Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Sima Hamilton győzelem
3
50%
Sima Verstappen győzelem
1
17%
Szerencsés Hamilton győzelem
2
33%
Szerencsés Verstappen győzelem
0
0 szavazat
Mindketten kiesnek
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 6

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.21. 10:55

vollebak írta:
2021.06.20. 22:32
rdaneelolivaw írta:
2021.06.20. 18:15
2022-ben nyer a Fidesz? (:u
Minden valószínűség szerint igen, sajnos. De én leszek a legboldogabb, ha ezt a tippemet benézem.
Nigel Hill írta:
2021.06.20. 18:32
Már vártam hogy savazd Ricsit (:v
Lásd a Redbullnak írt választ, de nem gondolom, hogy igazságtalan lettem volna vele. Tényleg nem ment jól eddig.
Redbull írta:
2021.06.20. 17:59
Egyetértve amit írtál, csak a McLarenes részre reagálnék.
Norris nagyon stabil és gyors, szerintem kihozza a McLarenből amit csak lehet. A mezőny egyik legjobbja, nincs kétségem. Ma bizony Ricciardo is dícséretesen teljesített, a csapatvezetés most nem boldogtalan. Igaz, hogy sok az a 16 milla amit Ricsinek fizettek de remélem 2022-ben úgy értékelhetjük, megérte.
Mi a véleményed róla?
Részemről óvatos optimizmus van. Tegnap a kvalin másfél tizedet kapott csak Landótól, és ma a rajtnál lenyomta (nem finomkodott mondjuk, az nem tetszett, hogy ennyire erélyes volt, ott azért kicsit látszott, hogy a mosolygás ellenére nem tetszik neki a házon belüli erősorrend). Amikor cseréltek neki, akkor úgy tűnt, akár az lehet a jobb stratégia, de végül Lando csinálta jól. Mondjuk ahhoz életben is kellett tartani a gumikat az első etapban addig, utána a pályán határozottan előzni (Lando az egyik legtöbbet előző versenyző idén), úgyhogy összességében nem mondanám, hogy peches volt Ricci a stratégiával.

Ausztria utánig várnék, hogy valóban sikerült-e találnia valamit Riccinek. Barcelonában is ez volt, hogy úgy tűnt, elkapja a fonalat, aztán utána ugyanúgy visszaesett. Barcelona és Paul Ricard ugyanúgy kevésbé fékigényes pályák, ezért a pályakarakterisztika miatt nem jött ki az, amivel Ricci egészen idáig nem tudott zöldágra vergődni: a begurítási sebesség magason tatása az erős féktávok után. Ő mondta a verseny után, hogy variáltak valamit az autón, ami miatt most jobban érzi, de hogy ez volt-e a döntő faktor, vagy a pályakarakterisztika, vagy a kettő együtt, az jelenleg megtippelhetetlen. Ezt Ricci tudja mindenkinél jobban, nem véletlenül mondta, hogy Ausztria után okosabbak leszünk. Ausztria tavaly és azelőtt is feküdt a McLarennek, és nagyon fékigényes pálya.

Szóval összességében Ricci ma nagyon jól ment, soha rosszabbat, de még nem tudok örülni olyan értelemben, hogy megnyugodtam, hogy mostantól ez várható tőle. Remek lenne, de az a nyilatkozatából is lejött, hogy még ő maga sem tudja, hol tart valójában. Meglátjuk a két osztrák verseny után.

Szerintem Riccardo tegnap kihozta a maximumot, amit ki lehetett. Csak a "We need to box you to undercut Gasly". miatt nem ő lett az 5. Ez egy 100%-ban a csaptatására tervezett autóból több mint elismerendő. Láthatóan nem őrült nagyon a verseny végén, hogy végül övé lett a szarabb stratégia, de elfogadta.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.21. 11:27

Nigel Hill írta:
2021.06.21. 10:55
Szerintem Riccardo tegnap kihozta a maximumot, amit ki lehetett. Csak a "We need to box you to undercut Gasly". miatt nem ő lett az 5. Ez egy 100%-ban a csaptatására tervezett autóból több mint elismerendő. Láthatóan nem őrült nagyon a verseny végén, hogy végül övé lett a szarabb stratégia, de elfogadta.
Szerintem én is ezt mondtam. Amikor kihozták cserélni Riccit, az tűnt az optimálisabb stratégiának, és joggal kapta meg, mert ő volt a pályán előrébb. Csak a futam végére derült ki, hogy meg lehetett csinálni eltoltan is, ahogy Lando tette, és végül az bizonyult jobbnak. Viszont ahhoz életben kellett tartani plusz 8 körön át a gumikat, és a pályán is meg kellett csinálni az előzéseket, amikben Norris talán az év legjobbja eddig.

Viszont egy dolgot tegyünk már tisztába.

Folyamatosan emlegeted ezt a Norrisra tervezett autót. Az MCL35M a tavalyi MCL35 evolúciója, ami a Sainz-Norris párosra lett szabva - nem kifejezetten Norrisra, plusz az MCL35M fejlesztései már a tél óta Ricciardo közreműködésével készültek. Nincs olyan, hogy ez az autó 100%-ban Norrismobil, sosem volt, felejtsük már el ezt a marhaságot. Az MCL35-öt 2019 közepén kezdték kifejleszteni - akkor még se koronavírus, se Sainz eligazolása nem volt láthatáron, és Sainz volt a vezérürüje a McLarennek, alapvetően rá épített a csapat, mint tapasztaltabb és idősebb versenyzőre. Szerinted miért mondta Ricciardo néhány versenyhétvégével ezelőtt vigyorogva, hogy próbált tanácsokat kérni Sainztól, hogyan vezesse a kocsit, mivel (idézem): „ő a legjobb ember erre”?

A másik: Ricciardo pont azzal szerzett nevet magának, sőt, rá is játszott erre, hogy egy nagycsapatba egy brutálisan erős, bejáratott versenyző mellé ült be, és mégis azonnal és szőrén ülte meg a lovat. 2014 közepe táján, amikor kérdezték, hogy nem tartott-e attól az idény előtt, hogy mennyivel másabb lesz az autó, azt válaszolta vigyorogva, hogy „miért, talán nem négy kereke van?” Kifejezetten büszke volt arra (és joggal), hogy ő a Daniel „Mr. Adaptálódó” Ricciardo, ezért volt csalódott a Renault-nál is, amikor ott sem tudott gyors startot venni.

Alapvetően nagyon kedvelem Riccit, és örültem, hogy jött a csapathoz, sokat vártam tőle - ahogy a csapat is. A vele kapcsolatos kritikáimat előadni úgy, ahogy szoktad sugallni, hogy folyton indokolatlanul beleállok, nem elegáns. Értem én, hogy akiket kedvelsz, azokat mindig bevéded (például Gasly és Vettel esetében is olyan dolgokat emelsz ki vagy olyanokat nézel el, amit másnak nem szoktál, vagy minimum szóra sem érdemes, Russellt meg még a bocsánatkérése után is védted Imola kapcsán), de ez már sok. Nem kell tőlem Riccit megvédeni, mert semmi bajom vele. A teljesítményét tartom gyengének, éppen azét, mert tudom, hogy mennyivel többre lenne képes, és mennyivel jobb versenyző annál, hogy 7 futam után 42 ponttal álljon Norris mögött az összetettben.

Barcelonát és a tegnapi futamot kivéve szarul ment a pedigréje és a fizetése alapján - ő az első, aki ezt elismerné. Teljesen felesleges ezt csűrni-csavarni. Remélem, hogy jobb lesz mostantól, és tényleg talált valamit, mert a kedvenc csapatomban vezet. Naná, hogy azt akarom, hogy minél több pontot szerezzen. Szóval ne rugózzunk már ezen, hogy én mennyire basztatom szegényt, főleg, hogy te például többször is szuperjapózva gúnyoltad Tsunodát, az egyik kedvenced csapattársát, pedig egy egyértelműen nem túl nagy kaliberű srácról van szó, aki ráadásul újonc. Engem meg azért fricskázol, mert a mezőny harmadik legdrágább versenyzője, aki egy még mindig elég zöldfülű csapattárs mellé ült be kimondott vezérbikaként a McLarenbe, évi 17 millió dollár plusz prémiumért kapott kört Monacóban házon belül. Hát ezek után ne már, hogy én legyek úgy lefestve, mint aki igazságtalanul piszkálódik ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.06.21. 12:01

vollebak írta:
2021.06.21. 11:27
Nigel Hill írta:
2021.06.21. 10:55
Szerintem Riccardo tegnap kihozta a maximumot, amit ki lehetett. Csak a "We need to box you to undercut Gasly". miatt nem ő lett az 5. Ez egy 100%-ban a csaptatására tervezett autóból több mint elismerendő. Láthatóan nem őrült nagyon a verseny végén, hogy végül övé lett a szarabb stratégia, de elfogadta.
Szerintem én is ezt mondtam. Amikor kihozták cserélni Riccit, az tűnt az optimálisabb stratégiának, és joggal kapta meg, mert ő volt a pályán előrébb. Csak a futam végére derült ki, hogy meg lehetett csinálni eltoltan is, ahogy Lando tette, és végül az bizonyult jobbnak. Viszont ahhoz életben kellett tartani plusz 8 körön át a gumikat, és a pályán is meg kellett csinálni az előzéseket, amikben Norris talán az év legjobbja eddig.
Miután Ricsit kihozták Norris sorra szórta az egyéni legjobb köridőket, azaz gyorsult. Ez Volle teóriáját igazolja.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.21. 12:28

Redbull írta:
2021.06.21. 12:01
vollebak írta:
2021.06.21. 11:27


Szerintem én is ezt mondtam. Amikor kihozták cserélni Riccit, az tűnt az optimálisabb stratégiának, és joggal kapta meg, mert ő volt a pályán előrébb. Csak a futam végére derült ki, hogy meg lehetett csinálni eltoltan is, ahogy Lando tette, és végül az bizonyult jobbnak. Viszont ahhoz életben kellett tartani plusz 8 körön át a gumikat, és a pályán is meg kellett csinálni az előzéseket, amikben Norris talán az év legjobbja eddig.
Miután Ricsit kihozták Norris sorra szórta az egyéni legjobb köridőket, azaz gyorsult. Ez Volle teóriáját igazolja.
Persze. Van úgy, hogy ami adott helyzetben a jó stratégiának tűnik, arról a futam végére kiderül, hogy nem az volt. 2016 Barcelona tökéletes példa. Ricci és Vettel stratégiája, amikor meghúzták nekik, tökéletesnek tűnt abban a pillanatban. Csak a leintéskor derült ki, hogy Verstappen és Raikkönen stratégiája bizonyult végül jobbnak.

A McLarennek teljesen mindegy volt tegnap, hogy milyen sorrendben futnak be a fiúk. Ricciardo megkapta azt a stratégiát, amit amúgy a mezőny 90%-a is követett - akkor az tűnt az ideálisnak, és a pályapozíciója feljogosította rá, hogy előbb hozzák, mint Landót. Mondjuk az hozzátartozik, hogy ebből a stratégiából ki is kellett hozni a legjobbat, mert Vettel például ugyanilyen eltolt stratégiával hátrébb végzett, pedig sokáig Norris előtt volt a pályán.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.21. 12:40

vollebak írta:
2021.06.21. 11:27
Nigel Hill írta:
2021.06.21. 10:55
Szerintem Riccardo tegnap kihozta a maximumot, amit ki lehetett. Csak a "We need to box you to undercut Gasly". miatt nem ő lett az 5. Ez egy 100%-ban a csaptatására tervezett autóból több mint elismerendő. Láthatóan nem őrült nagyon a verseny végén, hogy végül övé lett a szarabb stratégia, de elfogadta.
Folyamatosan emlegeted ezt a Norrisra tervezett autót. Az MCL35M a tavalyi MCL35 evolúciója, ami a Sainz-Norris párosra lett szabva - nem kifejezetten Norrisra, plusz az MCL35M fejlesztései már a tél óta Ricciardo közreműködésével készültek. Nincs olyan, hogy ez az autó 100%-ban Norrismobil, sosem volt, felejtsük már el ezt a marhaságot. Az MCL35-öt 2019 közepén kezdték kifejleszteni - akkor még se koronavírus, se Sainz eligazolása nem volt láthatáron, és Sainz volt a vezérürüje a McLarennek, alapvetően rá épített a csapat, mint tapasztaltabb és idősebb versenyzőre. Szerinted miért mondta Ricciardo néhány versenyhétvégével ezelőtt vigyorogva, hogy próbált tanácsokat kérni Sainztól, hogyan vezesse a kocsit, mivel (idézem): „ő a legjobb ember erre”?
Ha jól emlékszem Ricsit nem engedték december vége előtt el (de ebben lehet hogy rosszul emlékszem)
Az viszont mellékes hogy az MCL35-t mikor fejlesztették, mert most a MCL35M fut. Ennek az autónak a fejlesztését viszont tavaly csakis egyedül Norris visszajelzései és igényei szerint alakítottak 1éven át. Nem is tehettek másként, mivel Sainz már a szezon előtt bejelentette hogy a riválishoz megy. Nincs ezen semmi csűrés-csavarás, ezek a tények. Bagatel dolog azt állítani, hogy egy évnyi - ha nem is radikális, de finom fejlesztés - hogy ez nem játszik Lando kezére. Mert ez egyszerűen nem igaz. Dehogynem játszik. Viszont a csapat igyekszik ezt ellensúlyozni, támogatják Ricciaordot ahol lehet, de nem instant eredményt várnak tőle, ami jó. Az hogy Sanizot kérdezte meg, teljesen természetes, mivel Sainz az akinek más autóval kapcsolatban van összehasonlítási alapja és közel azokat az autókat vezette mint Ricsi. (TR, Renault) És ha valóban kedveled Ricciardo-t akkor már régen nem a fizetésén kéne rugóznod véleményem szerint (hacsak nem vagy a McLaren pénztárnoka, de akkor Button 2012-es fizetéséről mi a lenne a véleményed? :)) és a tegnapi eredményt ünnepként kell megélni. Visszavették a konstruktőr 3. helyet, és mindkét pilóta bulldogként ment, előzött, versenyzett. És én pont azért védem meg (vagyis fogalmazok ellenvéleményt a lehúzása ellen) amikor úgy látom igazságtalanul állsz bele. Vettellet is ugyanezt tetted (ha már felhoztad a nevét) Ennél azért szerintem jóval bonyolultabb a kép. Már régen tisztában vagyok hogy Daniel nem ebben a szezonban lesz húzóember, ez hamar világos lett. Én sosem állítottam, hogy szőrén üli meg a lovat, 14-ben is amikor Vettel ellen előrébb végzett a pontversenyben, pont hogy Vettelt védtem, mert én nem megyek el szó nélkül a fontos részletek mellett, ami egy pilótát hátrányosan érint.

Lehet hogy az elmúlt idők csörtéi miatt személyes tartalmat vélsz felfedezni ebben, de biztosítalak, hogy a véleményem szigorúan a F1-es szakmai meglátásomra alapozom és bárki írná ezeket, ugyanezt válaszolnám neki.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.06.21. 12:42

Redbull írta:
2021.06.21. 12:01
vollebak írta:
2021.06.21. 11:27


Szerintem én is ezt mondtam. Amikor kihozták cserélni Riccit, az tűnt az optimálisabb stratégiának, és joggal kapta meg, mert ő volt a pályán előrébb. Csak a futam végére derült ki, hogy meg lehetett csinálni eltoltan is, ahogy Lando tette, és végül az bizonyult jobbnak. Viszont ahhoz életben kellett tartani plusz 8 körön át a gumikat, és a pályán is meg kellett csinálni az előzéseket, amikben Norris talán az év legjobbja eddig.
Miután Ricsit kihozták Norris sorra szórta az egyéni legjobb köridőket, azaz gyorsult. Ez Volle teóriáját igazolja.
Amíg Ricciardo-t ki nem hozták milyen köröket futott? Van erről statisztika? Mostanában nem találom ezeket a VS adathalmazokat.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 Emirates Grand Prix De France 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.06.21. 14:39

Nigel Hill írta:
2021.06.21. 12:42
Redbull írta:
2021.06.21. 12:01


Miután Ricsit kihozták Norris sorra szórta az egyéni legjobb köridőket, azaz gyorsult. Ez Volle teóriáját igazolja.
Amíg Ricciardo-t ki nem hozták milyen köröket futott? Van erről statisztika? Mostanában nem találom ezeket a VS adathalmazokat.
Körülnézek más Mclarenes topicokban de egyenlőre még nem tudok beidézni semmit. Kénytelen vagyok a saját memőóriámra hagyatkozni, tekintve a futamot úgy nézem, hogy a Live timing folyamatosan fut a laptopomon és követem. Szóval, a Ricsi boxolását követően feltünően sok köridő lett zöld színű, ami ugye az egyéni legjobbat jelenti, önmagához képest gyorsult. Erről ezt tudom írni.
Itt ez a videó, 6 kör Landoval és 6 előzés, kár hogy nem folytatódott mert a következő körben előzte meg Ricsit és Strollt.
:mosoly:

A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt