Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Néhány lehetséges esemény a futamra nézve:

Verstappen egy szenzációs időmérő után behúzza a futamot is.
1
13%
Hamilton pole, de a rajtnál ismét lenyomják.
0
0 szavazat
Verstappen pole, de nem lesz meg a futamgyőzelem.
2
25%
Hamilton pole és győzelem.
1
13%
Ami várható volt, most bekövetkezik: Hamilton és Verstappen a pályán összeakadnak, legalább egyikőjük kiesik.
1
13%
Esős futam lesz, megjósolhatatlan végeredménnyel.
0
0 szavazat
A nagy esélyesek betliznek és a nevető harmadiké lesz a babér.
3
38%
 
Szavazatok száma: 8

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.05.23. 18:06

Több topikot biztos nem nyitok idén. Ennyi
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.23. 18:18

Lancelot írta:
2021.05.23. 18:06
Több topikot biztos nem nyitok idén. Ennyi

Ez szerintem nincs összefüggésben a Mercedes eddigi leggyengébb eredményével.
Elrontották az időmérőt semmi egyéb nem történt. Monaco egy zsebkendőnyi F-1-es pálya, itt amennyiben Russel került volna a pole-ba, szinte tuti hogy győzelmi esélye lenne a futamon. Vettel szándékosan nem nyomta az elején, néztem a LT-ot és az első 10-15 versenyző 1 sec-on belül volt a köridők szempontjából. Aztán néha Max vagy Bottas, Sainz megrázta magát és ment egy lila időt, no meg Perez. Norrisnak is volt leggyorsabb köre, de még Cunodának is ha jól emlékszem.
Két hét múlva Azeri nagydíj, vissza fognak vágni Hamiltonék.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.23. 18:19

vollebak írta:
2021.05.23. 17:43


Leclerc nekem mindig túlértékeltnek tűnt. Iszonyú gyors egy körön - megkockáztatom, hogy gyorsabb, mint Max és Hamilton. És rendre van, hogy olyan helyeken viszi célba a Ferrarit, ahol annak a kocsinak nem lenne keresnivalója normál esetben. A tavalyi éve erről szólt lényegében.

Viszont épp a tegnapi az, ami miatt túlértékeltnek tartom. Sokan emlegették, hogy Max is tört-zúzott (túl volt lihegve akkor is már, összesen egy hat futamos periódus volt, de úgy kezelték sokáig, mintha Maldonado tért volna vissza), aztán kinőtte, de nem jó a párhuzam, mert egész más jellegűek a hibák. Annak idején Maxnál mindig benne volt a crash, érezted, hogy sok lesz egyszer csak. Hogy egy féktáv, egy előzési kísérlet már sok lesz, és előbb-utóbb az is lett. Úgymond magában hordozta a versenyzése a magas hibaszázalékot.

Leclerc esetében viszont teljesen másról van szó. Nála amplitúdók vannak - kiugró eredmények, aztán hirtelen a semmiből rendkívül buta hibák, váltakozva. Mint tavaly, is például az első osztrák versenyen brillírozott, egy héttel később meg az első kanyarban összetörte magát és Vettelt. Vagy amikor az év végén az egyik bahreini versenyen hasított, a másikon meg kicsocsózta Pérezt, Maxot, saját magát két kanyar után. Érthetetlen, mintha az egyik hétvégén Schumachert néznénk abban a Ferrariban, a másik hétvégén meg Mazepin ülne be titokban. És míg a Max féle túlhebrencskedést ki lehet nőni idővel, ezt a fajta „veleszületett” rapszodikusságot szerintem nem. Gilles Villeneuve-re emlékeztet egy kicsit, akiről szintén azt mondogatták, hogy túl sok a buta és semmiből jövő hiba ahhoz, hogy bajnok lehessen (Keke Rosberg is egyetértett ezzel, szerinte a tragédiák nélkül sem lesz bajnok Gilles 1982-ben, mert a konzisztensebb, okosabban vezető Pironi legyőzi a pontversenyben).

Amit a túl sok az eszkimó, kevés a fóka dologgal mondasz, abban meg igazad van. Norris esetében viszont abban bízom, hogy a McLaren beletalál a szabályváltozásokba, és valós esélyekkel indulnak a győzelmekért/címekért a jövő évtől kezdve. Egy viszont biztos: nem volt igazad, amikor azt mondtad még 2019 előtt, hogy túlhájpolt ez a Lando gyerek (:y

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.23. 18:30

Kép

Lesznek jő felvételek a Netflix következő évadjára a McLarenről.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.23. 19:21

vollebak írta:
2021.05.23. 17:14
Jó eredmény született, minden szempontból. Leclerc-ért kár, történelmi lehetett volna, hogy monacóiként nyerhet otthon. Kicsit leizzadtam, amikor Pérez felért Lando mögé, de szerencsére feleslegesen aggódtam. Egyre jobb ez a srác, a jövő egyik potenciális bajnoka tényleg. Sainz és a Ferrari ma túl nagy falat volt, ennél több nem volt ebben.

Bottast az ág is húzza, Pérez remekül mentett, Vettel is nagyot ment. Hamilton szóra sem érdemes - hiába estek ki előle is, mintha a pályán sem lett volna ma.

De a legnagyobb csalódás Ricciardo. Kört kapni a csapattárstól - hát ezt azért nagyon tré volt látni. Szerencsénk a McLaren-táborban, hogy Charles tegnap odakente a Ferrarit az uszoda falára, különben ugrott volna a konstruktőri harmadik hely is ma (nem beszélve Lando egyéni harmadik helyéről). Ez már nagyon kínos kezd lenni. Nem szép, de kimondom: veszteséges befektetést volt őt megvásárolni. Ezt a teljesítményt egy jelenleg „munkanélküli” Hülkenberg is tudná bőven, tizedannyi pénztért. De a legnagyobb baj, amit már a napokban is írtam: egyedül hagyja így Landót a Ferrarik ellen. Ma szerencsénk volt, de Ricci nélkül úgy megesznek minket a vörösök az év végéig, hogy rossz lesz nézni. Az viszont, hogy még csak ötlete sincs Riccinek, hogy miben kell javulnia és mitől ennyivel lassabb jelenleg, mint Lando, azt sugallja, hogy nem mostanában fog idén tempót találni - ha egyáltalán.
Én tartom a tegnapit, nem veszem le a keresztvizet Ricciardoról. Az időmérőn már megpecsételte a sorsát, hát még a rajt. Láthatóan lassabban ment alatta az autó mint Norris alatt. Nemcsak neki, de a mérnökeinek is van itt dolga rendesen. Daniel nem felejtett el vezetni, itt egyszerűen valami a konstrukcióval nem stimmel, hogy nem adja ki neki, míg a csapattársának igen. Láttunk már ilyet, nemde? 2012 Kanadában csúcsosodott ki. Hamilton nyerte a futamot, míg Button ugyanazzal a technikával a 16. helyen egerészett (az előző évi briliáns mutatványa után). Akkor a csapatban Whitmarsh kiállt és elmondta hogy nem tudnak tudják a mérnökök az autót beállítani Jesnonnak hogy gyors legyen. És kvázi az év végéig el is kísérte ez Buttont. Ne feledd Ricciardo egyáltalán nem vett, nem vehetett részt ennek az autónak a fejlesztésében, és kvázi Sainzot is kizárták a fontos részletekből. Ezt az autót teljesen Norrisra szabták, az ő visszajelzései és telemetriáit használták. Más nem is nagyon volt, max a tesztpilóta. Ami kiválóan fekszik Landonak, nem biztos hogy fekszik Danielnek. Én inkább ebben látom a problémát. Olyan nincs hogy elfelejtett vezetni, és Norris ennyivel nem jobb. Kizárt. Hosszú lesz ez a szezon és még csak 5 futam ment le. Azon kívül ez a pálya nem adott valós képet a ki hol van rangsorról. Te is írtad Ricciardo Barcelonában már látszott hogy gyors, de Monaco az teljesen más. Ahogy azt a mai verseny eredménye mutatja. Van ilyen, és ezt a McLarennél is tudják. Most jönnek majd azok a futamok, ahol elválik a zsír az izomtól mert a McLaren csomag kezd összeállni, már amennyire erre az évre még összeállhat.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.23. 20:14

KisVadász írta:
2021.05.23. 18:19
Bár ellentmondani akartál, de akaratodon kívül csak megerősítettél ezzel :)

Leclerc tegnap sokkal súlyosabbat hibázott. Majdnem negyed másodperccel pole-ban volt - minek nyomni ilyen helyzetben? A legrosszabb, ami történhetett volna (és még ez is az abszolút legrosszabb variáció), hogy Max és Sainz is gyorsulnak, és Leclerc harmadik. Ezt kockáztatni Monacóban szó szerint a kvali legutolsó percében, hogy abszolút harmadik helyről rajtoljon VS el sem tud rajtolni, őrület volt.

Verstappen a három évvel ezelőtti hibájával legrosszabb esetben az időmérőjét kockáztatta a felesleges rohanással, de a rajtját nem. Leclerc nem pusztán a rajtját, hanem a győzelmi esélyeit, de minimum egy dobogót dobott el szó szerint néhány másodperccel a kvali vége előtt. Nagyon nem ugyanaz a helyzet, nagyon nem ugyanolyan következményekkel.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.23. 20:26

Nigel Hill írta:
2021.05.23. 19:21
Én tartom a tegnapit, nem veszem le a keresztvizet Ricciardoról. Az időmérőn már megpecsételte a sorsát, hát még a rajt. Láthatóan lassabban ment alatta az autó mint Norris alatt. Nemcsak neki, de a mérnökeinek is van itt dolga rendesen. Daniel nem felejtett el vezetni, itt egyszerűen valami a konstrukcióval nem stimmel, hogy nem adja ki neki, míg a csapattársának igen. Láttunk már ilyet, nemde? 2012 Kanadában csúcsosodott ki. Hamilton nyerte a futamot, míg Button ugyanazzal a technikával a 16. helyen egerészett (az előző évi briliáns mutatványa után). Akkor a csapatban Whitmarsh kiállt és elmondta hogy nem tudnak tudják a mérnökök az autót beállítani Jesnonnak hogy gyors legyen. És kvázi az év végéig el is kísérte ez Buttont. Ne feledd Ricciardo egyáltalán nem vett, nem vehetett részt ennek az autónak a fejlesztésében, és kvázi Sainzot is kizárták a fontos részletekből. Ezt az autót teljesen Norrisra szabták, az ő visszajelzései és telemetriáit használták. Más nem is nagyon volt, max a tesztpilóta. Ami kiválóan fekszik Landonak, nem biztos hogy fekszik Danielnek. Én inkább ebben látom a problémát. Olyan nincs hogy elfelejtett vezetni, és Norris ennyivel nem jobb. Kizárt. Hosszú lesz ez a szezon és még csak 5 futam ment le. Azon kívül ez a pálya nem adott valós képet a ki hol van rangsorról. Te is írtad Ricciardo Barcelonában már látszott hogy gyors, de Monaco az teljesen más. Ahogy azt a mai verseny eredménye mutatja. Van ilyen, és ezt a McLarennél is tudják. Most jönnek majd azok a futamok, ahol elválik a zsír az izomtól mert a McLaren csomag kezd összeállni, már amennyire erre az évre még összeállhat.
Felesleges köröket futunk. Már Seidl is türelmetlenebbül nyilatkozott. És fura módon épp 2014-re kezd hasonlítani a helyzet, amikor emlékeim szerint te is ugyanilyen logika mentén védted Vettel lebőgését Riccivel szemben, hogy még csak öt futam telt el, még csak félidő van, még hátravan az európai szezon utáni hajrá. Mindig volt még hova várni, türelmesnek lenni, aztán az év végéig sem akart megtörténni a csodálatos formajavulás Vetteltől.

És éppen 2014 kapcsán van most elégedetlenség. Bevallottan és elismerten 2014 volt az, amikor Ricciardo olyan státuszba került, ahova ma. Hatalmas szabályváltozás után egy új csapatba érkezett, ahol egy nehezen vezethető autóval azonnal tempót fogott.

Most akkora összeget kapott a McLarentől, amennyinél többet a mezőnyben csak Max és Hamilton kapnak, és öt futam után (a szezon negyede) kevesebb, mint kétszer annyi pontja van, mint a már két dobogót lövő csapattársának, aki mindössze a harmadik évében van.

Pont azt nem hozza Ricciardo, amiről már bizonyította, hogy tudja. És új autó ide vagy oda, nehéz vezethetőség (mert a McLaren valóban nehezen vezethető, ezt Sainz is megerősítette, viszont ez csak hangsúlyozza azt, hogy Norris zseniális), nincs olyan, hogy várjunk még, meg majd összeáll ez, amikor egy Ricciardo kaliberről van szó, és amikor ez a kaliber körönként egy másodperccel lassabb a versenynaptár legrövidebb pályáján. Ilyen nincs, hogy az ötödik futamon lekörözik a sokmilliós szupersztárt, és akkor legyünk türelmesek. Ez így egy rakás szar, és csak Leclerc hibája mentette meg a McLarent attól, hogy elveszítsék most a harmadik helyet összetettben.

