Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Hamilton nyer
2
22%
Verstappen nyer
2
22%
Hamilton kiesik
0
0 szavazat
Verstappen kiesik
1
11%
Mindketten kiesnek
0
0 szavazat
Más nyer
4
44%
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 10:32

Schumixx írta:
2021.05.03. 10:01
vollebak írta:
2021.05.03. 09:48
Arról senki sem beszél, hogy Verstappen tegnap a pályán mindkét Mercedest megelőzte egyszer. Az volt a csoda, nem az, hogy mivel állandóan a határon kell mennie, volt egyetlen megingása, ami nem fér bele - de csak neki nem. Hamilton, ha így hibázik Verstappen ellen, akkor a következő körben újra próbálkozhat - és ezt ti is tudjátok, hogy aránytalanok az erőfeltételek jelenleg. Nem ül űrautóban Hamilton, fogható itt-ott, de hogy ő az, akinek több fér bele és aki ellen egy elmért kanyarcsúcs is vereséget jelent, az egyszerűen tény. Itt az a hírérték továbbra is, ha nem ő nyer, mert még mindig nem azonosak a feltételek.
Hamilton előzésekor ügyes volt és jól használta ki a megakadását, de ez meg egy másik elméletet tesz szépen keretbe, hogy Bottas majd jól elengedi Hamiltont és feltartja Verstappent. :) Ja pont Hamiltont akasztotta meg és hozta helyzetbe Maxi-t, majd miután visszaelőzte Hamilton őt is feltartotta addig az 5 körig vagy meddig, ameddig tudta. De amikor átléptek rajta Maxi és Ham is szépen otthagyták.
A szélárnyékban Maxi is lecsúszkált az ívekről, nyugodtan visszanézheted, nem hibázott semmivel se kevesebbet mint Hamilton.
Abban nem értek egyet Kefírrel, hogy elengedte csak úgy Bottas Hamiltont. Viszont éppen azért nem értek egyet ebben, mert semmi szükség ilyen paktumra vagy szerződésbeli kitételre, mert egyszerűen nem egy liga a két ember. Hamilton sosem vallaná be, de pontosan tudja, hogy nincs szükség írásba foglalni ilyesmit. Az esetek kilencven százalékában ott és akkor előzi meg Bottast, amikor akarja, tök mindegy, hogy Bottas mit csinál.

Az meg, hogy szélárnyékban csúszik le valaki az ívről, vagy magától, nagyon nem egy kategória. Hamilton nem szélárnyékban is kényelmesen vehet szélesre esetleg egy ívet, nincs jelentősége. Verstappennél azonnal azt jelenti ez, hogy egy-másfél tized, amiből már vagy kiesik a DRS-zónából, vagy éppen beér mögé valamelyik Mercedes a DRS-zónába, és reszeltek is neki az egyenesben.

Ahol fontos a kigyorsítás és a nagy végsebesség (és nem hegyi levegőjű pálya, mint Mexikó), ott Verstappen továbbra is lépéshátrányban lesz. És a pályák többsége emiatt a Mercedesnek fog kedvezni. Az meg a másik, hogy kvalitempóban még azokon a pályákon is esélyesebbek a Mercedesek, ahol versenyen esetleg foghatóak lennének - vagyis pályán elfoglalt pozícióelőnyben lesznek már a rajtnál.

Ne legyen igazam, de megint az van, hogy az lesz a meglepetés, ha a bajnokságot nem Hamilton nyeri. Mint a régi marketinges viccben, hogy nem az a hírérték, hogy ha a kutya megharapja a postást, hanem az, ha fordítva történik a dolog. Egyszerűen ténykérdés, hogy Hamilton 2016 óta nem nézett kihívás elé sem csapaton belül, sem csapaton kívül, 2014 és 2016 között pedig csak csapaton belül volt számára akadály. 2008-ban csodát csinált, a tényszerűen nem a legjobb csomagban ülve bajnokságot nyert. Azóta viszont nyomokban sem volt olyan, hogy Hamilton nem a legjobb autóban ülve várta volna a bajnokság végét. Nézd meg, hogy 2014 kivételével minden Mercedesszel szerzett címét, tehát ötöt (!) nyert úgy, hogy minimum két verseny volt még hátra az évadból.

2015: Austinban megnyeri a címet, három verseny volt még hátra
2017: Mexikóban megnyeri a címet, két verseny volt még hátra
2018: Mexikóban megnyeri a címet, két verseny volt még hátra
2019: Austinban megnyeri a címet, két verseny volt még hátra
2020: Törökországban megnyeri a címet, három verseny volt még hátra

Még csak utolsó versenyes nagy dráma sem volt neki lassan 5 éve, annyira kényelmes a helyzete. Ezeket a dolgokat azért ti is látjátok, értitek szerintem. Minden tiszteletem és elismerésem mellett: Hamilton a sport legkivételesebb helyzetű, legszerencsésebb és a győzelmeit, címeit, versenyzői örökségét a legkönnyebben megszerző többszörös bajnok. Sosem hittem volna anno, hogy Schumi és Vettel életművén is lesz valaki, aki túltesz ebben a tekintetben, de Lajossal ez a helyzet. És éppen azért tök szomorú ez, mert ahogy Schuminak, így neki sem lett volna szüksége ilyen körülményekre.

De ez van, és nincs is ezzel gond, félreértés ne essék. Csak én még emlékszem, hogy például Lance is teljes joggal kritizálta Vettelt anno, hogy a helyzete, a csomag, amiben ül, a hurka csapattárs miatt könnyű dolga van. Most viszont egyáltalán nem gondolja úgy, hogy Hamilton helyzete hasonló lenne, és kiemeli a mostani verseny kapcsán is, hogy hát Bottast meg Verstappent is a pályán kellett megelőznie Hamiltonnak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 10:41

vollebak írta:
2021.05.03. 10:32
Abban nem értek egyet Kefírrel, hogy elengedte csak úgy Bottas Hamiltont. Viszont éppen azért nem értek egyet ebben, mert semmi szükség ilyen paktumra vagy szerződésbeli kitételre, mert egyszerűen nem egy liga a két ember. Hamilton sosem vallaná be, de pontosan tudja, hogy nincs szükség írásba foglalni ilyesmit. Az esetek kilencven százalékában ott és akkor előzi meg Bottast, amikor akarja, tök mindegy, hogy Bottas mit csinál.

Az meg, hogy szélárnyékban csúszik le valaki az ívről, vagy magától, nagyon nem egy kategória. Hamilton nem szélárnyékban is kényelmesen vehet szélesre esetleg egy ívet, nincs jelentősége. Verstappennél azonnal azt jelenti ez, hogy egy-másfél tized, amiből már vagy kiesik a DRS-zónából, vagy éppen beér mögé valamelyik Mercedes a DRS-zónába, és reszeltek is neki az egyenesben.

Ahol fontos a kigyorsítás és a nagy végsebesség (és nem hegyi levegőjű pálya, mint Mexikó), ott Verstappen továbbra is lépéshátrányban lesz. És a pályák többsége emiatt a Mercedesnek fog kedvezni. Az meg a másik, hogy kvalitempóban még azokon a pályákon is esélyesebbek a Mercedesek, ahol versenyen esetleg foghatóak lennének - vagyis pályán elfoglalt pozícióelőnyben lesznek már a rajtnál.

Ne legyen igazam, de megint az van, hogy az lesz a meglepetés, ha a bajnokságot nem Hamilton nyeri. Mint a régi marketinges viccben, hogy nem az a hírérték, hogy ha a kutya megharapja a postást, hanem az, ha fordítva történik a dolog. Egyszerűen ténykérdés, hogy Hamilton 2016 óta nem nézett kihívás elé sem csapaton belül, sem csapaton kívül, 2014 és 2016 között pedig csak csapaton belül volt számára akadály. 2008-ban csodát csinált, a tényszerűen nem a legjobb csomagban ülve bajnokságot nyert. Azóta viszont nyomokban sem volt olyan, hogy Hamilton nem a legjobb autóban ülve várta volna a bajnokság végét. Nézd meg, hogy 2014 kivételével minden Mercedesszel szerzett címét, tehát ötöt (!) nyert úgy, hogy minimum két verseny volt még hátra az évadból.

2015: Austinban megnyeri a címet, három verseny volt még hátra
2017: Mexikóban megnyeri a címet, két verseny volt még hátra
2018: Mexikóban megnyeri a címet, két verseny volt még hátra
2019: Austinban megnyeri a címet, két verseny volt még hátra
2020: Törökországban megnyeri a címet, három verseny volt még hátra

Még csak utolsó versenyes nagy dráma sem volt neki lassan 5 éve, annyira kényelmes a helyzete. Ezeket a dolgokat azért ti is látjátok, értitek szerintem. Minden tiszteletem és elismerésem mellett: Hamilton a sport legkivételesebb helyzetű, legszerencsésebb és a győzelmeit, címeit, versenyzői örökségét a legkönnyebben megszerző többszörös bajnok. Sosem hittem volna anno, hogy Schumi és Vettel életművén is lesz valaki, aki túltesz ebben a tekintetben, de Lajossal ez a helyzet. És éppen azért tök szomorú ez, mert ahogy Schuminak, így neki sem lett volna szüksége ilyen körülményekre.

De ez van, és nincs is ezzel gond, félreértés ne essék. Csak én még emlékszem, hogy például Lance is teljes joggal kritizálta Vettelt anno, hogy a helyzete, a csomag, amiben ül, a hurka csapattárs miatt könnyű dolga van. Most viszont egyáltalán nem gondolja úgy, hogy Hamilton helyzete hasonló lenne, és kiemeli a mostani verseny kapcsán is, hogy hát Bottast meg Verstappent is a pályán kellett megelőznie Hamiltonnak.
Röviden: Most szerintem is jobb volt a Merci(vehetjük ezt Hamiltonnál kötelezőnek), meglátjuk mi lesz Barcelonában. Bahrein a Bullnak lett volna kötelező, nem jött be.
Ami a hibákat illeti: Mindketten akkor hibázgattak amikor szélárnyékból előzni próbáltak.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.03. 10:41

A hétvége jó volt, a futam kevésbé.
Én megmondtam már Bahreinbe, hogy a Mercedes 1-2 futam és lelépi a mezőnyt. Mondjuk ez pont az a pálya volt, ahol tavaly a legnagyobb különbséggel nyert erőből Hamilton. Várható volt, hogy ha valahol, akkor itt ők lesznek a favoritok. Továbbra is tartom, hogy Hamilton sima 8x vb idén.
Így az élmezőny csatáját nem is nagyon figyeltem. Hamilton odatett pár kört, ahogy azt kell, és le is rendezte a futamot. Kiemelném Alonso-t, akinél a kemény gumik nagyon jól működtek. Külön figyeltem Russell-t. Hiába a remek rajt pozíció, a Williams versenytempója siralmas. Az elején még-még tudott menni középmezőnnyel, de aztán Alonso-val való csatározás során kiszélesített egy kanyart, el is mentek 3-an mellette, akiket aztán soha nem ért utol. Ezzel az autóval még sok munka van. Gasly egész hétvégén szenvedett, láthatóan semmi tapadása nem volt, csúszkált össze vissza, csoda hogy a pont összejött. Az is azért mert Sainz-nak nagyon nem volt jó az utolsó szett gumi. Vetteltől többet vártam, jól kezdődött neki a hétvége, de a 10 + körtől felfelé egyszerűen lassú volt. A verseny második fele elég gyatrán ment, a végére Stroll is lelépte (jobb gumistratégiával). Alonso versenyének ellentétje.
Felejthető futam volt.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 10:53

Amúgy szerintem nagyon gáz amikor már Toto szól bele a rádióba, hogy ez az hajrá Valteri, gyors vagy meglesz ez. (virtuális buksisimi) Majd amikor köze se lesz az előzéshez, megvédik hogy szegénnyel csak azért történt mert elrontották a Boxkiállást, ezálltal cserben hagyták. A legutóbbi futamon Hamiltonnál is elrontották, lehet egész máshogy alakul minden ha nem teszik.
Lényeg a lényeg hozzák Russelt, mert ez a Bottas egy vicc. (Had izzadjon Hamilton) :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 11:57

Schumixx írta:
2021.05.03. 10:41
Röviden: Most szerintem is jobb volt a Merci(vehetjük ezt Hamiltonnál kötelezőnek), meglátjuk mi lesz Barcelonában. Bahrein a Bullnak lett volna kötelező, nem jött be.
Ami a hibákat illeti: Mindketten akkor hibázgattak amikor szélárnyékból előzni próbáltak.
Bahreinben jobb volt a Red Bull, de nem ennyivel, mint tegnap a Mercedes náluk. Lényegében a közepeseken tudott úgy-ahogy menni velük Verstappen, a kerékcserék után az F2-be került ő is Hamiltonhoz képest. De abban egyetértek, hogy Hamilton elcsórta a győzelmet Bahreinben a papíron esélyesebb Verstappen elől, és szépen is csinálta. Az idei mérlege: egy szép győzelem az első futamon úgy, hogy esélytelenebb volt, aztán talán a karrierje legnagyobb mázlija Imolában (kétszeresen is, mert egyrészt éppen nem állt a falba, aztán az egyperces sóderben ücsörgését szó szerint lenullázta neki Russellék balesete), majd egy kötelező most tegnap Portimaóban.

Barcelonától mondjuk nem várok túl sokat. Tavaly egyike volt azoknak a pályáknak, ahol Hamilton a nagy fölénnyel, kényelmesen nyert (majdnem fél percet adott Verstappennek). Meglátjuk, hogy az, hogy a Red Bull most év elejétől közelebb van, és nem csak a nyárra találnak magukra, mint eddig, változtat-e ezen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.03. 11:59

Nigel Hill írta:
2021.05.03. 10:41
A hétvége jó volt, a futam kevésbé.
Én megmondtam már Bahreinbe, hogy a Mercedes 1-2 futam és lelépi a mezőnyt. Mondjuk ez pont az a pálya volt, ahol tavaly a legnagyobb különbséggel nyert erőből Hamilton. Várható volt, hogy ha valahol, akkor itt ők lesznek a favoritok. Továbbra is tartom, hogy Hamilton sima 8x vb idén.
Így az élmezőny csatáját nem is nagyon figyeltem. Hamilton odatett pár kört, ahogy azt kell, és le is rendezte a futamot. Kiemelném Alonso-t, akinél a kemény gumik nagyon jól működtek. Külön figyeltem Russell-t. Hiába a remek rajt pozíció, a Williams versenytempója siralmas. Az elején még-még tudott menni középmezőnnyel, de aztán Alonso-val való csatározás során kiszélesített egy kanyart, el is mentek 3-an mellette, akiket aztán soha nem ért utol. Ezzel az autóval még sok munka van. Gasly egész hétvégén szenvedett, láthatóan semmi tapadása nem volt, csúszkált össze vissza, csoda hogy a pont összejött. Az is azért mert Sainz-nak nagyon nem volt jó az utolsó szett gumi. Vetteltől többet vártam, jól kezdődött neki a hétvége, de a 10 + körtől felfelé egyszerűen lassú volt. A verseny második fele elég gyatrán ment, a végére Stroll is lelépte (jobb gumistratégiával). Alonso versenyének ellentétje.
Felejthető futam volt.
Már akinek :)

Neked mindkét kedvenced gyengén ment, én meg örültem, hogy Norris folytatta a jó sorozatát. Szóval nekem jó futam volt (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.03. 13:13

vollebak írta:
2021.05.03. 00:18
Bandee írta:
2021.05.02. 19:07
Hamilton ma megmutatta miert zsenialis versenyzo. Abszolut megerdemelten nyert. Amikor kellett ott volt

Ugy tunik a rb nem fogja tudni tartani a lepest, ahogy sejtettem. Verstappen kicsit erolteti, szerintem egyre inkabb lecsusznak majd o meg kuzd majd de hiaba

Bottas elkepeszto balfasz lett valamiert

SZerintem se Verstappent se Hamiltont nem fogja tudni segiteni a csapattarsa, de nem is banom. Rendezzek le egy az egyben

Kimi remelem lerendezte idenre a balfaszkodasat. Kar erte erzesre jo futama lett volna. Kb. Mint egy amator, merges vagyok ra

Alonso is ugyes volt azert a rutin kijott

Egyebkent szar verseny volt. Elmentem motort mosni inkabb
Hát, Hamiltonnak ez abszolút a könnyű győzelmei közé tartozott. Itt aki lényegében árral szemben küzd, az Verstappen. A kigyorsításokon és a végsebességben a Red Bull ma semmit nem tudott a Mercedes ellen. Verstappen, aki egy másik liga a szégyenletesen teljesítő Bottashoz képest, még csak támadni sem tudta, amikor mögötte jött a pályán. Ahol vezetni kellett, ott letolta a pályáról lényegében, ahol meg csak ráállni a gázra, ott semmit nem tudott csinálni. Csoda, hogy előtte tudott végezni.

Bahreinben megérdemelte a dicséretet Hamilton, ma itt csak a kötelezőt hozta. Ezzel a tempófölénnyel meg az ő rutinjával a mai győzelemben semmi rendkívüli nem volt.

Az már látszik, hogy semmi nem lesz abból az évad teljes hosszában, hogy a Mercedes micsoda félretervezést csinált, és mekkora hátrányban vannak. Vannak egy fenét. Felzárkózott a Red Bull mögéjük, lesz olyan pálya, ahol gyorsabbak is lesznek, de egyelőre Verstappen az, akinek az oddsok ellen kell mennie. Ezért is hibázott ma is. Egyből Alonso 2012-es japán rajtja jutott eszembe - lényegében az volt az egyetlen hibája, amit vétett egész évben, és azt is azért, mert sokkal keményebben kellett dolgoznia azzal, amije volt, mint Vettelnek. Verstappennél idén ugyanez lesz a helyzet: ő fog mindig pengeélen táncolni, neki egy elmért kanyarcsúcs sem fog beleférni sehol. A fő esélye az lesz (már ha nem marad le a Red Bull végképp a fejlesztési versenyben), hogy Bottas mellett elkényelmesedett Hamilton. Lényegében 2016 óta nem támasztottak elé komoly kihívást bajnoki versenyben. 2017-ben és 2018-ban is Vettel gyalázatos utolsó harmada miatt húzta be a címeket Hamilton futamokkal az idény vége előtt úgy, hogy az európai szezon végén még Vettel vezette a pontversenyt. Verstappen nem fog így elfogyni az év végére sem, és ebben bízhat, hogy ez azért idegesíteni fogja Hamiltont.

Erre meg biztosan rá fognak pörögni itt páran, de akkor is ki kell mondani: Hamilton gumivinnyogása hihetetlenül irritáló már. Menetrendszerűen nyafog minden futamon, elsőre azt hinnéd, hogy már a vásznakon hajt, aztán megy még egy fél futamot azzal a szettel, közben pályacsúcsot javít. De ez biztos csak azért van, mert nagyon jól vezet amúgy. Wéberék előadták, hogy hát ez a taktika része, azért csinálja. Őszintén, szerintük ki a tököm hiszi el a többi csapat közül, hogy Hamiltonnak gumiproblémái vannak? Évek óta ez megy, a riválisok nálunk, fotelszakértőknél ezerszer jobban tudják, hogy mennyire nem kell ezt komolyan venni. Lényegében ott tartok, hogy már akkor kezdenék aggódni Hamiltonért, ha nem lihegne bele a rádióba 10 kör után, hogy lerongyolódtak a papucsok, aztán nem menne még további 30 kört úgy, hogy kétkörönként leggyorsabb kört fut, ahogy azt n+1 éve csinálja már.

Egyetértek egyébként, Alonso baromi nagyot ment ma. Nálam ő volt a futam egyik embere, a másik pedig Norris, aki 40 körös közepesekkel tudott a sokkal jobban működő és jobb állapotú keményeken hajtó Leclerc előtt befutni.
Nem élete futama volt, de győzött, lehetőségeit kihasználta. Egy lehetősége kínálkozott, arra lecsapott és megelőzte MV-t. Bottas vagy elengedte vagy nem, én nem tudom, nem életük harcát vívták az biztos. Mindazonáltal láttuk mire ment Bottas ugyanazzal az autóval, a hideg gumikon, hogy egyéb szerencsétlenkedéseiről ne beszéljünk. Hamilton magának nyerte meg a futamot,igen, egy kicsit jobb autóval. De megnyerte
Nem tudom minek sírt a gumik miatt, nem is hallottam, a barom Wébert hallottam, amint ezen szopta a faxt aztán 5 kör múlva BLM szórta a használt gumikon a FL- okat. (:u Persze a főokos nem hallottam, hogy belátta volna, korábban hülyeségeket beszélt.
Nem néztem az egészet csak fél szemmel, Kimi után, a végén meg elmentem inkább motort mosni. Unalmas verseny volt.

Nem érdekel amúgy Hamilton gumi nyavalygása, ha jól esik csinálja. Mindegyik sír valamiért.

Alonso azért túlzás, hogy olyan jól ment, jó az az autó, 4. erő volt tegnap, előre egerészett. Nem ment rosszul, de annyira különleges dolgot se csinált már amennyit én láttam. Megjegyzendő, hogy jó volt ahhoz képest amit pl. a múltkor csinált.
Norris ügyes, de nem érdekel valamiért. Ha mondod biztos úgy van.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.03. 13:50

Schumixx írta:
2021.05.03. 08:26
keF1r írta:
2021.05.03. 07:53
Rajtam narancs szemüveg? (:q (:u (:u (:u rossz helyen kopogtatsz...keresd az agyhalott droidokat...vannak a közelben

Volle fentebb leirta már de a főbb dolgokat tisztázzuk ujra... tappen nagynehezen tudott a célegyenesre ráfordulva 7-8 tizedes távolságba kerülni egyáltalán a nem akarom minősiteni tudású botoshoz...határon autózva folyamatosan...valóban volt ott egy hibája de anélkül is körökön belül ugyanez történt volna...mert nem egy liga volt a két autó...
A két merci helycseréjéről inkább ne is beszéljünk...
jó lenne lassan elfogadni, hogy tappen agyonverné azonos autóban a sírdogáló rasztagyereket (:u
Igen mert csak Verstappen képes a gyengébb autóval megelőzni Bottast, utána meg ott is hagyta, Hamiltonnak ez biztos csak csapatutasításra megy, nem is értem Bottas minek húzódott be védekezni Hamilton ellen. :)

Szeretem az ilyen kinyilatkoztatásokat hogy azonos autóban ez meg az történne, remekül lehet érvelni meg vitázni róla. Ja nem. :D
Bottas behúzodott védekezni (:u és ott is maradt a gumitörmeléken...hagyjál már lógva baszod.
A merci kurvanagyot altatott, többek között TÉGED is aki multkori futamon még merci motorhátrányt kiáltottál.

Az ilyen nagy istenek mint fekakirály szumáhör és még néhány arról ismerszenek meg, hogy nem kivánnak maguk mellé versenyzőt, csak szolgát és a csapat szerintem szerződésben foglaltan biztositja is nekik.
Szóval valóban nem tudhatjuk meg mit hozna egy tappen - hami párositás ...de ez szerintem neked most jól is jön
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.05.03. 14:03

KisVadász írta:
2021.05.03. 09:18
keF1r írta:
2021.05.03. 07:53


Rajtam narancs szemüveg? (:q (:u (:u (:u rossz helyen kopogtatsz...keresd az agyhalott droidokat...vannak a közelben

Volle fentebb leirta már de a főbb dolgokat tisztázzuk ujra... tappen nagynehezen tudott a célegyenesre ráfordulva 7-8 tizedes távolságba kerülni egyáltalán a nem akarom minősiteni tudású botoshoz...határon autózva folyamatosan...valóban volt ott egy hibája de anélkül is körökön belül ugyanez történt volna...mert nem egy liga volt a két autó...
A két merci helycseréjéről inkább ne is beszéljünk...
jó lenne lassan elfogadni, hogy tappen agyonverné azonos autóban a sírdogáló rasztagyereket (:u
A volnával nem tudok mit kezdeni. Arra semmilyen bizonyíték nincs. A hiba viszont szemmel látható volt, ahogy az is, hogy előtte még 7 tizedre volt mögötte. A későbbi szakaszban is, mikor Bottas mögött volt, simán tudta tartani körökön keresztül a DRS távolságot... Amikor igazán kellett volna, akkor pont hibázott. Ennyi.
Engedjük már el ezt a hibázott kérdést...nem ezen múlt a futamgyőzelme. Ezen a futamon ha a pole-ból indul is megeszik a mercik ha nem csak egypilotás csapat lennének akkor mindkettő...
aki nyitott szemmel nézte ezt a futamot az igen jelentős mercedes fölényt látott... amivel nem volt mit kezdeni

jajjjjjj jajjjjj jajjjjj my front tyres are hot!!! (:u aláírásnak való :pf03
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára keF1r 2021.05.03. 14:07-kor.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.03. 14:04

vollebak írta:
2021.05.03. 11:59
Nigel Hill írta:
2021.05.03. 10:41
A hétvége jó volt, a futam kevésbé.
Én megmondtam már Bahreinbe, hogy a Mercedes 1-2 futam és lelépi a mezőnyt. Mondjuk ez pont az a pálya volt, ahol tavaly a legnagyobb különbséggel nyert erőből Hamilton. Várható volt, hogy ha valahol, akkor itt ők lesznek a favoritok. Továbbra is tartom, hogy Hamilton sima 8x vb idén.
Így az élmezőny csatáját nem is nagyon figyeltem. Hamilton odatett pár kört, ahogy azt kell, és le is rendezte a futamot. Kiemelném Alonso-t, akinél a kemény gumik nagyon jól működtek. Külön figyeltem Russell-t. Hiába a remek rajt pozíció, a Williams versenytempója siralmas. Az elején még-még tudott menni középmezőnnyel, de aztán Alonso-val való csatározás során kiszélesített egy kanyart, el is mentek 3-an mellette, akiket aztán soha nem ért utol. Ezzel az autóval még sok munka van. Gasly egész hétvégén szenvedett, láthatóan semmi tapadása nem volt, csúszkált össze vissza, csoda hogy a pont összejött. Az is azért mert Sainz-nak nagyon nem volt jó az utolsó szett gumi. Vetteltől többet vártam, jól kezdődött neki a hétvége, de a 10 + körtől felfelé egyszerűen lassú volt. A verseny második fele elég gyatrán ment, a végére Stroll is lelépte (jobb gumistratégiával). Alonso versenyének ellentétje.
Felejthető futam volt.
Már akinek :)

Neked mindkét kedvenced gyengén ment, én meg örültem, hogy Norris folytatta a jó sorozatát. Szóval nekem jó futam volt (:o
Norris amúgy szépet ment. Jól vigyázott a gumikra, konstans szép köröket hozott végig.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 15:30

keF1r írta:
2021.05.03. 13:50
Bottas behúzodott védekezni (:u és ott is maradt a gumitörmeléken...hagyjál már lógva baszod.
A merci kurvanagyot altatott, többek között TÉGED is aki multkori futamon még merci motorhátrányt kiáltottál.

Az ilyen nagy istenek mint fekakirály szumáhör és még néhány arról ismerszenek meg, hogy nem kivánnak maguk mellé versenyzőt, csak szolgát és a csapat szerintem szerződésben foglaltan biztositja is nekik.
Szóval valóban nem tudhatjuk meg mit hozna egy tappen - hami párositás ...de ez szerintem neked most jól is jön
Bahreinben hátrányban is voltak, itt már előnyben ja, de ki tudja ezt előre? Én csak arról beszéltem nem arról hogy majd mindig az lesz.
Igen védekezett, látszott. Az elengedés nem ilyen.

Remek felütések ezek, te nem tudod bizonyítani hogy így van én meg nem tudom azt hogy nincs így. Értelmetlen.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.03. 15:52

Schumixx írta:
2021.05.03. 15:30
keF1r írta:
2021.05.03. 13:50
Bottas behúzodott védekezni (:u és ott is maradt a gumitörmeléken...hagyjál már lógva baszod.
A merci kurvanagyot altatott, többek között TÉGED is aki multkori futamon még merci motorhátrányt kiáltottál.

Az ilyen nagy istenek mint fekakirály szumáhör és még néhány arról ismerszenek meg, hogy nem kivánnak maguk mellé versenyzőt, csak szolgát és a csapat szerintem szerződésben foglaltan biztositja is nekik.
Szóval valóban nem tudhatjuk meg mit hozna egy tappen - hami párositás ...de ez szerintem neked most jól is jön
Bahreinben hátrányban is voltak, itt már előnyben ja, de ki tudja ezt előre?
Én (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.03. 16:51

Remek kis beszélgetések, élvezet olvasnom őket.
A Mercedes sokat javult Bahrainhiz képest, jobban megismerték a pilóták. Ez sajna rossz hír Markóéknak, ez az év is sima Mercedes VB szerintem.
Lewist már csak Max tudja egy picit idegesíteni, a csapattársa marha gyengus.
Szakmai körökben pedzegetik, hogy Landót volna érdemes megszereznie a Mercedesznek 2022-re Bottas helyére nem pedig Russelben gondilkodni.
Magam részéről nagyon sajnálnám ha elhappolná Őt a Merci. Carlost is igen sajnálom.
Russel jövőre mindenképpen lépni fog valahová, lehet Vettel helyére.

Más, Max nem szívleli Portiamot, édes istenem, nincs ezzel a pályával baj, ha csak nem a pálya határok buzernyálása az FIA bírák részéről. Markoék még szerencsétlen Norrist is bemártották volna az igazuk védelmében. Büdös bagázs.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.03. 17:46

KépKép

A gumikról ennyit sikerült találnom.
Amiben nagyon lemaradt a McLaren de valami piszok lassúak voltak azok a kerékcserék. Ez nem ment tegnap sem de általában a gyengéje a csapatnak.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 18:14

Nigel Hill írta:
2021.05.03. 15:52
Én (:u
Neked akkor nézni se érdemes. :mosoly:

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.03. 18:35

Redbull írta:
2021.05.03. 17:46


A gumikról ennyit sikerült találnom.
Amiben nagyon lemaradt a McLaren de valami piszok lassúak voltak azok a kerékcserék. Ez nem ment tegnap sem de általában a gyengéje a csapatnak.
Ennek ellenére jól látszik, hogy Norris piszok nagyot ment. A legjobb a korán váltó lágy gumisok közül.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.03. 18:36

Schumixx írta:
2021.05.03. 18:14
Nigel Hill írta:
2021.05.03. 15:52
Én (:u
Neked akkor nézni se érdemes. :mosoly:
Hát majdnem volt hogy abbahagytam. Button visszavonulása és Russell szerződtetése között alig-alig volt miért :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.03. 18:47

Nigel Hill írta:
2021.05.03. 18:35
Redbull írta:
2021.05.03. 17:46


A gumikról ennyit sikerült találnom.
Amiben nagyon lemaradt a McLaren de valami piszok lassúak voltak azok a kerékcserék. Ez nem ment tegnap sem de általában a gyengéje a csapatnak.
Ennek ellenére jól látszik, hogy Norris piszok nagyot ment. A legjobb a korán váltó lágy gumisok közül.
Most a lassú kerékcsere nem döntött pozícióról, azonban jönni fognak azok a versenyek ahol ez dönthet is. Nincs mese a box munkában gyorsulni illene. Meg kell nézni milyen gyorsak a RedBullnál vagy a Williamsnél.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.03. 19:06

vollebak írta:
2021.05.03. 09:48


Amikor igazán kellett volna – hát ez is egy nézőpont. A különbség az, hogy Hamilton ilyen hibákat tucatjával engedhet meg magának egy futamon, de nem lesz következménye, mert ismét tempóelőnyben van a Mercedes. Imolában hasított a Red Bull a körülmények miatt, viszont jönnek a száraz európai versenyek a klasszikus pályákon. Hamiltonnak könnyű dolga van. Pontosan azért, mert annyira jó versenyző, amennyire. Van egy semmirekellő csapattársa, és a legjobb autóban ül, mert a Red Bull mégsem előzte meg őket. Közeledtek rájuk, de az, hogy Bottas azt csinált Verstappen előtt a pályán, amit akart, nem igényel kommentárt.

Nagyon sokan kihegyezik Verstappen hibájára a tegnapit, nem észrevéve azt, hogy egy ilyen hiba azonos feltételek mellett nem kéne, hogy különösebb jelentőséggel bírjon. Mintha egy nehézsúlyú bokszmeccsen a 20 kilóval nehezebb, egy fejjel magasabb pali ellen vezetne a pontozóbíróknál az esélytelenebb bokszoló, mert addig vért pisálva küzdött és volt jobb, de egy kisebb ütést bekap, amitől felreped a szemöldöke és technikai KO, aztán megy a mutogatás, hogy hibázott, kikapott, kész. Jól hangzik ez, de na :)

Arról senki sem beszél, hogy Verstappen tegnap a pályán mindkét Mercedest megelőzte egyszer. Az volt a csoda, nem az, hogy mivel állandóan a határon kell mennie, volt egyetlen megingása, ami nem fér bele - de csak neki nem. Hamilton, ha így hibázik Verstappen ellen, akkor a következő körben újra próbálkozhat - és ezt ti is tudjátok, hogy aránytalanok az erőfeltételek jelenleg. Nem ül űrautóban Hamilton, fogható itt-ott, de hogy ő az, akinek több fér bele és aki ellen egy elmért kanyarcsúcs is vereséget jelent, az egyszerűen tény. Itt az a hírérték továbbra is, ha nem ő nyer, mert még mindig nem azonosak a feltételek.
Én rohadtul nem hegyezem ki arra a hibára a tegnapi Verstappen teljesítményt. Az tud eléggé felbaszni , hogy lassan Ő lesz a sajnált kódusfijú, aki még a lyukas cipő ellenére is lefutja az utált gazdag fekakirályt (by kefir), akinek az egyik lábán Nike Airmax a másikon meg adidász van, osz'mégis! Jön itt nekem sperma Úr is mindig ezzel az "azonos technikában agyonverné" szöveggel, amiben megint ott a feltételes mód, amivel nem tudok mit kezdeni. NINCS RÁ BIZONYÍTÉK! Ennyi! Ez a srác attól, hogy már 6 vagy 7 éve itt van, még semmit sem bizonyított igazán. Nem volt meg harcban a VB címért egyszer sem. Most úgy tűnik lehet, roppant kíváncsi vagyok, hogyan birkózik meg ezzel a feladattal. Az látszott az időmérő után is, hogy más a szitu, mint tavaly volt. Ez idén már nem csak "örömautókázás", ennek igazi tétje lesz a végén.
Igen, látszott tegnap a teljesítménybeli különbség, de igazából azért volt annyira szembetűnő, mert a célegyenesben nem tudott a Mercikkel mit kezdeni. Egyébként szerintem 5 másodperccel a győztes mögött befutni (most vegyük le a futam végi fastest lap miatti kerékcserékből adódó plusz másodperceket), nem jelent olyan húdebrutálisansokkalrosszabb technikát. ;)
bertone írta:
2021.05.03. 10:01

Azt azért láttad, vagy csak nézted, hogy Verstappen körökön keresztül hiába nyithatta a DRS-t, legfeljebb 2-3 tizeddel tudott közelebb kerülni Bottashoz?
És azt azért értelmezted-é, vagy csak olvastad, amit én írtam?
Azt írtam, hogy a hiba miatt vesztette el a DRS lehetőségét, ami miatt tálcán kínálta magát a mögötte DRS-szel érkező Hamiltonnak. Beszéltem én itt Verstappen előzésről?
Azt láthattuk a múltkor Imolában is, hogy Leclerc-t sem tudta addig átlépni, míg az húzta magát Norris mögött DRS távolságban.
keF1r írta:
2021.05.03. 14:03

Engedjük már el ezt a hibázott kérdést...nem ezen múlt a futamgyőzelme. Ezen a futamon ha a pole-ból indul is megeszik a mercik ha nem csak egypilotás csapat lennének akkor mindkettő...
aki nyitott szemmel nézte ezt a futamot az igen jelentős mercedes fölényt látott... amivel nem volt mit kezdeni

jajjjjjj jajjjjj jajjjjj my front tyres are hot!!! (:u aláírásnak való :pf03
Már megint csak ha... Honnan a faszból tudod?! Nem így történt... Gyártod itt a nyomorult elméleteidet elengedésről, meg nem akar maga mellé, csak szolgát (végül is eddig "csak" három VB csapattársa volt Alonso, Button és Rosberg személyében, de szard le), meg sok hasonló hülyeséget. Hogyan lehetne így bármit is komolyan venni tőled F1 témában? Te el tudod engedni ezeket a nevetséges marhaságokat? Majd akkor elengedem én is a szemmel látható hiba emlegetését.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.03. 19:17

KisVadász írta:
2021.05.03. 19:06
Az látszott az időmérő után is, hogy más a szitu, mint tavaly volt. Ez idén már nem csak "örömautókázás", ennek igazi tétje lesz a végén.
5 éve 2 sec/körös örömautókázás van.
Most "csak" 5 tizedes örömautókázás van, de majd kurvaszorosleszezgyerekekavégén meg ilyesmi baromi jól hangzik, lehet majd recskázni a nyócasra.
Fasza lesz. (:v

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.03. 19:26

rdaneelolivaw írta:
2021.05.03. 19:17

5 éve 2 sec/körös örömautókázás van.
Most "csak" 5 tizedes örömautókázás van, de majd kurvaszorosleszezgyerekekavégén meg ilyesmi baromi jól hangzik, lehet majd recskázni a nyócasra.
Fasza lesz. (:v
Meg a lófaszt 5 tized, hagyjuk már...
(:u (:u (:u (:u
Azt nem vágom, hogy minek kell mentegetni az "elvesztett VB címért", ami még ha így is lesz, még qrva messze van, már a második-harmadik futam után? Arról nem is beszélve, hogy ebből a háromból csak az utóbbin lehetett egyértelműen kijelenteni, hogy a Merci fölényben volt. Te meg már 5 tizednél tartasz... :lol:

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 19:30

KisVadász írta:
2021.05.03. 19:26
Meg a lófaszt 5 tized, hagyjuk már...
(:u (:u (:u (:u
Azt nem vágom, hogy minek kell mentegetni az "elvesztett VB címért", ami még ha így is lesz, még qrva messze van, már a második-harmadik futam után? Arról nem is beszélve, hogy ebből a háromból csak az utóbbin lehetett egyértelműen kijelenteni, hogy a Merci fölényben volt. Te meg már 5 tizednél tartasz... :lol:
Meee a Verstappen annyival jobb hogy az 5 tized csak ennyiben mutatkozik meg. 5mp egy teljes versenytávon!
Azonos kocsiban lekörözné, akkor is ha nőnek született volna! :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.03. 19:38

KisVadász írta:
2021.05.03. 19:26
Azt nem vágom, hogy minek kell mentegetni az "elvesztett VB címért", ami még ha így is lesz, még qrva messze van, már a második-harmadik futam után? Arról nem is beszélve, hogy ebből a háromból csak az utóbbin lehetett egyértelműen kijelenteni, hogy a Merci fölényben volt. Te meg már 5 tizednél tartasz... :lol:
Mentegeti a halál.
Tőlem nyerhet még a majom 8 vébécímet, az sem fog érdekelni sajnos ez egy szar, unalmas sport lett a sok hülye szabályváltoztatással.
BLM csak a velejárója az unalomnak, nekem aztán nincs bajom vele.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.05.03. 19:46

Nigel Hill írta:
2021.05.03. 18:36
Hát majdnem volt hogy abbahagytam. Button visszavonulása és Russell szerződtetése között alig-alig volt miért :D
Valamennyire irigyellek, ha Hamilton visszavonul, végre leülök a tv elé leszarom ki nyer.
Annak is meglesz a szépsége.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Heineken Grande Prémio De Portugal 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.03. 19:46

KisVadász írta:
2021.05.03. 19:06
bertone írta:
2021.05.03. 10:01

Azt azért láttad, vagy csak nézted, hogy Verstappen körökön keresztül hiába nyithatta a DRS-t, legfeljebb 2-3 tizeddel tudott közelebb kerülni Bottashoz?
1.
És azt azért értelmezted-é, vagy csak olvastad, amit én írtam?
Azt írtam, hogy a hiba miatt vesztette el a DRS lehetőségét, ami miatt tálcán kínálta magát a mögötte DRS-szel érkező Hamiltonnak. Beszéltem én itt Verstappen előzésről?
Azt láthattuk a múltkor Imolában is, hogy Leclerc-t sem tudta addig átlépni, míg az húzta magát Norris mögött DRS távolságban.
keF1r írta:
2021.05.03. 14:03
2.
Engedjük már el ezt a hibázott kérdést...nem ezen múlt a futamgyőzelme. Ezen a futamon ha a pole-ból indul is megeszik a mercik ha nem csak egypilotás csapat lennének akkor mindkettő...
aki nyitott szemmel nézte ezt a futamot az igen jelentős mercedes fölényt látott... amivel nem volt mit kezdeni

jajjjjjj jajjjjj jajjjjj my front tyres are hot!!! (:u aláírásnak való :pf03
Már megint csak ha... Honnan a faszból tudod?! Nem így történt... Gyártod itt a nyomorult elméleteidet elengedésről, meg nem akar maga mellé, csak szolgát (végül is eddig "csak" három VB csapattársa volt Alonso, Button és Rosberg személyében, de szard le), meg sok hasonló hülyeséget. Hogyan lehetne így bármit is komolyan venni tőled F1 témában? Te el tudod engedni ezeket a nevetséges marhaságokat? Majd akkor elengedem én is a szemmel látható hiba emlegetését.
1.
És Te? Én hol beszéltem Verstappen előzésről? Csak arra próbáltam utalni, hogy Verstappet DRS ide, DRS oda csak minimálisat tudott közelíteni Bottasra, ezzel szemben Hamilton megette Bottast a DRS használatával. Tehát, ha nincs hiba MV-től, akkor legfeljebb egy-két körrel később eszi meg Hamilton.

2.
Várjunk már! Alonso akkor volt csapattársa, amikor első éves volt, Button egy VB után, Rosberget meg nem ő választotta, hiszen Nico már a csapat tagja volt, amikor Lewis odakerült a Mercihez és ezt követően lett VB Rosberg. Szóval, ez elég gyenge érvelés.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt