FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

A Mercédesz birodalom visszavág?

1 Igen
8
62%
2 A Ferrari ezt is behúzza
4
31%
3 RedBull győzelem születik
1
8%
 
Szavazatok száma: 13

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2019.09.29. 16:06

Jadrina írta:
2019.09.29. 16:03
Bandee írta:
2019.09.29. 15:08


Sokkal szarabbak is voltak ez igaz. De iden sokkal jobbak is

En ugy erzem Vettel elt azzal az elonnyel, hogy itt elonyos a rosszabb rajtpozicio. Ez mar maskor is elofordult. Nem ertem csarl problemajat illetve igen de szerintem vert helyzetben volt

Szerintem Hamilton gyozott vlna egyebkent is
Ha igy beszeltek meg hogy ne vedekezzen mert ugyis visszakapja a poziciot akkor ertheto a problema. Meg egyebkent a Ferrari is ezt akarta csak Vettel ellenszegult.
Dontott a technika most de a harc meg nincs lejatszva.
Vettel Leclerc mogott volt mikor kiesett tehat visszakapta a helyet. A csapat megoldotta

De azt nem tudjuk mi volt megbeszelve es igazabol en nem tudom egy rajt szituaciot hogyan lehet elore megtervezni...

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.09.29. 16:16

Bandee írta:
2019.09.29. 16:06
Jadrina írta:
2019.09.29. 16:03


Ha igy beszeltek meg hogy ne vedekezzen mert ugyis visszakapja a poziciot akkor ertheto a problema. Meg egyebkent a Ferrari is ezt akarta csak Vettel ellenszegult.
Dontott a technika most de a harc meg nincs lejatszva.
Vettel Leclerc mogott volt mikor kiesett tehat visszakapta a helyet. A csapat megoldotta

De azt nem tudjuk mi volt megbeszelve es igazabol en nem tudom egy rajt szituaciot hogyan lehet elore megtervezni...
Vegul meg. Egyszer az egyik maskor a masik javara dontenek a taktikaval, ez innen nezve szep, de ha vb harc lenne ezzel a donteskeptelenseggel buknanak.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2019.09.29. 16:25

Phoebe írta:
2019.09.29. 15:02
Szegény Lance. Mindig eszembe jut, ahányszor Hamilton-t látom bukó nélkül. :D

Elég langyos verseny volt, kikerülhetne a naptárból ez a helyszín is. Vettelt nem érzem korrektnek, mondjuk pont ez bizonyítja, hogy nem a demotiváltság nála a probléma, hanem valami más.

Szerk: "félreértés volt" - persze Seb. :roll:
Vettel nagyon jól tette amit tett. Az hogy Monzában az időmérőn megszivítta Lecrec és ez retorzió nélkül maradt nincs rendjén. A másik meg hogy egy ilyen tempós pályán ha 2mp-et belassít hogy elengedje "csárlit" akkor szinte azonnal és biztos hogy Hamilton támadómezejébe juttatja magát. A legszebb az lenne ha Vettel direkt csinált volna valamit a motorral azután, hogy a saját csapata indokolatlanul kint tartotta körökig. de így legalább a karma büntette a Ferrarit, mert nem hagyja a versenyzőit versenyezni és csapatutasításokkal alázza meg őket folyamat. A legrosszabb hogy megint Hamilton nyert 223adszor hogy behúzza a tököm tudja hányadik vb címét, amire lassan már a kutya sem kiváncsi. Na ezért is kapcsoltam ki a TV-t és mentem a dolgomra azután h Vettel megállitsa VSC-t hozott. És mennyire jól tettem :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.09.29. 16:28

Nigel Hill írta:
2019.09.29. 16:25
Phoebe írta:
2019.09.29. 15:02
Szegény Lance. Mindig eszembe jut, ahányszor Hamilton-t látom bukó nélkül. :D

Elég langyos verseny volt, kikerülhetne a naptárból ez a helyszín is. Vettelt nem érzem korrektnek, mondjuk pont ez bizonyítja, hogy nem a demotiváltság nála a probléma, hanem valami más.

Szerk: "félreértés volt" - persze Seb. :roll:
Vettel nagyon jól tette amit tett. Az hogy Monzában az időmérőn megszivítta Lecrec és ez retorzió nélkül maradt nincs rendjén. A másik meg hogy egy ilyen tempós pályán ha 2mp-et belassít hogy elengedje "csárlit" akkor szinte azonnal és biztos hogy Hamilton támadómezejébe juttatja magát. A legszebb az lenne ha Vettel direkt csinált volna valamit a motorral azután, hogy a saját csapata indokolatlanul kint tartotta körökig. de így legalább a karma büntette a Ferrarit, mert nem hagyja a versenyzőit versenyezni és csapatutasításokkal alázza meg őket folyamat. A legrosszabb hogy megint Hamilton nyert 223adszor hogy behúzza a tököm tudja hányadik vb címét, amire lassan már a kutya sem kiváncsi. Na ezért is kapcsoltam ki a TV-t és mentem a dolgomra azután h Vettel megállitsa VSC-t hozott. És mennyire jól tettem :D
Monza után volt egy Szingapúr is, ahol elvettek Leclerctől egy győzelmet pedig egész hétvégén jobban ment. Szóval azzal elvben egál volt, a ki kit szivat csapaton belül játék.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.09.29. 16:42

Phoebe írta:
2019.09.29. 16:28
Nigel Hill írta:
2019.09.29. 16:25


Vettel nagyon jól tette amit tett. Az hogy Monzában az időmérőn megszivítta Lecrec és ez retorzió nélkül maradt nincs rendjén. A másik meg hogy egy ilyen tempós pályán ha 2mp-et belassít hogy elengedje "csárlit" akkor szinte azonnal és biztos hogy Hamilton támadómezejébe juttatja magát. A legszebb az lenne ha Vettel direkt csinált volna valamit a motorral azután, hogy a saját csapata indokolatlanul kint tartotta körökig. de így legalább a karma büntette a Ferrarit, mert nem hagyja a versenyzőit versenyezni és csapatutasításokkal alázza meg őket folyamat. A legrosszabb hogy megint Hamilton nyert 223adszor hogy behúzza a tököm tudja hányadik vb címét, amire lassan már a kutya sem kiváncsi. Na ezért is kapcsoltam ki a TV-t és mentem a dolgomra azután h Vettel megállitsa VSC-t hozott. És mennyire jól tettem :D
Monza után volt egy Szingapúr is, ahol elvettek Leclerctől egy győzelmet pedig egész hétvégén jobban ment. Szóval azzal elvben egál volt, a ki kit szivat csapaton belül játék.
Igy-igy.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.09.29. 16:48

1. hat, ilyen a sobiznisz
2. ennyit meg alonso se sirt a telefonba
3. akkor vettel kocsijan te'lleg van beleveremazegeszbebeleszarokhazamegyek gomb? vagy esetleg fortuna kisasszony unta el a ferrari armanykodasat?

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.09.29. 17:02

Kép
Nos ez lett a végeredmény. A SC-ok elég jól bekavartak, kinek így kinek úgy.
Lewis örömködése azért nehezen hihető, "olyan volt mint az első győzelmem...." Persze.
Az tuti, hogy már nagyon várta hogy legyőzze a Ferrarikat, ez érthető. Kezdett kínossá válni a Ferrari dominancia az utóbbi futamokon, a Hungaroringot követően. A McLaren viszont újból ellépett a Renaulttól, ez nekem jó hír.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.09.29. 17:09

Kép
(:v
Lancénak szeretettel.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.09.29. 17:24

Phoebe írta:
2019.09.29. 15:02
Szegény Lance. Mindig eszembe jut, ahányszor Hamilton-t látom bukó nélkül. :D
Ne is mondd! Hánynom kellene a frizurájától és a fülbevalóitól meg a tetkóitól. Csak beöltözve és sisakban látnám legszívesebben mindig. :szom01


Viszont a pályán nyújtott teljesítménye teljes mértékben lenyűgöző. És én azért kedvelem.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.09.29. 17:27

Phoebe írta:
2019.09.29. 16:28
[

Monza után volt egy Szingapúr is, ahol elvettek Leclerctől egy győzelmet pedig egész hétvégén jobban ment. Szóval azzal elvben egál volt, a ki kit szivat csapaton belül játék.
A mi Nigel Hillünket az ilyen apróságok nem zavarják, ha valakit savazni akar. Márpedig azt nagyon szereti.