Fogy a türelem Ricci iránt, és joggal. Hatalmas pénzt fizettek érte, hatalmas volt a hype (a McLaren közösségi felületein már a télen lényegében 80%-ban Ricciardóról szólt minden), hatalmas volt a jogos várakozás - erre ez van. 2012-t teljesen felesleges idekeverni, mert Button mindig iszonyú kényes volt a beállításokra, Ricciardóról pedig pont az a magyarázat híresült el, hogy elevenen falja fel a csapattársait nehezen vezethető konstrukciókban. Mondom, 2014-ben éppen ezzel tűnt ki, hogy Vettel szenvedett a hátsó tengely tapadását elvesztő RB10-zel, Dan meg folyamatosan szedte a lepattanókat a Mercedesek mögött, mert Newey és Horner szerint bármit szélsebesen elvezet, csak legyen négy kereke. Nem arról van szó, hogy elfelejtett-e vezetni vagy nem felejtett el vezetni Ricciardo, hanem arról, hogy nem hozza azt, amit vártak tőle, és amit korábban már bizonyított. Nem véletlenül elégedetlen saját magával, és teljesen jogos, hogy most már a csapat is türelmetlen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.23. 20:27

KépKép
A futamnál már csak a közvetítése volt rosszabb. Valami amatőr szinten nem sikerült megmutatni a legizgalmasabb eseményeket. A gumi stratégia sem hozott semmi újat a már évek során megszokottól. Leclerc és Bottas drámája, a Mercedes stratégiai hibáján kívül nem sok említésre méltó eseményről tudok írni. Nekem a futam legjobb pillanatait a két ellenfél/barát (CarLando) hozta. A McLaren retro festése végül is bejött, a pódiumon is láthatta a világ. Zak és Andreas elégedettek lehetnek a csapat első számú versenyzőjével. A Ferrarinál pedig Carlos volt a kármentő.
Bevallom örülök Vettel feltámadásának, már őt is temették a kritikusok. Mazepin meg előrébb végzett a csapattársánál. Baku ennél csak izgalmasabb lehet.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.23. 21:31

Redbull írta:
2021.05.23. 17:48
bertone írta:
2021.05.23. 17:17

Felső kameraállásból jobban látszott, de azért itt is egyértelmű.

verstappen-monaco.jpg
De akkor hogy hogy nem is vizsgálták?
Na, ez a fogós kérdés!
Félreértés ne essék, nem kívánom Maxi büntetését, de már megint következetlenek a felügyelők, mivel Gaslyt ezért megbüntették. (Amúgy, a szabályok szerint jogosan.)

És akkor egy másik kameraállásból, szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem szabályosan állt be (túl ment a sárga vonalon).
verstappen-monaco.jpg
verstappen-monaco.jpg (47.24 KiB) Megtekintve 535 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.23. 21:45

bertone írta:
2021.05.23. 21:31
Redbull írta:
2021.05.23. 17:48


De akkor hogy hogy nem is vizsgálták?
Na, ez a fogós kérdés!
Félreértés ne essék, nem kívánom Maxi büntetését, de már megint következetlenek a felügyelők, mivel Gaslyt ezért megbüntették. (Amúgy, a szabályok szerint jogosan.)

És akkor egy másik kameraállásból, szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem szabályosan állt be (túl ment a sárga vonalon).

verstappen-monaco.jpg
Na ez szép, elmennek a sportfelügyelők a francba.
:angry01
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.05.23. 21:55

bertone írta:
2021.05.23. 21:31
Redbull írta:
2021.05.23. 17:48


De akkor hogy hogy nem is vizsgálták?
Na, ez a fogós kérdés!
Félreértés ne essék, nem kívánom Maxi büntetését, de már megint következetlenek a felügyelők, mivel Gaslyt ezért megbüntették. (Amúgy, a szabályok szerint jogosan.)

És akkor egy másik kameraállásból, szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem szabályosan állt be (túl ment a sárga vonalon).

verstappen-monaco.jpg
Én úgy látom a jobb kereke elött van egy fehér csík. Lehet azt nézték. :)
Egyébként dögunalom volt a futam, mégha számomra kedvező is lett a vége.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.23. 22:12

Nigel Hill írta:
2021.05.23. 19:21
vollebak írta:
2021.05.23. 17:14
Jó eredmény született, minden szempontból. Leclerc-ért kár, történelmi lehetett volna, hogy monacóiként nyerhet otthon. Kicsit leizzadtam, amikor Pérez felért Lando mögé, de szerencsére feleslegesen aggódtam. Egyre jobb ez a srác, a jövő egyik potenciális bajnoka tényleg. Sainz és a Ferrari ma túl nagy falat volt, ennél több nem volt ebben.

Bottast az ág is húzza, Pérez remekül mentett, Vettel is nagyot ment. Hamilton szóra sem érdemes - hiába estek ki előle is, mintha a pályán sem lett volna ma.

De a legnagyobb csalódás Ricciardo. Kört kapni a csapattárstól - hát ezt azért nagyon tré volt látni. Szerencsénk a McLaren-táborban, hogy Charles tegnap odakente a Ferrarit az uszoda falára, különben ugrott volna a konstruktőri harmadik hely is ma (nem beszélve Lando egyéni harmadik helyéről). Ez már nagyon kínos kezd lenni. Nem szép, de kimondom: veszteséges befektetést volt őt megvásárolni. Ezt a teljesítményt egy jelenleg „munkanélküli” Hülkenberg is tudná bőven, tizedannyi pénztért. De a legnagyobb baj, amit már a napokban is írtam: egyedül hagyja így Landót a Ferrarik ellen. Ma szerencsénk volt, de Ricci nélkül úgy megesznek minket a vörösök az év végéig, hogy rossz lesz nézni. Az viszont, hogy még csak ötlete sincs Riccinek, hogy miben kell javulnia és mitől ennyivel lassabb jelenleg, mint Lando, azt sugallja, hogy nem mostanában fog idén tempót találni - ha egyáltalán.
Én tartom a tegnapit, nem veszem le a keresztvizet Ricciardoról. Az időmérőn már megpecsételte a sorsát, hát még a rajt. Láthatóan lassabban ment alatta az autó mint Norris alatt. Nemcsak neki, de a mérnökeinek is van itt dolga rendesen. Daniel nem felejtett el vezetni, itt egyszerűen valami a konstrukcióval nem stimmel, hogy nem adja ki neki, míg a csapattársának igen. Láttunk már ilyet, nemde? 2012 Kanadában csúcsosodott ki. Hamilton nyerte a futamot, míg Button ugyanazzal a technikával a 16. helyen egerészett (az előző évi briliáns mutatványa után). Akkor a csapatban Whitmarsh kiállt és elmondta hogy nem tudnak tudják a mérnökök az autót beállítani Jesnonnak hogy gyors legyen. És kvázi az év végéig el is kísérte ez Buttont. Ne feledd Ricciardo egyáltalán nem vett, nem vehetett részt ennek az autónak a fejlesztésében, és kvázi Sainzot is kizárták a fontos részletekből. Ezt az autót teljesen Norrisra szabták, az ő visszajelzései és telemetriáit használták. Más nem is nagyon volt, max a tesztpilóta. Ami kiválóan fekszik Landonak, nem biztos hogy fekszik Danielnek. Én inkább ebben látom a problémát. Olyan nincs hogy elfelejtett vezetni, és Norris ennyivel nem jobb. Kizárt. Hosszú lesz ez a szezon és még csak 5 futam ment le. Azon kívül ez a pálya nem adott valós képet a ki hol van rangsorról. Te is írtad Ricciardo Barcelonában már látszott hogy gyors, de Monaco az teljesen más. Ahogy azt a mai verseny eredménye mutatja. Van ilyen, és ezt a McLarennél is tudják. Most jönnek majd azok a futamok, ahol elválik a zsír az izomtól mert a McLaren csomag kezd összeállni, már amennyire erre az évre még összeállhat.
én is így gondolom.
sőt Alonsonál is elengedtem a dolgot. esetében az idei évet a technika tanulásának tudom be, Ricsi sem ennyire gáz, mint amennyit jelenleg teljesít. a Reanult-ös első éve sem volt kimagasló, 2. éven már látszott, hogy miért választottak.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.23. 22:12

vollebak írta:
2021.05.23. 20:26
Nigel Hill írta:
2021.05.23. 19:21
Én tartom a tegnapit, nem veszem le a keresztvizet Ricciardoról. Az időmérőn már megpecsételte a sorsát, hát még a rajt. Láthatóan lassabban ment alatta az autó mint Norris alatt. Nemcsak neki, de a mérnökeinek is van itt dolga rendesen. Daniel nem felejtett el vezetni, itt egyszerűen valami a konstrukcióval nem stimmel, hogy nem adja ki neki, míg a csapattársának igen. Láttunk már ilyet, nemde? 2012 Kanadában csúcsosodott ki. Hamilton nyerte a futamot, míg Button ugyanazzal a technikával a 16. helyen egerészett (az előző évi briliáns mutatványa után). Akkor a csapatban Whitmarsh kiállt és elmondta hogy nem tudnak tudják a mérnökök az autót beállítani Jesnonnak hogy gyors legyen. És kvázi az év végéig el is kísérte ez Buttont. Ne feledd Ricciardo egyáltalán nem vett, nem vehetett részt ennek az autónak a fejlesztésében, és kvázi Sainzot is kizárták a fontos részletekből. Ezt az autót teljesen Norrisra szabták, az ő visszajelzései és telemetriáit használták. Más nem is nagyon volt, max a tesztpilóta. Ami kiválóan fekszik Landonak, nem biztos hogy fekszik Danielnek. Én inkább ebben látom a problémát. Olyan nincs hogy elfelejtett vezetni, és Norris ennyivel nem jobb. Kizárt. Hosszú lesz ez a szezon és még csak 5 futam ment le. Azon kívül ez a pálya nem adott valós képet a ki hol van rangsorról. Te is írtad Ricciardo Barcelonában már látszott hogy gyors, de Monaco az teljesen más. Ahogy azt a mai verseny eredménye mutatja. Van ilyen, és ezt a McLarennél is tudják. Most jönnek majd azok a futamok, ahol elválik a zsír az izomtól mert a McLaren csomag kezd összeállni, már amennyire erre az évre még összeállhat.
Felesleges köröket futunk. Már Seidl is türelmetlenebbül nyilatkozott. És fura módon épp 2014-re kezd hasonlítani a helyzet, amikor emlékeim szerint te is ugyanilyen logika mentén védted Vettel lebőgését Riccivel szemben, hogy még csak öt futam telt el, még csak félidő van, még hátravan az európai szezon utáni hajrá. Mindig volt még hova várni, türelmesnek lenni, aztán az év végéig sem akart megtörténni a csodálatos formajavulás Vetteltől.

És éppen 2014 kapcsán van most elégedetlenség. Bevallottan és elismerten 2014 volt az, amikor Ricciardo olyan státuszba került, ahova ma. Hatalmas szabályváltozás után egy új csapatba érkezett, ahol egy nehezen vezethető autóval azonnal tempót fogott.

Most akkora összeget kapott a McLarentől, amennyinél többet a mezőnyben csak Max és Hamilton kapnak, és öt futam után (a szezon negyede) kevesebb, mint kétszer annyi pontja van, mint a már két dobogót lövő csapattársának, aki mindössze a harmadik évében van.

Pont azt nem hozza Ricciardo, amiről már bizonyította, hogy tudja. És új autó ide vagy oda, nehéz vezethetőség (mert a McLaren valóban nehezen vezethető, ezt Sainz is megerősítette, viszont ez csak hangsúlyozza azt, hogy Norris zseniális), nincs olyan, hogy várjunk még, meg majd összeáll ez, amikor egy Ricciardo kaliberről van szó, és amikor ez a kaliber körönként egy másodperccel lassabb a versenynaptár legrövidebb pályáján. Ilyen nincs, hogy az ötödik futamon lekörözik a sokmilliós szupersztárt, és akkor legyünk türelmesek. Ez így egy rakás szar, és csak Leclerc hibája mentette meg a McLarent attól, hogy elveszítsék most a harmadik helyet összetettben.

Fogy a türelem Ricci iránt, és joggal. Hatalmas pénzt fizettek érte, hatalmas volt a hype (a McLaren közösségi felületein már a télen lényegében 80%-ban Ricciardóról szólt minden), hatalmas volt a jogos várakozás - erre ez van. 2012-t teljesen felesleges idekeverni, mert Button mindig iszonyú kényes volt a beállításokra, Ricciardóról pedig pont az a magyarázat híresült el, hogy elevenen falja fel a csapattársait nehezen vezethető konstrukciókban. Mondom, 2014-ben éppen ezzel tűnt ki, hogy Vettel szenvedett a hátsó tengely tapadását elvesztő RB10-zel, Dan meg folyamatosan szedte a lepattanókat a Mercedesek mögött, mert Newey és Horner szerint bármit szélsebesen elvezet, csak legyen négy kereke. Nem arról van szó, hogy elfelejtett-e vezetni vagy nem felejtett el vezetni Ricciardo, hanem arról, hogy nem hozza azt, amit vártak tőle, és amit korábban már bizonyított. Nem véletlenül elégedetlen saját magával, és teljesen jogos, hogy most már a csapat is türelmetlen.
Jah egy fullra a csaptatására szabott, egyébként nehezen vezethető autóban az ember bizonyítson. Hát az elég ökör csapatvezetésre vall, ha már most elégedetlenkednek, 2 dolog miatt: 1, Ha mást várnak egy átmeneti évben (mert ugye mindenki 22-re vásárolt be, kivéve a Mercedest) akkor miért fizettek érte annyit? :D 2, Tényleg nem a csapatban keresik a hibát, hogy Ricciardo ott miért nem teljesít? Csak mert egy rá szabott autóval Norris szakít mert kvázi dizájn fórja van. Ugyan már! Hozni fogja amit kell és akkor, amikor kell. Szerintem ez a szezon kuka. Ezt a szezon én Ricciardo esetében ugyanúgy én elengedem mint Vettel esetében a tavalyit.
Az hogy lekörözte a csapattársa és ez mekkora szégyen meg hát eléggé felnagyított dolog. Megestek Monacoban nagyobb szégyenek is nagyobb pilótákkal.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.23. 22:16

t-oom írta:
2021.05.23. 22:12
Nigel Hill írta:
2021.05.23. 19:21


Én tartom a tegnapit, nem veszem le a keresztvizet Ricciardoról. Az időmérőn már megpecsételte a sorsát, hát még a rajt. Láthatóan lassabban ment alatta az autó mint Norris alatt. Nemcsak neki, de a mérnökeinek is van itt dolga rendesen. Daniel nem felejtett el vezetni, itt egyszerűen valami a konstrukcióval nem stimmel, hogy nem adja ki neki, míg a csapattársának igen. Láttunk már ilyet, nemde? 2012 Kanadában csúcsosodott ki. Hamilton nyerte a futamot, míg Button ugyanazzal a technikával a 16. helyen egerészett (az előző évi briliáns mutatványa után). Akkor a csapatban Whitmarsh kiállt és elmondta hogy nem tudnak tudják a mérnökök az autót beállítani Jesnonnak hogy gyors legyen. És kvázi az év végéig el is kísérte ez Buttont. Ne feledd Ricciardo egyáltalán nem vett, nem vehetett részt ennek az autónak a fejlesztésében, és kvázi Sainzot is kizárták a fontos részletekből. Ezt az autót teljesen Norrisra szabták, az ő visszajelzései és telemetriáit használták. Más nem is nagyon volt, max a tesztpilóta. Ami kiválóan fekszik Landonak, nem biztos hogy fekszik Danielnek. Én inkább ebben látom a problémát. Olyan nincs hogy elfelejtett vezetni, és Norris ennyivel nem jobb. Kizárt. Hosszú lesz ez a szezon és még csak 5 futam ment le. Azon kívül ez a pálya nem adott valós képet a ki hol van rangsorról. Te is írtad Ricciardo Barcelonában már látszott hogy gyors, de Monaco az teljesen más. Ahogy azt a mai verseny eredménye mutatja. Van ilyen, és ezt a McLarennél is tudják. Most jönnek majd azok a futamok, ahol elválik a zsír az izomtól mert a McLaren csomag kezd összeállni, már amennyire erre az évre még összeállhat.
én is így gondolom.
sőt Alonsonál is elengedtem a dolgot. esetében az idei évet a technika tanulásának tudom be, Ricsi sem ennyire gáz, mint amennyit jelenleg teljesít. a Reanult-ös első éve sem volt kimagasló, 2. éven már látszott, hogy miért választottak.
Vollénak abban teljesen igaza van, hogy mocsok magas gázsit kap és jelenleg nem szolgálja meg a bérét. Szimpi srác, de az tuti, hogy ha rajta megy el a Konstruktőri 3. hely akkor nem kap szerződés hosszabbítást a McLarennél 2023-ra. De csalódnék benne, ha nem tudná néhány verseny múlva összekapni magát.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.23. 22:16

vollebak írta:
2021.05.23. 20:26
Nigel Hill írta:
2021.05.23. 19:21
Én tartom a tegnapit, nem veszem le a keresztvizet Ricciardoról. Az időmérőn már megpecsételte a sorsát, hát még a rajt. Láthatóan lassabban ment alatta az autó mint Norris alatt. Nemcsak neki, de a mérnökeinek is van itt dolga rendesen. Daniel nem felejtett el vezetni, itt egyszerűen valami a konstrukcióval nem stimmel, hogy nem adja ki neki, míg a csapattársának igen. Láttunk már ilyet, nemde? 2012 Kanadában csúcsosodott ki. Hamilton nyerte a futamot, míg Button ugyanazzal a technikával a 16. helyen egerészett (az előző évi briliáns mutatványa után). Akkor a csapatban Whitmarsh kiállt és elmondta hogy nem tudnak tudják a mérnökök az autót beállítani Jesnonnak hogy gyors legyen. És kvázi az év végéig el is kísérte ez Buttont. Ne feledd Ricciardo egyáltalán nem vett, nem vehetett részt ennek az autónak a fejlesztésében, és kvázi Sainzot is kizárták a fontos részletekből. Ezt az autót teljesen Norrisra szabták, az ő visszajelzései és telemetriáit használták. Más nem is nagyon volt, max a tesztpilóta. Ami kiválóan fekszik Landonak, nem biztos hogy fekszik Danielnek. Én inkább ebben látom a problémát. Olyan nincs hogy elfelejtett vezetni, és Norris ennyivel nem jobb. Kizárt. Hosszú lesz ez a szezon és még csak 5 futam ment le. Azon kívül ez a pálya nem adott valós képet a ki hol van rangsorról. Te is írtad Ricciardo Barcelonában már látszott hogy gyors, de Monaco az teljesen más. Ahogy azt a mai verseny eredménye mutatja. Van ilyen, és ezt a McLarennél is tudják. Most jönnek majd azok a futamok, ahol elválik a zsír az izomtól mert a McLaren csomag kezd összeállni, már amennyire erre az évre még összeállhat.
Felesleges köröket futunk. Már Seidl is türelmetlenebbül nyilatkozott. És fura módon épp 2014-re kezd hasonlítani a helyzet, amikor emlékeim szerint te is ugyanilyen logika mentén védted Vettel lebőgését Riccivel szemben, hogy még csak öt futam telt el, még csak félidő van, még hátravan az európai szezon utáni hajrá. Mindig volt még hova várni, türelmesnek lenni, aztán az év végéig sem akart megtörténni a csodálatos formajavulás Vetteltől.

És éppen 2014 kapcsán van most elégedetlenség. Bevallottan és elismerten 2014 volt az, amikor Ricciardo olyan státuszba került, ahova ma. Hatalmas szabályváltozás után egy új csapatba érkezett, ahol egy nehezen vezethető autóval azonnal tempót fogott.

Most akkora összeget kapott a McLarentől, amennyinél többet a mezőnyben csak Max és Hamilton kapnak, és öt futam után (a szezon negyede) kevesebb, mint kétszer annyi pontja van, mint a már két dobogót lövő csapattársának, aki mindössze a harmadik évében van.

Pont azt nem hozza Ricciardo, amiről már bizonyította, hogy tudja. És új autó ide vagy oda, nehéz vezethetőség (mert a McLaren valóban nehezen vezethető, ezt Sainz is megerősítette, viszont ez csak hangsúlyozza azt, hogy Norris zseniális), nincs olyan, hogy várjunk még, meg majd összeáll ez, amikor egy Ricciardo kaliberről van szó, és amikor ez a kaliber körönként egy másodperccel lassabb a versenynaptár legrövidebb pályáján. Ilyen nincs, hogy az ötödik futamon lekörözik a sokmilliós szupersztárt, és akkor legyünk türelmesek. Ez így egy rakás szar, és csak Leclerc hibája mentette meg a McLarent attól, hogy elveszítsék most a harmadik helyet összetettben.

Fogy a türelem Ricci iránt, és joggal. Hatalmas pénzt fizettek érte, hatalmas volt a hype (a McLaren közösségi felületein már a télen lényegében 80%-ban Ricciardóról szólt minden), hatalmas volt a jogos várakozás - erre ez van. 2012-t teljesen felesleges idekeverni, mert Button mindig iszonyú kényes volt a beállításokra, Ricciardóról pedig pont az a magyarázat híresült el, hogy elevenen falja fel a csapattársait nehezen vezethető konstrukciókban. Mondom, 2014-ben éppen ezzel tűnt ki, hogy Vettel szenvedett a hátsó tengely tapadását elvesztő RB10-zel, Dan meg folyamatosan szedte a lepattanókat a Mercedesek mögött, mert Newey és Horner szerint bármit szélsebesen elvezet, csak legyen négy kereke. Nem arról van szó, hogy elfelejtett-e vezetni vagy nem felejtett el vezetni Ricciardo, hanem arról, hogy nem hozza azt, amit vártak tőle, és amit korábban már bizonyított. Nem véletlenül elégedetlen saját magával, és teljesen jogos, hogy most már a csapat is türelmetlen.
ha nehezen vezethető a Mclaren, akkor nem is kell tovább magyarázni a bizonyítványt. Norris, 3. éve asszimilálódott ehhez a konstrukcióhoz, Ricsinek meg eddig 5 futama volt rá... jövőre már nem lesznek ilyen gondja!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.05.23. 22:21

egyébként, ha már versenyhétvége reform van idén, az ilyen pályákon javasolnám, a vasárnapi futam helyett, vasárnapi időmérő 2.-öt. az izgalmasabb lenne!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.05.23. 22:35

Ori F1 írta:
2021.05.23. 21:55
bertone írta:
2021.05.23. 21:31

Na, ez a fogós kérdés!
Félreértés ne essék, nem kívánom Maxi büntetését, de már megint következetlenek a felügyelők, mivel Gaslyt ezért megbüntették. (Amúgy, a szabályok szerint jogosan.)

És akkor egy másik kameraállásból, szerintem teljesen egyértelmű, hogy nem szabályosan állt be (túl ment a sárga vonalon).

verstappen-monaco.jpg
Én úgy látom a jobb kereke elött van egy fehér csík. Lehet azt nézték. :)
Egyébként dögunalom volt a futam, mégha számomra kedvező is lett a vége.
Igazad lehet! Bevallom, én csak a sárga festésre figyeltem, ami elvileg tájékoztató jellegű. Amit megláttál fehér csík, az maga a kijelölt hely festése, és azon - ha szűken is - de belül van. Így valószínű, hogy jogos volt már a vizsgálat elmaradása is.

A futam meg valóban elég fos volt, annál csak a közvetítés volt szarabb. Mindenről lemaradtunk szinte.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 00:03

Srácok, lehet mindenhonnan kerülgetni ezt a dolgot, de Ricci szarul megy, ez van.

Most komolyan az az érv, hogy Norris mennyire ismeri ezt az autót? Mégis, mennyire? A Mercedes hajtáslánc miatt a kocsi egész karakterisztikája megváltozott, egyrészt. Másrészt, Norris mindössze a harmadik évét teljesíti. Harmadrészt, Ricci bevallottan a csapat húzóemberének lett hozva, akitől majd Lando tanul - nem fordítva.

Negyedrészt, senki sem vár el Ricciardótól olyat, ami

1) a státusza, tapasztalata, gázsija alapján ne lenne teljesen jogos elvárás - vagyis nem azt, hogy küzdjön Verstappenékkel a címért, de ne kapjon már kört az ötödik futamán a harmadéves csapattárstól, bassza meg
2) ne lenne olyan dolog, amiről már 2014-ben, egy SOKKAL nehezebb váltáskor (turbóéra kezdete, világbajnoki csapat, problémás aerocsomagú RB10, új gumik, négyszeres világbajnok csapattárs) sokkal kevesebb tapasztalattal ne oldott volna meg az első futamtól kezdve

Ha szerintetek most türelmesnek kéne lenni, mert nehéz dolga van - akkor mi a pöcs történt 2014-ben? Mintha nem is ugyanarról a versenyzőről beszélnénk, úgy tutjgatjátok. Ezzel a tapasztalattal, státusszal és a ténnyel, hogy már bizonyított sokkal trükkösebb helyzetben, egy lapát szar, amit csinál Ricci. Aki mást mond, az tényleg nem tudom, mit néz.

Sainz, akit messze nem taksálnak annyira, mint Ricciardót, máris tempójánál van a Ferrariban, és két pontnyira van Leclerc-től az összetettben. Az a Vettel, aki a béka segge alá süllyedt az elmúlt években, tempójánál van, és már több pontnál tart házon belül, mint Stroll. Ricciardo meg, aki mindkettőjüknél elméletileg jobb és drágább versenyző, kört kapott a csapattársától, és fogalma sincs, miért nem tud jobban menni, mert megint kiemelte, hogy jól érzi magát az autóban, teljesen tanácstalan. Ne vicceljünk már, ez így összességében vállalhatatlan.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.24. 01:32

vollebak írta:
2021.05.23. 20:14


Bár ellentmondani akartál, de akaratodon kívül csak megerősítettél ezzel :)

Leclerc tegnap sokkal súlyosabbat hibázott. Majdnem negyed másodperccel pole-ban volt - minek nyomni ilyen helyzetben? A legrosszabb, ami történhetett volna (és még ez is az abszolút legrosszabb variáció), hogy Max és Sainz is gyorsulnak, és Leclerc harmadik. Ezt kockáztatni Monacóban szó szerint a kvali legutolsó percében, hogy abszolút harmadik helyről rajtoljon VS el sem tud rajtolni, őrület volt.

Verstappen a három évvel ezelőtti hibájával legrosszabb esetben az időmérőjét kockáztatta a felesleges rohanással, de a rajtját nem. Leclerc nem pusztán a rajtját, hanem a győzelmi esélyeit, de minimum egy dobogót dobott el szó szerint néhány másodperccel a kvali vége előtt. Nagyon nem ugyanaz a helyzet, nagyon nem ugyanolyan következményekkel.
Én máshogy gondolom, de ettől szép az élet. :D

Tegnap azért nyomta annyira, mert már az FP3 során látszott, hogy a megáztatott pályán mennyire jelentős
tényező a "track evolution". Elég nagy valószínűséggel szinte mindenki jobbat ment volna a 2. próbálkozásával. Valószínűleg kicsit lehet már rá is feszült, mivel maga előtt látta a csillogóan fényes kiutat az elmúlt két monacoi (számára hazai) csúnya vereségéből.

Maxi azzal a 2018as FP3as hibájával nem "csak" egy időmérőt bukott el, hanem minimum egy második, de akár egy első helyet is. Tudod, az az a verseny, amit Ricciardo nyert, mert Ő részt tudott venni az időmérőn (az év legfontosabbján) és így ki tudta használni a Red Bull hercegségbeli időmérős előnyét a Mercivel szemben. Maxi ezt dobta el magától. Szerintem még butább hiba volt, mint tegnap(előtt) Karcsié.
Ezzel most egyiket sem helyezném a másik fölé, csak szerintem ez a Karcsi srác korántsem kapott akkora hypeot, mint Maxi már 17 (vagy 16?) évesen és később is érkezett, Maxi itt már kb öreg róka hozzá képest. Nem mellesleg nem is úgy kezdte a Forma 1-béli pályafutását, hogy csárdás táncot járt féktávokon az ellenfelek előtt...
Jaja, persze tudom. Csak mert még fiatal (kis pöcs) volt. :D
No mindegy. :roll:

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.24. 01:43

bertone írta:
2021.05.23. 22:35

Igazad lehet! Bevallom, én csak a sárga festésre figyeltem, ami elvileg tájékoztató jellegű. Amit megláttál fehér csík, az maga a kijelölt hely festése, és azon - ha szűken is - de belül van. Így valószínű, hogy jogos volt már a vizsgálat elmaradása is.

A futam meg valóban elég fos volt, annál csak a közvetítés volt szarabb. Mindenről lemaradtunk szinte.
Igen, pontosan így van. Az a sárga csík a versenyzőknek jelzés, mert ők nyilván nem látják maguk előtt a fehér kockát. A sárga alapján lövik be magukat. A múltkor Gasly nyilatkozta is, hogy próbál mindig a lehető legelőrébb menni, kimaxolni a rajtkockáját, de sajnos túltolta.
Na, hát Maxi most megmutatta, hogyan kell jól kiMaxolni... :lol:

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 02:01

KisVadász írta:
2021.05.24. 01:32
Én máshogy gondolom, de ettől szép az élet. :D

Tegnap azért nyomta annyira, mert már az FP3 során látszott, hogy a megáztatott pályán mennyire jelentős
tényező a "track evolution". Elég nagy valószínűséggel szinte mindenki jobbat ment volna a 2. próbálkozásával. Valószínűleg kicsit lehet már rá is feszült, mivel maga előtt látta a csillogóan fényes kiutat az elmúlt két monacoi (számára hazai) csúnya vereségéből.

Maxi azzal a 2018as FP3as hibájával nem "csak" egy időmérőt bukott el, hanem minimum egy második, de akár egy első helyet is. Tudod, az az a verseny, amit Ricciardo nyert, mert Ő részt tudott venni az időmérőn (az év legfontosabbján) és így ki tudta használni a Red Bull hercegségbeli időmérős előnyét a Mercivel szemben. Maxi ezt dobta el magától. Szerintem még butább hiba volt, mint tegnap(előtt) Karcsié.
Ezzel most egyiket sem helyezném a másik fölé, csak szerintem ez a Karcsi srác korántsem kapott akkora hypeot, mint Maxi már 17 (vagy 16?) évesen és később is érkezett, Maxi itt már kb öreg róka hozzá képest. Nem mellesleg nem is úgy kezdte a Forma 1-béli pályafutását, hogy csárdás táncot járt féktávokon az ellenfelek előtt...
Jaja, persze tudom. Csak mert még fiatal (kis pöcs) volt. :D
No mindegy. :roll:
Jó, de Leclerc sokkal kedveltebb alkat, mint Verstappen. Neki több mindent elnéztek. Ez a baj ezekkel a dolgokkal – hogy sokszor ráragasztanak dolgokat a versenyzőkre (pozitív és negatív értelemben egyaránt), aztán rajtuk marad az adott dolog, mint szamáron a fül. Verstappen például bármit csinál már, 2018 első harmadából hat futamon szarul ment, de emlegetve lesz a dolog, amíg csak aktív versenyző. Ha nem néztem volna azt az idényt és nem tudnám, mi történt, abból, ahogy innen is többen emlegették, azt gondolnám, hogy Mazepint megszégyenítő módon használta a Red Bullját :)

Leclerc bármit csinál, nem kerül ugyanolyan rossz megítélés alá. Pedig már gokartosként ő volt az, aki kilökdöste Maxot egy gokartversenyen, amiért majdnem eltiltották. És mint a régi viccben a patkánnyal meg a mókussal, Leclerc ugyanúgy megéri a pénzét, csak sokkal jobb a píárja. Biztos emlékszel rá, hogy lökdöste le Verstappent a pályáról, itt meg mindenki örült neki, hogy elfér a lófasz a picsaszájú hollandban - én meg nem értettem, hogy ha egyszer lökdösődni nem fasza dolog, akkor „kölcsönkenyér” alapon miért is kéne fasza dolognak tartani. Tavaly pedig Monzában keresztbe-kasul bemozgott a féktávon, nekiment Hamiltonnak, közben letolta a pályáról... Lett valami visszhangja? Fogadjunk, hogy már nem is emlékezik rá a többség, ahogy azokra az első körös hibáira, amikkel tört-zúzott. Vagy ott van az, hogy ez nem az első eldobott időmérője volt - két éve Bakuban úgy beleállt a szűk sikánban a falba, mint annak idején az első bakui időmérőn Hamilton. Vagy ott van a tavalyi barcelonai futam, amikor biztonsági öv nélkül versenyzett - komolyan, mennyire kell ehhez hülyének lenni?

Leclerc az egyik legtöbbet hibázó versenyző, és elég gyakran van, hogy másokat is magával ránt közben. De mindegy, ez veszett fejsze nyele úgyis. A berögzült képek nem fognak változni. Leclerc semmivel sem jobb, nyugisabb, „rendesebb”, csak okosabban menedzseli a dolgokat, mint Verstappen - nem pofázik úgy, nem pisál látványosan a medencébe. De hogy a kanyarban sincs mondjuk egy Norris-féle tiszta versenyzőhöz, és ugyanúgy gondolkodás nélkül meghúz hajmeresztő dolgokat/hibázik rendre, mint anno Verstappen (csak ezeket mindenki letojja), az biztos.

Egyébként kifejezetten szimpatikus srác, nagyon nyugodt, kedves figurának tűnik. Vettellel a két év alatt bárki más van ott, szerintem utálkozó viszony lett volna, Leclerc-nek meg egy rossz szava nem volt rá azóta sem. Viszont a pályán egyáltalán nem tartozik azok közé, akiket az általában tisztán és hibamentesen vezetők közé sorolok.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.24. 08:23

KisVadász írta:
2021.05.24. 01:32
...csak szerintem ez a Karcsi srác korántsem kapott akkora hypeot, mint Maxi már 17 (vagy 16?) évesen és később is érkezett, Maxi itt már kb öreg róka hozzá képest. Nem mellesleg nem is úgy kezdte a Forma 1-béli pályafutását, hogy csárdás táncot járt féktávokon az ellenfelek előtt...
Jaja, persze tudom. Csak mert még fiatal (kis pöcs) volt. :D
No mindegy. :roll:
Itt a fórumon is gombamód szaporodtak a lökler-fanok, míg Verstappennél egyértelmű antipátia alakult ki az első években.
Emlékszem, vagy 2-3 avatar azonnal Lökler lett.
Azóta persze szarabbak az eredmények, ezek az emberek eltűntek.

Szóval szerintem Lökler az egyik legjobban túlhype-olt versenyző az utóbbi években, ahhoz képest amilyenek az eredményei.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.24. 08:27

Redbull írta:
2021.05.23. 22:16
t-oom írta:
2021.05.23. 22:12


én is így gondolom.
sőt Alonsonál is elengedtem a dolgot. esetében az idei évet a technika tanulásának tudom be, Ricsi sem ennyire gáz, mint amennyit jelenleg teljesít. a Reanult-ös első éve sem volt kimagasló, 2. éven már látszott, hogy miért választottak.
Vollénak abban teljesen igaza van, hogy mocsok magas gázsit kap és jelenleg nem szolgálja meg a bérét. Szimpi srác, de az tuti, hogy ha rajta megy el a Konstruktőri 3. hely akkor nem kap szerződés hosszabbítást a McLarennél 2023-ra. De csalódnék benne, ha nem tudná néhány verseny múlva összekapni magát.

Ha jól tudom, a McLaren csábította el Renaulttól, ők ajálnották a gázsit (nem is értem mi ez a anyagiaskodás hirtelen, ismét csak Button 2012-es példáját tudom felhozni, mint a mezőny 3. legjobban keresőjét) úgyhogy ez az ő saruk.
Amelett meg továbbra is legyintve elmentek, hogy ez az autó 1 az 1ben Norrisra van fejlesztve és hangolva Képzelhetem mennyit ért Ricciardonak, amikor felpakolták Lando setupját, mert a mérnökök Ricciardo esetében a sötétben tapogtóznak.
Nem Ricsin megy el a 3. hely, hanem a csapaton. Egyébként sem reális elvárás.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 08:32

rdaneelolivaw írta:
2021.05.24. 08:23
KisVadász írta:
2021.05.24. 01:32
...csak szerintem ez a Karcsi srác korántsem kapott akkora hypeot, mint Maxi már 17 (vagy 16?) évesen és később is érkezett, Maxi itt már kb öreg róka hozzá képest. Nem mellesleg nem is úgy kezdte a Forma 1-béli pályafutását, hogy csárdás táncot járt féktávokon az ellenfelek előtt...
Jaja, persze tudom. Csak mert még fiatal (kis pöcs) volt. :D
No mindegy. :roll:
Itt a fórumon is gombamód szaporodtak a lökler-fanok, míg Verstappennél egyértelmű antipátia alakult ki az első években.
Emlékszem, vagy 2-3 avatar azonnal Lökler lett.
Azóta persze szarabbak az eredmények, ezek az emberek eltűntek.

Szóval szerintem Lökler az egyik legjobban túlhype-olt versenyző az utóbbi években, ahhoz képest amilyenek az eredményei.
Pontosan. Leclerc jó versenyző, de az általános dolog vele kapcsolatban (mint a többi közönségkedvenccel kapcsolatban is), hogy simán elnéznek neki az emberek olyasmit, amit ha Verstappen húzna meg, felrobbanna a fórum. Most gondolj bele, ha Verstappen mondja bele egy futam közben a rádióban, hogy egyébként öv nélkül vezetek, vagy cikáz Hamilton előtt Monzában 350 felett (Hamilton rádiózott is, hogy kurva veszélyes dolog ez, pedig Hamilton nem tartozik a csata _közben_ rádiózgatók közé). Lett volna itt minden, hogy mindjárt megöl valakit ez a holland állat, sosem változik a rohadék. Itt meg fogadjunk, hogy a legtöbben csak néznek, hogy miről beszélek, ők nem is emlékeznek erre az egészre.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 08:46

Nigel Hill írta:
2021.05.24. 08:27
Redbull írta:
2021.05.23. 22:16


Vollénak abban teljesen igaza van, hogy mocsok magas gázsit kap és jelenleg nem szolgálja meg a bérét. Szimpi srác, de az tuti, hogy ha rajta megy el a Konstruktőri 3. hely akkor nem kap szerződés hosszabbítást a McLarennél 2023-ra. De csalódnék benne, ha nem tudná néhány verseny múlva összekapni magát.

Ha jól tudom, a McLaren csábította el Renaulttól, ők ajálnották a gázsit (nem is értem mi ez a anyagiaskodás hirtelen, ismét csak Button 2012-es példáját tudom felhozni, mint a mezőny 3. legjobban keresőjét) úgyhogy ez az ő saruk.
Amelett meg továbbra is legyintve elmentek, hogy ez az autó 1 az 1ben Norrisra van fejlesztve és hangolva Képzelhetem mennyit ért Ricciardonak, amikor felpakolták Lando setupját, mert a mérnökök Ricciardo esetében a sötétben tapogtóznak.
Nem Ricsin megy el a 3. hely, hanem a csapaton. Egyébként sem reális elvárás.
Nem, ti mentek el amellett, hogy mi volt 2014-ben. Ricciardo sokkal nehezebb körülmények között váltott csapatot, sokkal magasabb elvárások közé érkezve, egy sokkal nagyobb formátumú csapattárs mellé. Szerinted most nehezebb dolga van, mint 2014-ben, a Toróból a bajnoki címvédő csapatba a bajnoki címvédő versenyző mellé átülve, egy éraváltás kezdetén, amikor mindent átszabtak a kocsikon? Most ez komoly? :D

Komolyan, úgy véditek, mintha 7 éve ült volna át egy középcsapatból a másikba egy harmadéves srác mellé, és most ült volna át a világverő csapatba egy négyszeres bajnok mellé, egy olyan autóba, amivel azért illene minimum futamokat nyeregetni, és azért menne a hőbörgés, mert ilyen körülmények között még nem jönnek az eredmények. 2014-ben pont ilyenek voltak a körülmények és az elvárások Ricciardóval szemben, és nem csak, hogy hozta őket, de túl is teljesítette őket az első futamtól kezdve. Akkor, azért és azóta van olyan státusza Ricciardónak, amiből azóta is él, és akkor utalgatott ő is magára úgy, hogy egy jó versenyző az teljesít, körülményektől függetlenül, úgyhogy csak azt csinálja, amiért fizetik (!) és amit ő is elvár magától. Hol van mindez most?

A gázsija pedig nem azért fontos, mert megroppantaná a csapat költségvetését, hanem azért, mert az ekkora piaci értékkel elvárások is járnak. A mezőny messze harmadik legjobb keresője, sokszoros futamgyőztese és egy ennél még nehezebb helyzetben már bizonyító versenyzője nem olyan megítélés alá esik, mint mondjuk egy Sainz, hogy oldalazzunk meg pingvinezzünk, hogy hát így meg úgy idő kell neki, meg más az autó, más a csapat. Sainz, a Ricciardónál messze kevesebbre taksált és ennek megfelelően fizetett Sainz miért tart mindössze két ponttal kevesebbnél, mint a Norrisnál messze többre taksált Leclerc, a harmadik éve Leclerc-re tervezett autóban? Mindenki azon röhögött, hogy Sainz mekkora hülyeséget csinál, hogy átül a konzervdoboz Ferrariba a jövő szupersztár sokszoros bajnoka mellé, hogy agyonverjék. Aztán lényegében pariban van Leclerc-rel. Rá miért nem igaz, amiket írsz, hogy másra szabott autó, kell az idő, miközben Ricciardót, a 2014-ben sokkal nehezebb feladatot megoldó, hírnevét éppen erre alapozó Riccardót meg ezzel véded? :D

Pontosan azért van türelmetlenkedés és elégedetlenség, mert tudjuk, hogyan tud vezetni Ricciardo, tudjuk, mire képes csapatváltáskor is, láttuk, mert egy sokkal nehezebb helyzetben, sokkal nagyobb nyomás mellett, sokkal kevesebb tapasztalattal már megoldotta. Szóval nem, nem mi megyünk el dolgok mellett, hanem ti a fenti kettő mellett. És miért lenne irreális elvárás a konstruktőri 3. hely a McLarennek? Hát tavaly megcsinálták, lényegében ugyanezzel az autóval :D Ugyanúgy a Ferrarival küzdöttek ezért, sőt, nehezítésnek ott volt a rózsaszín Mercedes és a Renault, ami az Aston és az Alpine visszaesésével már a kanyarban sincs idén. Idén könnyebb dolguk lenne megint bebiztosítani a harmadik helyet - csak ahhoz nem elég, hogy Norris egyedül viszi a hátán a csapatot.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt