Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Hamilton nyer
2
22%
Verstappen nyer
2
22%
Hamilton kiesik
0
0 szavazat
Verstappen kiesik
1
11%
Mindketten kiesnek
0
0 szavazat
Más nyer
4
44%
 
Szavazatok száma: 9

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.02. 19:07

Hamilton ma megmutatta miert zsenialis versenyzo. Abszolut megerdemelten nyert. Amikor kellett ott volt

Ugy tunik a rb nem fogja tudni tartani a lepest, ahogy sejtettem. Verstappen kicsit erolteti, szerintem egyre inkabb lecsusznak majd o meg kuzd majd de hiaba

Bottas elkepeszto balfasz lett valamiert

SZerintem se Verstappent se Hamiltont nem fogja tudni segiteni a csapattarsa, de nem is banom. Rendezzek le egy az egyben

Kimi remelem lerendezte idenre a balfaszkodasat. Kar erte erzesre jo futama lett volna. Kb. Mint egy amator, merges vagyok ra

Alonso is ugyes volt azert a rutin kijott

Egyebkent szar verseny volt. Elmentem motort mosni inkabb

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.02. 19:08

Schumixx írta:
2021.05.02. 18:50
vollebak írta:
2021.05.02. 18:34
Röhejes az ember. Évente 2-3 alkalommal szerez egy pole-t vagy versenyen Hamilton előtt tud végezni, aztán basszátokmegezik.

A williamses évei alatt kedveltem, de már rég elmúlt. Már harmadik éve nem érdemli meg a mercedeses ülését.
Így.
A sorozatos verések után összejön egy pole, aztán már megy a beszéljenek csak Lewis-ról meg Max-ról én meg teszem a dolgom. :) Ráadásul 7 ezred. Illene szerénynek maradni ezek után. Amúgy egyátalán nem jó érzés fikázni szerencsétlent, de mindig tesz érte hogy kapja az ívet.
Szerintem arra se erdemes annyira semmitmondo figura

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.02. 19:08

Phoebe írta:
2021.05.02. 18:37
Bandee írta:
2021.05.02. 16:26


Nem ertem nem szokott ilyet csinalni

Meg arra gondoltam Giovinazzi el akarta engedni es ezt hoztak ossze? Mintha az egyenesben belassult volna
https://m4sport.hu/cikk/2021/05/02/raik ... pattarsaba

„Nem sok mindent mondhatok. Az én hibám volt. Kapcsolgattam a kormányon, és elsőre nem sikerült. Ellenőriztem, hogy sikerült-e, és ekkor mentem neki”
Koszi Neked is. Gratulalok hozza

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.05.02. 19:36

MazeSpin papának az mennyire lenne jó üzlet, hogy kevesebbet tejel a HAAS-nak, de visszaülhetne BÁRMELYIK eddigi orosz pilóta, cserébe nem látja minden hétvégén égni a fiacskáját, mint a rongyot?
:angry01
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.05.02. 19:58

Az utolsó 6 kört nem láttam, miért lett a verseny embere perez aki laza harnad kört kapott a 33-astol?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 9_46_20 2021.05.02. 20:04-kor.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.05.02. 20:01

Lancelot írta:
2021.05.02. 18:17
9_46_20 írta:
2021.05.02. 16:25
Hamilton az összes kanyart elbassza és mégis fényévekkel gyorsabb. Egyszerűen hihetetlen ez az auto
Miért is 'baszta el'? Vagy valamiért mindig rugdosni kell?

Az nyilván mellékes, hogy erőből, csapatutasítás nélkül nyomta le Bottast, és Verstappen hibáját is kérlelhetetlenül kihasználta.
Nem fogom magyarázni, nézd meg az onboardot. Az összes kanyarrol lecsúszott, ami avatatlsn szemnek semmi, aki ment élőben egy ringen vagy szimulatorozik tudja hogy ezek orbitális idovesztesegek.

Amúgy pedig amit írtam pont Hamilton dicséri, mert bottas nem rontott annyit mégis nyomában volt ..

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.05.02. 20:04

A futam embere simán a másik nyugdíjas Alonso... Brutális volt.
De mondom nem láttam az utolsó 6 kört biztos ott történt valami, Alonso kiesett és perez önerőből ledolgozott 25 masodpercet

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.05.02. 20:06

vollebak írta:
2021.05.02. 17:54
A Mercedes ma tempóelőnyben volt, Verstappen zsenijét dicséri, hogy Bottast megint lenyomta. Hamilton ellen nem volt esély, viszont Bottasra nem számíthat a csapat. Pérez hozta a kötelezőt, tempóban látszik, hogy mekkora szintlépés Albonékhoz képest.

Norris továbbra is remekel. Eddig mindhárom futamból kihozta a maximumot, ennél több pontot nem gyűjthetett volna. Büszke vagyok rá, jó kezekben van a McLaren jövője. Ricci pontokat mentett legalább.

Alonso kurva jót ment a tegnapi időmérős blama után. Vettelen valószínűleg nem segít már semmi, nem elég már a Forma 1-hez.

Mazepin pedig a tökéletes főgonosz. Nem elég, hogy röhejesen lassú, érdem alapján az F2-ben sem lett volna helye, de ráadásul még rendre bénázik is, és egy utolsó büdös gyökér. Kíváncsi vagyok, az apja milliárdjai meddig tudják a sportban tartani (ilyen teljesítmény és népszerűség mellett előbb-utóbb kivágják, vannak más milliárdoscsemeték is, akik legalább viselkedni tudnak).
Egyetértek veled.
Annyit tennék hozzá azok védelmében, akik idén még nem igazán mutattak valamit, hogy itt, és Imolában nem mentek sokszor ezek a versenyzők(vagy egyáltalán nem), és hát nem is könnyű vonalvezetésü pályák.
Barcelonát viszont elég jól ismerik.
Kíváncsi leszek ott mi lesz.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.02. 20:14

Lancelot írta:
2021.05.02. 18:17
9_46_20 írta:
2021.05.02. 16:25
Hamilton az összes kanyart elbassza és mégis fényévekkel gyorsabb. Egyszerűen hihetetlen ez az auto
Az nyilván mellékes, hogy erőből, csapatutasítás nélkül nyomta le Bottast, és Verstappen hibáját is kérlelhetetlenül kihasználta.
Nem tudom mit néztél futam helyett. Botos simán elengedte fekakirályt. semmi védekezés nem volt, csak némi szinjáték hogy ne azonnal történjen...hanem pár izzadtságosnak és heroikusnak tünő kör után...azután ugy cicázott botos tappennel ahogy akart még feltartania sem kellett mert nem volt meg a tempója sem egyenesben sem kigyorsitáskor.
Jó lenne már elfelejteni ezeket a faszságokat hogy hami + botos versenyezhetnek egymással
A másik, meg fekakirály sirdogálása a rádióba a kóbor apácák megtévesztésére "elfogytak a gumijaim jajjjj jajjjj...azután még 20 kör velük 15 abból a leggyorsabb...méltatlan egy 7x es VB hez
Az RB-k közel sem voltak hozzájuk nyugodtan azt csináltak amit akartak.
Tappen hibája?
Nézd már vissza az onboardot mikor tappen megy botosra DRS-el...és mikor hamilton tappenre ugyanigy a célegyenesben
valahogy a merci megint talált vagy 40 lóerőt 3 futam alatt.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.02. 20:46

9_46_20 írta:
2021.05.02. 20:01
Nem fogom magyarázni, nézd meg az onboardot. Az összes kanyarrol lecsúszott, ami avatatlsn szemnek semmi, aki ment élőben egy ringen vagy szimulatorozik tudja hogy ezek orbitális idovesztesegek.

