FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Hamilton átveszi a vezetést az összetettben
2
22%
Hamilton csökkenti a hátrányát
3
33%
Döntetlen állás alakul ki a pontszámban
0
0 szavazat
Verstappen növeli az előnyét
2
22%
Verstappen javára eldől a világbajnokság
2
22%
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 08:04

Phoebe írta:
2021.12.06. 07:50
9_46_20 írta:
2021.12.06. 07:38


Azért az az el nem hanyagolhato körülményt vegyük figyelembe, hogy túl voltak 2 piros zászlón, 3 vsc-n, egy sima SC-n, egy fia alkudozason és 2. Vagy 3 kontakton kettejük között. Amit Hamilton csinált szeitbem racionális volt, kb senki sem tudta mi van, a harmadik meg mögöttük volt 10 vagy 20 mp-vel, vagyis idő volt "átgondolni"
Nekem is ilyesmi volt az első gondolatom. A másik verzió, hogy mérlegelte, hogy neki itt szívás elmenni, mert úgy is visszaelőzi azonnal Max.

Olvasom, hogy azóta lett még 10mp büntetés. Számomra valahogy továbbra sem 100%-ig egyértelmű, hogy egyik fél sara lett volna csak.
azt is mérlegelte, nyilvánvalóan.
ezek nem egy okos egyének, de igazából mire ide eljutnak 20-30 évet töltenek ilyen körülmények között, semmi dolguk csak az ilyen eseméynek mérlegelése, persze a tegnapi extrém volt, de mind a ketten tudták mi van, tuták az előzményeket és azt is, hogy hol érdemes elmenni és nem elmenni a másik mellett, csak megint ilyen senna szemüvegen kezdjük mérlegelni, hogy a versenyzőnek az a dolga, hogy ezerrel elmenjen, aztán vagy túléli vagy nem. lószart...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 08:07

rdaneelolivaw írta:
2021.12.06. 07:54
Phoebe írta:
2021.12.06. 07:50
Olvasom, hogy azóta lett még 10mp büntetés. Számomra valahogy továbbra sem 100%-ig egyértelmű, hogy egyik fél sara lett volna csak.
Kritikán aluli versenyzés volt némely esetben,
minden esetben az volt.
ez a mellékterméke, ha nincs valós verseny, merg megendegik, hogy egy vagy valamelyik gyártó fényévekre legyen elől, aztán jön a top 2. csapat, de igazából tőle fényévekre van a 3. így mindenki egyfajta "burokba" versenyez, se előre se hátra nem kell figyelni.
a 33-asnak tegnap nem tudom volt-e tiszta első kanyarja, amikor valaki mellette volt...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.06. 08:09

KisVadász írta:
2021.12.06. 01:52
Próbálod itt Te is magyarázni a magyarázhatatlant. Visszafelé váltogatott és várt. Hát ez nagyon tetszik. Mire várt? Csak nem arra, hogy Lajos még a drs vonal előtt elmenjen mellette, hogy aztán ő rögtön rá tudjon tapadni? Nem mellesleg, hasonló visszaengedés (közel sem ennyire számítóan undorító) miatt vettek el Lajostól győzelmet 2008 Belgiumban. "Do it strategically" :lol:
Ha Lajos csinálta volna ezt, már legalább 2 A4-esben levezetted volna, hogy ez is mennyire szemét húzás volt tőle.
Balázs, a kurva életbe, ne őrülj már meg te is idén. Ahogy megy előre a szezon, úgy véded éppen te Hamiltont lehetetlen helyzetekben, ráadásul ilyen hibás érvekkel.

Lajostól 2008 Spában azért, mert ugyanazon az egyenesen, a buszmegálló és a La Source között (célegyenes, ráadásul rövid) támadt vissza, ahol elengedte Raikkönent.



Itt egyáltalán nem ez történt volna, Verstappen szabályosan járt volna el, hogy elengedi a féktáv előtt, jön a kanyar, és a következő egyenesben visszatámad DRS-sel. A szabály úgy szól, hogy legalább egy kanyarnak lennie kell a visszaengedés és a visszatámadás között.

Akárhogy próbálod köpködni, teljesen szabályos volt Verstappen trükközése. Sőt, egyenesen okos. Érdekes módon Hamiltonnál nem volt „számítóan undorító” szerinted 2013 Kanada, igaz? Mert ahogy nézem, elfelejtetted.



Alonso résen volt, de Hamilton szándékosan beleemel, hogy Alonso épp a DRS-vonalnál előtte legyen, ő meg a hajtű után vissza tudjon rá támadni DRS-sel. Zseniális taktikázás volt akkor is már Lajostól, akkor le is írtam ezt a fórumon, és emlékeim szerint minden hamiltonos (köztük te is) bőszen egyetértett ;)

Egyébként meg akkor sokadjára is: én attól hányok, ahogy Hamilton viselkedik. Schumachertől, Sennától is a falra másztam, ahogy mozogtak a pályán, de tőlük soha nem láttad ezt a műsort, hogy elkerekedett szemekkel adják elő az ártatlant, hogy nahát, milyen veszélyes, milyen ez, milyen az a másik versenyzése. Amikor Prost előbb kanyarodott be 1989 Suzukában a sikánba Senna előtt, akkor a futam után Senna beleállt az FIA-ba, beleállt a sportbírókba, még a McLarent is kritizálta, de egyet nem csinált: egy szóval nem emlegette, hogy Prost ilyen meg olyan dirty lett volna. Felfogta ő is, hogy legfeljebb is annyi történt, hogy visszakínálták valamivel, ami számára természetes versenyzés volt (erről Jo Ramirez is írt, hogy Senna mondta neki). Schumacher ugyanígy járt el: nem rikoltozott 1995-ben, amikor Hill nekiment Monzában meg Silverstone-ban is. Ennyi ebben a két, egyébként nagyon etikátlanul versenyző csávóban is volt, hogy nem nyenyeregtek képmutatóan dirty drivingot meg veszélyességet emlegetve más versenyzők olyan (rendszerint egyébként is enyhébb) dolgai miatt, amiket ők is rendszeresen meghúztak. Hamilton kibassza 51 G-vel Verstappent Silverstone-ban, semmit nem kap érte, megnyeri a versenyt, és zászlót lengetve ünnepel, miközben Verstappen kórházban van. De azért Verstappen a veszélyes meg a faszom tudja. Mi kommentár kell még ehhez?

Képzelem, milyen műsor lenne, ha Verstappen csinálna meg egy Silverstone jellegű akciót. Elő lenne adva a hattyú halála, meg biztos azért akarták megölni, mert fekete szegény.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 08:16

vollebak írta:
2021.12.06. 08:09



Képzelem, milyen műsor lenne, ha Verstappen csinálna meg egy Silverstone jellegű akciót. Elő lenne adva a hattyú halála, meg biztos azért akarták megölni, mert fekete szegény.

most olvastam fórumokon, hogy hamilton azért akarja az fia ebben az évben vb-nek, mert kiállt az lmbtq és az usa kisebbség elleni rendőrségi rasszizmus ellen... :/

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 08:23

9_46_20 írta:
2021.12.06. 08:16
vollebak írta:
2021.12.06. 08:09



Képzelem, milyen műsor lenne, ha Verstappen csinálna meg egy Silverstone jellegű akciót. Elő lenne adva a hattyú halála, meg biztos azért akarták megölni, mert fekete szegény.

most olvastam fórumokon, hogy hamilton azért akarja az fia ebben az évben vb-nek, mert kiállt az lmbtq és az usa kisebbség elleni rendőrségi rasszizmus ellen... :/
(:u (:u (:u

én erről mást gondolok...
Miska gyakorlatilag halott mind a világ mind az autósport számára...
marketingértéke gyakorlatilag nulla már...hiába 7X-es...
De most lehet egy 8X-os...BLM huszár! aktiv... mutogatható...van marketing értéke és egyedül lesz rekord hordozó...
A merci érdekérvényesítő zsaroló képessége pedig messze a kivonulni készülő honda felett van...ha csak a motorjaikat használó csapatok számára gondolok...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 08:33

9_46_20 írta:
2021.12.06. 08:07
rdaneelolivaw írta:
2021.12.06. 07:54


Kritikán aluli versenyzés volt némely esetben,
a 33-asnak tegnap nem tudom volt-e tiszta első kanyarja, amikor valaki mellette volt...
Mert a 3. rajtnál mi volt a probléma??? (:q
tapadáselőnyben bebújt az ocont kiterelő függönyláb mellé a belső iven és gyönyörűen elment mindkettőnek...tanitani való volt...az a manőver a VERSENYZÉS csupa nagybetűvel
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 08:35

keF1r írta:
2021.12.06. 08:33
9_46_20 írta:
2021.12.06. 08:07

a 33-asnak tegnap nem tudom volt-e tiszta első kanyarja, amikor valaki mellette volt...
Mert a 3. rajtnál mi volt a probléma??? (:q
tapadáselőnyben bebújt az ocont kiterelő függönyláb mellé a belső iven és gyönyörűen elment mindkettőnek...tanitani való volt...az a manőver a VERSENYZÉS csupa nagybetűvel
ott szerencséje volt, a többiek figyeltek
látod, minden nézőpont kérdése :D

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 08:42

9_46_20 írta:
2021.12.06. 08:35
keF1r írta:
2021.12.06. 08:33


Mert a 3. rajtnál mi volt a probléma??? (:q
tapadáselőnyben bebújt az ocont kiterelő függönyláb mellé a belső iven és gyönyörűen elment mindkettőnek...tanitani való volt...az a manőver a VERSENYZÉS csupa nagybetűvel
ott szerencséje volt, a többiek figyeltek
látod, minden nézőpont kérdése :D
(:u persze...egymásra...
függi a pole-ból rajtoló ocont terelgette ki a pályáról ahogy tappennel is csinálta...közben ott maradt a belső iv...
ha függi magára koncentrál és a megfelelő iven fordul akkor sem tappennek sem oconnak nem lett volna esélye...oconnak talán több de ő nem volt tényező...botos ugy ment el mellette a célegyenesre gyorsitva mintha állna
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.06. 09:15

keF1r írta:
2021.12.06. 08:33
függönyláb
Szigorú ez a becenév, nem tudom volt-e jobb valaha... (:u

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.06. 09:57

vollebak írta:
2021.12.06. 08:09

Egyébként meg akkor sokadjára is: én attól hányok, ahogy Hamilton viselkedik......
Én csak erre a részre reagálnék. Az, hogy mit vesz fel, vagy éppen mi mellett áll ki, nem igazán érdekel, ez az ő dolga. Ugyanakkor az ahogy kommunikál, hogy mindig tudja, hogy kell a másikba belerúgni, hogy ő sohasem hibás, az a stílus ahogy az egészet legtöbbször tálalja. Egyszerűen engem taszít, és egy póznak érzem.

Nem képes méltósággal veszíteni, és méltósággal örülni sem a szerencséjének. Ezektől én sajnos nem tudok elvonatkoztatni, akármennyire is kiváló versenyzőnek tartom.

Nem tudom, például a beteg kisfiú képét nézegettem és abból merítettem erőt a brazil futamhoz story meg van-e. Ha jó indulatú vagyok, igen van ilyen, hogy emberek, nehéz sorsokból merítenek erőt, de az a baj, hogy Hamiltonnál én már el jutottam oda, hogy ezt is minimum kételkedve fogadom és inkább tartom Lewis Coelho féle bullshitnek, amit kajál a sajtó és a rajongók.

Verstappenbe sem akarok sokat látni, neki is meg vannak a maga defektjei, de ilyen téren valahogy mégis őszintébb, egyenesebb karakternek tartom. Ha ez előbbiekhez még hozzáveszem a szerencse-balszerencse és a büntetés-nem büntetés faktorokat, akkor ebben a VB csatában nem tudok nem Verstappennek szurkolni, pedig egyébként nem az emberem, de a tehetsége, teljesítménye vitathatatlan.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.06. 10:12

Phoebe írta:
2021.12.06. 09:57
vollebak írta:
2021.12.06. 08:09

Egyébként meg akkor sokadjára is: én attól hányok, ahogy Hamilton viselkedik......
Én csak erre a részre reagálnék. Az, hogy mit vesz fel, vagy éppen mi mellett áll ki, nem igazán érdekel, ez az ő dolga. Ugyanakkor az ahogy kommunikál, hogy mindig tudja, hogy kell a másikba belerúgni, hogy ő sohasem hibás, az a stílus ahogy az egészet legtöbbször tálalja. Egyszerűen engem taszít, és egy póznak érzem.

Nem képes méltósággal veszíteni, és méltósággal örülni sem a szerencséjének. Ezektől én sajnos nem tudok elvonatkoztatni, akármennyire is kiváló versenyzőnek tartom.

Nem tudom, például a beteg kisfiú képét nézegettem és abból merítettem erőt a brazil futamhoz story meg van-e. Ha jó indulatú vagyok, igen van ilyen, hogy emberek, nehéz sorsokból merítenek erőt, de az a baj, hogy Hamiltonnál én már el jutottam oda, hogy ezt is minimum kételkedve fogadom és inkább tartom Lewis Coelho féle bullshitnek, amit kajál a sajtó és a rajongók.

Verstappenbe sem akarok sokat látni, neki is meg vannak a maga defektjei, de ilyen téren valahogy mégis őszintébb, egyenesebb karakternek tartom. Ha ez előbbiekhez még hozzáveszem a szerencse-balszerencse és a büntetés-nem büntetés faktorokat, akkor ebben a VB csatában nem tudok nem Verstappennek szurkolni, pedig egyébként nem az emberem, de a tehetsége, teljesítménye vitathatatlan.
Ez egy tökéletes összefoglaló.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 10:14

bertone írta:
2021.12.06. 05:58
Verstappen kapott további 10 mp büntetést, miután a telemetria szerint az adott pillanatban fékezett, nem is kicsit. 2,4 G.

Menjen a 3,14csába.
Mondtam, hogy fekezett, latszott Hamilton kamerajan, hogy hirtelen lassult egyet.. :)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.12.06. 10:17

KisVadász írta:
2021.12.06. 01:35
..... Ha az a célja, hogy az undorító stílusával másokat bosszantson, akkor nem tagadom, sokszor eléri ezt a célt. Emiatt nem is nagyon járok már ide ...
Egyik fő oka a távollétemnek nekem is két ember: Kefír, és Vollebank. Mindkettő amolyan véleményvezérré aposztrofálta magát itt a fórumon. Megkérdőjelezhetetlen "igazságokat" hirdetnek. Egyik a mérete miatt olvashatatlan A4-sekben, másik pedig az alpári stílusával "hengerelve". De mindkettőt jellemzi a mérhetetlen Hamilton utálat, amelyet nem mulasztanának el egyszer sem éreztetni. Minden egyes esetből őt hozzák ki szar alaknak. Ha pl. leszorítják a pályáról, akkor +"miért ott próbált előzni, ahol nem lett volna szabad", ha ő helyezkedik úgy, hogy nincs helye mellette a másiknak, akkor, hogy "a szemét függönyláb nem hagyott elég helyet". Kb. ez a hozzáállásuk.

Szóval egy idő után az ember ezt megelégeli és inkább már nem is szól hozzá. A kettős mérce persze nagyon jól működik mindkettőnél. Vollebenk pl. látom most is mosdatja a szezon 2. feléért Norrist, mert ő a kis kedvence. De ha mondjuk Hamiltonnál lenne egy ilyen leszálló ág, akkor nyilván azt kürtölné itt akadémikus fennhéjázással, hogy "leáldozott neki, kiöregedett már, adja át a helyét a fiataloknak", stb.

Dani is fröcsög állandóan Hamiltonra, de ő legfeljebb primitív jelzőkkel illeti és nem próbálja magát eladni, mint az igazság egyedüli letéteményese. Az említett két személy viszont úgy érzi, ők azok. Aki pedig ellenvéleményt fogalmaz mag az "elfogult", "nem ért hozzá", "lovagina", stb. Ez azért elkeserítő, mert ez egy jó hangulatú fórum volt, ahol ugyan voltak akár személyeskedésbe torkolló viták is, de régebben nem voltak ilyen önmagukat azzá kikiáltó véleményvezérek. Mindenki tiszteletben tartotta valamilyen szinten a másik véleményét, ill. szurkolói elkötelezettségét is, és nem próbálta fennhéjázó felsőbbrendűségből táplálkozó, egyrészt mocskolódós, trágár szövegekkel, másrészt meg olvashatatlan terjedelmű agyömlengésekkel elhallgattatni, kigúnyolni a más véleményen állókat, a másik pilótának szurkolókat. Talán még Clyde volt ilyen, de a fórum hangulat és közösség szépen kiközösítette egy idő után, és akkor meglett a várt nyugalom.

No persze, ha az a cél, hogy minél kevesebben osszák meg itt a véleményüket, és behódoljanak a véleményvezérek megkérdőjelezhetetlen bölcsessége előtt - akárcsak Orbán előtt a fideszes droidok -, akkor nem szóltam. No de ebben az vegyen valóban csak részt, akinek ahhoz van gyomra. Én szerettemide járni. Jó volt megosztani a gondolataimat veletek. De egy ideje úgy látom bármit írok a két véleményvezér azonnal rámront és igyekszik gúnyolódásuk célpontjává tenni. Arra meg kinek van szüksége? Olvassátok Koppány ... akarom mondani Kefír és Vollebenk vezért! (by István a király)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.06. 10:20

vollebak írta:
2021.12.06. 08:09
Lajostól 2008 Spában azért, mert ugyanazon az egyenesen, a buszmegálló és a La Source között (célegyenes, ráadásul rövid) támadt vissza, ahol elengedte Raikkönent.
Viszont az egy kanyaros visszaelőzési tilalom pont ezután az eset után lett szabály. Hamilton akkori büntetése nem volt túl tiszta.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.06. 10:22

Phoebe írta:
2021.12.06. 09:57
Én csak erre a részre reagálnék. Az, hogy mit vesz fel, vagy éppen mi mellett áll ki, nem igazán érdekel, ez az ő dolga. Ugyanakkor az ahogy kommunikál, hogy mindig tudja, hogy kell a másikba belerúgni, hogy ő sohasem hibás, az a stílus ahogy az egészet legtöbbször tálalja. Egyszerűen engem taszít, és egy póznak érzem.

Nem képes méltósággal veszíteni, és méltósággal örülni sem a szerencséjének. Ezektől én sajnos nem tudok elvonatkoztatni, akármennyire is kiváló versenyzőnek tartom.

Nem tudom, például a beteg kisfiú képét nézegettem és abból merítettem erőt a brazil futamhoz story meg van-e. Ha jó indulatú vagyok, igen van ilyen, hogy emberek, nehéz sorsokból merítenek erőt, de az a baj, hogy Hamiltonnál én már el jutottam oda, hogy ezt is minimum kételkedve fogadom és inkább tartom Lewis Coelho féle bullshitnek, amit kajál a sajtó és a rajongók.

Verstappenbe sem akarok sokat látni, neki is meg vannak a maga defektjei, de ilyen téren valahogy mégis őszintébb, egyenesebb karakternek tartom. Ha ez előbbiekhez még hozzáveszem a szerencse-balszerencse és a büntetés-nem büntetés faktorokat, akkor ebben a VB csatában nem tudok nem Verstappennek szurkolni, pedig egyébként nem az emberem, de a tehetsége, teljesítménye vitathatatlan.
Így, pontosan.

Az, hogy miket aggat magára, legfeljebb vicces. Nekem anno Dennis Rodman hatalmas kedvencem volt, pedig ő aztán tényleg úgy nézett ki, mint egy leharcolt karácsonyfa (az ő posztján játszottam, amikor kerületi kosárbajnokságot nyertünk, és én azon kevesek közé tartoztam, akik nem azért figyeltek fel rá, ahogy kinézett, hanem azért, hogy alacsony bedobóként tojt a pontszerzésre, és 16,7-es meccsenkénti lepattanóátlaga volt - beteg).

Hamilton egész személyiségére azt tudom mondani, hogy nagyon őszintétlen. Egy hihető megmozdulása sincs, annak ellenére, hogy egyébként nem tartom alapvetően rossz embernek. Csak van benne egy iszonyú feltűnési viszketegség, ami vállalhatatlan helyzetekbe sodorja. Telemetriát posztol ki, amikor az egyébként valóban nála egy körön lassabb csapattársa éppen jó napot fog ki, és erőből elveri, rákiabál az unokaöccsére, hogy kisfiúk nem vesznek fel szoknyát, miközben kábé 2010 óta a metroszexuálisok ideálja a címlapfotóival, köztük szoknyás képekkel is. Liheg egy-egy időmérő/futam után a rádióba (senki más nem csinálja, most csak ő fárad el?), miközben az imázsának fontos része, hogy Schumi óta nem fektet nála többet senki a fizikai erőnlétre. Visszatérő geg már a közvetítések alatt nem csak itthon, hogy amikor nyafog a gumikról, akkor onnantól jönnek a lila körök, és nagy eséllyel már nem áll ki a végéig. Aztán az összes országban, minden közönségnek elmondja, hogy a világ legjobbja, és nagyon rá akar érezni a brazil néplélekre, ezért ír nekik egy szívhez szóló instagram-posztot – spanyolul. Magától is tudhatna ennyit, főleg felkent Senna-szoponcként, hogy Brazília az egyetlen dél-amerikai ország, ahol nem spanyolul, hanem portugálul beszélnek, de annyira nem vette a fáradságot a nagy mutatvány közben, hogy legalább utánanézzen a biztonság kedvéért.

Vég nélkül lehetne sorolni, de egyszerűen tényleg annyi ilyen wtf dolga volt az évek alatt, hogy számolni is nehéz. Emellett ott van az a képmutatása is, amit tökéletesen jól megfogalmaztál: se veszíteni, se nyerni nem tud méltósággal, és bár mindegyik versenyző egy egoista állat, ő még ebben is külön kategória. Semmiféle kognitív disszonanciát nem érez abban, ahogy Imolában dobogóra állt egy saját hiba utáni lényegében körhátrányból a piros zászlós megszakítással, közben tegnap meg azon nyenyergett, hogy rossz a stratégia, és most akkor Verstappen jaj, szabadon cserélhet, és hogy nem is kell javítani azt a falat.

Most majd biztos jön Lancelot is, és megmondja, hogy a rohadt vollebak itt A4-esben gyűlölködik, de aki értelmezve olvas, az láthatja, miről van szó. Hamilton egy korszakos tehetség, ami a vezetést illeti. Ettől eltekintve vagy jó eséllyel csak póz, vagy pedig egyenesen hibás lényegében minden, amit mutat magából a pályán és azon kívül is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 10:25

keF1r írta:
2021.12.06. 08:42
9_46_20 írta:
2021.12.06. 08:35


ott szerencséje volt, a többiek figyeltek
látod, minden nézőpont kérdése :D
(:u persze...egymásra...
függi a pole-ból rajtoló ocont terelgette ki a pályáról ahogy tappennel is csinálta...közben ott maradt a belső iv...
ha függi magára koncentrál és a megfelelő iven fordul akkor sem tappennek sem oconnak nem lett volna esélye...oconnak talán több de ő nem volt tényező...botos ugy ment el mellette a célegyenesre gyorsitva mintha állna
Pedig mint megtudtuk a Webertol Ocon autoja kulonosen gyors az egyenesekben nem konnyu levadaszni. Hamilton ugy ment el mellette mintha en lettem volna az rs-el (:u

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.06. 10:25

Willy írta:
2021.12.06. 10:20
vollebak írta:
2021.12.06. 08:09
Lajostól 2008 Spában azért, mert ugyanazon az egyenesen, a buszmegálló és a La Source között (célegyenes, ráadásul rövid) támadt vissza, ahol elengedte Raikkönent.
Viszont az egy kanyaros visszaelőzési tilalom pont ezután az eset után lett szabály. Hamilton akkori büntetése nem volt túl tiszta.
Konkrétan szemétség volt, hogy büntették aznap. A csapat le is okézta Whitinggal rögtön utána, hogy mehet-e így. Whiting azt mondta, hogy igen, Hamilton ennek tudatában hajtott tovább. Aztán a futam után elkaszálták. Bármennyire is nem kedveltem Hamiltont, kibaszott felháborító volt így elkaszálni utólag.

Na, de mindegy, majd jön Lancelot, és el leszek hordva egy agyatlan haternek, aki semmit nem vesz figyelembe, csak utálkozik :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.06. 10:33

Lancelot írta:
2021.12.06. 10:17
KisVadász írta:
2021.12.06. 01:35
..... Ha az a célja, hogy az undorító stílusával másokat bosszantson, akkor nem tagadom, sokszor eléri ezt a célt. Emiatt nem is nagyon járok már ide ...
Egyik fő oka a távollétemnek nekem is két ember: Kefír, és Vollebank. Mindkettő amolyan véleményvezérré aposztrofálta magát itt a fórumon. Megkérdőjelezhetetlen "igazságokat" hirdetnek. Egyik a mérete miatt olvashatatlan A4-sekben, másik pedig az alpári stílusával "hengerelve". De mindkettőt jellemzi a mérhetetlen Hamilton utálat, amelyet nem mulasztanának el egyszer sem éreztetni. Minden egyes esetből őt hozzák ki szar alaknak. Ha pl. leszorítják a pályáról, akkor +"miért ott próbált előzni, ahol nem lett volna szabad", ha ő helyezkedik úgy, hogy nincs helye mellette a másiknak, akkor, hogy "a szemét függönyláb nem hagyott elég helyet". Kb. ez a hozzáállásuk.

Szóval egy idő után az ember ezt megelégeli és inkább már nem is szól hozzá. A kettős mérce persze nagyon jól működik mindkettőnél. Vollebenk pl. látom most is mosdatja a szezon 2. feléért Norrist, mert ő a kis kedvence. De ha mondjuk Hamiltonnál lenne egy ilyen leszálló ág, akkor nyilván azt kürtölné itt akadémikus fennhéjázással, hogy "leáldozott neki, kiöregedett már, adja át a helyét a fiataloknak", stb.

Dani is fröcsög állandóan Hamiltonra, de ő legfeljebb primitív jelzőkkel illeti és nem próbálja magát eladni, mint az igazság egyedüli letéteményese. Az említett két személy viszont úgy érzi, ők azok. Aki pedig ellenvéleményt fogalmaz mag az "elfogult", "nem ért hozzá", "lovagina", stb. Ez azért elkeserítő, mert ez egy jó hangulatú fórum volt, ahol ugyan voltak akár személyeskedésbe torkolló viták is, de régebben nem voltak ilyen önmagukat azzá kikiáltó véleményvezérek. Mindenki tiszteletben tartotta valamilyen szinten a másik véleményét, ill. szurkolói elkötelezettségét is, és nem próbálta fennhéjázó felsőbbrendűségből táplálkozó, egyrészt mocskolódós, trágár szövegekkel, másrészt meg olvashatatlan terjedelmű agyömlengésekkel elhallgattatni, kigúnyolni a más véleményen állókat, a másik pilótának szurkolókat. Talán még Clyde volt ilyen, de a fórum hangulat és közösség szépen kiközösítette egy idő után, és akkor meglett a várt nyugalom.

No persze, ha az a cél, hogy minél kevesebben osszák meg itt a véleményüket, és behódoljanak a véleményvezérek megkérdőjelezhetetlen bölcsessége előtt - akárcsak Orbán előtt a fideszes droidok -, akkor nem szóltam. No de ebben az vegyen valóban csak részt, akinek ahhoz van gyomra. Én szerettemide járni. Jó volt megosztani a gondolataimat veletek. De egy ideje úgy látom bármit írok a két véleményvezér azonnal rámront és igyekszik gúnyolódásuk célpontjává tenni. Arra meg kinek van szüksége? Olvassátok Koppány ... akarom mondani Kefír és Vollebenk vezért! (by István a király)
Így legyen ötösöm (:u

Vollebank, Vollebenk, kreatív vagy :D

A korod és a foglalkozásod ellenére olyan elfogult és csökönyös vagy, hogy eszméletlen. Hamiltonnak minden hülyeségét elnézed, ami nem az alapvetően konzervatív felfogásoddal vagy a teljesítményben megkövetelt maximalizmusoddal függ össze. Ha hülyén öltözködik vagy varrat a paddockban, elmondod, hogy csak versenyzőként figyeled, mert különben falra mászol tőle, meg ha nem úgy sikerül egy-egy hétvégéje, leírod, hogy ez értékelhetetlen. Ez a két dolog alapján mondod magadról, milyen objektív vagy vele szemben, pedig egy fenét, ez csak rólad és az értékrendedről szól.

Ha bármi másról van szó (nyilatkozatok, pályán bemutatott manőverek, bajnokságban elfoglalt helyzet, csapata helyzete), logikátlan és következetlen módon véded mindig, mindenben.

A legellentmondásosabb viselkedésű és versenyzői örökségű ember az elmúlt legalább 25 évből, és ha nem lennél az első naptól fogva a „fekete gyémánt” felkent szurkolója, te lennél a leghangosabb kritikusa. Vicces, hogy te emelsz szót a Hamilton viselkedését kritizálók miatt, miközben te vagy az, aki egy 19 éves gyerekbe beleállt a pattanásos feje miatt, meg Hakkinenbe a volt felesége miatt, akit csak halálmadárnak neveztél a saját bevallásod szerint (igen, ezt körülbelül 10 éve írtad le, de ahogy írtam már sokszor: megjegyzem a dolgokat).

Próbáld meg értelmezni, hogy mit kritizált itt most Timi vagy én Hamilton kapcsán, mert az a legkönnyebb megoldás, hogy kitalálod magadnak, hogy mindenki utálja a kedvenced.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.06. 10:48

Lancelot írta:
2021.12.06. 10:17
Egyik fő oka a távollétemnek nekem is két ember: Kefír, és Vollebank. Mindkettő amolyan véleményvezérré aposztrofálta magát itt a fórumon. Megkérdőjelezhetetlen "igazságokat" hirdetnek. .........
Továbbra is azt tudom neked írni, amit pár hónapja. Megértem, hogy bánt a stílus, amit 1-2 embertől tapasztalsz, ugyanakkor nem csak belőlük áll a közösség. Nem kellene ezt ennyire magadra venni és távol maradni, te is kellesz ide. (Pedig sokszor nem értek veled egyet.) ;)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 10:49

keF1r írta:
2021.12.06. 08:42
9_46_20 írta:
2021.12.06. 08:35


ott szerencséje volt, a többiek figyeltek
látod, minden nézőpont kérdése :D
(:u persze...egymásra...
függi a pole-ból rajtoló ocont terelgette ki a pályáról ahogy tappennel is csinálta...közben ott maradt a belső iv...
ha függi magára koncentrál és a megfelelő iven fordul akkor sem tappennek sem oconnak nem lett volna esélye...oconnak talán több de ő nem volt tényező...botos ugy ment el mellette a célegyenesre gyorsitva mintha állna
akkor számodra az a VERSENY, ha valakinek fel van tálcán kínálva a hely és él vele?
valljuk meg, ehhez sok bátorság és versenyállat szellem nem kell, ezt bármelyik alsókategóriás befizetett úrversenyző megcsinálja.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 11:04

9_46_20 írta:
2021.12.06. 10:49
keF1r írta:
2021.12.06. 08:42


(:u persze...egymásra...
függi a pole-ból rajtoló ocont terelgette ki a pályáról ahogy tappennel is csinálta...közben ott maradt a belső iv...
ha függi magára koncentrál és a megfelelő iven fordul akkor sem tappennek sem oconnak nem lett volna esélye...oconnak talán több de ő nem volt tényező...botos ugy ment el mellette a célegyenesre gyorsitva mintha állna
akkor számodra az a VERSENY, ha valakinek fel van tálcán kínálva a hely és él vele?
valljuk meg, ehhez sok bátorság és versenyállat szellem nem kell, ezt bármelyik alsókategóriás befizetett úrversenyző megcsinálja.
Meglatja a rest amit mas nem, megmondtak tegnap a studioban:))

Azt birom egyebkent, hogy fejtegetnek valamit -amit senki nem var el hiszen nem josok- majd amikor annak tokeletes ellentete tortenik, akkor annyi nincs bennuk, hogy hat ez konnyebben ment mint gondoltuk, tevedtunk stb
Ennel tipikusabb pelda erre Rikardo utolso után pillanatban torteno fekezese, amit evekig hallgattunk. Ilyen kategoria nincsen mert mindegyik az utolso pollanatban fekez, hiszen 20-30 eve mindig igy tesznek mert ehhez ertenek. Olyan van, hogy a rb 5 meterrel kesobb is fekezhet mint a tobbi auto. Latjuk Rikardo sikereit a rb utan

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.12.06. 11:28

Willy írta:
2021.12.06. 07:49
Phoebe írta:
2021.12.06. 07:45
Nekem ez az eset nem rémlik, de akkor biztos volt ilyen, ha írod.
Spa 2008. Ott ráadásul jobban visszaengedte Kimit Lewis. Mégis megbüntették. És Massa lett a győztes, mert Kimi közben odabaszta a Ferrarit (:v
De mivel 13 éve volt, nem tudom, hogy az eset után hozott szabály érvényes-e még; vagyis hogy a visszaengedést követő második kanyarig nem lehet ismét előzni.
Pont ezért volt a harmadik visszaengedése Verstappennek. Vagyis a második, mert ugye az első nem jött össze!

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.12.06. 11:30

9_46_20 írta:
2021.12.06. 07:38
keF1r írta:
2021.12.06. 07:12


Egyébként ha egy igy lelassult autót látsz magad előtt a versenyen...simán elrongyolsz mellette és nem mögéhúzódva kezdesz azon gondolkodni, hogy mit is akar...
Akár műszaki hiba vagy bármi más is lehetett volna tappen autójával...szóval kicsit sántit ez a függöny féle nem tudtam mit akar duma is...
Azért az az el nem hanyagolhato körülményt vegyük figyelembe, hogy túl voltak 2 piros zászlón, 3 vsc-n, egy sima SC-n, egy fia alkudozason és 2. Vagy 3 kontakton kettejük között. Amit Hamilton csinált szeitbem racionális volt, kb senki sem tudta mi van, a harmadik meg mögöttük volt 10 vagy 20 mp-vel, vagyis idő volt "átgondolni"
Jaj, ne már. Hamilton ugyanúgy trükközni akart, mint Verstappen. Tudta ő pontosan, hogy visszaengedik, csak neki ott nem volt jó!

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.12.06. 11:33

Nem volt jó futam. Utáltam minden pillanatát. A pálya, lehet, hogy jó vezetni rajta, de versenyzésre , nem alkalmas.
A FIA ítéletei nevetségesek, következetlenek és lehet, hogy igazságtalanok voltak.
A Vb-címért küzdők mindketten átléptek határokat, amik egyáltalán nem voltak sportszerűek és korrektek.
Ennek nem erről kellene szólnia. Ez mesterséges izgalomkeltés volt és jogos, hogy borzolta az idegeket mindkét oldal.
Nem volt jó, ezt nekem nem veszi be a gyomrom. Meglep, hogy valaki ezt élvezi.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 11:37

Jadrina írta:
2021.12.06. 11:30
9_46_20 írta:
2021.12.06. 07:38


Azért az az el nem hanyagolhato körülményt vegyük figyelembe, hogy túl voltak 2 piros zászlón, 3 vsc-n, egy sima SC-n, egy fia alkudozason és 2. Vagy 3 kontakton kettejük között. Amit Hamilton csinált szeitbem racionális volt, kb senki sem tudta mi van, a harmadik meg mögöttük volt 10 vagy 20 mp-vel, vagyis idő volt "átgondolni"
Jaj, ne már. Hamilton ugyanúgy trükközni akart, mint Verstappen. Tudta ő pontosan, hogy visszaengedik, csak neki ott nem volt jó!
nem mondtam, hogy nem, sőt írtam is később, hogy ez is benne lehetett. De a fenti események sorozata után szerintem nem fals elképzelés az, hogy ott abban a 2-5 másodpercben hirtelen nem tudta mi tegyen. Lehet, hogy a lassítás közben pont rádiózott, nem tudjuk...
Ezek 20-30 éve autóban ülnek, mi napközben, amikor elgurulunk a munkahelyre ami 5-20 kilométer, szóval ne vegyük már félvállról, hogy menjél el tőgázzal ott, ennyit kell tudni...

Lezárt