1997

Lezárt
FreHeiGloRosRen fan
gokartos
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2014.01.22. 18:17
Mi vagy?: Forma-1 fan
Tartózkodási hely: Tura

1997

Hozzászólás Szerző: FreHeiGloRosRen fan » 2014.02.04. 21:09

Nemrégiben néztem végig a szezont, és voltak érdekes futamok. Pl.: a magyar verseny melyet Damon Hill kis híján megnyert az ócska Arrows-zal.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.04. 22:04

és úgy érezted, hogy ez a dolog megér egy topikot...? ez belefért volna a Forma Általános részbe is, szerintem.... de ahogy gondolod...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.04. 22:18

t-oom írta:és úgy érezted, hogy ez a dolog megér egy topikot...? ez belefért volna a Forma Általános részbe is, szerintem.... de ahogy gondolod...
(:k
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.04. 22:19

Pörgős topik lesz. :mosoly:

FreHeiGloRosRen fan
gokartos
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2014.01.22. 18:17
Mi vagy?: Forma-1 fan
Tartózkodási hely: Tura

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: FreHeiGloRosRen fan » 2014.02.05. 19:54

t-oom írta:és úgy érezted, hogy ez a dolog megér egy topikot...? ez belefért volna a Forma Általános részbe is, szerintem.... de ahogy gondolod...
Mivel az a neve ennek a résznek h előző szezonnak, így belefér ez is. De ha mindig belém köttök akkor hajrá. Lehet piszkálni.

Avatar
SilverToM
AutoGP vezető
Hozzászólások: 978
Csatlakozott: 2014.01.01. 16:10
Mi vagy?: képészmérnök

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: SilverToM » 2014.02.06. 06:48

97-et még nem néztem. Honnan voltak meg a képanyagaid?
Minden versenyt megnéztél?
McLaren fan since 1998 - Never Settle

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.02.06. 07:39

FreHeiGloRosRen fan írta:Nemrégiben néztem végig a szezont, és voltak érdekes futamok. Pl.: a magyar verseny melyet Damon Hill kis híján megnyert az ócska Arrows-zal.
aki tudja megírhatná mi volt az oka ennek. ráhibázott valami beállításra ami feküdt a kocsinak? csapattárs eközben hol körözgetett?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.06. 07:41

FreHeiGloRosRen fan írta:
t-oom írta:és úgy érezted, hogy ez a dolog megér egy topikot...? ez belefért volna a Forma Általános részbe is, szerintem.... de ahogy gondolod...
Mivel az a neve ennek a résznek h előző szezonnak, így belefér ez is. De ha mindig belém köttök akkor hajrá. Lehet piszkálni.
Ne foglalkozz velük, van, akinek muszáj beszólogatnia. Szóra sem érdemesek, pláne, hogy minden szir-szarnak szoktak topikot nyitogatni mások.

Nekem az évből a legjobban az maradt meg, ahogyan Häkkinen mindig a küszöbén állt az első győzelmének (Nürburgring, Ausztria, Silverstone), de állandóan technikai hibája volt, mielőtt nyerhetett volna. Ebben az évben szerezte az első pole-ját is, komoly pályacsúccsal a Nürburgringen. Illetőleg volt ugye egy nagyon kaotikus monacói verseny is. Emlékszem, ahogy a tévé csak azt mutatta, hogy Schumi tök egyedül, hatalmas fölénnyel köröz az élen, mert mindenki más, akinek épkézláb autója volt, már kiesett mögüle.
SilverToM írta:97-et még nem néztem. Honnan voltak meg a képanyagaid?
Minden versenyt megnéztél?
Torrentoldalakról be lehet szerezni a futamokat, vagy lehet keresgélni az f1archives.com-on összefoglalókat. A youtube-on is vannak futamok fent ebből az évből, több 10-15 perces darabban is, meg akár egyben is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.06. 08:00

Nigel írta:
FreHeiGloRosRen fan írta:Nemrégiben néztem végig a szezont, és voltak érdekes futamok. Pl.: a magyar verseny melyet Damon Hill kis híján megnyert az ócska Arrows-zal.
aki tudja megírhatná mi volt az oka ennek. ráhibázott valami beállításra ami feküdt a kocsinak? csapattárs eközben hol körözgetett?
Dávidsanyabá mondogatta, ha jól emlékszem, hogy a harmatos Yamaha által jelentett hátrányt bőven ellensúlyozta az autó jó kiegyensúlyozottsága és kezelhetősége. végül is ezt a jerezi eredmény is alátámaszthatja...
no meg Hill azért mindig is jól érezte magát a Hungaroringen.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.02.06. 08:03

Nigel írta:
FreHeiGloRosRen fan írta:Nemrégiben néztem végig a szezont, és voltak érdekes futamok. Pl.: a magyar verseny melyet Damon Hill kis híján megnyert az ócska Arrows-zal.
aki tudja megírhatná mi volt az oka ennek. ráhibázott valami beállításra ami feküdt a kocsinak? csapattárs eközben hol körözgetett?
Kint voltam aznap a Hungaroringen, pont előttem előzte meg Villeneuve az utolsó körben. Sosem felejtem el a másnapi Nemzeti Sport cikk címét a futamról: "Villeneuve a győztes, de Hill a hős!" Mindenki így érezte a ringen aznap.

Emlékeim szerint nem volt semmilyen különleges ok azon kívül, hogy a Bridgestone külön keverékkel készült a hétvégére és ez be is vált, meg a pályát is szerette, nálunk nyert először futamot. Futott egy érthetetlenül jó időmérőt az öreg és lerajtolta Villeneuve-öt a harmadik helyről. Aztán pár kör után befogta Schumit és őt is leelőzte. A többieknek nagyon szemcsésedtek a gumijaik aznap, Hill jól vigyázott a sajátjaira, ezért el is tudott lépni. Állítólag Hill lelassulását egy 180 forint értékű (!!) tömítőgyűrű hibája okozta.

Diniznek nem volt ilyen jó a hétvégéje. A tizennyolcadik helyről indult, de rögtön a rajtnál a két egymással kakaskodó Miardi kilökte. Onnan visszakapszkodott azért a tizedik helyig, majd kiesett technikai hiba miatt. Mindenesetre a versenytempója mutatta, hogy tényleg erős keveréket hozott a Bridgestone az Arrowsnak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.06. 09:33

vollebak írta:
Kint voltam aznap a Hungaroringen, pont előttem előzte meg Villeneuve az utolsó körben. Sosem felejtem el a másnapi Nemzeti Sport cikk címét a futamról: "Villeneuve a győztes, de Hill a hős!" Mindenki így érezte a ringen aznap.

Emlékeim szerint nem volt semmilyen különleges ok azon kívül, hogy a Bridgestone külön keverékkel készült a hétvégére és ez be is vált, meg a pályát is szerette, nálunk nyert először futamot. Futott egy érthetetlenül jó időmérőt az öreg és lerajtolta Villeneuve-öt a harmadik helyről. Aztán pár kör után befogta Schumit és őt is leelőzte. A többieknek nagyon szemcsésedtek a gumijaik aznap, Hill jól vigyázott a sajátjaira, ezért el is tudott lépni. Állítólag Hill lelassulását egy 180 forint értékű (!!) tömítőgyűrű hibája okozta.

Diniznek nem volt ilyen jó a hétvégéje. A tizennyolcadik helyről indult, de rögtön a rajtnál a két egymással kakaskodó Miardi kilökte. Onnan visszakapszkodott azért a tizedik helyig, majd kiesett technikai hiba miatt. Mindenesetre a versenytempója mutatta, hogy tényleg erős keveréket hozott a Bridgestone az Arrowsnak.
Utólag a Hill fanbojok is örültek az eredménynek, mert ha nincs előzés, akkor Schumacher a bajnok, és nincs jerezi dodgemezés, mert minek?
Villeneuve-nek pedig a világ szégyene lett volna azzal az autóval kikapni, elsőszámúként.
Frentzent jóval többre taksáltam versenyzőként, lásd 1999.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.06. 09:35

Nigel írta:
FreHeiGloRosRen fan írta:Nemrégiben néztem végig a szezont, és voltak érdekes futamok. Pl.: a magyar verseny melyet Damon Hill kis híján megnyert az ócska Arrows-zal.
aki tudja megírhatná mi volt az oka ennek. ráhibázott valami beállításra ami feküdt a kocsinak? csapattárs eközben hol körözgetett?
Akkor még volt gumiháború, lásd Panis Bridgés eredményeit a lábtöréséig. Egy Prosttal.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.06. 10:08

vollebak írta:Kint voltam aznap a Hungaroringen, pont előttem előzte meg Villeneuve az utolsó körben. Sosem felejtem el a másnapi Nemzeti Sport cikk címét a futamról: "Villeneuve a győztes, de Hill a hős!" Mindenki így érezte a ringen aznap.

Emlékeim szerint nem volt semmilyen különleges ok azon kívül, hogy a Bridgestone külön keverékkel készült a hétvégére és ez be is vált, meg a pályát is szerette, nálunk nyert először futamot. Futott egy érthetetlenül jó időmérőt az öreg és lerajtolta Villeneuve-öt a harmadik helyről. Aztán pár kör után befogta Schumit és őt is leelőzte. A többieknek nagyon szemcsésedtek a gumijaik aznap, Hill jól vigyázott a sajátjaira, ezért el is tudott lépni. Állítólag Hill lelassulását egy 180 forint értékű (!!) tömítőgyűrű hibája okozta.

Diniznek nem volt ilyen jó a hétvégéje. A tizennyolcadik helyről indult, de rögtön a rajtnál a két egymással kakaskodó Miardi kilökte. Onnan visszakapszkodott azért a tizedik helyig, majd kiesett technikai hiba miatt. Mindenesetre a versenytempója mutatta, hogy tényleg erős keveréket hozott a Bridgestone az Arrowsnak.
mi az hogy az Arrowsnak? a Prost szállította az eredményeket nekik egész évben, viszont a ringen fura mód sehol nem voltak.
szerintem egyszerűen csak összeállt az autó-pilóta-gumi csomag.
Diniz az időmérőn kapott 2 másodpercet az öregtől. (máshol azért jóval közelebb volt hozzá-volt pálya, ahol meg is verte)
Kép

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.06. 10:13

trutya írta: mi az hogy az Arrowsnak? a Prost szállította az eredményeket nekik egész évben, viszont a ringen fura mód sehol nem voltak.
Mert nem volt Panis. Trulli még friss hús volt, nem ismerte annyira az autót, de ha egy Nakano hatodik lett a futamon, akkor egy csúcsformában lévő Panist hová taksálnál? Minimum dobogóért ment volna a Bridgével.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.06. 10:34

still írta:
trutya írta: mi az hogy az Arrowsnak? a Prost szállította az eredményeket nekik egész évben, viszont a ringen fura mód sehol nem voltak.
Mert nem volt Panis. Trulli még friss hús volt, nem ismerte annyira az autót, de ha egy Nakano hatodik lett a futamon, akkor egy csúcsformában lévő Panist hová taksálnál? Minimum dobogóért ment volna a Bridgével.
előtte lévő futamon, Hockenheimben Trulli negyedik lett...
Ausztriában Trulli a győzelemért ment, Nakano pedig zsíros pontszerző helyekért, mikor elfüstöltek alattuk a Peugeotok.
szóval friss hús, de a névjegyét már letette.
Kép

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.06. 10:40

trutya írta: előtte lévő futamon, Hockenheimben Trulli negyedik lett...
Ausztriában Trulli a győzelemért ment, Nakano pedig zsíros pontszerző helyekért, mikor elfüstöltek alattuk a Peugeotok.
szóval friss hús, de a névjegyét már letette.
Hockenheimnek kissé más a karakterisztikája, mint a Ringnek, de tény, Trulli ezt leszámítva nem ment rosszul.
Ugyanakkor továbbra is adom, hogy Panis minimum a negyedik helyet belőtte volna aznap, ettől függetlenül Hill nem semmit húzott elő a kalapból egész hétvégén.

Avatar
Torrente
gokartos
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2014.01.01. 17:45

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: Torrente » 2014.02.06. 11:40

trutya írta: előtte lévő futamon, Hockenheimben Trulli negyedik lett...
Ausztriában Trulli a győzelemért ment, Nakano pedig zsíros pontszerző helyekért, mikor elfüstöltek alattuk a Peugeotok.
szóval friss hús, de a névjegyét már letette.
Prosték 97-ben Mugen-Honda motorral mentek. Következő évtől lett a nemzeti Pözsó.
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.06. 11:44

Torrente írta:
trutya írta: előtte lévő futamon, Hockenheimben Trulli negyedik lett...
Ausztriában Trulli a győzelemért ment, Nakano pedig zsíros pontszerző helyekért, mikor elfüstöltek alattuk a Peugeotok.
szóval friss hús, de a névjegyét már letette.
Prosték 97-ben Mugen-Honda motorral mentek. Következő évtől lett a nemzeti Pözsó.
jogos, elírtam. :)
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.02.06. 18:05

Nigel írta:
FreHeiGloRosRen fan írta:Nemrégiben néztem végig a szezont, és voltak érdekes futamok. Pl.: a magyar verseny melyet Damon Hill kis híján megnyert az ócska Arrows-zal.
aki tudja megírhatná mi volt az oka ennek. ráhibázott valami beállításra ami feküdt a kocsinak? csapattárs eközben hol körözgetett?
Én az olvastam valahol,hogy a Brigestone egy spéci gumit hozott arra a futamra,amit Hill-en teszteltek.
Ez annyira bejött,hogy majdnem nyertek is.
De ehhez kellett Hill(akinek nagyon feküdt a ring),illetve a magas hőmérséklet is,ami azon hétvégén volt,és feküdt a gumiknak.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.02.06. 18:11

vollebak írta:
aki tudja megírhatná mi volt az oka ennek. ráhibázott valami beállításra ami feküdt a kocsinak? csapattárs eközben hol körözgetett?[/quote]

Kint voltam aznap a Hungaroringen, pont előttem előzte meg Villeneuve az utolsó körben. Sosem felejtem el a másnapi Nemzeti Sport cikk címét a futamról: "Villeneuve a győztes, de Hill a hős!" Mindenki így érezte a ringen aznap.

Emlékeim szerint nem volt semmilyen különleges ok azon kívül, hogy a Bridgestone külön keverékkel készült a hétvégére és ez be is vált, meg a pályát is szerette, nálunk nyert először futamot. Futott egy érthetetlenül jó időmérőt az öreg és lerajtolta Villeneuve-öt a harmadik helyről. Aztán pár kör után befogta Schumit és őt is leelőzte. A többieknek nagyon szemcsésedtek a gumijaik aznap, Hill jól vigyázott a sajátjaira, ezért el is tudott lépni. Állítólag Hill lelassulását egy 180 forint értékű (!!) tömítőgyűrű hibája okozta.

Diniznek nem volt ilyen jó a hétvégéje. A tizennyolcadik helyről indult, de rögtön a rajtnál a két egymással kakaskodó Miardi kilökte. Onnan visszakapszkodott azért a tizedik helyig, majd kiesett technikai hiba miatt. Mindenesetre a versenytempója mutatta, hogy tényleg erős keveréket hozott a Bridgestone az Arrowsnak.[/quote]








Én az Alesi kanyarban voltam. :roll:
Az a bizonyos főcim,meg így hangzott másnap:
Villeneuve nyert,pedig másnak (Hill)et volna. :mosoly:
Elraktam ,megvan most is. (:o

FreHeiGloRosRen fan
gokartos
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2014.01.22. 18:17
Mi vagy?: Forma-1 fan
Tartózkodási hely: Tura

Re: 1997

Hozzászólás Szerző: FreHeiGloRosRen fan » 2014.02.06. 19:28

SilverToM írta:97-et még nem néztem. Honnan voltak meg a képanyagaid?
Minden versenyt megnéztél?
F1adatbazis.com. Magyarul néztem meg az időmérőket, futamokat. Elég sűrűn volt kommentátor csere az év során. Ja és a magyar futamot Frentzen nyerhette volna mert kemény gumikkal ment, csak vmit a motor körül elrontottak a Williams-nél.

Lezárt