Renault (Lotus)

bertone

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.21. 10:28

Redbull írta:Kételyeim vannak 2. pont végén leírtakkal szemben. :mosoly:
Ha neked jobb úgy, hogy szerinted a Lotus mérnökei egy reggel úgy ébredtek, mekkora királyság lenne eltolni a kipufogót oldalra, majd ezt semmilyen módon nem próbálták leszimulálni, ellenőrizni, s nem próbáltak ki más megoldásokat, akkor nem akarom megzavarni benned ezt az érzést. Bizonyára csak a McLarennek vannak olyan okos és előrelátó mérnökei, akik több variációt is kipróbálnak egy-egy megoldásra (lásd hátsó kamu felfüggesztés). (:u

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.02.21. 11:33

bertone írta:
Redbull írta:Kételyeim vannak 2. pont végén leírtakkal szemben. :mosoly:
Ha neked jobb úgy, hogy szerinted a Lotus mérnökei egy reggel úgy ébredtek, mekkora királyság lenne eltolni a kipufogót oldalra, majd ezt semmilyen módon nem próbálták leszimulálni, ellenőrizni, s nem próbáltak ki más megoldásokat, akkor nem akarom megzavarni benned ezt az érzést. Bizonyára csak a McLarennek vannak olyan okos és előrelátó mérnökei, akik több variációt is kipróbálnak egy-egy megoldásra (lásd hátsó kamu felfüggesztés). (:u
Mondtam ilyet?
Nézz már rá a kipufogó végződésre könyörgöm.
Nekem olyan sufnituning érzésem van. Gondolom nem az, de akkor is ez jön le első blikkre.

Elképzelem a következő beszélgetést:
- Gyerekek nem fér el a kipufogó vége, útba van az a fránya szárny merevítő.
- Küld el mellette mit vacakolsz, így is kibaszottul késésben vagyunk. A többiek már Jerezben tolják mi meg itt vacakolunk.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

bertone

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.21. 12:42

Redbull írta:
bertone írta: Ha neked jobb úgy, hogy szerinted a Lotus mérnökei egy reggel úgy ébredtek, mekkora királyság lenne eltolni a kipufogót oldalra, majd ezt semmilyen módon nem próbálták leszimulálni, ellenőrizni, s nem próbáltak ki más megoldásokat, akkor nem akarom megzavarni benned ezt az érzést. Bizonyára csak a McLarennek vannak olyan okos és előrelátó mérnökei, akik több variációt is kipróbálnak egy-egy megoldásra (lásd hátsó kamu felfüggesztés). (:u
Mondtam ilyet?
Nézz már rá a kipufogó végződésre könyörgöm.
Nekem olyan sufnituning érzésem van. Gondolom nem az, de akkor is ez jön le első blikkre.

Elképzelem a következő beszélgetést:
- Gyerekek nem fér el a kipufogó vége, útba van az a fránya szárny merevítő.
- Küld el mellette mit vacakolsz, így is kibaszottul késésben vagyunk. A többiek már Jerezben tolják mi meg itt vacakolunk.
(:u
Nem, Te csak azt mondtad, hogy kételkedsz abban, hogy a Lotus gondolkodott a megoldáson és annak eredménye az eltolt kipufogó.
Én írta:Meggyőződésem, hogy az eredmény, amit látunk, az hosszas kísérletezés végeredménye a részükről.
erre Te írta:Kételyeim vannak 2. pont végén leírtakkal szemben.
Nekem ez azt jelenti, hogy szerinted a megoldás olyan, amit humoros párbeszédként a végén leírtál. Magyarul, nem agyaltak rajta, csak AS módszert alkalmaztak. Azért ne gondoljunk már ennyi komolytalanságot egyik csapatról sem.

A McLarent meg nem véletlen hoztam példának. Bocs, de kezd idegesíteni az a "csöpögés", ami körülöttük zajlik. Kezdve a 2015-ös nagy várakozással és befejezve azzal, hogy ha felkerül az autóra egy Gurney-flap, akkor az már hír és örömésbódottság.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.02.21. 12:58

Hidd el, ha kiderülne az amit én első ránézésre az érzéseimre hagyatkozva írtam nagyon meg lennék lepve.
Valahogy nem jön be nekem (a szépérzékemnek) az autón lévő asszinkronitások (orr, kipufogó elhelyezkedése). Annyira azért ne nézz kezdőnek, hogy egy F-1 autó a tervezésének a nagybani folyamatait ne ismerjem legalább műkedvelő szinten.

Azt persze te sem tudod, hogy a kipufogó elhelyezésének jelenlegi állapotával mennyit foglalkoztak (hány munkaórát) esetleg napokat, heteket?
Ez az egész nem ér többet annál, mint hogy nekem fura és nem tetszik. Így megfelel.

Ui: Itt van pld. a Caterham. Az orrára pillantva azt gondolom, hogy nem sokat vacakoltak vele. A régi orrot srégen félbevágták, beleaplikáltak egy méretes rudat amnek a végére ráerősítették a szárnyat oszt jónapot. De bízom benne, hogy nem így történt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

bertone

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.21. 13:40

Redbull írta:Hidd el, ha kiderülne az amit én első ránézésre az érzéseimre hagyatkozva írtam nagyon meg lennék lepve.
Valahogy nem jön be nekem (a szépérzékemnek) az autón lévő asszinkronitások (orr, kipufogó elhelyezkedése). Annyira azért ne nézz kezdőnek, hogy egy F-1 autó a tervezésének a nagybani folyamatait ne ismerjem legalább műkedvelő szinten.

Azt persze te sem tudod, hogy a kipufogó elhelyezésének jelenlegi állapotával mennyit foglalkoztak (hány munkaórát) esetleg napokat, heteket?
Ez az egész nem ér többet annál, mint hogy nekem fura és nem tetszik. Így megfelel.

Ui: Itt van pld. a Caterham. Az orrára pillantva azt gondolom, hogy nem sokat vacakoltak vele. A régi orrot srégen félbevágták, beleaplikáltak egy méretes rudat amnek a végére ráerősítették a szárnyat oszt jónapot. De bízom benne, hogy nem így történt.
Hogy nem tetszik, az már egy teljesen elfogadható vélemény. (:k

És, hogy az érzéseid mennyire csal(hat)nak, arra itt van a Caterham esete:

Kép

Remélem, ez alapján már nem godolod úgy, ahogy leírtad. (:n

(Második napja szenvedek az influenzával, lázzal, köhögéssel, orrfújással stb., biztos sokkal nyűgösebb vagyok mostanság. :szom02 )

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.02.21. 14:35

Gyògyulj meg mielőbb. :szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

bertone

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.27. 18:55

Be- és kiömlő nyílások a motorborításon:

Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.11. 22:33

Átvette a parancsnokságot. Innen az lesz amit ő mond. :dorzsi01
Kép

bertone

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.11. 22:55

Magic írta:Átvette a parancsnokságot. Innen az lesz amit ő mond. :dorzsi01
Kép
Te biztos érted, mire gondolsz. :mosoly:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.12. 12:55

bertone írta: Te biztos érted, mire gondolsz. :mosoly:
Nem olyan fejet vág mint aki azt gondolja magában hogy " Ezt elszabtátok, innen az én módszerem jön"?
Bárkire is nézett így, nem lennék a helyébe. (:v

bertone

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.12. 15:27

Magic írta:
bertone írta: Te biztos érted, mire gondolsz. :mosoly:
Nem olyan fejet vág mint aki azt gondolja magában hogy " Ezt elszabtátok, innen az én módszerem jön"?
Bárkire is nézett így, nem lennék a helyébe. (:v
Ja, hogy ez?!

Ha már tekintet, akkor nekem inkább az ugrik be: Ezt elbasztam, maradtam volna a Williamsnél.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.03.12. 16:26

bertone írta:Ja, hogy ez?!

Ha már tekintet, akkor nekem inkább az ugrik be: Ezt elbasztam, maradtam volna a Williamsnél.
"ne szóljatok hozzám, haza akarok menni!"
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.03.12. 17:49

bertone írta:Ja, hogy ez?!

Ha már tekintet, akkor nekem inkább az ugrik be: Ezt elbasztam, maradtam volna a Williamsnél.
Hát... szerintem nem rajta múlt. Ennek is örülhet.
Kép

bertone

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.12. 19:42

Jó a haja a srácnak! (:v

Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.03.12. 22:59

bertone írta:Jó a haja a srácnak! (:v

Kép
Kép
(:u
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.12. 23:04

trutya írta: (:u
Akkor Super Saiyan-ba nyomja a hét végén? (:v

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.15. 10:06

Akkor most adjunk hálát az égnek, hogy Hülkenberg nem tudott a Lotus-hoz igazolni!

:(
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.15. 10:14

Érdekes év lesz ez a Lotusnak, ha nem rohadnak le idő előtt, akkoris biztos Q1-es kiesők lesznek a továbbiakban. Remélem Maldonado még nagyon sokszor elmondja hogy mennyire fasza igazolás volt ez részéről. :D

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.15. 10:22

Decapitated_Midget írta:Remélem Maldonado még nagyon sokszor elmondja hogy mennyire fasza igazolás volt ez részéről. :D
Ugyanott van, mint a tavalyi Williams-szel, idénre pedig mindenképp váltania kellett.

Csak én érzem úgy, hogy ez a rozmár orr is szerepet játszik a nulla teljesítményben? :?
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Decapitated_Midget
gokartos
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2014.03.10. 18:25
Mi vagy?: Férfi

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Decapitated_Midget » 2014.03.15. 11:17

Willy írta:
Decapitated_Midget írta:Remélem Maldonado még nagyon sokszor elmondja hogy mennyire fasza igazolás volt ez részéről. :D
Ugyanott van, mint a tavalyi Williams-szel, idénre pedig mindenképp váltania kellett.

Csak én érzem úgy, hogy ez a rozmár orr is szerepet játszik a nulla teljesítményben? :?
Nagyon bizonygatják, hogy milyen hű de jó ez az orrkiképzés, elviekben előnyös is lenne, de anno a 2004-es Williams esetében is kiemelkedő adatokat mutatott a szélcsatorna... De szvsz egyelőre az orrkúp a legkisebb összetevő nekik a problémák tengerében.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.03.15. 11:39

Decapitated_Midget írta:Nagyon bizonygatják, hogy milyen hű de jó ez az orrkiképzés, elviekben előnyös is lenne, de anno a 2004-es Williams esetében is kiemelkedő adatokat mutatott a szélcsatorna... .
Egyenesben kiemelkedő is. A Williams is az volt.
De szerintem nem véletlen, hogy össze-vissza csúszkált mindkét Lotus. Eleve megváltozott a tapadás az eddigihez képest, plusz ott volt a baromi erős szél.

Nem lepődnék meg, ha rövidesen új orral állnának rajthoz.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.15. 12:23

Willy írta:
Nem lepődnék meg, ha rövidesen új orral állnának rajthoz.
Szegény Grosjean már így is "lógó orral" áll rajthoz. (:n

(csak kis gonoszkodás, nem lehetett kihagyni)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.15. 12:49

Alghar írta:
Szegény Grosjean már így is "lógó orral" áll rajthoz. (:n

(csak kis gonoszkodás, nem lehetett kihagyni)
Azért én Grojean-t tényleg sajnálom. Egy csendes, visszafogott, jófej srácnak tűnik. aki miután levedlette a kezdeti "durr bele" stílusát még gyors tudott maradni. Szerintem lenne helye az élmezőnyben. Vagyis kellene lennie. Rossz nézni a Lotus szenvedését.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.03.15. 14:28

Willy írta:
Nem lepődnék meg, ha rövidesen új orral állnának rajthoz.
Csak tegyék meg mielőbb. Mert ezt így bánatos látni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Lotus-Renault E22

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.15. 15:02

Magic írta:
Alghar írta:
Szegény Grosjean már így is "lógó orral" áll rajthoz. (:n

(csak kis gonoszkodás, nem lehetett kihagyni)
Azért én Grojean-t tényleg sajnálom. Egy csendes, visszafogott, jófej srácnak tűnik. aki miután levedlette a kezdeti "durr bele" stílusát még gyors tudott maradni. Szerintem lenne helye az élmezőnyben. Vagyis kellene lennie. Rossz nézni a Lotus szenvedését.
Teljesen egyetértek. Az egész szituációt sajnálom, szimpatikus csapat és Grozsán is tényleg szimpi (a frizura mondjuk über gáz). Szurkolok neki, nehogy rámenjen a karrierje az idei évre.

Lezárt