Hamiltont mocskoló írásaira mér régen nem reagálok. Hadd fájjon neki! Remélem még sokáig szenvedteti Lewis!
:mosoly: (:i
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.09.29. 17:29

Redbull írta:
2019.09.29. 17:02
Az tuti, hogy már nagyon várta hogy legyőzze a Ferrarikat, ez érthető. Kezdett kínossá válni a Ferrari dominancia az utóbbi futamokon, a Hungaroringot követően.
Ha nincsenek az ilyen-olyan SC-k sima Ferrari 1-2 lett volna most is. Tehát a mai végeredmény ne tévesszen meg senkit! A Ferrari nagyot lépett.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.09.29. 17:30

Redbull írta:
2019.09.29. 17:09
Kép
(:v
Lancénak szeretettel.
Azt hiszem jelen állás mellett már ez az alapvető dolga. Vagy inkább pöcsöljenek ők is úgy, int a Ferrari a folytonos csapatutasításokkal?

Amúgy meg Lewis az időmérőn és a futamon is gyorsabb volt nála ÖNERŐBŐL.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.09.29. 17:37

Lancelot írta:
2019.09.29. 17:30
Redbull írta:
2019.09.29. 17:09
Kép
(:v
Lancénak szeretettel.
Azt hiszem jelen állás mellett már ez az alapvető dolga. Vagy inkább pöcsöljenek ők is úgy, int a Ferrari a folytonos csapatutasításokkal?

Amúgy meg Lewis az időmérőn és a futamon is gyorsabb volt nála ÖNERŐBŐL.
Ez nem kérdés, Bottas egy vízhordó, ami jelenleg beleillik a csapat filozófiájába. Ami azt illeti a csapatok soha nem szeretnének a pilótáik között feszültséget, ellenségeskedést. A McLaren 2007-es idénye az elrettentő példa.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.09.29. 17:39

A malaccsorda ma kétségkívül a Mercedes boxában ücsörgött. Volt már, hogy SC-k miatt csúnyán szívott pl. Lewis, de ma kifejezetten jókor jöttek. Mondjuk Russelé nem annyira, mert ott elbukta a tetemes előnyét, de így legalább nem hivatkozhat csak az SC-kre a Ferrari. A nagy motorerejű Ferrarival Leclerc-nek lett volna lehetősége a sok egyenesben Bottast legalább megelőznie, de mégsem tudta. Itt bizonyosodott be, hogy hiába bivalyerős a Ferrari motor, ha nem az élről indulnak, akkor szinte ők is tehetetlenek. Ez ma az F1 egyik rákfenéje.

Lewis ma ismét ereje teljében tündökölt. Az első etapban is tudta tartani a lépést a Ferrarikkal, ami az SC-nél helyzetbe hozta. Ha azt nem teszi, akkor hiába van SC.

A Ferrain belül egyre nő a feszültség, ahogy javulnak az eredményeik. Ezen persze nem lepődök meg, mert ez minden egyes esetben így szokott lenni. Kérdés, hova fog ez majd vezetni. Én nem bánom, ha egymással cseszegetnek ki a pilótáik vagy a csapat a pilótákkal, hiszen ellenfelek, de azért néha elgondolkodom, hogy így kell-e ennek okvetlenül történnie.

Albon teljesítménye ma nagyon tetszett. Igazán tökösen lépett át a mezőnyön. Még a jó formában lévő Toro Rosson és a javuló tendenciát mutató McLareneken is öröm volt nézni, ahogy átgázolt. Vajon mi lett volna, ha tegnap egy jó rajtpozíciót szerez. Simán az öthelyeses csapattársa elől indulhatott volna.

Nem értem Kimi amatőr hibáját. Ekkora rutinnal és azokkal az idegekkel, amikkel ő rendelkezik megmagyarázhatatlan számomra a kiugrás, hacsak nem bizonyosodik be utólag, hogy technikai hibája volt.

Ugye azért az nem lehet a véletlen műve, hogy Grosjean folyton ütközésekbe keveredik? Még akkor is felteszem ezt a kérdést, ha ma kivételesen talán vétlen volt. Nekem egy ilyen amortizáló, és a hibáját soha, semmilyen körülmények között el nem ismerő pilóta biztos nem kellene.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2019.09.29. 17:39

Phoebe írta:
2019.09.29. 16:28
Nigel Hill írta:
2019.09.29. 16:25


Vettel nagyon jól tette amit tett. Az hogy Monzában az időmérőn megszivítta Lecrec és ez retorzió nélkül maradt nincs rendjén. A másik meg hogy egy ilyen tempós pályán ha 2mp-et belassít hogy elengedje "csárlit" akkor szinte azonnal és biztos hogy Hamilton támadómezejébe juttatja magát. A legszebb az lenne ha Vettel direkt csinált volna valamit a motorral azután, hogy a saját csapata indokolatlanul kint tartotta körökig. de így legalább a karma büntette a Ferrarit, mert nem hagyja a versenyzőit versenyezni és csapatutasításokkal alázza meg őket folyamat. A legrosszabb hogy megint Hamilton nyert 223adszor hogy behúzza a tököm tudja hányadik vb címét, amire lassan már a kutya sem kiváncsi. Na ezért is kapcsoltam ki a TV-t és mentem a dolgomra azután h Vettel megállitsa VSC-t hozott. És mennyire jól tettem :D
Monza után volt egy Szingapúr is, ahol elvettek Leclerctől egy győzelmet pedig egész hétvégén jobban ment. Szóval azzal elvben egál volt, a ki kit szivat csapaton belül játék.
Nem. Az a csapat jóvátétele volt és nem retorzió. Azt mondom még egyszer itt a csapat baszta el, hogy nem hagyják a pilótáikat azt tenni amit akarnak: versenyezni. Mert így szépen be fognak tartogatni egymásnak, amíg a végén elszakad a cérna.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2019.09.29. 17:42

Lancelot írta:
2019.09.29. 17:27
Phoebe írta:
2019.09.29. 16:28
[

Monza után volt egy Szingapúr is, ahol elvettek Leclerctől egy győzelmet pedig egész hétvégén jobban ment. Szóval azzal elvben egál volt, a ki kit szivat csapaton belül játék.
A mi Nigel Hillünket az ilyen apróságok nem zavarják, ha valakit savazni akar. Márpedig azt nagyon szereti.

Hamiltont mocskoló írásaira mér régen nem reagálok. Hadd fájjon neki! Remélem még sokáig szenvedteti Lewis!
:mosoly: (:i
Ki kérte hogy reagálj rám akármit is? :D Már réges-régen elengedtelek a faszságaiddal együtt.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2019.09.29. 17:43

mudd írta:
2019.09.29. 16:48
1. hat, ilyen a sobiznisz
2. ennyit meg alonso se sirt a telefonba
3. akkor vettel kocsijan te'lleg van beleveremazegeszbebeleszarokhazamegyek gomb? vagy esetleg fortuna kisasszony unta el a ferrari armanykodasat?
Valamiért ez nekem is megfordult a fejembe :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.09.29. 17:45

Nigel Hill írta:
2019.09.29. 17:42

Ki kérte hogy reagálj rám akármit is? :D Már réges-régen elengedtelek a faszságaiddal együtt.
(:u (:u (:u
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.09.29. 18:00

Lancelot írta:
2019.09.29. 17:39
A malaccsorda ma kétségkívül a Mercedes boxában ücsörgött. Volt már, hogy SC-k miatt csúnyán szívott pl. Lewis, de ma kifejezetten jókor jöttek. Mondjuk Russelé nem annyira, mert ott elbukta a tetemes előnyét, de így legalább nem hivatkozhat csak az SC-kre a Ferrari. A nagy motorerejű Ferrarival Leclerc-nek lett volna lehetősége a sok egyenesben Bottast legalább megelőznie, de mégsem tudta. Itt bizonyosodott be, hogy hiába bivalyerős a Ferrari motor, ha nem az élről indulnak, akkor szinte ők is tehetetlenek. Ez ma az F1 egyik rákfenéje.

Lewis ma ismét ereje teljében tündökölt. Az első etapban is tudta tartani a lépést a Ferrarikkal, ami az SC-nél helyzetbe hozta. Ha azt nem teszi, akkor hiába van SC.

A Ferrain belül egyre nő a feszültség, ahogy javulnak az eredményeik. Ezen persze nem lepődök meg, mert ez minden egyes esetben így szokott lenni. Kérdés, hova fog ez majd vezetni. Én nem bánom, ha egymással cseszegetnek ki a pilótáik vagy a csapat a pilótákkal, hiszen ellenfelek, de azért néha elgondolkodom, hogy így kell-e ennek okvetlenül történnie.

Albon teljesítménye ma nagyon tetszett. Igazán tökösen lépett át a mezőnyön. Még a jó formában lévő Toro Rosson és a javuló tendenciát mutató McLareneken is öröm volt nézni, ahogy átgázolt. Vajon mi lett volna, ha tegnap egy jó rajtpozíciót szerez. Simán az öthelyeses csapattársa elől indulhatott volna.

Nem értem Kimi amatőr hibáját. Ekkora rutinnal és azokkal az idegekkel, amikkel ő rendelkezik megmagyarázhatatlan számomra a kiugrás, hacsak nem bizonyosodik be utólag, hogy technikai hibája volt.

Ugye azért az nem lehet a véletlen műve, hogy Grosjean folyton ütközésekbe keveredik? Még akkor is felteszem ezt a kérdést, ha ma kivételesen talán vétlen volt. Nekem egy ilyen amortizáló, és a hibáját soha, semmilyen körülmények között el nem ismerő pilóta biztos nem kellene.
Amit a futam második felében mutatott tényleg szép volt. Viszont azt nem mutatták a közvetítésben, de nagyon sokáig csak kísérgette a két Toro Rosso-t, úgy hogy Gasly ugyanazon a keveréken volt, mint ő Kvyat pedig egyedüliként a lassabb fehér keverékkel (itt jegyezném meg, hogy a lassabb keverékkel folyamatosan 1-2 másodpercre követte Gaslyt, aztán betett neki a VSC és az SC, 2x is kijött és még így is megelőzte Gaslyt).

Lehet, nem feküdt neki a sárga gumi vagy nem tudom, de abban a periódusban nem volt meggyőző. Az a része szerintem haloványabb volt a versenyének, viszont a jól időzített kerékcserével és a lágyabb gumival szépen sáfárkodott és hiba nélkül lehozta a felzárkózást. Az ilyen szituációk megoldása pl. nem ment Gaslynak a RedBull-nál.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2019.09.29. 18:25

Lancelot írta:
2019.09.29. 13:04
....
Nem akarok összeesküvés elméletekkel élni, de...

... a szezon eleje szinte unalomba fullasztotta a F1-et a gigantikus Mercedes dominancia miatt. Ezt ártott az üzletnek is. Ráadásul azt is tudjuk, a Ferrari mennyire kedvezményezett a F1-ben. Azt el tudom képzelni ezért kevés képzelőerővel is, hogy döntöttek "bizonyos helyen", ennek meg kell változnia. Nem vitatom el természetesen azt a lehetőséget sem, hogy a Ferrari hirtelen megtalálta a csodát. De a csodákban már régen nem hiszek. Lehet aztán persze, hogy a kettő dolog egyszerre igaz. :mosoly:
Most elvonatkoztatok az F1 cirkusz mivoltától, mert teljesen biztos, hogy beleszólnak direkt és indirekt módon a szezon alakulásába. Belátható, hogy 15 Mercedes kettős győzelem nem tesz jót az üzletnek.
Úgy vélem, hogy a Ferrari rátalált valami pluszra, talán az új orrkúp és szárny, talán valami beállításkombináció, ami kicsit közelebb vitte őket Hamiltonhoz. Azonban az idei szezon első felében jószerével csak ott nem döntöttek pályacsúcsot, ahol épp esett az eső. Nyár óta ez megváltozott. Ha a Ferrari átugrotta volna a Mercedes-t, akkor most ők farigcsálnák az eddigi legjobb időket. Nem ugrotta át, hanem a Mercedes és szerintem a RedBull is veszített korábbi önmagához képest. Egyikre sem ez a jellemző. Valami történt, amire előbb utóbb fény derül.
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.09.29. 18:45

Nigel Hill írta:
2019.09.29. 17:39
Phoebe írta:
2019.09.29. 16:28


Monza után volt egy Szingapúr is, ahol elvettek Leclerctől egy győzelmet pedig egész hétvégén jobban ment. Szóval azzal elvben egál volt, a ki kit szivat csapaton belül játék.
Nem. Az a csapat jóvátétele volt és nem retorzió. Azt mondom még egyszer itt a csapat baszta el, hogy nem hagyják a pilótáikat azt tenni amit akarnak: versenyezni. Mert így szépen be fognak tartogatni egymásnak, amíg a végén elszakad a cérna.
Ebben mondjuk van egy jókora ellenmondás, és nem hiszem, hogy engem cáfolna. :)

Valahol ez a normális, amit látunk. Ez van, ha jön egy tehetséges és ambíciózus fiatal egy világbajnok mellé és ez lesz míg világ a világ. Az mondjuk nem meglepő, hogy a Ferrari nem tud mit kezdeni a helyzettel, bár nem is hiszem, hogy a tiszta, csapatutasítás nélküli versenyzésen kívül lenne erre más olyan megoldás, amivel egyik versenyző érdeke sem sérül.

Csak ugye ez csapat szempontból nem érdek, így marad az, hogy valamelyik fél kibújik a megbeszéltek alól, aztán utólag hímez-hámoz, hogy hát ez volt, meg az volt, meg nem értettem, meg félreértettem.

Tudom, hogy ez is a versenyzők közötti játszmázás része, és jelen esetben se Leclerc, se Vettel nem ártatlan bárány, de nekem Vettel mai ködösítése nem tetszik. Többre tartanám, ha beleállna a helyzetbe, ahelyett, hogy vigyorogva terel, hogy hát beszéltünk dolgokról, de nem akarom megmondani miről, de biztos félreértettem. Aham, persze.

Leclerc is valami hasonlót adott elő a szélárnyékozásnál, csak ott valamennyire tényleg védhető volt, hogy káosz alakult ki.

Szingapúrra visszakanyarodva. Azóta gondolkodom rajta, hogy Vettel, mondjuk belül, hogy értékelheti azt a győzelmet, tényleg örül-e neki. Valószínű hiba magamból kiindulni, de nekem bántaná az önérzetem, ha kapnék egy alamizsna győzelmet, azért, hogy helyretegyék a lelkem. Gondolom mivel versenyző, máshogy van bekövetve, jobban örül a győzelemnek, mint annak, hogyan történt, de tényleg érdekelne a dolog. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.29. 18:58

Phoebe írta:
2019.09.29. 18:45
Szingapúrra visszakanyarodva. Azóta gondolkodom rajta, hogy Vettel, mondjuk belül, hogy értékelheti azt a győzelmet, tényleg örül-e neki. Valószínű hiba magamból kiindulni, de nekem bántaná az önérzetem, ha kapnék egy alamizsna győzelmet, azért, hogy helyretegyék a lelkem. Gondolom mivel versenyző, máshogy van bekövetve, jobban örül a győzelemnek, mint annak, hogyan történt, de tényleg érdekelne a dolog. :)
Jó kérdés.
Viszont annak sem örülnél szerintem, ha úgy vennének tőled el győzelmet ahogy azt tették Montrealban. :pf02

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.09.29. 19:04

rdaneelolivaw írta:
2019.09.29. 18:58
Phoebe írta:
2019.09.29. 18:45
Szingapúrra visszakanyarodva. Azóta gondolkodom rajta, hogy Vettel, mondjuk belül, hogy értékelheti azt a győzelmet, tényleg örül-e neki. Valószínű hiba magamból kiindulni, de nekem bántaná az önérzetem, ha kapnék egy alamizsna győzelmet, azért, hogy helyretegyék a lelkem. Gondolom mivel versenyző, máshogy van bekövetve, jobban örül a győzelemnek, mint annak, hogyan történt, de tényleg érdekelne a dolog. :)
Jó kérdés.
Viszont annak sem örülnél szerintem, ha úgy vennének tőled el győzelmet ahogy azt tették Montrealban. :pf02
Azt én nem éreztem jogosnak, úgyhogy rossz embert találtál meg. :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.09.29. 19:27

Phoebe írta:
2019.09.29. 19:04
Azt én nem éreztem jogosnak, úgyhogy rossz embert találtál meg. :D
És nem is azért írtam.
Az egy rajtuk kívülálló ok miatt lett ekkora szartrágyadomb.
Viszont ha a csapat segíthet ezen túllépni mentálisan - így -, akkor szerintem megteszik. És a versenyzőt nem érdekli majd, hogyan nyerte a futamot.
Leclercs is kerülhet olyan helyzetbe amikor majd szükség lesz ilyen mesterséges segítségre (tökmindegy Vetteltől avagy mástól), és akkor majd jól jön az önbizalmának.

Szerintem nem gondolkodnak utólag azon hogyan nyertek, legalábbis a legnagyobbak nem.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 VTB RUSSIAN GRAND PRIX 2019

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2019.09.29. 19:30

Phoebe írta:
2019.09.29. 18:45
Nigel Hill írta:
2019.09.29. 17:39


Nem. Az a csapat jóvátétele volt és nem retorzió. Azt mondom még egyszer itt a csapat baszta el, hogy nem hagyják a pilótáikat azt tenni amit akarnak: versenyezni. Mert így szépen be fognak tartogatni egymásnak, amíg a végén elszakad a cérna.
Ebben mondjuk van egy jókora ellenmondás, és nem hiszem, hogy engem cáfolna. :)

Valahol ez a normális, amit látunk. Ez van, ha jön egy tehetséges és ambíciózus fiatal egy világbajnok mellé és ez lesz míg világ a világ. Az mondjuk nem meglepő, hogy a Ferrari nem tud mit kezdeni a helyzettel, bár nem is hiszem, hogy a tiszta, csapatutasítás nélküli versenyzésen kívül lenne erre más olyan megoldás, amivel egyik versenyző érdeke sem sérül.

Csak ugye ez csapat szempontból nem érdek, így marad az, hogy valamelyik fél kibújik a megbeszéltek alól, aztán utólag hímez-hámoz, hogy hát ez volt, meg az volt, meg nem értettem, meg félreértettem.

Tudom, hogy ez is a versenyzők közötti játszmázás része, és jelen esetben se Leclerc, se Vettel nem ártatlan bárány, de nekem Vettel mai ködösítése nem tetszik. Többre tartanám, ha beleállna a helyzetbe, ahelyett, hogy vigyorogva terel, hogy hát beszéltünk dolgokról, de nem akarom megmondani miről, de biztos félreértettem. Aham, persze.

Leclerc is valami hasonlót adott elő a szélárnyékozásnál, csak ott valamennyire tényleg védhető volt, hogy káosz alakult ki.

Szingapúrra visszakanyarodva. Azóta gondolkodom rajta, hogy Vettel, mondjuk belül, hogy értékelheti azt a győzelmet, tényleg örül-e neki. Valószínű hiba magamból kiindulni, de nekem bántaná az önérzetem, ha kapnék egy alamizsna győzelmet, azért, hogy helyretegyék a lelkem. Gondolom mivel versenyző, máshogy van bekövetve, jobban örül a győzelemnek, mint annak, hogyan történt, de tényleg érdekelne a dolog. :)
Én azt gondolom, hogy az csak egy csata volt, ami igazabol nem a futamgyozelemert ment, hanem a haboru resze amivel eldol ki lesz csapatot belul a vezer. Azt a csatat Vettel megnyerte hisz a csapat neki kedvezett, de a mai futam utani mosolyabol az latszott, hogy rajott ezt a csatat mas midszerekkel Kell megnyernie, mint eddig a Ferrarinal Kimi ellen. Ide kell a ravaszsag, vagy hivhatjuk sunyisagnak is.
Ha visszagondolunk Vettel multjara ez nem is all olyan tavol tole. (multi 21)
Szoval en arra szamitok lesznek itt meg esetek. Orulok, hogy felvette a kesztyut, de Kell a teljesitmeny a palyan is.

Lezárt