Daniel Ricciardo

Versenyzők és csapatok
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.08.16. 13:55

vollebak írta:
2021.08.16. 09:49
Nagyot zuhant a szememben, alja suttyó dolog ez. Nem vártam volna tőle ilyet.

Hát ez ganéság a javából.
:szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.08.16. 22:39

Hát elég elkeseredett ha ilyet szándékosan csinál. Pimasznak tartottam mindig na de nem ennyire. A videó persze egy kicsit felnagyítja a dolgokat, ahogy ismételve vannak, de ettől függetlenül tudta hogy ez mivel jár.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.08.17. 07:50

Nigel Hill írta:
2021.08.16. 22:39
Hát elég elkeseredett ha ilyet szándékosan csinál. Pimasznak tartottam mindig na de nem ennyire. A videó persze egy kicsit felnagyítja a dolgokat, ahogy ismételve vannak, de ettől függetlenül tudta hogy ez mivel jár.
Emlékszem a futam alatt felfigyeltek erre a kommentátorok is.
Még jó hogy nem szórt a hátamögé Jancsi szöget.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.08.28. 20:16

Kicsit savazzam Ricsit. Ma az utolsó körével megmentette a renoméját, de azt kell hogy mondjam igen gyengén muzsikált eddig a 200. jubileumi versenyén. Az oké, hogy Norris bomba formában van, de Ricciardonak köze sem volt hozzá a hétvégén. Sürgősen szedje össze magát.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.08.29. 13:42

Ezért szar Ricciardo. Ilyen fos fülessel nem lehet minőségi zenét hallgatni :D
Kép
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.29. 13:54

Nigel Hill írta:
2021.08.28. 20:16
Kicsit savazzam Ricsit. Ma az utolsó körével megmentette a renoméját, de azt kell hogy mondjam igen gyengén muzsikált eddig a 200. jubileumi versenyén. Az oké, hogy Norris bomba formában van, de Ricciardonak köze sem volt hozzá a hétvégén. Sürgősen szedje össze magát.
Van egy olyan érzésem, hogy Norris így, 10 hellyel hátrébbról rajtolva is előtte fog végezni ma.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.08.29. 14:24

vollebak írta:
2021.08.29. 13:54
Nigel Hill írta:
2021.08.28. 20:16
Kicsit savazzam Ricsit. Ma az utolsó körével megmentette a renoméját, de azt kell hogy mondjam igen gyengén muzsikált eddig a 200. jubileumi versenyén. Az oké, hogy Norris bomba formában van, de Ricciardonak köze sem volt hozzá a hétvégén. Sürgősen szedje össze magát.
Van egy olyan érzésem, hogy Norris így, 10 hellyel hátrébbról rajtolva is előtte fog végezni ma.
Egyébként nekem is.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.12. 19:15

Ma végre egy gyors Ricciardot láttunk.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.12. 20:35

Nigel Hill írta:
2021.09.12. 19:15
Ma végre egy gyors Ricciardot láttunk.
Azért jó, hogy ma Ricsi nyert és Lando pedig mögötte hozta a 2. helyet, mert így végre lelkileg helyrebillen a méhészborz. Lando így is az eddigi legjobb teljesítményét hozta. Kicsit közelebb kerültek egymáshoz, egy kisebb gát ászakadt közöttük és ez nagyon jót tett a pilótáknak a csapatnak egyaránt.
Mi szurkolók azt várjuk a pilótáinktól, hogy amíg a csapat nem tud a címért harcolni a srácok a csapat érdekében segítsék egymást, vállt vállvetve.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.28. 14:16



Az Orosz Nagydíj rajtja. Teljesen rendben volt, sőt.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.10.07. 13:47

Kép

Saját pólóban feszít Daniel az isztambuli pályán.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.04.25. 23:02



Daniel szembesült a rajtnál okozott incidenssel.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.05.01. 23:10



A győzelem íze - Daniel Ricciardoval.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.11. 22:07

Bocs, Gepárd, tudom, hogy neked fájó, de most kaptam fülest a mclarenes ismerősömtől. Nem fog a McLaren szerződést hosszabbítani Riccivel, hurrá-hurrá :)

Röviden: nagyon sokallják a fizetését a teljesítményéhez mérten, és mivel nem lesz szerződése, lényegében vége lehet az F1 karrierjének, mert jövőre már 34 lesz, az ázsióját megtépázta magának rendesen, nem utolsósorban azért, ahogy lelépett a Renault-tól, ahol fogadkozott, hogy sikerre viszi a projektet. Nem tett így, és a csapatok nem szeretik, ha nem építhetnek valakire, aki már bizonyította, hogy kiugrik a hosszú távú ígéretei mögül az első alkalommal, ha valami jobban tetszik neki.

A Williams szóba jöhetne a McLaren után, de állítólag Latifit menesztik majd már a nyári szünet alatt, és ettől függetlenül is, Ricciardónál sok olcsóbb és fiatalabb pilóta van. A másik (sőt, igazából lényegében egyetlen) lehetséges opciója meg az Aston Marton. Stroll papa szeret nevében jól csengő, de már fogatlan oroszlánokat ültetni a fia mellé, hogy Lance jobbnak tűnjön, mint amilyen - ez mentőöv lehet Ricci karrierjének. Ha Vettel megunja a banánt addigra, amikorra Ricci szerződése lejár, majdnem biztos, hogy ajánlatot fog kapni onnan. Ha nem, akkor marad az Indycar vagy a Nascar mint észszerű folytatás, ha tényleg távozik majd a McLarentől úgy, hogy maradnak a dolgok a jelen állás szerint.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.05.12. 10:11

vollebak írta:
2022.05.11. 22:07
Bocs, Gepárd, tudom, hogy neked fájó, de most kaptam fülest a mclarenes ismerősömtől. Nem fog a McLaren szerződést hosszabbítani Riccivel, hurrá-hurrá :)

Röviden: nagyon sokallják a fizetését a teljesítményéhez mérten, és mivel nem lesz szerződése, lényegében vége lehet az F1 karrierjének, mert jövőre már 34 lesz, az ázsióját megtépázta magának rendesen, nem utolsósorban azért, ahogy lelépett a Renault-tól, ahol fogadkozott, hogy sikerre viszi a projektet. Nem tett így, és a csapatok nem szeretik, ha nem építhetnek valakire, aki már bizonyította, hogy kiugrik a hosszú távú ígéretei mögül az első alkalommal, ha valami jobban tetszik neki.

A Williams szóba jöhetne a McLaren után, de állítólag Latifit menesztik majd már a nyári szünet alatt, és ettől függetlenül is, Ricciardónál sok olcsóbb és fiatalabb pilóta van. A másik (sőt, igazából lényegében egyetlen) lehetséges opciója meg az Aston Marton. Stroll papa szeret nevében jól csengő, de már fogatlan oroszlánokat ültetni a fia mellé, hogy Lance jobbnak tűnjön, mint amilyen - ez mentőöv lehet Ricci karrierjének. Ha Vettel megunja a banánt addigra, amikorra Ricci szerződése lejár, majdnem biztos, hogy ajánlatot fog kapni onnan. Ha nem, akkor marad az Indycar vagy a Nascar mint észszerű folytatás, ha tényleg távozik majd a McLarentől úgy, hogy maradnak a dolgok a jelen állás szerint.
Sok vizet eddig sem zavart Ricsi.
A McLaren szerintem törököt fogott vele és már megbánhatták hogy szerződtették.
Lando a húzóerő akár fiatal versenyzőt is hozhatnak most már melléje. Én örülnék ha O'Ward érkezne.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.05.12. 16:11

Apróság ezért nem is tekintek neki túl nagy jelentőséget de, emlékszem, hogy Sainz a McLarenes időszakában azért aktívabb volt a Twitter min Ricsi.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2022.05.16. 15:42

vollebak írta:
2022.05.11. 22:07
Bocs, Gepárd, tudom, hogy neked fájó, de most kaptam fülest a mclarenes ismerősömtől. Nem fog a McLaren szerződést hosszabbítani Riccivel, hurrá-hurrá :)

Röviden: nagyon sokallják a fizetését a teljesítményéhez mérten, és mivel nem lesz szerződése, lényegében vége lehet az F1 karrierjének, mert jövőre már 34 lesz, az ázsióját megtépázta magának rendesen, nem utolsósorban azért, ahogy lelépett a Renault-tól, ahol fogadkozott, hogy sikerre viszi a projektet. Nem tett így, és a csapatok nem szeretik, ha nem építhetnek valakire, aki már bizonyította, hogy kiugrik a hosszú távú ígéretei mögül az első alkalommal, ha valami jobban tetszik neki.

A Williams szóba jöhetne a McLaren után, de állítólag Latifit menesztik majd már a nyári szünet alatt, és ettől függetlenül is, Ricciardónál sok olcsóbb és fiatalabb pilóta van. A másik (sőt, igazából lényegében egyetlen) lehetséges opciója meg az Aston Marton. Stroll papa szeret nevében jól csengő, de már fogatlan oroszlánokat ültetni a fia mellé, hogy Lance jobbnak tűnjön, mint amilyen - ez mentőöv lehet Ricci karrierjének. Ha Vettel megunja a banánt addigra, amikorra Ricci szerződése lejár, majdnem biztos, hogy ajánlatot fog kapni onnan. Ha nem, akkor marad az Indycar vagy a Nascar mint észszerű folytatás, ha tényleg távozik majd a McLarentől úgy, hogy maradnak a dolgok a jelen állás szerint.
Fáj, de ez van. Tényleg nem jó. Nem tudom, mi történt. Szerintem nem véletlenül sztorizgatott már régebben a borászatról.
Csak még azt nem tudom, én kivel pótolom.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.16. 16:30

Sánta Gepárd írta:
2022.05.16. 15:42
Fáj, de ez van. Tényleg nem jó. Nem tudom, mi történt. Szerintem nem véletlenül sztorizgatott már régebben a borászatról.
Csak még azt nem tudom, én kivel pótolom.
Nagyon sokat gondolkodtam, mi lehet az ok. Vezetni nyilván nem felejtett el. De valamiért nagyon nem passzol ő és a McLaren. Annak idején, amikor a Red Bullba átült, gondokat okozott, hogy állítólag szélesebb a csípője jóval, mint a vele ugyanolyan magas pilótáké. Az RB10-et át is kellett miatta alakítani ehhez.

Nem azt mondom, hogy a McLarennél is ez történt, mert az átalakított RB10-zel anno agyba-főbe verte Vettelt, szóval az jól sült el. Csak arról van szó, hogy millió dolog lehet a háttérben, amiről nem is tudhatunk. Idén egyébként közelebb van Norrishoz, ez tagadhatatlan, de ez érdemben ( = pontokban, eredményekben) nemigen látszik. Amikor bejelentették, hogy ő váltja Sainzot, örültem, sőt, úgy voltam vele, hogy nem, hogy visszaesik a McLaren pilótapárosa ezzel, hanem, talán még erősebb is lesz. A fene tudja, mi történhetett tényleg, hogy pont nem így lett sajnos.

Mondjuk az is vicces volt, hogy a belsős hír kapcsán, hogy jelen állás szerint nem akar majd hosszabbítani vele Woking, egy külföldi fórumon azt kezdték pedzegetni, hogy kit lehetne majd a helyére hozni, és számomra érthetetlen okokból többen is elkezdték azt erőltetni, hogy mivel nincs a láthatáron megfelelő mclarenes junior, akkor jöjjön vissza Vandoorne. A nagy manitu mentsen meg minket a belga sráctól, jaj :D Ha ő az alternatíva, személyesen megyek tüntetni Ricci szerződéshosszabbítása érdekében Wokingba a gyár elé :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.05.17. 13:11

vollebak írta:
2022.05.11. 22:07
Bocs, Gepárd, tudom, hogy neked fájó, de most kaptam fülest a mclarenes ismerősömtől. Nem fog a McLaren szerződést hosszabbítani Riccivel, hurrá-hurrá :)
A mclarenes ismerősöd azért remélem tudja hogy 23-ra még van szerződése. Szóval max kiléptetni tudják, hosszabbításról max csak jövőre lehet szó.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2022.05.17. 13:14

vollebak írta:
2022.05.16. 16:30
Sánta Gepárd írta:
2022.05.16. 15:42
Fáj, de ez van. Tényleg nem jó. Nem tudom, mi történt. Szerintem nem véletlenül sztorizgatott már régebben a borászatról.
Csak még azt nem tudom, én kivel pótolom.
Nagyon sokat gondolkodtam, mi lehet az ok. Vezetni nyilván nem felejtett el. De valamiért nagyon nem passzol ő és a McLaren. Annak idején, amikor a Red Bullba átült, gondokat okozott, hogy állítólag szélesebb a csípője jóval, mint a vele ugyanolyan magas pilótáké. Az RB10-et át is kellett miatta alakítani ehhez.

Nem azt mondom, hogy a McLarennél is ez történt, mert az átalakított RB10-zel anno agyba-főbe verte Vettelt, szóval az jól sült el. Csak arról van szó, hogy millió dolog lehet a háttérben, amiről nem is tudhatunk. Idén egyébként közelebb van Norrishoz, ez tagadhatatlan, de ez érdemben ( = pontokban, eredményekben) nemigen látszik. Amikor bejelentették, hogy ő váltja Sainzot, örültem, sőt, úgy voltam vele, hogy nem, hogy visszaesik a McLaren pilótapárosa ezzel, hanem, talán még erősebb is lesz. A fene tudja, mi történhetett tényleg, hogy pont nem így lett sajnos.

Mondjuk az is vicces volt, hogy a belsős hír kapcsán, hogy jelen állás szerint nem akar majd hosszabbítani vele Woking, egy külföldi fórumon azt kezdték pedzegetni, hogy kit lehetne majd a helyére hozni, és számomra érthetetlen okokból többen is elkezdték azt erőltetni, hogy mivel nincs a láthatáron megfelelő mclarenes junior, akkor jöjjön vissza Vandoorne. A nagy manitu mentsen meg minket a belga sráctól, jaj :D Ha ő az alternatíva, személyesen megyek tüntetni Ricci szerződéshosszabbítása érdekében Wokingba a gyár elé :D
Nem vagyok autós, nem tudok vezetni, így nem látom azt, amit ti észrevesztek. Nekem szimpatikus versenyzőként kezdett, ez azóta is áll - ez van. Függetlenül a teljesítményétől - hisz nem az én zsebemre megy. (Más lenne a helyzet, ha egy csapatnak drukkolnék.)
Viszont mindez nem igaz Vadoorne esetében. Az jaj lenne nekem Ricsi miatt, a McLaren miatt is, de a belga miatt is.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.17. 13:53

Nigel Hill írta:
2022.05.17. 13:11
vollebak írta:
2022.05.11. 22:07
Bocs, Gepárd, tudom, hogy neked fájó, de most kaptam fülest a mclarenes ismerősömtől. Nem fog a McLaren szerződést hosszabbítani Riccivel, hurrá-hurrá :)
A mclarenes ismerősöd azért remélem tudja hogy 23-ra még van szerződése. Szóval max kiléptetni tudják, hosszabbításról max csak jövőre lehet szó.
Honnan is tudná, hiszen csak ott dolgozik. De majd szólok neki (:u

Alapvetően arról van szó, hogy van a szerződésében performance clause, ami természetesen kétirányú. A rá vonatkozó résztől nagyon elmaradt eddig, ezért szerződésbontáson gondolkodnak. Nem tudom, milyen összeggel járna, de állítólag ez a fő akadálya. Ricciardo drága, még elküldeni is...

Épp azért kurva súlyos hír ez, hogy még csak 2022 májusa van, és már most úgy vannak vele Wokingban, hogy ebből szerintük nem sok semmi lesz jövőre sem. Sajnálom is Riccit, mert ha tényleg igaz, hogy akármit csinál, legfeljebb másfél éve van már csak a McLarennél, az még tovább fogja demoralizálni. De amit szerettél a fejemhez vágtál, hogy mi vagyok én, könyvelő, hogy Ricci fizetésén rugóztam, az beért. Ez alapvetően üzlet, ezért volt megmosolyogtató, hogy úgy csináltál, mintha a pénz része nem talán a legfontosabb lenne a képletben. Az ár/érték arányt a McLaren részvényesei nem találják pozitívnak lassan másfél év után, üzleti döntést hoztak.

Annyiból szeretném, ha mégis tudna maradni, mert látható volt azért, hogy ha (igaz, ritkán, de) elkapja a fonalat, jól tud menni. A helyére meg akárki jönne, az kérdőjel. A legjobb az lenne, ha összeszedné magát, és akkor talán nem lenne kőbe vésve, hogy legkésőbb 2023 végén (de jelen állás szerint már az idén év végén) akármi van, mennie kell.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.05.17. 15:52

vollebak írta:
2022.05.17. 13:53
Nigel Hill írta:
2022.05.17. 13:11


A mclarenes ismerősöd azért remélem tudja hogy 23-ra még van szerződése. Szóval max kiléptetni tudják, hosszabbításról max csak jövőre lehet szó.
Honnan is tudná, hiszen csak ott dolgozik. De majd szólok neki (:u

Alapvetően arról van szó, hogy van a szerződésében performance clause, ami természetesen kétirányú. A rá vonatkozó résztől nagyon elmaradt eddig, ezért szerződésbontáson gondolkodnak. Nem tudom, milyen összeggel járna, de állítólag ez a fő akadálya. Ricciardo drága, még elküldeni is...

Épp azért kurva súlyos hír ez
, hogy még csak 2022 májusa van, és már most úgy vannak vele Wokingban, hogy ebből szerintük nem sok semmi lesz jövőre sem. Sajnálom is Riccit, mert ha tényleg igaz, hogy akármit csinál, legfeljebb másfél éve van már csak a McLarennél, az még tovább fogja demoralizálni. De amit szerettél a fejemhez vágtál, hogy mi vagyok én, könyvelő, hogy Ricci fizetésén rugóztam, az beért. Ez alapvetően üzlet, ezért volt megmosolyogtató, hogy úgy csináltál, mintha a pénz része nem talán a legfontosabb lenne a képletben. Az ár/érték arányt a McLaren részvényesei nem találják pozitívnak lassan másfél év után, üzleti döntést hoztak.

Annyiból szeretném, ha mégis tudna maradni, mert látható volt azért, hogy ha (igaz, ritkán, de) elkapja a fonalat, jól tud menni. A helyére meg akárki jönne, az kérdőjel. A legjobb az lenne, ha összeszedné magát, és akkor talán nem lenne kőbe vésve, hogy legkésőbb 2023 végén (de jelen állás szerint már az idén év végén) akármi van, mennie kell.
A kiemeltekre: Tudod mi van a záradékban? Nem. Én sem. Csak találgatsz. Így, hogy nem tudod, de mégis biztosra állítod, hogy "nagyon elmarad". Lehet hogy éppenséggel nekik is teljesíteni kellene autó terén. Franc sem tudja. Nagyon valószínűtlennek tatom hogy úgy kössenek útilaput Ricciardo talpára, hogy közben az autó is csak max mákkal dobogó esélyes.
Az ismerősöd infója meg nem hír csak pletyka. Így még csak nem is súlyos. Pláne annak a fényében, hogy eddig egyetlen - fogjuk rá - probléma nélküli versenye volt. Azon nagyjából hozta Lando tempóját. Pont a legutóbbi verseny előtt hangzott el, hogy jó lenne már neki egy probléma nélküli hétvége. Szerinted ezek szerint már volt neki ilyen, én nem emlékszem ilyenre. Bár az igazat megvallva nem annyira figyeltem a papayákat, mert az éve elején akkora csalódás volt hogy temettem őket. Most sem látom acélosnak a helyzetüket. Azt meg most is a fejedhez vágom, hogy miért zavar Ricsi fizetése. Pláne most amikor Norris lett a túlfizetett és többet kap, mint Sainz és Leclerc együtt véve, de majd' 2x annyit mint Ricsi és 5x annyit mint Russell. Szóval ez minden csak nem nyomós ok. De megnéznék egy kimutatást a Ricciardo nevével ellátott merchekből is, mert állítólag Daniel érkezése óta jóval több pulcsit, sapkát meg mindenféle bizbazt adnak el, ami nem csoda hisz népszerűbb mint Norris vagy Sainz volt a McLarennél. Szerintem nem eszik olyan forrón a kását csak mert 1-2 fan (vagy antifan) éppen ezt vizionálja. Tény hogy nem lesz egyszerű éve. A többit majd meglátjuk.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.17. 18:54

Nigel Hill írta:
2022.05.17. 15:52
A kiemeltekre: Tudod mi van a záradékban? Nem. Én sem. Csak találgatsz. Így, hogy nem tudod, de mégis biztosra állítod, hogy "nagyon elmarad". Lehet hogy éppenséggel nekik is teljesíteni kellene autó terén. Franc sem tudja. Nagyon valószínűtlennek tatom hogy úgy kössenek útilaput Ricciardo talpára, hogy közben az autó is csak max mákkal dobogó esélyes.
Az ismerősöd infója meg nem hír csak pletyka. Így még csak nem is súlyos. Pláne annak a fényében, hogy eddig egyetlen - fogjuk rá - probléma nélküli versenye volt. Azon nagyjából hozta Lando tempóját. Pont a legutóbbi verseny előtt hangzott el, hogy jó lenne már neki egy probléma nélküli hétvége. Szerinted ezek szerint már volt neki ilyen, én nem emlékszem ilyenre. Bár az igazat megvallva nem annyira figyeltem a papayákat, mert az éve elején akkora csalódás volt hogy temettem őket. Most sem látom acélosnak a helyzetüket. Azt meg most is a fejedhez vágom, hogy miért zavar Ricsi fizetése. Pláne most amikor Norris lett a túlfizetett és többet kap, mint Sainz és Leclerc együtt véve, de majd' 2x annyit mint Ricsi és 5x annyit mint Russell. Szóval ez minden csak nem nyomós ok. De megnéznék egy kimutatást a Ricciardo nevével ellátott merchekből is, mert állítólag Daniel érkezése óta jóval több pulcsit, sapkát meg mindenféle bizbazt adnak el, ami nem csoda hisz népszerűbb mint Norris vagy Sainz volt a McLarennél. Szerintem nem eszik olyan forrón a kását csak mert 1-2 fan (vagy antifan) éppen ezt vizionálja. Tény hogy nem lesz egyszerű éve. A többit majd meglátjuk.
Még dolgom van, később válaszolok, csak a kiemeltre most, még mielőtt valaki tényként kezelné ezeket a röhejesen ordas nagy kamukat: Norris 20 millió dollárt kap, Sainz 10 milliót, Leclerc 12 milliót, Ricciardo 15-öt. Remélem, ennél azért jobb vagy matekból, hogy szerinted a 20 az majdnem ötször annyi, mint a 15, ötször annyi, mint az 5, illetve több, mint a 22.

https://www.gq.com.au/fitness/sport/f1- ... 634?pos=15

És eddig azt hittem magamról, hogy nem vagyok valami jó matekos :D Mintha Ricciardo PR-osa lennék, úgy dől belőled a bullshit néha, komolyan :D

A remek matekon felül: Norris a túlfizetett :DDDDD Akkor csak annyit: Norris úgynevezett known quantity a McLarennél, és csak Verstappennek van nála hosszabb időre szóló szerződése a komplett mezőnyből. Vagyis oda-vissza elégedett a két fél. Russell még nem bizonyított a Mercedesben, összesen hat versenyt teljesített náluk, te meg fájlalod, hogy a negyedik évét a csapatnál töltő, kimagaslóan teljesítő és további három és fél szezonra magát elkötelező Norris többet kap nála.

Ilyenkor olyan érzésem van, mintha se F1-et nem néztél volna életedben, meg úgy csinálsz, mintha nem tudnád (pedig dehogynem tudod), mit jelent a piaci érték, és hogy működik a versenyszféra meg a multik (mivel az F1-es csapatok azok, tök meglepő :D ).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.05.17. 21:39

vollebak írta:
2022.05.17. 18:54
Nigel Hill írta:
2022.05.17. 15:52
A kiemeltekre: Tudod mi van a záradékban? Nem. Én sem. Csak találgatsz. Így, hogy nem tudod, de mégis biztosra állítod, hogy "nagyon elmarad". Lehet hogy éppenséggel nekik is teljesíteni kellene autó terén. Franc sem tudja. Nagyon valószínűtlennek tatom hogy úgy kössenek útilaput Ricciardo talpára, hogy közben az autó is csak max mákkal dobogó esélyes.
Az ismerősöd infója meg nem hír csak pletyka. Így még csak nem is súlyos. Pláne annak a fényében, hogy eddig egyetlen - fogjuk rá - probléma nélküli versenye volt. Azon nagyjából hozta Lando tempóját. Pont a legutóbbi verseny előtt hangzott el, hogy jó lenne már neki egy probléma nélküli hétvége. Szerinted ezek szerint már volt neki ilyen, én nem emlékszem ilyenre. Bár az igazat megvallva nem annyira figyeltem a papayákat, mert az éve elején akkora csalódás volt hogy temettem őket. Most sem látom acélosnak a helyzetüket. Azt meg most is a fejedhez vágom, hogy miért zavar Ricsi fizetése. Pláne most amikor Norris lett a túlfizetett és többet kap, mint Sainz és Leclerc együtt véve, de majd' 2x annyit mint Ricsi és 5x annyit mint Russell. Szóval ez minden csak nem nyomós ok. De megnéznék egy kimutatást a Ricciardo nevével ellátott merchekből is, mert állítólag Daniel érkezése óta jóval több pulcsit, sapkát meg mindenféle bizbazt adnak el, ami nem csoda hisz népszerűbb mint Norris vagy Sainz volt a McLarennél. Szerintem nem eszik olyan forrón a kását csak mert 1-2 fan (vagy antifan) éppen ezt vizionálja. Tény hogy nem lesz egyszerű éve. A többit majd meglátjuk.
Még dolgom van, később válaszolok, csak a kiemeltre most, még mielőtt valaki tényként kezelné ezeket a röhejesen ordas nagy kamukat: Norris 20 millió dollárt kap, Sainz 10 milliót, Leclerc 12 milliót, Ricciardo 15-öt. Remélem, ennél azért jobb vagy matekból, hogy szerinted a 20 az majdnem ötször annyi, mint a 15, ötször annyi, mint az 5, illetve több, mint a 22.

https://www.gq.com.au/fitness/sport/f1- ... 634?pos=15

És eddig azt hittem magamról, hogy nem vagyok valami jó matekos :D Mintha Ricciardo PR-osa lennék, úgy dől belőled a bullshit néha, komolyan :D

A remek matekon felül: Norris a túlfizetett :DDDDD Akkor csak annyit: Norris úgynevezett known quantity a McLarennél, és csak Verstappennek van nála hosszabb időre szóló szerződése a komplett mezőnyből. Vagyis oda-vissza elégedett a két fél. Russell még nem bizonyított a Mercedesben, összesen hat versenyt teljesített náluk, te meg fájlalod, hogy a negyedik évét a csapatnál töltő, kimagaslóan teljesítő és további három és fél szezonra magát elkötelező Norris többet kap nála.

Ilyenkor olyan érzésem van, mintha se F1-et nem néztél volna életedben, meg úgy csinálsz, mintha nem tudnád (pedig dehogynem tudod), mit jelent a piaci érték, és hogy működik a versenyszféra meg a multik (mivel az F1-es csapatok azok, tök meglepő :D ).
Fájlalja a tököm. Én csak azt mondom, hogy mint a mezőny 3. legjobban kereső pilótája túlfizetett. Még futamgyőzelme sincs. Hamilton és Verstappen is azok. Igazából leszarom mennyit keres egy versenyző. ez a te vesszőparipád.
Nekem sokszor az az érzésem van, hogy nem ugyanazt a sportot nézzük. De ezt régóta tudom :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniel Ricciardo

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.23. 11:05

Hűha. Kivárom, mi lesz belőle, de tegnap este azt hallottam, hogy önként akar távozni az F1-ből az év végén. Nem találja a formát Wokingban, más lehetősége meg nem nagyon lesz. Ez azért nagyon meglepő fejlemény, ha igaz, de lehet, hogy csak a tegnapi csalódottság hatására gondolja így. Mindenesetre az tény, hogy teljesített eddig majdnem harminc futamot a McLarennél, és tavaly Monzát leszámítva engedékeny értékelés szerint is középszar a teljesítménye. Nyilván sem a csapat, sem ő nem ezt várta, amikor szerződtek. Kíváncsi vagyok, hogy alakul, és ha megy, kit hoznának a helyére. Tavaly év végéig Gaslyt mondtam volna, de az, hogy Tsunoda idén rendszeresen veri, nem túl biztató.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt