2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Ki nyeri a kis VB első futamát?

1 Lewis Hamilton
4
100%
2 Valtteri Bottas
0
0 szavazat
3 Max Verstappen
0
0 szavazat
4 Sergio Perez
0
0 szavazat
5 Charles Leclerc
0
0 szavazat
6 Daniel Ricciardo
0
0 szavazat
7 Carlos Sainz
0
0 szavazat
8 Lando Norris
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 4

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2020.12.07. 11:12

Lancelot írta:
2020.12.07. 10:16
Most írhatnám azt kissé viccesen: "Nem volt ott Lewis, máris fejreállt a csapat..." (:v

... de nem írom, mert roppant dühít, amit láttam. :angry01 Egyértelműen Russelnek kellett volna nyernie. A pályán azonos feltételek között mindenkit vert, még saját csapattársát is. Lerajtolta, megelőzte, leszakította Bottast. Mi kell több?

Aztán jött az orbitális hiba a csapat részéről és szertefoszlatták az álmait, a nézőknél meg kiverték ezzel a biztosítékot. Azzal nem értek egyet, hogy ezt direkt csinálta a csapat, mert így akarták megcserélni őket. Ezt így nem lehetett eltervezni, de leginkább kivitelezni szándékosan. Ráadásul ne feledjük: Russel jött előbb a boxba, ő cserél előbb kereket. Bottas mögötte várakozott. Így nem lehet megcserélni a kettőt. Hiszen óhatatlan, hogy közéjük érkeznek mások is a pályán a kiengedés után. Gondolom a lassú defektet sem igazán a csapat építette Russal gumijába. Toto nagy színész lehet, de az eset után reakcióból nekem őszinte düh jött le. Így nem gondolnám, hogy pusztán színjáték volt az a részéről.

Óriási durranás lett volna, ha Russel megnyeri. Nagyon neki állt a zászló. Igaz, soha nem kedveltem Perezt, de ennek leszögezése mellett is vallom: nem ő érdemelte ezt a győzelmet!!! Az ölébe hullott. A faszt érdekel, hogy már kijárt neki, mert sokat szenvedett! Ott volt ma egy fiatal, tehetséges pilóta, akitől az álmait lopta el a csapata. Számomra ez csakis így, és így értelmezhető. Perezt inkább azzal kellene jutalmaznia a sorsnak, hogy jövőre a semmitérő Albon ülését megkapja.

Bottas szánalmas vergődése már-már szinte sajnálatra készteti az embert. De nem tudom sajnálni. Most nem volt ott a nagy mumusa a pályán, és ebből sem tudott magának sikert kovácsolni. Jó lenne, ha Russelt betennék Hamilton mellé valóban. Most ugyanis mehetnek a konteo gyártások amiatt, ami történt. De nem tudhatjuk, valóban lenyomta volna-e Pereztt, ha nem kell még egyszer kiállnia. Lehet nyavalyogni, hogy Bottas nem mérce (talán valóban nem), de az igazi összevetést csak face to face helyzetben tudnánk megtenni Hamilton és Russel között.

Kefír és Dani is elhallgatna talán a teóriáival, ha a két srác - Russel és Hamilton - egymás ellen versenyezhetne. Hamilton is megkapná, amit hangoztat, hogy küzdelmeket akar. Mindkettő harcos a javából. Jót tenne az F1-nek, emelné a győztes győzelmeinek az értékét, és lehetőséget adna egy nagy tehetségnek. Ergo: szerintem Bottasnek mennie kell% Russelt a Mercedesbe!

Még nem néztem a tabellát, de a RP 1. és 3. helye remélem helyreállította a rendet és lenyomták a McLarent a csapatban. A múlt vasárnap ugyanis méltatlanul előzte meg őket a papaja csapat.
Bottas az évek óta mutatott középszer teljesítménye a jövő évi szerződését sem tette indokolttá. És amikor Russell került szóba egyértelmű a nyáron, hogy őt kellett volna 21-re szerződtetni, valaki a csapaton belül ez ellen volt. Valaki akinek tökéletesen megfelelő egy vízhordó, aki néha látszólag azt mutatja hogy mennyire jó, nyer 1-2 futamot, szerez 1-2 polet. Azzal az autóval amiről most már tudjuk igazoltan, hogy magasan a legjobb technika, szertefoszlatva a legendát, hogy Hamilton hozza ki belőle az óriási pluszt. Tegnap láthattuk, hogy nem így van. Teljesítmény szepontjából Bottas egy malomkő a Mercedes nyakán, aki egy ezüstöt alig tud összeszedni ezzel. (az utolsó futam előtt Verstappennek még mindig van ellene esélye). Nem tud igazán nyomást kifejteni Hamiltonra, aki így vígan tönkre-nyeri magát. Hamiltont billenti ki senki az őt kis miliőjéből, nem fejt ki rá nyomást, emiatt nem is nagyon hibázik, hatalmas tapasztalatával tulajdonképpen egy közepes csapattárssal és világverő technikával Rosberg óta kapja az ajándék VB címeket. Ezért ér rá olyan dolgokra, hogy hírértéket gyártson fassságokra mint BLM meg a rosco kutya veganizmusa, mert az F1-el csak annyit kell foglalkozzon, hogy ebül és vezet. A többi adott. Ezek szerint, csakis a Mercedesen múlik, hogy halál unalmas szezont látunk, vagy olyat, ahol a két csapattárs vérre menőkig harcol. Én eddig is biztos voltam benne, de most kaptuk meg az igazi bizonyságot, hogy azért nincs verseny mert Hamilton és a Mercedes nem akarja. Ha akarná, Russell-nek már meglenne a szerződése jövő évre...Óriási szégyen ez, hisz Russell kortársai (Verstappen, Stroll, Albon, Leclerc, Ocon) már mind olyan csapatban vannak, ahol bizonyíthatnak, futamokat is nyerhettek míg a Mercedes köcsög módon 3 évre mélyhűti Russellt csak mert könnyebben megy a 8.-ig Hamitlon egy középszarral az oldalán.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2020.12.07. 11:28

Lancelot írta:
2020.12.07. 10:16
Most írhatnám azt kissé viccesen: "Nem volt ott Lewis, máris fejreállt a csapat..." (:v

... de nem írom, mert roppant dühít, amit láttam. :angry01 Egyértelműen Russelnek kellett volna nyernie. A pályán azonos feltételek között mindenkit vert, még saját csapattársát is. Lerajtolta, megelőzte, leszakította Bottast. Mi kell több?

Aztán jött az orbitális hiba a csapat részéről és szertefoszlatták az álmait, a nézőknél meg kiverték ezzel a biztosítékot. Azzal nem értek egyet, hogy ezt direkt csinálta a csapat, mert így akarták megcserélni őket. Ezt így nem lehetett eltervezni, de leginkább kivitelezni szándékosan. Ráadásul ne feledjük: Russel jött előbb a boxba, ő cserél előbb kereket. Bottas mögötte várakozott. Így nem lehet megcserélni a kettőt. Hiszen óhatatlan, hogy közéjük érkeznek mások is a pályán a kiengedés után. Gondolom a lassú defektet sem igazán a csapat építette Russal gumijába. Toto nagy színész lehet, de az eset után reakcióból nekem őszinte düh jött le. Így nem gondolnám, hogy pusztán színjáték volt az a részéről.

Óriási durranás lett volna, ha Russel megnyeri. Nagyon neki állt a zászló. Igaz, soha nem kedveltem Perezt, de ennek leszögezése mellett is vallom: nem ő érdemelte ezt a győzelmet!!! Az ölébe hullott. A faszt érdekel, hogy már kijárt neki, mert sokat szenvedett! Ott volt ma egy fiatal, tehetséges pilóta, akitől az álmait lopta el a csapata. Számomra ez csakis így, és így értelmezhető. Perezt inkább azzal kellene jutalmaznia a sorsnak, hogy jövőre a semmitérő Albon ülését megkapja.

Bottas szánalmas vergődése már-már szinte sajnálatra készteti az embert. De nem tudom sajnálni. Most nem volt ott a nagy mumusa a pályán, és ebből sem tudott magának sikert kovácsolni. Jó lenne, ha Russelt betennék Hamilton mellé valóban. Most ugyanis mehetnek a konteo gyártások amiatt, ami történt. De nem tudhatjuk, valóban lenyomta volna-e Pereztt, ha nem kell még egyszer kiállnia. Lehet nyavalyogni, hogy Bottas nem mérce (talán valóban nem), de az igazi összevetést csak face to face helyzetben tudnánk megtenni Hamilton és Russel között.

Kefír és Dani is elhallgatna talán a teóriáival, ha a két srác - Russel és Hamilton - egymás ellen versenyezhetne. Hamilton is megkapná, amit hangoztat, hogy küzdelmeket akar. Mindkettő harcos a javából. Jót tenne az F1-nek, emelné a győztes győzelmeinek az értékét, és lehetőséget adna egy nagy tehetségnek. Ergo: szerintem Bottasnek mennie kell% Russelt a Mercedesbe!

Még nem néztem a tabellát, de a RP 1. és 3. helye remélem helyreállította a rendet és lenyomták a McLarent a csapatban. A múlt vasárnap ugyanis méltatlanul előzte meg őket a papaja csapat.
De nem fog odakerülni.
Hami ugyan mindig mondja, hogy ő versenytársat akar, de akar a fenét. Amíg ő versenyez, addig Bottas marad a hátvéd, aki sosem tudja megelőzni.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.12.07. 12:21

Sánta Gepárd írta:
2020.12.07. 11:28

De nem fog odakerülni.
Hami ugyan mindig mondja, hogy ő versenytársat akar, de akar a fenét. Amíg ő versenyez, addig Bottas marad a hátvéd, aki sosem tudja megelőzni.
Nem tudhatjuk, hogy valóban akarja-e vagy csak porhintés. Azért láthattuk már Hamiltont bőven - a GP2-es szezonjait is ide véve! - hogy félelmetes harcos a fej-fej melletti csatákban. Még Button is ezt nyilatkozta róla a nyáron, hogy hiányzik számára az igazi küzdelem. Olyanról állítjuk tehát azt, hogy biztos úgy van, amiről senki sem tudja az igazságot. Lewis-t nem olyannak ismerem, aki a kihívásoktól visszaretten. Meg kell nézni miképpen tud alkalmazkodni egy futamon belül is a körülményekhez. Az előző hétvégén az időmérőkig szenvedett, a futam alatt meg megtanulta hogyan is mehet jókat a pályán... Szóval lehet Hamiltont nyugodtan fikázni, megkérdőjelezni a tehetségét, de ő mindenkor a tljesítményével adott eddig választ a kétkedőknek. Ezért szeretném mellé - én, mint szurkolója is - immár Russelt. Jöjjön el az igazság pillanata!

Amúgy a futam végeredményét tekintve azt hiszem mindenkinek megfelelő, kivéve szerencsétlen Russelt.

A csapat kipróbálhatta éles bevetés közben és bizonyította, tökéletes. Van tehát utánpótlás bármi is lesz.....

.... Bottas - bár Russel lenyomta a pályán, mint a bélyeget - mégis csak előtte kecmergett be a célba, így nem érte az a szégyen, hogy mögötte kellett befutnia. (A pályán tanúsított "teljesítményével" önmagának és a csapatnak kell elszámolnia!) ....

... Hamilton joggal mondhatja azt, hogy "Alig kiestem, máris szétesett a csapat, és alig lett pontszerző a helyettesem." (Igaz mindenki látta mi történt, de mint Bottas esetében, itt is csak a végeredményre fognak sokan emlékezni.) ...

... Perez ajándékot kapott...

... A semleges néző izgalmakat....

... az F1 nézettséget ....

Tehát maradt egyedül, árván nagy vesztesként George Russel. Akinek emberi tragédiájával a magam részéről maximálisan tudok azonosulni. :szom02
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.07. 12:42

Lancelot írta:
2020.12.07. 10:16
Most írhatnám azt kissé viccesen: "Nem volt ott Lewis, máris fejreállt a csapat..." (:v

... de nem írom, mert roppant dühít, amit láttam. :angry01 Egyértelműen Russelnek kellett volna nyernie. A pályán azonos feltételek között mindenkit vert, még saját csapattársát is. Lerajtolta, megelőzte, leszakította Bottast. Mi kell több?

Aztán jött az orbitális hiba a csapat részéről és szertefoszlatták az álmait, a nézőknél meg kiverték ezzel a biztosítékot. Azzal nem értek egyet, hogy ezt direkt csinálta a csapat, mert így akarták megcserélni őket. Ezt így nem lehetett eltervezni, de leginkább kivitelezni szándékosan. Ráadásul ne feledjük: Russel jött előbb a boxba, ő cserél előbb kereket. Bottas mögötte várakozott. Így nem lehet megcserélni a kettőt. Hiszen óhatatlan, hogy közéjük érkeznek mások is a pályán a kiengedés után. Gondolom a lassú defektet sem igazán a csapat építette Russal gumijába. Toto nagy színész lehet, de az eset után reakcióból nekem őszinte düh jött le. Így nem gondolnám, hogy pusztán színjáték volt az a részéről.

Óriási durranás lett volna, ha Russel megnyeri. Nagyon neki állt a zászló. Igaz, soha nem kedveltem Perezt, de ennek leszögezése mellett is vallom: nem ő érdemelte ezt a győzelmet!!! Az ölébe hullott. A faszt érdekel, hogy már kijárt neki, mert sokat szenvedett! Ott volt ma egy fiatal, tehetséges pilóta, akitől az álmait lopta el a csapata. Számomra ez csakis így, és így értelmezhető. Perezt inkább azzal kellene jutalmaznia a sorsnak, hogy jövőre a semmitérő Albon ülését megkapja.

Bottas szánalmas vergődése már-már szinte sajnálatra készteti az embert. De nem tudom sajnálni. Most nem volt ott a nagy mumusa a pályán, és ebből sem tudott magának sikert kovácsolni. Jó lenne, ha Russelt betennék Hamilton mellé valóban. Most ugyanis mehetnek a konteo gyártások amiatt, ami történt. De nem tudhatjuk, valóban lenyomta volna-e Pereztt, ha nem kell még egyszer kiállnia. Lehet nyavalyogni, hogy Bottas nem mérce (talán valóban nem), de az igazi összevetést csak face to face helyzetben tudnánk megtenni Hamilton és Russel között.

Kefír és Dani is elhallgatna talán a teóriáival, ha a két srác - Russel és Hamilton - egymás ellen versenyezhetne. Hamilton is megkapná, amit hangoztat, hogy küzdelmeket akar. Mindkettő harcos a javából. Jót tenne az F1-nek, emelné a győztes győzelmeinek az értékét, és lehetőséget adna egy nagy tehetségnek. Ergo: szerintem Bottasnek mennie kell% Russelt a Mercedesbe!

Még nem néztem a tabellát, de a RP 1. és 3. helye remélem helyreállította a rendet és lenyomták a McLarent a csapatban. A múlt vasárnap ugyanis méltatlanul előzte meg őket a papaja csapat.
Na, Lance.

A Racing Point örülhet, hogy nem zárták ki őket a bajnokságból. Lényegében a tavalyi Mercedesszel mennek idén, vicc az egész. Mondom ezt úgy, hogy nagyon örültem Pérez győzelmének. A McLaren legalább saját építésű, teljesen legális autót használ.

Russell kapcsán egyetértek, de nem Pérez kárára, miszerint kit érdekel, hogy Péreznek nem jött össze eddig. Engem (meg szerintem pár tízmillió mexikóit:) ) például érdekel. A legszarabb lett volna, ha Pérez úgy vonul vissza, hogy nincs egyetlen győzelme sem, miközben a mezőny 5 legjobb versenyzőjének az egyike. 31 éves, nagyon kijárt már neki.

Russell 22, fog ő még versenyt, sőt, bajnokságot nyerni. Láttuk tőle, amit kellett. Neki még van ideje nyerni, most „csak” azt az etwas nem jött össze, hogy egyből átülve a Mercibe nem tudott nyerni. De ez sem saját hibából, nem rajta múlt, mindent jól csinált. Ez a győzelem Hamiltonnak ugyanígy elment volna tegnap. Számomra ideálisabb helyzet, hogy egy Pérez, aki ugyanúgy vesztett már egy csodagyőzelmet 8 évvel ezelőtt, mint tegnap Russell, végre 190 nekifutásra tudott nyerni egy versenyt, mint az, hogy a talán legtehetségesebb fiatalnak most a legjobb autóba ülve nem jött össze elsőre. Össze fog jönni neki, ha Hamilton kénytelen a most hétvégi futamot is kihagyni, akkor már vasárnap. De ez a győzelem így, Russell pechjeivel együtt is jó helyre került végül, mert hiába mondod, hogy Péreznek adjon inkább a sors úgy lehetőséget, hogy megkapja a semmirekellő Albon ülését - nem fogja. A Red Bull már döntött ebben a kérdésben, biztosra veszem, hogy megtartják Albont.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.12.07. 13:10

Na jól felbosszantottál Laci ezzel a marhasággal. Még hogy érdemtelenül volt a 3. a Mclaren?? Bocsi te miről beszélsz. Egyáltalán, érdemtelenül van jelenleg a mezőnyben a koppintott Mercedes. Ez a szánalmas FIA nem merte őket kizárni, nehogy széthulljon a tákolmányuk. Anno ilyenekért teljes évi pontelvonás plusz egy zsák pénzbírság vagy teljes kizárás járt, emlékszel ugye?
Ez nem volt szép ne is haragudj. Vagy neked mindegy milyen színű Merci nyer?
(:t
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.07. 13:13

Nagyon tetszik egyébként, ahogy a Red Bull beleült a saját hüvelykujjába. Nagyon régóta a legellenszenvesebb csapat azért, ahogyan intézik a dolgaikat, és Albonnal ez visszaüt keményen.

Szó szerint tucatjával darálták be a versenyzők karrierjét. Kapzsi módon szórták ki a Toróból és az anyacsapatból is a fiatalokat, akiknek rövid idejük volt bizonyítani és a szükségesnél/szokottnál is jóval nagyobb nyomás mellett. Meg sem melegedhettek, és repültek, vagy a nyomástól megbénítva hibáztak/teljesítettek alul.

Csak az elmúlt néhány évből Vergne, Buemi, Kvyat, Gasly, Hartley, Sainz méltatlan bánásmódban részesült. Ezzel szemben Albon másfél éve nem csinál szart sem, és mégis maradni fog. Az ok igen egyszerű: elapadt az eddig kimeríthetetlennek tűnő forrás. Idén már Ticktum sincs a programban, a legjobb fiatal versenyzőjük jelenleg az észt Jüri Vips, aki középszerűnek is csak jobb napjain bizonyul.

A saját kapzsiságuk miatt fő most a fejük, hogy Albonnal kell szerencsétlenkedniük, és ez mulattató.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2020.12.07. 13:31

Kizártnak tartom, hogy Albon ennyire szar lenne. A Toróban ő is és Gasly is bőven hozta az elvárt szintet, a Red Bullban meg kb. lassabbak, mint korábban a gyengébb autóval. Olyan nincs, hogy valaki ennyire elfelejt vezetni, szóval ott a csapat tájékán lesz valami gebasz.
Félek attól, hogy ha leigazolják Perezt, akkor ő is el fog veszni a mezőnyben, és egy ilyen búcsú helyett, hogy győzelemmel távozhat, kb. megszégyenülve fog elkullogni.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.12.07. 14:48

vollebak írta:
2020.12.07. 13:13
Nagyon tetszik egyébként, ahogy a Red Bull beleült a saját hüvelykujjába. Nagyon régóta a legellenszenvesebb csapat azért, ahogyan intézik a dolgaikat, és Albonnal ez visszaüt keményen.

Szó szerint tucatjával darálták be a versenyzők karrierjét. Kapzsi módon szórták ki a Toróból és az anyacsapatból is a fiatalokat, akiknek rövid idejük volt bizonyítani és a szükségesnél/szokottnál is jóval nagyobb nyomás mellett. Meg sem melegedhettek, és repültek, vagy a nyomástól megbénítva hibáztak/teljesítettek alul.

Csak az elmúlt néhány évből Vergne, Buemi, Kvyat, Gasly, Hartley, Sainz méltatlan bánásmódban részesült. Ezzel szemben Albon másfél éve nem csinál szart sem, és mégis maradni fog. Az ok igen egyszerű: elapadt az eddig kimeríthetetlennek tűnő forrás. Idén már Ticktum sincs a programban, a legjobb fiatal versenyzőjük jelenleg az észt Jüri Vips, aki középszerűnek is csak jobb napjain bizonyul.

A saját kapzsiságuk miatt fő most a fejük, hogy Albonnal kell szerencsétlenkedniük, és ez mulattató.
mit tudsz amit senki más, hogy ennyire biztos vagy benne hogy Albon marad?
Kép

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2020.12.07. 14:55

Érdekes megközelítése ez a dolgoknak, tekintve, hogy gyakorlatilag, hogy a Red Bull az egyetlen, aki lehetőséget ad a fiataljainak, kivéve most a Ferrarit Leclerc esetében, de ők is pont a Red Bull és Versteppen példáján felbuzdulva adták meg a lehetőséget a fiataljuknak.
De aki nem ad lehetőséget azt nem is lehet vádolni ugye!!

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2020.12.07. 15:34

Krisztián írta:
2020.12.07. 13:31
Kizártnak tartom, hogy Albon ennyire szar lenne. A Toróban ő is és Gasly is bőven hozta az elvárt szintet, a Red Bullban meg kb. lassabbak, mint korábban a gyengébb autóval. Olyan nincs, hogy valaki ennyire elfelejt vezetni, szóval ott a csapat tájékán lesz valami gebasz.
Félek attól, hogy ha leigazolják Perezt, akkor ő is el fog veszni a mezőnyben, és egy ilyen búcsú helyett, hogy győzelemmel távozhat, kb. megszégyenülve fog elkullogni.
a fiatalok nehezebben kezelik a rájuk nehezedő nyomást, kivétel Verstappen, ő az apjától örökölhette hogyan kell leszarni mindenkit és azt hinni magáról, hogy jobb mindenkinél(mondjuk ő tényleg jó)
szerintem Perez képes lenne kezelni a szitut, ő már elég érett hozzá


jó cikk Bottassal, nem volt egyszerű helyzetben a kopott (visszahűlt) kemény gumikon...
https://www.motorsport.com/f1/news/bott ... e/4923141/
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.07. 15:40

trutya írta:
2020.12.07. 14:48
mit tudsz amit senki más, hogy ennyire biztos vagy benne hogy Albon marad?
Ja, semmit, nem ezért írtam. Ugyanúgy csak tippelek, ahogyan ti is. De a Red Bull mindig a saját pilótaprogramjából élt, Webberen kívül soha nem vezetett senki más náluk, aki nem a juniorprogramból érkezett. Ha Albont meneszteni akarták volna, már megtették volna. Ha Pérez jöhetne a helyére, már bejelentették volna. Nem lesznek itt csodák, marad Albon, aztán a végén még visszakerül Gasly, ahogyan jelenleg teljeset (meg ha van olyan hülye, hogy kétszer ugyanabba a szarba lépjen).
Jadrina írta:
2020.12.07. 14:55
Érdekes megközelítése ez a dolgoknak, tekintve, hogy gyakorlatilag, hogy a Red Bull az egyetlen, aki lehetőséget ad a fiataljainak, kivéve most a Ferrarit Leclerc esetében, de ők is pont a Red Bull és Versteppen példáján felbuzdulva adták meg a lehetőséget a fiataljuknak.
De aki nem ad lehetőséget azt nem is lehet vádolni ugye!!
A pilótanevelde alapvetően nem rossz koncepció, de mennyivel másképp néz ki mondjuk a Ferrarinál vagy a McLarennél. Vandoorne két évig szerencsétlenkedhetett, nem rúgták ki fél év után Norrisért, pedig megtehették volna, és valószínűleg jobban is járnak. Nem lehet így bánni a fiatalokkal, és ezt éppen az a Newey mondta, aki a Red Bullnál van a mai napig. Ő fogalmazta meg nagyon pontosan, hogy ezek a fiatalok semmi máshoz nem értenek, a Red Bull berántja őket gokartos kisfiúkként, tolják őket a sorozatokban, az iskolát csak képről látják emiatt - aztán amikor 18-20-22 évesen repülnek a programból, és esetleg más sorozatba sem kellenek (egy sor ex-Red Bull-fiatal járt így), akkor meg ott állnak, előttük az élet, munkájuk nincs, végzettségük nincs. És a Red Bull ezt évek óta csinálja, közben pszichés terror van a srácokon. Kvyat például sokkal jobb lenne szerintem, ha nem bántak volna vele úgy, ahogy. Nyugodtan kitölthette volna a szerződését 2016 végéig, semmi ok nem volt olyan sebtében bedobni Verstappent. Szocsira fogni felháborító volt Kvyat menesztését, csak kifogás kellett Horneréknek. Dobogót szerzett előtte Kínában, teljesen jól ment, legyőzte a pontokban Riccit az előző szezonban, ráadásul Verstappen sokkal többet bakizott később.

Szóval a kivitelezés a gond a Red Bull programjával, nem az alapvetően, hogy van.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2020.12.07. 15:41-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2020.12.07. 15:40

Lancelot írta:
2020.12.07. 12:21
Sánta Gepárd írta:
2020.12.07. 11:28

De nem fog odakerülni.
Hami ugyan mindig mondja, hogy ő versenytársat akar, de akar a fenét. Amíg ő versenyez, addig Bottas marad a hátvéd, aki sosem tudja megelőzni.
Nem tudhatjuk, hogy valóban akarja-e vagy csak porhintés. Azért láthattuk már Hamiltont bőven - a GP2-es szezonjait is ide véve! - hogy félelmetes harcos a fej-fej melletti csatákban. Még Button is ezt nyilatkozta róla a nyáron, hogy hiányzik számára az igazi küzdelem. Olyanról állítjuk tehát azt, hogy biztos úgy van, amiről senki sem tudja az igazságot. Lewis-t nem olyannak ismerem, aki a kihívásoktól visszaretten. Meg kell nézni miképpen tud alkalmazkodni egy futamon belül is a körülményekhez. Az előző hétvégén az időmérőkig szenvedett, a futam alatt meg megtanulta hogyan is mehet jókat a pályán... Szóval lehet Hamiltont nyugodtan fikázni, megkérdőjelezni a tehetségét, de ő mindenkor a tljesítményével adott eddig választ a kétkedőknek. Ezért szeretném mellé - én, mint szurkolója is - immár Russelt. Jöjjön el az igazság pillanata!

Amúgy a futam végeredményét tekintve azt hiszem mindenkinek megfelelő, kivéve szerencsétlen Russelt.

A csapat kipróbálhatta éles bevetés közben és bizonyította, tökéletes. Van tehát utánpótlás bármi is lesz.....

.... Bottas - bár Russel lenyomta a pályán, mint a bélyeget - mégis csak előtte kecmergett be a célba, így nem érte az a szégyen, hogy mögötte kellett befutnia. (A pályán tanúsított "teljesítményével" önmagának és a csapatnak kell elszámolnia!) ....

... Hamilton joggal mondhatja azt, hogy "Alig kiestem, máris szétesett a csapat, és alig lett pontszerző a helyettesem." (Igaz mindenki látta mi történt, de mint Bottas esetében, itt is csak a végeredményre fognak sokan emlékezni.) ...

... Perez ajándékot kapott...

... A semleges néző izgalmakat....

... az F1 nézettséget ....

Tehát maradt egyedül, árván nagy vesztesként George Russel. Akinek emberi tragédiájával a magam részéről maximálisan tudok azonosulni. :szom02
Visszatérünk rá a 2022-es szerződéseknél.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2020.12.07. 15:48

vollebak írta:
2020.12.07. 15:40
trutya írta:
2020.12.07. 14:48
mit tudsz amit senki más, hogy ennyire biztos vagy benne hogy Albon marad?
Ja, semmit, nem ezért írtam. Ugyanúgy csak tippelek, ahogyan ti is. De a Red Bull mindig a saját pilótaprogramjából élt, Webberen kívül soha nem vezetett senki más náluk, aki nem a juniorprogramból érkezett. Ha Albont meneszteni akarták volna, már megtették volna. Ha Pérez jöhetne a helyére, már bejelentették volna. Nem lesznek itt csodák, marad Albon, aztán a végén még visszakerül Gasly, ahogyan jelenleg teljeset (meg ha van olyan hülye, hogy kétszer ugyanabba a szarba lépjen).
Jadrina írta:
2020.12.07. 14:55
Érdekes megközelítése ez a dolgoknak, tekintve, hogy gyakorlatilag, hogy a Red Bull az egyetlen, aki lehetőséget ad a fiataljainak, kivéve most a Ferrarit Leclerc esetében, de ők is pont a Red Bull és Versteppen példáján felbuzdulva adták meg a lehetőséget a fiataljuknak.
De aki nem ad lehetőséget azt nem is lehet vádolni ugye!!
A pilótanevelde alapvetően nem rossz koncepció, de mennyivel másképp néz ki mondjuk a Ferrarinál vagy a McLarennél. Vandoorne két évig szerencsétlenkedhetett, nem rúgták ki fél év után Norrisért, pedig megtehették volna, és valószínűleg jobban is járnak. Nem lehet így bánni a fiatalokkal, és ezt éppen az a Newey mondta, aki a Red Bullnál van a mai napig. Ő fogalmazta meg nagyon pontosan, hogy ezek a fiatalok semmi máshoz nem értenek, a Red Bull berántja őket gokartos kisfiúkként, tolják őket a sorozatokban, az iskolát csak képről látják emiatt - aztán amikor 18-20-22 évesen repülnek a programból, és esetleg más sorozatba sem kellenek (egy sor ex-Red Bull-fiatal járt így), akkor meg ott állnak, előttük az élet, munkájuk nincs, végzettségük nincs. És a Red Bull ezt évek óta csinálja, közben pszichés terror van a srácokon. Kvyat például sokkal jobb lenne szerintem, ha nem bántak volna vele úgy, ahogy. Nyugodtan kitölthette volna a szerződését 2016 végéig, semmi ok nem volt olyan sebtében bedobni Verstappent. Szocsira fogni felháborító volt Kvyat menesztését, csak kifogás kellett Horneréknek. Dobogót szerzett előtte Kínában, teljesen jól ment, legyőzte a pontokban Riccit az előző szezonban, ráadásul Verstappen sokkal többet bakizott később.

Szóval a kivitelezés a gond a Red Bull programjával, nem az alapvetően, hogy van.
Az élsport az ilyen. Semmivel nem különbözik ettől annak az élete, akit olimpiai bajnoknak, profi focistának, vagy bármilyen más élsortra nevelnek. Hamar ki lehet öregedni belőle és gyakorlatilag ezek a gyerekek egész életükben nem csináltak mást..
De ezt jó esetben ők, rosszabb esetben a szüleik választották!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.07. 16:37

vollebak írta:
2020.12.07. 15:40

a Red Bullnál van a mai napig. Ő fogalmazta meg nagyon pontosan, hogy ezek a fiatalok semmi máshoz nem értenek, a Red Bull berántja őket gokartos kisfiúkként, tolják őket a sorozatokban, az iskolát csak képről látják emiatt - aztán amikor 18-20-22 évesen repülnek a programból, és esetleg más sorozatba sem kellenek (egy sor ex-Red Bull-fiatal járt így), akkor meg ott állnak, előttük az élet, munkájuk nincs, végzettségük nincs.

ez szinte minden sport, művészet, stb esetében így van. Feladod az első 20-30 évedet a siker és a nagy lé reményében. Egy opció (lottószelvény), ami bejön az esetek kb 0,1-0,2%-ában

Szóval ezzel vádolni őket, egyáltalán nem fair, ezt aki elindul ezen az úton tisztában kell lenni vele. Az, hogy a többségnek nem lett elmondva, hogy figyelj, annak van nagyobb valószínűsége, hogy nem te leszel a következő Ronaldo, vagy Hamilton ezt a Red Bullon leverni felesleges.

Ezért tartom én pl Hamilton instás ámokfutását hihetetlenül rombolónak, ez a meg tudod csinálni én is ezen álmodoztam, meg midnenki előtt ott a lehetőség, meg hasonló bullshit szövegek hihetetlenül károsak.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.12.07. 19:54

Lancelot írta:
2020.12.07. 10:16
Kefír és Dani is elhallgatna talán a teóriáival, ha a két srác - Russel és Hamilton - egymás ellen versenyezhetne. Hamilton is megkapná, amit hangoztat, hogy küzdelmeket akar. Mindkettő harcos a javából. Jót tenne az F1-nek, emelné a győztes győzelmeinek az értékét, és lehetőséget adna egy nagy tehetségnek. Ergo: szerintem Bottasnek mennie kell% Russelt a Mercedesbe!
Nincs itt semmi konteo.
Mióta a ferrari & miska meghonosították a névleges/virtuális csapaton belüli ellenfelet...azóta ez a követendő recept.
Végy egy balfaszt...birkacsello/massa/botos...stb...
szerződésben biztositsd, hogy a dobogó legfelső fokának közelébe csak az elsőszámú érdekmúlása/halála/egyéb elfoglaltsága esetén mehet!...ha tud
Ez biztos receptje annak, hogy nem fognak versenyezni...max időmérőn egymással...de versenyen az emlitett másodhegedűsök habitusa miatt amugy sem áll fenn a veszélye a jó szereplésnek.

Kell még hozzá...
Fenyegesd meg ökörsztónt, vagy az aktuális górét, hogy kilépsz az f1 ből ha továbbra is sikertelen leszel...
A szabályokat alakittasd úgy, hogy számodra a legkedvezőbbek legyenek...és mondvacsinált okokra hivatkozva tiltasd be a fejlesztéseket/ költségek / emléxem még, mikor sunyin azt állitotta az FIA hogy kb. egy szinten vannak a motorok teljesítményben (:u ...végül is az az 50-70 LE nem számit :pf02

De ma igérem, hogy ezt az estimesét fogom a gyereknek elmondani /22 éves/ hogy hamilton csatát akar a csapaton belül meg küzdelmet a pályán.

russel kb. hamilton visszavonulásával kerül majd a csapathoz...nem pedig mellé. szerintem a 8. után lelép.
hogy a világ és az F1 mikor unja meg azt, hogy a90%-on autózó mercik minden futamot megnyernek kivéve ha valami balfaszság jön közbe azt nem tudom, de ha igy marad még pár évig akkor szerintem keresztet vethetnek az F1-re

Az én estimesém meg az lesz ma, hogy a majd egy évtizede szinte hiba nélkül teljesitő mercicsapat egy megnyert futamon egyik pillanatról a másikra szétesik és olyan balfaszságokat csinál amit még kezdő alakulatok sem...hát persze (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.12.07. 20:16

keF1r írta:
2020.12.07. 19:54

Az én estimesém meg az lesz ma, hogy a majd egy évtizede szinte hiba nélkül teljesitő mercicsapat egy megnyert futamon egyik pillanatról a másikra szétesik és olyan balfaszságokat csinál amit még kezdő alakulatok sem...hát persze (:u
Tavalyi német nagydíjon ugyanígy szétestek. Ha kicsit is nem a tervek szerint mennek a dolgok, hajlamosak nagyokat hibázni. Ebből a szempontból a RedBull jobb csapat.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.12.07. 20:26

Phoebe írta:
2020.12.07. 20:16
keF1r írta:
2020.12.07. 19:54

Az én estimesém meg az lesz ma, hogy a majd egy évtizede szinte hiba nélkül teljesitő mercicsapat egy megnyert futamon egyik pillanatról a másikra szétesik és olyan balfaszságokat csinál amit még kezdő alakulatok sem...hát persze (:u
Tavalyi német nagydíjon ugyanígy szétestek. Ha kicsit is nem a tervek szerint mennek a dolgok, hajlamosak nagyokat hibázni. Ebből a szempontból a RedBull jobb csapat.
baszhatják...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.07. 20:41

keF1r írta:
2020.12.07. 19:54
Nincs itt semmi konteo.
éppen akkor hibáznak ekkorát a futamon amikor...

- Kovidos lett a BLM-ember... természetesen épp akkor lett kovidos amikor biztosítva volt a 7.
- Mivel mindkét cím a zsebben, bizonyára annyira fontos egy bottas avagy- russel-győzelem a verdával!
- a fiókcsapat még nem nyert idén futamot, ők vannak az élen, tőlünk veszik a motort stb stb...

(:u

Szeretem a meséket, és szoktam is még olvasni a lányomnak ilyesmit, de azért na.
F1-ben nem ezt várnám.
De ahogy Bandi mondta, igen innovatív formáját választották annak, hogy átadják a győzelmet másnak. :D

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.12.07. 21:43

Alghar írta:
2020.12.06. 18:44
Mikor fogják megcserélni Russellt és Bottast? És hogyan (hogy ne legyen túl nyilvánvaló)?
megoldották... csak túl "jól" sikerült!

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2020.12.07. 21:48

rdaneelolivaw írta:
2020.12.07. 20:41


éppen akkor hibáznak ekkorát a futamon amikor...

- Kovidos lett a BLM-ember... természetesen épp akkor lett kovidos amikor biztosítva volt a 7.
- Mivel mindkét cím a zsebben, bizonyára annyira fontos egy bottas avagy- russel-győzelem a verdával!
- a fiókcsapat még nem nyert idén futamot, ők vannak az élen, tőlünk veszik a motort stb stb...

(:u

Szeretem a meséket, és szoktam is még olvasni a lányomnak ilyesmit, de azért na.
F1-ben nem ezt várnám.
De ahogy Bandi mondta, igen innovatív formáját választották annak, hogy átadják a győzelmet másnak. :D
Jóédesfaszom! Ti ezeket tényleg elhiszitek?! :pf04
Megáll az ész, ami nincs is.
Végül is, rengetegen hisznek a lapos Földben is...

(:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u (:u
Ezt így kell ugye? Jó sok ROFL smileyval?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.12.07. 21:56

KisVadász írta:
2020.12.07. 21:48
Jóédesfaszom! Ti ezeket tényleg elhiszitek?! :pf04
Megáll az ész, ami nincs is.
Végül is, rengetegen hisznek a lapos Földben is...
Sokkal viccesebb, hogy benyeled amit láttál a tévében vasárnap... (:u
Szánalmas.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2020.12.07. 22:05

keF1r írta:
2020.12.07. 19:54


Az én estimesém meg az lesz ma, hogy a majd egy évtizede szinte hiba nélkül teljesitő mercicsapat egy megnyert futamon egyik pillanatról a másikra szétesik és olyan balfaszságokat csinál amit még kezdő alakulatok sem...hát persze (:u
nekem is pont ez jutott az eszembe... tényleg hülyének néznek!

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2020.12.07. 22:06

rdaneelolivaw írta:
2020.12.07. 21:56


Sokkal viccesebb, hogy benyeled amit láttál a tévében vasárnap... (:u
Szánalmas.
Az hát, szánalmas vagyok.
Akkor inkább vagyok szánalmas, mint hogy elhiggyek ilyen badarságokat.
Eszméletlen.
(:u (:u (:u (:u (:u (:u

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2020.12.07. 23:10

Látom ti se emlékeztek a tavalyi német nagydíjra.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2020 Bahrain Grand Prix - Sakhir, Nov 27 - 29

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.07. 23:16

rdaneelolivaw írta:
2020.12.07. 20:41
keF1r írta:
2020.12.07. 19:54
Nincs itt semmi konteo.
éppen akkor hibáznak ekkorát a futamon amikor...

- Kovidos lett a BLM-ember... természetesen épp akkor lett kovidos amikor biztosítva volt a 7.
- Mivel mindkét cím a zsebben, bizonyára annyira fontos egy bottas avagy- russel-győzelem a verdával!
- a fiókcsapat még nem nyert idén futamot, ők vannak az élen, tőlünk veszik a motort stb stb...

(:u

Szeretem a meséket, és szoktam is még olvasni a lányomnak ilyesmit, de azért na.
F1-ben nem ezt várnám.
De ahogy Bandi mondta, igen innovatív formáját választották annak, hogy átadják a győzelmet másnak. :D
Rendkívül érdekes az emberi psziché, hogy ennyire fogékony a konteókra.

1) "Covidos lett a BLM-ember"
Igen, ez aztán kurva meglepő, miután a mezőnyből már többen is átestek a dolgon. Tisztára olyan, mintha valami világjárvány lenne, vagy mi a fasz.

2) „természetesen épp akkor lett covidos, amikor biztosítva volt a 7.”
Hát igen, mert Hamiltonnak Bottas csapattársaként abban a Mercedesben ülve egész biztosan nem lett volna kurva mindegy, hogy elkapja-e a covidot vagy sem, vagy az év elején kapja el, vagy az év közepén, vagy két versenyt vagy hármat hagy ki. Nézz már rá a ponttáblázatra, főnök. Hamilton 131 ponttal áll Bottas előtt az összetettben jelenleg, Verstappen előtt 147 ponttal. Vagyis akár 4-5 versenyt is kihagyhatott volna az év során, akkor is bajnok lenne. Úgy csinálsz, mintha 1-2 ponton múlt volna a címe. Ne őrüljünk már meg, Hamilton ezt a 17 futamos bajnokságot 11-12 befejezett futammal is hozta volna.

3) „Mivel mindkét cím a zsebben”
Hát igen, veszélyben is volt a Merci konstruktőri címe, ezért mostanáig kellett várni. Jelenleg sovány 64 ponttal van csak többjük, mint a második helyezett Red Bullnak és a harmadik helyezett RP-nek összesen.

4) „bizonyára annyira fontos egy bottas avagy- russel-győzelem a verdával!”
Ne haragudj, te mióta is nézel F1-et? Ez egy gyilkos, multinacionális környezet, itt nincs ingyenebéd. Szerinted a Mercedesnek, mint brandnek mi a nagyobb sztori:
a) a beugró protezsáltunk (mert ha esetleg nem tudsz róla, Russell 2017 óta Mercedes-juniorprogramos), a jövőre kiszemelt fiatal tehetségünk azonnal nyer a gyári kocsival, vagy
b) nyer egy rózsaszín kocsiban egy mexikói, mert mi adjuk nekik a motort
Most komolyan ekkora hülyeségekben képes vagy hinni, hogy az utóbbi a megoldás? És Russellt is megvezetik, aki szomorúságában elsírja magát. Szegény Russell, nem jön rá hivatásos versenyzőként, Mercedes-ifiként és jelenlegi csapattagként, ott a pályán és a boxban arra, amire te igen a foteledből! Meg biztosan szükséges volt a boxbaki (amire a Mercedes mindig is hajlamos volt), hogy jól lebukjanak előtted, nem lehetett volna megoldani akkor annyival, hogy rádión odaszólnak mindkét versenyzőnek, hogy technikai hiba van, gyertek a boxba, sajnos vége a versenynek. Nem, egy rájuk ilyen helyzetekben jellemző boxbakit játszatnak el a szerelőkkel, aztán még egy lassú defektet is odahazudnak Russellnek!

5) „a fiókcsapat még nem nyert idén futamot, ők vannak az élen, tőlünk veszik a motor”
Mondj már légyszíves egy olyan esetet a Forma 1 70 éves történelméből, amikor a gyári csapat egy fiókcsapatnak vagy egy olyan csapatnak, akiknek a motort adják, átengedtek győzelmet. Csak egyetlenegy esetet mondj. Kivárom. Mondjuk el fog tartani, mert soha nem történt még ilyen. Az F1-ben senki nem ad át győzelmet, különösen nagycsapatok nem. Még a Red Bull sem ad át az AlphaTaurinak, pedig az konkrétan a B-csapatuk.

Olvastam a fészbúkon ezeket a faszságokat, röhögtem, gondoltam, feljövök ide, ahol legalább olyanok vannak, akik értik is az F1-et, nem csak nézik. Az, hogy meglepődtem, hogy itt is előkerültek ezk az ostobaságok, nem kifejezés.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt