricci cáfolta ezt az elképzelést.
Én speciel nem mondom azt, hogy hátráltatták. Több technikai hiba sújtotta. Jóval.
Azt viszont kinyilatkozta a csapat, hogy vele akarnak vb-rekordokat dönteni, ez kb. beismerés.
De minek a beismerése? Nem igazán értem, amikor maga Ricciardo mondta, hogy semmiféle különbség nem volt abban, ahogy a csapat kezelte őket.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.06.25. 13:08

vollebak írta:
2019.06.25. 13:01
De minek a beismerése? Nem igazán értem, amikor maga Ricciardo mondta, hogy semmiféle különbség nem volt abban, ahogy a csapat kezelte őket.
Annak, hogy első sorban Max-szal akarnak vb-t nyerni, nem Ricciardo-val. Nem feltétlen jelent egyet azzal, hogy hátráltatják is.
Másrészt pedig Ricsi volt az egyetlen abban a csapatban, aki nem szidta a Renault motorokat, és talán félt is valamelyest a Hondától.
Részben meg is értem, mert a "fosabb" Renault motorral legalább volt esélyük pole-t vagy győzelmet szerezni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.06.25. 13:32

vollebak írta:
2019.06.25. 13:01
Willy írta:
2019.06.25. 12:43


Én speciel nem mondom azt, hogy hátráltatták. Több technikai hiba sújtotta. Jóval.
Azt viszont kinyilatkozta a csapat, hogy vele akarnak vb-rekordokat dönteni, ez kb. beismerés.
De minek a beismerése? Nem igazán értem, amikor maga Ricciardo mondta, hogy semmiféle különbség nem volt abban, ahogy a csapat kezelte őket.
Ricciardo ezt is mondta: https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/201 ... t-szereti/

Nem kell ahhoz direktben hátráltatni, hogy azt érezd kevésbé számítasz. Ennek következménye lehet, hogy tudatosan vagy kevésbé tudatosan, de kiengedsz, változásra vágysz stb. Valaki említette itt korábban, hogy Ricciardo talán nem 100%-ig profi hozzáállással versenyez.

Ez az én szubjektív véleményem, de lehet, hogy Ricciardot tényleg meg tudják zavarni ilyen lelki dolgok. Bennem eléggé megmaradt, hogy évről évre azon panaszkodik az első futamon, hogy a hazai nagydíjjal járó kötelezettségek miatt nem tud koncentrálni arra a futam hétvégére. Nyilván pocsék lehet, ha mindenféle PR hülyeségen kell résztvenni, de ezeket ki kellene zárni, esetleg tenni ellene, ha igazán eredményes szeretne lenni.

Nyilván az egóját piszkálta, hogy elkezdte veregetni Max, de szerintem, nagy befolyásolhatta a teljesítményét és a döntését, az, hogy kimondták nyiltan kivel számolnak a későbbiekben első számúként. A Renaultnál pedig jó eséllyel nincs csapatsorrend, bizalmat élvez, ez gondolom hízelgett neki.

Volt egy hosszú kommentem régebben, sajnos nem találtam meg, de ezt a témát boncolgattam, lehet, hogy épp neked válaszoltam. Nem ismételném el újra.

Max hatalmas tehetség, ez le lett már ide írva rengetegszer, az is tény, hogy egy idő után Ricciardo fejére nőtt. Ettől függetlenül én megnéznék egy visszavágot azonos teljesítményű autóban, de nem csapattársként közöttük.

Mégis csak hosszú lett.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.06.25. 14:11

akartam írni korábban, csak elfelejtettem, viszont most olvastam egy cikket róla, egy másik téma: Perez büntetése.
a két okos mit agyalt azon, vajon miért büntették meg (én meg bosszankodtam mekkora marhák). pedig a visszajátszásból nyilvánvaló volt, hogy a jogtalan előnyszerzésért, nem pedig azért mert kikerülte a bóját. Wébernek ez eszébe kellett volna hogy jusson, az autóversenyzői múltját tekintve. ez lehet az "annyira nyilvánvaló, hogy nem veszed észre" dolog tipikus esete :)
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.06.25. 14:23

trutya írta:
2019.06.25. 14:11
akartam írni korábban, csak elfelejtettem, viszont most olvastam egy cikket róla, egy másik téma: Perez büntetése.
a két okos mit agyalt azon, vajon miért büntették meg (én meg bosszankodtam mekkora marhák). pedig a visszajátszásból nyilvánvaló volt, hogy a jogtalan előnyszerzésért, nem pedig azért mert kikerülte a bóját. Wébernek ez eszébe kellett volna hogy jusson, az autóversenyzői múltját tekintve. ez lehet az "annyira nyilvánvaló, hogy nem veszed észre" dolog tipikus esete :)
Igen, az vicces volt. Látszott, hogy többen jönnek együtt, Albon volt a kupac elején ő is kisodródik egy kicsit, Perez kimegy a bukótérbe és a boly elé jön vissza az egyik Alfa mögé a Toro Rosso elé.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2019.06.25. 14:36-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.06.25. 14:32

vollebak írta:
2019.06.25. 13:01
Willy írta:
2019.06.25. 12:43


Én speciel nem mondom azt, hogy hátráltatták. Több technikai hiba sújtotta. Jóval.
Azt viszont kinyilatkozta a csapat, hogy vele akarnak vb-rekordokat dönteni, ez kb. beismerés.
De minek a beismerése? Nem igazán értem, amikor maga Ricciardo mondta, hogy semmiféle különbség nem volt abban, ahogy a csapat kezelte őket.
Annak, hogy kire fejlesztenek inkább, kinek a nyűgje kap több figyelmet, melyikük kérését oldják meg előbb(ha van). Egy F1-es autónak mindig van valami baja, soha nem tökéletes vagy nagyon ritka, ezeken a problémákon pedig át kell tudni lépni. Kicsit zörög, kicsit vibrál stb-stb. Aztán ott van, hogy 1-1 konstrukció beállítások és viselkedés terén más és más, egyikőjüknek jobban fekhet mint a másiknak, alulkormányzott, túlkormányzott, gumit nem melegít rendesen vagy éppen túlzottan és darálja a gumit, fékhatás stb-stb. Ritka az olyan konstrukció és az olyan páros, hogy ugyanaz az autó mindkettőnek jó legyen és megfelelőképpen be tudják állítani nekik. Ezért aztán ha valamelyiknek inkább betalál, vagy megcsinálják neki a kéréseit, lehet jobban tud teljesíteni, akár látványosan is. Igazán gyorsak akkor tudnak lenni szerintem, ha bíznak az autóban és az úgy viselkedik, ahogyan ők szeretik. Itt tizedekre megy a játék sőt ezredekre, minden számít!

Pl. a Lotus azt hiszem 2012-ben öt különböző első futóművet kreált addig basztatta őket Kimi, de a végén csak nyert vele és az autó egyre jobb lett, de ehhez persze szükség volt arra, hogy akarjanak/tudjanak neki ötfélét csinálni. Ilyenekben lehet pl. különbség, ha a másik oldalon egy olyan ül akinek jó úgy is, akkor mifasznak feccöljenek ebbe?

És akkor vannak pl. az Alonso félék, akik alkalmazkodnak ahhoz ami van és nagyjából mindennel jól mennek. De az szerintem nagyon ritka, hirtelen nem is tudnék mást mondani.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 PIRELLI GRAND PRIX DE FRANCE 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.06.25. 14:32

Phoebe írta:
2019.06.25. 14:23
trutya írta:
2019.06.25. 14:11
akartam írni korábban, csak elfelejtettem, viszont most olvastam egy cikket róla, egy másik téma: Perez büntetése.
a két okos mit agyalt azon, vajon miért büntették meg (én meg bosszankodtam mekkora marhák). pedig a visszajátszásból nyilvánvaló volt, hogy a jogtalan előnyszerzésért, nem pedig azért mert kikerülte a bóját. Wébernek ez eszébe kellett volna hogy jusson, az autóversenyzői múltját tekintve. ez lehet az "annyira nyilvánvaló, hogy nem veszed észre" dolog tipikus esete :)
Igen, az vicces volt. Látszott, hogy többen jönnek együtt, Albon volt a kupac elején ő is kisodródik egy kicsit, Perez kimegy a bukótérbe és a boly elé jön vissza az egyik Alfa mögé a Toro Ross elé.
Biztosan Verstappenre figyeltek. :mosoly:

Lezárt