FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Mi történik a futamon?

Sima Mercedes fölény
1
6%
Hamilton ismét a dobogó tetején
2
13%
Meglepetés Bottas győzelem
1
6%
Meglepetés Ferrari győzelem
0
0 szavazat
Leclerc ismét győz
2
13%
Vettel végre győzni tud
2
13%
Red Bull győzelem
0
0 szavazat
Verstappen a dobogó tetején
0
0 szavazat
Albon élete első F1 győzelme
0
0 szavazat
Szokásos SC az első körben
0
0 szavazat
Több SC is lesz a futamon
3
19%
A Haas versenyzői kiütik egymást
1
6%
A McLaren igen dicséretes kezdés után kiesik
0
0 szavazat
Nem TOP3 csapat versenyzője győz
0
0 szavazat
Erős McLaren pontszerzés
2
13%
A Renault ismét jó helyeken végez
0
0 szavazat
Az Alfa is sok pontot gyűjt
0
0 szavazat
Meglepetés Williams pont(ok)
2
13%
10-nél kevesebb célbaérő
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 16

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 19:01

Jadrina írta:
2019.09.24. 18:59
Az a baj hogy Maxot meg mindig a 17-18 eves enje alapjan itelitek meg. Pont abban az idoszakban van amikor nagyon sokat fejlodik a jelleme is.
Ma mar o is felnottebb es fejlodik azokban a dolgokban is, amiket itt felrottal neki.
Egyetértek.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.09.24. 19:26

Jadrina írta:
2019.09.24. 18:59
Az a baj hogy Maxot meg mindig a 17-18 eves enje alapjan itelitek meg.
Nem (csak). Vettelt tavaly, 20 évesen pöckölte meg Kínában, Ricciardót szintén Azerbajdzsánban, Kimit idén Belgiumban. Nekem pont ez a legnagyobb problémám vele, nem látnám, hogy fejlődne. Maldonado-nál szerencsére okosabb, de futamot még ő is nyert.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.09.24. 19:40

Willy írta:
2019.09.24. 15:34
9_46_20 írta:
2019.09.24. 07:53
mondjuk a 33-as tényleg mocskos mód beárazná azonos technikában leclercet ezt én is így látom, pedig én nem bírom a 33-ast, és kurvára nem érdekel sem vettel, sem leclerc sem a ferrari...
amúgy most sincs semmi, alapesetben 2-2 a győzelmek száma, mert a kanadai futamelvétel az a forma1 szembeköpése volt, ordenáré módon
Magát is beárazta már azzal, hogy ötödik éve van az F1-ben és csodagyerek létére még egy vb negyedik hely a csúcs, és egy pole. Tudom, hogy nem ugyanaz a kategória, de a jelenleg kínlódó Vettel az ötödik évében már a második vb-címéért hajtott, és volt egy vb-ezüst is.

Igen, 2-2, de ebben benne van a Bahreini meghibásodás az élről, meg hogy Tapi a pályáról tolta le a győzelemért. 3-1 lenne ideális esetben. Mellesleg egy vb 2. technológiával sorra szerzi a pole-okat, többet, mint a címvédő. Szerintem ez a "beárazás" inkább fordítva zajlik. Addig tart a hype-ja amíg nem lesz egy nála fiatalabb vb-aspiráns (ami már van).
Félreértés ne essék előttem nem kell védeni sarlszt...
Kb annyira mozgatja meg érzelmi szintemet mint perez vagy stroll, kb semennyire

Oruljetek hogy jött egy igazi vb aspiráns aki mostmár tényleg letaszit mindenkit a trónról, ha meg bust lesz akkor ez van...már ott sántít a dolog hogy a volt Fiat főnök hozta akiről valami miatt az egész világ azt gondolja hogy zseni előrelátó volt miközben az autóipar egyik legnagyobb kanaanjaban csak a fiat nem keresett pénzt pedig még a ferkat isbkiarusitotta...

Tulmentunk, a 33as legalább megmozgatja az idegrendszeremet de ez a selyemfiu nem igazan

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.09.24. 19:48

Bandee írta:
2019.09.24. 16:50
Gocpont írta:
2019.09.24. 16:47
Így gondolom:
Leclerc-t eléggé félrevezette a Ferrari, mert valahogyan sejtették, hogy jön Tappancs. Leclerc saját versenymérnökének azonnal szólnia kellett volna, hogy a RedBull kijött, (és persze a csapattársa is) lépjen oda kicsit. 2-2,5 seccel gyorsabb körökre volt képes, ez tisztán látszott pl. Hülkenberg köridejéből. Hamilton azonnal kapcsolt és kezdett rámenni Leclerc-re, ebből is leeshetett volna a tantusz. Fél kör múlva már mindenkinek leesett. Vettel nem hibás és nem is volt kedvezményezett, hanem Verstappen vélt és megvalósult kiállására reagáltak. Az egész az előzetes Ferrari-taktika következménye volt. Rámozdult a RedBull, amit a Ferrari nyilván árgus szemekkel figyelt és megelőzték egy gondolattal Verstappent. Az is megérne egy misét, hogy miképp vették észre az előkészületeket... Verstappen pont ugyanúgy elévágott volna Leclerc-nek, csak Giovinazzi pár kanyaron keresztül fel tudta tartani. Vettel szerencsésebb volt, a Leclerc oldala meg vagy lassú... vagy az is Vettel oldala :-)
Ha ez igaz, akkor a verseny elején kiépíthettek volna 20-25 sec előnyt 15 kör alatt és nem kerülnek forgalomba.. Persze lehet, hogy nem bírt volna a gumi ennyit a Ferrari alatt, hogy Bertone mondja
Nem tudom, hogy igaz-e, de körökön keresztül bő 1.49-eseket ment, miközben Hülkenberg (aki épp felzárkózott fehér gumin) bőven 1.48-elejét, olykor 1.47-is. (a középmezőny több autója is verte ezeket az időket) A közvetítésben el is hangzott, hogy olyan mintha sétakocsikáznának. Mivel Carl volt elöl, tudott volna tempót menni, de ha nagyon elszakad 4-5 autó a középmezőnytől, akkor az elévágás teljesen kockázatmentes, hisz nem forgalomba megy vissza a támadó. Szerintem ezt kívánta megelőzni Leclerc. És ehhez az egészhez még az is jön, hogy a Ferrari feltételezte, hogy a kerekei a Mercihez és a RedBullhoz képest nem bírnák teljes terhelésen elég hosszú ideig. Kapóra jön ez most Leclerc-nek, mert beállíthatja úgy a szitut, hogy Vettel (vagy a Ferrari 1-2) érdekében ment extrém lassan. Szerintem ez nyilvánvalóan nem így van. :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.09.24. 20:09

9_46_20 írta:
2019.09.24. 19:40

Oruljetek hogy jött egy igazi vb aspiráns aki mostmár tényleg letaszit mindenkit a trónról, ha meg bust lesz akkor ez van...
Akkor örülnék igazán, ha a vb nem dőlt volna el. A csapat szempontja nem igazán érdekel, kamaszkorom óta tagja vagyok a "Nem veszünk Ferrarit!" klubnak :D
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.09.24. 20:27

Gocpont írta:
2019.09.24. 19:48
Bandee írta:
2019.09.24. 16:50

Ha ez igaz, akkor a verseny elején kiépíthettek volna 20-25 sec előnyt 15 kör alatt és nem kerülnek forgalomba.. Persze lehet, hogy nem bírt volna a gumi ennyit a Ferrari alatt, hogy Bertone mondja
Nem tudom, hogy igaz-e, de körökön keresztül bő 1.49-eseket ment, miközben Hülkenberg (aki épp felzárkózott fehér gumin) bőven 1.48-elejét, olykor 1.47-is. (a középmezőny több autója is verte ezeket az időket) A közvetítésben el is hangzott, hogy olyan mintha sétakocsikáznának. Mivel Carl volt elöl, tudott volna tempót menni, de ha nagyon elszakad 4-5 autó a középmezőnytől, akkor az elévágás teljesen kockázatmentes, hisz nem forgalomba megy vissza a támadó. Szerintem ezt kívánta megelőzni Leclerc. És ehhez az egészhez még az is jön, hogy a Ferrari feltételezte, hogy a kerekei a Mercihez és a RedBullhoz képest nem bírnák teljes terhelésen elég hosszú ideig. Kapóra jön ez most Leclerc-nek, mert beállíthatja úgy a szitut, hogy Vettel (vagy a Ferrari 1-2) érdekében ment extrém lassan. Szerintem ez nyilvánvalóan nem így van. :-)
Folyamatosan néztem a LT-ot és valóban nagyon lassan ment a 2 ferka. A végén felzárkózók néha gyorsabbak voltak mint ők. A Williams tempóját hozták.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.09.24. 20:55



Hogy miért nem láttuk ezt élőben a verseny alatt? Ez jó kérdés.
:angry01
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.09.24. 21:09

Redbull írta:
2019.09.24. 20:27
Gocpont írta:
2019.09.24. 19:48

Nem tudom, hogy igaz-e, de körökön keresztül bő 1.49-eseket ment, miközben Hülkenberg (aki épp felzárkózott fehér gumin) bőven 1.48-elejét, olykor 1.47-is. (a középmezőny több autója is verte ezeket az időket) A közvetítésben el is hangzott, hogy olyan mintha sétakocsikáznának. Mivel Carl volt elöl, tudott volna tempót menni, de ha nagyon elszakad 4-5 autó a középmezőnytől, akkor az elévágás teljesen kockázatmentes, hisz nem forgalomba megy vissza a támadó. Szerintem ezt kívánta megelőzni Leclerc. És ehhez az egészhez még az is jön, hogy a Ferrari feltételezte, hogy a kerekei a Mercihez és a RedBullhoz képest nem bírnák teljes terhelésen elég hosszú ideig. Kapóra jön ez most Leclerc-nek, mert beállíthatja úgy a szitut, hogy Vettel (vagy a Ferrari 1-2) érdekében ment extrém lassan. Szerintem ez nyilvánvalóan nem így van. :-)
Folyamatosan néztem a LT-ot és valóban nagyon lassan ment a 2 ferka. A végén felzárkózók néha gyorsabbak voltak mint ők. A Williams tempóját hozták.
Na, igen ez magyarázható előzetes Ferrari taktikaként. De mit gondoljunk a Ferrari Leclerc-rel kapcsolatos taktikai elgondolásához? Előre tervezték, vagy véletlenül alakult így? Mert M. Bin Ottó valami olyasmit magyarázott, hogy Verstappent kívánták levédeni, ezért cserélt Vettel előbb. Viszont az tény, hogy Vettel 40 méterrel Verstappen ELŐTT hajtott a boxba. Ha Binó igazat mondott, egyrészről figyelniük kellett az ellenfél garázsát (persze ez megoldható), másrészről viszont a logika azt diktálná, hogy szólok Charlesnak - aki az élen épp "csigatempóban" a megbeszélt taktikámat hajtja végre, hogy push! push! mert Tappancsék reagáltak és pozíciót foghatnak... de ez elvileg nem történt meg. Itt valami nem kerek, de ebben szerintem Vettel nem részes.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.24. 21:23

Jadrina írta:
2019.09.24. 18:59
Az a baj hogy Maxot meg mindig a 17-18 eves enje alapjan itelitek meg. Pont abban az idoszakban van amikor nagyon sokat fejlodik a jelleme is.
Ma mar o is felnottebb es fejlodik azokban a dolgokban is, amiket itt felrottal neki.
Leclercet meg ugye nem ismertuk 17 evesen. Csak a huszonfeletti Leclercet latjuk.
Ezt mindenki elfelejti, hogy Verstappen azon fejlődése, ami másoknak „észrevétlenül” lefut az alsóbb szériákban, a világ szeme előtt, az F1-ben történt. 1-2 éve már linkeltem azt a videót, ahogy egy alsóbb szériában Ricci és Bottas úgy lökdösték, szorították le egymást egy alsóbb kategóriában, hogy ha azt Max csinálja meg az F1-ben, akkor hetekig megy a fasztappenezés utána itt a fórumon. Senkit nem érdekelt, le volt tojva.

A másik, hogy azt is említettem már, hogy alsóbb szériákban Leclerc volt az, aki kilökte Maxot a pályáról, így nyert meg egy bajnokságot. Senkit nem érdekelt, csak a fasztappenezés megy. Nem szurkolok már neki, de ez a kettős mérce mindig bökni fogja a szemem, ahogy anno Alonso esetében is bökte, amikor Daniék nekiálltak a műsornak a balfasz Ecettel egymásra tromfolva.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.24. 21:28

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 18:54
vollebak írta:
2019.09.24. 17:52
Pontosan tudod, miről beszéltem, csak nem akarsz beleállni.
De nem értem miért kérdezed meg kb minden félévben egyszer. :)
Már válaszoltam szerintem többször is.
Nekem MS után nem volt kedvencem, Vettel sem volt az. Úgy nem ahogy MS.

Nekem az a kedvenc akiért szívből szorítok. (és izgulok érte)
MS volt ilyen, és most (még) Federer.
Tele vagyok MS merchandise cumókkal, de Fed is van dögivel. (Wilson, Nike stb)

Vetteltől semmi sincs, még egy zászló, sapka vagy póló sem.
Nagyon szurkolhattam neki. :) Tényleg. :)
Inkább élveztem ahogy szopatja Alonsót. (:v
Nem érted szerintem továbbra sem. Nem csak engem zavart a hihihaházós burtálisfölényezés, rendkívül előszeretettel gloryhunterkedtél Vettel mellett akkor, amikor a helyzete miatt futott vele a szekér, azóta meg csendben vagy. Nem tudom, vártam volna valami olyat, hogy azt mondd, hogy hát igen, 2010-2013 között azért mégsem volt minden arany, ami fénylett, de mindegy, lépjünk túl rajta :)

Azt még hozzátenném, hogy nem Vettel szopatta Alonsót, mert ahhoz a kvalitásai sosem voltak meg. Newey volt a kulcs, és a Red Bull csapatvezetése. Alonsót te sosem láttad volna, hogy egy csapatújonc Ricciardo vagy Leclerc kerékbe törje - a mostanra már sokszorosan bizonyítottan történelmi klasszis Hamilton ellen küzdött és hozott ki pontegált, ez volt a „legsúlyosabb” ilyen jellegű esete. Szerinted mit művelne egy Hamilton Vettellel csapaton belül? Kifilézné, mint egy heringet.

De megint csak, ezt te szerintem pontosan tudod, hogy Alonso sokkal magasabb szint volt, mint Vettel bármikor, és gyanítom, hogy alapvetően éppen az volt a bajod a spanyollal mindig, hogy a csúcsformás, klasszikus Schumit nagyjából nyugdíjba küldte. Ő volt a generációváltás 2006-ban, ezt sok schumis viselte nagyon nehezen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2019.09.24. 21:33-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 21:30

vollebak írta:
2019.09.24. 21:23
Ezt mindenki elfelejti, hogy Verstappen azon fejlődése, ami másoknak „észrevétlenül” lefut az alsóbb szériákban, a világ szeme előtt, az F1-ben történt. 1-2 éve már linkeltem azt a videót, ahogy egy alsóbb szériában Ricci és Bottas úgy lökdösték, szorították le egymást egy alsóbb kategóriában, hogy ha azt Max csinálja meg az F1-ben, akkor hetekig megy a fasztappenezés utána itt a fórumon. Senkit nem érdekelt, le volt tojva.

A másik, hogy azt is említettem már, hogy alsóbb szériákban Leclerc volt az, aki kilökte Maxot a pályáról, így nyert meg egy bajnokságot. Senkit nem érdekelt, csak a fasztappenezés megy. Nem szurkolok már neki, de ez a kettős mérce mindig bökni fogja a szemem, ahogy anno Alonso esetében is bökte, amikor Daniék nekiálltak a műsornak a balfasz Ecettel egymásra tromfolva.
Nagy hiba, szerintem az egyetlen csávó aki miatt érdemes még nézni ezt a szart.
Szerintem amúgy Silverstone-ban is volt egy pár véleményes manővere Löklercnek, ha ugyanazt a 33-as csinálja, akkor itt epét hánynának.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.24. 21:33

Egyébként meg Verstappen, Leclerc - amtőrök mind, Norris lesz itt a csúcs, akárki meglássa :D

Most is mit ment a futamon. Életében először vezetett Szingapúrban, egy pályán, ahol még a legnagyobb klasszisok is képesek a palánkba állni bármikor, és hibátlanul lehozta a futamot úgy, hogy az utolsó 10-12 körben az akkor már sokkal gyorsabb Gasly és Hülkenberg kergették DRS-távon belül, hatalmas nyomást helyezve rá. Mégsem remegett meg egy pillanatra sem.

Óriási potenciál ez a kis vigyori angol gyerek, majd meglátjátok. És pont ez a legjobb benne: vérprofi, kiváló munkát végez, mégis egy közvetlen, egyszerű srác. Ha nem épp egy F1-es kocsi kormányát tekergeti, meg nem mondja róla senki, hogy nem egy random nagykamasz. Mindenféle arrogancia és nagyzolás hiányzik belőle, patent a humora és magán képes a legnagyobbakat röhögni. Nagyon egyben van a srác, és neki köszönhetően újra úgy érdekel az F1, ahogy Button visszavonulása előtt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.24. 21:35

vollebak írta:
2019.09.24. 21:28
De megint csak, ezt te szerintem pontosan tudod, hogy Alonso sokkal magasabb szint volt, mint Vettel bármikor, és gyanítom, hogy alapvetően éppen az volt a bajod a spanyollal mindig, hogy a csúcsformás, klasszikus Schumit nagyjából nyugdíjba küldte. Ő volt a generációváltás 2006-ban, ezt sok schumis viselte nagyon nehezen.
Ugyanezt megírtam itt pár hónapja.
Alonso küldte MS-t nyugdíjba, mint ahogy MS Sennát (csak őt másképpen, nyilván ha nincs a baleset akkor is előbb-utóbb visszavonult volna - talán abban az évben) De jópár ilyen fiatal-öreg generációváltást elő lehetne citálni, van belőle bőven.

Figy... nem gond ha nem olvasod el a hozzászólásaimat, csak akkor ne költsünk magunktól olyan dolgokat amelyeket a másik nem írt vagy nem gondolt.
Jahogy általában ezt csinálod... OK. :) Nem gond, megszoktam.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.24. 21:35

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 21:30
vollebak írta:
2019.09.24. 21:23
Ezt mindenki elfelejti, hogy Verstappen azon fejlődése, ami másoknak „észrevétlenül” lefut az alsóbb szériákban, a világ szeme előtt, az F1-ben történt. 1-2 éve már linkeltem azt a videót, ahogy egy alsóbb szériában Ricci és Bottas úgy lökdösték, szorították le egymást egy alsóbb kategóriában, hogy ha azt Max csinálja meg az F1-ben, akkor hetekig megy a fasztappenezés utána itt a fórumon. Senkit nem érdekelt, le volt tojva.

A másik, hogy azt is említettem már, hogy alsóbb szériákban Leclerc volt az, aki kilökte Maxot a pályáról, így nyert meg egy bajnokságot. Senkit nem érdekelt, csak a fasztappenezés megy. Nem szurkolok már neki, de ez a kettős mérce mindig bökni fogja a szemem, ahogy anno Alonso esetében is bökte, amikor Daniék nekiálltak a műsornak a balfasz Ecettel egymásra tromfolva.
Nagy hiba, szerintem az egyetlen csávó aki miatt érdemes még nézni ezt a szart.
Szerintem amúgy Silverstone-ban is volt egy pár véleményes manővere Löklercnek, ha ugyanazt a 33-as csinálja, akkor itt epét hánynának.
Pontosan. Akkor az ment, hogy haha, ez az, faszt a szájába fasztappennek, jól csinálja a Lökler gyerek. Ahogy mondod, ha Verstappen csinálja, azóta is ezen pörögne a fórum.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.24. 21:36

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 21:35
vollebak írta:
2019.09.24. 21:28
De megint csak, ezt te szerintem pontosan tudod, hogy Alonso sokkal magasabb szint volt, mint Vettel bármikor, és gyanítom, hogy alapvetően éppen az volt a bajod a spanyollal mindig, hogy a csúcsformás, klasszikus Schumit nagyjából nyugdíjba küldte. Ő volt a generációváltás 2006-ban, ezt sok schumis viselte nagyon nehezen.
Ugyanezt megírtam itt pár hónapja.
Alonso küldte MS-t nyugdíjba, mint ahogy MS Sennát (csak őt másképpen, nyilván ha nincs a baleset akkor is előbb-utóbb visszavonult volna - talán abban az évben) De jópár ilyen fiatal-öreg generációváltást elő lehetne citálni, van belőle bőven.

Figy... nem gond ha nem olvasod el a hozzászólásaimat, csak akkor ne költsünk magunktól olyan dolgokat amelyeket a másik nem írt vagy nem gondolt.
Jahogy általában ezt csinálod... OK. :) Nem gond, megszoktam.
Pf, na jó, kapd be :D

(:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.24. 21:41

Norrist kiválóan összefoglalja ez a kis videó.

Lando előszeretettel szimulátorozik otthon, és erről a Twitch-en szokott streamelni. Egy WackyJacky felhasználónevű, elég ismert gamer/szimulátoros gyerek alig két nappal azután, hogy Lando elbukta a belgiumi ötödik helyet az utolsó körben (ami élete eddig legjobb F1-es helyezése lett volna), így trollkodta meg a srácot egy élő stream alatt. Lando reakciója magáért beszél – nem tudom, ki reagált volna így a mezőnyből. Képzeljétek el Alonsót vagy Hamiltont ilyen helyzetben :D

TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.09.24. 22:19

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 14:39
t-oom írta:
2019.09.24. 00:29
Lehangolo, unalmas futam, hasonló dobogoval. Talán most először sajnáltam Vettelt. Ilyen fancsali abrazattal, nem mostanában láttam futamgyőztest.
Biztos nem ugyanazt a műsort néztük.
A fickó elég hosszan ünnepeltette magát a csapattal, pacsizgatott is.
Inkább a rég nem érzett győzelem miatt volt furább mint eddig... fancsalinak semmiképpen nem nevezném.
Ki
Nem volt nagy ujj mutogatás, mint mikor még is küzdött a győzelemért. Kicsit olyan volt, mint az indianapolisi giga győzelme Schuminak, 6 autóval és csapatutasitassal...

Persze lehet, hogy csak én láttam így.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 22:28

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 17:51
Willy írta:
2019.09.24. 17:11
Pedig utána kéne, mert volt neki egy Daniel Ricciardo nevű csapattársa is, aki szintén nyert minden évben, amíg csapattársak voltak.
És jobb is volt nála, csak durván minden második futamon elszállt a kocsija.
Itt is nyílván... (:v

Erről is minimum ugyanolyan mertekben tehetett a harcsaszaju mint Ricsi, de a szandekossagot sem zarom ki. Sot en tovabb is megyek nekem az is gyanus ami iden Silverstoneban tortent.. Persze latni kene a telemetriat de el tudok kepzeni egy szandekos gazelvetelt vagy egy szokasosnal korabbi fekpontot

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 22:30

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 18:56
Willy írta:
2019.09.24. 18:18
Vissza Maxihoz, szívesen belátnám ha így lenne, de nagyon nem ezt látom. Van egy hype-ja, de közel sem arányos a tehetségével.
Persze nem azt mondom, hogy egy Lúzerberg a srác, csak jó autóval. Tud vezetni, de se versenyzői intelligencia, sem alázat nincs benne. Ezért kétlem, hogy bármikor is bajnok lesz. Legalábbis azt, hogy Leclerc előtt.
Hamilton vagy Verstappen 10-15 évente egy születik.
Szerinem Löklerc nincs ebben a klubban benne.
De szerencsere a klub nelkuled is uzemel es azok is bele kerulnek akiket Te mashova gondolsz :))

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 22:33

Willy írta:
2019.09.24. 20:09
9_46_20 írta:
2019.09.24. 19:40

Oruljetek hogy jött egy igazi vb aspiráns aki mostmár tényleg letaszit mindenkit a trónról, ha meg bust lesz akkor ez van...
Akkor örülnék igazán, ha a vb nem dőlt volna el. A csapat szempontja nem igazán érdekel, kamaszkorom óta tagja vagyok a "Nem veszünk Ferrarit!" klubnak :D
Sajnos en is, de en mas okokbol, nem telik ra :))

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 22:41

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 21:30
vollebak írta:
2019.09.24. 21:23
Ezt mindenki elfelejti, hogy Verstappen azon fejlődése, ami másoknak „észrevétlenül” lefut az alsóbb szériákban, a világ szeme előtt, az F1-ben történt. 1-2 éve már linkeltem azt a videót, ahogy egy alsóbb szériában Ricci és Bottas úgy lökdösték, szorították le egymást egy alsóbb kategóriában, hogy ha azt Max csinálja meg az F1-ben, akkor hetekig megy a fasztappenezés utána itt a fórumon. Senkit nem érdekelt, le volt tojva.

A másik, hogy azt is említettem már, hogy alsóbb szériákban Leclerc volt az, aki kilökte Maxot a pályáról, így nyert meg egy bajnokságot. Senkit nem érdekelt, csak a fasztappenezés megy. Nem szurkolok már neki, de ez a kettős mérce mindig bökni fogja a szemem, ahogy anno Alonso esetében is bökte, amikor Daniék nekiálltak a műsornak a balfasz Ecettel egymásra tromfolva.
Nagy hiba, szerintem az egyetlen csávó aki miatt érdemes még nézni ezt a szart.
Szerintem amúgy Silverstone-ban is volt egy pár véleményes manővere Löklercnek, ha ugyanazt a 33-as csinálja, akkor itt epét hánynának.
Akkor lenne egal ha parszor felkennek a palankra meg befekeznenek elotte es kiszoritanak. 10-20 ilyen es mindenki elkussolna, en is

Jadrinak abban igaza van -tobbek kozott-, hogy Leclercben is meg van a sunyisag tehat ilyen teren emberere akadt. Meg lathatunk toluk komoly akciokat ugy erzem:)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.09.24. 22:43

9_46_20 írta:
2019.09.24. 13:49
t-oom írta:
2019.09.24. 00:29
Lehangolo, unalmas futam, hasonló dobogoval. Talán most először sajnáltam Vettelt. Ilyen fancsali abrazattal, nem mostanában láttam futamgyőztest.
Akkor nagy volt otthon az öröm, mi??
Direkt kostolgatsz?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.09.24. 22:45

Bandee írta:
2019.09.24. 14:48
rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 14:39


Biztos nem ugyanazt a műsort néztük.
A fickó elég hosszan ünnepeltette magát a csapattal, pacsizgatott is.
Inkább a rég nem érzett győzelem miatt volt furább mint eddig... fancsalinak semmiképpen nem nevezném.
A legjobb ez volt:

Kép
Ez valóban őszinte volt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 22:48

t-oom írta:
2019.09.24. 22:45
Bandee írta:
2019.09.24. 14:48

A legjobb ez volt:

Kép
Ez valóban őszinte volt.
Es megerdemelt

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.09.24. 22:50

vollebak írta:
2019.09.24. 15:10
rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 14:39


Biztos nem ugyanazt a műsort néztük.
A fickó elég hosszan ünnepeltette magát a csapattal, pacsizgatott is.
Inkább a rég nem érzett győzelem miatt volt furább mint eddig... fancsalinak semmiképpen nem nevezném.
Te Dani, hova tűnt több a brutálisfölény? (:v (:v

Ez azt hiszem, valami rekord, hogy több mint huszonvalahány futamon át nyeretlen egy minimum kétszeres világbajnok úgy, hogy konstruktőri második autóban ül. Ha jól tudom, ilyen még nem volt az F1 történelmében (egyszeres bajnokokkal megesett).

Most t-oomtól függetlenül, azért valld be, hogy kurvára túlértékelted a csávót (és ne takarózz most a szokásossal, hogy téged „MS” után nem is érdekel). Tomi nyilván túlságosan is a földbe döngöli, de azt neked is látnod kell, hogy Vettel pedigréje: egy jó egyszeres bajnok, nagyjából egy-másfél tucat „saját zsíron elért” győzelemmel. A többi Newey + Webber + csapatpreferencia volt, semmi más. Pedig ment a kistáskázás meg a lolozó brutálisfölényezés évekig, most meg ott tart az ügy, hogy a „német kistáska” 32 évesen csapat által segített győzelemre szorul, mert agyonveri a fiatal csapattársa is és önerőből képtelen nyerni, és már cáfolgatnia kell a menesztéséről/visszavonulásáról szóló pletykákat.

Címek szerint Prost szintjén van, a sport történetében meg papíron csak Hamilton, Fangio és Schumi vannak előtte. Azért ez így abszurd, ezt beláthatod most már te is.
(:k

Így van, bár ettől én még szelsosegesebb vagyok, saját zsirjan egyet sem érdemel... Persze szigorúan csak is szerintem. ;)

Lezárt