Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Verstappen marad az élen egy újabb győzelemmel, Hamilton második
4
57%
Hamilton győz, de Verstappen marad az élen
0
0 szavazat
Verstappen lecsúszik a dobogóról, Hamilton győz és átveszi a vezetést
1
14%
Mindketten kiesnek - nem szereznek pontot
0
0 szavazat
Hamilton kiesik, így Verstappen jelentősen növeli az előnyét
1
14%
Mindketten a dobogón végeznek, azonban a győzelmet más szerzi meg
1
14%
 
Szavazatok száma: 7

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.04. 20:52

vollebak írta:
2021.07.04. 20:36
Magic írta:
2021.07.04. 17:10
Perez elé akkor se fért volna be ha fejre áll.
Ez a Red Bull annyival a Mclaren előtt van hogy az csuda. Ahogy Lando-nak se volt esélye Verstappen ellen. Az osztrákok most betaláltak (sajnos).
Sainz meg frissebb gumin jött, nem volt kérdés.
Nekem nem csalódás Ricc, sőt talán ott a fény az alagút végén. De várjunk még vele.
Oké, de neked ő a kedvenced (Alonso mellett) :)

Norrison látod, hogy mire képes ez a McLaren. Akörül lenne a cél, azt várnám, hogy a mezőny harmadik legdrágább versenyzője így, kilenc versennyel a szezonkezdet után, minimum megközelítse Norrist. Ideális esetben pedig szorongassák egymás tökét, és biztosítsák be a konstruktőri harmadik helyet a Ferrari ellen. Nézd meg Sainzot. A Verstappen-féle kalibernek kikiáltott, villámgyors, Vettel-verő Leclerc mellé beült, és két pontra van tőle az összetettben. Alonso visszatért, olyan öreg már, hogy a legfiatalabbak a fiai lehetnének, ha elkapkodja az első randijait, ehhez képest árkot pisál Ocon köré. Ricci pedig náluk elméletileg jobb kéne, hogy legyen - Sainznál még mindig, Alonsónál pedig már, a koránál fogva. Ráadásul 2014-ben ezzel alapozta meg a mezőnybeli státuszát, hogy beült papíron vízhordónak az uralkodó bajnok mellé, és egy év múlva azzal poénkodott már, hogy szőrén is megüli a lovat - vagyis minden autónak négy kereke meg egy kormánya van, minek ügyet csinálni ebből az átülősdiből, egy jó versenyző azonnal tudja, hogy találjon tempót. Ahogy az angolok mondják, eléggé seggen harapták mostanra az akkori kijelentései.

Ma Riccivel annyi történt, hogy a szokásos lapát szar teljesítmény helyett az abszolút kötelező minimumot hozta. Be kellett volna férnie Pérez elé, mert Leclerc-nek csak azért nem sikerült ugyanolyan gumikon/stratégián, mert Pérez kitessékelte kétszer is. Egy lassabb Ferrarival Leclerc csak ezért nem előzte meg Pérezt, és csak ezért végzett Ricci mögött legalább a második Ferrari. Ricci az elején 12 körig kergette sikertelenül az ezen a hétvégén most semmilyen tempót fel nem mutató Vettelt, mindezt az egyeneseken egész hétvégén leggyorsabb autóval. Közben a csapattársa a dobogón végzett, Bottast kergette, és adott Riccinek 40 másodpercet 71 kör alatt.

Vérszegény gurítás ez, de legalább pontszerzés. Barcelona mellett ma volt egyedül „jobbnak kéne ennek lennie, de oké” teljesítménye, meg talán Bakuban. Ez így, lassan a nyári szünetnél tartva, egy vezérbikának szerződtetett méregdrága sztárversenyzőtől továbbra is az összességében vállalhatatlan kategória.
Szigorúan nézve jogos az észrevételed. Megengedőbben nézve, látható Ricsinél a fejlődés. A verseny második felében a box kiállás után közel azonos időket is tudott hozni mint Lando, Akkor lettem volna vele elégedett ha Perez előtt végez.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2021.07.04. 21:13

vollebak írta:
2021.07.04. 20:36


Ma Riccivel annyi történt, hogy a szokásos lapát szar teljesítmény helyett az abszolút kötelező minimumot hozta. Be kellett volna férnie Pérez elé, mert Leclerc-nek csak azért nem sikerült ugyanolyan gumikon/stratégián, mert Pérez kitessékelte kétszer is. Egy lassabb Ferrarival Leclerc csak ezért nem előzte meg Pérezt, és csak ezért végzett Ricci mögött legalább a második Ferrari. Ricci az elején 12 körig kergette sikertelenül az ezen a hétvégén most semmilyen tempót fel nem mutató Vettelt, mindezt az egyeneseken egész hétvégén leggyorsabb autóval. Közben a csapattársa a dobogón végzett, Bottast kergette, és adott Riccinek 40 másodpercet 71 kör alatt.

Vérszegény gurítás ez, de legalább pontszerzés. Barcelona mellett ma volt egyedül „jobbnak kéne ennek lennie, de oké” teljesítménye, meg talán Bakuban. Ez így, lassan a nyári szünetnél tartva, egy vezérbikának szerződtetett méregdrága sztárversenyzőtől továbbra is az összességében vállalhatatlan kategória.
MA elég jól ment, volt, amikor annyit ment, mint Lando.
Hanem az a tegnapi - ami miatt ma ennyit szívott -, az tényleg minősíthetetlen. Ha versenyen tud így menni, akkor nem azzal menjen el az idő, hogy a tizenharmadik helyről egerészi föl magát.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.07.04. 21:16

rdaneelolivaw írta:
2021.07.04. 17:07
Mellesleg ma a gnóm Bottas is verte, nem is volt válasz rá. Harmatgyenge hamilton-teljesítmény volt ez hétvégére, tegnap pedig nem ment rosszul.
Cseppet se zavarjon, hogy Hamilton sérült járvánnyal ment!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.07.04. 21:19

Lancelot írta:
2021.07.04. 21:16
Cseppet se zavarjon, hogy Hamilton sérült járvánnyal ment!
Engem nem zavar, két hét múlva is előadhatja ugyanezt. :D
Miért sérült meg a vas? (gondolom csak úgy magától)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.07.04. 21:25

rdaneelolivaw írta:
2021.07.04. 21:19
Lancelot írta:
2021.07.04. 21:16
Cseppet se zavarjon, hogy Hamilton sérült járvánnyal ment!
Engem nem zavar, két hét múlva is előadhatja ugyanezt. :D
Miért sérült meg a vas? (gondolom csak úgy magától)
Ja, igazad van. Akkor legyen így!

Azért nekem egy Norrisnál ezerszer többet ér még így is. Még inkább Russel, mint Norris. 🙂
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.04. 21:30

Lancelot írta:
2021.07.04. 21:25
rdaneelolivaw írta:
2021.07.04. 21:19


Engem nem zavar, két hét múlva is előadhatja ugyanezt. :D
Miért sérült meg a vas? (gondolom csak úgy magától)
Ja, igazad van. Akkor legyen így!

Azért nekem egy Norrisnál ezerszer többet ér még így is. Még inkább Russel, mint Norris. 🙂


Nem vagytok Lewissel egy véleményen.
(:v
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.07.04. 21:46

5 verseny óta tart a RB "uralom". A Lewis/Mercedes uralom 6/7 évig tartott. És már fanyalogni kell?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.04. 22:20

vollebak írta:
2021.07.04. 20:36
Magic írta:
2021.07.04. 17:10
Perez elé akkor se fért volna be ha fejre áll.
Ez a Red Bull annyival a Mclaren előtt van hogy az csuda. Ahogy Lando-nak se volt esélye Verstappen ellen. Az osztrákok most betaláltak (sajnos).
Sainz meg frissebb gumin jött, nem volt kérdés.
Nekem nem csalódás Ricc, sőt talán ott a fény az alagút végén. De várjunk még vele.
Ma Riccivel annyi történt, hogy a szokásos lapát szar teljesítmény helyett az abszolút kötelező minimumot hozta. Be kellett volna férnie Pérez elé, mert Leclerc-nek csak azért nem sikerült ugyanolyan gumikon/stratégián, mert Pérez kitessékelte kétszer is. Egy lassabb Ferrarival Leclerc csak ezért nem előzte meg Pérezt, és csak ezért végzett Ricci mögött legalább a második Ferrari. Ricci az elején 12 körig kergette sikertelenül az ezen a hétvégén most semmilyen tempót fel nem mutató Vettelt, mindezt az egyeneseken egész hétvégén leggyorsabb autóval. Közben a csapattársa a dobogón végzett, Bottast kergette, és adott Riccinek 40 másodpercet 71 kör alatt.

Vérszegény gurítás ez, de legalább pontszerzés. Barcelona mellett ma volt egyedül „jobbnak kéne ennek lennie, de oké” teljesítménye, meg talán Bakuban. Ez így, lassan a nyári szünetnél tartva, egy vezérbikának szerződtetett méregdrága sztárversenyzőtől továbbra is az összességében vállalhatatlan kategória.
Ma Ricsivel annyi történt, hogy az elején feljött majd hol benne volt, hol vezette a DRS vonatot. Ahol aztán könnyű bukni. A kicsúszásáig láthatóan gyorsabb Perez is +15 mp-et kapott a boxkiállásokig Norristól csak emiatt. Pedig a RB tempója megvolt. Nem DRS vonatban autózva láthatóan még Norrsinál is gyorsabb Perezt és a Red Bull-t kellett volna megelőzze Ricsinek. Értem. Vettel meg lágy gumikon ment az elején, csak annyira lassult vissza, hogy vigye a DRS vonatot. Hiába a leggyorsabb a McLaren, ha a DRS sokat kiegyenlít, és ha elől lévő más is nyithatja. Ha a stratégia jobban bírja jobb is lehetet volna. Így most ez van. Az elején jól odatette, ahogy kell. Ettől függetlenül Norris egy teljesen más ligát képviselt ma.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.07.04. 22:21

Perez köridejei.
Ilyen van??? (:q
22 1:10.127
23 1:09.996
24 1:09.996
25 1:09.996

26 1:09.932
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.04. 22:30

Nigel Hill írta:
2021.07.04. 22:21
Perez köridejei.
Ilyen van??? (:q
22 1:10.127
23 1:09.996
24 1:09.996
25 1:09.996

26 1:09.932
Persze, van tempomattal.
😂
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.04. 23:05

Nigel Hill írta:
2021.07.04. 22:20
Ma Ricsivel annyi történt, hogy az elején feljött majd hol benne volt, hol vezette a DRS vonatot. Ahol aztán könnyű bukni. A kicsúszásáig láthatóan gyorsabb Perez is +15 mp-et kapott a boxkiállásokig Norristól csak emiatt. Pedig a RB tempója megvolt. Nem DRS vonatban autózva láthatóan még Norrsinál is gyorsabb Perezt és a Red Bull-t kellett volna megelőzze Ricsinek. Értem. Vettel meg lágy gumikon ment az elején, csak annyira lassult vissza, hogy vigye a DRS vonatot. Hiába a leggyorsabb a McLaren, ha a DRS sokat kiegyenlít, és ha elől lévő más is nyithatja. Ha a stratégia jobban bírja jobb is lehetet volna. Így most ez van. Az elején jól odatette, ahogy kell. Ettől függetlenül Norris egy teljesen más ligát képviselt ma.
Ezt a DRS-vonatozós dolgot felejtsd már el. Szerinted Ricci valahogy mindig DRS-mizériába kerül, és hát akkor nincs mit tenni, karok széttárva, ez van, nem volt ez rossz, azért odatette, amit tudott.

Nézd meg az újraindítást az SC után. Pérez fogta Norrist az első kanyar után, Norris meg simán legyorsulta mégis a hármas kanyarig, és a mögötte szélárnyékozó Mercedesek sem tudtak ráesni. A futam további későbbi részében Hamilton sem tudott mit kezdeni DRS-sel sem Norris ellen. De biztos nagyon nehéz dolga volt szegény Riccinek ugyanezzel a kocsival, ilyen végsebességgel plusz DRS-sel támadni másokat, akiknek nem volt DRS-e előtte, vagy ellépni a vonat éléről, amikor a McLarenéhez képest hurka végsebességű Ferrarival Leclerc volt mögötte :D Ugyanolyan gumikon voltak mindketten, a McLaren másik ligában volt ezen a pályán most a Ferrarihoz képest, Ricciardo mégis 14 körön át volt képtelen úgy ellépni Leclerc-től az első stintben, hogy még csak nem is ment hosszabban - ő cserélt a kettő közül először.

Ezt magyarázza már meg nekem valaki, hogy lehet egész jó teljesítményre hivatkozni, meg DRS-vonatot emlegetni, amikor egy versenyző a leggyorsabb végsebességű kocsiban ülve a leglassabb végsebességűtől, ami összességében is lassabb csomag és ugyanolyan stratégián megy, képtelen ellépni:

Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.04. 23:11

Lancelot írta:
2021.07.04. 21:25
Ja, igazad van. Akkor legyen így!

Azért nekem egy Norrisnál ezerszer többet ér még így is. Még inkább Russel, mint Norris. 🙂
Lol.

Mondanám, hogy alig várom, hogy Russellt ekézd, amiért megkeseríti Hamilton életét a Mercedesben, csak az a probléma, hogy a kedvenced továbbra is inkább a lakáj Bottast tartja maga mellett (:v

Inkább írd le megint, hogy Norrisnak milyen pattanásos a pofája, mert még annak is több hitele volt, mint ennek az újdonsült Norris-utálatodnak most, ami felütötte a fejét, mert az osztrák pályán erős volt a McLaren. Már n+1-edszerre emlegeted Norrist ma nem túl pozitív kontextusban, nagyon a bögyödben van. Helyes, szokd csak a gondolatot, hogy ha a McLaren továbbra is hatékony technikát tesz alá, egyre többször leszel kénytelen nézni a mezőny elejében :mosoly:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.07.05. 06:49

Lancelot írta:
2021.07.04. 16:58
Verstappen most Hamilton helyzetébe került. Ez mennyivel jobb?
Ezt majd akkor, ha Tapi is a nyolcadikra hajt!
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.05. 10:48

Csak, hogy mindenki mosolyogjon egyet: kilenc futam után úgy gondoltam, megnézem, hogy teljesített eddig Mazepin Mick ellen a versenyeken (:u

Bahrein: Mazepin két kanyar után a falba állt
Imola: +41,131 másodperc
Portimao: +62,503 másodperc
Barcelona: +49,862 másodperc
Monaco: Mazepin úgy végzett másfél másodperccel előrébb, hogy Mick a 25. és 32. kör köztt motorgondok miatt rengeteget veszített: Mazepin előtt volt 16 másodperccel, 7 körrel később pedig Mazepin mögött 23 másodperccel, a futam végére mégis visszajött Mazepin mögé, lényegében 70 kör 68 kör alatt adva a majomnak 39 másodpercet (:v Az átlaghoz a másfél másodpercet veszem, de igazából ez nagyon hízelgő Mazepinre nézve. Emlékszem, hogy Wéber és a másik agysebész a futam végén külön kitértek Mazepinre, hogy milyen ügyes volt azon a versenyen, szépen teljesített Mickhez képest – közben észre sem vették, hogy Mick a futam alatt vesztett 40 másodpercet (:u
Baku: nagyon kaotikus futam volt, a sok SC, leállás és egyebek miatt nehéz pontosan kövezni, hogy valós tempóban mennyi volt a különbség. A végén egy másodpercen belül volt, de mindannyian tudjuk, hogy majdnem SC alatti befutó volt. Amíg normál tempóban futották a versenyt (29. körig bezárólag), Mazepin kapott 44,207 másodpercet, ezt veszem alapul az átlaghoz
Paul Ricard: +14,095 másodperc
Ausztria 1: +42,058 másodperc
Ausztria 2: +51,070 másodperc

Lényegében a majom egyszer tudott Mick előtt végezni (akkor sem önerőből), amúgy meg kap átlagban 38 másodpercet futamonként. Ez tényleg gépékettes szint. Ami Mazepin karrierjét illeti, remélem, hogy év végéig tudunk még röhögni az orosz milliárdos taknyon, aztán annyi elég is lesz belőle, és örökre eltakarodik az F1 közeléből.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.07.05. 11:07

Volle, Perez tegnapi napjáról nem szeretnél mesélni? :) Tegnap jó voltam, gondoltam nem szívom a véred, de most, hogy toltál egy kis haterkedést, már muszáj. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.05. 12:18

Phoebe írta:
2021.07.05. 11:07
Volle, Perez tegnapi napjáról nem szeretnél mesélni? :) Tegnap jó voltam, gondoltam nem szívom a véred, de most, hogy toltál egy kis haterkedést, már muszáj. :D
Lassan úgy érzem, mintha Pérez szurkolójaként kezelnél :D Pedig csak arról van szó, hogy szerintem az F1 az a sport, ahol a legtöbb underdog képes arra, hogy szinte a semmiből lepjen meg mindenkit.

1976-ban senki sem hitte, hogy Hunt bajnokesélyes lehet. 1987 előtt Piquet annyira nem érezte fenyegetésnek Mansellt, hogy nem is kért vele szemben első számú szerződést. 2014-ben Riccit mindenki (még én is) Webber 2.0-nak tekintette, akit csak lakájnak visznek Vettel mellé. Idén pedig innen is a legtöbben úgy voltak vele, hogy Pérez sem lesz jobb Albonnál (ennek alapját leginkább az adta, hogy Wéberéket utálja a közösség, és sokat beszéltek a futamok alatt Pérezről), Sainzcal kényelmesen elbánik Leclerc, és Norrist begyűri Ricci. Utóbbitól még én is tartottam.

Aztán azért tényleg van olyan, hogy az addig látszólag nem sokat, de legalábbis nagy potenciált rendszeresen fel nem mutató versenyző karrierje megfordul, de legalábbis rittyent egy évadot, amiről utólag is azt mondod, hogy ez betyáros volt.

Pérez tegnapi napjáról azért nem beszéltem, mert nincs nagyon miről, Imola után a második legszarabb versenyét produkálta. Ez van. Viszont továbbra is változatlan az, hogy nála jobbat nem igazolhatott volna le Max mellé a csapat. Ha megnézed, a folyamatosan bevédett, Péreznél nagyobb kalibernek tartott Ricci a Maxnál kisebb kalibernek tartott Norris pontjainak 39,6%-át tudta hozni, Pérez meg Max pontjainak 57%-ánál tart még így is.

Több pontot, erősebb versenyteljesítményt, illetve kevesebb homályfutamot vártam Péreztől, mint amit eddig mutatott. De az új csapatba átülők/visszatérők között szerintem a sorrend jelenleg:

1. Sainz
2. Alonso/Pérez
3. Vettel
4. Ricciardo
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.07.05. 12:53

vollebak írta:
2021.07.05. 12:18
Lassan úgy érzem, mintha Pérez szurkolójaként kezelnél :D .....................
Nem tudom mennyire vagy szurkolója, csak annyira magabiztos voltál a teljesítményét tekintve. :) Én továbbra sem látom, hogy lesz meg neki Max pontjainak 85%-a például. Vannak teljesen jó hétvégéi, amikor hozza az elvárhatót, és akadnak ilyenek, amit nem várna az ember, a mezőny egyik, ha nem a legstabilabb pontgyűjtőjének beharangozott versenyzőtől.

A másik dolog, amit nem tudok elengedni, hogy oké, hogy Max, extra klasszis, de ezzel a mostani RB-vel, azért el lehetne kapni a Merciseket egy körön mindkét autóval és ez Pereznek nem nagyon akar összejönni az időmérőkön, sokszor annak kell örülni, hogy meg van neki a 4. hely.

Perez tényleg nem rossz versenyző és, ahogy korábban is írtam minőségi változást jelent Albonhoz képest, de én továbbra sem vagyok hanyattesve attól amit most látok tőle a mezőny jelenleg kicsivel, de legjobb autójában.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.05. 13:30

Phoebe írta:
2021.07.05. 12:53
Nem tudom mennyire vagy szurkolója, csak annyira magabiztos voltál a teljesítményét tekintve. :) Én továbbra sem látom, hogy lesz meg neki Max pontjainak 85%-a például. Vannak teljesen jó hétvégéi, amikor hozza az elvárhatót, és akadnak ilyenek, amit nem várna az ember, a mezőny egyik, ha nem a legstabilabb pontgyűjtőjének beharangozott versenyzőtől.

A másik dolog, amit nem tudok elengedni, hogy oké, hogy Max, extra klasszis, de ezzel a mostani RB-vel, azért el lehetne kapni a Merciseket egy körön mindkét autóval és ez Pereznek nem nagyon akar összejönni az időmérőkön, sokszor annak kell örülni, hogy meg van neki a 4. hely.

Perez tényleg nem rossz versenyző és, ahogy korábban is írtam minőségi változást jelent Albonhoz képest, de én továbbra sem vagyok hanyattesve attól amit most látok tőle a mezőny jelenleg kicsivel, de legjobb autójában.
Több versenyző is van, aki ha jól megy, annak tudok örülni, de mindig „egyemberes” voltam. Az elmúlt 30+ évben: Prost -> Mika -> Kimi (2006 végéig, utána űr 2010-ig) -> Button -> Max, mint „átmenet” -> Norris. Mivel nagyon szeretem ezt a sportot, tényleg sok szereplőjét kedvelem, de szurkolni csak egynek tudok.

Pérez kétségtelenül alulteljesít ahhoz képest, amit vártam tőle. A Max pontjainak 80-85%-áról már 3-4 versennyel ezelőtt írtam, hogy letettem, mert nem reális. Max a bajnoki címért harcol. Emiatt Pérez, ha módja lenne rá, sem rabolhatna pontokat tőle. A cél vele a konstruktőri cím és az egyéni összetettbeli harmadik hely. Ezeket jelen állás szerint teljesíti, még akkor is, ha valóban állhatna több ponttal is. Nem tudom, mi lehet az oka, hogy az egyébként valóban atomóra megbízhatóságával működő pontszerzéseit nem tudta eddig idén úgy hozni, ahogy a korábbi években. Talán még mindig nem teljesen érzi maga alatt a kocsit, talán Max van rá ilyen hatással, talán a csapatban olyan a légkör, hogy az még Pérez tapasztalatával is megterhelő, vagy ezek kombinációja, a fene tudja.

A kvalis teljesítményéből sokat nem vonnék le, mindig is kifejezetten gyenge volt időmérőn. Talán ez a legnagyobb hiányossága. A saját maga szerint sem erős kvalis Buttontól is kikapott 2013-ban csapaton belül a kvalikon, Hülkenbergtől meg aztán pláne (darabonként mindhárom évben, amíg csapattársak voltak). Azok közül, akiket összességében jó versenyzőknek tartok, talán Pérez a leggyengébb kvalis.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.07.05. 13:57

vollebak írta:
2021.07.05. 13:30
Phoebe írta:
2021.07.05. 12:53
Nem tudom mennyire vagy szurkolója, csak annyira magabiztos voltál a teljesítményét tekintve. :) Én továbbra sem látom, hogy lesz meg neki Max pontjainak 85%-a például. Vannak teljesen jó hétvégéi, amikor hozza az elvárhatót, és akadnak ilyenek, amit nem várna az ember, a mezőny egyik, ha nem a legstabilabb pontgyűjtőjének beharangozott versenyzőtől.

A másik dolog, amit nem tudok elengedni, hogy oké, hogy Max, extra klasszis, de ezzel a mostani RB-vel, azért el lehetne kapni a Merciseket egy körön mindkét autóval és ez Pereznek nem nagyon akar összejönni az időmérőkön, sokszor annak kell örülni, hogy meg van neki a 4. hely.

Perez tényleg nem rossz versenyző és, ahogy korábban is írtam minőségi változást jelent Albonhoz képest, de én továbbra sem vagyok hanyattesve attól amit most látok tőle a mezőny jelenleg kicsivel, de legjobb autójában.
Több versenyző is van, aki ha jól megy, annak tudok örülni, de mindig „egyemberes” voltam. Az elmúlt 30+ évben: Prost -> Mika -> Kimi (2006 végéig, utána űr 2010-ig) -> Button -> Max, mint „átmenet” -> Norris. Mivel nagyon szeretem ezt a sportot, tényleg sok szereplőjét kedvelem, de szurkolni csak egynek tudok.

Pérez kétségtelenül alulteljesít ahhoz képest, amit vártam tőle. A Max pontjainak 80-85%-áról már 3-4 versennyel ezelőtt írtam, hogy letettem, mert nem reális. Max a bajnoki címért harcol. Emiatt Pérez, ha módja lenne rá, sem rabolhatna pontokat tőle. A cél vele a konstruktőri cím és az egyéni összetettbeli harmadik hely. Ezeket jelen állás szerint teljesíti, még akkor is, ha valóban állhatna több ponttal is. Nem tudom, mi lehet az oka, hogy az egyébként valóban atomóra megbízhatóságával működő pontszerzéseit nem tudta eddig idén úgy hozni, ahogy a korábbi években. Talán még mindig nem teljesen érzi maga alatt a kocsit, talán Max van rá ilyen hatással, talán a csapatban olyan a légkör, hogy az még Pérez tapasztalatával is megterhelő, vagy ezek kombinációja, a fene tudja.

A kvalis teljesítményéből sokat nem vonnék le, mindig is kifejezetten gyenge volt időmérőn. Talán ez a legnagyobb hiányossága. A saját maga szerint sem erős kvalis Buttontól is kikapott 2013-ban csapaton belül a kvalikon, Hülkenbergtől meg aztán pláne (darabonként mindhárom évben, amíg csapattársak voltak). Azok közül, akiket összességében jó versenyzőknek tartok, talán Pérez a leggyengébb kvalis.
Azt azért hozzá kell tenni, hogy Perez egyértelmű 2., mint általában minden csapatnál így van ez, pláne ha nő a tét. Mindig Pereznek rontják el a kerékcserét, leglátványosabb Bakuban volt ahol éppen Max elé mehetett volna vissza de az a fránya kerék pont nem jött le nekik. Nyilván ez megnyilvánul a fejlesztéseknél is és minden támogatásnál ami a versenyzőket érinti. Azt lehet nehéz eltalálni, hogy azért a 2. hely meglegyen. Az még nem sikerül, ezt látjuk.


Ezt csak érdekességképpen mondom, rohadtul nem érdekel Perez sőt a RB sem.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.07.05. 15:46

vollebak írta:
2021.07.05. 13:30
Phoebe írta:
2021.07.05. 12:53
Nem tudom mennyire vagy szurkolója, csak annyira magabiztos voltál a teljesítményét tekintve. :) Én továbbra sem látom, hogy lesz meg neki Max pontjainak 85%-a például. Vannak teljesen jó hétvégéi, amikor hozza az elvárhatót, és akadnak ilyenek, amit nem várna az ember, a mezőny egyik, ha nem a legstabilabb pontgyűjtőjének beharangozott versenyzőtől.

A másik dolog, amit nem tudok elengedni, hogy oké, hogy Max, extra klasszis, de ezzel a mostani RB-vel, azért el lehetne kapni a Merciseket egy körön mindkét autóval és ez Pereznek nem nagyon akar összejönni az időmérőkön, sokszor annak kell örülni, hogy meg van neki a 4. hely.

Perez tényleg nem rossz versenyző és, ahogy korábban is írtam minőségi változást jelent Albonhoz képest, de én továbbra sem vagyok hanyattesve attól amit most látok tőle a mezőny jelenleg kicsivel, de legjobb autójában.
Több versenyző is van, aki ha jól megy, annak tudok örülni, de mindig „egyemberes” voltam. Az elmúlt 30+ évben: Prost -> Mika -> Kimi (2006 végéig, utána űr 2010-ig) -> Button -> Max, mint „átmenet” -> Norris. Mivel nagyon szeretem ezt a sportot, tényleg sok szereplőjét kedvelem, de szurkolni csak egynek tudok.

Pérez kétségtelenül alulteljesít ahhoz képest, amit vártam tőle. A Max pontjainak 80-85%-áról már 3-4 versennyel ezelőtt írtam, hogy letettem, mert nem reális. Max a bajnoki címért harcol. Emiatt Pérez, ha módja lenne rá, sem rabolhatna pontokat tőle. A cél vele a konstruktőri cím és az egyéni összetettbeli harmadik hely. Ezeket jelen állás szerint teljesíti, még akkor is, ha valóban állhatna több ponttal is. Nem tudom, mi lehet az oka, hogy az egyébként valóban atomóra megbízhatóságával működő pontszerzéseit nem tudta eddig idén úgy hozni, ahogy a korábbi években. Talán még mindig nem teljesen érzi maga alatt a kocsit, talán Max van rá ilyen hatással, talán a csapatban olyan a légkör, hogy az még Pérez tapasztalatával is megterhelő, vagy ezek kombinációja, a fene tudja.

A kvalis teljesítményéből sokat nem vonnék le, mindig is kifejezetten gyenge volt időmérőn. Talán ez a legnagyobb hiányossága. A saját maga szerint sem erős kvalis Buttontól is kikapott 2013-ban csapaton belül a kvalikon, Hülkenbergtől meg aztán pláne (darabonként mindhárom évben, amíg csapattársak voltak). Azok közül, akiket összességében jó versenyzőknek tartok, talán Pérez a leggyengébb kvalis.
Szerintem, amikor ez utóljára téma volt, akkor arról tettél le, hogy a közösen befejezett futamok egyharmadán Max előtt végez. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.07.05. 16:05

Phoebe írta:
2021.07.05. 15:46
Szerintem, amikor ez utóljára téma volt, akkor arról tettél le, hogy a közösen befejezett futamok egyharmadán Max előtt végez. :)
Egyik sem reális. Most tart Max pontjainak 57%-ánál, és 9 futam után 9-0 a közösen befejezett futamokon Maxnak.

Ha most Pérez hirtelen megtáltosodna, akkor sem lenne reális esélye Max előtt végezni, mert a Red Bull (teljesen jogosan) nem engedné neki. Valami nagyon súlyos agymenés vagy pechsorozat kéne Verstappentől, hogy folyamatosan nullázzon, közben Pérez meg kövér pontokat nyerjen, hogy ebből bármi lehessen, de ilyesmi már a Drive to Survive forgatókönyveként is hiteltelen lenne :)

Na, de ha már itt tartunk, te miért nem mesélsz Sainzékról? (:y

Két pont van a két ferraris között, és Carlos mostantól csak egyre jobb lesz. Ő tökéletes példa arra, hogy van, amikor még az F1-et szorosan követők is valószínűleg alábecsülnek egy versenyzőt. Norris első két éve is egész más olvasatot kap így, hogy látjuk, mennyire erős Sainz egy olyan fokmérő mellett, mint Leclerc.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.07.05. 16:10

vollebak írta:
2021.07.05. 16:05
Phoebe írta:
2021.07.05. 15:46
Szerintem, amikor ez utóljára téma volt, akkor arról tettél le, hogy a közösen befejezett futamok egyharmadán Max előtt végez. :)
Egyik sem reális. Most tart Max pontjainak 57%-ánál, és 9 futam után 9-0 a közösen befejezett futamokon Maxnak.

Ha most Pérez hirtelen megtáltosodna, akkor sem lenne reális esélye Max előtt végezni, mert a Red Bull (teljesen jogosan) nem engedné neki. Valami nagyon súlyos agymenés vagy pechsorozat kéne Verstappentől, hogy folyamatosan nullázzon, közben Pérez meg kövér pontokat nyerjen, hogy ebből bármi lehessen, de ilyesmi már a Drive to Survive forgatókönyveként is hiteltelen lenne :)

Na, de ha már itt tartunk, te miért nem mesélsz Sainzékról? (:y

Két pont van a két ferraris között, és Carlos mostantól csak egyre jobb lesz. Ő tökéletes példa arra, hogy van, amikor még az F1-et szorosan követők is valószínűleg alábecsülnek egy versenyzőt. Norris első két éve is egész más olvasatot kap így, hogy látjuk, mennyire erős Sainz egy olyan fokmérő mellett, mint Leclerc.
Nincs mit mesélnem Sainzról, mivel én magam áradoztam róla, hogy tudtam, hogy jó vásárt csinál vele a Ferrari, és, hogy mennyire komplett versenyzőnek tartom. Nem fogom minden hétvégén leírni. Természetesen értem mire irányul a kérdés. :D

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.07.05. 16:33

Redbull írta:
2021.07.04. 13:51
Nigel Hill írta:
2021.07.04. 13:02


Ha nem egy átmeneti évről beszélnénk még oké is lenne. Az meg hogy hány ezer km-t rakott bele irreleváns, mert, attól még nem vett részt ennek a konstrukciónak a megépítésébe (meg Volle szerint amúgy is tufa Ricsi) és ez nem is fog idén változni.
Nem biztos, hogy egyszemélyben Landora fejlesztették a mostani autót ami alapvetően a 2020-as új motorral. Landonak is hozzá kellett ehhez szokni, Ricsi alkalmazkodó képessége most megmutatkozik. A csapat hosszú hónapok óta azon izzad, hogy javítsa a gépet Ricsi igényei szerint. A baj ott van ha a pilóta visszajelzései nem pontosak. Azzal mit kezdjen Key, hogy Ricsi jónak érzi az autót, de kap 0,5 - 1 sec-ot a csapattárstól?
Az új gép tervezése már befejeződött, az alkatrészeket gyártják. Nehéz dolga lehet a csapatnak, hogy meg tudjon felelni mindkét pilóta igényeinek. Tartok tőle, 2023-ben már nem Ricsivel fogunk felállni a rajtrácsra.
én azért nem temetném még Ricsit. Renaultos első évében is nehezen vette fel a ritmust, 2. évében, már nagyon erős évet futott.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.07.05. 16:43

rdaneelolivaw írta:
2021.07.04. 17:07
Lancelot írta:
2021.07.04. 16:58
Ha ez így folytatódik egyre érdektelenebbé válnak számomra is a futamok.

Verstappen most Hamilton helyzetébe került. Ez mennyivel jobb?

A Mercedesnek láthatóan semmi válasza sincs.

A McLaren és versenyzői egyáltalán nem érdekelnek. Norris pl. bármit csinál, hidegen hagy.

A Ferrari sem igazán.

Russelnek szurkoltam, hogy Alonso ne tudja meglőzni. Az sem jött össze.

Schumacher sza autóban ül szintén.

Szóval a számomra érdekes figurák szívnak, a közömbösek és ellenszenvesek meg nem érdekelnek.
Gondolom az nem izgatott, hogy a kedvenced 5-6-7-8 évig vitorlázott az élen egy 2 sec/körrel gyorsabb űrtechnikával. :)
Akkor "betudtuk" annak, hogy mekkora király ez a Lajos...
Most, hogy kicsit meg van szorongatva, már sírunk.

Nekem tetszik, hogy erőből verve vannak.
Mellesleg ma a gnóm Bottas is verte, nem is volt válasz rá. Harmatgyenge hamilton-teljesítmény volt ez hétvégére, tegnap pedig nem ment rosszul.
gondolj bele, ha anno a Ferrari, vagy a Merci adott volna motort a Redbullnak... lehet nem ~100 polenál, és ~100 futamgyőzelemnél tartanánk. (pontosan nem tudom, hogy melyikből, hogy áll)

2014 óta lényegében érdektelenül nézek minden egyes futamot, hiszen a kedvencem nyerni nem tud, a többi pilóta meg hidegen hagy!
na jó, Vettel nem hagyott, de már lassan őt is sajnálom.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 BWT Grosser Preis Von Österreich 2021

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2021.07.05. 16:49

bertone írta:
2021.07.04. 21:46
5 verseny óta tart a RB "uralom". A Lewis/Mercedes uralom 6/7 évig tartott. És már fanyalogni kell?
számomra teljesen mindegy, hogy milyen színű autó vitorlázik az élen. ugyanúgy unalmas, és kiszámítható a vb cím szempontjából.

Lezárt