Amúgy pedig amit írtam pont Hamilton dicséri, mert bottas nem rontott annyit mégis nyomában volt ..
A szélárnyék okozza ezeket. a 32. körben Verstappennél ugyanezek a lecsúszások voltak Bottas mögött, épp most nézem vissza.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.02. 21:28

Kép

Csak a rend kedvéért a verseny végeredménye.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.02. 21:30

Mazepin volt a nap embere nálam. Ez biztos rekord. (:v

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.02. 21:49

Ezek szerint elvették Verstappen legjobb körét.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.02. 21:53

bertone írta:
2021.05.02. 21:49
Ezek szerint elvették Verstappen legjobb körét.
Kiszélesítette az egyik kanyart amit nem lehetett volna, az utolsó előtti, 14-es kanyar kijáratán 4 kerékkel elhagyta a pályát, ezért pedig el is törölték a köridejét.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.02. 22:21

Redbull írta:
2021.05.02. 21:53
bertone írta:
2021.05.02. 21:49
Ezek szerint elvették Verstappen legjobb körét.
Kiszélesítette az egyik kanyart amit nem lehetett volna, az utolsó előtti, 14-es kanyar kijáratán 4 kerékkel elhagyta a pályát, ezért pedig el is törölték a köridejét.
Igen, ezt láttam, de ahogy leintették a futamot, már nem foglalkoztam vele, így csak most tudtam meg.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.05.02. 22:30

Schumixx írta:
2021.05.02. 20:46
9_46_20 írta:
2021.05.02. 20:01
Nem fogom magyarázni, nézd meg az onboardot. Az összes kanyarrol lecsúszott, ami avatatlsn szemnek semmi, aki ment élőben egy ringen vagy szimulatorozik tudja hogy ezek orbitális idovesztesegek.

Amúgy pedig amit írtam pont Hamilton dicséri, mert bottas nem rontott annyit mégis nyomában volt ..
A szélárnyék okozza ezeket. a 32. körben Verstappennél ugyanezek a lecsúszások voltak Bottas mögött, épp most nézem vissza.
Lehetseges. Ettől még nagyon sok idő és a pálya többi részén simán visszakuzdotte magát...

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.02. 23:54

keF1r írta:
2021.05.02. 20:14


Nem tudom mit néztél futam helyett. Botos simán elengedte fekakirályt. semmi védekezés nem volt, csak némi szinjáték hogy ne azonnal történjen...hanem pár izzadtságosnak és heroikusnak tünő kör után...azután ugy cicázott botos tappennel ahogy akart még feltartania sem kellett mert nem volt meg a tempója sem egyenesben sem kigyorsitáskor.
Jó lenne már elfelejteni ezeket a faszságokat hogy hami + botos versenyezhetnek egymással
A másik, meg fekakirály sirdogálása a rádióba a kóbor apácák megtévesztésére "elfogytak a gumijaim jajjjj jajjjj...azután még 20 kör velük 15 abból a leggyorsabb...méltatlan egy 7x es VB hez
Az RB-k közel sem voltak hozzájuk nyugodtan azt csináltak amit akartak.
Tappen hibája?
Nézd már vissza az onboardot mikor tappen megy botosra DRS-el...és mikor hamilton tappenre ugyanigy a célegyenesben
valahogy a merci megint talált vagy 40 lóerőt 3 futam alatt.
(:u (:u (:u

Ómájfákinggád! Hát ezmegmiezmár? :pf03

Neked kéne felvenni egy erősebb szemüveget futam előtt, vagy levenni a narancs színű lencsét róla...
Ha TE nézted volna rendesen, akkor láttad volna, hogy ezt ott bizony Maxi baszta el, mert megúszott a segge pont a célegyenes előtt. Pedig akkor még 6-7 tizedre volt Bottas mögött és így nyomhatta volna Ő is a DRS-t, aminek következtében a mögötte érkező Lajosé nem lett volna olyan hatékony, mint amilyen végül lett.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 00:18

Bandee írta:
2021.05.02. 19:07
Hamilton ma megmutatta miert zsenialis versenyzo. Abszolut megerdemelten nyert. Amikor kellett ott volt

Ugy tunik a rb nem fogja tudni tartani a lepest, ahogy sejtettem. Verstappen kicsit erolteti, szerintem egyre inkabb lecsusznak majd o meg kuzd majd de hiaba

Bottas elkepeszto balfasz lett valamiert

SZerintem se Verstappent se Hamiltont nem fogja tudni segiteni a csapattarsa, de nem is banom. Rendezzek le egy az egyben

Kimi remelem lerendezte idenre a balfaszkodasat. Kar erte erzesre jo futama lett volna. Kb. Mint egy amator, merges vagyok ra

Alonso is ugyes volt azert a rutin kijott

Egyebkent szar verseny volt. Elmentem motort mosni inkabb
Hát, Hamiltonnak ez abszolút a könnyű győzelmei közé tartozott. Itt aki lényegében árral szemben küzd, az Verstappen. A kigyorsításokon és a végsebességben a Red Bull ma semmit nem tudott a Mercedes ellen. Verstappen, aki egy másik liga a szégyenletesen teljesítő Bottashoz képest, még csak támadni sem tudta, amikor mögötte jött a pályán. Ahol vezetni kellett, ott letolta a pályáról lényegében, ahol meg csak ráállni a gázra, ott semmit nem tudott csinálni. Csoda, hogy előtte tudott végezni.

Bahreinben megérdemelte a dicséretet Hamilton, ma itt csak a kötelezőt hozta. Ezzel a tempófölénnyel meg az ő rutinjával a mai győzelemben semmi rendkívüli nem volt.

Az már látszik, hogy semmi nem lesz abból az évad teljes hosszában, hogy a Mercedes micsoda félretervezést csinált, és mekkora hátrányban vannak. Vannak egy fenét. Felzárkózott a Red Bull mögéjük, lesz olyan pálya, ahol gyorsabbak is lesznek, de egyelőre Verstappen az, akinek az oddsok ellen kell mennie. Ezért is hibázott ma is. Egyből Alonso 2012-es japán rajtja jutott eszembe - lényegében az volt az egyetlen hibája, amit vétett egész évben, és azt is azért, mert sokkal keményebben kellett dolgoznia azzal, amije volt, mint Vettelnek. Verstappennél idén ugyanez lesz a helyzet: ő fog mindig pengeélen táncolni, neki egy elmért kanyarcsúcs sem fog beleférni sehol. A fő esélye az lesz (már ha nem marad le a Red Bull végképp a fejlesztési versenyben), hogy Bottas mellett elkényelmesedett Hamilton. Lényegében 2016 óta nem támasztottak elé komoly kihívást bajnoki versenyben. 2017-ben és 2018-ban is Vettel gyalázatos utolsó harmada miatt húzta be a címeket Hamilton futamokkal az idény vége előtt úgy, hogy az európai szezon végén még Vettel vezette a pontversenyt. Verstappen nem fog így elfogyni az év végére sem, és ebben bízhat, hogy ez azért idegesíteni fogja Hamiltont.

Erre meg biztosan rá fognak pörögni itt páran, de akkor is ki kell mondani: Hamilton gumivinnyogása hihetetlenül irritáló már. Menetrendszerűen nyafog minden futamon, elsőre azt hinnéd, hogy már a vásznakon hajt, aztán megy még egy fél futamot azzal a szettel, közben pályacsúcsot javít. De ez biztos csak azért van, mert nagyon jól vezet amúgy. Wéberék előadták, hogy hát ez a taktika része, azért csinálja. Őszintén, szerintük ki a tököm hiszi el a többi csapat közül, hogy Hamiltonnak gumiproblémái vannak? Évek óta ez megy, a riválisok nálunk, fotelszakértőknél ezerszer jobban tudják, hogy mennyire nem kell ezt komolyan venni. Lényegében ott tartok, hogy már akkor kezdenék aggódni Hamiltonért, ha nem lihegne bele a rádióba 10 kör után, hogy lerongyolódtak a papucsok, aztán nem menne még további 30 kört úgy, hogy kétkörönként leggyorsabb kört fut, ahogy azt n+1 éve csinálja már.

Egyetértek egyébként, Alonso baromi nagyot ment ma. Nálam ő volt a futam egyik embere, a másik pedig Norris, aki 40 körös közepesekkel tudott a sokkal jobban működő és jobb állapotú keményeken hajtó Leclerc előtt befutni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.03. 07:53

KisVadász írta:
2021.05.02. 23:54
keF1r írta:
2021.05.02. 20:14


Nem tudom mit néztél futam helyett. Botos simán elengedte fekakirályt. semmi védekezés nem volt, csak némi szinjáték hogy ne azonnal történjen...hanem pár izzadtságosnak és heroikusnak tünő kör után...azután ugy cicázott botos tappennel ahogy akart még feltartania sem kellett mert nem volt meg a tempója sem egyenesben sem kigyorsitáskor.
Jó lenne már elfelejteni ezeket a faszságokat hogy hami + botos versenyezhetnek egymással
A másik, meg fekakirály sirdogálása a rádióba a kóbor apácák megtévesztésére "elfogytak a gumijaim jajjjj jajjjj...azután még 20 kör velük 15 abból a leggyorsabb...méltatlan egy 7x es VB hez
Az RB-k közel sem voltak hozzájuk nyugodtan azt csináltak amit akartak.
Tappen hibája?
Nézd már vissza az onboardot mikor tappen megy botosra DRS-el...és mikor hamilton tappenre ugyanigy a célegyenesben
valahogy a merci megint talált vagy 40 lóerőt 3 futam alatt.
(:u (:u (:u

Ómájfákinggád! Hát ezmegmiezmár? :pf03

Neked kéne felvenni egy erősebb szemüveget futam előtt, vagy levenni a narancs színű lencsét róla...
Ha TE nézted volna rendesen, akkor láttad volna, hogy ezt ott bizony Maxi baszta el, mert megúszott a segge pont a célegyenes előtt. Pedig akkor még 6-7 tizedre volt Bottas mögött és így nyomhatta volna Ő is a DRS-t, aminek következtében a mögötte érkező Lajosé nem lett volna olyan hatékony, mint amilyen végül lett.
Rajtam narancs szemüveg? (:q (:u (:u (:u rossz helyen kopogtatsz...keresd az agyhalott droidokat...vannak a közelben

Volle fentebb leirta már de a főbb dolgokat tisztázzuk ujra... tappen nagynehezen tudott a célegyenesre ráfordulva 7-8 tizedes távolságba kerülni egyáltalán a nem akarom minősiteni tudású botoshoz...határon autózva folyamatosan...valóban volt ott egy hibája de anélkül is körökön belül ugyanez történt volna...mert nem egy liga volt a két autó...
A két merci helycseréjéről inkább ne is beszéljünk...
jó lenne lassan elfogadni, hogy tappen agyonverné azonos autóban a sírdogáló rasztagyereket (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 08:26

keF1r írta:
2021.05.03. 07:53
Rajtam narancs szemüveg? (:q (:u (:u (:u rossz helyen kopogtatsz...keresd az agyhalott droidokat...vannak a közelben

Volle fentebb leirta már de a főbb dolgokat tisztázzuk ujra... tappen nagynehezen tudott a célegyenesre ráfordulva 7-8 tizedes távolságba kerülni egyáltalán a nem akarom minősiteni tudású botoshoz...határon autózva folyamatosan...valóban volt ott egy hibája de anélkül is körökön belül ugyanez történt volna...mert nem egy liga volt a két autó...
A két merci helycseréjéről inkább ne is beszéljünk...
jó lenne lassan elfogadni, hogy tappen agyonverné azonos autóban a sírdogáló rasztagyereket (:u
Igen mert csak Verstappen képes a gyengébb autóval megelőzni Bottast, utána meg ott is hagyta, Hamiltonnak ez biztos csak csapatutasításra megy, nem is értem Bottas minek húzódott be védekezni Hamilton ellen. :)

Szeretem az ilyen kinyilatkoztatásokat hogy azonos autóban ez meg az történne, remekül lehet érvelni meg vitázni róla. Ja nem. :D

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 08:57

vollebak írta:
2021.05.03. 00:18
Erre meg biztosan rá fognak pörögni itt páran, de akkor is ki kell mondani: Hamilton gumivinnyogása hihetetlenül irritáló már. Menetrendszerűen nyafog minden futamon, elsőre azt hinnéd, hogy már a vásznakon hajt, aztán megy még egy fél futamot azzal a szettel, közben pályacsúcsot javít. De ez biztos csak azért van, mert nagyon jól vezet amúgy. Wéberék előadták, hogy hát ez a taktika része, azért csinálja. Őszintén, szerintük ki a tököm hiszi el a többi csapat közül, hogy Hamiltonnak gumiproblémái vannak? Évek óta ez megy, a riválisok nálunk, fotelszakértőknél ezerszer jobban tudják, hogy mennyire nem kell ezt komolyan venni. Lényegében ott tartok, hogy már akkor kezdenék aggódni Hamiltonért, ha nem lihegne bele a rádióba 10 kör után, hogy lerongyolódtak a papucsok, aztán nem menne még további 30 kört úgy, hogy kétkörönként leggyorsabb kört fut, ahogy azt n+1 éve csinálja már.

Egyetértek egyébként, Alonso baromi nagyot ment ma. Nálam ő volt a futam egyik embere, a másik pedig Norris, aki 40 körös közepesekkel tudott a sokkal jobban működő és jobb állapotú keményeken hajtó Leclerc előtt befutni.
Egyszer egy összefoglaló műsorban Wéber beszélt erről, hogy ez mi. Én azzal értek egyet, nem is taktika ez, hanem csak így működik a csávó erre van szüksége hogy ezeket kibeszélje a mérnökkel, ha tetszik vinnyogásnak hat, de max saját maga részére pszichológia ez nem másokra. Ez pont nem idegesít benne, van arra más.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.03. 09:18

keF1r írta:
2021.05.03. 07:53


Rajtam narancs szemüveg? (:q (:u (:u (:u rossz helyen kopogtatsz...keresd az agyhalott droidokat...vannak a közelben

Volle fentebb leirta már de a főbb dolgokat tisztázzuk ujra... tappen nagynehezen tudott a célegyenesre ráfordulva 7-8 tizedes távolságba kerülni egyáltalán a nem akarom minősiteni tudású botoshoz...határon autózva folyamatosan...valóban volt ott egy hibája de anélkül is körökön belül ugyanez történt volna...mert nem egy liga volt a két autó...
A két merci helycseréjéről inkább ne is beszéljünk...
jó lenne lassan elfogadni, hogy tappen agyonverné azonos autóban a sírdogáló rasztagyereket (:u
A volnával nem tudok mit kezdeni. Arra semmilyen bizonyíték nincs. A hiba viszont szemmel látható volt, ahogy az is, hogy előtte még 7 tizedre volt mögötte. A későbbi szakaszban is, mikor Bottas mögött volt, simán tudta tartani körökön keresztül a DRS távolságot... Amikor igazán kellett volna, akkor pont hibázott. Ennyi.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 09:48

KisVadász írta:
2021.05.03. 09:18
A volnával nem tudok mit kezdeni. Arra semmilyen bizonyíték nincs. A hiba viszont szemmel látható volt, ahogy az is, hogy előtte még 7 tizedre volt mögötte. A későbbi szakaszban is, mikor Bottas mögött volt, simán tudta tartani körökön keresztül a DRS távolságot... Amikor igazán kellett volna, akkor pont hibázott. Ennyi.
Amikor igazán kellett volna – hát ez is egy nézőpont. A különbség az, hogy Hamilton ilyen hibákat tucatjával engedhet meg magának egy futamon, de nem lesz következménye, mert ismét tempóelőnyben van a Mercedes. Imolában hasított a Red Bull a körülmények miatt, viszont jönnek a száraz európai versenyek a klasszikus pályákon. Hamiltonnak könnyű dolga van. Pontosan azért, mert annyira jó versenyző, amennyire. Van egy semmirekellő csapattársa, és a legjobb autóban ül, mert a Red Bull mégsem előzte meg őket. Közeledtek rájuk, de az, hogy Bottas azt csinált Verstappen előtt a pályán, amit akart, nem igényel kommentárt.

Nagyon sokan kihegyezik Verstappen hibájára a tegnapit, nem észrevéve azt, hogy egy ilyen hiba azonos feltételek mellett nem kéne, hogy különösebb jelentőséggel bírjon. Mintha egy nehézsúlyú bokszmeccsen a 20 kilóval nehezebb, egy fejjel magasabb pali ellen vezetne a pontozóbíróknál az esélytelenebb bokszoló, mert addig vért pisálva küzdött és volt jobb, de egy kisebb ütést bekap, amitől felreped a szemöldöke és technikai KO, aztán megy a mutogatás, hogy hibázott, kikapott, kész. Jól hangzik ez, de na :)

Arról senki sem beszél, hogy Verstappen tegnap a pályán mindkét Mercedest megelőzte egyszer. Az volt a csoda, nem az, hogy mivel állandóan a határon kell mennie, volt egyetlen megingása, ami nem fér bele - de csak neki nem. Hamilton, ha így hibázik Verstappen ellen, akkor a következő körben újra próbálkozhat - és ezt ti is tudjátok, hogy aránytalanok az erőfeltételek jelenleg. Nem ül űrautóban Hamilton, fogható itt-ott, de hogy ő az, akinek több fér bele és aki ellen egy elmért kanyarcsúcs is vereséget jelent, az egyszerűen tény. Itt az a hírérték továbbra is, ha nem ő nyer, mert még mindig nem azonosak a feltételek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 10:01

vollebak írta:
2021.05.03. 09:48
Arról senki sem beszél, hogy Verstappen tegnap a pályán mindkét Mercedest megelőzte egyszer. Az volt a csoda, nem az, hogy mivel állandóan a határon kell mennie, volt egyetlen megingása, ami nem fér bele - de csak neki nem. Hamilton, ha így hibázik Verstappen ellen, akkor a következő körben újra próbálkozhat - és ezt ti is tudjátok, hogy aránytalanok az erőfeltételek jelenleg. Nem ül űrautóban Hamilton, fogható itt-ott, de hogy ő az, akinek több fér bele és aki ellen egy elmért kanyarcsúcs is vereséget jelent, az egyszerűen tény. Itt az a hírérték továbbra is, ha nem ő nyer, mert még mindig nem azonosak a feltételek.
Hamilton előzésekor ügyes volt és jól használta ki a megakadását, de ez meg egy másik elméletet tesz szépen keretbe, hogy Bottas majd jól elengedi Hamiltont és feltartja Verstappent. :) Ja pont Hamiltont akasztotta meg és hozta helyzetbe Maxi-t, majd miután visszaelőzte Hamilton őt is feltartotta addig az 5 körig vagy meddig, ameddig tudta. De amikor átléptek rajta Maxi és Ham is szépen otthagyták.
A szélárnyékban Maxi is lecsúszkált az ívekről, nyugodtan visszanézheted, nem hibázott semmivel se kevesebbet mint Hamilton.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.03. 10:01

KisVadász írta:
2021.05.03. 09:18
keF1r írta:
2021.05.03. 07:53


Rajtam narancs szemüveg? (:q (:u (:u (:u rossz helyen kopogtatsz...keresd az agyhalott droidokat...vannak a közelben

Volle fentebb leirta már de a főbb dolgokat tisztázzuk ujra... tappen nagynehezen tudott a célegyenesre ráfordulva 7-8 tizedes távolságba kerülni egyáltalán a nem akarom minősiteni tudású botoshoz...határon autózva folyamatosan...valóban volt ott egy hibája de anélkül is körökön belül ugyanez történt volna...mert nem egy liga volt a két autó...
A két merci helycseréjéről inkább ne is beszéljünk...
jó lenne lassan elfogadni, hogy tappen agyonverné azonos autóban a sírdogáló rasztagyereket (:u
A volnával nem tudok mit kezdeni. Arra semmilyen bizonyíték nincs. A hiba viszont szemmel látható volt, ahogy az is, hogy előtte még 7 tizedre volt mögötte. A későbbi szakaszban is, mikor Bottas mögött volt, simán tudta tartani körökön keresztül a DRS távolságot... Amikor igazán kellett volna, akkor pont hibázott. Ennyi.
Azt azért láttad, vagy csak nézted, hogy Verstappen körökön keresztül hiába nyithatta a DRS-t, legfeljebb 2-3 tizeddel tudott közelebb kerülni Bottashoz?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt