Jules Bianchi

Versenyzők és csapatok
4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2015.07.22. 13:34

Milyen könnyű ítélni más emberek értékei felett...és mennyire eltörpül a jelentősége egy fiatal élet vége mellett?

/én nem járok temetésekre és megtiltottam, hogy engem ilyen megterhelő szertartással kelljen elengednie bárkinek is – az életet tisztelem, a halál csak egy pontja annak/

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.07.22. 20:04

Kinek és miért kellett volna ottlenni?

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.22. 21:45

és aki elment jót röhögcsélni?

nyilván csak nyomiskodok, mert más kultúrában máshogy élik meg.
de belekötni ebbe is bele lehet..

Kép

Kép

egyébként Alonso kb. hetente buzdította twitterén Bianchit a gyógyulásra, sőt a családdal is kapcsolatban volt folyamatosan - nem kamerák előtt..
lehetett tudni, hogy barátok voltak.
többi pilótáról lehet tudni ilyesmit?

elmondta, hogy semmilyen public show-n nem fogja kiteregetni a fájdalmát, és egyedül akar elbúcsúzni a barátjától.
jó geci..
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: Willy » 2015.07.22. 21:56

carlos78 írta:és aki elment jót röhögcsélni?
Röhögcsélni...

Ez nem a temetésen volt, Button szervezett egy megemlékezést Jules tiszteletére, a temetés után. Mint ahogy a temetések után általában szokás.

"Button and fellow friends and family of Bianchi remember him with a drink following his funeral service in Nice on Tuesday"

Mondjuk ha Button vagy Vettel nem ment volna el a temetésre, most azok anyáznának, akik védik a távol maradtakat.
:szom02
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.22. 22:21

Willy írta:
carlos78 írta:és aki elment jót röhögcsélni?
Röhögcsélni...

Ez nem a temetésen volt, Button szervezett egy megemlékezést Jules tiszteletére, a temetés után. Mint ahogy a temetések után általában szokás.

"Button and fellow friends and family of Bianchi remember him with a drink following his funeral service in Nice on Tuesday"

Mondjuk ha Button vagy Vettel nem ment volna el a temetésre, most azok anyáznának, akik védik a távol maradtakat.
:szom02
odaírtam, hogy nem gondoltam komolyan, el tudom fogadni, ha más emberek máshogy reagálnak dolgokra.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.07.23. 09:41

carlos78 írta:
odaírtam, hogy nem gondoltam komolyan, el tudom fogadni, ha más emberek máshogy reagálnak dolgokra.
Így van, például van, aki a sapkáját sem veszi le az egy perces néma csendhez, egyedüliként a mezőnyből.

Kép

Vannak bizonyos dolgok, amiket szerintem alapnak kéne, hogy tekintsünk. Pont ezért nem tudnak sokan különbséget tenni a szabadság és a szabadosság fogalmai között ma, mert mindent neki lehet állni relativizálni és kidumálni, hogy "ez egyéni dolog", csak az semmi jóra nem vezet.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.23. 10:37

vollebak írta:
Vannak bizonyos dolgok, amiket szerintem alapnak kéne, hogy tekintsünk. Pont ezért nem tudnak sokan különbséget tenni a szabadság és a szabadosság fogalmai között ma, mert mindent neki lehet állni relativizálni és kidumálni, hogy "ez egyéni dolog", csak az semmi jóra nem vezet.
hát jó, igazad van, de akkor mi legyen a standard? pl. le kell köpni a vendéget, mint a zuluk, vagy sem? :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.07.23. 10:42

carlos78 írta:
vollebak írta:
Vannak bizonyos dolgok, amiket szerintem alapnak kéne, hogy tekintsünk. Pont ezért nem tudnak sokan különbséget tenni a szabadság és a szabadosság fogalmai között ma, mert mindent neki lehet állni relativizálni és kidumálni, hogy "ez egyéni dolog", csak az semmi jóra nem vezet.
hát jó, igazad van, de akkor mi legyen a standard? pl. le kell köpni a vendéget, mint a zuluk, vagy sem? :D
A zuluknál igen :lol:

Egyébként viccen kívül ez a kulcs. Mindig az adott kultúrának megfelelően kell kezelni ezeket a dolgokat.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.23. 11:11

vollebak írta:
carlos78 írta:
hát jó, igazad van, de akkor mi legyen a standard? pl. le kell köpni a vendéget, mint a zuluk, vagy sem? :D
A zuluknál igen :lol:

Egyébként viccen kívül ez a kulcs. Mindig az adott kultúrának megfelelően kell kezelni ezeket a dolgokat.
oké, akkor kéne valami írásos standard először is, hogy mindenki ugyanazt értse.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.07.23. 11:13

carlos78 írta:
oké, akkor kéne valami írásos standard először is, hogy mindenki ugyanazt értse.
A legtöbb dologra van is - protokollnak hívják ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.07.23. 11:15

vollebak írta:
carlos78 írta:
oké, akkor kéne valami írásos standard először is, hogy mindenki ugyanazt értse.
A legtöbb dologra van is - protokollnak hívják ;)
mondjuk erről tényleg illik tudnia egy közszereplőnek. vagy a pr-os kollegájának.

lehet nem olvasták a protokollt, így nem tudják hogy illene tudni :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.07.23. 19:52

A halotti toron általában jó a hangulat.
Talán a legközvetlenebb családtagoknak még nehéz a tor, de többnyire van nevetgélés, sztorizgatás.

Legalábbis ahol voltam eddig ott így volt.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.07.24. 16:47

rdaneelolivaw írta:A halotti toron általában jó a hangulat.
Talán a legközvetlenebb családtagoknak még nehéz a tor, de többnyire van nevetgélés, sztorizgatás.

Legalábbis ahol voltam eddig ott így volt.
Megelőztél.
Voltam olyan torokban, ahol tényleg gyászos volt a hangulat, de ott többnyire fiatalt temettek. Viszont pl a nagybátyámén eleinte pityeregtünk, aztán valaki idézett tőle valami nem egészen szalonképeset (mit mondana, ha most látna minket apropóból), és attól kezdve a legmulatságosabb történeteket elevenítettük föl, még az özvegy is könnyezve kacagott.
Igaz, Bianchi még fiatal. Volt. De róla is lehettek már vidám emlékek.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.07.25. 12:04

Willy írta:
carlos78 írta:és aki elment jót röhögcsélni?
Röhögcsélni...

Ez nem a temetésen volt, Button szervezett egy megemlékezést Jules tiszteletére, a temetés után. Mint ahogy a temetések után általában szokás.
A téma szempontjából teljesen mellékles, hogy már csak a temetés utáni összejövetelen volt. Nehezen tudom elképzelni magam, hogy egy olyan személy temetése utáni összejövetelen, aki fontos volt számomra ilyen vidáman röhigcséljek. Azt pedig még kevésbé, hogy fotón is pózoljak eképpen, és azt közzé is tegyem. Tehát lehet itt különféle distinkciókat tenni, hogy ki a rendes, ki nem, aki elment vagy, aki nem, úgy vélem senki fölött sincs joga senkinek sem pálcát törni. Én pl. többre értékelem azt, aki otthoni magányában, csendben gyászolta meg, mint aki a temetés után elment egy ilyen vigyor-bulira.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.07.25. 12:10

Lancelot írta:
Willy írta: Röhögcsélni...

Ez nem a temetésen volt, Button szervezett egy megemlékezést Jules tiszteletére, a temetés után. Mint ahogy a temetések után általában szokás.
A téma szempontjából teljesen mellékles, hogy már csak a temetés utáni összejövetelen volt. Nehezen tudom elképzelni magam, hogy egy olyan személy temetése utáni összejövetelen, aki fontos volt számomra ilyen vidáman röhigcséljek. Azt pedig még kevésbé, hogy fotón is pózoljak eképpen, és azt közzé is tegyem. Tehát lehet itt különféle distinkciókat tenni, hogy ki a rendes, ki nem, aki elment vagy, aki nem, úgy vélem senki fölött sincs joga senkinek sem pálcát törni. Én pl. többre értékelem azt, aki otthoni magányában, csendben gyászolta meg, mint aki a temetés után elment egy ilyen vigyor-bulira.
Azt azért tudnod kell, hogy a legtöbb helyen a halotti tor kifejezetten oldott hangulatú, vidám megemlékezsről szóló dolog. Például a briteknél és az angolszász kltúrákban (tehát Button, Ricciardo és Chilton esetében teljesen természetesen), de a latin népeknél is így van ez (Merhi és Maldonadóék). Én magam is tapasztaltam ezt.

Sőt, az alábbi a Magyar Néprajzi Lexikonból származik: "Említésre méltó az a szokás, amelyet Szeged-Felsővároson még gyakoroltak a múlt század végén: az éneklő asszony a → kánai menyegzőt énekelve, fejére tett borosüveggel táncolt, a torozók is vele táncoltak (az ének az újszövetségi jelenet humoros előadása)." Tehát még abszolút régi magyar hagyomány is a vidám tor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.07.25. 12:16

vollebak írta:

Azt azért tudnod kell, hogy a legtöbb helyen a halotti tor kifejezetten oldott hangulatú, vidám megemlékezsről szóló dolog. Például a briteknél és az angolszász kltúrákban (tehát Button, Ricciardo és Chilton esetében teljesen természetesen), de a latin népeknél is így van ez (Merhi és Maldonadóék). Én magam is tapasztaltam ezt.

Sőt, az alábbi a Magyar Néprajzi Lexikonból származik: "Említésre méltó az a szokás, amelyet Szeged-Felsővároson még gyakoroltak a múlt század végén: az éneklő asszony a → kánai menyegzőt énekelve, fejére tett borosüveggel táncolt, a torozók is vele táncoltak (az ének az újszövetségi jelenet humoros előadása)." Tehát még abszolút régi magyar hagyomány is a vidám tor.
Leírtam, hogy az én értékrendem szerint az ilyen vihorászás ilyen helyzetben elképzelhetetlen.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2015.07.25. 16:54

Lancelot írta: A téma szempontjából teljesen mellékles, hogy már csak a temetés utáni összejövetelen volt. Nehezen tudom elképzelni magam, hogy egy olyan személy temetése utáni összejövetelen, aki fontos volt számomra ilyen vidáman röhigcséljek. Azt pedig még kevésbé, hogy fotón is pózoljak eképpen, és azt közzé is tegyem. Tehát lehet itt különféle distinkciókat tenni, hogy ki a rendes, ki nem, aki elment vagy, aki nem, úgy vélem senki fölött sincs joga senkinek sem pálcát törni. Én pl. többre értékelem azt, aki otthoni magányában, csendben gyászolta meg, mint aki a temetés után elment egy ilyen vigyor-bulira.
Megnyugtatlak, hogy a halotti torok itt Angliában is egy oldott hangulatú nem depressziózó bőgős összejövetelek. Eddig (sajnos) kettőn voltam. Számomra is kissé furcsa volt elsőre, de az igazat megvallva sokkal jobbnak tartom az ilyet mint a szomorkodós összejövetelt.
Másrészt Hamilton 2 okból nem volt ott. Az egyik hogy Sutillal nincs jóban, a másik meg hogy az új tetkóját ment befejeztetni, hogy a magyar versenyre kész legyen.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.07.25. 20:31

Nigel Hill írta: Megnyugtatlak, hogy a halotti torok itt Angliában is egy oldott hangulatú nem depressziózó bőgős összejövetelek. Eddig (sajnos) kettőn voltam. Számomra is kissé furcsa volt elsőre, de az igazat megvallva sokkal jobbnak tartom az ilyet mint a szomorkodós összejövetelt.
Másrészt Hamilton 2 okból nem volt ott. Az egyik hogy Sutillal nincs jóban, a másik meg hogy az új tetkóját ment befejeztetni, hogy a magyar versenyre kész legyen.
1. ilyen esetben esetleg félre lehet tenni az ellentéteket.
2. kurva fontos lehet hogy egy tetkó kész legyen és lehessen villantani a twitterre :D

mindazonáltal, mivel a temetésen ott volt, ez inkább csak némi csipkelődés a részemről ;)
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2015.07.25. 20:43

trutya írta:
Nigel Hill írta: Megnyugtatlak, hogy a halotti torok itt Angliában is egy oldott hangulatú nem depressziózó bőgős összejövetelek. Eddig (sajnos) kettőn voltam. Számomra is kissé furcsa volt elsőre, de az igazat megvallva sokkal jobbnak tartom az ilyet mint a szomorkodós összejövetelt.
Másrészt Hamilton 2 okból nem volt ott. Az egyik hogy Sutillal nincs jóban, a másik meg hogy az új tetkóját ment befejeztetni, hogy a magyar versenyre kész legyen.
1. ilyen esetben esetleg félre lehet tenni az ellentéteket.
2. kurva fontos lehet hogy egy tetkó kész legyen és lehessen villantani a twitterre :D

mindazonáltal, mivel a temetésen ott volt, ez inkább csak némi csipkelődés a részemről ;)
Én nem ítélkezem felette. A temetésen ott volt, a többiekkel meg úgyis találkozik.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.07.25. 20:58

Nigel Hill írta:Megnyugtatlak, hogy a halotti torok itt Angliában is egy oldott hangulatú nem depressziózó bőgős összejövetelek. Eddig (sajnos) kettőn voltam. Számomra is kissé furcsa volt elsőre, de az igazat megvallva sokkal jobbnak tartom az ilyet mint a szomorkodós összejövetelt.
Másrészt Hamilton 2 okból nem volt ott. Az egyik hogy Sutillal nincs jóban, a másik meg hogy az új tetkóját ment befejeztetni, hogy a magyar versenyre kész legyen.
Nekem már 5 halotti tor "jutott". Utánaszámoltam.
Mindegyik oldott hangulatú (na azért nem röhögcsélős buli) volt.
A legközvetlenebb hozzátartozók azért nehezen viselték, de talán azért 1x-1x még ők is mosolyogtak ha épp olyan volt a beszélgetés.

Pedig azért egy temetés utáni tornál is igen vegyes szokott lenni a társaság, a távolabbi családtagok általában már nem az adott településről/városból származnak.
Mégis, sosem éreztem azt, hogy xy búval baszott lett volna.

Ha ez a szokás, én hajlandó vagyok elfogadni. Nincs ezzel semmi baj.
ÉS a halott sem akarná azt, hogy szomorkodjunk miatta. (szerintem) Még akkor sem ha ez furán hangzik.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.07.26. 12:16

Bernie magángépet küldött Bianchi családjáért tegnap akik már meg is érkeztek a Hungaroringre. Ez megható. Rendes volt az öregtől.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Jules Bianchi

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.07.18. 20:20

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt