FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Ki, és milyen módon nyeri meg a világbajnoki címet

Sima győzelemmel Hamilton
7
58%
Sima győzelemmel Verstappen
3
25%
Ütköznek és mindketten kiesnek, így Verstappen
1
8%
Ütköznek, de Hamilton "túléli", így Hamilton
0
0 szavazat
Ütköznek, de Verstappen "túléli", így Verstappen
0
0 szavazat
Szándékos ütközésért Verstappent kizárják, így Hamilton
0
0 szavazat
Szándékos ütközésért Hamiltont kizárják, így Verstappen
0
0 szavazat
Más lesz a győztes, de Hamilton több pontot szerez, így Hamilton
1
8%
Más lesz a győztes, de Verstappen több pontot szerez, így Verstappen
0
0 szavazat
Azonos pontot szereznek, így több győzelemmel Verstappen
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.15. 19:38

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 16:40
KisVadász írta:
2021.12.15. 15:01
Nincs mit ezen ennyit beszélni. Vagy az összes lekörözöttet el kellett volna engedni, vagy egyet sem, ennyi. Sanszos, hogy még akkor is meglett volna neki, de legalább nem ilyen könnyedén. Na meg nem nézne ki ilyen szarul a helyzet. ;)
Következetlen szar az egész, ezzel egyetértek.
Azzal viszont nem, hogy ebben az egy esetben fordítva sűlt el a dolog és durván visszanyalt a fagyi, sajnos épp akkor amikor LH vezetett a 8. címéért.

De volt még egy pár gyönyörűség vagy mázli ebben az évben.
Pl. :
- Imola: Hamilton lényegében kiesett, a végén mégis 18 pontot kapott. :D
- Silverstone: legnagyobb riválisának kiütése után hagyták megnyerni neki a futamot. Gondolom UK miatt.
- Volt még egy hatalmas mák, brazília ahol a kizárták péntekről, de mivel azon a héten volt sprintfutam, gyakorlatilag a felzárkózást megoszthatta szombat és vasárnap között. (:u
Az első kettő elképesztő mázli és FIA-következetlenség.
Aztán ott volt Hungaroring, ahol a csapattárs "elfelejtett" fékezni. Szóval voltak itt szép dolgok bőven.
Ezt nem értem, hogy jön az enyémhez. Én nem állítottam ennek az ellenkezőjét. :pf01

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.15. 19:46

KisVadász írta:
2021.12.15. 19:38
rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 16:40


Következetlen szar az egész, ezzel egyetértek.
Azzal viszont nem, hogy ebben az egy esetben fordítva sűlt el a dolog és durván visszanyalt a fagyi, sajnos épp akkor amikor LH vezetett a 8. címéért.

De volt még egy pár gyönyörűség vagy mázli ebben az évben.
Pl. :
- Imola: Hamilton lényegében kiesett, a végén mégis 18 pontot kapott. :D
- Silverstone: legnagyobb riválisának kiütése után hagyták megnyerni neki a futamot. Gondolom UK miatt.
- Volt még egy hatalmas mák, brazília ahol a kizárták péntekről, de mivel azon a héten volt sprintfutam, gyakorlatilag a felzárkózást megoszthatta szombat és vasárnap között. (:u
Az első kettő elképesztő mázli és FIA-következetlenség.
Aztán ott volt Hungaroring, ahol a csapattárs "elfelejtett" fékezni. Szóval voltak itt szép dolgok bőven.
Ezt nem értem, hogy jön az enyémhez. Én nem állítottam ennek az ellenkezőjét. :pf01
gondolom úgy, hogy sok ember úgy gondolja, hogy az egyetlen ok amiért nem Hami nyerte a vb-t, az a balszerencséje az utolsó futamon.
pedig eldőlhetett volna ez futamokkal előbb... örüljetek, hogy eddig nyitott maradt.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 19:51

KisVadász írta:
2021.12.15. 19:38
Ezt nem értem, hogy jön az enyémhez. Én nem állítottam ennek az ellenkezőjét. :pf01
Úgy, hogy 22 futamból állt a szezon, a statisztika dönt hosszútávon.
Nem lehet mindig nyerni, nem lehet mindig mázlid akkor, amikor a szerencse is kell a győzelemhez. Az ellenfélnek is lehet szerencséje, avagy őt is tolhatja egyszer-egyszer a FIA.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.15. 20:00

bazze, Dani, ha nem a poltopikban hergeled az embereket, egész értelmes dolgokat tudsz írni :D teljesen egyetértek szinte minden hsz-eddel amit ide toltál a futam óta. írhatnál ide többször :D
Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.15. 20:34

trutya írta:
2021.12.15. 20:00
bazze, Dani, ha nem a poltopikban hergeled az embereket, egész értelmes dolgokat tudsz írni :D teljesen egyetértek szinte minden hsz-eddel amit ide toltál a futam óta. írhatnál ide többször :D
Kivéve az SC-s állítását.
Nem az a baj hogy Verstappen lett vb, hanem hogy az utolsó versenyen nem egy véleményes döntés lett, hanem jogilag is támadható, tényekkel alátámasztható hibás döntés.
Ha fellebbez a merci, akkor nincs az a bíróság, aki ne marasztalná el a FIA-t. Hogy ez VB címbe kerül-e vagy kártérítés a merci felé azt nem tudom.
Véleményes a silverstone, az utolsó versenyen való első körös bevetődés. Szvsz silverstone sima versenybaleset, Abhu Dabi első körös Verstappen bevetődés teljesen rendben volt, ott Hamiltonnak vissza kellett volna adni az első helyet.
De ez nem véleményes döntés volt, ez a saját szabályzatukkal ellentétes döntés.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 21:08

trutya írta:
2021.12.15. 20:00
bazze, Dani, ha nem a poltopikban hergeled az embereket, egész értelmes dolgokat tudsz írni :D teljesen egyetértek szinte minden hsz-eddel amit ide toltál a futam óta. írhatnál ide többször :D
Ok, de ott engem is hergelnek. :mrgreen: (:v

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.15. 21:21

trutya írta:
2021.12.15. 19:46
KisVadász írta:
2021.12.15. 19:38


Ezt nem értem, hogy jön az enyémhez. Én nem állítottam ennek az ellenkezőjét. :pf01
gondolom úgy, hogy sok ember úgy gondolja, hogy az egyetlen ok amiért nem Hami nyerte a vb-t, az a balszerencséje az utolsó futamon.
pedig eldőlhetett volna ez futamokkal előbb... örüljetek, hogy eddig nyitott maradt.
Szeitbem nagyon nem erről van szó. Többen is úgy gondolják szeitnem itt is, én is, le is írtam, hogy ez az év a 33-asé. Mellesleg neki is szerencséje volt, mert ugye valami oknál fogva a befagyasztott fejlesztések és a távozó Honda ellenére ez egy ütőképes autó lett, de ettől most tekintsünk el

Szóval ez az év a hollande, de ami történt az utolsó körökben az bizony íróasztal. És lehet jönni, hogy dehát volt íróasztal minden második futamon, ez igaz, de ne játszik már azt, hogy úgy gondoljuk egy harmadik futam 42. köre ugyan az mint az év utolsó köre, marcsak azért sem mert előbbi esetben van korrigálására lehetőséged, ha ott nem egyenlő a feltétel szajhuzogatva azt mondjuk oké. De ennél is fontosabb, hogy itt az egyik arcnak minden lehetőséget elvették, hogy picit is alakítsa a sorsát. És ha már a sors (fia?) úgy hozta hogy nem volt döntés 21 futamon, akkor ez így nem fair.

Azért megnézném itt hányan örvendeznenek azon, ha ki kéne állni párbajra, csak valaki előtte kivenné a töltényeket, mert itt ez történt.

Az már megint egy érdekes kérdés, hogy, nehezen hiszem el, hogy, az fia nem hallja a kritikákat, szóval erre még rátenni egy fasza nagy lapáttal eléggé arcpirító.

De tudom a Jolly Joker kártyát: silverstone...

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.15. 21:26

Mellesleg a 33-as győzelme sokkal nagyobb szenzáció mint a 8. Szeritnem. Így minden marad a régiben, MSC, a két hétszeres, a hétszeres akit megvert a távozó Hondas holland, stb, stb.

Amúgy nem vagyok benne biztos, hogy ez nem roppantja e meg hamiltont. Superbowl xlix érzésem van, ha Russell és az rb erős lesz jövőre, szeitbem Hamilton távozni fog 1-2 éven belul

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.15. 21:35

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 19:51
KisVadász írta:
2021.12.15. 19:38
Ezt nem értem, hogy jön az enyémhez. Én nem állítottam ennek az ellenkezőjét. :pf01
Úgy, hogy 22 futamból állt a szezon, a statisztika dönt hosszútávon.
Nem lehet mindig nyerni, nem lehet mindig mázlid akkor, amikor a szerencse is kell a győzelemhez. Az ellenfélnek is lehet szerencséje, avagy őt is tolhatja egyszer-egyszer a FIA.
Mindkettejuknek ugyanaz a 22 futama volt, vagyis 21 es 57 kor. Ennyi erovel

A balesetek megitelese szubjektiv dolog, marmint a ki a hibas kerdes rendezese. Ezert a szerencsetlensegek inkabb dontoek szerintem. En a Verstappen bakui defektjere emlekszem,ilyesmi mintha Hamiltonnak nem lett volna. Szerintem az a futam lehetett volna a donto.

De barmilyen korabbi dolog az erkolcsi ertekelesen kivul nem ad okot, hogy total szabalytalanul jarjanak el. En komolyan ha igy van ahogy itt irjatok, hogy mindegyik lekorozottnek el kellett volna menjen, nem ertem akkor most mi van es. Merci miert hagyta ezt. Na mindegy

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.15. 21:36

9_46_20 írta:
2021.12.15. 21:21
trutya írta:
2021.12.15. 19:46

gondolom úgy, hogy sok ember úgy gondolja, hogy az egyetlen ok amiért nem Hami nyerte a vb-t, az a balszerencséje az utolsó futamon.
pedig eldőlhetett volna ez futamokkal előbb... örüljetek, hogy eddig nyitott maradt.
Szeitbem nagyon nem erről van szó. Többen is úgy gondolják szeitnem itt is, én is, le is írtam, hogy ez az év a 33-asé. Mellesleg neki is szerencséje volt, mert ugye valami oknál fogva a befagyasztott fejlesztések és a távozó Honda ellenére ez egy ütőképes autó lett, de ettől most tekintsünk el

Szóval ez az év a hollande, de ami történt az utolsó körökben az bizony íróasztal. És lehet jönni, hogy dehát volt íróasztal minden második futamon, ez igaz, de ne játszik már azt, hogy úgy gondoljuk egy harmadik futam 42. köre ugyan az mint az év utolsó köre, marcsak azért sem mert előbbi esetben van korrigálására lehetőséged, ha ott nem egyenlő a feltétel szajhuzogatva azt mondjuk oké. De ennél is fontosabb, hogy itt az egyik arcnak minden lehetőséget elvették, hogy picit is alakítsa a sorsát. És ha már a sors (fia?) úgy hozta hogy nem volt döntés 21 futamon, akkor ez így nem fair.

Azért megnézném itt hányan örvendeznenek azon, ha ki kéne állni párbajra, csak valaki előtte kivenné a töltényeket, mert itt ez történt.

Az már megint egy érdekes kérdés, hogy, nehezen hiszem el, hogy, az fia nem hallja a kritikákat, szóval erre még rátenni egy fasza nagy lapáttal eléggé arcpirító.

De tudom a Jolly Joker kártyát: silverstone...
Mivel tudnak meg erre ratenni?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 21:36

9_46_20 írta:
2021.12.15. 21:21
És lehet jönni, hogy dehát volt íróasztal minden második futamon, ez igaz, de ne játszik már azt, hogy úgy gondoljuk egy harmadik futam 42. köre ugyan az mint az év utolsó köre, marcsak azért sem mert előbbi esetben van korrigálására lehetőséged, ha ott nem egyenlő a feltétel szajhuzogatva azt mondjuk oké. De ennél is fontosabb, hogy itt az egyik arcnak minden lehetőséget elvették, hogy picit is alakítsa a sorsát. És ha már a sors (fia?) úgy hozta hogy nem volt döntés 21 futamon, akkor ez így nem fair.
De ugyanaz, és pontosan a statisztika miatt ugyanaz. A mostani győzelem is 25 pontot ér, és a második futam is annyit ér.

Engem nem érdekel, hogy a 8. futam volt-e vagy az utolsó.
Ha inkorrekt a FIA, akkor inkorrekt.
Rengeteg esetben a holland kárára volt következetlen és szemét, és igen Silverstone sajnos eléggé kirívó eset volt, sokkal durvábban mint most hétvégén.

Következetesnek kell lenni, és akkor nincs ez a hiszti...
Sajnos nem következetes emberek kezében van a versenyirányítás, ez a baj.

Ha itt az utolsó futamon pepitában kaptatok volna egy "szilversztont", akkor vérgőzős fejjel itt pampogna az össze hamilton-drukker vasárnap óta.
Így is ez megy, de így sokkal mérsékeltebb módón.
Ott tévedtek de nagyon, hogy "utolsó futam, pontegyenlőség, fair vagy nem fair..."... de pontosan ezért a sok szemétségért volt pontegyenlőség.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 21:40

Bandee írta:
2021.12.15. 21:35
Mindkettejuknek ugyanaz a 22 futama volt, vagyis 21 es 57 kor. Ennyi erovel

A balesetek megitelese szubjektiv dolog, marmint a ki a hibas kerdes rendezese. Ezert a szerencsetlensegek inkabb dontoek szerintem. En a Verstappen bakui defektjere emlekszem,ilyesmi mintha Hamiltonnak nem lett volna. Szerintem az a futam lehetett volna a donto.

De barmilyen korabbi dolog az erkolcsi ertekelesen kivul nem ad okot, hogy total szabalytalanul jarjanak el. En komolyan ha igy van ahogy itt irjatok, hogy mindegyik lekorozottnek el kellett volna menjen, nem ertem akkor most mi van es. Merci miert hagyta ezt. Na mindegy
De a versenyirányításnak relatívan kéne megítélnie. És azonnal, nem utólagos 5 seces büntikkel.
Szerintem Silverstone sima BLACK FLAG, ha más nem akkor nem lett volna szabad nyerni hagyni. Basszanak rá 10 sec stop and go-t vagy ilyesmi.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.15. 21:41

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 21:36
Ha itt az utolsó futamon pepitában kaptatok volna egy "szilversztont", akkor vérgőzős fejjel itt pampogna az össze hamilton-drukker vasárnap óta.
Amúgy mond már meg hogy azok kik? Lancelot meg se szólalt amióta ez lement. Én vagyok még Ham drukker meg Kisvadász. Más nincs és nem igazán pampogtunk sokat.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 21:43

Schumixx írta:
2021.12.15. 21:41
Amúgy mond már meg hogy azok kik? Lancelot meg se szólalt amióta ez lement. Én vagyok még Ham drukker meg Kisvadász. Más nincs és nem igazán pampogtunk sokat.
Egész visszafogottak vagytok, épp ezt pofázom. (:u

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.15. 21:44

:o
rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 21:36
9_46_20 írta:
2021.12.15. 21:21
És lehet jönni, hogy dehát volt íróasztal minden második futamon, ez igaz, de ne játszik már azt, hogy úgy gondoljuk egy harmadik futam 42. köre ugyan az mint az év utolsó köre, marcsak azért sem mert előbbi esetben van korrigálására lehetőséged, ha ott nem egyenlő a feltétel szajhuzogatva azt mondjuk oké. De ennél is fontosabb, hogy itt az egyik arcnak minden lehetőséget elvették, hogy picit is alakítsa a sorsát. És ha már a sors (fia?) úgy hozta hogy nem volt döntés 21 futamon, akkor ez így nem fair.
De ugyanaz, és pontosan a statisztika miatt ugyanaz. A mostani győzelem is 25 pontot ér, és a második futam is annyit ér.

Engem nem érdekel, hogy a 8. futam volt-e vagy az utolsó.
Ha inkorrekt a FIA, akkor inkorrekt.
Rengeteg esetben a holland kárára volt következetlen és szemét, és igen Silverstone sajnos eléggé kirívó eset volt, sokkal durvábban mint most hétvégén.

Következetesnek kell lenni, és akkor nincs ez a hiszti...
Sajnos nem következetes emberek kezében van a versenyirányítás, ez a baj.

Ha itt az utolsó futamon pepitában kaptatok volna egy "szilversztont", akkor vérgőzős fejjel itt pampogna az össze hamilton-drukker vasárnap óta.
Így is ez megy, de így sokkal mérsékeltebb módón.
Ott tévedtek de nagyon, hogy "utolsó futam, pontegyenlőség, fair vagy nem fair..."... de pontosan ezért a sok szemétségért volt pontegyenlőség.
Szerintem nem akarod erteni, hogy az irott betu es jog elleneben 1 milliard szeme lattara cselekedtek, a baleseteken meg a vilag vegezeteig lehetne vitatkozni.

Az irott norma az irott norma, raadasul ez a szabaly kurva egyszeru. Elment minden lekorozott? Nem. Ennyi. Innentol ez szabalytalan es nem vita alapja. Pont olyan mintha a VB donton felkuldenenek plusz csatart a palyara, nyer az adott csapat, megovjak , de jol van az ugy alapon megy az elet tovabb. Mert mondjuk a gyoztes csapat meg soha nem nyert.

Erdekes, hogy vannak akik szerint ez helyes. Kurvara mindegy hogyan iteltek silverstoneban mert az egy 100 fele modon magyarazhato eset ez meg fekete/feher

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.15. 21:49

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 21:40
Bandee írta:
2021.12.15. 21:35
Mindkettejuknek ugyanaz a 22 futama volt, vagyis 21 es 57 kor. Ennyi erovel

A balesetek megitelese szubjektiv dolog, marmint a ki a hibas kerdes rendezese. Ezert a szerencsetlensegek inkabb dontoek szerintem. En a Verstappen bakui defektjere emlekszem,ilyesmi mintha Hamiltonnak nem lett volna. Szerintem az a futam lehetett volna a donto.

De barmilyen korabbi dolog az erkolcsi ertekelesen kivul nem ad okot, hogy total szabalytalanul jarjanak el. En komolyan ha igy van ahogy itt irjatok, hogy mindegyik lekorozottnek el kellett volna menjen, nem ertem akkor most mi van es. Merci miert hagyta ezt. Na mindegy
De a versenyirányításnak relatívan kéne megítélnie. És azonnal, nem utólagos 5 seces büntikkel.
Szerintem Silverstone sima BLACK FLAG, ha más nem akkor nem lett volna szabad nyerni hagyni. Basszanak rá 10 sec stop and go-t vagy ilyesmi.
Ertelek Dani de a Silverstoni eset sokkal velemnyesebb, hogy mikeppen itelsz a szimpatiat leszamitva. Ez meg kurva egyszeru.
En ket esetre emlkeszem, amikor nyiltan elcsaltak egy egyszeru szabalyt. Az egyik Hamilton mikor atment a fuvin es nem ment be a boxba, a masik ez. Minketto arcpirito pofatlansag es elfogadhatatlan a szamomra.

Mondom ezt ugy, hogy nekem tenyleg komolyan mindegy melyik nyert. Es szerintem is megerdemelte a Verstappen de ez akkor os elfogadhatatlan

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.15. 21:49

Bandee írta:
2021.12.15. 21:44
:o
rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 21:36


De ugyanaz, és pontosan a statisztika miatt ugyanaz. A mostani győzelem is 25 pontot ér, és a második futam is annyit ér.

Engem nem érdekel, hogy a 8. futam volt-e vagy az utolsó.
Ha inkorrekt a FIA, akkor inkorrekt.
Rengeteg esetben a holland kárára volt következetlen és szemét, és igen Silverstone sajnos eléggé kirívó eset volt, sokkal durvábban mint most hétvégén.

Következetesnek kell lenni, és akkor nincs ez a hiszti...
Sajnos nem következetes emberek kezében van a versenyirányítás, ez a baj.

Ha itt az utolsó futamon pepitában kaptatok volna egy "szilversztont", akkor vérgőzős fejjel itt pampogna az össze hamilton-drukker vasárnap óta.
Így is ez megy, de így sokkal mérsékeltebb módón.
Ott tévedtek de nagyon, hogy "utolsó futam, pontegyenlőség, fair vagy nem fair..."... de pontosan ezért a sok szemétségért volt pontegyenlőség.
Szerintem nem akarod erteni, hogy az irott betu es jog elleneben 1 milliard szeme lattara cselekedtek, a baleseteken meg a vilag vegezeteig lehetne vitatkozni.

Az irott norma az irott norma, raadasul ez a szabaly kurva egyszeru. Elment minden lekorozott? Nem. Ennyi. Innentol ez szabalytalan es nem vita alapja. Pont olyan mintha a VB donton felkuldenenek plusz csatart a palyara, nyer az adott csapat, megovjak , de jol van az ugy alapon megy az elet tovabb. Mert mondjuk a gyoztes csapat meg soha nem nyert.

Erdekes, hogy vannak akik szerint ez helyes. Kurvara mindegy hogyan iteltek silverstoneban mert az egy 100 fele modon magyarazhato eset ez meg fekete/feher
Csak a kiemeltre: az ugyanúgy teljesen egyértelmű volt. Minden exversenyző, akit megkérdeztek, Hamilton hibájának tartotta. Kivétel nélkül. Tényleg rejtély, hogy még csak egy öt másodpercest sem ért a dolog, máskor meg egy szaros szabadedzésen történt csip-csup dolog miatt repül valami szankció.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.15. 21:53

vollebak írta:
2021.12.15. 21:49
Bandee írta:
2021.12.15. 21:44
:o

Szerintem nem akarod erteni, hogy az irott betu es jog elleneben 1 milliard szeme lattara cselekedtek, a baleseteken meg a vilag vegezeteig lehetne vitatkozni.

Az irott norma az irott norma, raadasul ez a szabaly kurva egyszeru. Elment minden lekorozott? Nem. Ennyi. Innentol ez szabalytalan es nem vita alapja. Pont olyan mintha a VB donton felkuldenenek plusz csatart a palyara, nyer az adott csapat, megovjak , de jol van az ugy alapon megy az elet tovabb. Mert mondjuk a gyoztes csapat meg soha nem nyert.

Erdekes, hogy vannak akik szerint ez helyes. Kurvara mindegy hogyan iteltek silverstoneban mert az egy 100 fele modon magyarazhato eset ez meg fekete/feher
Csak a kiemeltre: az ugyanúgy teljesen egyértelmű volt. Minden exversenyző, akit megkérdeztek, Hamilton hibájának tartotta. Kivétel nélkül. Tényleg rejtély, hogy még csak egy öt másodpercest sem ért a dolog, máskor meg egy szaros szabadedzésen történt csip-csup dolog miatt repül valami szankció.
Nem ugyanolyan akarki mondta mert 200- al mentek es a masik se torekedett, hogy elkerulje a balesetet. Ha meg igy, akkor kesztyus kezzel bantak Vertappennel Braziliaban es Szaudiban is. Te is erzed gondolom, hogy egyertelmubb, ha odamegyek a Westend kozepen es fejbeverlek egy kalapaccal, mintha kiirom, hogy vigyazz, elitesi terulet, te bejossz es en raejtem a fejedre a kalapacsot az allvanyrol, amire nem raktam korlatot. Vagy ilyesmi.

Egy tok egyertelmu, semmilyen mas dologgal nem kimagyarazhato szabalysertes tortent amit talaltak szazmillioknak. Szerintem ez durva, attol tartok az az sc-s szabaly is gumizva van

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 21:57

Bandee írta:
2021.12.15. 21:44
Szerintem nem akarod erteni, hogy az irott betu es jog elleneben 1 milliard szeme lattara cselekedtek, a baleseteken meg a vilag vegezeteig lehetne vitatkozni.

Az irott norma az irott norma, raadasul ez a szabaly kurva egyszeru. Elment minden lekorozott? Nem. Ennyi. Innentol ez szabalytalan es nem vita alapja. Pont olyan mintha a VB donton felkuldenenek plusz csatart a palyara, nyer az adott csapat, megovjak , de jol van az ugy alapon megy az elet tovabb. Mert mondjuk a gyoztes csapat meg soha nem nyert.

Erdekes, hogy vannak akik szerint ez helyes. Kurvara mindegy hogyan iteltek silverstoneban mert az egy 100 fele modon magyarazhato eset ez meg fekete/feher
Ez SEM helyes, meg az sem.
Tök mindegy ez a szabályok miatt szar, az meg a szubjektivitás miatt.
Bár nem tudom mi abban a szubjektív, hogy egy élen haladót kiütsz - ezért megbüntetnek - és megnyered a futamot. :D

Szerintem az is vérlázító, ha egy ilyen koccot "szubjektíven" 5-10 secre büntetnek.

Ha utóbbit nem szankcionálják megfelelően akkor joggal fél a Mercedes az utolsó futamon, hogy majd MAX kiüti Függönylábat az élről, hiszen akkor majd ő lesz a világbajnok. :D

Túl sok a lyuk a szabályokban és a mázlifaktor ha az egész évadot tekintjük.
Ez ilyen.
A szabályok telibeszarása a versenyigazgatótól csak hab a tortán, sokkal szomorúbb, hogy egy rakás eseményt "szubjektíven" lehet megítélni a versenybíráskodás által.

Nekem sem tetszik, de nekem nem is ez a kedvenc sportom. Ott ilyen nincs, nem véletlenül.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.12.15. 21:58

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 21:43
Egész visszafogottak vagytok, épp ezt pofázom. (:u
Brazilia és Jedda után se voltunk túl hangosak, pedig lett volna miért. Én inkább nem is írtam azok a futamok után.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 22:00

Itt a show felülírta a szabályokat.
Miért?
Mert egy amerikai fos lett. Na.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.15. 22:06

Lassan ilyen interjúk kellenének az F1-esektől is:



:D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.12.15. 22:10

rdaneelolivaw írta:
2021.12.15. 22:00
Itt a show felülírta a szabályokat.
Miért?
Mert egy amerikai fos lett. Na.
Na, meg is van az egyetertes. Kiszallok:)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.15. 22:17

vollebak írta:
2021.12.15. 21:49
Bandee írta:
2021.12.15. 21:44
:o

Szerintem nem akarod erteni, hogy az irott betu es jog elleneben 1 milliard szeme lattara cselekedtek, a baleseteken meg a vilag vegezeteig lehetne vitatkozni.

Az irott norma az irott norma, raadasul ez a szabaly kurva egyszeru. Elment minden lekorozott? Nem. Ennyi. Innentol ez szabalytalan es nem vita alapja. Pont olyan mintha a VB donton felkuldenenek plusz csatart a palyara, nyer az adott csapat, megovjak , de jol van az ugy alapon megy az elet tovabb. Mert mondjuk a gyoztes csapat meg soha nem nyert.

Erdekes, hogy vannak akik szerint ez helyes. Kurvara mindegy hogyan iteltek silverstoneban mert az egy 100 fele modon magyarazhato eset ez meg fekete/feher
Csak a kiemeltre: az ugyanúgy teljesen egyértelmű volt. Minden exversenyző, akit megkérdeztek, Hamilton hibájának tartotta. Kivétel nélkül. Tényleg rejtély, hogy még csak egy öt másodpercest sem ért a dolog, máskor meg egy szaros szabadedzésen történt csip-csup dolog miatt repül valami szankció.
kapott érte 5 vagy 10 másodpercet, csak annyit ért, mint szarnak a pofon.
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.15. 22:42

Azért nem minden amerikai fos...
Szeitnem semmi gond nincs a nascar, indycar, és lehetne sorolni sorozatokat. Nyilván nem kéne egy monster truck show szintre sullyedni, de ez show, de azt is lehet ésszerű keretek között csinálni. A cirkuszban sem hagyják nyitva a ketrecet hátha kimegy az oroszlán szetmarcangolni két három nézőt, pedig mekkora visszhangja lenne...

Lezárt