Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

bertone

Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.24. 12:53

Bár már mindenki a McLaren perceken belül bekövetkező bemutatójával foglalkozik, azért jelzem: hivatalossá vált a Ferrari új autójának a típusmegjelölése: Ferrari F14 T lesz Alonso és Räikkönen autójának a neve.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.24. 15:51

Sajnálom, szerintem de az F166 Turbo jobban hangzott volna, de hát ízlések és pofonok.
Kép

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.24. 22:17

bertone írta:Bár már mindenki a McLaren perceken belül bekövetkező bemutatójával foglalkozik, azért jelzem: hivatalossá vált a Ferrari új autójának a típusmegjelölése: Ferrari F14 T lesz Alonso és Räikkönen autójának a neve.
Egyszer már megégették magukat a Ford ellenében az F150 elnevezéssel, most a Grummannal (F14 Tomcat) akarnak ölre menni?

Már várom a P126 modellt.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.24. 23:14

fontos pedig, hogy mi a jármű fantázianeve, bizony :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.24. 23:34

ezért szavaztam mind a 4 email címemről!? de egye bassza... legyen ez a neve, és legyen a legcsúfabb! csak végre a leggyorsabb! a többi nem fog érdekelni! ígérem...! még be is kereteztetem, csak végre vb címet lehessen vele nyerni!!!!!!!!!!!

bertone

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.24. 23:50

t-oom írta:ezért szavaztam mind a 4 email címemről!? de egye bassza... legyen ez a neve, és legyen a legcsúfabb! csak végre a leggyorsabb! a többi nem fog érdekelni! ígérem...! még be is kereteztetem, csak végre vb címet lehessen vele nyerni!!!!!!!!!!!
Egy Räikkönen vb címtől én se lennék elkeseredve, még akkor sem, ha azt Ferrarival hozná ismét. (:n

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.01.24. 23:57

bertone írta:
t-oom írta:ezért szavaztam mind a 4 email címemről!? de egye bassza... legyen ez a neve, és legyen a legcsúfabb! csak végre a leggyorsabb! a többi nem fog érdekelni! ígérem...! még be is kereteztetem, csak végre vb címet lehessen vele nyerni!!!!!!!!!!!
Egy Räikkönen vb címtől én se lennék elkeseredve, még akkor sem, ha azt Ferrarival hozná ismét. (:n
őszintén... nem hiszem, hogy Kimi meg tudja verni Alonso-t... persze vágom, hogy mert TO, meg miegymás, de én tényleg így gondolom. az elmúlt 10 évben nem volt ennyire erős, kompakt, konstans pilótája a Ferrarinak, mint Alonso. még a 2000-es évek eleji Schumi talán... utána ő is olyan lett, mint most Vettel...

bertone

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.25. 07:40

t-oom írta:
bertone írta: Egy Räikkönen vb címtől én se lennék elkeseredve, még akkor sem, ha azt Ferrarival hozná ismét. (:n
őszintén... nem hiszem, hogy Kimi meg tudja verni Alonso-t... persze vágom, hogy mert TO, meg miegymás, de én tényleg így gondolom. az elmúlt 10 évben nem volt ennyire erős, kompakt, konstans pilótája a Ferrarinak, mint Alonso. még a 2000-es évek eleji Schumi talán... utána ő is olyan lett, mint most Vettel...
Őszintém? Szerintem képes megverni. Én utoljára Prostnak szurkoltam úgy, hogy azt gondoltam, ő a legjobb (persze, a maga idejében). Amikor neki lekezdtem szurkolni, még ő sem volt világbajnok és már neki is úgy kezdtem, hogy egyszerűen szimpatikus volt a fazon. Aztán, később, tényleg azt gondoltam, ő a legjobba mezőnyben. Prost után DC következett, talán a skót nemzetisége, talán maga az ember lett szimpi, de tény, hogy ma is nagy bírom. Webber érdekes helyzet. Annyian degaradálták itt a fórumon, hogy ez váltott ki bennem szimpátiát az irányába, s ma már őt is nagyon csípem (érdekes, hogy sem Schumachernél, sem Vettelnél nem váltott ki ilyen érzést az örökös szapulása, degradálása). Kimi szimpatikus volt az elejétől fogva, örültem, hogy összejött neki 2007, de nem mondanám, hogy szurkoltam neki. Viszont 2010-ben azzal, hogy itthagyta a cirkuszt és elment ralizni, belopta magát a szívembe. Nem gondolom viszont róla, hogy ő lenne a legjobb, de ezt senki másról sem gondolom. Úgy vélem, Alonso, Hamilton, Räikkönen és Vettel valahol nagyon egyformák a képességeik tekintetében, s közöttük az autó és a szerencse dönt, dönthet.
Ezért mondom azt, hogy Kimi képes legyőzni Alonsot, de nem azért mert jobb lenne. Ahogy Alonso sem azért győzné le - szerintem - Kimit, mert jobb lenne. Akinek jobban fekszik majd az autó, az új szabályok és több szerencséje lesz, az kerül ki kettőjük közül (és persze a többi közül is) győztesen.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.25. 07:43

still írta:
bertone írta:Bár már mindenki a McLaren perceken belül bekövetkező bemutatójával foglalkozik, azért jelzem: hivatalossá vált a Ferrari új autójának a típusmegjelölése: Ferrari F14 T lesz Alonso és Räikkönen autójának a neve.
Egyszer már megégették magukat a Ford ellenében az F150 elnevezéssel, most a Grummannal (F14 Tomcat) akarnak ölre menni?

Már várom a P126 modellt.
:D

csak a pontosság kedvéért: az F-14 ;)
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.25. 11:02

bertone írta:Ezért mondom azt, hogy Kimi képes legyőzni Alonsot, de nem azért mert jobb lenne. Ahogy Alonso sem azért győzné le - szerintem - Kimit, mert jobb lenne. Akinek jobban fekszik majd az autó, az új szabályok és több szerencséje lesz, az kerül ki kettőjük közül (és persze a többi közül is) győztesen.
Szerintem is.
És nem aztért mert jobb, hanem azért mert Alonál sokkal nagyobbak lesznek az elvárások, és minél tovább késik a Ferrari egyéni cím, annál nagyobbak lesznek ezek. Szinte fojtogatni fogják.
Épp ezért gondolom, hogy Alonál a hatalmas elvárások lesznek nyomasztóak számára, emiatt kezdetnek ezeken kell átlépnie.
Szerintem a Briatore/Renault időkben nem szembesült ilyen körülményekkel.

Ugyanez áll a csapatvezetésre is.
Ez nagyon látszott akkor amikor tavaly Malájziában és Bahreinben hibáztak. Nem tudták kezelni a nyomást, megijedtek a lehetőségtől.
Jó volt a kocsi, de amint jött egy kis pitty/putty, rosszul döntöttek.

Szerintem amennyiben nem lesz világverő vas a Ferka, nem lesz VB ennél a csapatnál.
Kimin kisebb lesz a nyomás.

bertone

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.25. 11:11

rdaneelolivaw írta: Szerintem is.
És nem aztért mert jobb, hanem azért mert Alonál sokkal nagyobbak lesznek az elvárások, és minél tovább késik a Ferrari egyéni cím, annál nagyobbak lesznek ezek. Szinte fojtogatni fogják.
Épp ezért gondolom, hogy Alonál a hatalmas elvárások lesznek nyomasztóak számára, emiatt kezdetnek ezeken kell átlépnie.
Szerintem a Briatore/Renault időkben nem szembesült ilyen körülményekkel.

Ugyanez áll a csapatvezetésre is.
Ez nagyon látszott akkor amikor tavaly Malájziában és Bahreinben hibáztak. Nem tudták kezelni a nyomást, megijedtek a lehetőségtől.
Jó volt a kocsi, de amint jött egy kis pitty/putty, rosszul döntöttek.

Szerintem amennyiben nem lesz világverő vas a Ferka, nem lesz VB ennél a csapatnál.
Kimin kisebb lesz a nyomás.
Egyet tudok érteni. A kiemelt részhez annyit tennék hozzá, hogy Kimin lehetne nagy nyomás, csak ő szarik rá.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.25. 11:57

rdaneelolivaw írta:

Szerintem amennyiben nem lesz világverő vas a Ferka, nem lesz VB ennél a csapatnál.
2x majdnem bejött a nem világverő vassal is. (:h

És azt a két múszaki problémát leszámítva azért volt rajta nyomás máskor is amikor bezzeg jól döntöttek.

Na most húzd elő a kalapból 2010 abu-dhabi-t. (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.25. 12:14

Magic írta:
rdaneelolivaw írta:

Szerintem amennyiben nem lesz világverő vas a Ferka, nem lesz VB ennél a csapatnál.
2x majdnem bejött a nem világverő vassal is. (:h

És azt a két múszaki problémát leszámítva azért volt rajta nyomás máskor is amikor bezzeg jól döntöttek.

Na most húzd elő a kalapból 2010 abu-dhabi-t. (:v
Igen, csak azóta telnek az évek.
Azt idő fogy, a nyomás egyre nagyobb.
Feleslegesen indulsz ki abból, hogy mi volt 2010-ben vagy 2012-ben...

A türelme fogy a szurkolóknak és a tulajdonosnak is.
Nehéz ezt kezelni, meglátjuk, hogyan sikerül.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.25. 12:33

rdaneelolivaw írta:
Igen, csak azóta telnek az évek.
Azt idő fogy, a nyomás egyre nagyobb.
Feleslegesen indulsz ki abból, hogy mi volt 2010-ben vagy 2012-ben...

A türelme fogy a szurkolóknak és a tulajdonosnak is.
Nehéz ezt kezelni, meglátjuk, hogyan sikerül.
Szerintem ez az utolsó éve a ferkánál.

Oda kell pirítani mindkettőnek. Kimi-nek is van bizonyítani valója. "Szarik rá" duma ide-vagy oda. Én nem veszem be. Őt is érdekli annyira ez az egész mint bármelyik másikat. Imidzsnek megteszi. (:n

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.25. 12:58

rdaneelolivaw írta:Igen, csak azóta telnek az évek.
Azt idő fogy, a nyomás egyre nagyobb.
Feleslegesen indulsz ki abból, hogy mi volt 2010-ben vagy 2012-ben...

A türelme fogy a szurkolóknak és a tulajdonosnak is.
Nehéz ezt kezelni, meglátjuk, hogyan sikerül.
a szurkolók türelme a Ferrarival szemben fogy.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.25. 13:00

Magic írta:Szerintem ez az utolsó éve a ferkánál.

Oda kell pirítani mindkettőnek. Kimi-nek is van bizonyítani valója. "Szarik rá" duma ide-vagy oda. Én nem veszem be. Őt is érdekli annyira ez az egész mint bármelyik másikat. Imidzsnek megteszi. (:n
Nem egyről beszélünk.
Hanem arról, hogy kinél nagyobbak az elvárások.

Szerintem Alonsónál mérföldekkel nagyobb, három okból:
- hosszú évek óta nem sikerül behúzni az egyénit, szurkolói elvárás, hogy most már igenis kellene valami.
- Ő az aki hosszú évek óta ott van az olaszoknál, 2x-es vébéként érkezett, kitől mástól ha nem tőle várják az újabbat.
- KIMI új(régi) tag lesz a Ferrarinál.

... de találhatsz többet is, ha nagyon akarnál. :)
Ami még nagyon durva, hogy ugyan Kimi új tag lesz a csapatnál, de ő az aki szállította az olaszoknak az utolsó egyénit. :mrgreen:
Szóval ALO-nak kurvára fel kell kötnie a gatyát.
Óriási lesz a nyomás rajta szvsz. :lol:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.25. 13:01

trutya írta:a szurkolók türelme a Ferrarival szemben fogy.
Ezt magyarázd el egy TIFOSINAK. :mrgreen: :mrgreen:
Azok pont leszarják, hogy mit művel az Alonzód, csak Ferrari vébé címet akarnak. :lol:

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.25. 14:05

rdaneelolivaw írta:
trutya írta:a szurkolók türelme a Ferrarival szemben fogy.
Ezt magyarázd el egy TIFOSINAK. :mrgreen: :mrgreen:
Azok pont leszarják, hogy mit művel az Alonzód, csak Ferrari vébé címet akarnak. :lol:
szerinted a világon tifosiból van több, vagy Alonso-drukkerből?
Kép

bertone

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.25. 14:11

trutya írta:
rdaneelolivaw írta:
Ezt magyarázd el egy TIFOSINAK. :mrgreen: :mrgreen:
Azok pont leszarják, hogy mit művel az Alonzód, csak Ferrari vébé címet akarnak. :lol:
szerinted a világon tifosiból van több, vagy Alonso-drukkerből?
Szerintem tifosoból. Ha elmegy Alon a Ferraritól, harmadára esik vissza a szurkolótábora. (Szerintem)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.25. 14:25

bertone írta: Szerintem tifosoból. Ha elmegy Alon a Ferraritól, harmadára esik vissza a szurkolótábora. (Szerintem)
szerintem azért van pár millió spanyol, akik nem számítanak tifosinak...
a tifosi nem olyan mint a fradi b-közép? pár tízezer elvakult olasz állat, és ennyi. de lehet, tévedek.
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.01.25. 14:29

Na lassan kezdődik. :D
Kép




bertone

Re: Ferrari F14 T - siker, vagy újabb félsiker?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.25. 14:33

Kép

Érdekelne t-oom véleménye. (:u

Lezárt