FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Újabb Hamilton győzelem?

Igen
8
73%
Nem
3
27%
 
Szavazatok száma: 11

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.07.28. 22:11

rdaneelolivaw írta:
2019.07.28. 17:19
2 f...po versenyre volt kenyszeritve, mindjart eldobtak a vasat. :D
(:u

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 22:13

Schumixx írta:
2019.07.28. 21:29
Ilyen érzés akkor Vettel szurkolónak lenni. :(
Ez jo:)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.07.28. 22:15

Redbull írta:
2019.07.28. 20:08
Ma Vettel hős volt, szerintem a nap versenyzője cím őt illette volna.
Dog lassu volt, es kb semmit nem csinalt. Viszont talan o volt az egyetlen, aki nem piruettezett ma.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.28. 22:39

Bandee írta:
2019.07.28. 21:58
A weberes dolog egyaltalan nem velt, gondolom nem a magyar kozvetiteseket hallgatod ha ez nem tunt fel. Nyilvan engem Kimi szurkolokent jobban erdekel a dolog de azert nem kepzelodom meg.. ha nem hiszed el egyszer majd figyeld meg nezz magyar adast. Pl. Ha norrissal csinalna akkor mar felszantottad volna a topikjat. :)Amikor szujo mellett volt az elmult evekben ez akkor is erzodott de most kicsucsosodott, hogy teljesen eloterbe kerult. Mondom, most mar bizonyos dolgokban hazudik is. Na mindegy ennyit arrol a faszrol
A forumra visszaterve, most pl. nyar van ez mindig az alacsonyabb forgalmu idoszak volt annyi mindent lehet csinalni.
Hidd csak el, hogy a tarsadalom topik tette tonkre ezt a kozosseget, legalabbis egy reszet, az okait inkabb nem firtatnam. Nem veletlenul nem ir oda senki, igazabol 1-1 temaban tokeletesen tudni, hogy ki milyen allaspontra helyezkedik majd es azt is, hogy oriasi balhe lenne egy adott tema vitajabal igy inkabb hagyja az ember. Sajnos viszont egyesek atleptek egy vonalat amit nalam pl. nem lehet es tudom, hogy masnal sem, egyszeruen nem fer bele. A szemelyes erintettseg okan leginkabb. Nagyon szomoru, politikai alapon dob(nak) valaki(k) el egy amugy ertekes es jo kapcsolatot, kapcsolatokat sot zaszlojukra tuzik ezt az egesz dolgot. En ebben pl. Nem tartom magam hibasnak egy kicsit sem, jo okom volt azonban ot honapig tavol maradni innen. Aztan rajottem, hogy meg mindig ertekesebb ez nekem, mint, hogy par ember miatt ne jojjek ide. De ez csak az en allaspontom es meg tudom, hogy mas is van igy de a nagy tobbseg nem tudom miert nem ir oda, plane most, hogy nagy egyetertes lehetne.

En barmilyen temarol nagyon szivesen beszelgetek tovabbra is, ha van tema. Napi szinten kapcsolatban vagyok 1-1 regebbi taggal, parral os csak ritkabban, gondolom ha megorultem volna akkor kerulnenek. Most pl. Muddal es Zolaval toltottem el par napot Pragaban. Sok dolog van amiben szerintem nem ertunk egyet, de tobb amiben igen es tiszteletben tartunk dolgokat amitol ez az egesz mukodhet. Reszemrol olyan sokat szerintem nem valtoztam, annyi, hogy azert az amilyen az adjon Isten olyan lesz a fogadj Isten alapon neha masik arcomat mutatom, mert azert paraszt en is tudok lenni, ha akarok;)
Való igaz, hogy általában angolul hallgatom a közvetítéseket, de azért hallgattam néhányat Wéberéktől is idén is. A mait is, többek között. Amire emlékszem, az az volt, hogy Kimi milyen szépet rajtolt, aztán okosan nem vesződött Verstappennel, hanem a saját futamára figyelt, aztán egy trükkös megcsúszást hogy megfogott, meg nem adta olcsón a bőrét, amikor Vettel támadta. Szóval direkt figyeltem miattatok, én semmiféle kipécézést nem éreztem Wéberen, se azt, hogy Giovinazzit éltette volna Kimivel szemben. De mindegy is, én hiszek neked, hogy érzel valami ilyet rajta, csak nekem nem tűnt fel, pedig Kimire mindig szoktam figyelni, akkor is, ha már nem vagyok a szurkere.

A fórum kapcsán: kár, ha valóban a poltopik baszta tönkre a dolgokat, mert annyit aztán végképp nem ér az egész. Remélem, nem rám gondolsz itt, mint aki kidobott egy jó viszonyt a vita hevében, mert ez semmiképp sem állt soha szándékomban, senkivel szemben. Már csak azért sem, mert vehemens tudok ugyan lenni, de haragtartó meg utálkozó nem, pláne személyes ismeretség után. Zsigerileg hiányzik belőlem ez, én innen senkit nem tudnék mondani, akivel ne ülnék le bármikor szívesen egy sör mellé dumcsizni. Egyetlen tag volt itt, akivel semmi szín alatt sem, de őt szerencsére már kilapátolták.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.07.28. 22:44

Ma tényleg nem volt Giovinazzi felszopás

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 22:51

vollebak írta:
2019.07.28. 22:39
Bandee írta:
2019.07.28. 21:58
A weberes dolog egyaltalan nem velt, gondolom nem a magyar kozvetiteseket hallgatod ha ez nem tunt fel. Nyilvan engem Kimi szurkolokent jobban erdekel a dolog de azert nem kepzelodom meg.. ha nem hiszed el egyszer majd figyeld meg nezz magyar adast. Pl. Ha norrissal csinalna akkor mar felszantottad volna a topikjat. :)Amikor szujo mellett volt az elmult evekben ez akkor is erzodott de most kicsucsosodott, hogy teljesen eloterbe kerult. Mondom, most mar bizonyos dolgokban hazudik is. Na mindegy ennyit arrol a faszrol
A forumra visszaterve, most pl. nyar van ez mindig az alacsonyabb forgalmu idoszak volt annyi mindent lehet csinalni.
Hidd csak el, hogy a tarsadalom topik tette tonkre ezt a kozosseget, legalabbis egy reszet, az okait inkabb nem firtatnam. Nem veletlenul nem ir oda senki, igazabol 1-1 temaban tokeletesen tudni, hogy ki milyen allaspontra helyezkedik majd es azt is, hogy oriasi balhe lenne egy adott tema vitajabal igy inkabb hagyja az ember. Sajnos viszont egyesek atleptek egy vonalat amit nalam pl. nem lehet es tudom, hogy masnal sem, egyszeruen nem fer bele. A szemelyes erintettseg okan leginkabb. Nagyon szomoru, politikai alapon dob(nak) valaki(k) el egy amugy ertekes es jo kapcsolatot, kapcsolatokat sot zaszlojukra tuzik ezt az egesz dolgot. En ebben pl. Nem tartom magam hibasnak egy kicsit sem, jo okom volt azonban ot honapig tavol maradni innen. Aztan rajottem, hogy meg mindig ertekesebb ez nekem, mint, hogy par ember miatt ne jojjek ide. De ez csak az en allaspontom es meg tudom, hogy mas is van igy de a nagy tobbseg nem tudom miert nem ir oda, plane most, hogy nagy egyetertes lehetne.

En barmilyen temarol nagyon szivesen beszelgetek tovabbra is, ha van tema. Napi szinten kapcsolatban vagyok 1-1 regebbi taggal, parral os csak ritkabban, gondolom ha megorultem volna akkor kerulnenek. Most pl. Muddal es Zolaval toltottem el par napot Pragaban. Sok dolog van amiben szerintem nem ertunk egyet, de tobb amiben igen es tiszteletben tartunk dolgokat amitol ez az egesz mukodhet. Reszemrol olyan sokat szerintem nem valtoztam, annyi, hogy azert az amilyen az adjon Isten olyan lesz a fogadj Isten alapon neha masik arcomat mutatom, mert azert paraszt en is tudok lenni, ha akarok;)
Való igaz, hogy általában angolul hallgatom a közvetítéseket, de azért hallgattam néhányat Wéberéktől is idén is. A mait is, többek között. Amire emlékszem, az az volt, hogy Kimi milyen szépet rajtolt, aztán okosan nem vesződött Verstappennel, hanem a saját futamára figyelt, aztán egy trükkös megcsúszást hogy megfogott, meg nem adta olcsón a bőrét, amikor Vettel támadta. Szóval direkt figyeltem miattatok, én semmiféle kipécézést nem éreztem Wéberen, se azt, hogy Giovinazzit éltette volna Kimivel szemben. De mindegy is, én hiszek neked, hogy érzel valami ilyet rajta, csak nekem nem tűnt fel, pedig Kimire mindig szoktam figyelni, akkor is, ha már nem vagyok a szurkere.

A fórum kapcsán: kár, ha valóban a poltopik baszta tönkre a dolgokat, mert annyit aztán végképp nem ér az egész. Remélem, nem rám gondolsz itt, mint aki kidobott egy jó viszonyt a vita hevében, mert ez semmiképp sem állt soha szándékomban, senkivel szemben. Már csak azért sem, mert vehemens tudok ugyan lenni, de haragtartó meg utálkozó nem, pláne személyes ismeretség után. Zsigerileg hiányzik belőlem ez, én innen senkit nem tudnék mondani, akivel ne ülnék le bármikor szívesen egy sör mellé dumcsizni. Egyetlen tag volt itt, akivel semmi szín alatt sem, de őt szerencsére már kilapátolták.
Ma pont nem csinalta annyi dolga volt, szurkolt a kedvencenek:) Tegnap csinalta, talan eddig a legundoritobb modon. Meg meg szabadedzeseken szokott amikor kevesebb a tortenes es osszevet embereket. Az egy kedvelt elfoglaltsaga

Nem rad gondoltam. En is ugy gondolom, hogy benned egy ertekes embert ismertem meg. Szerintem, bar nem talalkoztunk sokszor, akkor kivaloan elvoltunk egymassal, jol ereztuk magunkat. Azt hiszem nekunk ez az online ter nehezebben megy mint a szemelyes dolog, a fene tudja miert. Irasban tejesen mas 1-1 tema

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.28. 22:52

Krisztián írta:
2019.07.28. 22:44
Ma tényleg nem volt Giovinazzi felszopás
De ugye, hogy van?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.07.28. 23:20

Rocco írta:
2019.07.28. 22:15
Redbull írta:
2019.07.28. 20:08
Ma Vettel hős volt, szerintem a nap versenyzője cím őt illette volna.
Dog lassu volt, es kb semmit nem csinalt. Viszont talan o volt az egyetlen, aki nem piruettezett ma.
szerintem ma abszolút nem érdemelt dobogót. annyi ember lett volna aki jobban megérdemli... Kvyat (örültem neki hogy sikerült), Albon, Strollnak is drukkoltam, Sainz. kár hogy Hülkenberg elbaszta, simán összejöhetett volna neki.
Vettel 60 körig nem csinált semmit, aztán az utolsó 5 körben DRS-el kikerülgette az embereket.
Kép

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2019.07.29. 01:58

Hát ez... Felemás érzéseim vannak. Izgalmas futam volt, de nem olyan módon mint pl. az osztrák vagy az angol, ahol a meccselések tették izgalmassá. Itt igazából elég nagy részt játszott a szerencse. Az mindig jó, amikor az egyébként hátul tanyázó csapatok színesítik a dobogót, ilyen igazi örömöt ritkán látni ott, mint pl Kvyaté volt ma. :D Verstappen megérdemelte ezt, a 360-on és a rajton kívül hibát nem vétett, persze ha a pörgésnél a padló vagy szárny sérült volna, ma Ő is pancser lenne. Igazából Vetteltől nem emlékszem egyetlen hibára sem, ami azért tőle eléggé meglepő, ez most kellett neki nagyon. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy neki Leclerc az utolsó csapattársa a Forma 1-ben és Ő sem sokáig... Hamilton meg... ez most felejtős. Ahogy először felkerültek a slickek, onnantól számára vége volt. Talán ha végig cammog a pályán törötten, akkor kevesebbet bukik hiszen 35 másodpercces előnye volt és épp SC volt a pályán. Nyilván pont a crash után meglátta a bejáratot és ilyesmivel nem számolt. Szar ügy, de legalább most a hamilton-trollok is meg lettek etetve, a vettel-trollok már amúgy is el voltak hízva.
Ez van, de Ő is hibázhat néha, viszont azt is kedvelem benne, hogy estében nem sokat kell várni a visszavágóra, amikor a most kárörvendve örömködőknek ismét lefelé kanyarodik majd a szája... :lol:
Egyébként vollebak a fórummal kapcsolatban szerintem kicsit túlgondoltad a problémákat. Valószínűleg sokan vannak akiknek az egyeduralom miatt nincs kedvük írni, de szerintem (igaz csak magamból kiindulva) inkább jellemző az életben történt változás. Én pl. szinte mindent elolvasok a mai napig amit írtok és rengetegszer mennék bele én is vitákba vagy eszmecserékbe, csak mindig arra gondolok, hogy de jó lenne inkább személyesen. Pár emberrel volt szerencsém innen találkozni és beszélgetni is még mielőtt este a nádasba dőltem volna és mindenki tök szimpi volt. Még Dani sem akkora fasz előben, mint itt... :lol:
Ha otthon laknék, valószínűleg jobban ápolnám ezeket a kapcsolatokat, de egyelőre annak is örülök, hogy van időm itt olvasgatni... :)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2019.07.29. 05:54

Na tessék. Nem elég, hogy nem értem haza, még a felvételt is elrontottam. (Tudom, VizesVB, meg minden, de azért ez a hol itt hol ott nekem nem megy...) Pedig most volt izgalom...

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.07.29. 06:43

Sánta Gepárd írta:
2019.07.29. 05:54
Na tessék. Nem elég, hogy nem értem haza, még a felvételt is elrontottam. (Tudom, VizesVB, meg minden, de azért ez a hol itt hol ott nekem nem megy...) Pedig most volt izgalom...
... pl. Hülkenberg 3 percig dobogóért küzdött. A valódi dráma a futam utánra maradt. Az FIA-nak elment az esze
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.29. 06:49

Ahan, tehát a futam legelején avege előtt 2 órával egy szabálytalan kuplung 30 másodperc, ugy hogy itt a legrövidebb a célegyenes és ömlik az eső, de egy összetört autóval atroncsderbizni lezárt területeken és így nem megtenni plusz egy kort vagyis kb nyerni egy olyan 3-4 percet az 5 másodperc...

Na ezért mennek el az anyjukba,hogy nincs egy kurva fekete fehér szabálykönyv...

Hamilton kurva olcsón ússza meg ezeket a büntetéseket ebben az évben.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.07.29. 07:57

9_46_20 írta:
2019.07.29. 06:49
Ahan, tehát a futam legelején avege előtt 2 órával egy szabálytalan kuplung 30 másodperc, ugy hogy itt a legrövidebb a célegyenes és ömlik az eső, de egy összetört autóval atroncsderbizni lezárt területeken és így nem megtenni plusz egy kort vagyis kb nyerni egy olyan 3-4 percet az 5 másodperc...

Na ezért mennek el az anyjukba,hogy nincs egy kurva fekete fehér szabálykönyv...

Hamilton kurva olcsón ússza meg ezeket a büntetéseket ebben az évben.
ez csakugyan gáz.
meg szabálytalan kiengedésért "büntetés" a csapatnak? ez mi? legalább kommunikálnák ki előtte, hogy ettől a futamtól máshogy van mint eddig. nem szezon közben kellene ezeket a szabályokat hajlítgatni.
Hami 5 másodperces büntetése nevetséges, a másik esetről amit vizsgáltak, meg mintha teljesen el is feledkeztek volna... (direkt persze)
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.29. 08:18

vollebak írta:
2019.07.28. 11:00
(egyébként amit ti szoktatok tolni Verstappennel szemben, az detto AKR-tempó, de ez most részletkérdés).


Már leírtam a múltkor, kb egy 98%-os valószínűséget adok neki, hogy nem olvastad, de leírom még egyszer, ismét óriásit tévedsz.
Akik itt mi fikázzuk a 33-ast, kb mindenki elismeri, hogy az utóbbi évek legnagyobb tehetsége. Az AKR-ben ennek minimális töredéke sem volt meg...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.29. 08:19

trutya írta:
2019.07.29. 07:57
9_46_20 írta:
2019.07.29. 06:49
Ahan, tehát a futam legelején avege előtt 2 órával egy szabálytalan kuplung 30 másodperc, ugy hogy itt a legrövidebb a célegyenes és ömlik az eső, de egy összetört autóval atroncsderbizni lezárt területeken és így nem megtenni plusz egy kort vagyis kb nyerni egy olyan 3-4 percet az 5 másodperc...

Na ezért mennek el az anyjukba,hogy nincs egy kurva fekete fehér szabálykönyv...

Hamilton kurva olcsón ússza meg ezeket a büntetéseket ebben az évben.
ez csakugyan gáz.
meg szabálytalan kiengedésért "büntetés" a csapatnak? ez mi? legalább kommunikálnák ki előtte, hogy ettől a futamtól máshogy van mint eddig. nem szezon közben kellene ezeket a szabályokat hajlítgatni.
Hami 5 másodperces büntetése nevetséges, a másik esetről amit vizsgáltak, meg mintha teljesen el is feledkeztek volna... (direkt persze)
A ferka csapatbüntetés az megint egy ótvaros nagy szembeköpés volt.
Gondolom, hogy mondjuk magnussent engedik ki majd jövőhéten a hunraoringen akkor megkapja a sima 5 vagy 10mp-t

Ja és még az lesz a nevetségesség, amikor bejelentik, hogy az évi 250 millió dollárból gazdálküodó ferka (plusz bújtatott pénz ugye, tehát jó az 500 misinek is) kap egy 40 ezer eurós büntit...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.29. 08:22

Bandee írta:
2019.07.28. 16:36
Kimit miert nem vittek ki
ha azt csinálják amit albon, stroll meg hülkenberg, akkor szerintem sima 4-5. hely.
Kétszer is volt amikor felszisszentem, hogy most miért nincs boxban? Azt hiszem az egyik sc volt a másik csak virtuális.

De utólag jöbb is így, egy 4. helyet elvenni, ilyen kamu mondvacsinált dolog miatt jobban "fájt" volna.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.07.29. 08:56

Az igazi profi még egy ilyen futam után is nőveli az összetettben az előnyét a közvetlen üldözővel szemben. :)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.07.29. 10:54

amúgy tegnap este néztem csak meg a versenyt felvételről, és még nem sikerült összeszednem a gondolataimat.

hát, soha rosszabbat! nagyon hiányzott már egy ilyen, hogy az élmenők között ekkora tizedelés zajlott.
kiszámíthatatlanságában engem a 99-es Európa nagydíjra emlékeztetett, ami az abszolút kedvenc versenyem (még anno fekete-fehérben láttam mamám tévéjén, aztán persze azóta megnéztem utólag is) :)
ahogy tegnap is írtam, kár hogy Vettel feljutott a dobogóra, számomra nem érdemelte meg. sokkal jobban örültem volna két középcsapatnak, lett volna bőven pár versenyző. bár tény, Vettel nem hibázott, de az utolsó 5 kört leszámítva nem csinált semmit.
akit kihagytam tegnap, az Raikkonen. főleg az első felében ment nagyot, bár utána is leginkább a taktika baszott ki vele. kicsit több szerencsével ő is simán dobogóra esélyes lehetett volna, de Kvyattól sem sajnálom, ennyi év szopás után nagyon megérdemelte.
Hülkenberget sajnálom, ez az átok nem akar lejönni róla, de az ilyen döntő pillanatokban általában ő hibázik sajnos (mint 2012 Brazíliában is)
Hamilton ezen a versenyen nagyjából bepótolta az elmúlt 2,5 év elmaradt homály pillanatait, pedig az első 30 körben nem úgy nézett ki hogy bárki megszorongathatja. az 5 másodperc a boxba bemenetelért nevetséges szerintem, a másik vizsgált üggyel meg azóta se tudja senki, mi volt?
amúgy az egyik SC alatt volt egy jelenet, amikor Verstappen nagyon közel ment az SC-hez, mögötte az egyik Merci ment még akkor, de nagyon le volt maradva (a mezőny már összeállt addigra). rögtön beugrott Vettel magyarországi büntetése a 10 autóhosszal, és hogy nem ez lett volna-e a Red Bull célja, hogy egy ilyen véletlen szabályszegésbe belevigyék a Mercit? de gondolom akkor jelentették volna rögtön a versenyirányítás felé, szóval inkább véletlen esemény lehetett.
Leclerc pedig még tanuljon... plán az volt bullshit, ahogy utána a bukóteret szidja. nyilván nyomta neki, de tudta, hogy vizes, mivel megtapasztalta már az intereken is.
Stroll is megér egy dicséretet, jól halászott a zavarosban. a Williamseket pedig minden segítette most, csak az a kis taktikai plusz hiányzott volna az önerős pontszerzéshez, ami Strolléknál megvolt. de még így sem menekülhettek meg a pontszerzés elől, hála az Alfának.
amúgy újabban a kiugrásért nem +5 sec jár már? ebben nem vagyok biztos, régen tudom hogy áthajtásos volt. igaz nagyon régen volt már kiugrás a rajtnál. azt a néhány pontot azért megérdemelték volna, de Raikkonen versenyében sokkal több volt.

na és egy utolsó téma: a kommentár.
bevallom ma Wéber nagyon nem hozta a szintet. általában szimpatikus és egyet szoktam érteni vele a legtöbb dologban.
de ma túlságosan is emlékeztetett az utolsó évek Palikjára. összekeveri a pilótákat, utána arrogánsan a kiírásra fogja (sehol nem volt Stroll kiírva, helyette legalább 4-5-ször kiírták hogy Perez). semmi bocs, rosszat mondtam. szegény Norbit meg nemigen hagyta szóhoz jutni, pedig érdekes dolgokat akart mondani, kár, hogy olyan sokáig tart neki amíg eljut a lényegig...
mindegy, remélem ez csak az izgalom számlájára írható és nem ez lesz a jövőbeni irány, mert akkor őt is hamar meg fogom unni. vissza kellene térnie a simulékonyabb, kevésbé ripacskodó énjéhez, ami Szujó meg Palik mellett jellemezte.

huh, régen írtam ilyen hosszút :)
remélem, hétvégén nálunk sem lesz jobb idő, ha már úgysem megyek ki :)
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.29. 11:43

trutya írta:
2019.07.29. 10:54


na és egy utolsó téma: a kommentár.
bevallom ma Wéber nagyon nem hozta a szintet. általában szimpatikus és egyet szoktam érteni vele a legtöbb dologban.
de ma túlságosan is emlékeztetett az utolsó évek Palikjára. összekeveri a pilótákat, utána arrogánsan a kiírásra fogja
madarat tolláról, kommentátort kedvencéről... (:u
a harminchármas a megprödülését a gumira fogta...

(:u (:u

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.07.29. 11:50

9_46_20 írta:
2019.07.29. 11:43
trutya írta:
2019.07.29. 10:54


na és egy utolsó téma: a kommentár.
bevallom ma Wéber nagyon nem hozta a szintet. általában szimpatikus és egyet szoktam érteni vele a legtöbb dologban.
de ma túlságosan is emlékeztetett az utolsó évek Palikjára. összekeveri a pilótákat, utána arrogánsan a kiírásra fogja
madarat tolláról, kommentátort kedvencéről... (:u
a harminchármas a megprödülését a gumira fogta...

(:u (:u
mondjuk én konkrétan Villeneuve-öt sem tartottam sokra (ő az igazi, elsőszámú kedvence, amennyire tudom).
egy agyatlan, veszélyes pilóta volt, az egy dolog, hogy gyors volt. hajmeresztő dolgokat művelt a pályán, nem lehet mondani, hogy meglepő, hogy nem lett hosszú élete sajnos.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.29. 12:02

9_46_20 írta:
2019.07.29. 11:43
trutya írta:
2019.07.29. 10:54


na és egy utolsó téma: a kommentár.
bevallom ma Wéber nagyon nem hozta a szintet. általában szimpatikus és egyet szoktam érteni vele a legtöbb dologban.
de ma túlságosan is emlékeztetett az utolsó évek Palikjára. összekeveri a pilótákat, utána arrogánsan a kiírásra fogja
madarat tolláról, kommentátort kedvencéről... (:u
a harminchármas a megprödülését a gumira fogta...

(:u (:u
Pedig mindenki megerősítette a paddockban, hogy a lehető legrosszabb választás volt ilyen körülmények között közepest feltenni, mert nem lehet megfelelő hőtartományba hozni őket, és még lágyakon is mindenki csúszkált.

Az ilyenek miatt mondom, hogy ez AKR-tempó tőled, mert ott is az volt a lényeg, hogy akármit csinált Kimi, kikezdték. Te ugyanígy vagy Verstappennel, és ezen nem sokat változtat, hogy odabiggyeszted, hogy de hát elismered, hogy tehetséges. Ja, csak amikor mások által is megerősített dolog merül fel vele kapcsolatban, akkor is azonnal ő a duplafasz szerinted :)

Te vagy az AMV-klub elnöke (:v
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.29. 12:20

vollebak írta:
2019.07.29. 12:02
9_46_20 írta:
2019.07.29. 11:43


madarat tolláról, kommentátort kedvencéről... (:u
a harminchármas a megprödülését a gumira fogta...

(:u (:u
Pedig mindenki megerősítette a paddockban, hogy a lehető legrosszabb választás volt ilyen körülmények között közepest feltenni, mert nem lehet megfelelő hőtartományba hozni őket, és még lágyakon is mindenki csúszkált.

Az ilyenek miatt mondom, hogy ez AKR-tempó tőled, mert ott is az volt a lényeg, hogy akármit csinált Kimi, kikezdték. Te ugyanígy vagy Verstappennel, és ezen nem sokat változtat, hogy odabiggyeszted, hogy de hát elismered, hogy tehetséges. Ja, csak amikor mások által is megerősített dolog merül fel vele kapcsolatban, akkor is azonnal ő a duplafasz szerinted :)

Te vagy az AMV-klub elnöke (:v
poén volt, nem valós kritika
ne neked kelljen már meg (:m magyarázni

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.07.29. 12:22

vollebak írta:
2019.07.29. 12:02



Pedig mindenki megerősítette a paddockban, hogy a lehető legrosszabb választás volt ilyen körülmények között közepest feltenni,
akkor miért tették fel? (:e
ne kezdj 50 oldalasat (:v
ez sem valós kritika, cseppet sem érdekel a redbull szereplése

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.07.29. 12:30

Szerintem az is kész csoda volt, hogy így tudott menni azokkal a gumikkal.. Hülyék voltak, hogy azt tették fel de nyilván már teljes száraz pályára számítottak a futam végéig. Ha elnézzük mit műveltek egyesek, az ő hibája szinte nem is hiba. Szerencséjük volt, megúszta a gyerek és végül nyert. Összességében csak ő érdemelte ezt meg. (Sajnos)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 MERCEDES-BENZ GROSSER PREIS VON DEUTSCHLAND 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.07.29. 12:40

9_46_20 írta:
2019.07.29. 12:20
poén volt, nem valós kritika
ne neked kelljen már meg (:m magyarázni
Persze-persze (:y

Jó, egyébként nekem személy szerint hiányozna is, ha nem ekéznéd Verstappent. Nem viccelek, komolyan :D Pont ezek kellenek egy jó, eltérő nézetekkel és karakterekkel tarkított fórumos közösségbe.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt