FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Hamilton átveszi a vezetést az összetettben
2
22%
Hamilton csökkenti a hátrányát
3
33%
Döntetlen állás alakul ki a pontszámban
0
0 szavazat
Verstappen növeli az előnyét
2
22%
Verstappen javára eldől a világbajnokság
2
22%
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 11:38

Jadrina írta:
2021.12.06. 11:33

Nem volt jó, ezt nekem nem veszi be a gyomrom. Meglep, hogy valaki ezt élvezi.
Nézd beszélnek róla, és ez elég.
a másik ilyen "futam" spa volt (:u

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.06. 11:42

Jadrina írta:
2021.12.06. 11:33
Nem volt jó futam. Utáltam minden pillanatát. A pálya, lehet, hogy jó vezetni rajta, de versenyzésre , nem alkalmas.
A FIA ítéletei nevetségesek, következetlenek és lehet, hogy igazságtalanok voltak.
A Vb-címért küzdők mindketten átléptek határokat, amik egyáltalán nem voltak sportszerűek és korrektek.
Ennek nem erről kellene szólnia. Ez mesterséges izgalomkeltés volt és jogos, hogy borzolta az idegeket mindkét oldal.
Nem volt jó, ezt nekem nem veszi be a gyomrom. Meglep, hogy valaki ezt élvezi.
Jól összefoglaltad Jadri. (pötyögj majd pár sort privátban, mi van veletek).

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 11:49

Bandee írta:
2021.12.06. 11:04
9_46_20 írta:
2021.12.06. 10:49


akkor számodra az a VERSENY, ha valakinek fel van tálcán kínálva a hely és él vele?
valljuk meg, ehhez sok bátorság és versenyállat szellem nem kell, ezt bármelyik alsókategóriás befizetett úrversenyző megcsinálja.
Meglatja a rest amit mas nem, megmondtak tegnap a studioban:))

Azt birom egyebkent, hogy fejtegetnek valamit -amit senki nem var el hiszen nem josok- majd amikor annak tokeletes ellentete tortenik, akkor annyi nincs bennuk, hogy hat ez konnyebben ment mint gondoltuk, tevedtunk stb
Ennel tipikusabb pelda erre Rikardo utolso után pillanatban torteno fekezese, amit evekig hallgattunk. Ilyen kategoria nincsen mert mindegyik az utolso pollanatban fekez, hiszen 20-30 eve mindig igy tesznek mert ehhez ertenek. Olyan van, hogy a rb 5 meterrel kesobb is fekezhet mint a tobbi auto. Latjuk Rikardo sikereit a rb utan
tegnapról kedvencem: hú de közel volt a fal. mert amúgy egy utcai pályán mégis hol lenne a fal?
igen ezeket a réseken jót nevettem. Azért a 33-as az egyik legjobb versenyző, mert meglátja a réseket, és bemegy. ja, igen. Azért megnézném egy alfa romeoval milyen réseket töltögetne be...

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 11:54

9_46_20 írta:
2021.12.06. 10:49
keF1r írta:
2021.12.06. 08:42


(:u persze...egymásra...
függi a pole-ból rajtoló ocont terelgette ki a pályáról ahogy tappennel is csinálta...közben ott maradt a belső iv...
ha függi magára koncentrál és a megfelelő iven fordul akkor sem tappennek sem oconnak nem lett volna esélye...oconnak talán több de ő nem volt tényező...botos ugy ment el mellette a célegyenesre gyorsitva mintha állna
akkor számodra az a VERSENY, ha valakinek fel van tálcán kínálva a hely és él vele?
valljuk meg, ehhez sok bátorság és versenyállat szellem nem kell, ezt bármelyik alsókategóriás befizetett úrversenyző megcsinálja.
Nézd már meg ujra azt a szitut utána beszéljünk róla.
nem volt ott kinálva semmi, sőt vastagon benne volt egy akár 3-as kiesés is.
Függöny hiba volt túl nagy helyet hagyott de nem az ivről csúszott le, hanem ocon-t probálta oCitani...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.06. 12:16

Bandee írta:
2021.12.06. 11:04
Meglatja a rest amit mas nem, megmondtak tegnap a studioban:))

Azt birom egyebkent, hogy fejtegetnek valamit -amit senki nem var el hiszen nem josok- majd amikor annak tokeletes ellentete tortenik, akkor annyi nincs bennuk, hogy hat ez konnyebben ment mint gondoltuk, tevedtunk stb
Ennel tipikusabb pelda erre Rikardo utolso után pillanatban torteno fekezese, amit evekig hallgattunk. Ilyen kategoria nincsen mert mindegyik az utolso pollanatban fekez, hiszen 20-30 eve mindig igy tesznek mert ehhez ertenek. Olyan van, hogy a rb 5 meterrel kesobb is fekezhet mint a tobbi auto. Latjuk Rikardo sikereit a rb utan
Ebből a műfajból az egyik kedvencem a Stroll mekkora versenyállat téma. Nála nem gáz, hogy az összes csapattársa bucira veri időmérőn, mert ő hű de jól mozog a pályán, zseniálisa méri fel a versenyhelyzeteket, mennyit jön előre versenyeken stb. Azt nem nézik, hogy ebből mennyi a gumispórolás és mennyi a tényleges előzés. Eleve nem tudna ennyit előre jönni, ha nem lenne rossz egy körön. A szuper versenyzőalkat, nem egyszer fordult már rá más versenyzőkre figyelmetlenségből, az pedig megszokott nála, hogy feltartja a többieket edzéseken (már a Racing Pointos idők óta). De ezek a tények ignorálva vannak.

Mindenesetre ezt meghallgathatom szinte minden futamhétvégén valamelyik szabadedzésen, a milyen jó fiú Giovinazzi, de nincs benne többel együtt. :D Ettől függetlenül még így is ég és föld a Palik-Gyula bohózathoz képest, amit kapunk.

Ami egyébként engem még zavar, hogy nagyon nem követik mi történik hátrébb. Nyilván nehéz egyszerre ennyi dolgot figyelni, közben összefüggően beszélni, főleg, ha még kivételesen akció is van a pályán. Ezt főleg Wébernél érzem, hogy ő sokszor totál elengedi mi van hátrébb, annyira ráfeszül arra, hogy mi van az első hárommal és bejön-e, amit gondol a stratégiáról vagy nem.

Még Kiss Norbi az, aki legjobban szokta figyelni mi van hátrébb, akár kerékcsere, akár előzés. Tegnap is volt olyan szituáció, ahol nem is kellett LT, a sima eredményjelzőn látszott, hogy történés van, kik vannak benne, én laikusként azonnal kiszúrtam (nem azért mert zseni vagyok, csak figyeltem), ők meg sem említették, vagy utólag matekozták, kivel történt a micsoda.

Ettől függetlenül én megvédeném a tegnapi nap miatt őket, sok volt az esemény és érezhetően bevonódtak, nem tudták csak kivülről szemlélni, talán azért is mert mindketten versenyzők. Őket is elvitte a hév. Stúdióban verseny után Michelisz Norbi már teljesen összefüggően, higgaddtan és korrekten értékelt szerintem, de futam közben érződött, hogy ő is első felindulásból beszél.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 12:21

keF1r írta:
2021.12.06. 11:54
9_46_20 írta:
2021.12.06. 10:49


akkor számodra az a VERSENY, ha valakinek fel van tálcán kínálva a hely és él vele?
valljuk meg, ehhez sok bátorság és versenyállat szellem nem kell, ezt bármelyik alsókategóriás befizetett úrversenyző megcsinálja.
Nézd már meg ujra azt a szitut utána beszéljünk róla.
nem volt ott kinálva semmi, sőt vastagon benne volt egy akár 3-as kiesés is.
Függöny hiba volt túl nagy helyet hagyott de nem az ivről csúszott le, hanem ocon-t probálta oCitani...
Te írod, hogy ott maradt a belső ív..most akkor döntsük már el, hogy akkor hamilton mennyire volt faszfej és a 33-as mennyire volt versenyállat, ha hamilton oconnal foglalkozott a holland meg elmehetett integetve. összeértek igen, de hagyjuk már ennek az eltúlzását, wéber erőltette ezt a narratívát, hogy az egész mezőny ottmarad, még be is mondta.

nem nézem meg, anniyra nem érdekel. elemi valószínűségszámítással kiokoskodható, hogy itt csak hamilton veszíthetett, ha kiesésről beszélünk, mert a 3 lehetséges kimenetel (kiesik-kiesik, kiesik-továbbmegy, továbbmegy-kiesik) 2 hamiltonnak szar. semmi esetre sem lett volna kifizetődő a 33-as felé húznia, csak ő bukhatott volna vele.

zárjuk le, két paraszt volt tegnap a pályán, akik nem tudták kezelni a nyomást, ezért intettem volna ki mind a kettőt a 40. kör körül... de ez az én véleményem.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 12:41

9_46_20 írta:
2021.12.06. 12:21
keF1r írta:
2021.12.06. 11:54


Nézd már meg ujra azt a szitut utána beszéljünk róla.
nem volt ott kinálva semmi, sőt vastagon benne volt egy akár 3-as kiesés is.
Függöny hiba volt túl nagy helyet hagyott de nem az ivről csúszott le, hanem ocon-t probálta oCitani...
Te írod, hogy ott maradt a belső ív..most akkor döntsük már el, hogy akkor hamilton mennyire volt faszfej és a 33-as mennyire volt versenyállat, ha hamilton oconnal foglalkozott a holland meg elmehetett integetve. összeértek igen, de hagyjuk már ennek az eltúlzását, wéber erőltette ezt a narratívát, hogy az egész mezőny ottmarad, még be is mondta.

nem nézem meg, anniyra nem érdekel. elemi valószínűségszámítással kiokoskodható, hogy itt csak hamilton veszíthetett, ha kiesésről beszélünk, mert a 3 lehetséges kimenetel (kiesik-kiesik, kiesik-továbbmegy, továbbmegy-kiesik) 2 hamiltonnak szar. semmi esetre sem lett volna kifizetődő a 33-as felé húznia, csak ő bukhatott volna vele.

zárjuk le, két paraszt volt tegnap a pályán, akik nem tudták kezelni a nyomást, ezért intettem volna ki mind a kettőt a 40. kör körül... de ez az én véleményem.
Senki nem irta azt hogy függönyláb faszfej volt...ne vigyünk már mindent a fikázás irányába.
leirtam a véleményem...te is a tiedet...pár hozzászólásban megvitattuk, de nem tett itt senki kinyilatkoztatásokat
ettől függetlenül javasolom, hogy nézd meg több kameraállásból mi történt...kevesen tették volna oda be magukat mert azért nem egy kényelmes tágas szabadon hagyott belső iv volt az... de ettől még nem lett isten.
de ma már olvastam buttontól, hogy az ütközésnél 300nál tizedmásodpercek alatt kellett döntenie...de azt nem lehet...ezek szerint a rajtnál ott lehet mindenre is figyelni?
Szerintem hagyjuk. volt két vélemény és szerintem marad is mindenki a magáénál
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.06. 12:58

Phoebe írta:
2021.12.06. 12:16
Ebből a műfajból az egyik kedvencem a Stroll mekkora versenyállat téma. Nála nem gáz, hogy az összes csapattársa bucira veri időmérőn, mert ő hű de jól mozog a pályán, zseniálisa méri fel a versenyhelyzeteket, mennyit jön előre versenyeken stb. Azt nem nézik, hogy ebből mennyi a gumispórolás és mennyi a tényleges előzés. Eleve nem tudna ennyit előre jönni, ha nem lenne rossz egy körön. A szuper versenyzőalkat, nem egyszer fordult már rá más versenyzőkre figyelmetlenségből, az pedig megszokott nála, hogy feltartja a többieket edzéseken (már a Racing Pointos idők óta). De ezek a tények ignorálva vannak.

Mindenesetre ezt meghallgathatom szinte minden futamhétvégén valamelyik szabadedzésen, a milyen jó fiú Giovinazzi, de nincs benne többel együtt. :D Ettől függetlenül még így is ég és föld a Palik-Gyula bohózathoz képest, amit kapunk.

Ami egyébként engem még zavar, hogy nagyon nem követik mi történik hátrébb. Nyilván nehéz egyszerre ennyi dolgot figyelni, közben összefüggően beszélni, főleg, ha még kivételesen akció is van a pályán. Ezt főleg Wébernél érzem, hogy ő sokszor totál elengedi mi van hátrébb, annyira ráfeszül arra, hogy mi van az első hárommal és bejön-e, amit gondol a stratégiáról vagy nem.

Még Kiss Norbi az, aki legjobban szokta figyelni mi van hátrébb, akár kerékcsere, akár előzés. Tegnap is volt olyan szituáció, ahol nem is kellett LT, a sima eredményjelzőn látszott, hogy történés van, kik vannak benne, én laikusként azonnal kiszúrtam (nem azért mert zseni vagyok, csak figyeltem), ők meg sem említették, vagy utólag matekozták, kivel történt a micsoda.

Ettől függetlenül én megvédeném a tegnapi nap miatt őket, sok volt az esemény és érezhetően bevonódtak, nem tudták csak kivülről szemlélni, talán azért is mert mindketten versenyzők. Őket is elvitte a hév. Stúdióban verseny után Michelisz Norbi már teljesen összefüggően, higgaddtan és korrekten értékelt szerintem, de futam közben érződött, hogy ő is első felindulásból beszél.
Most megint darázsfészekbe fogok nyúlni, de... :D

Szerintem hiperkritikusak vagytok Wéberékkel. Van pár rossz szokása (ezekről már beszéltünk, például az, hogy szakbarbárként nagyon el tud veszni a részletekben, meg, hogy nagyon szeret versenyzői szemszögből magyarázni dolgokat, miközben a formaautózáshoz, pláne az ilyen szintűhöz pont annyit ért, mint te vagy én). De az elmúlt futamokon direkt magyarul néztem a közvetítéseket, konkrétan figyelve azokra, amiket emlegetni szoktatok. Vártam a Raikkönen-szidást, a Pérez-ajnározást, a Stroll-versenynapi dicsérgetést, de ezekből semmit, pontosabban kiugrót nem hallottam. Michelisz például a nagy Raikkönen-fikázás vádjával pont szembemenően azt ecsetelte a vetteles összeakadáskor, hogy mennyire nem jellemző pedig Raikkönen egész karrierjére az ilyesmi, mert nála jobban kevesen figyelnek, satöbbi.

Megszoktam a Sky Sports közvetítéseit, és azokat, amiket felhoztok Wéberék ellen ( = kissé rá vannak gyógyulva egy-egy témára), még a legtöbbet sugárzott, legtöbbek által nézett Croft-csapat is simán csinálja, ráadásul súlyos brit elfogultsággal. Ami engem például kifejezetten szórakoztat Wéberben, az az, hogy nagyon frappáns, szórakoztató hasonlatai vannak. Jó írói vénája van. A „kicsit olyan volt ez, mint...” kezdetű hasonlatai rendszeresen telitalálatok. Ezt az oldalát addig, amíg csak szakkomentátor volt mondjuk Szujó mellett, ki sem néztem volna belőle.

Sokan Palikot sírják vissza, részemről meg azt mondom, mentsen meg mindenkit a nagy manitu tőle és a stílusától. Sosem felejtem el, amikor Ralf kurva keményet esett Indianapolisban a döntött kanyarban, Palikból meg már rutinból jött a túlvezérelt show man, és affektálva rikkantotta, hogy „hoppácska, huddemeleeeeg, hoppácska Ralf”. Aztán amikor Ralf nem mozdult az első 1-2 percben, akkor kapcsolt csak vissza normális emberi üzemmódba. Valószínűleg felrémlett előtte, hogy a magyar tévézés seggfejeként fog bevonulni a köztudatba, ha Ralfnak komoly baja lesz (ne adj isten...), neki meg az volt rá az első reakciója, ami.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 13:10

9_46_20 írta:
2021.12.06. 11:49
Bandee írta:
2021.12.06. 11:04

Meglatja a rest amit mas nem, megmondtak tegnap a studioban:))

Azt birom egyebkent, hogy fejtegetnek valamit -amit senki nem var el hiszen nem josok- majd amikor annak tokeletes ellentete tortenik, akkor annyi nincs bennuk, hogy hat ez konnyebben ment mint gondoltuk, tevedtunk stb
Ennel tipikusabb pelda erre Rikardo utolso után pillanatban torteno fekezese, amit evekig hallgattunk. Ilyen kategoria nincsen mert mindegyik az utolso pollanatban fekez, hiszen 20-30 eve mindig igy tesznek mert ehhez ertenek. Olyan van, hogy a rb 5 meterrel kesobb is fekezhet mint a tobbi auto. Latjuk Rikardo sikereit a rb utan
tegnapról kedvencem: hú de közel volt a fal. mert amúgy egy utcai pályán mégis hol lenne a fal?
igen ezeket a réseken jót nevettem. Azért a 33-as az egyik legjobb versenyző, mert meglátja a réseket, és bemegy. ja, igen. Azért megnézném egy alfa romeoval milyen réseket töltögetne be...
Én egy Ferrarival is. Hamiltont is, bár ilyen szempontból a RB mindig jobb autó, láttuk tegnap a technikás részeken 5 tizedet adott a Mercedesnek ami ezen a szinten brutális

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 13:11

Lancelot írta:
2021.12.06. 10:17
KisVadász írta:
2021.12.06. 01:35
..... Ha az a célja, hogy az undorító stílusával másokat bosszantson, akkor nem tagadom, sokszor eléri ezt a célt. Emiatt nem is nagyon járok már ide ...
Egyik fő oka a távollétemnek nekem is két ember: Kefír, és Vollebank. Mindkettő amolyan véleményvezérré aposztrofálta magát itt a fórumon. Megkérdőjelezhetetlen "igazságokat" hirdetnek. Egyik a mérete miatt olvashatatlan A4-sekben, másik pedig az alpári stílusával "hengerelve". De mindkettőt jellemzi a mérhetetlen Hamilton utálat, amelyet nem mulasztanának el egyszer sem éreztetni. Minden egyes esetből őt hozzák ki szar alaknak. Ha pl. leszorítják a pályáról, akkor +"miért ott próbált előzni, ahol nem lett volna szabad", ha ő helyezkedik úgy, hogy nincs helye mellette a másiknak, akkor, hogy "a szemét függönyláb nem hagyott elég helyet". Kb. ez a hozzáállásuk.

Szóval egy idő után az ember ezt megelégeli és inkább már nem is szól hozzá. A kettős mérce persze nagyon jól működik mindkettőnél. Vollebenk pl. látom most is mosdatja a szezon 2. feléért Norrist, mert ő a kis kedvence. De ha mondjuk Hamiltonnál lenne egy ilyen leszálló ág, akkor nyilván azt kürtölné itt akadémikus fennhéjázással, hogy "leáldozott neki, kiöregedett már, adja át a helyét a fiataloknak", stb.

Dani is fröcsög állandóan Hamiltonra, de ő legfeljebb primitív jelzőkkel illeti és nem próbálja magát eladni, mint az igazság egyedüli letéteményese. Az említett két személy viszont úgy érzi, ők azok. Aki pedig ellenvéleményt fogalmaz mag az "elfogult", "nem ért hozzá", "lovagina", stb. Ez azért elkeserítő, mert ez egy jó hangulatú fórum volt, ahol ugyan voltak akár személyeskedésbe torkolló viták is, de régebben nem voltak ilyen önmagukat azzá kikiáltó véleményvezérek. Mindenki tiszteletben tartotta valamilyen szinten a másik véleményét, ill. szurkolói elkötelezettségét is, és nem próbálta fennhéjázó felsőbbrendűségből táplálkozó, egyrészt mocskolódós, trágár szövegekkel, másrészt meg olvashatatlan terjedelmű agyömlengésekkel elhallgattatni, kigúnyolni a más véleményen állókat, a másik pilótának szurkolókat. Talán még Clyde volt ilyen, de a fórum hangulat és közösség szépen kiközösítette egy idő után, és akkor meglett a várt nyugalom.

No persze, ha az a cél, hogy minél kevesebben osszák meg itt a véleményüket, és behódoljanak a véleményvezérek megkérdőjelezhetetlen bölcsessége előtt - akárcsak Orbán előtt a fideszes droidok -, akkor nem szóltam. No de ebben az vegyen valóban csak részt, akinek ahhoz van gyomra. Én szerettemide járni. Jó volt megosztani a gondolataimat veletek. De egy ideje úgy látom bármit írok a két véleményvezér azonnal rámront és igyekszik gúnyolódásuk célpontjává tenni. Arra meg kinek van szüksége? Olvassátok Koppány ... akarom mondani Kefír és Vollebenk vezért! (by István a király)
Magadat hazudtolod, de semmi baj...
Én siránkoztam és zokogtam mexikó után mint egy kislány, (:f hogy elúszott a vb cim és minden köcsög aki nem ennek az interszex fasznak szurkol az bontson pezsgőt...pedig még 4 futam 100+ megszerezhető pont volt hátra.
Nem gondolod, hogy méltatlan ez egy magadfajta meglett tapasztalt és komoly szakmát űző az életből már sokat látott férfiembernek? Nem tök mindegy neked, hogy 3x 5x vagy 8x VB valaki? máshogy kel fel majd a nap az utolsó futam után?
Mi a baja kisvadásznak meg neked? hogy nem PC módon kommunikálok? hanem leirom a véleményemet ahogy én látom ahogy én gondolom...amiből ti csak annyit tudtok leszűrni, hogy fikázzák a kedvencet! de IDÉzzél már egy olyat amikor én rá akartam erőltetni bárkire is a SAJÁT véleményemet... nem fog menni...
mellesleg braziliában ki fikázta hamiltont? én a szitut tappen hibájaként értékeltem és azt mondtam ezért büntetni kellett volna...a tegnapi futamon is paraszt dolgokat művelt de meg is büntették érte...
Az már viszont egy másik kérdés, hogy kedvencetek hasonlóan paraszt dolgokat büntetés nélkül úszott meg az egész hétvége során...
Óriási különbség a te és vadász kommunikációja és az enyém között, hogy én képes vagyok elismerni ha akinek szurkolok az hibázik vagy paraszt, de nálatok ez ismeretlen fogalom!!! mindig csak bántják a kedvenceteket aki makulátlan és rosszat nem lehet róla irni!!! mert nem is csinál semmi rosszat soha...
Ez egy forum ahol vélemények ütköznek vagy egyeznek és én személy szerint nem tudnék itt egy embert sem mondani aki kinyilatkoztatna vagy másokra erőltetné a véleményét.
De ha valaki nem képes elviselni ha a kedvencét kritika esetenként fikázás éri az valóban ne is járjon IDE...de ne álcázza a távolmaradását és saját lelki gyengeségét/elfogultságát a másokra való hivatkozással, hogy mekkora parasztok meg véleményvezérek és másokra erőltetik a véleményüket.
BÁR a multkor voltál akkora tahó, hogy más anyját szidtad tehát sokat nem várok a fentebb leirtaktól, de a becsület úgy kivánta hogy válaszoljak.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 13:36

Phoebe írta:
2021.12.06. 12:16
Bandee írta:
2021.12.06. 11:04
Meglatja a rest amit mas nem, megmondtak tegnap a studioban:))

Azt birom egyebkent, hogy fejtegetnek valamit -amit senki nem var el hiszen nem josok- majd amikor annak tokeletes ellentete tortenik, akkor annyi nincs bennuk, hogy hat ez konnyebben ment mint gondoltuk, tevedtunk stb
Ennel tipikusabb pelda erre Rikardo utolso után pillanatban torteno fekezese, amit evekig hallgattunk. Ilyen kategoria nincsen mert mindegyik az utolso pollanatban fekez, hiszen 20-30 eve mindig igy tesznek mert ehhez ertenek. Olyan van, hogy a rb 5 meterrel kesobb is fekezhet mint a tobbi auto. Latjuk Rikardo sikereit a rb utan
Ebből a műfajból az egyik kedvencem a Stroll mekkora versenyállat téma. Nála nem gáz, hogy az összes csapattársa bucira veri időmérőn, mert ő hű de jól mozog a pályán, zseniálisa méri fel a versenyhelyzeteket, mennyit jön előre versenyeken stb. Azt nem nézik, hogy ebből mennyi a gumispórolás és mennyi a tényleges előzés. Eleve nem tudna ennyit előre jönni, ha nem lenne rossz egy körön. A szuper versenyzőalkat, nem egyszer fordult már rá más versenyzőkre figyelmetlenségből, az pedig megszokott nála, hogy feltartja a többieket edzéseken (már a Racing Pointos idők óta). De ezek a tények ignorálva vannak.

Mindenesetre ezt meghallgathatom szinte minden futamhétvégén valamelyik szabadedzésen, a milyen jó fiú Giovinazzi, de nincs benne többel együtt. :D Ettől függetlenül még így is ég és föld a Palik-Gyula bohózathoz képest, amit kapunk.

Ami egyébként engem még zavar, hogy nagyon nem követik mi történik hátrébb. Nyilván nehéz egyszerre ennyi dolgot figyelni, közben összefüggően beszélni, főleg, ha még kivételesen akció is van a pályán. Ezt főleg Wébernél érzem, hogy ő sokszor totál elengedi mi van hátrébb, annyira ráfeszül arra, hogy mi van az első hárommal és bejön-e, amit gondol a stratégiáról vagy nem.

Még Kiss Norbi az, aki legjobban szokta figyelni mi van hátrébb, akár kerékcsere, akár előzés. Tegnap is volt olyan szituáció, ahol nem is kellett LT, a sima eredményjelzőn látszott, hogy történés van, kik vannak benne, én laikusként azonnal kiszúrtam (nem azért mert zseni vagyok, csak figyeltem), ők meg sem említették, vagy utólag matekozták, kivel történt a micsoda.

Ettől függetlenül én megvédeném a tegnapi nap miatt őket, sok volt az esemény és érezhetően bevonódtak, nem tudták csak kivülről szemlélni, talán azért is mert mindketten versenyzők. Őket is elvitte a hév. Stúdióban verseny után Michelisz Norbi már teljesen összefüggően, higgaddtan és korrekten értékelt szerintem, de futam közben érződött, hogy ő is első felindulásból beszél.
Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy a pilótákkal kapcsolatos személyes (un)szimpátiája kiérződik. Egy riporter ennél nagyobb hibát nem követhet el, ez teljes nonszensz. Túl ezen önkritikára képtelen. Általában hajlamos elnyomni a mellette ülőt és leszarni amit az mond, pláne ha olyan valakiről beszél akit nem kedvel/nem élmenő. Pedig többnyire értelmesebb dolgokat mondnak, mint ő. Igen, a hátsó traktust nem figyeli, pedig pl. a Kimi/Vettel eset látszott a bal oldali sávon, tuti volt, hogy összementek. Tegnapi napon ez egyébként elnézhető, magát az esetet természetesen megint speciális módon ítélte meg. Ha én látom, akkor neki pláne látni kéne ami történik. 1-1 szituáció elbírálását rendre szimpátia alapján interpretálja.
Olyan az egész, mintha saját hobbiját és érzelmeit élnénk át hétvégéről hétvégére. Elsősorban saját magát szórakoztatja, kizárólag azokkal a dolgokkal, emberekkel, eseményekkel foglalkozik ami/aki őt érdekli. Ő nem az a gyermeteg rajongó mint a Palik volt, aki élt és halt ezért a sportért éppen ezért az ostobasága, együgyűsége is elnézhető volt (az ő társai komplett idióták voltak általában). Wéber teljesen más kategória, mert ő is rajong a sportért, de borzasztó fölényeskedéssel és magas lóról teszi mindezt. Aki személyesen ismeri az is megerősítette, hogy éppen ilyen faszkalap egyébként is. Amúgy versenyzőként sem akkora szám, a többiek bucira verték a versenyein is, jellemzően akik mellette ülnek, no de azok az arcok is fényévekre vannak az F1-es szinttől.

Én egyébként kurvára nem bírom a Wébert, tehát így nézd, nyilván elfogult vagyok. Gondolom akiknek a kedvenceit sztárolja, azok szeretik. Azt is elismerem, hogy többet ért hozzá mint a korábbiak, nem hülye a dologhoz teljesen, de könyörgöm ez a munkája, semmi más.

Még hozzáteszem ha más valaki (aki versenyben van) hibázik a q3-on és nem a Max, akkor azt elmondta volna mindenféle "hülyének", aki nem bírja a nyomást és rögtön szembeállította volna Verstappennel bezzeg alapon, aki nyilván nagyon bírja

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.06. 13:37

9_46_20 írta:
2021.12.06. 11:49
tegnapról kedvencem: hú de közel volt a fal. mert amúgy egy utcai pályán mégis hol lenne a fal?
igen ezeket a réseken jót nevettem. Azért a 33-as az egyik legjobb versenyző, mert meglátja a réseket, és bemegy. ja, igen. Azért megnézném egy alfa romeoval milyen réseket töltögetne be...
Most nem azért, srácok, de ez már tényleg merő rosszindulat, és szándékosan csavarjátok ki, amiket mondanak.

A hú, de közel volt a fal nyilván arra vonatkozott, hogy mennyire közel engedte valaki a kocsit a falhoz. A fal ott van, ahol, de lehet egy centire is, meg félméternyire is lenni tőle. Nyilván értettétek, csak most már beleköttök mindenbe.

Verstappen meg igen, egy Alfa Romeóval is megpróbálna beférni mindenhova. Nem biztos, hogy összejönne, de ő az a fajta (mellesleg Hamilton is), hogy ha ötször nem jön össze, és összetöri magát, hatodikra is ugyanúgy megpróbálja, akkor meg összejön.

És igen, azt a féktávot ott, tegnap, egy Hamilton ellen, hárman elfordulva az első kanyarban, tekintve, hogy mi a tét, akkora tökösség volt bevállalni, amekkorát évek óta nem láttam. Norris miatt nézem leginkább ezt az egészet, de én vagyok az első, aki aláírja, hogy ilyen helyzetben egy Norris biztos, hogy nem merte volna ezt megpróbálni, hanem visszavesz, és abban bízik, hátha később lesz kevésbé kockázatos esélye. Utoljára 2016 Abu-Dzabiban láttam ilyen tökösséget, amikor konkrétan bajnokságot érő manővert mutatott be valaki kritikus pillanatban (Rosbergnek meg kellett előznie Verstappent, és a hátsó egyenesben először az egyenes előtti sikánban centizett csiki-csukizva Maxival, aztán külső íven ment el mellette, és húzott be belülre a poros ívre a betonfal mellé, amikor visszatámadta Max – még hogy elmenekült Hamilton elől, meg gyáva volt :D ).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.06. 13:44

vollebak írta:
2021.12.06. 08:09


Balázs, a kurva életbe, ne őrülj már meg te is idén. Ahogy megy előre a szezon, úgy véded éppen te Hamiltont lehetetlen helyzetekben, ráadásul ilyen hibás érvekkel.

Lajostól 2008 Spában azért, mert ugyanazon az egyenesen, a buszmegálló és a La Source között (célegyenes, ráadásul rövid) támadt vissza, ahol elengedte Raikkönent.


Itt egyáltalán nem ez történt volna, Verstappen szabályosan járt volna el, hogy elengedi a féktáv előtt, jön a kanyar, és a következő egyenesben visszatámad DRS-sel. A szabály úgy szól, hogy legalább egy kanyarnak lennie kell a visszaengedés és a visszatámadás között.

Akárhogy próbálod köpködni, teljesen szabályos volt Verstappen trükközése. Sőt, egyenesen okos. Érdekes módon Hamiltonnál nem volt „számítóan undorító” szerinted 2013 Kanada, igaz? Mert ahogy nézem, elfelejtetted.


Alonso résen volt, de Hamilton szándékosan beleemel, hogy Alonso épp a DRS-vonalnál előtte legyen, ő meg a hajtű után vissza tudjon rá támadni DRS-sel. Zseniális taktikázás volt akkor is már Lajostól, akkor le is írtam ezt a fórumon, és emlékeim szerint minden hamiltonos (köztük te is) bőszen egyetértett ;)

Egyébként meg akkor sokadjára is: én attól hányok, ahogy Hamilton viselkedik. Schumachertől, Sennától is a falra másztam, ahogy mozogtak a pályán, de tőlük soha nem láttad ezt a műsort, hogy elkerekedett szemekkel adják elő az ártatlant, hogy nahát, milyen veszélyes, milyen ez, milyen az a másik versenyzése. Amikor Prost előbb kanyarodott be 1989 Suzukában a sikánba Senna előtt, akkor a futam után Senna beleállt az FIA-ba, beleállt a sportbírókba, még a McLarent is kritizálta, de egyet nem csinált: egy szóval nem emlegette, hogy Prost ilyen meg olyan dirty lett volna. Felfogta ő is, hogy legfeljebb is annyi történt, hogy visszakínálták valamivel, ami számára természetes versenyzés volt (erről Jo Ramirez is írt, hogy Senna mondta neki). Schumacher ugyanígy járt el: nem rikoltozott 1995-ben, amikor Hill nekiment Monzában meg Silverstone-ban is. Ennyi ebben a két, egyébként nagyon etikátlanul versenyző csávóban is volt, hogy nem nyenyeregtek képmutatóan dirty drivingot meg veszélyességet emlegetve más versenyzők olyan (rendszerint egyébként is enyhébb) dolgai miatt, amiket ők is rendszeresen meghúztak. Hamilton kibassza 51 G-vel Verstappent Silverstone-ban, semmit nem kap érte, megnyeri a versenyt, és zászlót lengetve ünnepel, miközben Verstappen kórházban van. De azért Verstappen a veszélyes meg a faszom tudja. Mi kommentár kell még ehhez?

Képzelem, milyen műsor lenne, ha Verstappen csinálna meg egy Silverstone jellegű akciót. Elő lenne adva a hattyú halála, meg biztos azért akarták megölni, mert fekete szegény.
Értem. Tehát Lajostól hánysz, mert bort iszik és vizet prédikál, de a kis köcsögtől nem, mert Ő bezzeg mindig az igazat mondja. Csak egyszer vállalná be, hogy igen, túl sok volt amit csináltam srácok. Én nem emlékszem tőle ilyenre, pedig, ahogy tegnap "versenyzett" az több mint felháborító. Nem, ehelyett ha őt kritizálják, vagy büntetik, akkor "they steal the race from us", "this is not Formula 1 for me", "he didn't leave me any pace" van. Konkrétan idén ez a kis fasz kb egyetlen kanyarban sem hagyott helyet, amibe valakivel közösen hajtott be, persze egyet sem ismert be ezek közül, de fordítva neki is nagy a szája. Ezzel gondolom nincs bajod.
Mindegy, leszarom amúgy. A linkelt videó és a tegnapi események közt én nem látok összefüggést. Az eszem meg engedd meg, hogy elmenjen kicsit, mikor ez a kis takony így viselkedik a pályán, aztán itt még be is véditek, mikor tegnap egyértelműen látszott, hogy elment az esze "Mr I don't care about the championship" - nek.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.06. 13:49

Bandee írta:
2021.12.06. 13:10
9_46_20 írta:
2021.12.06. 11:49


tegnapról kedvencem: hú de közel volt a fal. mert amúgy egy utcai pályán mégis hol lenne a fal?
igen ezeket a réseken jót nevettem. Azért a 33-as az egyik legjobb versenyző, mert meglátja a réseket, és bemegy. ja, igen. Azért megnézném egy alfa romeoval milyen réseket töltögetne be...
Én egy Ferrarival is. Hamiltont is, bár ilyen szempontból a RB mindig jobb autó, láttuk tegnap a technikás részeken 5 tizedet adott a Mercedesnek ami ezen a szinten brutális
Azt a turbulencia miatt kapta. Amikor Verstappen még a verseny első szakaszában Bottas mögött haladt, ő is kapta tizedeket, majd a pálya végén szélárnyék miatt hozott 4 tizedet. Tény, hogy a RB az első szektorra volt kihegyezve, nagyon helyesen. Egyenseblei tempóban köze sincs senkinek a Mercedeshez futamok óta.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.06. 13:52

vollebak írta:
2021.12.06. 12:58
Most megint darázsfészekbe fogok nyúlni, de... :D...
Ha végig olvastad én most is védtem őket egy kicsit, sőt a hétvége folyamán már megtettem egyszer, Kimi kapcsán írtam Bandinak. Nem Norbi a Kimi fikázó, hanem elvileg WG, ezt félreértetted. Egyébként szerintem sem kedveli, de szokott róla jót is mondani és a vélekedéssel ellentétben nem egyszer védte már meg, pl. az Alonsos esetnél, amin Alonso pörgött fél futamon keresztül, hogy már pedig őt pályán kívül előzték meg. :D

Lehet, te nem hallgatod őket annyit, én általában úgy szervezem a dolgaim, hogy meg tudjam nézni a szabadedzéseket is, így könnyebb belefutni az önismétlésekbe, illetve ezekbe a vesszőparipa témákba, mintha csak időmérőn és futamon nézed őket. Ezeken kevesebb a lehetőség csak úgy storyzgatni, mint a szabadedzéseken.

A Skyt néha nézem, ha itthon nincs közvetítés, így arról nem mondanék véleményt, mármint mennyire elfogultak vagy sem. Engem ott az zavar, hogy annyi mindent meg akarnak mutatni, hogy közben semmit sem lehet nézni rendesen. Én bírom pl. Chandhokot, ahogy ott lelkesedik és magyaráz, de annyira nem tud lekötni, az és akkor most behajtott egy autó a boxba, mindez olyan tálalásban mintha nem tudom én mennyire érdekfeszítő és érdekes infó lenne. Kicsit túl van nekem ott fontoskodva és pörögve minden.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 13:53

vollebak írta:
2021.12.06. 12:58
Phoebe írta:
2021.12.06. 12:16
Ebből a műfajból az egyik kedvencem a Stroll mekkora versenyállat téma. Nála nem gáz, hogy az összes csapattársa bucira veri időmérőn, mert ő hű de jól mozog a pályán, zseniálisa méri fel a versenyhelyzeteket, mennyit jön előre versenyeken stb. Azt nem nézik, hogy ebből mennyi a gumispórolás és mennyi a tényleges előzés. Eleve nem tudna ennyit előre jönni, ha nem lenne rossz egy körön. A szuper versenyzőalkat, nem egyszer fordult már rá más versenyzőkre figyelmetlenségből, az pedig megszokott nála, hogy feltartja a többieket edzéseken (már a Racing Pointos idők óta). De ezek a tények ignorálva vannak.

Mindenesetre ezt meghallgathatom szinte minden futamhétvégén valamelyik szabadedzésen, a milyen jó fiú Giovinazzi, de nincs benne többel együtt. :D Ettől függetlenül még így is ég és föld a Palik-Gyula bohózathoz képest, amit kapunk.

Ami egyébként engem még zavar, hogy nagyon nem követik mi történik hátrébb. Nyilván nehéz egyszerre ennyi dolgot figyelni, közben összefüggően beszélni, főleg, ha még kivételesen akció is van a pályán. Ezt főleg Wébernél érzem, hogy ő sokszor totál elengedi mi van hátrébb, annyira ráfeszül arra, hogy mi van az első hárommal és bejön-e, amit gondol a stratégiáról vagy nem.

Még Kiss Norbi az, aki legjobban szokta figyelni mi van hátrébb, akár kerékcsere, akár előzés. Tegnap is volt olyan szituáció, ahol nem is kellett LT, a sima eredményjelzőn látszott, hogy történés van, kik vannak benne, én laikusként azonnal kiszúrtam (nem azért mert zseni vagyok, csak figyeltem), ők meg sem említették, vagy utólag matekozták, kivel történt a micsoda.

Ettől függetlenül én megvédeném a tegnapi nap miatt őket, sok volt az esemény és érezhetően bevonódtak, nem tudták csak kivülről szemlélni, talán azért is mert mindketten versenyzők. Őket is elvitte a hév. Stúdióban verseny után Michelisz Norbi már teljesen összefüggően, higgaddtan és korrekten értékelt szerintem, de futam közben érződött, hogy ő is első felindulásból beszél.
Most megint darázsfészekbe fogok nyúlni, de... :D

Szerintem hiperkritikusak vagytok Wéberékkel. Van pár rossz szokása (ezekről már beszéltünk, például az, hogy szakbarbárként nagyon el tud veszni a részletekben, meg, hogy nagyon szeret versenyzői szemszögből magyarázni dolgokat, miközben a formaautózáshoz, pláne az ilyen szintűhöz pont annyit ért, mint te vagy én). De az elmúlt futamokon direkt magyarul néztem a közvetítéseket, konkrétan figyelve azokra, amiket emlegetni szoktatok. Vártam a Raikkönen-szidást, a Pérez-ajnározást, a Stroll-versenynapi dicsérgetést, de ezekből semmit, pontosabban kiugrót nem hallottam. Michelisz például a nagy Raikkönen-fikázás vádjával pont szembemenően azt ecsetelte a vetteles összeakadáskor, hogy mennyire nem jellemző pedig Raikkönen egész karrierjére az ilyesmi, mert nála jobban kevesen figyelnek, satöbbi.

Megszoktam a Sky Sports közvetítéseit, és azokat, amiket felhoztok Wéberék ellen ( = kissé rá vannak gyógyulva egy-egy témára), még a legtöbbet sugárzott, legtöbbek által nézett Croft-csapat is simán csinálja, ráadásul súlyos brit elfogultsággal. Ami engem például kifejezetten szórakoztat Wéberben, az az, hogy nagyon frappáns, szórakoztató hasonlatai vannak. Jó írói vénája van. A „kicsit olyan volt ez, mint...” kezdetű hasonlatai rendszeresen telitalálatok. Ezt az oldalát addig, amíg csak szakkomentátor volt mondjuk Szujó mellett, ki sem néztem volna belőle.

Sokan Palikot sírják vissza, részemről meg azt mondom, mentsen meg mindenkit a nagy manitu tőle és a stílusától. Sosem felejtem el, amikor Ralf kurva keményet esett Indianapolisban a döntött kanyarban, Palikból meg már rutinból jött a túlvezérelt show man, és affektálva rikkantotta, hogy „hoppácska, huddemeleeeeg, hoppácska Ralf”. Aztán amikor Ralf nem mozdult az első 1-2 percben, akkor kapcsolt csak vissza normális emberi üzemmódba. Valószínűleg felrémlett előtte, hogy a magyar tévézés seggfejeként fog bevonulni a köztudatba, ha Ralfnak komoly baja lesz (ne adj isten...), neki meg az volt rá az első reakciója, ami.
Soha senki nem mondta a Micheliszre, hogy utálja Kimit vagy bárki mást. A legjobb beugró aki szokott lenni, egyébként Kimi a kedvence

4-5-10 futamból nem tudod megítélni, 5-10 év távlatából mondjuk azt,amit, számos példát fel tudok hozni. Konkrétan említeném a szingapúri balesetet amit a faszbukon is Kimi hibájának volt képes kihozni, aki szerinte jobbra forgatta a kormányt. Akkor kértem el a kollégám szarbuk oldalát és nevemmel írtam neki, hogy menjen el a jó büdös picsába, jó nem így, de de volt vele 2-3 ütésváltásom. Egy kibaszott idióta, persze nekem mindegy, hogy szeretitek vagy nem.

Mióta én ezt hallgatom, nézem, normális ember nem közvetített F1-et, olyan, mintha direkt alkalmatlanok lennének kiválasztva. Dávid ugyanez volt pepitában, csak rá az ember romantikával emlékszik, a kedves dörmögő lapaj-mackó karakterével. Ő volt az, aki 2005-2007 körül beült a stúdióba és elmondott bárkit IS a Kimin kívül, hogy ki nyerhet majd a futamon majd amikor rákérdezett a riporter, hogy van még azért egy arc aki szokott nyerni (talán 1-4 helyekről rajtolt éppen) akkor mondott egy kibaszott faszságot.
Szarom le, Wébernek milyen jó hasonlatai vannak ez nem retorikai vetélkedő. Azért kapja a kibaszott fizetését, ráadásul állami pénzből a másik 100 milliárdból eltartott többi semmit nem érő kretén mellett, hogy közvetítse amit mi magunk nem látunk, személyes érzelmei és szurkolása mellőzésével. Tegye hozzá amit pluszban tud, legyen semleges. Aztán otthon és a haverjai körében azt mond, amit akar
Egyébként mióta Kimi bejelentette, hogy visszavonult, visszavett, bár tegnap is azonnal elítélte pedig nem olyan egyértelmű az, hogy csak Kimi sara volt. De pár futam óta én is észleltem, hogy leállt róla. Tehát vizsgálataid eredménye nem reprezentatív most.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 13:55

Nigel Hill írta:
2021.12.06. 13:49
Bandee írta:
2021.12.06. 13:10


Én egy Ferrarival is. Hamiltont is, bár ilyen szempontból a RB mindig jobb autó, láttuk tegnap a technikás részeken 5 tizedet adott a Mercedesnek ami ezen a szinten brutális
Azt a turbulencia miatt kapta. Amikor Verstappen még a verseny első szakaszában Bottas mögött haladt, ő is kapta tizedeket, majd a pálya végén szélárnyék miatt hozott 4 tizedet. Tény, hogy a RB az első szektorra volt kihegyezve, nagyon helyesen. Egyenseblei tempóban köze sincs senkinek a Mercedeshez futamok óta.
Ja, csak sajnos a pályák kanyarognak. (:v Szerintem jobb autó mint a többi, a kritikus pillanatokban, féktávon, kanyarokban. Dinamika terén, mozgás közben, terhelésváltáskor, leszorítóerő tekintetében meg mit tudom én. Nem kell ezzel egyetérteni, bizonyítani se tudom, így gondolom
Amúgy ebben a zavaros levegőben igazad van
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2021.12.06. 13:57-kor.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.06. 13:55

Bandee írta:
2021.12.06. 13:36
Phoebe írta:
2021.12.06. 12:16

Ebből a műfajból az egyik kedvencem a Stroll mekkora versenyállat téma. Nála nem gáz, hogy az összes csapattársa bucira veri időmérőn, mert ő hű de jól mozog a pályán, zseniálisa méri fel a versenyhelyzeteket, mennyit jön előre versenyeken stb. Azt nem nézik, hogy ebből mennyi a gumispórolás és mennyi a tényleges előzés. Eleve nem tudna ennyit előre jönni, ha nem lenne rossz egy körön. A szuper versenyzőalkat, nem egyszer fordult már rá más versenyzőkre figyelmetlenségből, az pedig megszokott nála, hogy feltartja a többieket edzéseken (már a Racing Pointos idők óta). De ezek a tények ignorálva vannak.

Mindenesetre ezt meghallgathatom szinte minden futamhétvégén valamelyik szabadedzésen, a milyen jó fiú Giovinazzi, de nincs benne többel együtt. :D Ettől függetlenül még így is ég és föld a Palik-Gyula bohózathoz képest, amit kapunk.

Ami egyébként engem még zavar, hogy nagyon nem követik mi történik hátrébb. Nyilván nehéz egyszerre ennyi dolgot figyelni, közben összefüggően beszélni, főleg, ha még kivételesen akció is van a pályán. Ezt főleg Wébernél érzem, hogy ő sokszor totál elengedi mi van hátrébb, annyira ráfeszül arra, hogy mi van az első hárommal és bejön-e, amit gondol a stratégiáról vagy nem.

Még Kiss Norbi az, aki legjobban szokta figyelni mi van hátrébb, akár kerékcsere, akár előzés. Tegnap is volt olyan szituáció, ahol nem is kellett LT, a sima eredményjelzőn látszott, hogy történés van, kik vannak benne, én laikusként azonnal kiszúrtam (nem azért mert zseni vagyok, csak figyeltem), ők meg sem említették, vagy utólag matekozták, kivel történt a micsoda.

Ettől függetlenül én megvédeném a tegnapi nap miatt őket, sok volt az esemény és érezhetően bevonódtak, nem tudták csak kivülről szemlélni, talán azért is mert mindketten versenyzők. Őket is elvitte a hév. Stúdióban verseny után Michelisz Norbi már teljesen összefüggően, higgaddtan és korrekten értékelt szerintem, de futam közben érződött, hogy ő is első felindulásból beszél.
Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy a pilótákkal kapcsolatos személyes (un)szimpátiája kiérződik. Egy riporter ennél nagyobb hibát nem követhet el, ez teljes nonszensz. Túl ezen önkritikára képtelen. Általában hajlamos elnyomni a mellette ülőt és leszarni amit az mond, pláne ha olyan valakiről beszél akit nem kedvel/nem élmenő. Pedig többnyire értelmesebb dolgokat mondnak, mint ő. Igen, a hátsó traktust nem figyeli, pedig pl. a Kimi/Vettel eset látszott a bal oldali sávon, tuti volt, hogy összementek. Tegnapi napon ez egyébként elnézhető, magát az esetet természetesen megint speciális módon ítélte meg. Ha én látom, akkor neki pláne látni kéne ami történik. 1-1 szituáció elbírálását rendre szimpátia alapján interpretálja.
Olyan az egész, mintha saját hobbiját és érzelmeit élnénk át hétvégéről hétvégére. Elsősorban saját magát szórakoztatja, kizárólag azokkal a dolgokkal, emberekkel, eseményekkel foglalkozik ami/aki őt érdekli. Ő nem az a gyermeteg rajongó mint a Palik volt, aki élt és halt ezért a sportért éppen ezért az ostobasága, együgyűsége is elnézhető volt (az ő társai komplett idióták voltak általában). Wéber teljesen más kategória, mert ő is rajong a sportért, de borzasztó fölényeskedéssel és magas lóról teszi mindezt. Aki személyesen ismeri az is megerősítette, hogy éppen ilyen faszkalap egyébként is. Amúgy versenyzőként sem akkora szám, a többiek bucira verték a versenyein is, jellemzően akik mellette ülnek, no de azok az arcok is fényévekre vannak az F1-es szinttől.

Én egyébként kurvára nem bírom a Wébert, tehát így nézd, nyilván elfogult vagyok. Gondolom akiknek a kedvenceit sztárolja, azok szeretik. Azt is elismerem, hogy többet ért hozzá mint a korábbiak, nem hülye a dologhoz teljesen, de könyörgöm ez a munkája, semmi más.

Még hozzáteszem ha más valaki (aki versenyben van) hibázik a q3-on és nem a Max, akkor azt elmondta volna mindenféle "hülyének", aki nem bírja a nyomást és rögtön szembeállította volna Verstappennel bezzeg alapon, aki nyilván nagyon bírja
Pontosan ez a helyzet vele.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.06. 13:56

Bandee írta:
2021.12.06. 13:55
Nigel Hill írta:
2021.12.06. 13:49


Azt a turbulencia miatt kapta. Amikor Verstappen még a verseny első szakaszában Bottas mögött haladt, ő is kapta tizedeket, majd a pálya végén szélárnyék miatt hozott 4 tizedet. Tény, hogy a RB az első szektorra volt kihegyezve, nagyon helyesen. Egyenseblei tempóban köze sincs senkinek a Mercedeshez futamok óta.
Ja, csak sajnos a pályák kanyarognak. (:v Szerintem jobb autó mint a többi, a kritikus pillanatokban, féktávon, kanyarokban. Dinamika terén, mozgás alatt, leszorítóerő tekintetében mit tudom én. Nem kell ezzel egyetérteni, bizonyítani se tudom, így gondolom
áhh a mercedes versenyen minden pályán gyorsabb. Itt is végig az volt, meg az előző 2 futamon is.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 13:58

vollebak írta:
2021.12.06. 13:37
9_46_20 írta:
2021.12.06. 11:49
tegnapról kedvencem: hú de közel volt a fal. mert amúgy egy utcai pályán mégis hol lenne a fal?
igen ezeket a réseken jót nevettem. Azért a 33-as az egyik legjobb versenyző, mert meglátja a réseket, és bemegy. ja, igen. Azért megnézném egy alfa romeoval milyen réseket töltögetne be...
Most nem azért, srácok, de ez már tényleg merő rosszindulat, és szándékosan csavarjátok ki, amiket mondanak.

A hú, de közel volt a fal nyilván arra vonatkozott, hogy mennyire közel engedte valaki a kocsit a falhoz. A fal ott van, ahol, de lehet egy centire is, meg félméternyire is lenni tőle. Nyilván értettétek, csak most már beleköttök mindenbe.

Verstappen meg igen, egy Alfa Romeóval is megpróbálna beférni mindenhova. Nem biztos, hogy összejönne, de ő az a fajta (mellesleg Hamilton is), hogy ha ötször nem jön össze, és összetöri magát, hatodikra is ugyanúgy megpróbálja, akkor meg összejön.

És igen, azt a féktávot ott, tegnap, egy Hamilton ellen, hárman elfordulva az első kanyarban, tekintve, hogy mi a tét, akkora tökösség volt bevállalni, amekkorát évek óta nem láttam. Norris miatt nézem leginkább ezt az egészet, de én vagyok az első, aki aláírja, hogy ilyen helyzetben egy Norris biztos, hogy nem merte volna ezt megpróbálni, hanem visszavesz, és abban bízik, hátha később lesz kevésbé kockázatos esélye. Utoljára 2016 Abu-Dzabiban láttam ilyen tökösséget, amikor konkrétan bajnokságot érő manővert mutatott be valaki kritikus pillanatban (Rosbergnek meg kellett előznie Verstappent, és a hátsó egyenesben először az egyenes előtti sikánban centizett csiki-csukizva Maxival, aztán külső íven ment el mellette, és húzott be belülre a poros ívre a betonfal mellé, amikor visszatámadta Max – még hogy elmenekült Hamilton elől, meg gyáva volt :D ).
Az autóversenyző autóversenyez, no mmifene...
hagyjuk szerintem, teljesen máshogy látom ezt az egésu tegnapit mint Te, vagy sokan másik itt, de igazából kurvára nem oszt nem szoroz, a következő versenyt sem fogom máshogy nézni, és ti sem, nyilvánvalóan.

A fal mindig is idegesített, már amikor palik közvetíttte akkor is. persze hogy közel van, nem lehet messze, ha utcai pálya. De, én egyábként azt mondom inkább palik. Mert a népnek az kell, azt pont kurvára nem érdekli, hogy alonso keréldőlés szöge hány fokos. Aki meg harcore fan, az meg tudja és véleménye van, mint nekünk itt is, aztán késsel megyünk egymásnak, hogy melyik volt a nagyobb farok. De ha van egy kis önkritikánk, akkor pontosan látjuk, hogy 7 év múlva, amikor a 33-as 4-5 szörös vb lesz és jön john doe 21 évesen és elkapja a tökét, a 33-as lesz a faszparaszt, a másik pedig a minden résen beférő.

:mosoly:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 9_46_20 2021.12.06. 14:05-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.06. 14:00

KisVadász írta:
2021.12.06. 13:44
Értem. Tehát Lajostól hánysz, mert bort iszik és vizet prédikál, de a kis köcsögtől nem, mert Ő bezzeg mindig az igazat mondja. Csak egyszer vállalná be, hogy igen, túl sok volt amit csináltam srácok. Én nem emlékszem tőle ilyenre, pedig, ahogy tegnap "versenyzett" az több mint felháborító. Nem, ehelyett ha őt kritizálják, vagy büntetik, akkor "they steal the race from us", "this is not Formula 1 for me", "he didn't leave me any pace" van. Konkrétan idén ez a kis fasz kb egyetlen kanyarban sem hagyott helyet, amibe valakivel közösen hajtott be, persze egyet sem ismert be ezek közül, de fordítva neki is nagy a szája. Ezzel gondolom nincs bajod.
Mindegy, leszarom amúgy. A linkelt videó és a tegnapi események közt én nem látok összefüggést. Az eszem meg engedd meg, hogy elmenjen kicsit, mikor ez a kis takony így viselkedik a pályán, aztán itt még be is véditek, mikor tegnap egyértelműen látszott, hogy elment az esze "Mr I don't care about the championship" - nek.
Nem erről van szó. Tök fölösleges mindig bezzegezve Maxira visszamutogatni. Miért nem lehet Hamiltont Maxtól külön tárgyalni? Egyébként Verstappen még a köcsögségével együtt is hitelesebb figura. Lajos úgy prezentálja magát folyamatosan, hogy amikor valami nem tetszik neki, lényegében csak azt nem mondja, hogy hát bezzeg én ilyesmit sosem tennék.

A lényeg, hogy szerintem sokkal kevesebbeknek lenne baja Hamiltonnal az egész teátrális színjáték nélkül, amely Lajos karakterét folyamatosan övezi 10+ éve a pályán és azon kívül is. Most őszintén, ne mondd már, hogy neked nincs olyan, hogy fogod a fejed a dolgai miatt, legyen az öltözködés, vagy valami hülye nyilatkozata. Minden hamiltonos haverom, aki van ennyire őszinte, folyamatosan mondja, hogy ebből a szempontból nehéz azért a szurkolójának lenni. Azt ne haragudj, de tényleg nem hiszem el, hogy nem érzed, nem látod, hogy valami ellentmondás, véleményes dolog, körülmény mindig van Hamilton személye körül. Extrovertál, megosztó személyiség, imádja a bulvárközeget, ez ezzel jár. Most tényleg magyarázni kell, hogy nem utálatból folyamatos téma Hamilton és a személyisége, hanem mert ő az egyetlen a sportban, aki vegán étrendre kényszeríti a kutyáját, függönybe öltözik, nagyobb szósölmédiaribanc, mint Kelemen Anna, spanyolul ír a braziloknak, telemetriát twittel ki, mert hisztizik, hogy legyőzték, és Justin Biebert hurcolja körbe és ölelgeti abban a monacói parc fermében, ahová még a kocsiját alápakoló szerelők sem mehetnek be? És akkor a versenyzéssel kapcsolatos dolgokról nem is beszélünk most, pusztán a Hamilton-jelenségről, hogy miért olyan, amilyen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 14:01

vollebak írta:
2021.12.06. 13:37
9_46_20 írta:
2021.12.06. 11:49
tegnapról kedvencem: hú de közel volt a fal. mert amúgy egy utcai pályán mégis hol lenne a fal?
igen ezeket a réseken jót nevettem. Azért a 33-as az egyik legjobb versenyző, mert meglátja a réseket, és bemegy. ja, igen. Azért megnézném egy alfa romeoval milyen réseket töltögetne be...
Most nem azért, srácok, de ez már tényleg merő rosszindulat, és szándékosan csavarjátok ki, amiket mondanak.

A hú, de közel volt a fal nyilván arra vonatkozott, hogy mennyire közel engedte valaki a kocsit a falhoz. A fal ott van, ahol, de lehet egy centire is, meg félméternyire is lenni tőle. Nyilván értettétek, csak most már beleköttök mindenbe.

Verstappen meg igen, egy Alfa Romeóval is megpróbálna beférni mindenhova. Nem biztos, hogy összejönne, de ő az a fajta (mellesleg Hamilton is), hogy ha ötször nem jön össze, és összetöri magát, hatodikra is ugyanúgy megpróbálja, akkor meg összejön.

És igen, azt a féktávot ott, tegnap, egy Hamilton ellen, hárman elfordulva az első kanyarban, tekintve, hogy mi a tét, akkora tökösség volt bevállalni, amekkorát évek óta nem láttam. Norris miatt nézem leginkább ezt az egészet, de én vagyok az első, aki aláírja, hogy ilyen helyzetben egy Norris biztos, hogy nem merte volna ezt megpróbálni, hanem visszavesz, és abban bízik, hátha később lesz kevésbé kockázatos esélye. Utoljára 2016 Abu-Dzabiban láttam ilyen tökösséget, amikor konkrétan bajnokságot érő manővert mutatott be valaki kritikus pillanatban (Rosbergnek meg kellett előznie Verstappent, és a hátsó egyenesben először az egyenes előtti sikánban centizett csiki-csukizva Maxival, aztán külső íven ment el mellette, és húzott be belülre a poros ívre a betonfal mellé, amikor visszatámadta Max – még hogy elmenekült Hamilton elől, meg gyáva volt :D ).
Szerintem meg bármelyik másik is bement volna oda.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.06. 14:04

KisVadász írta:
2021.12.06. 13:44
vollebak írta:
2021.12.06. 08:09


Balázs, a kurva életbe, ne őrülj már meg te is idén. Ahogy megy előre a szezon, úgy véded éppen te Hamiltont lehetetlen helyzetekben, ráadásul ilyen hibás érvekkel.

Lajostól 2008 Spában azért, mert ugyanazon az egyenesen, a buszmegálló és a La Source között (célegyenes, ráadásul rövid) támadt vissza, ahol elengedte Raikkönent.


Itt egyáltalán nem ez történt volna, Verstappen szabályosan járt volna el, hogy elengedi a féktáv előtt, jön a kanyar, és a következő egyenesben visszatámad DRS-sel. A szabály úgy szól, hogy legalább egy kanyarnak lennie kell a visszaengedés és a visszatámadás között.

Akárhogy próbálod köpködni, teljesen szabályos volt Verstappen trükközése. Sőt, egyenesen okos. Érdekes módon Hamiltonnál nem volt „számítóan undorító” szerinted 2013 Kanada, igaz? Mert ahogy nézem, elfelejtetted.


Alonso résen volt, de Hamilton szándékosan beleemel, hogy Alonso épp a DRS-vonalnál előtte legyen, ő meg a hajtű után vissza tudjon rá támadni DRS-sel. Zseniális taktikázás volt akkor is már Lajostól, akkor le is írtam ezt a fórumon, és emlékeim szerint minden hamiltonos (köztük te is) bőszen egyetértett ;)

Egyébként meg akkor sokadjára is: én attól hányok, ahogy Hamilton viselkedik. Schumachertől, Sennától is a falra másztam, ahogy mozogtak a pályán, de tőlük soha nem láttad ezt a műsort, hogy elkerekedett szemekkel adják elő az ártatlant, hogy nahát, milyen veszélyes, milyen ez, milyen az a másik versenyzése. Amikor Prost előbb kanyarodott be 1989 Suzukában a sikánba Senna előtt, akkor a futam után Senna beleállt az FIA-ba, beleállt a sportbírókba, még a McLarent is kritizálta, de egyet nem csinált: egy szóval nem emlegette, hogy Prost ilyen meg olyan dirty lett volna. Felfogta ő is, hogy legfeljebb is annyi történt, hogy visszakínálták valamivel, ami számára természetes versenyzés volt (erről Jo Ramirez is írt, hogy Senna mondta neki). Schumacher ugyanígy járt el: nem rikoltozott 1995-ben, amikor Hill nekiment Monzában meg Silverstone-ban is. Ennyi ebben a két, egyébként nagyon etikátlanul versenyző csávóban is volt, hogy nem nyenyeregtek képmutatóan dirty drivingot meg veszélyességet emlegetve más versenyzők olyan (rendszerint egyébként is enyhébb) dolgai miatt, amiket ők is rendszeresen meghúztak. Hamilton kibassza 51 G-vel Verstappent Silverstone-ban, semmit nem kap érte, megnyeri a versenyt, és zászlót lengetve ünnepel, miközben Verstappen kórházban van. De azért Verstappen a veszélyes meg a faszom tudja. Mi kommentár kell még ehhez?

Képzelem, milyen műsor lenne, ha Verstappen csinálna meg egy Silverstone jellegű akciót. Elő lenne adva a hattyú halála, meg biztos azért akarták megölni, mert fekete szegény.
Értem. Tehát Lajostól hánysz, mert bort iszik és vizet prédikál, de a kis köcsögtől nem, mert Ő bezzeg mindig az igazat mondja. Csak egyszer vállalná be, hogy igen, túl sok volt amit csináltam srácok. Én nem emlékszem tőle ilyenre, pedig, ahogy tegnap "versenyzett" az több mint felháborító. Nem, ehelyett ha őt kritizálják, vagy büntetik, akkor "they steal the race from us", "this is not Formula 1 for me", "he didn't leave me any pace" van. Konkrétan idén ez a kis fasz kb egyetlen kanyarban sem hagyott helyet, amibe valakivel közösen hajtott be, persze egyet sem ismert be ezek közül, de fordítva neki is nagy a szája. Ezzel gondolom nincs bajod.
Mindegy, leszarom amúgy. A linkelt videó és a tegnapi események közt én nem látok összefüggést. Az eszem meg engedd meg, hogy elmenjen kicsit, mikor ez a kis takony így viselkedik a pályán, aztán itt még be is véditek, mikor tegnap egyértelműen látszott, hogy elment az esze "Mr I don't care about the championship" - nek.
2016 óta tudjuk hogy Mr "I'm losing the championship, so why do I care" a legvégsőkig elmegy aljasságban. A kisgyerel semmivel nem versenyzett aljasabban mint a szerelmed. De valamiért csak őt büntette a mafFIA... Van akinek még ezek után is ját a hétszél. Kell a 8x BLM függönysztár világbajnoknak, nem nyert még eleget. :pf01 :hanyas:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nigel Hill 2021.12.06. 14:07-kor.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 14:05

Phoebe írta:
2021.12.06. 13:52
vollebak írta:
2021.12.06. 12:58
Most megint darázsfészekbe fogok nyúlni, de... :D...
Ha végig olvastad én most is védtem őket egy kicsit, sőt a hétvége folyamán már megtettem egyszer, Kimi kapcsán írtam Bandinak. Nem Norbi a Kimi fikázó, hanem elvileg WG, ezt félreértetted. Egyébként szerintem sem kedveli, de szokott róla jót is mondani és a vélekedéssel ellentétben nem egyszer védte már meg, pl. az Alonsos esetnél, amin Alonso pörgött fél futamon keresztül, hogy már pedig őt pályán kívül előzték meg. :D

Lehet, te nem hallgatod őket annyit, én általában úgy szervezem a dolgaim, hogy meg tudjam nézni a szabadedzéseket is, így könnyebb belefutni az önismétlésekbe, illetve ezekbe a vesszőparipa témákba, mintha csak időmérőn és futamon nézed őket. Ezeken kevesebb a lehetőség csak úgy storyzgatni, mint a szabadedzéseken.

A Skyt néha nézem, ha itthon nincs közvetítés, így arról nem mondanék véleményt, mármint mennyire elfogultak vagy sem. Engem ott az zavar, hogy annyi mindent meg akarnak mutatni, hogy közben semmit sem lehet nézni rendesen. Én bírom pl. Chandhokot, ahogy ott lelkesedik és magyaráz, de annyira nem tud lekötni, az és akkor most behajtott egy autó a boxba, mindez olyan tálalásban mintha nem tudom én mennyire érdekfeszítő és érdekes infó lenne. Kicsit túl van nekem ott fontoskodva és pörögve minden.
Wéber nem elvileg Kimi fikázó, hanem konkrétan az. Ettől még olykor dícsérheti, 100- ból egyszer.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.06. 14:05

9_46_20 írta:
2021.12.06. 13:58
Az autóversenyző autóversenyez, no mmifene...
hagyjuk szerintem, teljesen máshogy látom ezt az egésu tegnapit mint Te, vagy sokan másik itt, de igazából kurvára nem oszt nem szoroz, a következő versenyt sem fogom máshogy nézni, és ti sem, nyilvánvalóan.

A fal mindig is idegesített, már amikor palik közvetíttte akkor is. persze hogy közel van, nem lehet messze, ha utcai pálya. De, én egyábként azt mondom inkább palik. Mert a népnek az kell, azt pont kurvára nem érdekli, hogy alonso keréldőlés szöge hány fokos. Aki meg harcore fan, az meg tudja és véleménye van, mint nekünk itt is, aztán késsel megyünk egymásnak, hogy melyik volt a nagyobb farok. De ha van egy kis önkritikánk, akkor pontosan látjuk, hogy 7 év múlva, amikor a 33-as 4-5 szörös vb lesz és jón john doe 21 évese és elkapja a tökét, a 33-as lesz a faszparaszt, a másik pedig a minden résen beférő.

:mosoly:
Simán lehet, hogy így lesz. Most jelenleg csak annyit tudok, hogy nagyon hiperkritikusak vagytok. Vagy legalábbis én azt érzem ki az írásaitokból, hogy egyszerűen nem szeretitek az F1-et, és akármi lenne, nem tetszene nektek. Az idei évnél izgalmasabb talán csak 2012 volt, vannak egymásnak feszülő egomán állatok, van folyamatosan libikóka az erőviszonyokban, állandó beszédtéma lesz még évekig, ami most megy, és úgy fordulnak az utolsó futamra, hogy pontegál van. Nem tudom, mi kell még, hogy ne az érződjön sokszor itt, hogy mindig szar az F1, bezzegrégen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt