Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2020 Szeptember 25 - 27

Beállítja-e Lewis Hamilton Michael Schumacher megdönthetetlennek hitt győzelmi rekordját?

1. Igen
4
80%
2. Nem
1
20%
 
Szavazatok száma: 5

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2020 Szeptember 25 - 27

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.09.28. 12:55

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2020/ ... et-eltert

Még mondja valaki, hogy Hamiltonnak mindent szabad és érinthetetlen!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2020 Szeptember 25 - 27

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.09.28. 13:21

Lancelot írta:
2020.09.28. 12:55
https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2020/ ... et-eltert

Még mondja valaki, hogy Hamiltonnak mindent szabad és érinthetetlen!
Mindig lehet találni példát-ellenpéldát hasonló esetekre. Emlékezz a nem is olyan régi Kimi esetre, amikor későn ment ki a boxba, a záróvonalon keresztül. Megbüntették - jogosan. Tavaly, vagy tavalyelőtt Hamilton is így ment be, aztán meg a füvön vissza is ment a pályára - és nem büntették.

Szerintem az lehet, amit a cikkben is felvetettek - első körös eset, ezeket nem, vagy nem olyan szúrós-szemmel nézik. Érzésre, ha ez két körrel később történik, simán - és jogosan - büntetik Leclerc-t. (Szerintem, most is elfért volna a büntetés.)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 VTB Russian Grand Prix 2020 Szeptember 25 - 27

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.09.28. 17:16

Bandee írta:
2020.09.28. 09:03

Na igen:) Mondjuk én nem hallottam ezt a Horneres sztorit, nem követem már annyira a dolgokat, de ez tényleg röhejes. (:u Tavaly amúgy volt egy ígéretes szakasz, amikor úgy tűnt talán közel lehet a Verstappenhez, de aztán ez elmúlt.

Mondjuk azt azért figyelembe kell venni ilyenkor, hogy Albon eleve balfasznak van ott tartva , de 1 sec az rengeteg tehát nem mentség. 1-3 tizeden belül lenne azt simán be lehetne tudni ilyesminek. Kvyat ennél sokkal jobb volt és most is jobb lenne szerintem.
Tavaly tényleg jobban ment érzésre, mint idén. Azt nem tudhatjuk Gasly vagy Kvyat, hogy teljesítene az idei autóval, simán lehet, hogy ugyanígy kinlódnának.

Szerintem ez a különség nem reális és nem csak tehetségből (bár kicsit ellentmondva magamnak, nyilván az is tehetség, ha valaki tud alkalmazkodni, egy nehezen kezelhető autóhoz). Valószínű nehéz bánni ezzel az idei autóval és ez felnagyítja a kettejük közötti különbséget, kezesebb autóval kisebb lenne.

A nagyobb gond szerintem, hogy hiába kapott néhány futam után tapasztalt mérnököt, próbálnak neki segíteni ahogy lehet, nem érti mi a gond. Időmérő után nem tudott konkrét okot mondani, miért volt ennyire lassú, elmondása szerint teljesen jónak érezte a körét. Ezzel mit lehet csapatként kezdeni?

Nekem egyébként van egy olyan elképzelésem is, hogy Gasly sokkal kevésbé volt simulékony természet, nagyon más temperamentumú versenyzőnek tűnik, mint Albon. Valószínű utóbbi nem hisztizik, kisebb a feszkó, ezért toleránsabbak vele.

Talán az is közre játszik, hogy komoly esélyük nem nagyon van semmire, ami van, azt úgy is Maxtól várhatják, így türelmesebbek, mintha lenne esélyük komolyan megszorongatni a Mercit.

Lezárt