FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Ki, és milyen módon nyeri meg a világbajnoki címet

Sima győzelemmel Hamilton
7
58%
Sima győzelemmel Verstappen
3
25%
Ütköznek és mindketten kiesnek, így Verstappen
1
8%
Ütköznek, de Hamilton "túléli", így Hamilton
0
0 szavazat
Ütköznek, de Verstappen "túléli", így Verstappen
0
0 szavazat
Szándékos ütközésért Verstappent kizárják, így Hamilton
0
0 szavazat
Szándékos ütközésért Hamiltont kizárják, így Verstappen
0
0 szavazat
Más lesz a győztes, de Hamilton több pontot szerez, így Hamilton
1
8%
Más lesz a győztes, de Verstappen több pontot szerez, így Verstappen
0
0 szavazat
Azonos pontot szereznek, így több győzelemmel Verstappen
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.13. 12:52

Nigel Hill írta:
2021.12.13. 12:07
Nem nem jó értetted akkor sem meg most sem. Csak arra utaltam, hogy az életben aratott nagyfokú szerencse egyszer elfogy, és remélem ezt Lajos is megtapasztalja egyszer. Azért mert Senna és Schumacher esetében ezt tragédia formájában történt, nem jelenti azt hogy tragédiát kívánnék lajosnak. Sosem mondtam ilyet. Senna és Schumacher esetében is csak annyi történt hogy akkor egy pillanatban balszerencséjük volt. Egyszer mindenki szerencséje elfogy.
Most játszhatod a hülyét, de nézd már meg, hogy fogalmaztál:
Nigel Hill írta:
2021.07.18. 19:51
Majd törleszt a sors neki is mint Schumachernek...
Nigel Hill írta:
2021.07.18. 20:09
Sennát is írhattam volna. Nekik volt stílusuk lesz ami lesz alapon intézni a dolgokat forró helyzetekben, figyelmen kívül hagyva a másik testi épségét.
Hogy szokott törleszteni a sors, mire mondjuk? Ha megbűnhődsz azért, amit csinálsz, és visszakapod pont azt, amit másoknak okozol. A mostani magyarázkodásod alapján egy sor más versenyzőt kiemelhettél volna az F1-ből (Vettelt vagy Alonsót, például) meg más sportokból is, akiknek sok dolog mesébe illően alakult egy ideig, utána meg nagyon más irányt vett a karrierjük. De te pont azt a kettőt nevezted meg a sors törlesztése meg a testi épség emlegetése kapcsán, akik közül az egyik meghalt, a másik meg évek óta emberhez méltatlan, vegetatív állapotban tengődik.

És se miközben írtad, se utána nem jutott eszedbe, hogyan is nézhet ez ki elolvasva. Bocs, de teljesen egyetértek Schumixxszel, hogy ez az egész csak utólagos terelés a részedről, és éppen úgy szántad ezeket, ahogy értelmeztük.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.13. 12:56

rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 12:27
9_46_20 írta:
2021.12.13. 11:15
nézd, én nem akarok semmit sem megmagyarázni, pont nem érdekel, hogy x nyerte vagy y. tv előtt sem voltam, este néztem meg, pörgetve, a lényegtelen dolgokat, azaz kb 40 kört áttekerve.
csak azt mondom, hamitonnak vége volt az 51. körben, vagy mikor volt a falazás.
ha előtte a vsc-nél kohozzák, mégis mit ér vele? az 51. körig van friss gumija, amikor sc lesz?
a vége papír, de tőlem aztán lehet megharcolt vb cím is ami már a hungaroringen eldől, de ez így erkölcsileg igen aggályos, mert nem a versenyzők kezében volt a döntés, nem is csapatéban, fent írtam miért nem, a 33-asnak csak az ellenkezőjét kellett csinálni és fordított esetben is ő lett volna, mert ütközés ide vagy oda, ő az utolsó 2 ezer méteren sokkal többet kockázatathatott volna.
szóval nem akarok megmagyarázni semmit, de most azért sikerült egy orbitális űrt ütni a két szukrolótábor közé, nem is lennek szívesen egyik tagja sem...
fasza az utózőngéje a tegnapinak, nem arról beszél a világ, hogy a kis fiatal legyűrta a 7-szerest, ahenm arról, hogy masi hagyta elmenni...
VSC alatt Verstappen jött be először, 1 körrel később Hamilton is bejöhetett volna.
Körökig ment a diskurzus rádión, mire bejött (volna), addigra már valóban 17 sec volt a diffi.
Ha nyomban Verstappen után bejön akkor szerintem visszamegy elé, friss keményekkel.

Persze a végén az SC miatt akár ugyanúgy baj lehetett volna, de jobb eséllyel Verstappent nem hozzák ki.
Mindegy... kár erről vitázni az RB megtette amit be kellett vállalni.
Az SC-n felesleges rugózni, csak azon vajon miért volt még 1+ kör a végén.
Szerintem nagyon optimista volt a Mercedes, és bevállalták a nagyobb kockázatot.
a +1 kör a látszat miatt volt. nem zárhatsz le egy ilyen évet az SC mögött, úgy hogy nem a kockás zászló dönt. illetve lezárhatsz, csak ugye a közvélekedés. jobban belegondolva az FIA is vert helyzetben volt, mert amig nem volt sc sima liba volt, hamilton kétszer is kiosztott 10-20mp-t. és az sc is nagyon rosszkor jött, de mégis, ezek az emberek, a kiszolgáló személyzet ezt csinálja évek óta. Azonnal dönteni kellett volna és legyen prios zászló pl. Tudom nehéz megindokolni,te mondtad ilyenkor nincs piros de nehéz megindokolni az elengedjük ne engedjük verziót is, ugyan ott vagyunk ahol a part szakad.
Ez a tegnapi a lehető legrosszabb döntés volt. feltette a pontot az egész éves munkásságra, hogy egyszer 5mp, máskor 10, harmadszor meg semmit nem adunk ugyan azért a manőverért. hogy bottast látjuk kiugrani szemre, de a lézer nem azt mutatja, és akkor nem a józan észnek hiszünk, hanem amit a szoftver mond....
gáz, az egész év gáz volt vezetőség szempontjából. egy királkategória ezt nem engedheti meg. a megye 5 gokartversenyen sem megy el, de ha igen, akkor azt mondja az ember üsse kő, de ez itt nem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.13. 13:06

:D

Marca:
A világbajnok Verstappen ledöntötte Hamilton mítoszát. Egy egyszeri és megismételhetetlen döntőben Max a porfelhőben hagyta maga mögött Lewist, akinek így nem sikerült megdöntenie Michael Schumacher rekordját.

a spanyol az ilyen haragtartó nép? nem sikerült még mindig megemészteni a 14 évvel ezelőttieket...? :D

L'Équipe:
Megnyirbálták Hamilton szárnyait. A Nico Rosberggel szemben elveszített 2016-os küzdelem után ezúttal Max Verstappennel szemben maradt alul a hétszeres világbajnok. Ez a bizonyíték arra, hogy Nagy-Britannia nem legyőzhetetlen és nem is tévedhetetlen.

:O mi a f@szom van már itt?

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.13. 13:29

Nigel Hill írta:
2021.12.13. 12:12


Te meg egy kretén. Abból is a rosszindulatúbb fajta.
Ohoho! Az pedig mostanában Te vagy itt a legjobban. ;)
Simán hajlamos vagy meggondolatlanul olyanokat írni, amiket később megpróbálsz kitisztítani, láttunk már erre sok példát itt. Most is erről van szó. Nyilván rájöttél utólag, hogy elég gáz amit írtál, csak sajnos később, mint ahogy elküldted. ;)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.13. 13:30

Phoebe írta:
2021.12.13. 12:46
vollebak írta:
2021.12.13. 11:33
A zöldasztal emlegetése kapcsán végeztem egy gyors számolást.....
Volle, látom szereted a számokat. Eddig 2 hozzászólásban vezettem le számokkal, miért nem volt erős Perez idei éve, valamint eddig egyszer írtam le, mennyi futamon bukott pontot Leclerc és nyert ugyanezeken sokat Sainz. Egyikre sem érkezet tőled reakció.

Kezdem azt hinni, hogy szándékosan kerülöd azokat a kommenteket, amelyen tényekkel támasztják alá, hogy talán adott kérdésben még sincs igazad. Persze biztos egyszerűbb, bedobni a Checot mindenki csak bántja és a Leclerc hibázik, túlértékelt kártyát, vagy egyszerűen csak ignorálni az ellenérveket. Tévedés jogát fenntartom, de már kikivánkozott. ;)

Tegnap feltettél egy kérdést, illetve azt állította, hogy senki nem adott neked eddig választ arra, hogy ki lenne jobb Perez helyett. Ez egyébként szerintem nincs így, mert ha Balázst kérdeznéd, akkor ő biztos Gaslyt mondaná, és szerintem meg is tette már. De, hogy kapj konkrét választ, szerint pl. Sainz jobb választás lenne, bár ennek a felállásnak nem nagyon van realitása. Egyrészt egy körös tempó miatt, másrészt pedig mert már a McLarennél is látszott, hogy általában jól halászik a zavarosban, a versenytempója is jó.
del

Elkezdtem leírni, de tök felesleges, mert csak A4-ezés lenne belőle.

A lényeg, hogy szerintem pont itt van annak divatja, hogy „félkész” számokkal dobálóztok. Amikor én belemegyek, akkor meg lol, volle és az A4-esei. Én azt mondom, menjünk végig deltaidőkön, relatív köridőkön, futamról futamra levezetve Pérez vs elődei esetében, és egy másik ilyen bogarászásánál meg vegyünk figyelembe Sainznál minden elcseszett kiállást, forgalomba ragadást (ne tudd meg, hány ferraris fórumosnak habzott a szája az operatív hibák miatt idén), ne akadjunk le a „látványos” dolgokon csak, mint Leclerc kövérebb pontvesztései.

A legtöbben itt az SMS meg a legfeljebb 150-200 szavas kommenteket szeretik, ilyenek adják a helyi kommunikáció gerincét. Nincs ezzel baj, sokaknak a fórumozás nem a Háború és béke olvasgatásának az alternatívája, viszont mélyanalízist nem lehet így csinálni. Ha azt mondod, hogy vágjunk bele, én partner vagyok benne, hogy live timingot feltúrok, százalékosan megnézzük, Pérez milyen deltaidőt ment Verstappenhez képest vs az elődei, ugyanígy Sainznál, Leclerc-nél is, rádióüzenetekkel, futamról futamra.

Tényleg tök szívesen, akár fórumon kívül is, ha a többiek nem akarnak kilométeres szöszöléseket olvasni. De itt, most, a fórum keretein belül ebbe biztos nem vágok bele.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.13. 13:37

Timi számai miért voltak "félkészek"? le kellett volna vezetnie melyik versenyen hány pontot nyert/bukott Perez/Albon/Gasly/Sainz/Leclerc? :O
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.13. 13:43

9_46_20 írta:
2021.12.13. 12:56
a +1 kör a látszat miatt volt. nem zárhatsz le egy ilyen évet az SC mögött, úgy hogy nem a kockás zászló dönt. illetve lezárhatsz, csak ugye a közvélekedés. jobban belegondolva az FIA is vert helyzetben volt, mert amig nem volt sc sima liba volt, hamilton kétszer is kiosztott 10-20mp-t. és az sc is nagyon rosszkor jött, de mégis, ezek az emberek, a kiszolgáló személyzet ezt csinálja évek óta. Azonnal dönteni kellett volna és legyen prios zászló pl. Tudom nehéz megindokolni,te mondtad ilyenkor nincs piros de nehéz megindokolni az elengedjük ne engedjük verziót is, ugyan ott vagyunk ahol a part szakad.
Ez a tegnapi a lehető legrosszabb döntés volt. feltette a pontot az egész éves munkásságra, hogy egyszer 5mp, máskor 10, harmadszor meg semmit nem adunk ugyan azért a manőverért. hogy bottast látjuk kiugrani szemre, de a lézer nem azt mutatja, és akkor nem a józan észnek hiszünk, hanem amit a szoftver mond....
gáz, az egész év gáz volt vezetőség szempontjából. egy királkategória ezt nem engedheti meg. a megye 5 gokartversenyen sem megy el, de ha igen, akkor azt mondja az ember üsse kő, de ez itt nem.
Továbbra sem értem miért lett volna indokolt a PIROS zászló...
Ez egy sima SC-s helyzet volt, azon lehet vitázni, hogy a show kedvéért kellett-e az a kör a végére, vagy nem.
Nekem egyértelműnek tűnt, hogy LESZ. A Mercinek miért nem?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.13. 13:46

rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 13:43
Továbbra sem értem miért lett volna indokolt a PIROS zászló...
Ez egy sima SC-s helyzet volt, azon lehet vitázni, hogy a show kedvéért kellett-e az a kör a végére, vagy nem.
Nekem egyértelműnek tűnt, hogy LESZ. A Mercinek miért nem?
mert nincs másba kapaszkodni, azért...
fogadok, ha piros lett volna, akkor az lett volna ab aj, hogy miért lett piros, miért nem futottak be az SC mögött.
az ellentábor meg azt mondta volna, miért nem indították újra.
nincs itt olyan megoldás, ami mindenkinek jó lett volna, az SC behozásával teljesen jól jártak el. a lekörözöttek körüli mizéria volt gáz, az így tuti nem volt jó. eleve tök későn engedték el őket (3. szektorban talán, az újraindítás előtt?) nyilván az időszűke miatt.
egyébként ha picit jobban csipkedik magukat a pályabírók (10 másodperccel korábban átmásznak a korláton) akkor 1 körrel hamarabb elengedhetik a lekörözötteket, az összeset, vissza is tudnak zárkózni, és senki nem szólhat semmit. az a pici késlekedés volt szerintem ami megborította az egészet, mert elkezdtek pánikolni, hogy nem lesz idő újraindításra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára trutya 2021.12.13. 13:51-kor.
Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.13. 13:50

rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 13:43


Továbbra sem értem miért lett volna indokolt a PIROS zászló...
Ez egy sima SC-s helyzet volt, azon lehet vitázni, hogy a show kedvéért kellett-e az a kör a végére, vagy nem.
Nekem egyértelműnek tűnt, hogy LESZ. A Mercinek miért nem?
Piros zászló az csak az igazságosabb verseny miatt lett volna indokolt. A baleset jellege miatt nem.
Másik, hogy azt megtehették-e volna, hogy bezárják a boxutcát?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.13. 13:52

zola írta:
2021.12.13. 13:50
rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 13:43


Továbbra sem értem miért lett volna indokolt a PIROS zászló...
Ez egy sima SC-s helyzet volt, azon lehet vitázni, hogy a show kedvéért kellett-e az a kör a végére, vagy nem.
Nekem egyértelműnek tűnt, hogy LESZ. A Mercinek miért nem?
Piros zászló az csak az igazságosabb verseny miatt lett volna indokolt. A baleset jellege miatt nem.
Másik, hogy azt megtehették-e volna, hogy bezárják a boxutcát?
arra se lett volna indok, nincs ilyen szabály, bár nem kizárt hogy jövőre hoznak ilyet, hogy teszemazt az utolsó 10 körben SC esetén bezár, vagy valami.
persze mi van akkor ha defekted van? 2005 reloaded. nincs olyan megoldás amivel mindig mindenki elégedett lesz
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.13. 13:55

trutya írta:
2021.12.13. 13:37
Timi számai miért voltak "félkészek"? le kellett volna vezetnie melyik versenyen hány pontot nyert/bukott Perez/Albon/Gasly/Sainz/Leclerc? :O
Úgy értettem, hogy ha számokat nézünk, nézzük meg mindenkiét minden oldalról. Nem lehet Sainzot elintézni annyival, hogy jól halászik a zavarosban, Leclerc meg peches, tegnap is a kerékcseréje, például. Ez így nekem kissé részrehajló, mert Leclerc „látványosabban” veszíti a pontjait, az meg nincs megemlítve közben, ha esetleg Sainznak elkúrják a stratégiáját vagy a kerékcseréjét (épp tegnap olvastam egy ferraris fórumon, hogy tényszerűen több volt ebből neki, mint Leclerc-nek), és akkor csak nézzük a live timingon, hogy mit keres x-ik helyen, y versenyző mögött.

Szóval igen, ha gondoljátok, csináljunk egy közös sheetet Google Drive-on, és ott szépen szöszölhetünk a számokkal. Én szeretek, már többször megtettem például az itteni örökzöldek (Pérez, Sainz, Ricciardo, satöbbi) kapcsán is, de a fórum többsége erre nyilván nem vevő.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.12.13. 13:56

trutya írta:
2021.12.13. 13:52

arra se lett volna indok, nincs ilyen szabály, bár nem kizárt hogy jövőre hoznak ilyet, hogy teszemazt az utolsó 10 körben SC esetén bezár, vagy valami.
persze mi van akkor ha defekted van? 2005 reloaded. nincs olyan megoldás amivel mindig mindenki elégedett lesz
Defekt az majdnem egyenlő egy DNF-fel, attól függ persze menynire messze/közel kapta a box bejárattól. 10 körrel a vége előtt SC-nál box bezár, ha defekted van bejöhetsz, de a sor végére mész vissza. Ennyi.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.13. 13:58

zola írta:
2021.12.13. 13:50
Piros zászló az csak az igazságosabb verseny miatt lett volna indokolt. A baleset jellege miatt nem.
Másik, hogy azt megtehették-e volna, hogy bezárják a boxutcát?
De hát hol érdekel igazságos-e vagy sem?
Az, hogy SC miatt ekkora szopacs van, (valakinek nem) az eleve nem igazságos.
SC mindig és mindenkor szopás lesz egyeseknek.

Hamilton Imolában lényegében kiesett, és egy másik baleset miatt RED FLAG következtében a verseny végén második lett. (18 pont)
EZ igazságos? Aligha...
Silverstone igazságos volt? Aligha...
Tele van lyukakkal ez az egész szabályrendszer és alkalmazásuk.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.13. 14:06

zola írta:
2021.12.13. 13:56
trutya írta:
2021.12.13. 13:52

arra se lett volna indok, nincs ilyen szabály, bár nem kizárt hogy jövőre hoznak ilyet, hogy teszemazt az utolsó 10 körben SC esetén bezár, vagy valami.
persze mi van akkor ha defekted van? 2005 reloaded. nincs olyan megoldás amivel mindig mindenki elégedett lesz
Defekt az majdnem egyenlő egy DNF-fel, attól függ persze menynire messze/közel kapta a box bejárattól. 10 körrel a vége előtt SC-nál box bezár, ha defekted van bejöhetsz, de a sor végére mész vissza. Ennyi.
menj, és terjeszd be, hátha kapsz egy tisztséget :) de ez nem a minél egyszerűbb szabályok felé történő lépés.
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.13. 14:07

rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 13:58
zola írta:
2021.12.13. 13:50
Piros zászló az csak az igazságosabb verseny miatt lett volna indokolt. A baleset jellege miatt nem.
Másik, hogy azt megtehették-e volna, hogy bezárják a boxutcát?
De hát hol érdekel igazságos-e vagy sem?
Az, hogy SC miatt ekkora szopacs van, (valakinek nem) az eleve nem igazságos.
SC mindig és mindenkor szopás lesz egyeseknek.

Hamilton Imolában lényegében kiesett, és egy másik baleset miatt RED FLAG következtében a verseny végén második lett. (18 pont)
EZ igazságos? Aligha...
Silverstone igazságos volt? Aligha...
Tele van lyukakkal ez az egész szabályrendszer és alkalmazásuk.
Sainz felé igazságos volt-e, hogy a Verstappen és közte lévő lekörözöttek ott maradtak? így ő nem tudta megtámadni Hamit a végén :P
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.13. 14:11

De miért maradtak OTT?
Gondolom nem rádión kérték ezt tőlük. :D

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.12.13. 14:20

rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 14:11
De miért maradtak OTT?
Gondolom nem rádión kérték ezt tőlük. :D
De, utasítva voltak a versenyirányítás által.
Valószínűleg a hétvégén Horner szopott jobban Masinál.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.12.13. 14:21

vollebak írta:
2021.12.13. 13:30
Elkezdtem leírni, de tök felesleges, mert csak A4-ezés lenne belőle....
Szerintem én pont nem vagyok azzal vádolható, hogy 1-2 soros kommentekkel dobálóznék, max. futam közben, ha real time reflektálok valamilyen eseményre, de egyébként igyekszem mindig normálisan kifejteni az álláspontomat.

Ilyen mélységig, mint amit elvárnál nem fogok belemenni, mert erre a terjedelemre nekem nincs kapacitásom, és szerintem, ahhoz, hogy állást tudjak foglalni egy kérdésben, nem is szükséges az a mélység, amit te elvárásként fogalmazol meg. Ha erre van igényed, keresd meg Pkonstit, ő lesz a te embered.

Ez is csak egy vélemény, nem kell elfogadnod, de én úgy érzem olvasva más témákban is a megnyilvánulásaidat, hogy alapvetően te nagyon objektívnek és vitaképesnek tartod magad, ugyanakkor érzésre, szerintem nincs az a szám, adat vagy bármi, ami megrengetne téged a saját álláspontottal kapcsolatos szilárd meggyőződésedben.

Azok felett a kommentek felett is rendszeresen átsiklasz, amelyek nem illenek bele a prekoncepciódba. Tegnap én voltam itt az első aki Perezt méltatta, amiatt ahogy csatázott Hamilton, ehhez képest benned még mindig az van, hogy itt mindenki azért ír rosszat az általad kedvelt versenyzőről, mert ellenszenves a számára, véletlenül sem az, hogy a látottak alapján egyszerűen máshogy ítéljük meg a teljesítményét.

Az előbbiek miatt szerintem nem is fog veled senki ilyen terjedelmű számháborúba, vagy hosszabb érvelésbe belemenni, mert minek, ha a másik fél úgy sem enged jottányit sem? Ha úgy tetszik, ezekkel az elvárásokkal előre "kifárasztod" a másikat, aztán elkönyvelheted magadban, hogy megint igazad volt, hisz a másik nem hozott számodra érveket 3 oldal terjedelemben.

A lenti táblázatot Emailtől kaptam az autosport fórumról származik, Leclerc - Sainz összevetés. A te igényeidnek nyilván ez nem felel meg, biztos végig kellene nyálaznom 22 futam teljes rádiózását, összes szektoridejét stb. Számomra azt sugallja, hogy a megszerzett pontok száma, nincs arányban az egymáshoz képest nyújtott teljesítménnyel, ugyanakkor egy nagyon kiegyensúlyozott párharcot mutat, ha csak a helyezéseket nézem.

Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.12.13. 14:28

KisVadász írta:
2021.12.13. 14:20
De, utasítva voltak a versenyirányítás által.
Valószínűleg a hétvégén Horner szopott jobban Masinál.
Akkor ha jól értem azt írjátok, hogy a 33-as és 44-es rajtszámú kocsik között feltorlódott lekörözöttek már a második felszólítást megkapva előremehettek, mig a 33-as mögöttiek nem? És pont erre kaptak utasítást? :D :D :D

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.12.13. 14:35

KisVadász írta:
2021.12.13. 14:20
rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 14:11
De miért maradtak OTT?
Gondolom nem rádión kérték ezt tőlük. :D
De, utasítva voltak a versenyirányítás által.
Valószínűleg a hétvégén Horner szopott jobban Masinál.
nem Horner miatt utasítja őket a versenyirányítás, hanem mert ez az eljárás. magától nem kezdhet előzésbe!
inkább az a gond, hogy a többieket nem utasították erre - szerintem a nagy kapkodás miatt egyszerűen elfelejtették, mert az a + pár autó nem osztott-szorzott volna szerintem. az egész elengedős procedúra elindulhatott volna fél körrel korábban (az 56. kör végén, mikor a mezőny elhaladt mellettük, akkor másztak vissza a pályabírók a korlát mögé ha jól emlékszem, tehát onnantól azonnal mehettek volna a lekörözöttek)

utólag nyilván okos az ember, de én talán azt csináltam volna, hogy az 56. kör végén indítok újra (megsürgetve a bírókat hogy végezzenek mire odaér a mezőny), és benn hagytam volna a lekörözötteket. hirtelen nem tudom, hogy kötelező-e visszavenni a körüket, vagy csak egy lehetőség, de szerintem inkább az utóbbi. így Haminak lett volna egy köre egérutat nyerni, Verstappennek meg egy köre utolérni, miután megelőzte azt a néhány autót közöttük.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.12.13. 14:36

Phoebe írta:
2021.12.13. 14:21
vollebak írta:
2021.12.13. 13:30
Elkezdtem leírni, de tök felesleges, mert csak A4-ezés lenne belőle....
Szerintem én pont nem vagyok azzal vádolható, hogy 1-2 soros kommentekkel dobálóznék, max. futam közben, ha real time reflektálok valamilyen eseményre, de egyébként igyekszem mindig normálisan kifejteni az álláspontomat.

Ilyen mélységig, mint amit elvárnál nem fogok belemenni, mert erre a terjedelemre nekem nincs kapacitásom, és szerintem, ahhoz, hogy állást tudjak foglalni egy kérdésben, nem is szükséges az a mélység, amit te elvárásként fogalmazol meg. Ha erre van igényed, keresd meg Pkonstit, ő lesz a te embered.

Ez is csak egy vélemény, nem kell elfogadnod, de én úgy érzem olvasva más témákban is a megnyilvánulásaidat, hogy alapvetően te nagyon objektívnek és vitaképesnek tartod magad, ugyanakkor érzésre, szerintem nincs az a szám, adat vagy bármi, ami megrengetne téged a saját álláspontottal kapcsolatos szilárd meggyőződésedben.

Azok felett a kommentek felett is rendszeresen átsiklasz, amelyek nem illenek bele a prekoncepciódba. Tegnap én voltam itt az első aki Perezt méltatta, amiatt ahogy csatázott Hamilton, ehhez képest benned még mindig az van, hogy itt mindenki azért ír rosszat az általad kedvelt versenyzőről, mert ellenszenves a számára, véletlenül sem az, hogy a látottak alapján egyszerűen máshogy ítéljük meg a teljesítményét.

Az előbbiek miatt szerintem nem is fog veled senki ilyen terjedelmű számháborúba, vagy hosszabb érvelésbe belemenni, mert minek, ha a másik fél úgy sem enged jottányit sem? Ha úgy tetszik, ezekkel az elvárásokkal előre "kifárasztod" a másikat, aztán elkönyvelheted magadban, hogy megint igazad volt, hisz a másik nem hozott számodra érveket 3 oldal terjedelemben.

A lenti táblázatot Emailtől kaptam az autosport fórumról származik, Leclerc - Sainz összevetés. A te igényeidnek nyilván ez nem felel meg, biztos végig kellene nyálaznom 22 futam teljes rádiózását, összes szektoridejét stb. Számomra azt sugallja, hogy a megszerzett pontok száma, nincs arányban az egymáshoz képest nyújtott teljesítménnyel, ugyanakkor egy nagyon kiegyensúlyozott párharcot mutat, ha csak a helyezéseket nézem.

Kép
Szíved joga így gondolni ezeket. Egymás fórumozós és érvelési szokásainak ad hominem jellegű elemezgetése viszont végképp olyan irány, amiben nem szeretnék partner lenni. Nem azért, mert ne érezném úgy, hogy nem tudom megcáfolni és ne lenne mivel visszalőni, hanem azért, mert az ilyen egymásra ujjal mutogatás jót még nem szült soha.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.13. 14:37

vollebak írta:
2021.12.13. 12:52


Hogy szokott törleszteni a sors, mire mondjuk? Ha megbűnhődsz azért, amit csinálsz, és visszakapod pont azt, amit másoknak okozol. A mostani magyarázkodásod alapján egy sor más versenyzőt kiemelhettél volna az F1-ből (Vettelt vagy Alonsót, például) meg más sportokból is, akiknek sok dolog mesébe illően alakult egy ideig, utána meg nagyon más irányt vett a karrierjük. De te pont azt a kettőt nevezted meg a sors törlesztése meg a testi épség emlegetése kapcsán, akik közül az egyik meghalt, a másik meg évek óta emberhez méltatlan, vegetatív állapotban tengődik.

És se miközben írtad, se utána nem jutott eszedbe, hogyan is nézhet ez ki elolvasva. Bocs, de teljesen egyetértek Schumixxszel, hogy ez az egész csak utólagos terelés a részedről, és éppen úgy szántad ezeket, ahogy értelmeztük.
A kiemeltre: Pontosan. Az hogy kit hogyan "büntet" (ha egyáltalán büntet) az változó. Van aki a házát, az addig felépített életét, hozzátartozóját vagy a saját életét veszíti el. Jó lenne az Alonso - Vettel példa is. Vagy ha igen az nem látványos, és nem tudunk róla. De ők nem hiszem hogy sokat vesztettek az életükben, sőt mindegyikük karrierjének egy kis szeletére volt jellemző a nagy szerencsefaktor, de egyikre sem volt kifejezetten jellemző az aljasság a pályán. Alosnonak a DC elleni estét kivéve nem is nagyon emlékszem véleményes karambolra. Vettel esetében meg abszolút nem. Persze hogy Schumacher a legsarkosabb példája annak, hogy van aki egész életében kurva szerencsés (karrier, hype, Ferraris évek) megúsz mindent (szándékos karambolt, motorbaleset stb) de egyszer nincs szerencséje és akkor az mennyire számít, mert nem biztos hogy mindig szerencséje lesz. Ezt az emberek elfeletik, és Lajost sem érdekelte, amikor 250-el a falba rakta a kisgyereket. Ha jól emlékszem ezt akkor írtam.
"Majd törleszt a sors neki.." ezt írtam. És ezt vállalom is. Viszont továbbra is visszautasítom azt hogy a sérülését vagy neadj' Isten a halálát kívánnám ezzel. Akkor azt írtam volna. Leírva ez pedig pont úgy néz ki, ahogy az olvasó lelki világa/beállítottság ezt tükrözi. A többit had ne részletezzem. Valószínű egyébként is teljesen felesleges.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.13. 14:40

9_46_20 írta:
2021.12.13. 13:06
:D

Marca:
A világbajnok Verstappen ledöntötte Hamilton mítoszát. Egy egyszeri és megismételhetetlen döntőben Max a porfelhőben hagyta maga mögött Lewist, akinek így nem sikerült megdöntenie Michael Schumacher rekordját.

a spanyol az ilyen haragtartó nép? nem sikerült még mindig megemészteni a 14 évvel ezelőttieket...? :D

L'Équipe:
Megnyirbálták Hamilton szárnyait. A Nico Rosberggel szemben elveszített 2016-os küzdelem után ezúttal Max Verstappennel szemben maradt alul a hétszeres világbajnok. Ez a bizonyíték arra, hogy Nagy-Britannia nem legyőzhetetlen és nem is tévedhetetlen.

:O mi a f@szom van már itt?
Brexit (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.12.13. 14:48

KisVadász írta:
2021.12.13. 13:29
Nigel Hill írta:
2021.12.13. 12:12


Te meg egy kretén. Abból is a rosszindulatúbb fajta.
Ohoho! Az pedig mostanában Te vagy itt a legjobban. ;)
Simán hajlamos vagy meggondolatlanul olyanokat írni, amiket később megpróbálsz kitisztítani, láttunk már erre sok példát itt. Most is erről van szó. Nyilván rájöttél utólag, hogy elég gáz amit írtál, csak sajnos később, mint ahogy elküldted. ;)
Én vagyok a hülye egyébként hogy belemegyek olyan diskurzusokba, amikor valakinek el kell magyarázni mit miért írtam olyan embereknek, akik már azért sem azt olvassák, amit írok, hanem amit mögé gondolnak. Neked ez "tisztítás", nekem nem az. Én továbbra is vállalom amit akkor írtam, de fentebb írtam, visszautasítom a rosszindulatú következtetést.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: FORMULA 1 ETIHAD AIRWAYS ABU DHABI GRAND PRIX 2021

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.12.13. 15:10

rdaneelolivaw írta:
2021.12.13. 13:43
9_46_20 írta:
2021.12.13. 12:56
a +1 kör a látszat miatt volt. nem zárhatsz le egy ilyen évet az SC mögött, úgy hogy nem a kockás zászló dönt. illetve lezárhatsz, csak ugye a közvélekedés. jobban belegondolva az FIA is vert helyzetben volt, mert amig nem volt sc sima liba volt, hamilton kétszer is kiosztott 10-20mp-t. és az sc is nagyon rosszkor jött, de mégis, ezek az emberek, a kiszolgáló személyzet ezt csinálja évek óta. Azonnal dönteni kellett volna és legyen prios zászló pl. Tudom nehéz megindokolni,te mondtad ilyenkor nincs piros de nehéz megindokolni az elengedjük ne engedjük verziót is, ugyan ott vagyunk ahol a part szakad.
Ez a tegnapi a lehető legrosszabb döntés volt. feltette a pontot az egész éves munkásságra, hogy egyszer 5mp, máskor 10, harmadszor meg semmit nem adunk ugyan azért a manőverért. hogy bottast látjuk kiugrani szemre, de a lézer nem azt mutatja, és akkor nem a józan észnek hiszünk, hanem amit a szoftver mond....
gáz, az egész év gáz volt vezetőség szempontjából. egy királkategória ezt nem engedheti meg. a megye 5 gokartversenyen sem megy el, de ha igen, akkor azt mondja az ember üsse kő, de ez itt nem.
Továbbra sem értem miért lett volna indokolt a PIROS zászló...
Ez egy sima SC-s helyzet volt, azon lehet vitázni, hogy a show kedvéért kellett-e az a kör a végére, vagy nem.
Nekem egyértelműnek tűnt, hogy LESZ. A Mercinek miért nem?
a piros zászlót az egyenlő esélyt indokolta volna, hogy mind a kettőnek ugyan úgy beleszólása legyen, valamennyire alakíthassa a saját sorsát.
ennyi.
emberség, és fair (még akkor is, ha a merci itt goyrsabb volt)

és persze értem én, hogy az SC mindig valakinek szopacs, meg stb, de arra ott volt 21 futam. Ebben a 21 éfutamban FIA beleszóls ide vagy oda, szerencse ide vagy oda úgy alakult, hogy ók nulla pont különbséggel jöttek ide. Ez egy SC volt, de nem olyan SC és itt szerintem mindenki érti mire célzok, meg kellett volna adni az esélyt, ha 21 futam után nem kerekedett egyik sem felül, hogy legyen esélye mind a kettőnek, szerintem így lett volna fair.

de nem ragozom tovább, valószínűleg Neked ez egy elrontott szerva, ez van alapon, persze számodra pont jó, mert az nyert akivel szimpatizálsz, még akkor is ha nincs kimondva. De ez így kurvára nem volt fair... ez volt az eégsz éves FIA ámokfutás esetében a hab a tortán.

Ezt a sportot annyi minden szerencse balszerencse övezi, ne tegyünk már bele még plusz szerencse balszerencse faktorokat, a gumi, tapadás, defekt, fejlesztés, belémjönnek, és lehetne sorolni mellé

Lezárt