FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Mercedes, Red Bull, Ferrari győzelem lesz vagy esetleg meglepetés? Ki nyer?

Hamilton
5
50%
Bottas
0
0 szavazat
Vettel
2
20%
Leclerc
1
10%
Verstappen
2
20%
Gusly
0
0 szavazat
Räikkönen
0
0 szavazat
Giovinazzi
0
0 szavazat
Ricciardo
0
0 szavazat
Hülkenberg
0
0 szavazat
Norris
0
0 szavazat
Sainz
0
0 szavazat
sötét ló
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 10

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.03. 23:15

Redbull írta:
2019.08.03. 21:49
Lancelot írta:
2019.08.03. 21:14
Úgy tűnik a Red Bull - Honda _Verstappen trió előlépett nagy esélyessé a vb-t illetően is már talán. Ma utolérhetetlenek voltak. Bár mindig is jók voltak a Ringen, azért ez a mai teljesítményük nem semmi. Dícséret a Hondának is. Úgy tűnik a Red Bull a megfelelő partner, nem a McLaren volt az. Ha csak nem lesz gondja megint Verstappennek a rajtnál, azt hiszem simán bezsebeli a győzelmet is. Bár még esetleg egy problémás rajt sem jelent neki behozhatatlan hátrányt, ahogy az utóbbi időben látjuk.
A Honda kibaszott trehány és felkészületlen F-1 debütálását a McLaren szívta meg. A Honda a McLarennel történt szakítás után jött rá végképpen, hogy ha az F1-ben marad és továbbra is olyan botrányosan trágya motor produkál, akkor világméretű égés lesz a következménye amely komolyan kihat az egész Honda brand piaci tevékenységére. A McLaren is bedőlt a Honda ígéreteinek és a 100 millióknak, fellengzős alaptalan kijelentéseket és nyilatkozatokat tettek miközben a leglassabb autóval rendelkeztek. De szerencsére ennek vége. A Renault sokkal tisztességesebb motort adott eddig mint a Honda. A McLaren tisztelettudóan kommunikálja az együttműködésüket és ez a kulcs. Nem vagyok meggyőződve, hogy 2021-ben még mindig Renaultal fognak versenyezni, de nem is kizárt. Egy picit mindig felhúzol Lance amikor felemlegeted a bezzeg a Redbull a Hondával micsoda zsírkutya. Szerintem ez a Redbull az év elején még elég tetemes hátrányban volt a kasznit illetően az élétől de most kb. átugrotta a Ferrarit és a Mercit egyaránt. Holnap Maxi nem engedhet meg olyan szar rajtot mint egy hete, mert ezen a pályán a Mercit és a Ferrarit nem tudja átugrani erőből de ezt tudják Markóék is.
:mosoly:
A Honda minden tekintetben a leggyengébb motor a mezőnyben továbbra is, de a Red Bull kasznija és Verstappen zsenije miatt jobbnak tűnik, mint amilyen valójában. Egyik vagy másik tényező nélkül sehol nem lennének. Elég Gaslyt megnézni. Elfogyott az a kifogás is, hogy nincs adatmegosztás csapaton belül, ismeri Verstappen setupját, aztán ma is kapott 9 tizedet tőle. Norris ideje közelebb volt Gaslyéhoz, mint Gaslyé az ötödik helyen végzett Vetteléhez.

Senki el ne higgye, hogy a Honda most hirtelen a McLaren után talált rá valami rendkívülire, mert a Newey-Verstappen duót leszámítva nincs itt nagy titok.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.08.03. 23:34

Ma eljutottunk oda hala az egnek, hogy a motor nem is kell Verstappen labbal is hajt attol gyors a csomag :) A pilota kb. 10 szazalek az egeszben, 30 a motor 30 az auto es 30 a gumi. Na mindegy

Verstappen ugy huzta ma a wolfram csikot, hogy orom volt nezni. Gasly nem, de tuti egyfele beallaitassal mennek. Ott ultem 15 meterre toluk.

Semmi baj nincsen ezzel a Honda motorral ha van is meg hatrany eroben, az elenyeszo lasd pl Ausztria ahol az egyenesben elozte az allitolag legerosebb Ferrarit

Ugyes gyerek a Max de ez kb. Olyan, mint Schumacher 1 masodperccel mindenkinel gyorsanb by Palik. Ez a palya mindig is fekudt nekik mert nagy leszorito ero kell, hatekony csomag lassu lanyarok stb. Tipikus Red bull palya

Holnap egyebkent Merci gyozelem lesz. De nem zarok ki egy balesetet a rb merci kozott

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.08.03. 23:42

Osi balkani hangukat egyebkent. Ezertol indul minden. A perec 1000, a rantott husos szendo 2500, gyros 2500 a tobbi kaja 3000-5000. Ennek ellenere hideg a kaja. Johny vett egy sultkrumplit, kert sot de azt nem tudtak adni:))) 1500 volt a krumpli natur. Palya korul valton sekurity az ur,mara lezartak a foldutat csomor felol, figyelmeztetes nincs a palya mellol akarnak visszakuldeni az m3-ra ha sg belepod van. Tegnap amugy ez nem volt mara minden elojel nelkul kialakult... az orok paraszt modban, erzik, hogy most ket napig istenkiralyok:))

A fehernemu turi megszunt a cigo csajok a papundeklin este meg gyujtok a lovet bugyiban a reszeg kulfoldiektol:) Balkan

Tegnap bementunk autoval, kivettem az ernyot es azzal maszkaltak egesz nap. Kimentunk a palyarol, vissza nem engedtek az ernyovel. Mondtam most jottem ki ot perce ezzel az ernyovel de ha ranez a kamerara lathatja, hogy bent az emberek esetnyovel ulnek mert esik az eso. Nem engedte be a paraszt at kellett dobnom a haveromnak a keritesen. Faszkalapok!!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.04. 01:45

Bandee írta:
2019.08.03. 23:34
Ma eljutottunk oda hala az egnek, hogy a motor nem is kell Verstappen labbal is hajt attol gyors a csomag :) A pilota kb. 10 szazalek az egeszben, 30 a motor 30 az auto es 30 a gumi. Na mindegy

Verstappen ugy huzta ma a wolfram csikot, hogy orom volt nezni. Gasly nem, de tuti egyfele beallaitassal mennek. Ott ultem 15 meterre toluk.

Semmi baj nincsen ezzel a Honda motorral ha van is meg hatrany eroben, az elenyeszo lasd pl Ausztria ahol az egyenesben elozte az allitolag legerosebb Ferrarit

Ugyes gyerek a Max de ez kb. Olyan, mint Schumacher 1 masodperccel mindenkinel gyorsanb by Palik. Ez a palya mindig is fekudt nekik mert nagy leszorito ero kell, hatekony csomag lassu lanyarok stb. Tipikus Red bull palya

Holnap egyebkent Merci gyozelem lesz. De nem zarok ki egy balesetet a rb merci kozott
Nem erről van szó, én semmi ilyesmit nem írtam :)

A Honda a karakterisztikája miatt jobb az osztrák magaslati viszonyok között (a pálya 677 méterrel van a tengerszint felett). Kicsivel jobban működik a normál teljesítménykülönbségekhez képest. Emlékezz vissza, 2016-ban, amikor Button bejött ötödiknek a kaotikus időmérő után, mindenki meg volt róla győződve, hogy a futamon úgy mennek majd el mellette, mint a golyó. Ehhez képest bejött hatodiknak, ami messze Button legjobb eredménye volt az évben, 37,7 másodperccel a győztes mögött futott be, miközben Ferrari, Mercedes meg Renault motoros kocsik kört kaptak, pedig a futamon nem volt eső. Ez egyben a McLaren győzteshez képest legkisebb hátrányát is jelentette az évben.

Plusz Ausztria egészen más eset azért is, mert annak ellenére, hogy az egész versenynaptár harmadik legrövidebb pályája (Monaco a legrövidebb, a Red Bull Ring pedig csak 9 méterrel hosszabb Sao Paulónál), három DRS-zóna is van rajta, emiatt sokkal könnyebb lőtávolban maradni és előzni is rajta. Nem véletlenül mondta Vettel, hogy ezek miatt kissé Mario Kart-érzése van a pályának.

Nem értek egyet abban, hogy a Hungaroring tipikusan nagyon fekszik a Red Bullnak. Amióta a Red Bull nagycsapatnak számít (2009, tehát ez lesz a 11 magyar futam úgy, hogy a csapat az élmezőny tagja), csak kétszer nyertek magyar futamot, ebből ráadásul 2014-ben Ricciardo csak a lepattanót szedte fel, mert a Merci betlizett a káoszfutamon. Maláj futamot például ötször nyertek ugyanennyi idő alatt, papíron az sokkal jobban fekszik nekik. Persze, ezer körülménytől függenek a versenyek végkimenetelei, de az, hogy csak kettőt (és erőből csak egyet) nyertek meg az elmúlt tíz magyar versenyből, nem azt mutatja szerintem, hogy itt különösen jók lennének.

Verstappen és Gasly nyilván nem ugyanolyan beállításokkal mentek. Ilyet nem is lehet, senki sem tudna a másik beállításaival menni. Gasly Verstappen alapértelmezett setupját kapta meg pár futammal ezelőtt, onnantól már neki és a mérnökének a dolga, merre mennek tovább. Ugyanaz a helyzet, mint amikor 2012-ben Button gödörbe került és Silverstone után megkapta Hamilton alapértelmezett beállításait, abból építkezett utána. Rögtön második is lett a következő futamon, előtte meg akármit csinált, hat futamon keresztül nem tudott a nyolcadik helynél előrébb végezni – Kanadában kört kapott a győztes Hamiltontól. De ő jobban élt a setupmegosztás adta lehetőséggel, mint Gasly, mert jobb versenyző volt. Olyan ez egy kicsit, hogy megkapod ugyanazokat a hozzávalókat és a receptet, de főzni azért neked kell.

Verstappen 10%-a éppen azt jelenti, hogy maximálisan ki tudja hozni a csomagból, amit lehet. Ezt rajta kívül a mezőnyből konstansan csak Hamilton tudná megcsinálni. Ezért majdnem mindegy, hogy kik a csapattársaik, egész évet tekintve mindig alulmaradnának. Nekem például Bottas feljavult időmérős teljesítménye éppen azért gyanús, mert szerintem idén ráállt arra, hogy mivel normál körülmények között a versenyeken az elmúlt két évben az esetek 90%-ában a fasorban sem volt, most a versenybeállítások kárára fektet nagyobb hangsúlyt a kvalira, és abban bízik, hogy lenyomja időmérőn Hamilton és/vagy lerajtolja. Nem véletlen szerintem, hogy idén sokkal szorosabb az időmérős teljesítmény kettejük között, mint az elmúlt két évben (2017: 13-7 Hamiltonnak, 2018: 15-6 Hamiltonnak, idén meg 7-5 eddig). Persze, az más kérdés, hogy ezzel a megközelítéssel sem megy semmire Hamilton ellen, csak azért említettem, mert lényegében ugyanaz van, mint a Red Bull párosánál, csak nem akkora az olló, mert egyrészt a Merci fölényébe belefér, hogy Bottas Hamilton mögött lemaradva kóricáljon, akkor is második lesz, hasonló különbségnél a két Red Bull közé viszont már befér x másik kocsi, másrészt meg Bottas azért összességében jobb versenyző, mint Gasly.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.08.04. 09:36

vollebak írta:
2019.08.04. 01:45
Verstappen 10%-a éppen azt jelenti, hogy maximálisan ki tudja hozni a csomagból, amit lehet. Ezt rajta kívül a mezőnyből konstansan csak Hamilton tudná megcsinálni. Ezért majdnem mindegy, hogy kik a csapattársaik, egész évet tekintve mindig alulmaradnának.
Jelenleg a holland miatt lehet egyáltalán nézni ezt a szart. Tetszett ahogy tegnap a két csírának elkente a száját egy relatíve gyengébb csomaggal.
Senki más nincsen aki elegendő önbizalommal bír a Mercedes+lumpenceleb páros ellen, Bottast szándékosan kihagyom mert kb jópofa díszlet LH mellett.
Semmivel nem több mint anno Barichello Schumacher oldalán.

Szerintem a Ferrari is jobb mint amilyen eredményeket mostanában hoz a két versenyző, de ennyire elegendő most az önbizalmuk.
Arrivabene menesztése nagy hiba volt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.08.04. 10:17

vollebak írta:
2019.08.04. 01:45
Bandee írta:
2019.08.03. 23:34
Ma eljutottunk oda hala az egnek, hogy a motor nem is kell Verstappen labbal is hajt attol gyors a csomag :) A pilota kb. 10 szazalek az egeszben, 30 a motor 30 az auto es 30 a gumi. Na mindegy

Verstappen ugy huzta ma a wolfram csikot, hogy orom volt nezni. Gasly nem, de tuti egyfele beallaitassal mennek. Ott ultem 15 meterre toluk.

Semmi baj nincsen ezzel a Honda motorral ha van is meg hatrany eroben, az elenyeszo lasd pl Ausztria ahol az egyenesben elozte az allitolag legerosebb Ferrarit

Ugyes gyerek a Max de ez kb. Olyan, mint Schumacher 1 masodperccel mindenkinel gyorsanb by Palik. Ez a palya mindig is fekudt nekik mert nagy leszorito ero kell, hatekony csomag lassu lanyarok stb. Tipikus Red bull palya

Holnap egyebkent Merci gyozelem lesz. De nem zarok ki egy balesetet a rb merci kozott
Nem erről van szó, én semmi ilyesmit nem írtam :)

A Honda a karakterisztikája miatt jobb az osztrák magaslati viszonyok között (a pálya 677 méterrel van a tengerszint felett). Kicsivel jobban működik a normál teljesítménykülönbségekhez képest. Emlékezz vissza, 2016-ban, amikor Button bejött ötödiknek a kaotikus időmérő után, mindenki meg volt róla győződve, hogy a futamon úgy mennek majd el mellette, mint a golyó. Ehhez képest bejött hatodiknak, ami messze Button legjobb eredménye volt az évben, 37,7 másodperccel a győztes mögött futott be, miközben Ferrari, Mercedes meg Renault motoros kocsik kört kaptak, pedig a futamon nem volt eső. Ez egyben a McLaren győzteshez képest legkisebb hátrányát is jelentette az évben.

Plusz Ausztria egészen más eset azért is, mert annak ellenére, hogy az egész versenynaptár harmadik legrövidebb pályája (Monaco a legrövidebb, a Red Bull Ring pedig csak 9 méterrel hosszabb Sao Paulónál), három DRS-zóna is van rajta, emiatt sokkal könnyebb lőtávolban maradni és előzni is rajta. Nem véletlenül mondta Vettel, hogy ezek miatt kissé Mario Kart-érzése van a pályának.

Nem értek egyet abban, hogy a Hungaroring tipikusan nagyon fekszik a Red Bullnak. Amióta a Red Bull nagycsapatnak számít (2009, tehát ez lesz a 11 magyar futam úgy, hogy a csapat az élmezőny tagja), csak kétszer nyertek magyar futamot, ebből ráadásul 2014-ben Ricciardo csak a lepattanót szedte fel, mert a Merci betlizett a káoszfutamon. Maláj futamot például ötször nyertek ugyanennyi idő alatt, papíron az sokkal jobban fekszik nekik. Persze, ezer körülménytől függenek a versenyek végkimenetelei, de az, hogy csak kettőt (és erőből csak egyet) nyertek meg az elmúlt tíz magyar versenyből, nem azt mutatja szerintem, hogy itt különösen jók lennének.

Verstappen és Gasly nyilván nem ugyanolyan beállításokkal mentek. Ilyet nem is lehet, senki sem tudna a másik beállításaival menni. Gasly Verstappen alapértelmezett setupját kapta meg pár futammal ezelőtt, onnantól már neki és a mérnökének a dolga, merre mennek tovább. Ugyanaz a helyzet, mint amikor 2012-ben Button gödörbe került és Silverstone után megkapta Hamilton alapértelmezett beállításait, abból építkezett utána. Rögtön második is lett a következő futamon, előtte meg akármit csinált, hat futamon keresztül nem tudott a nyolcadik helynél előrébb végezni – Kanadában kört kapott a győztes Hamiltontól. De ő jobban élt a setupmegosztás adta lehetőséggel, mint Gasly, mert jobb versenyző volt. Olyan ez egy kicsit, hogy megkapod ugyanazokat a hozzávalókat és a receptet, de főzni azért neked kell.

Verstappen 10%-a éppen azt jelenti, hogy maximálisan ki tudja hozni a csomagból, amit lehet. Ezt rajta kívül a mezőnyből konstansan csak Hamilton tudná megcsinálni. Ezért majdnem mindegy, hogy kik a csapattársaik, egész évet tekintve mindig alulmaradnának. Nekem például Bottas feljavult időmérős teljesítménye éppen azért gyanús, mert szerintem idén ráállt arra, hogy mivel normál körülmények között a versenyeken az elmúlt két évben az esetek 90%-ában a fasorban sem volt, most a versenybeállítások kárára fektet nagyobb hangsúlyt a kvalira, és abban bízik, hogy lenyomja időmérőn Hamilton és/vagy lerajtolja. Nem véletlen szerintem, hogy idén sokkal szorosabb az időmérős teljesítmény kettejük között, mint az elmúlt két évben (2017: 13-7 Hamiltonnak, 2018: 15-6 Hamiltonnak, idén meg 7-5 eddig). Persze, az más kérdés, hogy ezzel a megközelítéssel sem megy semmire Hamilton ellen, csak azért említettem, mert lényegében ugyanaz van, mint a Red Bull párosánál, csak nem akkora az olló, mert egyrészt a Merci fölényébe belefér, hogy Bottas Hamilton mögött lemaradva kóricáljon, akkor is második lesz, hasonló különbségnél a két Red Bull közé viszont már befér x másik kocsi, másrészt meg Bottas azért összességében jobb versenyző, mint Gasly.
Lehetseges, hogy igy van vegul is logikus amiket irsz. Mindazonaltal szerintem a Honda egyaltalan nem szar, ha az lenne akkor a Maxnak - csinaljon barmit is - nem lennenek ilyen eredmenyei. Az biztos, hogy a legjobb auto a RB es ez szerintem evek ota igy van , eleg csak Ricciardo szenvedeseit megnezni miota nem az extra tapadasu autoban ul. Viszont akkor a honda csak jobb mint a rono mert tavaly azzal lattuk mi volt...
Gasly nyilvan nem az a szint mint Max de nem tudom, ennek a senki ilyen nem tudna csak Hamilton es o allitasoknak semmi ertelme nincsen es valoszinuleg nem is igazak. Nyilvan a Gasly akkora tamogatast se kap es meg sok problemaja lehet, kevesebb tapasztalata is van joval. Ezeket a senki nem tudna ugyanezt dolgokat a weber talalja ki es ugy terjednek. :)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.08.04. 10:35

vollebak írta:
2019.08.03. 23:15

A Honda minden tekintetben a leggyengébb motor a mezőnyben továbbra is, de a Red Bull kasznija és Verstappen zsenije miatt jobbnak tűnik, mint amilyen valójában. Egyik vagy másik tényező nélkül sehol nem lennének. Elég Gaslyt megnézni. Elfogyott az a kifogás is, hogy nincs adatmegosztás csapaton belül, ismeri Verstappen setupját, aztán ma is kapott 9 tizedet tőle. Norris ideje közelebb volt Gaslyéhoz, mint Gaslyé az ötödik helyen végzett Vetteléhez.

Senki el ne higgye, hogy a Honda most hirtelen a McLaren után talált rá valami rendkívülire, mert a Newey-Verstappen duót leszámítva nincs itt nagy titok.
Nagyjából egyetértek, bár szerintem a Renault motornál már lehet, hogy jobb a Honda. Renault nem is tűnik túl megbízhatónak. Kicsit túl van most lihegve a RedBull Honda VB esélye. Marko elvárásai is irreálisak, az 5 győzelem még csak csak összejöhet, de a VB... Ahhoz kb. folyamatos Merci betli kellene és mindig Max győzelem. Persze most a magyar kommentátorok és szakértők is felültek erre a vonatra és erőteljesen befolyásolják a közvéleményt.

Én azt gondolom, hogy a Meki - Honda párossal voltak problémák és nem volt korrekt mindent a Hondára kenni. Nem értek egyet RedBull-al, hogy a Honda nem vette komolyan azt a projektet, csak bohóckodtak és most kezdtek el igazán melózni. A japánok szerintem nem ilyen mentalitásúak és eleve hatalmas égés volt nekik is az a pár év, miért égették volna magukat szándékosan?

A RedBull és a Honda jobban tud együtt működni és tudtak értelmes autót tervezni a motor köré, nagyjából ennyi történt. Verstappen baromi jól ment tegnap, de emiatt VB esélyesnek titulálni nagyon elhamarkodott. Mexikó jó lehet nekik és Brazília, főleg ha esne, és kb. ennyi. Japán és Szingapúr már több esélyes, Merci mindkét helyszínen jó, Vettelnek is fekszik ez a két pálya.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.04. 10:46

Phoebe írta:
2019.08.04. 10:35
vollebak írta:
2019.08.03. 23:15

A Honda minden tekintetben a leggyengébb motor a mezőnyben továbbra is, de a Red Bull kasznija és Verstappen zsenije miatt jobbnak tűnik, mint amilyen valójában. Egyik vagy másik tényező nélkül sehol nem lennének. Elég Gaslyt megnézni. Elfogyott az a kifogás is, hogy nincs adatmegosztás csapaton belül, ismeri Verstappen setupját, aztán ma is kapott 9 tizedet tőle. Norris ideje közelebb volt Gaslyéhoz, mint Gaslyé az ötödik helyen végzett Vetteléhez.

Senki el ne higgye, hogy a Honda most hirtelen a McLaren után talált rá valami rendkívülire, mert a Newey-Verstappen duót leszámítva nincs itt nagy titok.
Nagyjából egyetértek, bár szerintem a Renault motornál már lehet, hogy jobb a Honda. Renault nem is tűnik túl megbízhatónak. Kicsit túl van most lihegve a RedBull Honda VB esélye. Marko elvárásai is irreálisak, az 5 győzelem még csak csak összejöhet, de a VB... Ahhoz kb. folyamatos Merci betli kellene és mindig Max győzelem. Persze most a magyar kommentátorok és szakértők is felültek erre a vonatra és erőteljesen befolyásolják a közvéleményt.

Én azt gondolom, hogy a Meki - Honda párossal voltak problémák és nem volt korrekt mindent a Hondára kenni. Nem értek egyet RedBull-al, hogy a Honda nem vette komolyan azt a projektet, csak bohóckodtak és most kezdtek el igazán melózni. A japánok szerintem nem ilyen mentalitásúak és eleve hatalmas égés volt nekik is az a pár év, miért égették volna magukat szándékosan?

A RedBull és a Honda jobban tud együtt működni és tudtak értelmes autót tervezni a motor köré, nagyjából ennyi történt. Verstappen baromi jól ment tegnap, de emiatt VB esélyesnek titulálni nagyon elhamarkodott. Mexikó jó lehet nekik és Brazília, főleg ha esne, és kb. ennyi. Japán és Szingapúr már több esélyes, Merci mindkét helyszínen jó, Vettelnek is fekszik ez a két pálya.
Mindenki azt mondja, hogy a McLaren szapulta a Hondát, de ez nem igaz. A McLaren türelme két sikertelen év után fogyott el. Emlékezzünk, már az első évben, mikor látható volt a Honda mellélövése, a McLaren felajánlotta a műszaki segítséget a Hondának amit a japánok elutasították.
A Hondának és a McLarennek is jobb a mostani helyzet.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.04. 10:58

Bandee írta:
2019.08.04. 10:17
Lehetseges, hogy igy van vegul is logikus amiket irsz. Mindazonaltal szerintem a Honda egyaltalan nem szar, ha az lenne akkor a Maxnak - csinaljon barmit is - nem lennenek ilyen eredmenyei. Az biztos, hogy a legjobb auto a RB es ez szerintem evek ota igy van , eleg csak Ricciardo szenvedeseit megnezni miota nem az extra tapadasu autoban ul. Viszont akkor a honda csak jobb mint a rono mert tavaly azzal lattuk mi volt...
Gasly nyilvan nem az a szint mint Max de nem tudom, ennek a senki ilyen nem tudna csak Hamilton es o allitasoknak semmi ertelme nincsen es valoszinuleg nem is igazak. Nyilvan a Gasly akkora tamogatast se kap es meg sok problemaja lehet, kevesebb tapasztalata is van joval. Ezeket a senki nem tudna ugyanezt dolgokat a weber talalja ki es ugy terjednek. :)
Pedig nem wégéék miatt gondolom így :D

Akkor úgy fogalmazok, hogy Verstappen Hamilton mellett a mezőny legtehetségesebb tagja (meg persze Norris mellett, de esetében nem is akarom tagadni, hogy elfogult vagyok :D ).

Persze, ez a „tehetség”-dolog elég megfoghatatlan, meg jellegéből adódóan mindig nehezebb valós érdemként értelmezni. Éppen azért, mert azzal születsz, és nincs ráhatásod, hogy mennyi jut belőle. De annyi biztos, hogy az elmúlt 20 évben négy versenyző volt, akiknél azonnal és egyértelműen lehetett érezni, hogy erre a kormánytekergetésre születtek: Alonso, Kimi, Hamilton és Max.

Alonso rettentően rossz érzékkel szerződött, és a személyisége is sokat ártott a karrierjének, Kimi pedig egy Prost- vagy Schumacher-féle fegyelemmel és szorgalommal sokkal többre vihette volna. Mindkét dolgot sokszor beszéltük már itt, de a lényeg, hogy veleszületett képességeket tekintve vitathatatlan, hogy különlegesek.

Jelenleg pedig Hamilton és Verstappen a két alfahím. Nagyon érdekes lenne őket egy autóban látni, és már Hamilton is utalt rá, hogy ez egy olyan kihívás, ami foglalkoztatja.

Gasly helyzete borzasztóan nehéz, egyetértek. A Red Bull hagyományosan „egyemberes” csapat volt mindig, volt csapatkedvenc, mindenféle ellentétes kommunikáció ellenére. Ez egyértelműen Max. Gasly viszont akármilyen támogatást is kap, meg akármennyi tapasztalata is van, mindettől függetlenül egyszerűen nincs Verstappen vagy Hamilton szintjén. És azt, hogy kiből lesz a cserebogár, még a csapatok sem tudják soha előre. Vandoorne, Heidfeld, régebben meg Jan Magnussen vagy Alesi messiás hírnévvel érkeztek az F1-be, butára nyerték magukat az alsóbb szériákban, aztán ilyen-olyan körülmények miatt egyszerűen nem tudtak felnőni a hype-hoz. Gasly biztosan nem ügyetlen srác.

Én arra tippelek egyébként, hogy ő ilyen Fisichella-alkat lehet. Az élcsapatoknál tapasztalt nyomás és teljesítménykényszer alatt megroppan, a középmezőnybe tartozó csapatoknál viszont lubickol. Érthető, mert utóbbi sokkal kényelmesebb, egyszerűen nem jöhet ki rosszul abból a helyzetből egy versenyző. Ha nem megy nagyot, nem villant = hát ez van, középmezőnyös kocsija van, nincsenek csodák. Ha kiugró eredményt ér el egyszer-egyszer = ez igen, micsoda tehetség. De főleg egy Red Bullnál azonnal dobogókat/győzelmeket várnak mindenkitől. Gyanús is ez a nagy fogadkozás a csapat részéről, hogy Gasly mindenképpen náluk fejezi be az évet. Nem lennék meglepve, ha a nyári szünet alatt lecserélnék.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.08.04. 11:10

Bandi, ez a "senki nem tudja, csak ő" valamikor a 90-es évek közepén kezdett terjedni még Schumiról. Ne varrd ezt is wg nyakába. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.04. 11:13

Phoebe írta:
2019.08.04. 10:35
Nagyjából egyetértek, bár szerintem a Renault motornál már lehet, hogy jobb a Honda. Renault nem is tűnik túl megbízhatónak. Kicsit túl van most lihegve a RedBull Honda VB esélye. Marko elvárásai is irreálisak, az 5 győzelem még csak csak összejöhet, de a VB... Ahhoz kb. folyamatos Merci betli kellene és mindig Max győzelem. Persze most a magyar kommentátorok és szakértők is felültek erre a vonatra és erőteljesen befolyásolják a közvéleményt.

Én azt gondolom, hogy a Meki - Honda párossal voltak problémák és nem volt korrekt mindent a Hondára kenni. Nem értek egyet RedBull-al, hogy a Honda nem vette komolyan azt a projektet, csak bohóckodtak és most kezdtek el igazán melózni. A japánok szerintem nem ilyen mentalitásúak és eleve hatalmas égés volt nekik is az a pár év, miért égették volna magukat szándékosan?

A RedBull és a Honda jobban tud együtt működni és tudtak értelmes autót tervezni a motor köré, nagyjából ennyi történt. Verstappen baromi jól ment tegnap, de emiatt VB esélyesnek titulálni nagyon elhamarkodott. Mexikó jó lehet nekik és Brazília, főleg ha esne, és kb. ennyi. Japán és Szingapúr már több esélyes, Merci mindkét helyszínen jó, Vettelnek is fekszik ez a két pálya.
Talán sosem derül már ki, pontosan miért is sikerült katasztrofálisra a McLaren-Honda felélesztési kísérlete. De Redbullal értek egyet, mindkét félnek csak jót tett a különválás. Semerre sem haladt az a projekt, most meg a McLaren és a Honda is szépen alakulgat azóta. Sokan mondogatják, hogy micsoda hibát vétett a McLaren, csak még egy évet kellett volna várniuk, de ez szerintem hülyeség. Vártak és égtek éppen eleget, ráadásul nem csak a motorral voltak gondjaik, hanem minden más tekintetben is. Részemről meg vagyok győződve arról, hogy mivel a Red Bull kasznija (megint) a mezőny legjobbja, a McLaren a Hondával nem ott és úgy tartana, ahogy a Red Bull. Valamivel előrébb lennének, mint 2015-2017 között, nyilván, de legfeljebb a Haasok környékén, és biztos vagyok benne, hogy ebben az esetben most mindenki azt mondaná, hogy hogy lehettek ilyen hülyék, hogy még egy évet adtak a Hondának, amikor csak meg kell nézni, hogy mióta vergődtek már együtt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.08.04. 11:29

vollebak írta:
2019.08.04. 11:13
Phoebe írta:
2019.08.04. 10:35
Nagyjából egyetértek, bár szerintem a Renault motornál már lehet, hogy jobb a Honda. Renault nem is tűnik túl megbízhatónak. Kicsit túl van most lihegve a RedBull Honda VB esélye. Marko elvárásai is irreálisak, az 5 győzelem még csak csak összejöhet, de a VB... Ahhoz kb. folyamatos Merci betli kellene és mindig Max győzelem. Persze most a magyar kommentátorok és szakértők is felültek erre a vonatra és erőteljesen befolyásolják a közvéleményt.

Én azt gondolom, hogy a Meki - Honda párossal voltak problémák és nem volt korrekt mindent a Hondára kenni. Nem értek egyet RedBull-al, hogy a Honda nem vette komolyan azt a projektet, csak bohóckodtak és most kezdtek el igazán melózni. A japánok szerintem nem ilyen mentalitásúak és eleve hatalmas égés volt nekik is az a pár év, miért égették volna magukat szándékosan?

A RedBull és a Honda jobban tud együtt működni és tudtak értelmes autót tervezni a motor köré, nagyjából ennyi történt. Verstappen baromi jól ment tegnap, de emiatt VB esélyesnek titulálni nagyon elhamarkodott. Mexikó jó lehet nekik és Brazília, főleg ha esne, és kb. ennyi. Japán és Szingapúr már több esélyes, Merci mindkét helyszínen jó, Vettelnek is fekszik ez a két pálya.
Talán sosem derül már ki, pontosan miért is sikerült katasztrofálisra a McLaren-Honda felélesztési kísérlete. De Redbullal értek egyet, mindkét félnek csak jót tett a különválás. Semerre sem haladt az a projekt, most meg a McLaren és a Honda is szépen alakulgat azóta. Sokan mondogatják, hogy micsoda hibát vétett a McLaren, csak még egy évet kellett volna várniuk, de ez szerintem hülyeség. Vártak és égtek éppen eleget, ráadásul nem csak a motorral voltak gondjaik, hanem minden más tekintetben is. Részemről meg vagyok győződve arról, hogy mivel a Red Bull kasznija (megint) a mezőny legjobbja, a McLaren a Hondával nem ott és úgy tartana, ahogy a Red Bull. Valamivel előrébb lennének, mint 2015-2017 között, nyilván, de legfeljebb a Haasok környékén, és biztos vagyok benne, hogy ebben az esetben most mindenki azt mondaná, hogy hogy lehettek ilyen hülyék, hogy még egy évet adtak a Hondának, amikor csak meg kell nézni, hogy mióta vergődtek már együtt.
A kiemelt részre reagálnék csak, szerintem én sem állítottam ennek az ellenkezőjét. A Meki is jó irányba tart a Honda is, vannak olyan párosok, amelyek nem működnek egyszerűen és jobb egy szakítás mindenkinek. Ha maradt volna RedBull Renault és a McLaren Honda felállás, valószínű továbbra is egy helyben toporognának, állandó lenne a feszültség, ami nem tesz jót a munkának. Nekem egyébként az sem tetszett, ahogy a Renault-t kezelte a RedBull, a VB címeiket is velük érték el, az valahogy mégis feledésbe merült. Igaz ott a sárdobálásban a Renault is partner volt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2019.08.04. 12:26-kor.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.04. 12:24

Volle és Phobe mindkettőtökkel egyetértve talán annyit fűznék hozzá, hogy a Hondának hamarabb jöttek a várt eredmények, míg a McLaren lassabban de biztosan lépdel ki a kátyúból.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.04. 12:34

Phoebe írta:
2019.08.04. 11:29
A kiemelt részre reagálnék csak, szerintem én sem állítottam ennek az ellenkezőjét. A Meki is jó irányba tart a Honda is, vannak olyan párosok, amelyek nem működnek egyszerűen és jobb egy szakítás mindenkinek. Ha maradt volna RedBull Renault és a McLaren Honda felállás, valószínű továbbra is egy helyben toporognának, állandó lenne a feszültség, ami nem tesz jót a munkának. Nekem egyébként az sem tetszett, ahogy a Renault-t kezelte a RedBull, a VB címeiket is velük érték el, az valahogy mégis feledésbe merült. Igaz ott a sárdobálásban a Renault is partner volt.
Persze, nem is úgy értettem, hogy mást írtál volna, inkább arra próbáltam utalni, hogy szerintem is jó döntés volt a válás, mert meggyőződésem, hogy ellenkező esetben még mindig az lenne a narratíva, hogy a McLaren lúzerkedik a Hondával, bezzeg, ha váltottak volna a Renault-ra, akkor talán...

Szóval látva a Honda szereplését a Red Bullal, sokan elhibázott lépésnek tartják, hogy a McLaren motorpartnert cserélt, pedig szerintem ahogy ti is mondjátok, éppen ellenkező a helyzet, a lehető legjobb döntés volt ez minden érintett számára.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.04. 12:55

vollebak írta:
2019.08.04. 12:34
Phoebe írta:
2019.08.04. 11:29
A kiemelt részre reagálnék csak, szerintem én sem állítottam ennek az ellenkezőjét. A Meki is jó irányba tart a Honda is, vannak olyan párosok, amelyek nem működnek egyszerűen és jobb egy szakítás mindenkinek. Ha maradt volna RedBull Renault és a McLaren Honda felállás, valószínű továbbra is egy helyben toporognának, állandó lenne a feszültség, ami nem tesz jót a munkának. Nekem egyébként az sem tetszett, ahogy a Renault-t kezelte a RedBull, a VB címeiket is velük érték el, az valahogy mégis feledésbe merült. Igaz ott a sárdobálásban a Renault is partner volt.
Persze, nem is úgy értettem, hogy mást írtál volna, inkább arra próbáltam utalni, hogy szerintem is jó döntés volt a válás, mert meggyőződésem, hogy ellenkező esetben még mindig az lenne a narratíva, hogy a McLaren lúzerkedik a Hondával, bezzeg, ha váltottak volna a Renault-ra, akkor talán...

Szóval látva a Honda szereplését a Red Bullal, sokan elhibázott lépésnek tartják, hogy a McLaren motorpartnert cserélt, pedig szerintem ahogy ti is mondjátok, éppen ellenkező a helyzet, a lehető legjobb döntés volt ez minden érintett számára.
Pontosan. A McLaren topicokban is ekként vélekedett a nagy többség. De kanyarodjunk vissza a mai futamhoz mielőtt megrovást kapunk.
Örülök neki, hogy várhatóan napos jó időben futnak az F-1-esek. A Renaultnál motort cseréltek Ricsi autójában, ez egy logikus döntés volt, nem sokat, konkrétan egy helyet buktak vele. A Mercik szerintem ledarálják Maxit aki mint megtudtuk az édesapjától nem nagyképű, hanem elképesztően magabiztos.
(:v
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.04. 13:29

Na, Bandi most fog kitérni a hitéből (:v

Rosberg is wégé közvetítései nézheti, mert most jelent meg egy általa írt cikk az autosport.com-on, „Öt ok, amiért Verstappen a mezőny legjobbja” címmel :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.08.04. 13:52

vollebak írta:
2019.08.04. 13:29
Na, Bandi most fog kitérni a hitéből (:v

Rosberg is wégé közvetítései nézheti, mert most jelent meg egy általa írt cikk az autosport.com-on, „Öt ok, amiért Verstappen a mezőny legjobbja” címmel :D
Erdekes amit a magabiztossagrol Red Bull szerint magykepusegrol (:v mond.
Ez Kell ahhaz, hogy ne befolyasoljak a kritikak es a sajat utjat jarja. Ebbe igy meg nem gondoltam bele.
Talan ez Vettel problamaja is most.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.08.04. 13:59

vollebak írta:
2019.08.04. 10:58
De annyi biztos, hogy az elmúlt 20 évben négy versenyző volt, akiknél azonnal és egyértelműen lehetett érezni, hogy erre a kormánytekergetésre születtek: Alonso, Kimi, Hamilton és Max.
Engem nem győzőtt meg anno Kimi, és most is azt mondom, hogy nem mérhető pl Alonsohoz vagy Hamiltonhoz.
Lehet, hogy ez csak azért van mert nem annyira gátlástalan a finn mint a másik kettő és azért valljuk be, ebben a sportban is számít ez.
Szerintem Kimi főleg azért gyűjtött anno hatalmas szurkoló tábort mert az embereknek bejött ez a jégkrém-imidzs. (alszik futamok előtt, leszar mindent kb... nyilván ez nem volt így és a média rájátszott ezekre a momentumokra, de ez sokaknak tetszett.)

Más kérdés ahhoz, hog valakinek szurkoljál ahhoz jó helyen kell, jó időben lennie.
Ha épp MS-nek szurkol valaki, akkor nem fog Alonsonak vagy Kiminek, ez egyértelmű.

Maxinál jó az irány, de nem beszélhetünk arról, hogy olyan mint Alonso vagy Hamilton. Még nem...
Mindenesetre a gátlástalansága megvan és ez jó jel.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.08.04. 14:01

Jadrina írta:
2019.08.04. 13:52
Erdekes amit a magabiztossagrol Red Bull szerint magykepusegrol (:v mond.
Ez Kell ahhaz, hogy ne befolyasoljak a kritikak es a sajat utjat jarja. Ebbe igy meg nem gondoltam bele.
Talan ez Vettel problamaja is most.
Fettelnek elfogyott az önbizalma.
Nem tudni miért, elképzelhető csak az eredménytelenség miatt - de az is lehet, hogy ahogy Alonsonak, neki sem fekszik a Ferrari-csapat.
Arrivabene kirúgása és Leclerc érkezése csak tetézi a problémáit.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.04. 14:25

KépKép
Nos, az első 6 a rajtrácson használt közepesekkel fog indulni, Lando, Carlos, Romain és Kimi használt lágyon, a 11. helyezettől már változatos lesz a kép. A Pirelli szerint ezek a lehetséges gumivariációk, meglátjuk.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.08.04. 14:35

rdaneelolivaw írta:
2019.08.04. 14:01
Jadrina írta:
2019.08.04. 13:52
Erdekes amit a magabiztossagrol Red Bull szerint magykepusegrol (:v mond.
Ez Kell ahhaz, hogy ne befolyasoljak a kritikak es a sajat utjat jarja. Ebbe igy meg nem gondoltam bele.
Talan ez Vettel problamaja is most.
Fettelnek elfogyott az önbizalma.
Nem tudni miért, elképzelhető csak az eredménytelenség miatt - de az is lehet, hogy ahogy Alonsonak, neki sem fekszik a Ferrari-csapat.
Arrivabene kirúgása és Leclerc érkezése csak tetézi a problémáit.
Önbizalomproblémák is benne vannak, de egyszerűen Vettel nem olyan jó, mint amilyennek hitted. Adott körülmények között nagyszerűen tud menni, de ez sokakról elmondható. Neki ez adott volt x évig, azt maximalizálta, de én pont azért nem ekézem már, mert igazolta a róla alkotott véleményemet.

Te meg a balfasz Ecet Alonsót évekig kistáskáztátok meg fikáztátok, hogy lolol, azokkal a Ferrarikkal, amiket kapott, Vettel ezt meg azt autózta volna meg így meg úgy nyerne. Most meg itt van Vettel, és soha nem ült olyan szar Ferrarikban, mint a 2013-as vagy a 2014-es volt Alonso alatt, és mégis, a közelében sem volt annak, hogy címet nyerjen - sőt.

A Merci évek óta tartó menetelését nem figyelmen kívül hagyva, a relatív teljesítménye messze elmarad Alonso ferraris éveitől. Csak kettővel nyert több futamot Alonsónál úgy négy és fél év alatt, hogy egyetlen évben volt csak harmadik helyezett a Ferrari, mióta ő ott vezet, miközben Alonso ötéves stintje során meg csak egyszer volt egyáltalán második helyezett a Ferrari.

A magam részéről biztos vagyok benne, hogy ezekkel te is pontosan tisztában vagy, és sokkal többet vártál Vetteltől, de rá kellett jönnöd, hogy túlbecsülted. Mikor láttál Alonsótól olyan esés-kelést, mint amit Vettel 2017 Szingapúr óta bemutat? Akkor volt 30 éves, most 32, és kiégésről meg nyugdíjazásról beszél a paddock. Ha nagyon cinikus akarnék lenni, azt mondanám, hogy Vettel szempontjából no Newey = no party :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.04. 14:57

Kívánok minden fórumtársamnak egy igazán jó, izgalmas és tartalmas magyar futamot. Úgy menjünk a nyári szünetre, hogy büszkék lehessünk a Hungaroringi versenyre.
Hajrá McLaren, hajrá Lando Norris és Carlos Sainz!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.08.04. 15:03

Szánalmas volt ez a himnusz nyekergés. Csodálom, hogy a pilóták, FIA fejesek ilyen türelemmel végig tudták szenvedni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.08.04. 15:05

Lancelot írta:
2019.08.04. 15:03
Szánalmas volt ez a himnusz nyekergés. Csodálom, hogy a pilóták, FIA fejesek ilyen türelemmel végig tudták szenvedni.
Ez tényleg nem sikerült valami felemelőre, sajnos.
:szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ROLEX MAGYAR NAGYDÍJ 2019.08.02-04.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.08.04. 15:05

na hajrá! mindenkinek jó futamnézést!
szerencsére a himnuszról lemaradtam, inkább MotoGP-t tettem be eddig is :D
Kép

Lezárt