Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Ki nyer Azerbajdzsánban?

1 Max Verstappen
3
38%
2 Lewis Hamilton
2
25%
3 Lando Norris
1
13%
4 Valtteri Bottas
0
0 szavazat
5 Sergio Perez
0
0 szavazat
6 Charles Leclerc
1
13%
7 Carlos Sainz
1
13%
8 Daniel Ricciard
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 8

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.06. 17:22

Bandee írta:
2021.06.06. 16:33
Hamilton nem tudom mikor volt ilyen balfasz utoljara. Ez sokba kerulhet neki

De igy igazsagos
Valószínűleg lassan kezdődik az a bizonyos nyomás. Szerintem amúgy ez még mindig neki kedvez, hogy mind a ketten kvázi kiestek. A legrosszabb most egy Hamilton hiba és 33-as győzelem lenne, minden más Hamilton malmára hajtja a vizet, de szeitbem mostmár érzi, itt nem lesz elég a dsetakocsikazas. Ezt a képet csak az árnyalja hogy ez és Monaco nem "versenypálya" olyan értelemben hogy ma az f1-ben mi jellemez egy pályát

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.06. 17:29

9_46_20 írta:
2021.06.06. 17:22
Bandee írta:
2021.06.06. 16:33
Hamilton nem tudom mikor volt ilyen balfasz utoljara. Ez sokba kerulhet neki

De igy igazsagos
Valószínűleg lassan kezdődik az a bizonyos nyomás. Szerintem amúgy ez még mindig neki kedvez, hogy mind a ketten kvázi kiestek. A legrosszabb most egy Hamilton hiba és 33-as győzelem lenne, minden más Hamilton malmára hajtja a vizet, de szeitbem mostmár érzi, itt nem lesz elég a dsetakocsikazas. Ezt a képet csak az árnyalja hogy ez és Monaco nem "versenypálya" olyan értelemben hogy ma az f1-ben mi jellemez egy pályát
Nekem is ez jutott rögtön az eszembe, hogy nem éles olyan értelemben, hogy bajnoki harcra legyen kényszerítve. Szépen elszokott ettől 2016 óta. Verstappen már csak a kora miatt is nagyon nagy falat. Hamilton 36, Max még mindig csak 23. Ekkora különbség már kijön, ahogy annak idején Schumachernél is kijött Alonso ellen, hogy 12 évvel idősebb.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.06. 17:34

9_46_20 írta:
2021.06.06. 17:22
Bandee írta:
2021.06.06. 16:33
Hamilton nem tudom mikor volt ilyen balfasz utoljara. Ez sokba kerulhet neki

De igy igazsagos
Valószínűleg lassan kezdődik az a bizonyos nyomás. Szerintem amúgy ez még mindig neki kedvez, hogy mind a ketten kvázi kiestek. A legrosszabb most egy Hamilton hiba és 33-as győzelem lenne, minden más Hamilton malmára hajtja a vizet, de szeitbem mostmár érzi, itt nem lesz elég a dsetakocsikazas. Ezt a képet csak az árnyalja hogy ez és Monaco nem "versenypálya" olyan értelemben hogy ma az f1-ben mi jellemez egy pályát
Elég buta hiba szőr világlegjobbja Hamtilontól. Míg Verstappent a sors bünteti. Hamilton kihívja magának. De legalább ennek mi nézők most örülhetünk.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.06.06. 17:46

Willy írta:
2021.06.06. 16:24
Gratula Pereznek! Nem mertem rá szavazni, mert ha Tapi nem esik ki, nem hagyták volna, hogy nyerjen.

Gasly-nak óriási mázlija volt, nem mintha sajnálnám tőle. Ha nincs a piros zászló, normál kiállás mellett nem maradt volna ennyire elől.
Persze, lehet mázlinak is nevezni, de emelett ott is kellett ehhez lenni.
Ezzel a verdával itt végezni teljesítmény.

Azért előtte is negyedik volt, 1 helyet nyert és az álmoskönyv szerint addigra megtalálták a teljesítmény visszaesés okát is, ezek alapján a 4. hely meg lett volna.
Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.06.06. 18:30

Kiosztom a verseny Legnagyobb Lúzere címet: megnyerte Lewis Hamilton.

:angry01 (:l

Szerk: Ennek ismeretben is fenntartom, hiszen ő vezeti a járgányt, nem más: https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/0 ... -hamilton
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.06.06. 18:34

Lancelot írta:
2021.06.06. 18:30
Kiosztom a verseny Legnagyobb Lúzere címet: megnyerte Lewis Hamilton.

:angry01 (:l
Ez nem lúzerség volt szerintem, inkább balszerencse, ahogy Maxnak a defekt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.06.06. 18:47

Lajos baszki, majdnem a TV bánta! :pf03
Na de látom legalább sokaknak örömet szerzett ezzel.
Annyi pozitívumot tudnék megemlíteni, hogy ez a futam legalább nem lesz a fekakirály mákszámlájára írva.
Bár ha jól látom 3negyed10-nek azért sikerült még ezek után is így kihozni.
(:u (:u

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.06. 18:54

KisVadász írta:
2021.06.06. 18:47
Lajos baszki, majdnem a TV bánta! :pf03
Na de látom legalább sokaknak örömet szerzett ezzel.
Annyi pozitívumot tudnék megemlíteni, hogy ez a futam legalább nem lesz a fekakirály mákszámlájára írva.
Bár ha jól látom 3negyed10-nek azért sikerült még ezek után is így kihozni.
(:u (:u
azért de, egy kurva nagy esélyt kapott. a mákot nem vitathatod el tőle.
az hogy nem tudott élni vele... pedig, ha ott befordul, akkor sima győzelem.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.06. 18:55

KisVadász írta:
2021.06.06. 18:47
Lajos baszki, majdnem a TV bánta! :pf03
Na de látom legalább sokaknak örömet szerzett ezzel.
Annyi pozitívumot tudnék megemlíteni, hogy ez a futam legalább nem lesz a fekakirály mákszámlájára írva.
Bár ha jól látom 3negyed10-nek azért sikerült még ezek után is így kihozni.
(:u (:u
Örömöt maximum annyiban okozott, hogy nem húzott el nagy mákkal Verstappentől. Amúgy meg 10 évente egy ilyet látni tőle, belefér. Kérdés lesz e idén még ilyen.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.06. 19:01

KisVadász írta:
2021.06.06. 18:47
Lajos baszki, majdnem a TV bánta! :pf03
Na de látom legalább sokaknak örömet szerzett ezzel.
Annyi pozitívumot tudnék megemlíteni, hogy ez a futam legalább nem lesz a fekakirály mákszámlájára írva.
Bár ha jól látom 3negyed10-nek azért sikerült még ezek után is így kihozni.
(:u (:u
Hát nézd, ami nektek ott a Lajos-táborban szerencsés körülményekből, összejött győzelmekből és címekből 2014 óta összejött, az valami egészen elképesztő. Ennek nincs köze ahhoz, hogy Lajos mennyire jó versenyző amúgy (nyilván az).

De tedd a kezed a szívedre: láttál már olyat, mint ami idén Imolában volt? Kicsúszik az ember saját hibából, lefittyen az első szárnya, körülbelül egy percet ül a homokozóban, lényegében körhátrányba kerül - és rajta teljesen kívül álló okokból minden következmény nullázódik. Esküszöm, hogy a 30+ év alatt, amióta nézem ezt a sportot, nem láttam ilyet. Volt, hogy valakin segített az SC. Volt, hogy a hirtelen leszakadó vagy elálló eső megmentette valaki futamát. De hogy egy saját hibás törött szárny + körhátrány szinte azonnal következmény nélküli tényezővé redukálódjon, ahonnan másodiknak be lehet jönni, az annyira erős, hogy még egy Lajosról szóló netflixes Drive To Survive különkiadásban is erős lenne. Beszarás lett volna, ha még Verstappen mai palánkozásából is profitál. Ennyi kijárt már tényleg, n+1 cím, győzelem és domináns csapatban töltött év után. Nem érzem jogosnak a részedről, hogy úgy emlegeted, hogy fel lett hozva Lajos malackondája, mintha az egyébként is szerencsétlen karrierű pechvogelt rugdosná mindenki, amikor megint a padlóra kerül.

Elfért bőven ez a mai lófasz Lajosban, na :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.06.06. 19:09

Button írta:
2021.06.06. 17:46
Persze, lehet mázlinak is nevezni, de emelett ott is kellett ehhez lenni.
Természetesen. Nem a 3. hely volt a mázli, hanem a piros zászló. Ha abban a szituációban ki kellett volna álljon, visszaesik. Ha leintik a futamot, kiállás nélkül versenyzett volna, ami szabálytalan. Megbüntették volna. Bár lehet, piros zászló esetén ez nem érvényes.

Nagyot ment ma, és így járt a legjobban, mert veszteség nélkül tudott kereket cserélni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Willy 2021.06.06. 19:11-kor.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.06. 19:10

KisVadász írta:
2021.06.06. 18:47
Lajos baszki, majdnem a TV bánta! :pf03
Na de látom legalább sokaknak örömet szerzett ezzel.
Annyi pozitívumot tudnék megemlíteni, hogy ez a futam legalább nem lesz a fekakirály mákszámlájára írva.
Bár ha jól látom 3negyed10-nek azért sikerült még ezek után is így kihozni.
(:u (:u
Mivel még lettem szólítva, mert amúgy lepereg rólam Lewis makhalmaza. Nem ellenszenves Hamilton, 2007/8ban az volt, aztán a 2009es év helyrerakta amikor szopott mint a torkosborz, emlékszem még a visszavonulással is foglalkozott.

A világ nem így működik hogy gyűlölöm lewist vagy én vagyok a legnagyobb híve. Vannak árnyalatok én ebben vagyok valahol.

Az hogy nehéz keresni olyan sportolót aki ilyen makhalmazzal van kitomve tény. Világ életemben Mansellnek és raikkonenek szurkoltam, úgy, hogy tudtam hogy nem ők a hősök nem ők a legendák, tisztában voltam a képességekkel és ha nem szereznek egy lofasz trófeát sem akkor is az tetszett amit és ahogy csináltak. Együtt tudtam élni azzal hogy nem ők a F1 non plusz ultrai. Nektek is együtt kéne tudni élni azzal hogy Lewis mocskos mód szerencsés és a jelenlegi helyzet neki kurvara megfelelő, és mindegy hányszor hanyja fel az insta falára hogy keepgoodwork, meg hasonló nepbutito szlengek, O igazából szeret az elején menni 45 mp-t adni a másodiknak aztán kiszállni az autóból remegve hogy it was close....

Lewisnak ma a 3 kimeneteli lehetőség közül kettő neki állt és a végeredmény közte van. Jobban fog fájni a 33-asnak ez a 25 pont mint lewisnak az FIA gálán

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.06.06. 19:16

Willy írta:
2021.06.06. 19:09
Button írta:
2021.06.06. 17:46
Persze, lehet mázlinak is nevezni, de emelett ott is kellett ehhez lenni.
Természetesen. Nem a 3. hely volt a mázli, hanem a piros zászló. Ha abban a szituációban ki kellett volna álljon, visszaesik. Ha leintik a futamot, kiállás nélkül versenyzett volna, ami szabálytalan. Megbüntették volna. Bár lehet, piros zászló esetén ez nem érvényes.

Nagyot ment ma, és így járt a legjobban, mert veszteség nélkül tudott kereket cserélni.
De várj, mert valamit nem értek. Gaslynak miért kellett volna jobban kiállni mint a környezetének? Leclerc 2 körrel öregebb gumikon volt mögötte, Vettel ugyan 10 körrel újabbakon, de Ő akkor már előrébb is volt. Szóval most nem egészen értem mit nyert ezzel Gasly (túl azon amit Verstappen miatt mindenki más is nyert..)
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.06. 19:17

Nigel Hill írta:
2021.06.06. 18:55
KisVadász írta:
2021.06.06. 18:47
Lajos baszki, majdnem a TV bánta! :pf03
Na de látom legalább sokaknak örömet szerzett ezzel.
Annyi pozitívumot tudnék megemlíteni, hogy ez a futam legalább nem lesz a fekakirály mákszámlájára írva.
Bár ha jól látom 3negyed10-nek azért sikerült még ezek után is így kihozni.
(:u (:u
Örömöt maximum annyiban okozott, hogy nem húzott el nagy mákkal Verstappentől. Amúgy meg 10 évente egy ilyet látni tőle, belefér. Kérdés lesz e idén még ilyen.
idén ez már a második ilyen volt, csak először megmentette Russell
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.06.06. 19:37

https://f1vilag.hu/hirek/verstappen-a-p ... ivatkozni/

Maxnak a saját csapatával kell először ezt megtárgyalni mivel tudott volt, hogy lágyabb gumikon vannak mint 2019-ben, azaz nem biztos, hogy a gumik az egy kiállást kibírják.
Ez az egy gumi gyártós formula egyébként a bögyömben van.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.06. 20:11

Amúgy meg nem írtam olyat a kettő!!! Hszem egyikében sem hogy Lewis mákos hogy kiesett. Azt írtam a dupla kieses az ő malmára hajtja a vizet. Mivel az elmúlt 4 vagy hány évet behúzta az már csak szovegertelmezesi/következtetési képesség kérdése hogy valaki szerint ez kettő tény együtt mit jelent.... (Bayes)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.06.06. 20:22

A versenyről mit is lehetne mondani. Káosz időmérő és futam egyaránt. Gratulálok a dobogósoknak, ma szép az élet Perez, Vettel és Gasly csapatánál. A Mercedesz és Lewis lábonlőtte magát, van ilyen. Ez jót tesz a további futamoknak a szurkolóknak egyáltalán a sportnak. Kit érdekel ha mondjuk a 6. verseny után egy csapat/versenyző utcahosszal vezet. A McLaren tisztességes pontokat szerzett és elkerülte a nagyobb arányú lemaradást a Ferrarihoz képest. A 2 pontos előnyükből jelenleg 2 pontos hátrányban vannak ez viszont a VB jelenlegi állásánál még jelentéktelen különbség. Kár a rajt utáni 3 helyes pozíció vesztésér Landónál. Ma ennyi volt, ráadásul gyászolják a McLaren egy régi alapemberét, társtulajdonosát. Nincs okuk örülni az tény.

Kép
Nálam is Vettel volt a nap embere.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.06. 20:37

trutya írta:
2021.06.06. 19:17
Nigel Hill írta:
2021.06.06. 18:55


Örömöt maximum annyiban okozott, hogy nem húzott el nagy mákkal Verstappentől. Amúgy meg 10 évente egy ilyet látni tőle, belefér. Kérdés lesz e idén még ilyen.
idén ez már a második ilyen volt, csak először megmentette Russell
Az egy esős megcsúszás volt, ez meg egy ordas nagy baki. Nem ugyanaz a kettő.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.06.06. 21:03

trutya írta:
2021.06.06. 18:54

azért de, egy kurva nagy esélyt kapott. a mákot nem vitathatod el tőle.
az hogy nem tudott élni vele... pedig, ha ott befordul, akkor sima győzelem.
Lehetett volna mákja, de nem élt vele, így rendben van? Elszabta, kicsit túl melegre sikeredtek azok a fékek.
Viszont azt állítani, hogy még úgyis malaca volt, hogy nem szerzett egy nyavalyás pontot sem? Hát, ájdontnó...
vollebak írta:
2021.06.06. 19:01

Hát nézd, ami nektek ott a Lajos-táborban szerencsés körülményekből, összejött győzelmekből és címekből 2014 óta összejött, az valami egészen elképesztő. Ennek nincs köze ahhoz, hogy Lajos mennyire jó versenyző amúgy (nyilván az).

De tedd a kezed a szívedre: láttál már olyat, mint ami idén Imolában volt? Kicsúszik az ember saját hibából, lefittyen az első szárnya, körülbelül egy percet ül a homokozóban, lényegében körhátrányba kerül - és rajta teljesen kívül álló okokból minden következmény nullázódik. Esküszöm, hogy a 30+ év alatt, amióta nézem ezt a sportot, nem láttam ilyet. Volt, hogy valakin segített az SC. Volt, hogy a hirtelen leszakadó vagy elálló eső megmentette valaki futamát. De hogy egy saját hibás törött szárny + körhátrány szinte azonnal következmény nélküli tényezővé redukálódjon, ahonnan másodiknak be lehet jönni, az annyira erős, hogy még egy Lajosról szóló netflixes Drive To Survive különkiadásban is erős lenne. Beszarás lett volna, ha még Verstappen mai palánkozásából is profitál. Ennyi kijárt már tényleg, n+1 cím, győzelem és domináns csapatban töltött év után. Nem érzem jogosnak a részedről, hogy úgy emlegeted, hogy fel lett hozva Lajos malackondája, mintha az egyébként is szerencsétlen karrierű pechvogelt rugdosná mindenki, amikor megint a padlóra kerül.

Elfért bőven ez a mai lófasz Lajosban, na :D
Kicsit ferdítesz, de ez előfordul. Nem mint szerencsétlen Pechvogelt emlegettem Lajost. Hogyan is lehetne, mikor ezt Ő cseszte el magának. Én csak megállapítottam, hogy legalább szerzett egy örömteli pillanatot sok ember számára, Fortuna istennő meg Maxi palánkozása után azt mondta: na jólvan Lajoskám, most már elengedem a kezed...
Az meg milyen már, hogy kijár valakinek a szerencsétlenség, mert kevesebb jutott neki belőle, mint a többieknek?! Kimi óta tudom hogy, hogy sajnos az élet nem ilyen méltányos rendező...
Egyébként ha valaki 54 futamon keresztül képes konzisztens pontszerző helyen befutni, ott nem hiszem, hogy a szerencse játszotta a legnagyobb szerepet. Ha a szívemre teszem a kezem, én mint szurkolója, nem fogom az elért eredményeit szerencsefaktorok emlegetésével degradálni, még akkor sem, ha az éppen igaz is. Evvan! Elfogult f@sz vagyok. :D
Ha a mait megnyerte volna, vagy akár csak 2., simán elismerem, hogy ebben benne volt a szerencse. Viszont nem így történt, utolsó előttiként ért be és ezek után picit, de tényleg csak enyhén túlzásnak érzem a mai futam után is a malaccsorda emlegetését.
9_46_20 írta:
2021.06.06. 19:10


Mivel még lettem szólítva, mert amúgy lepereg rólam Lewis makhalmaza. Nem ellenszenves Hamilton, 2007/8ban az volt, aztán a 2009es év helyrerakta amikor szopott mint a torkosborz, emlékszem még a visszavonulással is foglalkozott.

A világ nem így működik hogy gyűlölöm lewist vagy én vagyok a legnagyobb híve. Vannak árnyalatok én ebben vagyok valahol.

Az hogy nehéz keresni olyan sportolót aki ilyen makhalmazzal van kitomve tény. Világ életemben Mansellnek és raikkonenek szurkoltam, úgy, hogy tudtam hogy nem ők a hősök nem ők a legendák, tisztában voltam a képességekkel és ha nem szereznek egy lofasz trófeát sem akkor is az tetszett amit és ahogy csináltak. Együtt tudtam élni azzal hogy nem ők a F1 non plusz ultrai. 1) Nektek is együtt kéne tudni élni azzal hogy Lewis mocskos mód szerencsés és a jelenlegi helyzet neki kurvara megfelelő, és mindegy hányszor hanyja fel az insta falára hogy keepgoodwork, meg hasonló nepbutito szlengek, 2) O igazából szeret az elején menni 45 mp-t adni a másodiknak aztán kiszállni az autóból remegve hogy it was close....

3)Lewisnak ma a 3 kimeneteli lehetőség közül kettő neki állt és a végeredmény közte van. Jobban fog fájni a 33-asnak ez a 25 pont mint lewisnak az FIA gálán
1) Hidd el, együtt tudok élni ezzel, sőt. A múltkor már említettem itt, hogy kifejezetten jó azzal az érzéssel leülni a futamok elé, hogy a kedvencem 99%-os bizonyossággal pontszerző helyen ér célba. Viszont én mint szurkolója, hadd legyek már annyira elfogult, hogy ezt a bizonyosságot nagyobb részben nem a szerencsefaktornak tulajdonítom.

2) Ja, mint ahogy az összes többinek is tökéletesen megfelelne és egyik sem mondaná azt az autóból kiszállva, hogy "áh ez bakfity volt, mindig ilyen könnyű, nem panaszkodom, mert amúgy tök jól elvagyok itt elöl magamban..."

3) Nem tudom kinek fog a mai jobban fájni én nem jósolgatok, viszont az szinte biztos, hogy Lajos füstjeleit látva Maxi ma sokkal nyugodtabban fog majd aludni.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.06. 21:55

KisVadász írta:
2021.06.06. 21:03

Viszont azt állítani, hogy még úgyis malaca volt, hogy nem szerzett egy nyavalyás pontot sem? Hát, ájdontnó...
.
Nem ez lett mondva, legalábbis részemről nem ez. Az lett mondva hogy ez így lewisnak jobb 33-44 kiesik/nyer 33. kiesik 44nyer, 33nyer 44 kiesik "3" lehetőségből, kettő lewisnak áll. Bayes valószínűség. Számára csak az utolsó a rossz.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.06. 22:02

KisVadász írta:
2021.06.06. 21:03
Kicsit ferdítesz, de ez előfordul. Nem mint szerencsétlen Pechvogelt emlegettem Lajost. Hogyan is lehetne, mikor ezt Ő cseszte el magának. Én csak megállapítottam, hogy legalább szerzett egy örömteli pillanatot sok ember számára, Fortuna istennő meg Maxi palánkozása után azt mondta: na jólvan Lajoskám, most már elengedem a kezed...
Az meg milyen már, hogy kijár valakinek a szerencsétlenség, mert kevesebb jutott neki belőle, mint a többieknek?! Kimi óta tudom hogy, hogy sajnos az élet nem ilyen méltányos rendező...
Egyébként ha valaki 54 futamon keresztül képes konzisztens pontszerző helyen befutni, ott nem hiszem, hogy a szerencse játszotta a legnagyobb szerepet. Ha a szívemre teszem a kezem, én mint szurkolója, nem fogom az elért eredményeit szerencsefaktorok emlegetésével degradálni, még akkor sem, ha az éppen igaz is. Evvan! Elfogult f@sz vagyok. :D
Ha a mait megnyerte volna, vagy akár csak 2., simán elismerem, hogy ebben benne volt a szerencse. Viszont nem így történt, utolsó előttiként ért be és ezek után picit, de tényleg csak enyhén túlzásnak érzem a mai futam után is a malaccsorda emlegetését.
Mármint mi szokott előfordulni, hogy ferdítek? Hát köszi :D

Ahhoz, hogy valaki 54 futamon keresztül konzisztensen pontszerző helyen fusson be, a teljesítmény mellett legalább annyira fontos a technikai megbízhatóság, illetve az olyan autó, amivel mondjuk meg lehet csinálni az imolai dolgot. Abban szerintem egyetérthetünk, ha ott nem egy Mercedes van Lajos alatt, lehet akármekkora tehetség, a büdös életben nem előzi meg a Ferrarikat és Norrist. Amikor ilyen hosszú sorozatról beszélünk egy technikai sportágban, ott a technikai tényezők mindig fontosabbak szerintem az egyéni teljesítménynél. Mert ha hibázik a versenyző, de a technikája adott hozzá, bejöhet utána is x pontszerző helyen, viszont ha megmakkan alatta a vas, akkor lehet bármilyen ügyes, mehet átöltözni.

Abban feltétlenül szerencséje volt ma is, hogy 4 pont hátránya van a bajnokságban, pedig lehetett volna 15 is. Ebben igaza volt háromnegyedtíznek: a technikai erőviszonyokat és a megbízhatóságot ismerve, ez a mai kölcsönös nullázás hosszú távon Maxnak fog jobban fájni, nem Lajosnak. Hiszen nézd meg: Maxot pech érte, Lajos saját hibát vétett. Egyszerűen a Mercedes nem csak, hogy a leggyorsabb csomag is a turbóérában, de a legmegbízhatóbb is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.06. 22:03

KisVadász írta:
2021.06.06. 21:03
Viszont én mint szurkolója, hadd legyek már annyira elfogult, hogy ezt a bizonyosságot nagyobb részben nem a szerencsefaktornak tulajdonítom.
.
Te dolgod. A fooled by randomness könyvet azért ajánlom.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.06.06. 22:08

Nagyon egy lutri futam volt ez így, de legalább hozott izgalmat.
Na az Aston se látjuk idén mégegyszer dobogón.
Mclareneket már a rajtnál temettem.
Stroll, és Verstappent sokak szerencséjét hozta meg.
Mondjuk Hamiltonét pont hogy vitte.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.06.06. 22:53

Jól értettem, hogy a fék hűtő nyílás méretét a versenyző belülről tudja allitani?

Ez szabályos megoldás?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Azerbaijan Grand Prix 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.06. 22:55

Fun fact: az év három legkonzisztensebben teljesítő versenyzője a két Red Bull-os és Norris. Csak ők hárman tudtak a top 5-ben végezni az eddigi hat futamból ötször is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt