Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Versenyzők és csapatok
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.04.17. 10:31

Borzasztó feje van. Én eddig nem igazán láttam "élőben". Most az eredményhirdetés előtt a szobában mutatták, hát nem semmi. Aztán hozzá az a hang. No szóval, tipikus orosz.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.04.17. 10:31

Lancelot írta:Váltani kell. A Toro Rossonál ven két tehetség.
Azért most belehúzott.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.04.17. 10:32

valamiért kedvelem
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.04.17. 10:33

carlos78 írta:valamiért kedvelem
Tudjuk miért!... (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.04.17. 10:35

Lancelot írta:Borzasztó feje van. Én eddig nem igazán láttam "élőben". Most az eredményhirdetés előtt a szobában mutatták, hát nem semmi. Aztán hozzá az a hang. No szóval, tipikus orosz.
Remélem jó sokszor láthatod még. :) ;) Ez legyen vele a legnagyobb gond hogy nem egy matyóhímzés.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.04.17. 10:46

carlos78 írta:valamiért kedvelem
Kiröhögte a hülyeséget. Szimpatikus húzás volt tőle. :mosoly:

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.04.17. 10:49

Lancelot írta:Borzasztó feje van. Én eddig nem igazán láttam "élőben". Most az eredményhirdetés előtt a szobában mutatták, hát nem semmi. Aztán hozzá az a hang. No szóval, tipikus orosz.

gyerekkoromban volt egy olyan sorozat, hogy Beavis and Butthead, arra emlékeztet.
de a lófejű alonso után ez már meg sem kottyan :D

Kép
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.04.17. 10:51

Magic írta:
carlos78 írta:valamiért kedvelem
Kiröhögte a hülyeséget. Szimpatikus húzás volt tőle. :mosoly:
Tetszett ahogy leoltotta Vettelt 2x is. És igaza is volt.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.04.17. 10:57

Kvjat: Mi történt a rajtnál?
Vettel: Te kérdezed, hogy mi történt a rajtnál? Ha nem húzok balra, belénk rohansz és mind a hárman kiesünk.
Kvjat: Jó, hát...
Vettel: Nem jó. Úgy jöttél, mint egy torpedó.
Kvjat: Versenyeztünk.
Vettel: Igen, versenyeztünk, de ha tartottam volna az ívem, te is balesetet szenvedsz.
Kvjat: Hát akkor ne tartsd az ívet.
Vettel: Oké, de ott volt egy másik autó a bal oldalamon.
Kvjat: Hogy láthattam volna három autót egyszerre? Csak két szemem van.
Vettel: Nem lenne szabad, hogy így nekiütközz másoknak.
Kvjat: Nem ütköztünk.
Vettel: Te nem. Tudom, hogy ilyen a versenyzés, de ha úgy támadsz, mint egy őrült, akkor össze fogod törni az autót. Most szerencséd volt, mert Kimi autója sérült.
Kvjat: Én a dobogón vagyok, te is a dobogón vagy, szóval minden rendben.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.04.17. 10:59

Én szoktam Vettelt védeni, de itt most ő volt a hunyó és próbálja Kvyatra kenni a sz@rt...Kimi meg szokás szerint megszívta...miért nem lepődöm meg?

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.04.17. 11:01

Vettel hülyeséget beszélt. Akkora helyet hagyott a német, hogy akár driftelve is megérkezhetett volna oda. Semmi köze nem volt az ütközéshez, szépen csinálta a ruszki gyerek.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.04.17. 11:05

Most nagyot ugrik előre a sorrendben.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.04.17. 11:07

Nincs igaza Vettelnek. Kvyat látta a helyet betette, elfordult. Ettől függetlenül érvnek az, hogy "te is a dobogón vagy én is, akkor minden ok, meg az akkor ne tartsd az ívet azért vicces. :) Érvelés egyes. Amilyen higgadtan lekezelte Vettelt az mondjuk poén volt.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.04.17. 11:14

Phoebe írta:Nincs igaza Vettelnek. Kvyat látta a helyet betette, elfordult. Ettől függetlenül érvnek az, hogy "te is a dobogón vagy én is, akkor minden ok, meg az akkor ne tartsd az ívet azért vicces. :) Érvelés egyes. Amilyen higgadtan lekezelte Vettelt az mondjuk poén volt.
Az a barátságos vállveregetés!! Ha otthon lettem volna, és fölveszem, azt megtartottam volna.

Ja, és persze nem érv. Hiszen eki az igazi kárvallott volt, az nem volt adobogón.

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2016.04.17. 11:22

Lancelot írta:Borzasztó feje van. Én eddig nem igazán láttam "élőben". Most az eredményhirdetés előtt a szobában mutatták, hát nem semmi. Aztán hozzá az a hang. No szóval, tipikus orosz.
kegyetlen... (:i

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Button » 2016.05.05. 09:50

Phoebe ezt meglátja, vége a világnak :mosoly:

http://index.hu/sport/forma1/2016/05/05 ... _rossoval/
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.05.05. 11:45

Olvastam. Nem igazán érdekel. Már elkönyveltem, hogy Kvyatnak meszeltek. Ilyen nyomás alatt nem lehet teljesíteni.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.05.05. 15:52

Phoebe írta:Olvastam. Nem igazán érdekel. Már elkönyveltem, hogy Kvyatnak meszeltek. Ilyen nyomás alatt nem lehet teljesíteni.
Dehogynem. Csak óvatosabban kell rajtolni. A kocsija jó, bármikor pontot lehet vele szerezni. Eleinte Vettel meg lesz zavarodva a rajtnál, őrülten vigyáz majd, kerüli a RedBull-t, közben váratlanul ütközik egy ToroRosso-val. :mosoly:
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.05.05. 19:08

Az lenne az igazi fricska ha a TR-el is elverné a hypekidet.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2016.05.05. 20:11

Button írta:Phoebe ezt meglátja, vége a világnak :mosoly:

http://index.hu/sport/forma1/2016/05/05 ... _rossoval/
Eddig sem szerettem, ezután utálom. Bár tényleg vinné el a Ferrari.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.05.12. 17:02

Szerintem pedig továbbra sem tud mit kezdeni a nyomással, bármennyire is szeretné elhitetni magával és a külvilággal. Talán nem is baj, hogy így alakult.
Danyiil Kvjat nem kapott konkrét magyarázatot leváltására a Red Bulltól. Elárulta, sorozatnézés közben jött Helmut Marko telefonhívása, de már túl van a sokkhatáson. Mostantól azon lesz, hogy bizonyítsa, az osztrákok rosszul döntöttek.

Danyiil Kvjat és Max Verstappen (Fotó: xpbimages.com) Danyiil Kvjat és Max Verstappen (Fotó: xpbimages.com)


Danyiil Kvjat felkészült, és remekül állta a sarat. A Red Bull váratlan versenyzőcseréje után a szocsiban balesetet okozó, majd a Toro Rossóhoz visszasorolt orosz volt a csütörtöki barcelonai sajtótájékoztatójának főszereplője. Látszott rajta, hogy izgul, érezhető volt a hangján az elégedettség, mégis, válaszaiból csak finom indulatosságot lehetett kihallani – ráadásul még vicces megjegyzésekre is futotta tőle.

Nem véletlenül telt meg a sajtószoba ma délután újságírókkal: Kvjat most először állt a nyilvánosság elé a Red Bull bejelentése kapcsán, és most mondhatta el véleményét először a vele történtekről. A legfőbb kérdésre, a miértre azonban elmondása szerint ő maga sem tud egyértelmű választ adni. Vagy tudna, csak épp nem akar…

„Nem volt igazi magyarázat. Ha a főnökök akarnak valamit, az úgy is lesz. Ilyen egyszerű ez” – nyilatkozta. Diplomatikus szavak, melyek mégis azt sugallják, amit a mögöttünk hagyott hétben számos szakértő is pedzegetett: ez a váltás nem róla, nem szocsi hibáiról, sokkal inkább Max Verstappen jövőjéről és megtartásáról szólhatott.

„Az ejtettek kifejezés kissé talán túlzás, hiszen jó esélyt kaptam a Toro Rossótól” – jött Kvjat válasza arra a kérdésre, hogyan néz majd Helmut Marko szemébe azt követően, hogy ejtették a Red Bullnál. „Úgy érzem, mindent megtettem a csapatért, sokat dolgoztam a pontokért, a fejlesztéseken. Én nem látom a valós okokat.”

Danyiil Kvjat (Fotó: xpbimages.com) Danyiil Kvjat (Fotó: xpbimages.com)


„Ezt a kérdést nem nekem kell föltenni, mert ez nem én döntésem volt. Én keményen dolgoztam, mindent megtettem. Igen, nehezen indult az évem. Ausztráliában már második éve nem tudtam elrajtolni. Voltak furcsaságok Bahreinben is. De Kína óta úgy éreztem, javult a tempóm. Már hasonlított a tavalyihoz, de futamról futamra egyre jobb lett. Szocsiban az időmérőn igazán versenyképes voltam, a versenytempóm is jó volt. De a Forma–1 ilyen sportág. Néha a kemény munka sem elég. De sokat tanultam az elmúlt hetekben, és ez csak erősebbé tett. Erősnek érzem magam, érzem, hogy a Toro Rosso mögöttem áll, és vannak még befejezetlen ügyeink egymással, amiket most befejezhetünk.”

Helmut Marko tanácsadó a bejelentést követően adott interjúban azt nyilatkozta, azért érezték szükségesnek „kivenni a tűzvonalból” Kvjatot, mert nem tudta kezelni a nagy nyomást. Az orosz szerint ez nem a valós indok. „Hét éve vagyok a Red Bull-család tagja, azóta érzem ezt a nyomást. Nem látok problémát ezzel. Nyilván a körülöttem lévőkre is nagy nyomás nehezedik. Nem, nem beszéltünk erről, és nem is gondolnám, hogy ez lenne a legfőbb magyarázat.”

A történtek sokak szerint azt mutatják, a Red Bullt 2014-ben váratlanul elhagyó Sebastian Vettel helyére szerződtetett Kvjatot túl korán dobták a mély vízbe, s ez bosszulta meg magát. Ő maga azonban ezt sem tartja ésszerű magyarázatnak. „Nem gondolom, hogy így lenne. Ha megnézzük, mi történt pár hete, ott álltam a dobogón. Történt pár döntés, ezeket a főnökök hozták, én pedig elfogadom őket. Úgy vélem, én mindent jól csináltam, és részemről semmi sem változott meg” – mondta határozottan.

Danyiil Kvjat és Max Verstappen (Fotó: xpbimages.com) Danyiil Kvjat és Max Verstappen (Fotó: xpbimages.com)


Trónok harca – kicsit másképp

Kvjatot arról is kérdezték, mikor és kitől értesült a rossz hírről. „Moszkvában voltam, a kanapén feküdtem és sorozatot néztem. Aztán jött a telefonhívás. Dr. Marko hívott. Azt mondták: ’Van pár új hírünk számodra.’ Nagyjából húsz perces beszélgetés volt. Természetesen magyarázatot vártam, és meg is tudtam pár nagyon érdekes részletet, amit viszont megtartok magamnak. Aztán befejeztük a beszélgetést, én visszamentem, befejeztem a sorozatomat. Ennyi történt” – mondta némi mosolyt csalva az arcokra.

Majd a kérdésre, mit nézett pontosan, már kitörő nevetés kísérte válaszát: „A Trónok harcát.” Beszédes cím, gondolhatnánk.

Kvjat jelezte, eszében sincs összetörni a történtek után. „Egyfajta sokként ért ez a döntés. De úgy alakult, ahogy. Én a válaszaimat mindig a pályán adtam meg. Semmi sem fog változni. Olyan hangos választ akarok adni, amilyet csak lehet – a pályán. Még van hátra tizenhét futam. Nagyon szeretem a Toro Rossót, meleg fogadtatásban is részesültem ott. Máris remek a hangulat a csapaton belül. A célok egyértelműek, szeretnék a pályán válaszolni.”

Danyiil Kvjat (Fotó: xpbimages.com) Danyiil Kvjat (Fotó: xpbimages.com)


„Az első pár órában sokat gondolkodtam. Aztán nekiláttam a munkának, elmentem a gyárba, találkoztam a Toro Rosso sikerre éhes embereivel. Most a pozitívumokra kell koncentrálni, mert szerintem sokkal több van, mint gondolják. Ez a lehetőség a Toro Rossóval aranyat ér. Nagyon szeretek velük dolgozni, ismerem az emberek többségét, és hiszem, hogy jó eredményeket érhetünk el együtt. Ha jó munkát végzünk, akkor pedig jönni fognak a lehetőségek. Mert lehetőségek mindig vannak, mindig van miért küzdeni.”

Hogy Kvjatnak mindezek után lesz-e még visszaút a Red Bull A-csapatába, nehéz megjósolni. Ő maga azonban tett rá utalást, hogy talán más istállók is szóba jöhetnek nála a folytatásban. „Most mindenekelőtt az a fontos, hogy jó munkát végezzek a hátralévő versenyeken. Aztán meglátjuk, mi lesz. Előbb jó munka, aztán meglátjuk” – mondta sejtelmesen.

Végül pedig jelezte a balján helyet foglaló Max Verstappennek, még a Toro Rossóban ülve is azon lesz, hogy megnehezítse a dolgát. „Nincs értelme arról beszélni – főleg részemről –, hogy ki mit érdemelt. Kemény munka áll mindkettőnk előtt, mivel mindketten csapatot váltottunk. Aztán majd az emberek megítélhetik, melyikünknek sikerült jobban teljesíteni ilyen körülmények között. Érdekes lesz látni, ki lesz képes keményebben és jobban dolgozni mostantól, és ki tud majd jó eredményeket szállítani az aktuális csapatának. Meglátjuk! A szezon még mindig hosszú!”

http://www.m4sport.hu/2016/05/12/kvjat- ... -ugy-lesz/

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.14. 15:10

Nagyon drukkoltam neki, hogy pörköljön oda. Hát ez nem jött ma össze, elég sokat kapott Sainztól is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.05.14. 15:14

Szerintem a mentális dolgokon túl a gumimelegítéssel vannak gondjai. Csalódás, de ez van. Jövőre majd innen is kiteszik.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.05.18. 14:22

Aszt irta a zinternet, hogy kvijatto elvettek a gyozelmet. Rohattzsidok!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Daniil Kvyat - Az oroszok már a spájzban vannak

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.07.09. 22:37


Lezárt