Daniel Ricciardo

Versenyzők és csapatok
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 13:47

nikotin írta:
2018.08.03. 13:40
Szerintem mindenképpen jól döntött, még akkor is, ha a RB jobb lesz a Renault-nál. A kisköcsög mellett ő is max "szárnysegéd" lehetne a csapat hozzáállása miatt.
Most akkor az lesz a narratíva, ha esetleg Maxi végez idén előrébb a bajnokságban, hogy őt támogatta a csapat, ugye? Az kizárt dolog, hogy mondjuk gyorsabb/jobb is legyen gondolom :P (csak trollkodom, nyugi)

Szerintem utoljára egyértelmű egyes-kettes leosztás 2013-ban volt a csapatnál. 2014-ben Dan egyenlő feltételek mellett verte le Vettelt és Kvyatot sem különböztették meg hátrányosan (más kérdés, hogy őt meg pszichésen tették tönkre a követelőzéssel és az állandó nyomással). Ugyanígy sem tavaly, sem idén nem érezhető semmilyen olyan lakájosítás csapaton belül, mint amitől Webber szenvedett évekig Vettel mellett.

Ha tényleg Sainz jön Ricci helyére, érdekes lesz látni, hogyan mennek egymás ellen Maxival (szűk) három külön töltött év után.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.08.03. 13:52

vollebak írta:
2018.08.03. 13:47
Most akkor az lesz a narratíva, ha esetleg Maxi végez idén előrébb a bajnokságban, hogy őt támogatta a csapat, ugye? Az kizárt dolog, hogy mondjuk gyorsabb/jobb is legyen gondolom :P (csak trollkodom, nyugi)

Szerintem utoljára egyértelmű egyes-kettes leosztás 2013-ban volt a csapatnál. 2014-ben Dan egyenlő feltételek mellett verte le Vettelt és Kvyatot sem különböztették meg hátrányosan (más kérdés, hogy őt meg pszichésen tették tönkre a követelőzéssel és az állandó nyomással). Ugyanígy sem tavaly, sem idén nem érezhető semmilyen olyan lakájosítás csapaton belül, mint amitől Webber szenvedett évekig Vettel mellett.

Ha tényleg Sainz jön Ricci helyére, érdekes lesz látni, hogyan mennek egymás ellen Maxival (szűk) három külön töltött év után.
meg azt is, hogy meddig lesz békesség, mert már a Toro Rossonál is volt valami nyilatkozatháború, ha nem csal az emlékezetem.
Kép

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.08.03. 14:04

vollebak írta:
2018.08.03. 13:47
nikotin írta:
2018.08.03. 13:40
Szerintem mindenképpen jól döntött, még akkor is, ha a RB jobb lesz a Renault-nál. A kisköcsög mellett ő is max "szárnysegéd" lehetne a csapat hozzáállása miatt.
Most akkor az lesz a narratíva, ha esetleg Maxi végez idén előrébb a bajnokságban, hogy őt támogatta a csapat, ugye? Az kizárt dolog, hogy mondjuk gyorsabb/jobb is legyen gondolom :P (csak trollkodom, nyugi)

Szerintem utoljára egyértelmű egyes-kettes leosztás 2013-ban volt a csapatnál. 2014-ben Dan egyenlő feltételek mellett verte le Vettelt és Kvyatot sem különböztették meg hátrányosan (más kérdés, hogy őt meg pszichésen tették tönkre a követelőzéssel és az állandó nyomással). Ugyanígy sem tavaly, sem idén nem érezhető semmilyen olyan lakájosítás csapaton belül, mint amitől Webber szenvedett évekig Vettel mellett.

Ha tényleg Sainz jön Ricci helyére, érdekes lesz látni, hogyan mennek egymás ellen Maxival (szűk) három külön töltött év után.
Mondjuk eddig csak akkor nem volt csapatsorrend, amikor közük nem volt a vb címhez.
Sztem ahogy megint esélyesek lesznek, beállnak Maxi mögé, és Ricci nem akart ketteske lenni.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 14:05

trutya írta:
2018.08.03. 13:52
vollebak írta:
2018.08.03. 13:47
Most akkor az lesz a narratíva, ha esetleg Maxi végez idén előrébb a bajnokságban, hogy őt támogatta a csapat, ugye? Az kizárt dolog, hogy mondjuk gyorsabb/jobb is legyen gondolom :P (csak trollkodom, nyugi)

Szerintem utoljára egyértelmű egyes-kettes leosztás 2013-ban volt a csapatnál. 2014-ben Dan egyenlő feltételek mellett verte le Vettelt és Kvyatot sem különböztették meg hátrányosan (más kérdés, hogy őt meg pszichésen tették tönkre a követelőzéssel és az állandó nyomással). Ugyanígy sem tavaly, sem idén nem érezhető semmilyen olyan lakájosítás csapaton belül, mint amitől Webber szenvedett évekig Vettel mellett.

Ha tényleg Sainz jön Ricci helyére, érdekes lesz látni, hogyan mennek egymás ellen Maxival (szűk) három külön töltött év után.
meg azt is, hogy meddig lesz békesség, mert már a Toro Rossonál is volt valami nyilatkozatháború, ha nem csal az emlékezetem.
Az biztos, hogy izgalmas lesz, bár nem tudom hova tenni Carlost.

A TR-s időszaka alatt egyértelműen óriási kalibernek láttam, aki alig maradt el Maxitól. Amikor átült a Renault-ba tavaly, azt hittem, hogy a Pérez által durván beárazott, középmezőnyös jelentéktelenségbe szürkült, már 30 éves Hülkenberget simán és meggyőző előnnyel fogja verni kvalin és versenyen is, ehhez képest egyáltalán nem talál fogást a németen idén sem. Jelenleg fogalmam sincs, mit is gondoljak róla és mekkora potenciál is van benne.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 14:15

Krisztián írta:
2018.08.03. 14:04
Mondjuk eddig csak akkor nem volt csapatsorrend, amikor közük nem volt a vb címhez.
Sztem ahogy megint esélyesek lesznek, beállnak Maxi mögé, és Ricci nem akart ketteske lenni.
Igen, ez logikus, amit a vb-esélyekről mondasz. De miért egyértelmű, hogy Maxi mögé állnának be, ha egyáltalán, ha itt többek szerint is Ricci legalább olyan jó, mint Maxi, ha nem éppen jobb? Miért lőné tökön magát akkor a csapat azzal egy ilyen helyzetben, hogy nem a jobbik versenyzőjüket támogatják? (komoly a kérdés)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.08.03. 14:45

trutya írta:
2018.08.03. 13:20
hűha :D
sok sikert neki! szerintem rossz lóra tett, de mindegy.
http://formula.hu/f1/2018/08/03/bombahi ... -hivatalos
Végülis még mindig jobb mintha Meki lett volna belőle. Azt hiszem ilyen pletyka is volt korábban. Engem azért meglepett most ez, azt hittem, addig húzzák vonják a dolgot, míg marad szépen a fenekén.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.08.03. 14:46

vollebak írta:
2018.08.03. 13:47
nikotin írta:
2018.08.03. 13:40
Szerintem mindenképpen jól döntött, még akkor is, ha a RB jobb lesz a Renault-nál. A kisköcsög mellett ő is max "szárnysegéd" lehetne a csapat hozzáállása miatt.
Most akkor az lesz a narratíva, ha esetleg Maxi végez idén előrébb a bajnokságban, hogy őt támogatta a csapat, ugye? Az kizárt dolog, hogy mondjuk gyorsabb/jobb is legyen gondolom :P (csak trollkodom, nyugi)

Szerintem utoljára egyértelmű egyes-kettes leosztás 2013-ban volt a csapatnál. 2014-ben Dan egyenlő feltételek mellett verte le Vettelt és Kvyatot sem különböztették meg hátrányosan (más kérdés, hogy őt meg pszichésen tették tönkre a követelőzéssel és az állandó nyomással). Ugyanígy sem tavaly, sem idén nem érezhető semmilyen olyan lakájosítás csapaton belül, mint amitől Webber szenvedett évekig Vettel mellett.

Ha tényleg Sainz jön Ricci helyére, érdekes lesz látni, hogyan mennek egymás ellen Maxival (szűk) három külön töltött év után.
Kerek perec megmondták hogy világbajnokot (rekordvilágbajnokot) akarnak csinálni Maxiból. Most ezzel mit kezdesz?
Nem veszünk ezen össze hisz ez Foxon kívüli dolog, nem sok köze van hozzá. De sajnos ez a szitu.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.08.03. 15:10

Most láttam a híreket, valamennyire azért meglepett. Inkább arra fogadtam volna, hogy 2019 végéig marad a Red Bullnál, és utána próbálkozik ismét a Ferrarinál vagy a Mercedes-nél. Sok sikert neki, bár van bennem aggodalom bőven, hogy egy jó ideig nem lesz shoey.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.08.03. 15:59

vollebak írta:
2018.08.03. 14:15
Krisztián írta:
2018.08.03. 14:04
Mondjuk eddig csak akkor nem volt csapatsorrend, amikor közük nem volt a vb címhez.
Sztem ahogy megint esélyesek lesznek, beállnak Maxi mögé, és Ricci nem akart ketteske lenni.
Igen, ez logikus, amit a vb-esélyekről mondasz. De miért egyértelmű, hogy Maxi mögé állnának be, ha egyáltalán, ha itt többek szerint is Ricci legalább olyan jó, mint Maxi, ha nem éppen jobb? Miért lőné tökön magát akkor a csapat azzal egy ilyen helyzetben, hogy nem a jobbik versenyzőjüket támogatják? (komoly a kérdés)
Vettel se tűnt éppen jobbnak Webbernél 2009-ben. 2010-ben meg kettővel a vége előtt úgy áldozták be Webbert, hogy vezette a bajnokságot, Vettelnek meg 2/2 győzelem kellett + hogy Alonso betlizzen. Bejött, de ez egyértelműen mutatja, hogy az RB-t nem igazán érdekli, hogy ki van éppen jobb formában, az aktuális csodagyereknek kell nyernie.

Amúgy Maxinak sztem minden futam előtt kell egy "ice bucket challenge", de ha ezt megkapja, akkor bárkinél jobb lehet a mezőnyben. Mindenesetre több benne a potenciál, mint Ricciardóban, de abban nem vagyok biztos (még mindig nem, még így sem, hogy Ricsi - jelenleg - lassabb csapathoz igazolt), hogy sikeresebb is lesz.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.08.03. 16:00

Nem akar tovabbra is kettes lenni. Jellemes ember.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 16:13

Rocco írta:
2018.08.03. 16:00
Nem akar tovabbra is kettes lenni. Jellemes ember.
Eddig sem volt az.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.08.03. 18:21

vollebak írta:
2018.08.03. 16:13
Rocco írta:
2018.08.03. 16:00
Nem akar tovabbra is kettes lenni. Jellemes ember.
Eddig sem volt az.
(:u
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.08.03. 18:59

vollebak írta:
2018.08.03. 16:13
Rocco írta:
2018.08.03. 16:00
Nem akar tovabbra is kettes lenni. Jellemes ember.
Eddig sem volt az.
nem tudom, hogy lolozzak, blablazzak? vagy inkabb ne irjak semmit, hogy elkeruljem ahogy hangos regenyeket irsz maxi fenekebol? :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.08.03. 19:53

Lancelot írta:
2018.08.03. 18:21
vollebak írta:
2018.08.03. 16:13


Eddig sem volt az.
(:u
:)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2018.08.03. 21:03

Na akkor ez a Ricardo is kihúzta magát a vb esélyesek közül szerintem úgy kb örökre...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 21:57

Rocco írta:
2018.08.03. 18:59
vollebak írta:
2018.08.03. 16:13


Eddig sem volt az.
nem tudom, hogy lolozzak, blablazzak? vagy inkabb ne irjak semmit, hogy elkeruljem ahogy hangos regenyeket irsz maxi fenekebol? :D
Nem kell, bőven elég beismerés tőled és a többiektől is, hogy semmit nem tudtok felhozni.

Az idióta, túlértékelt crashkid, ez szerintetek egyértelmű, aztán közben mégis akkora kaliber, hogy a csapat első számúnak tekinti és elnyomják az idén már kétszeres futamgyőztes Riccit :lol:

Most akkor döntsétek már el, hogy melyik :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 22:17

Krisztián írta:
2018.08.03. 15:59
vollebak írta:
2018.08.03. 14:15


Igen, ez logikus, amit a vb-esélyekről mondasz. De miért egyértelmű, hogy Maxi mögé állnának be, ha egyáltalán, ha itt többek szerint is Ricci legalább olyan jó, mint Maxi, ha nem éppen jobb? Miért lőné tökön magát akkor a csapat azzal egy ilyen helyzetben, hogy nem a jobbik versenyzőjüket támogatják? (komoly a kérdés)
Vettel se tűnt éppen jobbnak Webbernél 2009-ben. 2010-ben meg kettővel a vége előtt úgy áldozták be Webbert, hogy vezette a bajnokságot, Vettelnek meg 2/2 győzelem kellett + hogy Alonso betlizzen. Bejött, de ez egyértelműen mutatja, hogy az RB-t nem igazán érdekli, hogy ki van éppen jobb formában, az aktuális csodagyereknek kell nyernie.

Amúgy Maxinak sztem minden futam előtt kell egy "ice bucket challenge", de ha ezt megkapja, akkor bárkinél jobb lehet a mezőnyben. Mindenesetre több benne a potenciál, mint Ricciardóban, de abban nem vagyok biztos (még mindig nem, még így sem, hogy Ricsi - jelenleg - lassabb csapathoz igazolt), hogy sikeresebb is lesz.
Nagyrészt egyetértek, viszont épp te magad mondtad, hogy minek is lenne egyes-kettes számúzás, amikor közük sincs se az egyéni, se a konstruktőri bajnoksághoz.

Bandiék tudománya is kimerült a vigyorgásban, egyetlen példát vagy konkrétumot nem tudnak írni, hogy miért, mikor és hogyan kedveztek Maxinak bármikor (főleg idén) Ricci kárára. Nem tetszik a kisköcsög pofája, maradjak már a tényeket firtató kérdéseimmel, kész. Hát ez kevés, mint apácazárdában a fogamzásgátló.

Ez ugyanaz a kategória, mint amikor Kimit anno kitartóan papírvébézték ugyanígy pusztán ellenszurkerségből Andiék. Akkor bezzeg tudtak logikusan gondolkodni a most Maxit ekézők és ugyanúgy kérték az Andiék fotelszakértői véleményét alátámasztó érveket, amiket ugyanúgy nem kaptak meg, mint most én tőlük. Ez egyszerre mókás és szomorú is, de hát ez van :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.08.03. 22:27

vollebak írta:
2018.08.03. 21:57
Rocco írta:
2018.08.03. 18:59


nem tudom, hogy lolozzak, blablazzak? vagy inkabb ne irjak semmit, hogy elkeruljem ahogy hangos regenyeket irsz maxi fenekebol? :D
Nem kell, bőven elég beismerés tőled és a többiektől is, hogy semmit nem tudtok felhozni.

Az idióta, túlértékelt crashkid, ez szerintetek egyértelmű, aztán közben mégis akkora kaliber, hogy a csapat első számúnak tekinti és elnyomják az idén már kétszeres futamgyőztes Riccit :lol:

Most akkor döntsétek már el, hogy melyik :)
Mindkettő.
A tehetségét, gyorsaságát senki nem vitatja, ahogy te sem vitathatod a csapat kijelentését, hogy rekorder-bajnokot akarnak belőle faragni. De lesz bőven melójuk, mert jelenleg egy idióta cradh-kid, hogy a te szavaiddal éljek.
(:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 22:32

nikotin írta:
2018.08.03. 22:27
vollebak írta:
2018.08.03. 21:57


Nem kell, bőven elég beismerés tőled és a többiektől is, hogy semmit nem tudtok felhozni.

Az idióta, túlértékelt crashkid, ez szerintetek egyértelmű, aztán közben mégis akkora kaliber, hogy a csapat első számúnak tekinti és elnyomják az idén már kétszeres futamgyőztes Riccit :lol:

Most akkor döntsétek már el, hogy melyik :)
Mindkettő.
A tehetségét, gyorsaságát senki nem vitatja, ahogy te sem vitathatod a csapat kijelentését, hogy rekorder-bajnokot akarnak belőle faragni. De lesz bőven melójuk, mert jelenleg egy idióta cradh-kid, hogy a te szavaiddal éljek.
(:u
Mikor jelentették ezt ki? Én sosem hallottam.

Monacóban volt utoljára incidense. Az a hatodik futam volt idén és most tizenkét futamon vagyunk túl. Azóta szerzett zsinórban dobogókat, köztük egy parádés győzelemmel és konstansan veri Riccit kvalin és futamon egyaránt.

Ha ezt jelenti szerinted a "jelenleg crashkid", akkor te vagy a legnagyobb szurkere (:v
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.08.03. 22:35

vollebak írta:
2018.08.03. 22:17
Krisztián írta:
2018.08.03. 15:59


Vettel se tűnt éppen jobbnak Webbernél 2009-ben. 2010-ben meg kettővel a vége előtt úgy áldozták be Webbert, hogy vezette a bajnokságot, Vettelnek meg 2/2 győzelem kellett + hogy Alonso betlizzen. Bejött, de ez egyértelműen mutatja, hogy az RB-t nem igazán érdekli, hogy ki van éppen jobb formában, az aktuális csodagyereknek kell nyernie.

Amúgy Maxinak sztem minden futam előtt kell egy "ice bucket challenge", de ha ezt megkapja, akkor bárkinél jobb lehet a mezőnyben. Mindenesetre több benne a potenciál, mint Ricciardóban, de abban nem vagyok biztos (még mindig nem, még így sem, hogy Ricsi - jelenleg - lassabb csapathoz igazolt), hogy sikeresebb is lesz.
Legnagyobb részt egyetértek, viszont épp te magad mondtad, hogy minek is lenne egyes-kettes számúzás, amikor közük sincs se az egyéni, se a konstruktőri bajnoksághoz.

Bandiék tudománya is kimerült a vigyorgásban, egyetlen példát vagy konkrétumot nem tudnak írni, hogy miért, mikor és hogyan kedveztek Maxinak bármikor (főleg idén) Ricci kárára. Nem tetszik a kisköcsög pofája, maradjak már a tényeket firtató kérdéseimmel, kész. Hát ez kevés, mint apácazárdában a fogamzásgátló.

Ez ugyanaz a kategória, mint amikor Kimit anno kitartóan papírvébézték ugyanígy pusztán ellenszurkerségből Andiék. Akkor bezzeg tudtak logikusan gondolkodni a most Maxit ekézők és ugyanúgy kérték az Andiék fotelszakértői véleményét alátámasztó érveket, amiket ugyanúgy nem kaptak meg, mint most én tőlük. Ez egyszerre mókás és szomorú is, de hát ez van :)
A pályán nem volt csapatutasítás az tény, de hogy a csapaton belül, a nyilvánosságtól elzárva mi történik, az már más kérdés. Kire fejlesztik az autót, kivel foglalkoznak a mérnökök jobban, meg ilyesmi. Viszont Ricsi van annyira diplomatikus srác, hogy ne beszéljen ezekről, amíg ott versenyez, addig azért nem, amikor már nem, akkor meg azért nem. Szóval ezt sztem sose tudjuk meg, de azt gondolom megérezhetett valamit, hogy mintha a másik versenyző fontosabb lenne a csapatnak. Igazából az egyetlen dolog ami ezt alátámasztja az az, hogy lelépett. Persze lehetett más oka is a felszín alatt, de ez tűnik a legkézenfekvőbbnek. Senki sem igazol gyengébb csapatba, hacsak nem nézeteltérése van a jelenlegi csapatával. (vagy már hülyére nyerte magát és új kihívást keres (pl. Schumacher 95/96 fordulóján), de Ricciardo ettől messze van)

Szóval szerintem amint vb esélyessé váltak volna, beállt volna az egész csapat Maxi mögé, illetve így is be fog állni, a kérdés csak az, hogy ki lesz a ketteske. Nem lepne meg, ha gyengébb versenyzőt hoznának Ricciardo helyére, persze nem egy kutyaütőt, hanem egy Barrichello-klónt. Majd meglátjuk.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.08.03. 22:50

vollebak írta:
2018.08.03. 22:32
nikotin írta:
2018.08.03. 22:27

Mindkettő.
A tehetségét, gyorsaságát senki nem vitatja, ahogy te sem vitathatod a csapat kijelentését, hogy rekorder-bajnokot akarnak belőle faragni. De lesz bőven melójuk, mert jelenleg egy idióta cradh-kid, hogy a te szavaiddal éljek.
(:u
Mikor jelentették ezt ki? Én sosem hallottam.
1 - 1,5 éve mondta Helmut asszem. A legfiatalabb világbajnokot akarják faragni belőle. Pont.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 22:51

Krisztián írta:
2018.08.03. 22:35
A pályán nem volt csapatutasítás az tény, de hogy a csapaton belül, a nyilvánosságtól elzárva mi történik, az már más kérdés. Kire fejlesztik az autót, kivel foglalkoznak a mérnökök jobban, meg ilyesmi. Viszont Ricsi van annyira diplomatikus srác, hogy ne beszéljen ezekről, amíg ott versenyez, addig azért nem, amikor már nem, akkor meg azért nem. Szóval ezt sztem sose tudjuk meg, de azt gondolom megérezhetett valamit, hogy mintha a másik versenyző fontosabb lenne a csapatnak. Igazából az egyetlen dolog ami ezt alátámasztja az az, hogy lelépett. Persze lehetett más oka is a felszín alatt, de ez tűnik a legkézenfekvőbbnek. Senki sem igazol gyengébb csapatba, hacsak nem nézeteltérése van a jelenlegi csapatával. (vagy már hülyére nyerte magát és új kihívást keres (pl. Schumacher 95/96 fordulóján), de Ricciardo ettől messze van)

Szóval szerintem amint vb esélyessé váltak volna, beállt volna az egész csapat Maxi mögé, illetve így is be fog állni, a kérdés csak az, hogy ki lesz a ketteske. Nem lepne meg, ha gyengébb versenyzőt hoznának Ricciardo helyére, persze nem egy kutyaütőt, hanem egy Barrichello-klónt. Majd meglátjuk.
Szerintem leginkább annyi történt, hogy kifutott a Ricci-RB projekt. Meglepőnek hangzik, de ez már az ötödik éve Riccinek itt (Vettel anno hatot volt a csapatnál és csak az első meg az utolsó évében nem nyert címet). Valószínűleg amikor kiderült, hogy őt választják Vergne helyett Webber helyére, bízott egy Vetteléhez hasonló karrierpályában. 2014 után meg pláne, mert nem csak agyonverte Vettelt, hanem még el is igazolt a német. De közbejött a Merci hengerelése és bár sikertelennek nem mondható Ricci karrierje, de biztosan többen bízott annál, mint ami azóta összejött. Jön a ki tudja, milyen Honda motor és talán úgy gondolja, hogy jobb esélyekkel léphet tovább egy gyári csapatnál. Jövőre ő is 30 lesz, semmiképp nem számít fiatalnak már. A Renault már hónapok óta a jövő évi kocsit csinálja, arra fókuszálnak, nem az idei évre. Ezzel elsőként kezdték meg a felkészülést 2019-re és ki tudja, hátha belenyúlnak valamibe. A két másik gyári csapatnál nincs hely, ez volt Ricci legjobb fennmaradó opciója.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 22:54

Magic írta:
2018.08.03. 22:50
vollebak írta:
2018.08.03. 22:32


Mikor jelentették ezt ki? Én sosem hallottam.
1 - 1,5 éve mondta Helmut asszem. A legfiatalabb világbajnokot akarják faragni belőle. Pont.
Forrás?

Egyébként meg mindegy is, mert Ricciardo meg kijelentette, hogy egyenlő bánásmódban részesülnek, nem érez semmilyen kivételezést semmilyen irányba. Pont.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.08.03. 23:37

Utánanéztem ennek a "legfiatalabb bajnokot csinálunk Maxiból" dolognak, mert úgy éreztem, hogy valami nem gömbölyű.

Nem nagyon olvasok magyarul F1-es híreket (sem), de ezt találtam:

"Max nekünk köszönheti a debütálását a Formula-1-ben, aztán nálunk érte el első futamgyőzelmét is, most pedig az az eltökélt célunk, hogy minden idők legfiatalabb pilótájaként nálunk lehessen világbajnok."

http://formula.hu/f1/2017/10/21/red-bul ... -szerzodes

Ez szép és jó, csakhogy Marko nem ezt mondta. Közönséges félrefordítás, rossz értelmezés történt.

Így hangzott el a dolog:

"We started with Max in Formula One. He had his first victory, and now we want to achieve the championship title as the youngest ever Formula One driver."

http://www.espn.com/f1/story/_/id/21093 ... s-red-bull

Ez pedig szerintem nem azt jelenti, hogy a legfiatalabb világbajnokot akarják belőle faragni (youngest world champion ever = implikálva ezzel, hogy nyomni fogják 2020 végéig a csapattársával szemben), hanem azt, hogy világbajnoki címet is akarnak a valaha volt legfiatalabb F1-es versenyzőnek (as the youngest ever Formula One driver). Nagy különbség!

Maxi adott, hogy már mindig is megmarad "as the youngest ever Formula One driver", mert 2014 decemberében bevezették, hogy 18 éves kor alatt nem kaphat többé senki szuperlicencet.

Tehát én úgy érzem, hogy semmilyen utalás nem történt a közeljövőre és Maxi az alatti csapaton belüli helyzetére.

Nem is értettem, hogy ezt miért emlegetted, mert ha nem lett volna félrefordítás, akkor sem lett volna sok teteje. Maxinak legkésőbb 2020-ban bajnoknak kéne lennie ahhoz, hogy megdöntse Vettel rekordját (Vettel 1987 júliusában született és 2010-ben lett bajnok, Maxi pedig 1997 szeptemberében született, tehát 2020 végén lehetne két hónappal fiatalabb bajnok, mint Vettel).

De mégis, a tróger szar és ismeretlen Honda motorral hogy is lenne ez lehetséges? Bevallottan kényszermegoldás ez a következő két év a csapatnak, nem is számítanak sok jóra (újabb ok, amiért Ricci úgy érezhette, hogy lépnie kell), amíg 2021-ben nem jönnek a teljesen új motorszabályok. Szerintem senki sem gondolja komolyan, hogy Marko hisz abban, hogy a Hondával világbajnoki esélyes csomagjuk lesz.

Mindegy, a lényeg, hogy szerintem egyértelmű félrefordítás történt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.08.03. 23:45

en a "parades gyozelemnel" feladtam az olvadast

(:u

Lezárt