McLaren Mercedes MP4-29

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.02. 11:13

Nigel Hill írta: A McLaren amikor kifejlesztette az F-csatornát speciel a többi idióta csapat miatt tiltották be akik kézzel használták azt. Az is fair volt nem?
Aztán RB két évig a földön tolta az orrát, úgy hajlott, köztudott, hogy játszottak a hasmagaságggal is, kipuffogóval, engine mappinggel. Szóval hagyjuk a mesét. :)
nem is mert szabályos volt, nem tudod? :D :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

randlan
gokartos
Hozzászólások: 152
Csatlakozott: 2014.01.24. 13:38
Tartózkodási hely: Budapest

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: randlan » 2014.03.02. 12:05

Magic írta:
carlos78 írta:Bottas az új vb.
a Ferrari a Mercitől is le van maradva 2 másodperccel, a Williamstől 4-el.
Nagyon úgy tűnik.

Ráadásul most a Mclaren is megállt Button alatt úgy hogy ők is kiszálltak ab dobogóért vívott harcból. (:u
Nem hiszem, hogy altatnanak, de sajnos nem olyan meggyozoek, mint a tesztidoszak elso feleben :szom02

bertone

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.02. 12:24

Nigel Hill írta:
bertone írta:
Ettől még tarthatom, hogy a McLaren megoldása szabálytalan, mert menet közben a terheléstől függően változtatja az autó aerodinamikai jellemzőjét. Szerintem ez szabálytalan. Szerinted nem az? (Ha ezt Newey találja ki, akkor itt köpködne a fórum 80%-a a Red Bullra. Szerintem.) Más szabálytalan megoldást sem a Mercedesnél, sem a Williamsnél, sem a Ferrarinál, sem egyik más csapatnál sem látok.
De mondom a történetet: A Red Bull minden olyan megoldását, ami számukra előnyös (vagy csak előnyösebbnek vélt) volt, sorra betiltották, akár év közben is, pedig alapvetően egyik sem volt szabálytalan. Ezzel szemben ott van a DDRS, ami egyértelműen szabálytalan volt, ám adtak neki egy évet, hátha bejön. Nem jött be. Most itt van ez a felfüggesztés dolog. Ez is kap egy évet, de jövőre már nem lesz engedve - szerintem.
A McLaren amikor kifejlesztette az F-csatornát speciel a többi idióta csapat miatt tiltották be akik kézzel használták azt. Az is fair volt nem?
Aztán RB két évig a földön tolta az orrát, úgy hajlott, köztudott, hogy játszottak a hasmagaságggal is, kipuffogóval, engine mappinggel. Szóval hagyjuk a mesét. :)
az f-csatorna helyett vezettek be a drs-t. a rb szarnya miatt vagy haromszor szigoritottak a vizsgalati eljarason, aztan megis mindig megfelelt. a hasmagassagra meg annyi bizonyitek sem volt, mint a szarnyra, pedig azt is megvizsgaltak kiemelten. a motor vezerles, a kipufogo meg teljesen megfelelt a szabalyoknak. szoval, hagyjuk mar EZT a meset, mert nagyon unalmas.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.02. 13:02

:neem01

Nincs igazad, mert az RB motorvezérlését elkaszálták. Az már más kérdés, hogy nem azonnal, de az pld. szabálytalan volt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.02. 13:05

bertone írta: szerintem az fia ismet szabalyosnak fogja talalni. barmit engednek, hogy megtorjek a red bull uralmat.
Ebben van némi igazság, de azért lássuk be; nem a McLaren szabálytalan(?) elemén fog elmenni a Red Bull uralma, hanem azon, hogy elszabták az idei kocsit.

Meg hogy a Renault motorja is gyenge.

Meg hogy már Bottas az új vb :D
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.02. 13:07

Redbull írta:Nincs igazad, mert az RB motorvezérlését elkaszálták. Az már más kérdés, hogy nem azonnal, de az pld. szabálytalan volt.
Vagy a fújt diffúzor. Azt is betiltották.

Egy futamra.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

bertone

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.02. 13:10

Redbull írta::neem01

Nincs igazad, mert az RB motorvezérlését elkaszálták. Az már más kérdés, hogy nem azonnal, de az pld. szabálytalan volt.
mitol volt az szabalytalan?

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.02. 13:12

bertone írta:mitol volt az szabalytalan?
Ezen szvsz kár vitatkozni. Sokaknak fáj, hogy a "lónyálas" Red Bull egy zseniális csapat. Szerintem nem az ők megoldásait kell mocskolni, hanem a többi csapatnak kéne némi brainstorm.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.02. 13:14

bertone írta:
Redbull írta::neem01

Nincs igazad, mert az RB motorvezérlését elkaszálták. Az már más kérdés, hogy nem azonnal, de az pld. szabálytalan volt.
mitol volt az szabalytalan?
Kérdezd az FIA-t (:v
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

bertone

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.02. 13:15

Willy írta:
Redbull írta:Nincs igazad, mert az RB motorvezérlését elkaszálták. Az már más kérdés, hogy nem azonnal, de az pld. szabálytalan volt.
Vagy a fújt diffúzor. Azt is betiltották.

Egy futamra.
a meleg befuvast akkor vegleg betiltottak

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.02. 15:48

bertone írta:a meleg befuvast akkor vegleg betiltottak
Nem csak a következő évtől? Mintha csaka brit nagydíjra tiltották volna be '11-ben.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

bertone

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.02. 17:29

Willy írta:
bertone írta:a meleg befuvast akkor vegleg betiltottak
Nem csak a következő évtől? Mintha csaka brit nagydíjra tiltották volna be '11-ben.
Nem. Létezik hideg és meleg befuvas. Arra az egy futamra mindkettõt betiltották, de a következõtol a hideg az ismét mehetett. A Red Bull a meleget alkalmazta addig.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.02. 17:49

bertone írta:Nem csak a következő évtől? Mintha csaka brit nagydíjra tiltották volna be '11-ben.
Nem. Létezik hideg és meleg befuvas. Arra az egy futamra mindkettõt betiltották, de a következõtol a hideg az ismét mehetett. A Red Bull a meleget alkalmazta addig.[/quote]

Így már világos.
Akkor a hideg befúvás volt tiltva egy futamig. Az sem fair. A többi csapat hibája, ha gyorsabb a Red Bull.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.03.02. 18:05

Willy írta:
bertone írta:mitol volt az szabalytalan?
Ezen szvsz kár vitatkozni. Sokaknak fáj, hogy a "lónyálas" Red Bull egy zseniális csapat. Szerintem nem az ők megoldásait kell mocskolni, hanem a többi csapatnak kéne némi brainstorm.
Na tessék ott van a hátsó felfüggesztésünk. Az ötletes!
F csatornával is olyat adtunk a sportnak, amit az elmúlt 20 évben senki, mert abból lett a DRS!
A hátsó felfüggesztésünk, pedig nem olyan nagy előny, mint azt gondolod Bertone!
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.02. 19:35

SilverToM írta: Na tessék ott van a hátsó felfüggesztésünk. Az ötletes!
F csatornával is olyat adtunk a sportnak, amit az elmúlt 20 évben senki, mert abból lett a DRS!
A hátsó felfüggesztésünk, pedig nem olyan nagy előny, mint azt gondolod Bertone!
sok álmatlan éjszakát töltöttél a létrehozásukban, gondolom, vagy mi ez a többes szám? :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.03.02. 19:46

carlos78 írta:
SilverToM írta: Na tessék ott van a hátsó felfüggesztésünk. Az ötletes!
F csatornával is olyat adtunk a sportnak, amit az elmúlt 20 évben senki, mert abból lett a DRS!
A hátsó felfüggesztésünk, pedig nem olyan nagy előny, mint azt gondolod Bertone!
sok álmatlan éjszakát töltöttél a létrehozásukban, gondolom, vagy mi ez a többes szám? :D
Én az a fajta szurkoló vagyok, aki együtt sír együtt nevet kedvenc csapatával. Ha sikeresek úgy érzem az én sikerem is, ha mellé nyúlnak, akkor keresem a jót a pozitívat a dologban és azt amire lehet építkezni, nem pedig ostorozom őket.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.02. 20:16

SilverToM írta: Én az a fajta szurkoló vagyok, aki együtt sír együtt nevet kedvenc csapatával. Ha sikeresek úgy érzem az én sikerem is, ha mellé nyúlnak, akkor keresem a jót a pozitívat a dologban és azt amire lehet építkezni, nem pedig ostorozom őket.
én is így vagyok Alonsoval, de az biztos, hogy én nem bicikliztem le mellette azt a pár ezer km-et a télen :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.02. 20:21

carlos78 írta:
SilverToM írta: Én az a fajta szurkoló vagyok, aki együtt sír együtt nevet kedvenc csapatával. Ha sikeresek úgy érzem az én sikerem is, ha mellé nyúlnak, akkor keresem a jót a pozitívat a dologban és azt amire lehet építkezni, nem pedig ostorozom őket.
én is így vagyok Alonsoval, de az biztos, hogy én nem bicikliztem le mellette azt a pár ezer km-et a télen :)
Puhány. (:z (:v

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.03.02. 20:36

Nem értem, miért nem lehet elfogadni azt, hogy valaki azt gondolja, az egyik autó szabálytalan. Eddig nem sok ellenérv érkezett, miért nem szabálytalan a McLaren hátulja, csak többnyire elvtelen "kedvenc csapat" bevédés. Ugyan ez volt már a Merci tesztnél is. Veletek ellentétben bertone mindig ad ésszerűnek tűnő magyarázatot, miért is gondolja szabályosnak egy-egy kérdéses megoldását a Red Bullnak. De ha szerintetek szabályos, ám legyen, de valamivel indokoljátok is. Az nekem kevés, hogy a McLaren nem lenne olyan hülye, hogy szándékosan szívassa magát. Pont itt jön képbe az FIA, akik már nagyon meg szeretnék törni az RB uralmat. Állítólag anno rábólintottak a megoldásra, így a McLaren nyugodt szívvel kezdhetett erre építeni. Ez persze nem az ő hibájuk, hanem az FIA-é, akik könnyen lehet, hogy szabálytalan eszközt engedélyeztek még korábban. A többit már kitaláljuk, mi lehetett a cél, ahogy a Merci tesztnél is.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.02. 20:42

SilverToM írta: A hátsó felfüggesztésünk, pedig nem olyan nagy előny, mint azt gondolod Bertone!
Kár, hogy szart se értetek vele. IDÉn viszont áll a zászló, szerintem a McLaren a legkiforrottabb, leginkább átgondolt konstrukció. A Mercedes lehet még nagyon jó, igen sima és eredményes tesztet futottak. Pénz csak erre a két csapatra tennék. Ha valamelyik kis csapat esetleg betalált volna, év közben legyűrik őket tehát magam részéről nem számolok velük. A RB gondja nem kicsi, IDÉn Vettel (is) fog térdelni sokak örömére, de úgy általában is a rönós csapatok nagyon nagy hátránnyal indulnak ahhoz, hogy év közben ledolgozzák azt. A Ferrari szerintem erős közepes lesz, néha győz, de összességében - mint általában - kevés lesz.

Aztán majd jól meglepnek :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.02. 20:47

carlos78 írta:
SilverToM írta: Na tessék ott van a hátsó felfüggesztésünk. Az ötletes!
F csatornával is olyat adtunk a sportnak, amit az elmúlt 20 évben senki, mert abból lett a DRS!
A hátsó felfüggesztésünk, pedig nem olyan nagy előny, mint azt gondolod Bertone!
sok álmatlan éjszakát töltöttél a létrehozásukban, gondolom, vagy mi ez a többes szám? :D
:mosoly: (:u. Pont ez jutott eszembe
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2014.03.02. 20:49-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.02. 20:48

[quote="Bandee"] del

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.03.02. 20:49

Bandee írta:
SilverToM írta: A hátsó felfüggesztésünk, pedig nem olyan nagy előny, mint azt gondolod Bertone!
Kár, hogy szart se értetek vele. IDÉn viszont áll a zászló, szerintem a McLaren a legkiforrottabb, leginkább átgondolt konstrukció. A Mercedes lehet még nagyon jó, igen sima és eredményes tesztet futottak. Pénz csak erre a két csapatra tennék. Ha valamelyik kis csapat esetleg betalált volna, év közben legyűrik őket tehát magam részéről nem számolok velük. A RB gondja nem kicsi, IDÉn Vettel (is) fog térdelni sokak örömére, de úgy általában is a rönós csapatok nagyon nagy hátránnyal indulnak ahhoz, hogy év közben ledolgozzák azt. A Ferrari szerintem erős közepes lesz, néha győz, de összességében - mint általában - kevés lesz.

Aztán majd jól meglepnek :mosoly:
A McLaren szerintem már nem olyan biztató, mint a tesztek elején. Én most személy szerint a Williams-t gondolom jobbnak, de majd két hét múlva eldől.
Kép

bertone

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.02. 23:06

SilverToM írta:
Willy írta: Ezen szvsz kár vitatkozni. Sokaknak fáj, hogy a "lónyálas" Red Bull egy zseniális csapat. Szerintem nem az ők megoldásait kell mocskolni, hanem a többi csapatnak kéne némi brainstorm.
Na tessék ott van a hátsó felfüggesztésünk. Az ötletes!
F csatornával is olyat adtunk a sportnak, amit az elmúlt 20 évben senki, mert abból lett a DRS!
A hátsó felfüggesztésünk, pedig nem olyan nagy előny, mint azt gondolod Bertone!
Amikor egy cuccot vizsgálnak, hogy szabályos-e, vagy sem, akkor egy dolgot nem lenne szabad figyelembe venni: mekkora előny származik belőle. Mert nem ez a kérdés.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: McLaren Mercedes MP4-29

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.03.04. 18:25

Idén eddig az 1-es számú karosszériát (Chassis #01) használták leginkább: ezt leplezték le Wokingban a tesztek előtt, majd használták Jerezben, mielőtt visszaküldték a McLaren Technology Centerbe. A gyárban újraépítették, lefényezték, felkészítették a használatra. Bahreinben is bevetésre kész volt, de csak tartalékként.

A bahreini teszteken már a 3-as számú karosszéria körözött a pályán (Chassis #03). Az MTC-ben ezt is újrafényezik és felkészítik az első nagydíjra, mielőtt elküldik Melbourne-be, ahova utolsóként érkezik meg a három kasztni közül. Ez a kasztni szintén tartalék lesz Ausztráliában, mivel élesben az 1-es és a 4-es (Chassis #04) bizonyíthat: ezek öt nappal a 3-as karosszéria előtt érkeznek meg a helyszínre. Malajziában, Bahreinben, és Kínában is ezek az elemek fognak körözni.

És mi a helyzet a 2-es számú (Chassis #02) karosszériával? A tervek szerint csak a bahreini futam után fog debütálni élesben. Természetesen bármi közbejöhet, így sohasem lehet tudni, hogy borul-e a forgatókönyv.
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Lezárt