FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hamilton megszerzi-e a 6. VB címét?

1 Igen
2
40%
2 Nem
3
60%
 
Szavazatok száma: 5

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.10.27. 22:11

Jó hogy vége lett.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.10.27. 22:28

Kyatot 10 sec-ra büntették így nem szerzett pontot.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2019.10.28. 00:30

Phoebe írta:
2019.10.27. 16:02
Gábor Wéber
·
Verstappen hülye volt, Hamilton meg hazudik...
Ha ez fordított esetben történik, nedvesre nyalta volna Max seggét, hogy Ő semmi rosszat nem tett, mert nála sehol sem jelent meg a sárga zászló. Se fizikailag, se a kormányon... Sőt, ez megint csak a versenyállat mivoltát bizonyítja meg hasonlók.
Ahogy az elején írja Max-szel és Lewis-szal kapcsolatban, az ugyanúgy rá is vonatkozik. Nincs új a nap alatt, ergo: az elejétől fogva nyalja Max seggét és az elejétől fogva utálja Hamiltont. Hogy ez most az Alonso felé táplált érzelmei miatt van, vagy szimplán a fülbevalós fekától undorodik azt nem tudom, de szerintem inkább az első.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.10.28. 07:40

KisVadász írta:
2019.10.28. 00:30
Phoebe írta:
2019.10.27. 16:02
Ha ez fordított esetben történik, nedvesre nyalta volna Max seggét, hogy Ő semmi rosszat nem tett, mert nála sehol sem jelent meg a sárga zászló. Se fizikailag, se a kormányon... Sőt, ez megint csak a versenyállat mivoltát bizonyítja meg hasonlók.
Ahogy az elején írja Max-szel és Lewis-szal kapcsolatban, az ugyanúgy rá is vonatkozik. Nincs új a nap alatt, ergo: az elejétől fogva nyalja Max seggét és az elejétől fogva utálja Hamiltont. Hogy ez most az Alonso felé táplált érzelmei miatt van, vagy szimplán a fülbevalós fekától undorodik azt nem tudom, de szerintem inkább az első.
Miért, mit vártál?
Én már eljutottam oda, hogy olyan sas kabarénak tekintem az egészet...
Például tegnap is a vége előtt 20 körrel elkezdte, hogy vettel majd rákapcsol (nem tudom mire), de az nem tűnt fel neki, hogy 20 körig hamilton és vettel közötti táv gyakorlatilag befagyott, majd jön azzal, hogy verseny közben autóból ezredmásodperce be tudod lőni mennyire van az alőtted lévő... hát ha neki kírva, a képernyő bal oldalát figyelve nem sikerült akkor az biztos úgy van... (:v

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2019.10.28. 07:42

Na, most hogy a mercedes már biztos nem nyer semmit ebben az évben, sőt, lehet nem is tudja magát majd kvalifikálni, vajon hamilton vb lesz??

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2019.10.28. 07:52

Itt most nem működött a szándékos lassú tempozasa a Ferrarinak. Kár Max visszaeseseert, meghajthatta volna őket, ha marad az elbolyban.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.10.28. 19:33

t-oom írta:
2019.10.28. 07:52
Itt most nem működött a szándékos lassú tempozasa a Ferrarinak. Kár Max visszaeseseert, meghajthatta volna őket, ha marad az elbolyban.
Az egyetlen valamirevaló versenyző ebben a mezőnyben.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.10.28. 20:03

keF1r írta:
2019.10.28. 19:33
Az egyetlen valamirevaló versenyző ebben a mezőnyben.
Csak miatta érdemes már nézni ezt az egészet, de a szombati nap után kicsit elszabták az egészet.
A hollandot büntetni kellett, a fukszos fasz pedig megint megúszta. :D

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.10.28. 22:24

rdaneelolivaw írta:
2019.10.28. 20:03
keF1r írta:
2019.10.28. 19:33
Az egyetlen valamirevaló versenyző ebben a mezőnyben.
Csak miatta érdemes már nézni ezt az egészet, de a szombati nap után kicsit elszabták az egészet.
A hollandot büntetni kellett, a fukszos fasz pedig megint megúszta. :D
Vagyunk itt páran akik láttunk már egy - két versenyállatot. Okosakat, taktikusakat, türelmeseket, és persze türelmetleneket, bodicsekezőket egyaránt. Max az év első felében viszonylag kevés hibával, mások versenyét nem tönkretéve versenyzett. Ez ma már a múlté, visszaesett a régi önmagához. Hamilton, Vettel is tudja, el kell őt kerülni mert kiszámíthatatlan. Már gyűjthetett volna annyi tapasztalatot, hogy ez a török zúzok stílussal nem lesz világbajnok. De ne is legyen, ennél azért több kell, mindenek előtt intelligencia. Már az öreg Markó sem mindig tudja megvédeni a hülyeségeit.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.10.28. 22:40

Redbull írta:
2019.10.28. 22:24
Vagyunk itt páran akik láttunk már egy - két versenyállatot. Okosakat, taktikusakat, türelmeseket, és persze türelmetleneket, bodicsekezőket egyaránt. Max az év első felében viszonylag kevés hibával, mások versenyét nem tönkretéve versenyzett. Ez ma már a múlté, visszaesett a régi önmagához. Hamilton, Vettel is tudja, el kell őt kerülni mert kiszámíthatatlan. Már gyűjthetett volna annyi tapasztalatot, hogy ez a török zúzok stílussal nem lesz világbajnok. De ne is legyen, ennél azért több kell, mindenek előtt intelligencia. Már az öreg Markó sem mindig tudja megvédeni a hülyeségeit.
ez az 5. szezonja a forma1ben, 99 nagydijon van tul. o ilyen.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.10.28. 22:50

Redbull írta:
2019.10.28. 22:24
Ez ma már a múlté, visszaesett a régi önmagához. Hamilton, Vettel is tudja, el kell őt kerülni mert kiszámíthatatlan. Már gyűjthetett volna annyi tapasztalatot, hogy ez a török zúzok stílussal nem lesz világbajnok.
Ezt mondjuk szerintem most nagyon rosszul látod. Tegnap egyik eset sem volt az ő sara. A rajtnál tipikus rajtszituáció történt - az első kanyarban ő volt előrébb, ő volt az íven, amiből fordulva a kettesre már Hamilton lett volna jobb helyzetben, és összeértek. Ahogy Brundle mondta, én is úgy láttam, hogy mindkét kocsi megbicsaklott, épp azért, mert próbálták egymást elkerülni, aztán nem sikerült. A verseny után nem is hibáztatott senki senkit, szerintem ez sokat mond.

A defektje is olyan volt, hogy előrébb volt már az íven, Bottas elsőre nyitott is a kormányszögön, aztán mégis ráfordított. Ricciardo folyton ezt kockáztatta, hogy így beleforduljanak, de mivel a többiek nem tették, ezért ő volt a bevetődőkirály, akiről példát kéne venni. Pedig emlékezz vissza, hogy tavaly Kínában épp Bottas ellen pont ugyanígy járhatott volna, ha Bottas akkor, ott nem nyit a kormányszögön. Verstappen tegnap semmivel sem vállalt több kockázatot az előzéskor, mint tavaly Sanghajban Ricci. Aznap előzékeny volt a finn, tegnap valamiért nem. Az eredmény a felületes nézőnek = Ricciardo előzőbajnok, Verstappen meg tör-zúz, pedig ilyenkor mindig, minden esetben kell az előzött versenyző is a manőver sikeréhez.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.10.29. 07:39

vollebak írta:
2019.10.28. 22:50
Redbull írta:
2019.10.28. 22:24
Ez ma már a múlté, visszaesett a régi önmagához. Hamilton, Vettel is tudja, el kell őt kerülni mert kiszámíthatatlan. Már gyűjthetett volna annyi tapasztalatot, hogy ez a török zúzok stílussal nem lesz világbajnok.
Ezt mondjuk szerintem most nagyon rosszul látod. Tegnap egyik eset sem volt az ő sara. A rajtnál tipikus rajtszituáció történt - az első kanyarban ő volt előrébb, ő volt az íven, amiből fordulva a kettesre már Hamilton lett volna jobb helyzetben, és összeértek. Ahogy Brundle mondta, én is úgy láttam, hogy mindkét kocsi megbicsaklott, épp azért, mert próbálták egymást elkerülni, aztán nem sikerült. A verseny után nem is hibáztatott senki senkit, szerintem ez sokat mond.

A defektje is olyan volt, hogy előrébb volt már az íven, Bottas elsőre nyitott is a kormányszögön, aztán mégis ráfordított. Ricciardo folyton ezt kockáztatta, hogy így beleforduljanak, de mivel a többiek nem tették, ezért ő volt a bevetődőkirály, akiről példát kéne venni. Pedig emlékezz vissza, hogy tavaly Kínában épp Bottas ellen pont ugyanígy járhatott volna, ha Bottas akkor, ott nem nyit a kormányszögön. Verstappen tegnap semmivel sem vállalt több kockázatot az előzéskor, mint tavaly Sanghajban Ricci. Aznap előzékeny volt a finn, tegnap valamiért nem. Az eredmény a felületes nézőnek = Ricciardo előzőbajnok, Verstappen meg tör-zúz, pedig ilyenkor mindig, minden esetben kell az előzött versenyző is a manőver sikeréhez.
Nem csak 2 alkalommal ütközött azt ugye tudod
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.10.29. 08:52

Redbull írta:
2019.10.29. 07:39
vollebak írta:
2019.10.28. 22:50


Ezt mondjuk szerintem most nagyon rosszul látod. Tegnap egyik eset sem volt az ő sara. A rajtnál tipikus rajtszituáció történt - az első kanyarban ő volt előrébb, ő volt az íven, amiből fordulva a kettesre már Hamilton lett volna jobb helyzetben, és összeértek. Ahogy Brundle mondta, én is úgy láttam, hogy mindkét kocsi megbicsaklott, épp azért, mert próbálták egymást elkerülni, aztán nem sikerült. A verseny után nem is hibáztatott senki senkit, szerintem ez sokat mond.

A defektje is olyan volt, hogy előrébb volt már az íven, Bottas elsőre nyitott is a kormányszögön, aztán mégis ráfordított. Ricciardo folyton ezt kockáztatta, hogy így beleforduljanak, de mivel a többiek nem tették, ezért ő volt a bevetődőkirály, akiről példát kéne venni. Pedig emlékezz vissza, hogy tavaly Kínában épp Bottas ellen pont ugyanígy járhatott volna, ha Bottas akkor, ott nem nyit a kormányszögön. Verstappen tegnap semmivel sem vállalt több kockázatot az előzéskor, mint tavaly Sanghajban Ricci. Aznap előzékeny volt a finn, tegnap valamiért nem. Az eredmény a felületes nézőnek = Ricciardo előzőbajnok, Verstappen meg tör-zúz, pedig ilyenkor mindig, minden esetben kell az előzött versenyző is a manőver sikeréhez.
Nem csak 2 alkalommal ütközött azt ugye tudod
Miért, kivel ütközött még vasárnap? Mert te a vasárnap kapcsán írtad, hogy visszaesett erre meg arra a szintre. Az vele szemben mutatott elfogultságod abból is látszott, hogy előtte meg úgy fogalmaztál, hogy idén az év elején „viszonylag kevés hibával” vezetett a holland. Erre is kíváncsi lennék, hogy pontosan mit is jelent, mivel a nyári szünetig konkrétan egyetlen hibát sem vétett se időmérőn, se versenyen. Se mások, se a saját versenyét tönkretevő, se semmilyen hibát. Szóval konkrét példákat kérnék, hogy hol és mi is volt az a „viszonylag kevés” hibázgatás a Hungaroringig bezárólag :)

Leclerc például, akit univerzálisan kedvel itt a fórum is, sokkal több hibát vétett idén, mint Verstappen. Sőt, Verstappen legrosszabb événél is többet :) Erről senki nem beszél mégsem, te sem. Bandi az egyedüli a Verstappent kritizálók közül, aki figyeli is, és jelét adta annak, hogy képes változtatni a véleményén, nem csak pavlovi reflexszel reagál, ha meghallja Maxi nevét.

Mindegy, felesleges is bármi pozitívat szólni Verstappennel kapcsolatban, mert itt lényegében két állapot létezhet: vagy megszokásból szidod, és akkor normális ember/néző vagy, vagy pozitív dolgot is említesz vele kapcsolatban, de akkor meg csak elvtelen szoponca lehetsz :lol:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.10.29. 08:54



Bottas belső kamerás felvétele. Rejtély, hogy miért érezte úgy, hogy ráfordul mégis Verstappenre, miután először nyitott a kormányszögön.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.10.29. 09:33

vollebak írta:
2019.10.29. 08:54


Bottas belső kamerás felvétele. Rejtély, hogy miért érezte úgy, hogy ráfordul mégis Verstappenre, miután először nyitott a kormányszögön.
Azt gondolom, egyszerű a magyarázat. Bottas nyitott az íven, hogy Maxi elférjen mellette, azonban úgy gondolta, ahogy sokszor megtörtént már, majd szépen párban fordulnak tovább, aztán a jobbosban is, ahol viszont majd neki lesz kedvezőbb a helyzet. Maxi nem így gondolta, ő simán ment az íven, keresztbe autózva a pályán. Ami normál esetben tökéletes, de ha megy még melletted valaki, akkor ez sül ki belőle.
Az is látszik, hogy míg az elől haladó McLaren normál ívet választott, maxi sokkal szélesebbre vette, próbálta kiszorítani Bottast. Így járt.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.10.29. 10:48

bertone írta:
2019.10.29. 09:33
vollebak írta:
2019.10.29. 08:54


Bottas belső kamerás felvétele. Rejtély, hogy miért érezte úgy, hogy ráfordul mégis Verstappenre, miután először nyitott a kormányszögön.
Azt gondolom, egyszerű a magyarázat. Bottas nyitott az íven, hogy Maxi elférjen mellette, azonban úgy gondolta, ahogy sokszor megtörtént már, majd szépen párban fordulnak tovább, aztán a jobbosban is, ahol viszont majd neki lesz kedvezőbb a helyzet. Maxi nem így gondolta, ő simán ment az íven, keresztbe autózva a pályán. Ami normál esetben tökéletes, de ha megy még melletted valaki, akkor ez sül ki belőle.
Az is látszik, hogy míg az elől haladó McLaren normál ívet választott, maxi sokkal szélesebbre vette, próbálta kiszorítani Bottast. Így járt.
Értem, tehát Verstappen volt a hunyó, jól van :lol:

Valami elmélet esetleg arról, hogy Kennedyt is ő lőtte le? De minimum Olof Palmét, na (:y
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.10.29. 10:54

Egy kis érdekesség:

Albon - Tappancs: 58 - 39
(:u
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.10.29. 10:57

Laci, azt magyarázd el nekem, légyszi, hogy ez a tavalyi eset miben volt más, mint a most hétvégi (már persze azon kívül, hogy a tavalyit Ricciardo csinálta, akit nem utálsz úgy, mint Verstappent):



Bottas ki volt szorítva ugyanúgy, Ricciardo ugyanúgy belül volt és egyenesen átcsúszott az ideális íven a bevetődés után. Bottas nem borította rá a kormányt, pedig megtehette volna, Ricciardo kizárólag azért nem „járt így”.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.10.29. 11:03

Willy írta:
2019.10.29. 10:54
Egy kis érdekesség:

Albon - Tappancs: 58 - 39
(:u
Ja, vicces, de hát ha nézted a versenyeket, akkor világos, hogy Albon a kanyarban sincs Verstappenhez, csak szerencsésebben alakultak a dolgai. Suzukát leszámítva átlagban minimum fél másodpercekkel kap ki egy körön, a közelében sincs a kettejük tempója. Jövőre érdekesebb lehet, de Albonban nem látom azt, hogy meghatározó alkat lehetne majd.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2019.10.29. 11:14

Nem tudom, én ezekben a szitukban nem érzem, hogy Maxi lett volna a hülye, Volleval tudok most egyetérteni. Esetleg annyi, hogy annak azért csak van valami oka, hogy amiben Max benne van, az gyakran nem sima.

Látom előkerült az is, hogy Albon több pontot szerzett. Azért nézzük már meg a futamok és időmérők képét is. Rendre megkapja a 0,4-0,5 tizedét Maxtól, mellé töri az autót is elég sűrűn. A Ferraris és Mercis versenyzőkre egyáltalán nem veszélyes futamon, olyankor sem, amikor az autó adott lenne hozzá, mint pl. Mexikóban is.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: Willy » 2019.10.29. 12:57

vollebak írta:
2019.10.29. 11:03
Ja, vicces, de hát ha nézted a versenyeket, akkor világos, hogy Albon a kanyarban sincs Verstappenhez, csak szerencsésebben alakultak a dolgai.
Ez fordítva is igaz. Albon nem megy bele őrült manőverekbe, és tisztességesen fut gyors kört időmérőn.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.10.29. 13:12

vollebak írta:
2019.10.29. 08:54


Bottas belső kamerás felvétele. Rejtély, hogy miért érezte úgy, hogy ráfordul mégis Verstappenre, miután először nyitott a kormányszögön.
max ugy eloz, mint amikor bedobjak a baltat a budiajtoba.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.10.29. 14:46

Ebből a kameraállásból full Bottas hibájának tűnik. Érzékeli, hogy Max ott van mellette, kinyitja a kormányt, majd rácsapja.
Max merész volt itt, de az ütközést ő nem kerülhette így el, a 77-es pedig megtehette volna.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.10.29. 14:50

vollebak írta:
2019.10.29. 08:52
Leclerc például, akit univerzálisan kedvel itt a fórum is, sokkal több hibát vétett idén, mint Verstappen. Sőt, Verstappen legrosszabb événél is többet :) Erről senki nem beszél mégsem, te sem.
A löklerc-hype vonat már elindult, 100 000-el.
Remélem Max egyszer a csapattársa lesz. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 GRAN PREMIO DE MÉXICO 2019

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.10.29. 15:53

Willy írta:
2019.10.29. 12:57
Ez fordítva is igaz. Albon nem megy bele őrült manőverekbe, és tisztességesen fut gyors kört időmérőn.
Szóval Verstappen egyetlen időmérő egyetlen szektorában elkövetett figyelmetlensége a magyarázat arra, hogy átlagban fél másodperccel gyorsabb az időmérőkön, és hogy Albon képtelen felvenni a versenyt a Mercikkel és a Ferrarikkal. Oké :D
mudd írta:
2019.10.29. 13:12
max ugy eloz, mint amikor bedobjak a baltat a budiajtoba.
Tibi, akkor ez Ricciardóra is igaz. Nézd meg a videót, amit tavaly Kínáról linkeltem. Ricci ugyanúgy kaphatott volna defektet ott, nem rajta múlt, hogy nem. Nézd meg, hogy amióta a Renault-nál van, rendre elrontja ezeket a bevetődéseket - most a hétvégén is kiment füvet nyírni Pérez ellen. Értem én, hogy valahogy össze kell rakni a narratívát, hogy Max mindig duplafasz, de na, ez így szimpla kettős mérce, ezt te is érzed.
rdaneelolivaw írta:
2019.10.29. 14:46
Ebből a kameraállásból full Bottas hibájának tűnik. Érzékeli, hogy Max ott van mellette, kinyitja a kormányt, majd rácsapja.
Max merész volt itt, de az ütközést ő nem kerülhette így el, a 77-es pedig megtehette volna.
Mert az is volt, pontosan azért, amit írsz. Bottas reagált, nyitott a kormányon, aztán visszarántotta mégis. Ricciardo pontosan ugyanezt csinálta mindig, azzal a különbséggel, hogy nem fordultak bele így. Ehhez viszont neki semmi köze, nem az ő ügyességét dicséri. A Renault-nál viszont rendre elrontja ezeket a manővereket.



Három éve meg épp Mexikóban csinálta meg, Vettel ellen. Itt sem ő volt az ügyes, hanem Vettel nem fordult bele úgy, ahogy most a hétvégén Bottas Verstappenbe.



De ezek mind el vannak felejtve, nem rugózik rajtuk senki. Ezért említettem már sokszor, hogy egyrészt úgy tűnik, rövid az emlékezete a nézők többségének, másrészt tök ugyanolyan szituációkat ítélnek meg teljesen másképp pusztán amiatt, hogy ki érintett egy manőverben - ahogy most Laci vagy Tibi is tették csak azért, mert Maxról volt szó.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt