Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Néhány lehetséges esemény a futamra nézve:

Verstappen egy szenzációs időmérő után behúzza a futamot is.
1
13%
Hamilton pole, de a rajtnál ismét lenyomják.
0
0 szavazat
Verstappen pole, de nem lesz meg a futamgyőzelem.
2
25%
Hamilton pole és győzelem.
1
13%
Ami várható volt, most bekövetkezik: Hamilton és Verstappen a pályán összeakadnak, legalább egyikőjük kiesik.
1
13%
Esős futam lesz, megjósolhatatlan végeredménnyel.
0
0 szavazat
A nagy esélyesek betliznek és a nevető harmadiké lesz a babér.
3
38%
 
Szavazatok száma: 8

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.24. 09:15

Ejnye Volle, amikor a te álláspontod az támasztja alá, akkor már nem is rádiózós Hamilton? :)
Magam részéről Monza nem tetszett, ahogy mondjuk az sem, ahogy Max kitette Ausztriában. Ennek valószínű hangot is adtam akkor. Szerintem az osztrák nagydíjos eset is szerepet játszott a monzai manőverben, meg nyilván a hazai pálya is.
Én kb. 5 éve követem a kis kategóriákat, ez egybe esik Leclerc feltűnésével, nekem nagyon meggyőző volt, ahogy ment, azóta szimpatizálok vele.

Megjegyzem Dani sem elfogulatlan a kérdésben. Max azóta nagy kedvenc, hogy van esélye legyőzni Hamiltont, Leclerc pedig kétszer is lenyomta Vettelt, akivel szimpatizál. Nekem nem rémlenek gombamód szaporodó Leclerc szurkolók innen.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 09:37

Phoebe írta:
2021.05.24. 09:15
Ejnye Volle, amikor a te álláspontod az támasztja alá, akkor már nem is rádiózós Hamilton? :)
Magam részéről Monza nem tetszett, ahogy mondjuk az sem, ahogy Max kitette Ausztriában. Ennek valószínű hangot is adtam akkor. Szerintem az osztrák nagydíjos eset is szerepet játszott a monzai manőverben, meg nyilván a hazai pálya is.
Én kb. 5 éve követem a kis kategóriákat, ez egybe esik Leclerc feltűnésével, nekem nagyon meggyőző volt, ahogy ment, azóta szimpatizálok vele.

Megjegyzem Dani sem elfogulatlan a kérdésben. Max azóta nagy kedvenc, hogy van esélye legyőzni Hamiltont, Leclerc pedig kétszer is lenyomta Vettelt, akivel szimpatizál. Nekem nem rémlenek gombamód szaporodó Leclerc szurkolók innen.
Nem, Hamilton kényszeres rádiózós :D

Éppen azért írtam, hogy csata közben, mert ez fontos különbség. Hamilton rádiózik a gumikról, rádiózik a lekörözöttekről, rádiózik arról, hogy miért állt ki ez meg az, hol tart ez meg az, miért vagyunk ezen vagy azon a stratégián - de kerék-kerék elleni pittyputty alatt soha. Éppen ezért ragadt meg, hogy még benne volt nyakig Leclerc-rel, mégis az ő ilyen helyzetekben rádiózás tekintetében sokkal magasabb ingerküszöbét is megugrotta az, ahogy cikázott előtte Leclerc.

Az osztrák futamos dolog két éve volt, elég erősnek érzem, hogy amiatt viselkedett volna úgy Monzában Hamiltonnal. Nem tudom elképzelni, hogy na, Lajos, most odabaszok neked, amiért Maxi tavaly velem faszkodott :D

Meg különben is, ezt sosem tudtam érvként elfogadni, hogy kölcsönkenyér, meg ha vele szemben úgy, akkor ő is úgy. Senki nem kezd el hirtelen cikázgatni vagy féktávon bemozogva letolni másokat a pályáról. Ez vagy alapvetően megvan benne, vagy nincs. Leclerc-ben pedig mindig is megvolt. Nézd meg Hakkinent - teljesen mindegy, hogy mások hogyan görénykedtek vele, ő sosem kezdett el „jó, hát ha nekik lehet, akkor én is csinálom” felkiáltással ugyanúgy viselkedni, a csapata hazai pályáján sem, meg semmikor sem. Raikkönen ugyanígy jó példa.

Szóval nekem Leclerc tényleg ugyanaz a kategória, mint Verstappen, csak „észrevétlenebbül” és okosabban csinálja a húzásait, közben meg emberileg is kedvelhetőbb, kevésbé tüskés alkat.

Dani persze, hogy nem elfogulatlan, mindig szerette az ellentmondásos figurákat. Nem is értem, miért nem drukkolt Alonsónak ő is, mint Carlos :D De semmi meglepő nincs abban, hogy Verstappent szemelte most ki magának az utóbbi években. Max beleillik a schumacheri örökségbe minden szinten - gyors, kegyetlen és ellentmondásos a versenyzése. A versenyzése, habitusa alapján Hamilton is tökéletesen beleillene képbe, de gondolom, ő túl celeb Dani gusztusának, azért nem csípi.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.24. 09:51

Szerintem Max-Leclerc Ausztria és Hamilton-Leclerc Monza ugyanaz az év volt. Persze lehet én emlékszem rosszul. Ausztria után nyilatkozta Leclerc, hogy ha ez megengedett akkor ő is így versenyez majd.

Látom Leclerc hibáit, abban is igazat adok, hogy nem egy ártatlan bárányka, viszont a csomagolás minden szempontból jobb mint Max esetében, akit bár már évek óta elismerek, kedvelni sohasem fogok.

Viszont szerintem a szemedben rosszabb Leclerc megítélése, mint amilyen versenyző ténylegesen.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 09:52

Közben egy érdekes statisztika: Monaco volt az első futam a hibrid éra kezdete, tehát a 2014-es Ausztrál Nagydíj óta, ahol nem állt Mercedes-versenyző a dobogón úgy, hogy a futamon nem volt SC.

Valóban lezárult egy korszak bizonyos értelemben. Már nem csak akkor lesz „Mercedes-mentes” dobogó, ha káosz van egy versenyen, hanem egyrészt lecsökkent az előnyük jelentősen, másrészt a hibák is megbosszulják magukat. Tavalyig szinte majdnem mindig mindegy volt 2014 óta, hogy a Mercik milyen stratégián vannak, mert normál esetben az volt a hírérték, ha nem ők nyertek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 09:55

Phoebe írta:
2021.05.24. 09:51
Szerintem Max-Leclerc Ausztria és Hamilton-Leclerc Monza ugyanaz az év volt. Persze lehet én emlékszem rosszul. Ausztria után nyilatkozta Leclerc, hogy ha ez megengedett akkor ő is így versenyez majd.

Látom Leclerc hibáit, abban is igazat adok, hogy nem egy ártatlan bárányka, viszont a csomagolás minden szempontból jobb mint Max esetében, akit bár már évek óta elismerek, kedvelni sohasem fogok.

Viszont szerintem a szemedben rosszabb Leclerc megítélése, mint amilyen versenyző ténylegesen.
Igazad van, 2019-ben volt mindkét eset. Nem is értem, miért gondoltam, hogy tavaly azzal a Ferrarival tudott volna nyerni Leclerc :D

Szóval igen, Leclerc jobb csomagolás, mint Verstappen, egyértelmű. És egyáltalán nem tartom rossz versenyzőnek, sőt - ahogy írtam, szerintem nyers tempót tekintve a leggyorsabb a mezőnyben. Viszont csomagként nincs Maxék szintjén (félreértés ne essék, szerintem senki más sem), pont az érthetetlen, „semmiből jövő” hibák miatt, amik nem csökkennek a tapasztalata növekedése ellenére sem. De majd meglátjuk, lehet, hogy teljesen rosszul ítélem meg.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 10:16

És még egy érdekesség: dobogókép 2011-ből és tegnapról.

Ami közös: a Red Bull üdvöskéje nyert, a második egy spanyol a Ferrarival, a harmadik egy angol a McLarennel.

Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.05.24. 10:51

Most sikerült úgy ahogy megnézni.
Ház ez ellentmondást nem tűrő volt, de messzemenő következtetést nem vonok le belőle, talán szorosabb lehet az év, de nem ez a reális erőviszony szerintem.
Perez/Ricardo oda kerül ahová való, középszerek, akik olyan régóta vannak itt (ellenben mással), hogy a nagy számok és a véletlen miatt le-leesik valami értékelhető, de ez nem jelenti azt hogy top pilóták. Jó talán Ricardo nem közép hanem annak a teteje. "Sajnálom" hogy Carlos sim nem tudta a telekommunikációs cégénél kicsit megnövelni a sávszelet hogy az embere legyen a verseny embere. Ordenáré vicc hogy a mexikói majdnem másodjára vitte el ezt a "címet". Halo a 33-as dolgozott azon hogy odakerüljon ahová és mondjuk jó 2 hellyel előrébb kellett volna lennie, erre majdnem O a nap embere. Vicc..., Plusz 20mp hátrány.
Hamiltont, fotelből megitélve Hamilton kiment és azt hitte elévág a mezőnynek, de közben kiderült mindenki tudott 0.5-1mp-vel jobb időt ezért az elévágás sehogy sem működhetett...
Nem tudom jól láttam e, hogy raikkonen 26mp-t dolgozott le kb 10 kor alatt? De lényegtelen a mezőny közepéeből itt semmi sem lesz.
Nyertem egy fogadást hogy leclerc összetöri, egy dobozos kólát megért :D
Vettelnek örülök, de félek ez csak egy egyszeri, a pályából adódó eset.
Plusz jó lenne ezt a pályát kivenni a naptárból. Jó lenne csak 12-15 futam de azok PÁLYÁN legyenek. Ezt még meg lehetne tartani ilyen év végi vagy közepi közönség-bohóckodásnak. Akkor is tele lenne a kaszinó...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.24. 12:14

vollebak írta:
2021.05.24. 10:16
És még egy érdekesség: dobogókép 2011-ből és tegnapról.

Ami közös: a Red Bull üdvöskéje nyert, a második egy spanyol a Ferrarival, a harmadik egy angol a McLarennel.

Kép
Szerintem Lando egy olyan évvel kiegyezne, mint Buttonnak volt a 11-es :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.05.24. 12:30

Nigel Hill írta:
2021.05.24. 12:14
Szerintem Lando egy olyan évvel kiegyezne, mint Buttonnak volt a 11-es :D
Egy olyannal én is kiegyeznék (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.24. 12:43

9_46_20 írta:
2021.05.24. 10:51
Most sikerült úgy ahogy megnézni.
Ház ez ellentmondást nem tűrő volt, de messzemenő következtetést nem vonok le belőle, talán szorosabb lehet az év, de nem ez a reális erőviszony szerintem.
Perez/Ricardo oda kerül ahová való, középszerek, akik olyan régóta vannak itt (ellenben mással), hogy a nagy számok és a véletlen miatt le-leesik valami értékelhető, de ez nem jelenti azt hogy top pilóták. Jó talán Ricardo nem közép hanem annak a teteje. "Sajnálom" hogy Carlos sim nem tudta a telekommunikációs cégénél kicsit megnövelni a sávszelet hogy az embere legyen a verseny embere. Ordenáré vicc hogy a mexikói majdnem másodjára vitte el ezt a "címet". Halo a 33-as dolgozott azon hogy odakerüljon ahová és mondjuk jó 2 hellyel előrébb kellett volna lennie, erre majdnem O a nap embere. Vicc..., Plusz 20mp hátrány.
Hamiltont, fotelből megitélve Hamilton kiment és azt hitte elévág a mezőnynek, de közben kiderült mindenki tudott 0.5-1mp-vel jobb időt ezért az elévágás sehogy sem működhetett...
Nem tudom jól láttam e, hogy raikkonen 26mp-t dolgozott le kb 10 kor alatt? De lényegtelen a mezőny közepéeből itt semmi sem lesz.
Nyertem egy fogadást hogy leclerc összetöri, egy dobozos kólát megért :D
Vettelnek örülök, de félek ez csak egy egyszeri, a pályából adódó eset.
Plusz jó lenne ezt a pályát kivenni a naptárból. Jó lenne csak 12-15 futam de azok PÁLYÁN legyenek. Ezt még meg lehetne tartani ilyen év végi vagy közepi közönség-bohóckodásnak. Akkor is tele lenne a kaszinó...
Erre én is célozgattam futam közben. :) Biztos, ami biztos szavaztam egyet tegnap Vettelre. :D

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.24. 14:13

Kép

Elég szépen ledarálták a kerékanya bordáit, természetesen nem tudták levenni ezután a kereket.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.24. 14:17

vollebak írta:
2021.05.24. 02:01


Jó, de Leclerc sokkal kedveltebb alkat, mint Verstappen. Neki több mindent elnéztek. Ez a baj ezekkel a dolgokkal – hogy sokszor ráragasztanak dolgokat a versenyzőkre (pozitív és negatív értelemben egyaránt), aztán rajtuk marad az adott dolog, mint szamáron a fül. Verstappen például bármit csinál már, 2018 első harmadából hat futamon szarul ment, de emlegetve lesz a dolog, amíg csak aktív versenyző. Ha nem néztem volna azt az idényt és nem tudnám, mi történt, abból, ahogy innen is többen emlegették, azt gondolnám, hogy Mazepint megszégyenítő módon használta a Red Bullját :)

Leclerc bármit csinál, nem kerül ugyanolyan rossz megítélés alá. Pedig már gokartosként ő volt az, aki kilökdöste Maxot egy gokartversenyen, amiért majdnem eltiltották. És mint a régi viccben a patkánnyal meg a mókussal, Leclerc ugyanúgy megéri a pénzét, csak sokkal jobb a píárja. Biztos emlékszel rá, hogy lökdöste le Verstappent a pályáról, itt meg mindenki örült neki, hogy elfér a lófasz a picsaszájú hollandban - én meg nem értettem, hogy ha egyszer lökdösődni nem fasza dolog, akkor „kölcsönkenyér” alapon miért is kéne fasza dolognak tartani. Tavaly pedig Monzában keresztbe-kasul bemozgott a féktávon, nekiment Hamiltonnak, közben letolta a pályáról... Lett valami visszhangja? Fogadjunk, hogy már nem is emlékezik rá a többség, ahogy azokra az első körös hibáira, amikkel tört-zúzott. Vagy ott van az, hogy ez nem az első eldobott időmérője volt - két éve Bakuban úgy beleállt a szűk sikánban a falba, mint annak idején az első bakui időmérőn Hamilton. Vagy ott van a tavalyi barcelonai futam, amikor biztonsági öv nélkül versenyzett - komolyan, mennyire kell ehhez hülyének lenni?

Leclerc az egyik legtöbbet hibázó versenyző, és elég gyakran van, hogy másokat is magával ránt közben. De mindegy, ez veszett fejsze nyele úgyis. A berögzült képek nem fognak változni. Leclerc semmivel sem jobb, nyugisabb, „rendesebb”, csak okosabban menedzseli a dolgokat, mint Verstappen - nem pofázik úgy, nem pisál látványosan a medencébe. De hogy a kanyarban sincs mondjuk egy Norris-féle tiszta versenyzőhöz, és ugyanúgy gondolkodás nélkül meghúz hajmeresztő dolgokat/hibázik rendre, mint anno Verstappen (csak ezeket mindenki letojja), az biztos.

Egyébként kifejezetten szimpatikus srác, nagyon nyugodt, kedves figurának tűnik. Vettellel a két év alatt bárki más van ott, szerintem utálkozó viszony lett volna, Leclerc-nek meg egy rossz szava nem volt rá azóta sem. Viszont a pályán egyáltalán nem tartozik azok közé, akiket az általában tisztán és hibamentesen vezetők közé sorolok.
Ah ugyan már, még mindjárt megsajnálom szerencsétlent, hogy már 16 évesen a Forma 1-be került.
Karcsinak nem nézhetnek el többet, ez szinte képtelenség, mert sokkal kevesebb van a számláján.
Hányadik genyó húzása után kezdték el végre FIGYELMEZTETNI Maxit?! Nagyon nagyon sokáig még csak egy nyomorult fekete-fehér zászlót, vagy ejnye-bejnyét sem kapott, csak a pilóta társak próbálták felhívni rá a figyelmét, hogyha így vezet továbbra is, akkor valakit meg fog ölni. Emlékszem még Kimi is, pedig neki viszonylag magas az ingerküszöbe ha gyökérkedést észlel maga körül. És ez már a Forma 1-ben történt bakker! Felhozod, hogy Karcsi a gokartban lökdösődött vele? Pont ez a lényeg, ott még "szabad", de Maxinak nem sikerült ezt kinőnie a Forma 1-ig sem, csak az utóbbi pár évben.

Egyébként a monzai esetre persze, hogy emlékszem, mivel épp Lajossal csinálta meg és nem tavaly, hanem tavaly előtt. Viszont az volt az első éve komoly csapatban, Monzaban egy Ferrariban, az első helyen autózva... Nem mellesleg rögtön kapta is érte a fekete-fehér zászlót, amit Maxi sok évnyi parasztság után SEM nagyon kapott soha, nemhogy büntetést. A legszebb az volt, mikor Vettelt előzte valami kanyart levágva, aztán a pozíciót eszébe sem jutott vissza adni sőt, még a féktávon is bemozgott előtte. Vettelre emiatt végül hátulról Ricciardo esett rá és a végén Vettel kapott büntetést. Mondhatnám, hogy tetszett, mert abban az évben Lajosnak Seb volt az egyedüli kihívója és milyen jó már, ha az ellent szopatják, de emlékszem, hogy már akkor is csak néztem, hogy milyen kis köcsög ez a figura és, hogy megint még csak ejnye-bejnyét sem kap...

Leclerc sok hibájáról írsz, amiben még talán van is némi realitás, bár azt megint hozzátenném, hogy Maxi F1-ben eltöltött éveihez képest Karcsi még mindig tejfölös szájú, tehát adjunk már még egy kis időt neki is, ha már Maxinak kellett legalább 3-4, hogy kikupálódjon valamelyest.
Szóval a hibákról írsz, amit elnéznek neki, de hát basszus! Ezeknek a hibáknak legtöbbször csak Ő látta kárát és nem azzal a céllal születtek, hogy a másikat féktávon cikázással szívassa és hasonlók.
Persze, hogy emlékszem arra amikor Karcsi lökdöste le Maxit a pályáról és igen, öröm volt nézni. Na de, ha az előzményekre (Maxi lökdöste Karcsit) azt mondták, hogy szabad, meg végre verseny van, akkor a kölcsön kenyérre is lehessen már azt mondani. A megítélése a két manővernek meg azért lehetett más, mert Maxi nem Karcsin próbálta ezt ki először, kb a mezőny felének meggyűlt már vele a baja akkorra. Ezért is kapott Ő annyi savat (mondjuk kitől? a kommentátorok nagy része nyalta a seggét) az első éveiben, mert egy veszélyesen vezető paraszt volt, aki szinte mindenkivel kicseszett a pályán.
rdaneelolivaw írta:
2021.05.24. 08:23


Itt a fórumon is gombamód szaporodtak a lökler-fanok, míg Verstappennél egyértelmű antipátia alakult ki az első években.
Emlékszem, vagy 2-3 avatar azonnal Lökler lett.
Azóta persze szarabbak az eredmények, ezek az emberek eltűntek.

Szóval szerintem Lökler az egyik legjobban túlhype-olt versenyző az utóbbi években, ahhoz képest amilyenek az eredményei.
Akkor szerintem én abban az időszakban amiről beszélsz, valamelyik másik fórumon lehettem, mert én itt megszaporodó Leclerc avatarokat nem nagyon láttam. Egy Leclerc szurkolót sem tudnék most innen említeni, így hirtelen. Ellenben Maxi lenne egy pár. ;)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.24. 14:18

Nigel Hill írta:
2021.05.23. 17:02
Jó volt így ez a dobogó. Mindhárman elégedettek. Vettelnek és Gaslynak nagy gratula. Behazudták magukat Hamilton elé.
Kép

Tökéletesen így volt a kép is alátámasztja.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.24. 14:36

KisVadász írta:
2021.05.24. 14:17
Akkor szerintem én abban az időszakban amiről beszélsz, valamelyik másik fórumon lehettem, mert én itt megszaporodó Leclerc avatarokat nem nagyon láttam. Egy Leclerc szurkolót sem tudnék most innen említeni, így hirtelen. Ellenben Maxi lenne egy pár. ;)
Ki volna az?
Egyetlen verstappen-szurkoló sincs a fórumon.
Szerintem a szó szoros értelemben Kefir sem az, vagy tévednék?

Részemről úgy vagyok vele, hogy ezt a fost – jelenleg – kizárólag Maxi miatt érdemes nézni, na nem minden futamot, de abszolút ha leülnék nézni az csak a holland miatt van. Mindig is tetszett és kedveltem azokat a versenyző-típusokat akik megtettek mindent a győzelemért.

Hamilton is ilyen - és igen szimpatikus is volt 2007-2008-ban – de mára ez a fazon nem önmaga, illetve kurvára nem az akinek anno megszerettem, megkedveltem. Maxi meg igen, lenyugodott és mindenféle sztárallűröktől mentes, könyörtelen versenyző vált belőle. A versenypályán kívül sem lépked bele mindenféle szarba ahogy Hamilton.

Ma már a teniszt is másképp nézem mint 10 éve, mert azóta rendszeresen játszunk másod -és harmadosztályban. Bár persze ez VICCkategória az élsporthoz képest, de mégiscsak meccseket kell nyerni. Azért mégiscsak fel kell készülnöm rá, 2 hetet edzeni előtte külön, edzőmeccsek stb stb... le kell fogynom 85 kg-ra stb.
Másképp nézek már Nadalra is. :) (:o + az összes többire is.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.05.24. 14:40

Redbull írta:
2021.05.24. 14:18
Nigel Hill írta:
2021.05.23. 17:02
Jó volt így ez a dobogó. Mindhárman elégedettek. Vettelnek és Gaslynak nagy gratula. Behazudták magukat Hamilton elé.
Kép

Tökéletesen így volt a kép is alátámasztja.
:mosoly:
Kár hogy van négy felesleges dolog a képen.
A maszkok...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.05.24. 14:40

Redbull írta:
2021.05.24. 14:13
Elég szépen ledarálták a kerékanya bordáit, természetesen nem tudták levenni ezután a kereket.
Ez a kerék még a következő versenyen is rajta lesz. (:n

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.05.24. 14:49

rdaneelolivaw írta:
2021.05.24. 14:36


Ki volna az?
Egyetlen verstappen-szurkoló sincs a fórumon.
Szerintem a szó szoros értelemben Kefir sem az, vagy tévednék?

Részemről úgy vagyok vele, hogy ezt a fost – jelenleg – kizárólag Maxi miatt érdemes nézni, na nem minden futamot, de abszolút ha leülnék nézni az csak a holland miatt van. Mindig is tetszett és kedveltem azokat a versenyző-típusokat akik megtettek mindent a győzelemért.

Hamilton is ilyen - és igen szimpatikus is volt 2007-2008-ban – de mára ez a fazon nem önmaga, illetve kurvára nem az akinek anno megszerettem, megkedveltem. Maxi meg igen, lenyugodott és mindenféle sztárallűröktől mentes, könyörtelen versenyző vált belőle. A versenypályán kívül sem lépked bele mindenféle szarba ahogy Hamilton.

Ma már a teniszt is másképp nézem mint 10 éve, mert azóta rendszeresen játszunk másod -és harmadosztályban. Bár persze ez VICCkategória az élsporthoz képest, de mégiscsak meccseket kell nyerni. Azért mégiscsak fel kell készülnöm rá, 2 hetet edzeni előtte külön, edzőmeccsek stb stb... le kell fogynom 85 kg-ra stb.
Másképp nézek már Nadalra is. :) (:o + az összes többire is.
Ok, ezt elfogadom. Hamilton tényleg sokat változott pályán kívül és sajnos többnyire nem előnyére. Viszont én emiatt nem tudtam csak úgy elengedni. A pályán meg ugyanaz maradt, sőt még jobb is.
Az hót ziher, hogy utána sokkal óvatosabban választok majd. :D

Na de visszatéve, ha ezen a fórumon szerinted nincs Maxi szurkoló, akkor arányosan nézve, a Leclerc szurkolók száma -4 -5 körül lehet kb. :lol:

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.05.24. 15:14

Tegnap a 33-as célra rafordulasa tetszett, már már Shane van gisbergen magasságig repül :D


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.24. 15:49

KisVadász írta:
2021.05.24. 14:17
vollebak írta:
2021.05.24. 02:01


Jó, de Leclerc sokkal kedveltebb alkat, mint Verstappen. Neki több mindent elnéztek. Ez a baj ezekkel a dolgokkal – hogy sokszor ráragasztanak dolgokat a versenyzőkre (pozitív és negatív értelemben egyaránt), aztán rajtuk marad az adott dolog, mint szamáron a fül. Verstappen például bármit csinál már, 2018 első harmadából hat futamon szarul ment, de emlegetve lesz a dolog, amíg csak aktív versenyző. Ha nem néztem volna azt az idényt és nem tudnám, mi történt, abból, ahogy innen is többen emlegették, azt gondolnám, hogy Mazepint megszégyenítő módon használta a Red Bullját :)

Leclerc bármit csinál, nem kerül ugyanolyan rossz megítélés alá. Pedig már gokartosként ő volt az, aki kilökdöste Maxot egy gokartversenyen, amiért majdnem eltiltották. És mint a régi viccben a patkánnyal meg a mókussal, Leclerc ugyanúgy megéri a pénzét, csak sokkal jobb a píárja. Biztos emlékszel rá, hogy lökdöste le Verstappent a pályáról, itt meg mindenki örült neki, hogy elfér a lófasz a picsaszájú hollandban - én meg nem értettem, hogy ha egyszer lökdösődni nem fasza dolog, akkor „kölcsönkenyér” alapon miért is kéne fasza dolognak tartani. Tavaly pedig Monzában keresztbe-kasul bemozgott a féktávon, nekiment Hamiltonnak, közben letolta a pályáról... Lett valami visszhangja? Fogadjunk, hogy már nem is emlékezik rá a többség, ahogy azokra az első körös hibáira, amikkel tört-zúzott. Vagy ott van az, hogy ez nem az első eldobott időmérője volt - két éve Bakuban úgy beleállt a szűk sikánban a falba, mint annak idején az első bakui időmérőn Hamilton. Vagy ott van a tavalyi barcelonai futam, amikor biztonsági öv nélkül versenyzett - komolyan, mennyire kell ehhez hülyének lenni?

Leclerc az egyik legtöbbet hibázó versenyző, és elég gyakran van, hogy másokat is magával ránt közben. De mindegy, ez veszett fejsze nyele úgyis. A berögzült képek nem fognak változni. Leclerc semmivel sem jobb, nyugisabb, „rendesebb”, csak okosabban menedzseli a dolgokat, mint Verstappen - nem pofázik úgy, nem pisál látványosan a medencébe. De hogy a kanyarban sincs mondjuk egy Norris-féle tiszta versenyzőhöz, és ugyanúgy gondolkodás nélkül meghúz hajmeresztő dolgokat/hibázik rendre, mint anno Verstappen (csak ezeket mindenki letojja), az biztos.

Egyébként kifejezetten szimpatikus srác, nagyon nyugodt, kedves figurának tűnik. Vettellel a két év alatt bárki más van ott, szerintem utálkozó viszony lett volna, Leclerc-nek meg egy rossz szava nem volt rá azóta sem. Viszont a pályán egyáltalán nem tartozik azok közé, akiket az általában tisztán és hibamentesen vezetők közé sorolok.
Ah ugyan már, még mindjárt megsajnálom szerencsétlent, hogy már 16 évesen a Forma 1-be került.
Karcsinak nem nézhetnek el többet, ez szinte képtelenség, mert sokkal kevesebb van a számláján.
Hányadik genyó húzása után kezdték el végre FIGYELMEZTETNI Maxit?! Nagyon nagyon sokáig még csak egy nyomorult fekete-fehér zászlót, vagy ejnye-bejnyét sem kapott, csak a pilóta társak próbálták felhívni rá a figyelmét, hogyha így vezet továbbra is, akkor valakit meg fog ölni. Emlékszem még Kimi is, pedig neki viszonylag magas az ingerküszöbe ha gyökérkedést észlel maga körül. És ez már a Forma 1-ben történt bakker! Felhozod, hogy Karcsi a gokartban lökdösődött vele? Pont ez a lényeg, ott még "szabad", de Maxinak nem sikerült ezt kinőnie a Forma 1-ig sem, csak az utóbbi pár évben.

Egyébként a monzai esetre persze, hogy emlékszem, mivel épp Lajossal csinálta meg és nem tavaly, hanem tavaly előtt. Viszont az volt az első éve komoly csapatban, Monzaban egy Ferrariban, az első helyen autózva... Nem mellesleg rögtön kapta is érte a fekete-fehér zászlót, amit Maxi sok évnyi parasztság után SEM nagyon kapott soha, nemhogy büntetést. A legszebb az volt, mikor Vettelt előzte valami kanyart levágva, aztán a pozíciót eszébe sem jutott vissza adni sőt, még a féktávon is bemozgott előtte. Vettelre emiatt végül hátulról Ricciardo esett rá és a végén Vettel kapott büntetést. Mondhatnám, hogy tetszett, mert abban az évben Lajosnak Seb volt az egyedüli kihívója és milyen jó már, ha az ellent szopatják, de emlékszem, hogy már akkor is csak néztem, hogy milyen kis köcsög ez a figura és, hogy megint még csak ejnye-bejnyét sem kap...

Leclerc sok hibájáról írsz, amiben még talán van is némi realitás, bár azt megint hozzátenném, hogy Maxi F1-ben eltöltött éveihez képest Karcsi még mindig tejfölös szájú, tehát adjunk már még egy kis időt neki is, ha már Maxinak kellett legalább 3-4, hogy kikupálódjon valamelyest.
Szóval a hibákról írsz, amit elnéznek neki, de hát basszus! Ezeknek a hibáknak legtöbbször csak Ő látta kárát és nem azzal a céllal születtek, hogy a másikat féktávon cikázással szívassa és hasonlók.
Persze, hogy emlékszem arra amikor Karcsi lökdöste le Maxit a pályáról és igen, öröm volt nézni. Na de, ha az előzményekre (Maxi lökdöste Karcsit) azt mondták, hogy szabad, meg végre verseny van, akkor a kölcsön kenyérre is lehessen már azt mondani. A megítélése a két manővernek meg azért lehetett más, mert Maxi nem Karcsin próbálta ezt ki először, kb a mezőny felének meggyűlt már vele a baja akkorra. Ezért is kapott Ő annyi savat (mondjuk kitől? a kommentátorok nagy része nyalta a seggét) az első éveiben, mert egy veszélyesen vezető paraszt volt, aki szinte mindenkivel kicseszett a pályán.
rdaneelolivaw írta:
2021.05.24. 08:23


Itt a fórumon is gombamód szaporodtak a lökler-fanok, míg Verstappennél egyértelmű antipátia alakult ki az első években.
Emlékszem, vagy 2-3 avatar azonnal Lökler lett.
Azóta persze szarabbak az eredmények, ezek az emberek eltűntek.

Szóval szerintem Lökler az egyik legjobban túlhype-olt versenyző az utóbbi években, ahhoz képest amilyenek az eredményei.
Akkor szerintem én abban az időszakban amiről beszélsz, valamelyik másik fórumon lehettem, mert én itt megszaporodó Leclerc avatarokat nem nagyon láttam. Egy Leclerc szurkolót sem tudnék most innen említeni, így hirtelen. Ellenben Maxi lenne egy pár. ;)
(:l Bizony így volt/van.

Még annyit fűznék az egészhez, hogy anno Grozsánt 1/100 ilyen dologért kvázi sterilizálták, be is tette neki a kaput. Nem azt mondom, hogy olyan szinten volt mint Max, mert a holland egy különleges tehetség, de Romain is többre vihette volna, ha nem baszakodnak vele. Arra fázott rá, hogy BLM Lewisnak ment neki, aki már akkor (is) a szent tehén volt. Ráadásul maga Lewis is hibás volt, mert simán elkerülhette volna a balesetet. Ezt nem azért mondom mert bajom vele, kedvelem Lewist én ráadásul sokkal inkább most, mint amikor kezdett. De ami igaz, az igaz

Leclerc meg kanyarban nincs ahhoz amit Max leművelt első éveiben, mentségére a kora szól és az, hogy adták is alá a lovat. Mióta én nézem ezt a sportot, embernek annyit nem engedtek meg, mint neki.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.24. 15:58

KisVadász írta:
2021.05.24. 14:49
rdaneelolivaw írta:
2021.05.24. 14:36


Ki volna az?
Egyetlen verstappen-szurkoló sincs a fórumon.
Szerintem a szó szoros értelemben Kefir sem az, vagy tévednék?

Részemről úgy vagyok vele, hogy ezt a fost – jelenleg – kizárólag Maxi miatt érdemes nézni, na nem minden futamot, de abszolút ha leülnék nézni az csak a holland miatt van. Mindig is tetszett és kedveltem azokat a versenyző-típusokat akik megtettek mindent a győzelemért.

Hamilton is ilyen - és igen szimpatikus is volt 2007-2008-ban – de mára ez a fazon nem önmaga, illetve kurvára nem az akinek anno megszerettem, megkedveltem. Maxi meg igen, lenyugodott és mindenféle sztárallűröktől mentes, könyörtelen versenyző vált belőle. A versenypályán kívül sem lépked bele mindenféle szarba ahogy Hamilton.

Ma már a teniszt is másképp nézem mint 10 éve, mert azóta rendszeresen játszunk másod -és harmadosztályban. Bár persze ez VICCkategória az élsporthoz képest, de mégiscsak meccseket kell nyerni. Azért mégiscsak fel kell készülnöm rá, 2 hetet edzeni előtte külön, edzőmeccsek stb stb... le kell fogynom 85 kg-ra stb.
Másképp nézek már Nadalra is. :) (:o + az összes többire is.
Ok, ezt elfogadom. Hamilton tényleg sokat változott pályán kívül és sajnos többnyire nem előnyére. Viszont én emiatt nem tudtam csak úgy elengedni. A pályán meg ugyanaz maradt, sőt még jobb is.
Az hót ziher, hogy utána sokkal óvatosabban választok majd. :D

Na de visszatéve, ha ezen a fórumon szerinted nincs Maxi szurkoló, akkor arányosan nézve, a Leclerc szurkolók száma -4 -5 körül lehet kb. :lol:
Maxnak szerintem a szó hétköznapi értelmében csak Jadrina szurkol erről a fórumról és ez teljesen normális is a hispán után. A többiek, a legfőbb ügyészünk és Dani szerintem csak azért, mert látványos és esélye van leverni Lewist. Nem tudok másról, elnézést ha lenne olyan. Még talán WIlly, de ebben nem vagyok biztos
Szerintem nem lehet kedvencet "választani" csak azért, mert kell egy új. Pláne nem Hamilton után, aki szerintem Senna óta a legjobb versenyző bár ennek a kijelentésnek nem sok értelme van. Én így érzem

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.05.24. 16:16

Nekem Max alapból nem tetszett soha. A kezdetekben ő volt az elefánt a porcelánboltban, amire a marharépa faterja tett még egy lapáttal. Az utóbbi két évben azért sokat finomodott a srác, sokkal érettebben és tisztábban versenyez (néha be be csúszik egy két hiba) ami miatt bennem is árnyaltabb a kép, megszeretni soha sem fogom az tuti. Igazat adok nekte, hogy ha ő nincs akkor aztán tényleg dögunalom futamaink lennének. Russel és Lando veheti át még ezt a (kihívó) szerepet de jelenleg nincs meg hozzá a technikájuk.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.05.24. 16:35

Redbull írta:
2021.05.24. 14:18



Tökéletesen így volt a kép is alátámasztja.
:mosoly:
Miéer ne lettek volna elégedettek? Mindegyik megkapta, amit akart. Sőt, egyik-másik erről álmodni sem mert volna, hogy így alakul a hétvégéje.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.05.24. 16:39

Bandee írta:
2021.05.24. 15:58
Nem tudok másról, elnézést ha lenne olyan. Még talán WIlly, de ebben nem vagyok biztos
Mármint hogy Maxnak szurkolok? Hát nem éppen, esetleg a varánuszos aláírás kelti ezt a benyomást :D
Nagyon nem szívlelem szegényt, bár ha közte és Hamilton nyolcadik címe között kell válasszak, akkor kénytelen vagyok Tappancsnak szurkolni :roll:
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.05.24. 17:01

Willy írta:
2021.05.24. 16:39
Bandee írta:
2021.05.24. 15:58
Nem tudok másról, elnézést ha lenne olyan. Még talán WIlly, de ebben nem vagyok biztos
Mármint hogy Maxnak szurkolok? Hát nem éppen, esetleg a varánuszos aláírás kelti ezt a benyomást :D
Nagyon nem szívlelem szegényt, bár ha közte és Hamilton nyolcadik címe között kell válasszak, akkor kénytelen vagyok Tappancsnak szurkolni :roll:
Akkor bocs:) (:o

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 Grand Prix De Monaco 2021.05.20-23

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.05.24. 17:12

Bandee írta:
2021.05.24. 17:01
Akkor bocs:) (:o
Semmi baj, az aláírás miatt tényleg megtévesztő (:v
Igaz ami igaz, az utóbbi idők egyik legikonikusabb momentuma Szingapúrból hozzá kapcsolódik.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Lezárt