FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hogy folytatódik a Hamilton - Verstappen csata

Hamilton átveszi a vezetést az összetettben
2
22%
Hamilton csökkenti a hátrányát
3
33%
Döntetlen állás alakul ki a pontszámban
0
0 szavazat
Verstappen növeli az előnyét
2
22%
Verstappen javára eldől a világbajnokság
2
22%
 
Szavazatok száma: 9

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.05. 23:24

Bandee írta:
2021.12.05. 23:03
Button írta:
2021.12.05. 22:56


Bandee ne viccelj mar.
Ha ezt ma behúzza, akkor az egy orbitális mák.
Ham kiment ez első Sc-nél, Ő nem ment ki..
Elé került a második rajtnál érdemtelenül.

Összegezzük:
a q3-at elb*ssza
majd az sc-nél ismét Ham elött szerencsemalaccal (*)
majd harmadszorra is elb*ssza
még Ocon is elötte
majd befékez Ham elött

én már dupla blackflaggel raknám ki ha lenne olyan
várom, hogy Lance jöjjön már :D
Tudod en elsosorban az emberi dolgaikert kedvelem vagy nem kedvelem oket, Max jellemfejlodese eleg latvanyos. Mindenki tudja mennyire nem szerettem az elejen, de most nagyon normalis es szimpatiat kelt bennem a melyrepulese is.

Persze volt makja, de Hamilton meg szerintem fasz volt az ujrainditasoknal, ha jobbra huzodik Verstappen nem tud melle menni az alavagshoz meg nem lett volna hely. Ezt tudod Te is mert gokartoztal mar:) a masodik ujrainditasnal bal oldalon hagyott neki helyet habar ott Oconra is figyelni kellett.
A palyan nem volt ma normalis,de ott is javult. Valld be izgalmasabb igy mintha nem lenne ilyen es elmehetne Hamilton mellette. Viszont Hamiltont se kell felteni, egyik 19 a masik egy hijan 20 ha arrol van szo. Hamilton is nagy kiszorito mester
Bennem semmi szimpátiát nem kelt, de én más tészta vagyok valószínű picit jobban a színfalak mögé néztem Gasly révén.
Ahogy egy olyan csákót kitettek oldalszárnyra aki az egyik legjobb visszajelzést adja a mérnököknek a mai napig.. és tudom, ezt csak a mérnökök mondják, hát mit számít az :)
Ahogy kizárólagosan rá szabják az egész csapatot és a másikat pont lesz*rják, ha csak bármi meglátása is lenne. Így k*rva nehéz :)
Hamiltont én mindig bírtam, talán ezért most picit jobban szurkolok neki.
Mégha Gasly hivatalból mást is nyilatkozik :D
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.05. 23:45

Button írta:
2021.12.05. 23:24
Bandee írta:
2021.12.05. 23:03


Tudod en elsosorban az emberi dolgaikert kedvelem vagy nem kedvelem oket, Max jellemfejlodese eleg latvanyos. Mindenki tudja mennyire nem szerettem az elejen, de most nagyon normalis es szimpatiat kelt bennem a melyrepulese is.

Persze volt makja, de Hamilton meg szerintem fasz volt az ujrainditasoknal, ha jobbra huzodik Verstappen nem tud melle menni az alavagshoz meg nem lett volna hely. Ezt tudod Te is mert gokartoztal mar:) a masodik ujrainditasnal bal oldalon hagyott neki helyet habar ott Oconra is figyelni kellett.
A palyan nem volt ma normalis,de ott is javult. Valld be izgalmasabb igy mintha nem lenne ilyen es elmehetne Hamilton mellette. Viszont Hamiltont se kell felteni, egyik 19 a masik egy hijan 20 ha arrol van szo. Hamilton is nagy kiszorito mester
Bennem semmi szimpátiát nem kelt, de én más tészta vagyok valószínű picit jobban a színfalak mögé néztem Gasly révén.
Ahogy egy olyan csákót kitettek oldalszárnyra aki az egyik legjobb visszajelzést adja a mérnököknek a mai napig.. és tudom, ezt csak a mérnökök mondják, hát mit számít az :)
Ahogy kizárólagosan rá szabják az egész csapatot és a másikat pont lesz*rják, ha csak bármi meglátása is lenne. Így k*rva nehéz :)
Hamiltont én mindig bírtam, talán ezért most picit jobban szurkolok neki.
Mégha Gasly hivatalból mást is nyilatkozik :D
Biztosan utanajartal en kb. Semmit. Soha nem jartam utana egyik pilotanak sem, csak Kimi hireit olvastam. A jovoben ennyit se fogok. Nem szurkolok a jovoben senkinek a szo szoros ertelemben. Nekem is az utolso futam a kovetkezo, egy korszak lezarul szamomra Kimi viszavonulasaval.

Valoszinuleg igazad van, biztosan a Maxra epitenek es en is azt csinalnam. Ettol meg Gasly is egy nagyon jo versenyzo raadasul szimpatikus is.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.05. 23:54

Bandee írta:
2021.12.05. 23:45
Button írta:
2021.12.05. 23:24


Bennem semmi szimpátiát nem kelt, de én más tészta vagyok valószínű picit jobban a színfalak mögé néztem Gasly révén.
Ahogy egy olyan csákót kitettek oldalszárnyra aki az egyik legjobb visszajelzést adja a mérnököknek a mai napig.. és tudom, ezt csak a mérnökök mondják, hát mit számít az :)
Ahogy kizárólagosan rá szabják az egész csapatot és a másikat pont lesz*rják, ha csak bármi meglátása is lenne. Így k*rva nehéz :)
Hamiltont én mindig bírtam, talán ezért most picit jobban szurkolok neki.
Mégha Gasly hivatalból mást is nyilatkozik :D
Biztosan utanajartal en kb. Semmit. Soha nem jartam utana egyik pilotanak sem, csak Kimi hireit olvastam. A jovoben ennyit se fogok. Nem szurkolok a jovoben senkinek a szo szoros ertelemben. Nekem is az utolso futam a kovetkezo, egy korszak lezarul szamomra Kimi viszavonulasaval.

Valoszinuleg igazad van, biztosan a Maxra epitenek es en is azt csinalnam. Ettol meg Gasly is egy nagyon jo versenyzo raadasul szimpatikus is.
Ne mondj ilyet Bandee..
Button után nekem is összedőlt a világ.
És igen.. általában kell pár év az embernek mire talál egy igazi utódot.. Aztán vagy bejön vagy nem :)
De ha nem találsz senkit, akkor sz*rt nem ér az egész, akkor nincs miért nézni..

Hát amíg van egyáltalán.
Mert ha villamos lesz akkor onnantól pont lesz*rom énis.. ez tény..
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 00:16

Button írta:
2021.12.05. 23:54
Bandee írta:
2021.12.05. 23:45

Biztosan utanajartal en kb. Semmit. Soha nem jartam utana egyik pilotanak sem, csak Kimi hireit olvastam. A jovoben ennyit se fogok. Nem szurkolok a jovoben senkinek a szo szoros ertelemben. Nekem is az utolso futam a kovetkezo, egy korszak lezarul szamomra Kimi viszavonulasaval.

Valoszinuleg igazad van, biztosan a Maxra epitenek es en is azt csinalnam. Ettol meg Gasly is egy nagyon jo versenyzo raadasul szimpatikus is.
Ne mondj ilyet Bandee..
Button után nekem is összedőlt a világ.
És igen.. általában kell pár év az embernek mire talál egy igazi utódot.. Aztán vagy bejön vagy nem :)
De ha nem találsz senkit, akkor sz*rt nem ér az egész, akkor nincs miért nézni..

Hát amíg van egyáltalán.
Mert ha villamos lesz akkor onnantól pont lesz*rom énis.. ez tény..
Jaja, kiderül. A világ nem dől össze, arról szó sincsen. :)
Egyszerűbb lenne, ha mint sokan szokták/tudják, kinézném magamnak az új sztárt aki majd tuti sokat nyer, de én elsősorban az embernek szurkolok a személyes szimpátia miatt, másodsorban érdekes a pályán mutatott teljesítménye, persze nyilván az se mellékes. Nem szeretem azt se, ha valaki megszállott. De ilyen fura és különc figura nem tudom lesz-e, plusz szerintem ő volt ebben a sportban az utolsó régi vágású figura. A maiak már tenyésztettek, aki mondjuk kortársa, az ALonso, ő pedig megszállott. Majd kiderül. :mosoly:

Szarabb úgy nézni, ha nincs embered, az biztos. Kiminek akkor is szurkolnék ha mindig utolsó lenne

Villanyt nem nézek én se

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.06. 00:23

Ezt találtam, ha így van akkor érthető:

Mivel mindkét finn versenyző a levezető körén volt, így nem járt büntetés az esetért, és amennyire tudni lehet, egyik kocsi sem sérült meg komolyabban – Bottas végül a második, Raikkönen pedig a tizenkettedik helyen végzett a kvalifikáción.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 01:08

Bandee írta:
2021.12.05. 23:07
Meg azt a kovetkeztetest vontam le, hogy az “oregeknek” aok volt ez a palya es a meleg is talan.

Alonso is balfaszabb volt mint sokeves atlaga es Kimi is. Nem ertettem mit akart ott Vettel mellett, bar egy idore beszorult a Vettel kerekei koze es a fal meg ott volt jobbra. Legalabbis igy lattam de ujra meg kene nezni
Szeitbem a vettel raikkonen ütközés az vettel sara volt. Bár bement raikkonen mellé, de vettel lecsúszott a pályáról raikkonentol függetlenül is lecsúszott volna, raikkonen meg átvágta volna azt a kanyart. Szóval mind a ketten átvágták a kanyart és nem fértek el kb, vagy raikkonen nem számított arra hogy vettel nem tudja bevenni, de szeitbem ott semmilyen előzési szándék nem volt, raikkonen majdnem nyilegyenesen ment.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.06. 01:35

Button írta:
2021.12.05. 22:10


KB nem értem mire válaszolok
Én "függönyláb" Haminak adnám a címet
Én ennyi g*cis*get régen láttam, őszinte leszek..
Ha valakiknek ez a menő, akkor zsír, nyertek..
Áh, nagyon gáz. Amit ez a fasszopó kis "engem amúgy nem is érdekel a VB cím" hülyegyerek ma a pályán leművelt az kritikán aluli. I was trying to do it on track...Háh, mit te nyomorult? Egy igazi, normálisan végrehajtott előzést nem mutatott ma be. Úgy basztam volna ki blackflag-gel mint macskát szarni. És b@zmeg itt a végén kihozzák megint Lajost dirty drivernek. Hát eszem faszom megáll. Amit meg ez az állítólagos doktor vagy mijafaszom kiereszt itt magából nap mint nap, hát ájdontnó... :roll: Mint valami igazi nyomorék, akinek a privát élete tele van frusztrációval (kevés szex, vagy mittomén) és próbálja ezen a platformon kiengedni a felhalmozódott stresszt. Ha az a célja, hogy az undorító stílusával másokat bosszantson, akkor nem tagadom, sokszor eléri ezt a célt. Emiatt nem is nagyon járok már ide, pedig tök jó volt addig, amíg csak a poltopikba járt fröcsögni. Mr. pont.pont.pont. :lol:

Remélem a sors helyreteszi ezt a kis faszt a végén a pályán tanúsított hozzáállásért.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.06. 01:52

vollebak írta:
2021.12.05. 21:49


Redbull koma, Max a pálya jobb szélén van, körülbelül 200 méteren keresztül, váltogat vissz és vár:
Próbálod itt Te is magyarázni a magyarázhatatlant. Visszafelé váltogatott és várt. Hát ez nagyon tetszik. Mire várt? Csak nem arra, hogy Lajos még a drs vonal előtt elmenjen mellette, hogy aztán ő rögtön rá tudjon tapadni? Nem mellesleg, hasonló visszaengedés (közel sem ennyire számítóan undorító) miatt vettek el Lajostól győzelmet 2008 Belgiumban. "Do it strategically" :lol:
Ha Lajos csinálta volna ezt, már legalább 2 A4-esben levezetted volna, hogy ez is mennyire szemét húzás volt tőle.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.12.06. 05:58

Verstappen kapott további 10 mp büntetést, miután a telemetria szerint az adott pillanatban fékezett, nem is kicsit. 2,4 G.

Menjen a 3,14csába.
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.06. 06:52

Button írta:
2021.12.05. 23:07
Phoebe írta:
2021.12.05. 23:03

Balázs, azt mennyire tartod szabályosnak, hogy Bottassal feltartatták, csak azért, hogy beleférjen a Mercinek a kettős kerékcsere? Utána az SC mögött, visszafogták a teljes mezőnyt, a megengedettnél jóval jobban lemaradva, gondolom abból a megfontolásból, hogy az álldogálásban majd visszahülnek Max gumijai a rajtrácson. Egyik sem ért még csak vizsgálatot sem.

Max szerintem is kemény, vagy keményebb volt a kelleténél, de Hamiltont sem kell félteni, csak ő sunyibban, vagy okosabban csinálja. Szinte minden találkozójuk véleményes, nem egyértelmű. Ez nem csak az egyik félen múlik.
Nagyon jó a kérdésed, de ez a red flaggel irrelevanssá vált, vélhetően ezért nem vizsgálták ;)

Ha lett volna Ver mögött is egy erre képes 2nd pilota, akkor vélhetően ugyanezt tették volna.. Ugye ez nem kérdés..
mint ahogy az egyes kanyar eseményei is, ott mégis alkudozni kellett. miért?
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.06. 06:58

bertone írta:
2021.12.06. 05:58
Verstappen kapott további 10 mp büntetést, miután a telemetria szerint az adott pillanatban fékezett, nem is kicsit. 2,4 G.

Menjen a 3,14csába.
egyrészt jogos, másrészt egészen addig Hami a jobb oldalán volt, és épp a fékezés pillanatában vágott át balra. szerintem nem azért fékezett hogy ütközzenek, hanem hogy Hami végre megelőzze.
mindegy, jó ez így, talán megtanulja hogy többé nem csinálhat akármit büntetlenül.

mindenesetre továbbra sem értem a fekete/fehér zászló mellőzését ilyen véleményes (pl. pályaátvágás-leszorítás) esetben.
Kép

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 07:04

Button írta:
2021.12.05. 23:07
Phoebe írta:
2021.12.05. 23:03

Balázs, azt mennyire tartod szabályosnak, hogy Bottassal feltartatták, csak azért, hogy beleférjen a Mercinek a kettős kerékcsere? Utána az SC mögött, visszafogták a teljes mezőnyt, a megengedettnél jóval jobban lemaradva, gondolom abból a megfontolásból, hogy az álldogálásban majd visszahülnek Max gumijai a rajtrácson. Egyik sem ért még csak vizsgálatot sem.

Max szerintem is kemény, vagy keményebb volt a kelleténél, de Hamiltont sem kell félteni, csak ő sunyibban, vagy okosabban csinálja. Szinte minden találkozójuk véleményes, nem egyértelmű. Ez nem csak az egyik félen múlik.
Nagyon jó a kérdésed, de ez a red flaggel irrelevanssá vált, vélhetően ezért nem vizsgálták ;)

Ha lett volna Ver mögött is egy erre képes 2nd pilota, akkor vélhetően ugyanezt tették volna.. Ugye ez nem kérdés..
Nem az volt a kérdés, hogy ki csinálná meg vagy ki nem...a kérdés az, hogy ki csinálta meg élő egyenesben mindenki szeme előtt büntetlenül. Teljesen igaza van Fibinek
Pont ugyanolyan kérdés függöny sárgazászlója...ha egyszer ott van akkor lassitani kellene, mert ott a jelzés...ha tévesen is van ott neki kötelessége lenne, mert nem tudhatja, hogy valós a jelzés vagy nem.
Vagy a botos vs. kimi... normál esetben sima 3 rajthely...de gondolom a finn a finn ellen nem sirdogált igy nem kellett vizsgálni legalább hivatalból. Az indoklás minkettő felvezető körén volt kibaszott kamunak tünik. Az egyik figyelmetlenül a falnak szoritotta a másikat ennyi történt és ez szabálytalan.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 07:12

bertone írta:
2021.12.06. 05:58
Verstappen kapott további 10 mp büntetést, miután a telemetria szerint az adott pillanatban fékezett, nem is kicsit. 2,4 G.

Menjen a 3,14csába.
Egyébként ha egy igy lelassult autót látsz magad előtt a versenyen...simán elrongyolsz mellette és nem mögéhúzódva kezdesz azon gondolkodni, hogy mit is akar...
Akár műszaki hiba vagy bármi más is lehetett volna tappen autójával...szóval kicsit sántit ez a függöny féle nem tudtam mit akar duma is...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 07:16

KisVadász írta:
2021.12.06. 01:52
vollebak írta:
2021.12.05. 21:49


Redbull koma, Max a pálya jobb szélén van, körülbelül 200 méteren keresztül, váltogat vissz és vár:
Próbálod itt Te is magyarázni a magyarázhatatlant. Visszafelé váltogatott és várt. Hát ez nagyon tetszik. Mire várt? Csak nem arra, hogy Lajos még a drs vonal előtt elmenjen mellette, hogy aztán ő rögtön rá tudjon tapadni? Nem mellesleg, hasonló visszaengedés (közel sem ennyire számítóan undorító) miatt vettek el Lajostól győzelmet 2008 Belgiumban. "Do it strategically" :lol:
Ha Lajos csinálta volna ezt, már legalább 2 A4-esben levezetted volna, hogy ez is mennyire szemét húzás volt tőle.
Tőled is csak azt kérdezem...tiltja e jelenleg ezt szabály? NEM...
Tehát jelenleg ott csinálja ahol akarja...akármekkora geciség is...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.06. 07:31

Phoebe írta:
2021.12.05. 20:29
Nem tudom Norbi mit akar. Visszaadta? Visszaadta. Akkor? Nem tök mindegy, hogy DRS vagy nem DRS vonal?
Ez azért bonyolultabb, ilyen miatt már Hamiltontól is vettek el futamgyőzelmet.
Nem tudom, változott-e azóta a szabály, de mintha a következő kanyarig nem lehetne próbálni a visszaelőzéssel.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.06. 07:38

keF1r írta:
2021.12.06. 07:12
bertone írta:
2021.12.06. 05:58
Verstappen kapott további 10 mp büntetést, miután a telemetria szerint az adott pillanatban fékezett, nem is kicsit. 2,4 G.

Menjen a 3,14csába.
Egyébként ha egy igy lelassult autót látsz magad előtt a versenyen...simán elrongyolsz mellette és nem mögéhúzódva kezdesz azon gondolkodni, hogy mit is akar...
Akár műszaki hiba vagy bármi más is lehetett volna tappen autójával...szóval kicsit sántit ez a függöny féle nem tudtam mit akar duma is...
Azért az az el nem hanyagolhato körülményt vegyük figyelembe, hogy túl voltak 2 piros zászlón, 3 vsc-n, egy sima SC-n, egy fia alkudozason és 2. Vagy 3 kontakton kettejük között. Amit Hamilton csinált szeitbem racionális volt, kb senki sem tudta mi van, a harmadik meg mögöttük volt 10 vagy 20 mp-vel, vagyis idő volt "átgondolni"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.06. 07:45

Willy írta:
2021.12.06. 07:31
Phoebe írta:
2021.12.05. 20:29
Nem tudom Norbi mit akar. Visszaadta? Visszaadta. Akkor? Nem tök mindegy, hogy DRS vagy nem DRS vonal?
Ez azért bonyolultabb, ilyen miatt már Hamiltontól is vettek el futamgyőzelmet.
Nem tudom, változott-e azóta a szabály, de mintha a következő kanyarig nem lehetne próbálni a visszaelőzéssel.
Nekem ez az eset nem rémlik, de akkor biztos volt ilyen, ha írod.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 07:46

9_46_20 írta:
2021.12.06. 07:38
keF1r írta:
2021.12.06. 07:12


Egyébként ha egy igy lelassult autót látsz magad előtt a versenyen...simán elrongyolsz mellette és nem mögéhúzódva kezdesz azon gondolkodni, hogy mit is akar...
Akár műszaki hiba vagy bármi más is lehetett volna tappen autójával...szóval kicsit sántit ez a függöny féle nem tudtam mit akar duma is...
Azért az az el nem hanyagolhato körülményt vegyük figyelembe, hogy túl voltak 2 piros zászlón, 3 vsc-n, egy sima SC-n, egy fia alkudozason és 2. Vagy 3 kontakton kettejük között. Amit Hamilton csinált szeitbem racionális volt, kb senki sem tudta mi van, a harmadik meg mögöttük volt 10 vagy 20 mp-vel, vagyis idő volt "átgondolni"
Semmiféle infoja nem volt a csapattól a versenyirányitástól...egy versenyző ilyenkor lendületből elmegy és majd utána lesz ami lesz...ha csak nem taktikázik ő is mint aki mellett elmehetne.
Amúgy ilyenkor a másik mögött gondolkozol jó közel? miközben ott a pálya teljes szélessége...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.12.06. 07:48

keF1r írta:
2021.12.06. 07:46
9_46_20 írta:
2021.12.06. 07:38


Azért az az el nem hanyagolhato körülményt vegyük figyelembe, hogy túl voltak 2 piros zászlón, 3 vsc-n, egy sima SC-n, egy fia alkudozason és 2. Vagy 3 kontakton kettejük között. Amit Hamilton csinált szeitbem racionális volt, kb senki sem tudta mi van, a harmadik meg mögöttük volt 10 vagy 20 mp-vel, vagyis idő volt "átgondolni"
Semmiféle infoja nem volt a csapattól a versenyirányitástól...egy versenyző ilyenkor lendületből elmegy és majd utána lesz ami lesz...ha csak nem taktikázik ő is mint aki mellett elmehetne.
Amúgy ilyenkor a másik mögött gondolkozol jó közel? miközben ott a pálya teljes szélessége...
persze, ezt frankón ki lehet elemezni a fotelből, miközben arra és ott van 0,3 sec 300 mellett :mosoly:
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.06. 07:49

Phoebe írta:
2021.12.06. 07:45
Nekem ez az eset nem rémlik, de akkor biztos volt ilyen, ha írod.
Spa 2008. Ott ráadásul jobban visszaengedte Kimit Lewis. Mégis megbüntették. És Massa lett a győztes, mert Kimi közben odabaszta a Ferrarit (:v
De mivel 13 éve volt, nem tudom, hogy az eset után hozott szabály érvényes-e még; vagyis hogy a visszaengedést követő második kanyarig nem lehet ismét előzni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.06. 07:50

Phoebe írta:
2021.12.05. 21:15
Ezt már sosem tudjuk meg, de kiváncsi lennék rá, mi lett volna, ha nem rontja el tegnap Verstappen a körét és poleból indul. Szerintem Hamilton akkor is bedarálta volna, ha máshogy nem stratégiával.
Nem számított volna.
Ugyanígy futnak be.

Nincs nagy előnye a Mercedesnek, de éppen annyi – és éppen olyan irányba vitték el a fejlesztéseket(?), hogy az egyenesekben mindenkit meg tudnak vele előzni. A kanyargós részeken pedig valahogy tartják a lépést.
Nem várok mást az utolsó futamra sem, bár ez motorsport lehet végülis bármi, de az esélyek nagymértékben csökkentek.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.06. 07:50

9_46_20 írta:
2021.12.06. 07:38
keF1r írta:
2021.12.06. 07:12


Egyébként ha egy igy lelassult autót látsz magad előtt a versenyen...simán elrongyolsz mellette és nem mögéhúzódva kezdesz azon gondolkodni, hogy mit is akar...
Akár műszaki hiba vagy bármi más is lehetett volna tappen autójával...szóval kicsit sántit ez a függöny féle nem tudtam mit akar duma is...
Azért az az el nem hanyagolhato körülményt vegyük figyelembe, hogy túl voltak 2 piros zászlón, 3 vsc-n, egy sima SC-n, egy fia alkudozason és 2. Vagy 3 kontakton kettejük között. Amit Hamilton csinált szeitbem racionális volt, kb senki sem tudta mi van, a harmadik meg mögöttük volt 10 vagy 20 mp-vel, vagyis idő volt "átgondolni"
Nekem is ilyesmi volt az első gondolatom. A másik verzió, hogy mérlegelte, hogy neki itt szívás elmenni, mert úgy is visszaelőzi azonnal Max.

Olvasom, hogy azóta lett még 10mp büntetés. Számomra valahogy továbbra sem 100%-ig egyértelmű, hogy egyik fél sara lett volna csak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.06. 07:54

Phoebe írta:
2021.12.06. 07:50
Olvasom, hogy azóta lett még 10mp büntetés. Számomra valahogy továbbra sem 100%-ig egyértelmű, hogy egyik fél sara lett volna csak.
Mindkettő hülye volt, egyébként nem csak ennél az esetnél.
Kritikán aluli versenyzés volt némely esetben, de nagyon úgy tűnik csak az egyik fél a büntetendő.
A hamilton-féle 3db szabadedzéses esetet pedig szépen figyelmen kivül hagyták, a mazepines például igen szépre sikeredett. :D
Abban biztos lehetsz, hogy ha másról van szó akkor nem ússzák meg olcsó pénzbüntivel.

Az utólagos 10 seces büntiknek is sok értelme van.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.12.06. 07:56

Button írta:
2021.12.06. 07:48
keF1r írta:
2021.12.06. 07:46


Semmiféle infoja nem volt a csapattól a versenyirányitástól...egy versenyző ilyenkor lendületből elmegy és majd utána lesz ami lesz...ha csak nem taktikázik ő is mint aki mellett elmehetne.
Amúgy ilyenkor a másik mögött gondolkozol jó közel? miközben ott a pálya teljes szélessége...
persze, ezt frankón ki lehet elemezni a fotelből, miközben arra és ott van 0,3 sec 300 mellett :mosoly:
Igen...mitől is félt vajjon? (:v olyan tempóelőnye volt a pályán, hogy csak idő kérdése volt az előzés...
nincs ott mit elemezni, csak ő akart elemezni...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: FORMULA 1 STC SAUDI ARABIAN GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.12.06. 08:00

Phoebe írta:
2021.12.05. 20:31
Ezeket vizsgálják már? :D
Nem is fogják, pedig mintha Vettel kapott volna ilyen miatt áthajtásost még Red Bullos korszaka alatt. Bár ő első helyen szakadt le az SC-ről.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Lezárt