FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Mi történik a futamon?

Sima Mercedes fölény
1
6%
Hamilton ismét a dobogó tetején
2
13%
Meglepetés Bottas győzelem
1
6%
Meglepetés Ferrari győzelem
0
0 szavazat
Leclerc ismét győz
2
13%
Vettel végre győzni tud
2
13%
Red Bull győzelem
0
0 szavazat
Verstappen a dobogó tetején
0
0 szavazat
Albon élete első F1 győzelme
0
0 szavazat
Szokásos SC az első körben
0
0 szavazat
Több SC is lesz a futamon
3
19%
A Haas versenyzői kiütik egymást
1
6%
A McLaren igen dicséretes kezdés után kiesik
0
0 szavazat
Nem TOP3 csapat versenyzője győz
0
0 szavazat
Erős McLaren pontszerzés
2
13%
A Renault ismét jó helyeken végez
0
0 szavazat
Az Alfa is sok pontot gyűjt
0
0 szavazat
Meglepetés Williams pont(ok)
2
13%
10-nél kevesebb célbaérő
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 16

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.09.24. 23:08

Bandee írta:
2019.09.24. 22:48
t-oom írta:
2019.09.24. 22:45

Ez valóban őszinte volt.
Es megerdemelt
Pont annyira, mint a múlt vasárnapi.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.09.24. 23:24

Egyébként egyetértek veletek, ez ugyanolyan kirakat pálya, mint montecarlo, versenyzésre alkalmatlan.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 23:25

t-oom írta:
2019.09.24. 23:08
Bandee írta:
2019.09.24. 22:48


Es megerdemelt
Pont annyira, mint a múlt vasárnapi.
Igy van. Ezert is tettem be mert eppen a fevetesed es a kerdojelezheto gyozelem passzolnak plusz meg fanboy is vagy hispan ugyileg:) ez olyan szep

De az a legundoritobb gyozelem volt ever. Barcsak visszafogottabb lett volna. Mint most Vettel, bar en ezt nem lattam tehat elhiszem neked. Ilyen esetben ez a minimum.

Ja, hogy Vettel egy normalis ember... hat igen

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.24. 23:29

t-oom írta:
2019.09.24. 23:24
Egyébként egyetértek veletek, ez ugyanolyan kirakat pálya, mint montecarlo, versenyzésre alkalmatlan.
Csak a tradicio hianyzik. Tehat megsem olyan

Szingapur olyan, mint az emirsegi rongyfeju range roverben, geparddal az anyosulesen:) van benne valami furcsa

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.25. 07:07

Bandee írta:
2019.09.24. 22:41
Akkor lenne egal ha parszor felkennek a palankra meg befekeznenek elotte es kiszoritanak. 10-20 ilyen es mindenki elkussolna, en is

Jadrinak abban igaza van -tobbek kozott-, hogy Leclercben is meg van a sunyisag tehat ilyen teren emberere akadt. Meg lathatunk toluk komoly akciokat ugy erzem:)
Alapvetően ezért is lenne érdemes nézni, nekem nincs bajom ezzel.
Az semmiképpen sem jó ha unalmas egy verseny.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.25. 07:12

Bandee írta:
2019.09.24. 23:25
De az a legundoritobb gyozelem volt ever. Barcsak visszafogottabb lett volna. Mint most Vettel, bar en ezt nem lattam tehat elhiszem neked. Ilyen esetben ez a minimum.
Ja, hogy Vettel egy normalis ember... hat igen
Amikor kipattant a verdából akkor nagyon örült a csapattal, a pódiumon visszafogottabb volt.
Nem tudjuk, hogy közben beszéltek-e Löklercsel...Ezt nem mutatták a közvetítésben.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.09.25. 08:36

vollebak írta:
2019.09.24. 21:23
Ezt mindenki elfelejti, hogy Verstappen azon fejlődése, ami másoknak „észrevétlenül” lefut az alsóbb szériákban, a világ szeme előtt, az F1-ben történt. 1-2 éve már linkeltem azt a videót, ahogy egy alsóbb szériában Ricci és Bottas úgy lökdösték, szorították le egymást egy alsóbb kategóriában, hogy ha azt Max csinálja meg az F1-ben, akkor hetekig megy a fasztappenezés utána itt a fórumon. Senkit nem érdekelt, le volt tojva.

A másik, hogy azt is említettem már, hogy alsóbb szériákban Leclerc volt az, aki kilökte Maxot a pályáról, így nyert meg egy bajnokságot. Senkit nem érdekelt, csak a fasztappenezés megy. Nem szurkolok már neki, de ez a kettős mérce mindig bökni fogja a szemem, ahogy anno Alonso esetében is bökte, amikor Daniék nekiálltak a műsornak a balfasz Ecettel egymásra tromfolva.
aki jellemzoen nem alsobb szeriazott, az kimi. lokdosodott? nem. (ja, csak egy gyereket, meg egyszer allitolag egy koncerten leharapta ozzy osbourne fejet)
ha beulok a rittzbe es ott kanallal eszem a rantotthust, nem mondhatom, hogy bocsanat, nekem ez az elso evem a forma1ben.
meg ha mar azt irod, hogy leclerc lokte ki maxot az alsobb szeriaban, akkor hat max csak ott volt az alsobb szeriaban, ahol illett volna kilokdosnie magat.
ez mar itt nem alsobb szeria, itt mar illik kessel-villaval enni a rantotthust.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.25. 10:44

mudd írta:
2019.09.25. 08:36
vollebak írta:
2019.09.24. 21:23
Ezt mindenki elfelejti, hogy Verstappen azon fejlődése, ami másoknak „észrevétlenül” lefut az alsóbb szériákban, a világ szeme előtt, az F1-ben történt. 1-2 éve már linkeltem azt a videót, ahogy egy alsóbb szériában Ricci és Bottas úgy lökdösték, szorították le egymást egy alsóbb kategóriában, hogy ha azt Max csinálja meg az F1-ben, akkor hetekig megy a fasztappenezés utána itt a fórumon. Senkit nem érdekelt, le volt tojva.

A másik, hogy azt is említettem már, hogy alsóbb szériákban Leclerc volt az, aki kilökte Maxot a pályáról, így nyert meg egy bajnokságot. Senkit nem érdekelt, csak a fasztappenezés megy. Nem szurkolok már neki, de ez a kettős mérce mindig bökni fogja a szemem, ahogy anno Alonso esetében is bökte, amikor Daniék nekiálltak a műsornak a balfasz Ecettel egymásra tromfolva.
aki jellemzoen nem alsobb szeriazott, az kimi. lokdosodott? nem. (ja, csak egy gyereket, meg egyszer allitolag egy koncerten leharapta ozzy osbourne fejet)
ha beulok a rittzbe es ott kanallal eszem a rantotthust, nem mondhatom, hogy bocsanat, nekem ez az elso evem a forma1ben.
meg ha mar azt irod, hogy leclerc lokte ki maxot az alsobb szeriaban, akkor hat max csak ott volt az alsobb szeriaban, ahol illett volna kilokdosnie magat.
ez mar itt nem alsobb szeria, itt mar illik kessel-villaval enni a rantotthust.
Kimi ebben is kivételes, a másik ilyen meg Norris. De ezt nem lehet alapul venni, Tibi. Nem ők a standard, pont fordítva.

Az az alsóbb széria = gokart. Ebből indulj ki, hogy a 2015-ös ausztrál futam előtt 18 hónappal Verstappen még gokartokban ült. Ez még annál is kevesebb, mint Kimi előszériázása, akinek ugye elhíresült módon versenyről versenyre újult meg a licence újoncként.

Tudom, hogy akármit írok, fasztappen így meg úgy lesz, ezért sem rugózom már a témán annyit, mint korábban. 2017 Texasra a mai napig előszeretettel szoktak itt utalni, hogy a faszszájú pályát levágva előzött, és hogy ez milyen dolog, meg a hiszti, amit levágott utána. Az egyik Renault ugyanott, ugyanúgy előzött egy Force Indiát aznap, négy kerékkel vagy másfél méterrel a pályát jelző csíkon kívül. Hoztam róla képet, videót is talán - kutyát nem érdekelte, a pozíciót is megtarthatta az illető, csak ment a szokásos fasztappen így, fasztappen úgy.

Tibi, ebben a történetben nekem nem Maxi a lényeg. Az zavar, de az tényleg, hogy Verstappent úgy kezelitek, mintha olyan dolgokat csinálna, amit más nem. Leclerc, az ártatlan Leclerc Silverstone-ban ugyanúgy mozgott és lökdösődött, mint ahogy állítólag csak fasztappen szokott, ugye. Az rendben volt, mert az revans és Maxban elfér a lófasz (már ez is wtf érvelés, de oké). Monzában összevissza cikázott, Hamiltont leszorította a féktávon bemozdulva, kívülre szorítva Hamiltont - mégsincs faszlerc-ezés, pedig ha bárki autóversenyzőt megkérdezel, ezt súlyosabb vétségnek tartják, mint ami miatt ti Maxot anyáztátok Ausztria kapcsán = bevetődés, kanyarkimeneti íven kiterelés, amit Hamilton ráadásul 2008 óta mesterien művel. Fasziltonozásra sem nagyon emlékszem tőletek, pedig kapásból tudnék 6-8 esetet mondani csak a Rosberggel közös éveiből, amikor megcsinálta Rosberggel.

És akkor most az olyan tagokra, mint Magnussen, Ocon, Pérez, ki sem térek, hogy mit csinálnak évek óta.

Egyszerűen zavar ez a lincshangulat, mert tényleg az van, hogy másokra nem figyeltek úgy, és nem is emlékeztek az incidensekre úgy, csak a fasztappenezés megy pavlovi reflexszel.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.09.25. 10:57

mudd írta:
2019.09.25. 08:36
vollebak írta:
2019.09.24. 21:23
Ezt mindenki elfelejti, hogy Verstappen azon fejlődése, ami másoknak „észrevétlenül” lefut az alsóbb szériákban, a világ szeme előtt, az F1-ben történt. 1-2 éve már linkeltem azt a videót, ahogy egy alsóbb szériában Ricci és Bottas úgy lökdösték, szorították le egymást egy alsóbb kategóriában, hogy ha azt Max csinálja meg az F1-ben, akkor hetekig megy a fasztappenezés utána itt a fórumon. Senkit nem érdekelt, le volt tojva.

A másik, hogy azt is említettem már, hogy alsóbb szériákban Leclerc volt az, aki kilökte Maxot a pályáról, így nyert meg egy bajnokságot. Senkit nem érdekelt, csak a fasztappenezés megy. Nem szurkolok már neki, de ez a kettős mérce mindig bökni fogja a szemem, ahogy anno Alonso esetében is bökte, amikor Daniék nekiálltak a műsornak a balfasz Ecettel egymásra tromfolva.
aki jellemzoen nem alsobb szeriazott, az kimi. lokdosodott? nem. (ja, csak egy gyereket, meg egyszer allitolag egy koncerten leharapta ozzy osbourne fejet)
ha beulok a rittzbe es ott kanallal eszem a rantotthust, nem mondhatom, hogy bocsanat, nekem ez az elso evem a forma1ben.
meg ha mar azt irod, hogy leclerc lokte ki maxot az alsobb szeriaban, akkor hat max csak ott volt az alsobb szeriaban, ahol illett volna kilokdosnie magat.
ez mar itt nem alsobb szeria, itt mar illik kessel-villaval enni a rantotthust.
Kimi 22 évesen kezdte, Max 17. Eredetileg ez volt a mondanivaló lényege.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.09.25. 11:07

ricsi, szamomra nem az volt a gaz, hogy max leszoritott boldogot, boldogtalant, hanem az, ahogy utana kommunikalta azt. mert charles kb azt mondta, hogy igen, kemeny voltam, mig max kb. azt, hogy hulyek vagytok, nem ismeritek a szabalyokat.
(amugy meg picsaszaju - by bandi, de a faszszajuert van nalam egy sorod - a forumlakok 97%a ssz-szel irta volna, bar ha valakitol, akkor toled elvartam hogy helyesen irja le)
(:k

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.25. 13:07

Jadrina írta:
2019.09.25. 10:57
mudd írta:
2019.09.25. 08:36

aki jellemzoen nem alsobb szeriazott, az kimi. lokdosodott? nem. (ja, csak egy gyereket, meg egyszer allitolag egy koncerten leharapta ozzy osbourne fejet)
ha beulok a rittzbe es ott kanallal eszem a rantotthust, nem mondhatom, hogy bocsanat, nekem ez az elso evem a forma1ben.
meg ha mar azt irod, hogy leclerc lokte ki maxot az alsobb szeriaban, akkor hat max csak ott volt az alsobb szeriaban, ahol illett volna kilokdosnie magat.
ez mar itt nem alsobb szeria, itt mar illik kessel-villaval enni a rantotthust.
Kimi 22 évesen kezdte, Max 17. Eredetileg ez volt a mondanivaló lényege.
EZ egyébként valóban így van és pl. én elismerem, hogy látni a javulás jeleit. Sokkal normálisabb, mint volt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.25. 13:09

vollebak írta:
2019.09.25. 10:44
mudd írta:
2019.09.25. 08:36

aki jellemzoen nem alsobb szeriazott, az kimi. lokdosodott? nem. (ja, csak egy gyereket, meg egyszer allitolag egy koncerten leharapta ozzy osbourne fejet)
ha beulok a rittzbe es ott kanallal eszem a rantotthust, nem mondhatom, hogy bocsanat, nekem ez az elso evem a forma1ben.
meg ha mar azt irod, hogy leclerc lokte ki maxot az alsobb szeriaban, akkor hat max csak ott volt az alsobb szeriaban, ahol illett volna kilokdosnie magat.
ez mar itt nem alsobb szeria, itt mar illik kessel-villaval enni a rantotthust.
Kimi ebben is kivételes, a másik ilyen meg Norris. De ezt nem lehet alapul venni, Tibi. Nem ők a standard, pont fordítva.

Az az alsóbb széria = gokart. Ebből indulj ki, hogy a 2015-ös ausztrál futam előtt 18 hónappal Verstappen még gokartokban ült. Ez még annál is kevesebb, mint Kimi előszériázása, akinek ugye elhíresült módon versenyről versenyre újult meg a licence újoncként.

Tudom, hogy akármit írok, fasztappen így meg úgy lesz, ezért sem rugózom már a témán annyit, mint korábban. 2017 Texasra a mai napig előszeretettel szoktak itt utalni, hogy a faszszájú pályát levágva előzött, és hogy ez milyen dolog, meg a hiszti, amit levágott utána. Az egyik Renault ugyanott, ugyanúgy előzött egy Force Indiát aznap, négy kerékkel vagy másfél méterrel a pályát jelző csíkon kívül. Hoztam róla képet, videót is talán - kutyát nem érdekelte, a pozíciót is megtarthatta az illető, csak ment a szokásos fasztappen így, fasztappen úgy.

Tibi, ebben a történetben nekem nem Maxi a lényeg. Az zavar, de az tényleg, hogy Verstappent úgy kezelitek, mintha olyan dolgokat csinálna, amit más nem. Leclerc, az ártatlan Leclerc Silverstone-ban ugyanúgy mozgott és lökdösődött, mint ahogy állítólag csak fasztappen szokott, ugye. Az rendben volt, mert az revans és Maxban elfér a lófasz (már ez is wtf érvelés, de oké). Monzában összevissza cikázott, Hamiltont leszorította a féktávon bemozdulva, kívülre szorítva Hamiltont - mégsincs faszlerc-ezés, pedig ha bárki autóversenyzőt megkérdezel, ezt súlyosabb vétségnek tartják, mint ami miatt ti Maxot anyáztátok Ausztria kapcsán = bevetődés, kanyarkimeneti íven kiterelés, amit Hamilton ráadásul 2008 óta mesterien művel. Fasziltonozásra sem nagyon emlékszem tőletek, pedig kapásból tudnék 6-8 esetet mondani csak a Rosberggel közös éveiből, amikor megcsinálta Rosberggel.

És akkor most az olyan tagokra, mint Magnussen, Ocon, Pérez, ki sem térek, hogy mit csinálnak évek óta.

Egyszerűen zavar ez a lincshangulat, mert tényleg az van, hogy másokra nem figyeltek úgy, és nem is emlékeztek az incidensekre úgy, csak a fasztappenezés megy pavlovi reflexszel.
Én mindig is mondtam, hogy Perez és Magnussen az F1 két gyökere. Tartom is. Csak a pontosítás kedvéért. Viszont ők legalább nem csak a pályán, hanem azon kívül is:) (:u ovon meg elemeht a picsába, amiért tavaly nem verte szájba a Verstappent amikor pattogott neki.) Bár azzal a testtel...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.25. 13:19

Bandee írta:
2019.09.25. 13:09
Én mindig is mondtam, hogy Perez és Magnussen az F1 két gyökere. Tartom is. Csak a pontosítás kedvéért. Viszont ők legalább nem csak a pályán, hanem azon kívül is:) (:u ovon meg elemeht a picsába, amiért tavaly nem verte szájba a Verstappent amikor pattogott neki.) Bár azzal a testtel...
Egyébként Bandi, ezt már korábban sem értettem. Ugye 1993 Japánban Senna Irvine-t azért ütötte meg ököllel, mert Irvine szabályosan visszavette a verseny végén az addigra visszalassuló Sennától a körét. Sennának ez nem tetszett, pedig Irvine szabályosan csinálta, amit, és Senna gond nélkül nyerte is a versenyt aztán. Tavaly Brazíliában Ocon viszont lekörözöttként ütötte ki a versenyt vezető Verstappent.

Most akkor a logikád szerint vagy Irvine-nak kellett volna Sennát megütnie, vagy Verstappennek Ocont. De az nem áll össze, hogy 1993 Suzuka kapcsán Sennának volt szerinted igaza, tavaly Brazíliában viszont Oconnak kellett volna Verstappent szájba verni ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.09.25. 13:26

ricsi, ott max magat utotte ki.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.09.25. 13:32

rdaneelolivaw írta:
2019.09.24. 18:56
Hamilton vagy Verstappen 10-15 évente egy születik.
Szerinem Löklerc nincs ebben a klubban benne.
Hamilton kétségtelen, Verstappen ennek még nem sok jelét mutatta.

Azt se állítom, hogy Leclerc ide tartozik, de ha Tappancs igen, akkor ő is.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.25. 13:52

mudd írta:
2019.09.25. 13:26
ricsi, ott max magat utotte ki.
Tibi, ne már :(

„Azt hiszem, ha egy kör hátrányban vagy, nem szabadna megtámadnod a versenyt vezetőt a második kanyar belső ívén. Ilyen esetben semmi joga a lekörözöttnek beleahajtania a versenyben vezető versenyző kocsijának az oldalába.”

Most akkor Brundle is fasztappen-szurkoló? (:y
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.25. 14:31

vollebak írta:
2019.09.25. 13:19
Bandee írta:
2019.09.25. 13:09
Én mindig is mondtam, hogy Perez és Magnussen az F1 két gyökere. Tartom is. Csak a pontosítás kedvéért. Viszont ők legalább nem csak a pályán, hanem azon kívül is:) (:u ovon meg elemeht a picsába, amiért tavaly nem verte szájba a Verstappent amikor pattogott neki.) Bár azzal a testtel...
Egyébként Bandi, ezt már korábban sem értettem. Ugye 1993 Japánban Senna Irvine-t azért ütötte meg ököllel, mert Irvine szabályosan visszavette a verseny végén az addigra visszalassuló Sennától a körét. Sennának ez nem tetszett, pedig Irvine szabályosan csinálta, amit, és Senna gond nélkül nyerte is a versenyt aztán. Tavaly Brazíliában Ocon viszont lekörözöttként ütötte ki a versenyt vezető Verstappent.

Most akkor a logikád szerint vagy Irvine-nak kellett volna Sennát megütnie, vagy Verstappennek Ocont. De az nem áll össze, hogy 1993 Suzuka kapcsán Sennának volt szerinted igaza, tavaly Brazíliában viszont Oconnak kellett volna Verstappent szájba verni ;)
Ha nem ezért, akkor másért:) Mindegy miért...

Nem a cselekményért kellett volna, hanem azért, mert oda ment neki pattogni, lökdösődni.

Nem tudom mi a konkrét Senna ügy, de biztosan úgy van ahogyan írod. Ha így volt, Senna fasz volt. Máskülönben örülnék, ha nem találnál meg minden alkalommal valami Senna dologgal mert nem ő most a téma. Persze tudom, hogy mindig tudod én mire gondolok ill. mit gondolok 1-1 ügyről:))
Sosem mondtam, hogy Senna tökéletes volt de ott és akkor szerintem a legjobb volt és én megengedem magamnak azt is, hogy úgy gondoljam, azóta se született hozzá fogható vagyis nem volt a sportban. Talán Hamilton, de neki nincsen hozzá pajtása, Senna idejében pedig volt (nem is egy). EZ van

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.25. 14:44

Bandee írta:
2019.09.25. 14:31
vollebak írta:
2019.09.25. 13:19


Egyébként Bandi, ezt már korábban sem értettem. Ugye 1993 Japánban Senna Irvine-t azért ütötte meg ököllel, mert Irvine szabályosan visszavette a verseny végén az addigra visszalassuló Sennától a körét. Sennának ez nem tetszett, pedig Irvine szabályosan csinálta, amit, és Senna gond nélkül nyerte is a versenyt aztán. Tavaly Brazíliában Ocon viszont lekörözöttként ütötte ki a versenyt vezető Verstappent.

Most akkor a logikád szerint vagy Irvine-nak kellett volna Sennát megütnie, vagy Verstappennek Ocont. De az nem áll össze, hogy 1993 Suzuka kapcsán Sennának volt szerinted igaza, tavaly Brazíliában viszont Oconnak kellett volna Verstappent szájba verni ;)
Ha nem ezért, akkor másért:) Mindegy miért...

Nem a cselekményért kellett volna, hanem azért, mert oda ment neki pattogni, lökdösődni.

Nem tudom mi a konkrét Senna ügy, de biztosan úgy van ahogyan írod. Ha így volt, Senna fasz volt. Máskülönben örülnék, ha nem találnál meg minden alkalommal valami Senna dologgal mert nem ő most a téma. Sosem mondtam, hogy tökéletes volt de ott és akkor szerintem a legjobb volt és én megengedem magamnak azt is, hogy úgy gondoljam, azóta se született hozzá fogható vagyis nem volt a sportban. Talán Hamilton, de neki nincsen hozzá pajtása, Senna idejében pedig volt (nem is egy). EZ van
Mit csináljak, ha sok mai F1-es dologról, amit kritizálnak, Senna viselt dolgai jutnak az eszembe? (:y

De nem akarlak basztatni én ezzel, félre ne érts. Egyszerűen az van, hogy mindenkit megértek, aki ekézi Verstappent, de a sennásokat nehezen, mert már Senna nővére is Maxra mondta, hogy teljesen úgy érzi, hogy Max Ayrton tökéletes reinkarnációja, mindenben - pályán, életben, viselkedésben, személyiségben is félelmetesen hasonlít mindenben az öccsére (én éppen ezért „vettem le a kezem” róla tavaly, mert ezt látom a személyiségén). Ehhez képest pedig míg Ayrtonért innen is sokan odavagytok, Maxi meg a legtöbbet szapult tag.

Ironikus, na.

De el van boronálva, nem akarlak én vegzálni, Bandi bácsi. Peace (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.09.25. 15:08

ricsi, occon sokkal gyorsabb volt a friss gumin, mente a maga versenyet a sokadik helyen. nem voltak egymas ellenfelei. max is nyugodtan engedhette volna, nem esett volna le a fejerol a korona, mert visszavette a kort. de nem, razarta az ivet, aztan csodalkozott. max volt az idiota, reagalnia sem szabadott volna - mert attol csak kiesik az adott ritmusbol, lereszel fel mm gumit amire mar vigyaznia kene, stb.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.25. 15:11

mudd írta:
2019.09.25. 15:08
ricsi, occon sokkal gyorsabb volt a friss gumin, mente a maga versenyet a sokadik helyen. nem voltak egymas ellenfelei. max is nyugodtan engedhette volna, nem esett volna le a fejerol a korona, mert visszavette a kort. de nem, razarta az ivet, aztan csodalkozott. max volt az idiota, reagalnia sem szabadott volna - mert attol csak kiesik az adott ritmusbol, lereszel fel mm gumit amire mar vigyaznia kene, stb.
Íratlan szabály, hogy lekörözöttként neked kell figyelned és többet engedned, elemelned, ívről lemenned, bármi. Nem a versenyben vezetőnek kell figyelnie rád, mert nem versenyhelyzet van. Nem véletlenül állította egyöntetűen minden jelenlegi és exversenyző, hogy itt bizony Ocon volt a hunyó.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.09.25. 15:13

acsi! maxot vedjuk es iratlan szabalyt emlegetunk?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.09.25. 15:21

mudd írta:
2019.09.25. 15:13
acsi! maxot vedjuk es iratlan szabalyt emlegetunk?
Értem én, hogy Maxnak mindig minden esetben az anyja térgye kalácsát, Tibi, de azért ne már, hogy most tényleg szembemész mindenki véleményével, aki nem Ocon vagy a FI managementjének a tagja.

Továbbra sem tud senki olyan dolgot említeni, amit Max csinált kizárólag (pláne az elmúlt másfél évből nem), rajta kívül pedig senki. Rendben, rá vagytok kihegyezve, és amit máshova kakálnak, szerintetek az is az ő cockpitjéből bűzlik, de ezzel én nem tudok mit kezdeni, mert egyszerűen nem igaz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.09.25. 15:39

vollebak írta:
2019.09.25. 15:11
mudd írta:
2019.09.25. 15:08
ricsi, occon sokkal gyorsabb volt a friss gumin, mente a maga versenyet a sokadik helyen. nem voltak egymas ellenfelei. max is nyugodtan engedhette volna, nem esett volna le a fejerol a korona, mert visszavette a kort. de nem, razarta az ivet, aztan csodalkozott. max volt az idiota, reagalnia sem szabadott volna - mert attol csak kiesik az adott ritmusbol, lereszel fel mm gumit amire mar vigyaznia kene, stb.
Íratlan szabály, hogy lekörözöttként neked kell figyelned és többet engedned, elemelned, ívről lemenned, bármi. Nem a versenyben vezetőnek kell figyelnie rád, mert nem versenyhelyzet van. Nem véletlenül állította egyöntetűen minden jelenlegi és exversenyző, hogy itt bizony Ocon volt a hunyó.
már bocs, de nem hiszem, hogy minden versenyző egyöntetűen Ocont hibáztatta volna. nyilván most elő fogsz húzni 10-et aki őt hibáztatta, de erősen kétlem hogy az a teljes kép lenne.
joga van neki is visszavennie a körét, és ilyen esetben - nyilván figyelnie kell hogy az előzés tiszta legyen - Verstappen oldalán is van felelősség.
eltűnni nem tudsz, ha kiszorítanak/rád zárják az ajtót.
neki is nyilván tudnia kellett hogy egy gyorsabb autó közeledik, aki viszont nem veszélyes rá.
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.09.25. 20:16

vollebak írta:
2019.09.25. 15:21
mudd írta:
2019.09.25. 15:13
acsi! maxot vedjuk es iratlan szabalyt emlegetunk?
Értem én, hogy Maxnak mindig minden esetben az anyja térgye kalácsát, Tibi, de azért ne már, hogy most tényleg szembemész mindenki véleményével, aki nem Ocon vagy a FI managementjének a tagja.

Továbbra sem tud senki olyan dolgot említeni, amit Max csinált kizárólag (pláne az elmúlt másfél évből nem), rajta kívül pedig senki. Rendben, rá vagytok kihegyezve, és amit máshova kakálnak, szerintetek az is az ő cockpitjéből bűzlik, de ezzel én nem tudok mit kezdeni, mert egyszerűen nem igaz.
Minimaxnak több szabály megváltozását köszönhetjük. Korábban szabálytalan volt az a védekezés, amit ő produkált, hát megváltoztatták a szabályt. Volt még valami, amire most nem emlékszem, de hasonló a történet.
Korábban büntettek azért, amit Ausztriában csinált, akkor nem tették, hanem kijelentették, ennyi belefér. Bocsi, de Leclerc-től azért kapta aztán aztán ugyanazt a sallert Silverstone-ban, mert addigra már "szabályos" lett. Éppen ezért nem értettem, mi volt a probléma, amikor Hamiltonnal is eljátszotta. Hozzá teszem, nekem nem tetszik, hogy ilyen manővereket megengednek. Nekem ez nem F1, hanem kicsit roncsderbi.
Az apa férfi, a rezsi nő!

TNándi
gokartos
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2019.09.25. 21:39
Mi vagy?: Fisico, Perez, Vette

Re: FORMULA 1 SINGAPORE AIRLINES SINGAPORE GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: TNándi » 2019.09.25. 22:17

Tiszteletem. :)

Páran emlékeznek rám, a "balhés" nickek közé tartoztam anno, szerintem ma is az lennék (főleg Rajkó témában :)), de nem fogok sűrűn jönni, mert tudom, hogy sokan nem kedvelnek. :D

Köszi bertonénak a különreget, igazából talán most mélyültem el először itt 5 év után, és leírom, hogyan aktualizálódott bennem az f1.

Mint páran emlékeztek, anno nagy Fisichellás voltam. Azóta se drukkoltam úgy senkinek, mint neki. Tudom, nem volt tökéletes versenyző, de kis szerencsével egy vb cím azért bejöhetett volna. Hiba volt hagynia, hogy felmosórongyot csináljanak belőle, kb mint most Bottas, ő is egy félrekezelt wingman volt.

A mai mezőnyben két kedvencem van: Perez és Vettel, de szimpatikus a jobb napokat is látott Grosjean, Kvyat, az újak közül Norris. Verstappennel és Ricsivel is elvagyok.

Először Perezről, mert látom, semmire nem tartjátok. Én azt hiszem akkor léptem le innen, amikor a monacoi ütközésén Rajkóval összevesztünk. Akkor azt mondtam, hogy 50-50 volt az eset, és ez feldúlást okozott.... Ma már átgondoltam az esetet és azt mondom, hogy 90%-ban Rajkó volt a hibás. Csak az elmúlt három futamon két pont ugyanilyen balesetet produkált, Maxszal Spaban, és most Kvyattal. Bottasszal is volt ilyen, Bakuban két éve. Egyszerűen nem figyel, ha valaki mélyebbről érkezik, csont nélkül ráhúzza a másikra a kormányt. Ezt egyszer még el lehet sütni versenybalesetként (vagy a másikat köpködni), de ennyiszer nem. Nagyon örülök, hogy kirakták öt év semmittevés után a Ferrariból.

De Perezre visszatérve. Itt még mindig 2013 miatt kapja az ívet, pedig sok sok év óta az egyik legkorrektebb és legtisztább versenyzője az f1-nek. Volt az az elborulás Szingapúrban tavaly, igen, az vállalhatatlan volt, de hány ilyen volt még? Nem sok, bőven a nagyátlag alatt Ocont hagyjuk. Alsóbb szériákban is bemutatta, hogy egy kútmérgező csiga, jövőre a Rönóban folytatja a bajkeverést. Tavaly Brazília is mi volt már... az ahogy kiröhögte Verstappent, látszott milyen sunyi alak. Anno Bakuban ő nyomta Perezt a falhoz, megfosztva ezzel a csapatot egy potenciális 1-2-től.

Pereznek senki mással amúgy nem volt konfliktusa, megmentette a csapatát, ráadásul ha kitölti a 3 éves szerződését, MS mögött a második leghosszabb ideig lesz egy csapatnál az F1 történetében.

Amellett meg szerintem a mezőny top6-os pilótája is, kétszer hozott vb 7. helyet a három topcsapat mögött, tavaly 8. volt, idén sem írnám le az esélyeit, holott ez az autó csak a három nagy végsebességű pályán volt jó, ott jöttek is a pontok.

A többiek. Lökinek örök hálám, hogy az évszázad humbukját kirakta a Ferrariból, de idén sikerült egy Oconhoz hasonló kígyó imázsát megmutatnia magáról. Vettel gödörben van, igen. De ezt a futamot mesterien nyerte meg, egy 0.6 seccel lassabb boxkiállásból csinált előnyt, ment gyorsan a legfontosabb körökben. Ja és: arról mindenki elfeledkezik, hogy az élen 6 másodperces előnyt hozott össze egy Lökinél sokkal jobb előzési hullámmal. Egy percig se tűnt úgy, hogy föltartja a mögötte sunyin picsogót, inkább az ellenkezője.

Amúgy szóba került 2017 Monaco. Ott nem ez történt. Ott az élmezőnyt feltartó Rajkót hozták ki előbb, miután kijött, a még kinnlévő Vettel és Ricsi átugrották a mezőnyt, mert egész egyszerűen megszűnt az útakadály előttük. Teljesen megérdemelten nyert ott is Vettel, ahogy itt is.

Azt adom, hogy talán igazságosabb lett volna, ha Alonso és ő is 3-3 vb-t nyer, de így alakult. Az, hogy max 1 vb van benne, meg kéttucat győzelem, az vicc. Hamilton örömfutamai a domimercivel és a wingmannel mitől jobbak? Nincs vele bajom, de elmarad MS-től, ha másban nem, abban mindenképp, hogy ő csak másodjára képes azt megcsinálni, ami MS esetében új volt: ennyi ideig az élen maradni és nyerni.

Elsőre ennyit, majd még később esetleg. :)

Lezárt