Utálom Vettelt :)

Versenyzők és csapatok
n_u_l_l_a
gokartos
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014.06.28. 08:54
Mi vagy?: FFi

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: n_u_l_l_a » 2014.09.05. 10:48

Engem frusztrált az a 4 év Vettel-henger, bevallom, nagyon nem éreztem jól magam tőle, bár a versenyek élvezeti faktorán nem rontott ez az állapot. Mint ahogy a 2001-2002 és 2004 évi versenyeket is élvezettel figyeltem, holott Schumacher miatt túl nagy "tétjük" nem volt azoknak a versenyeknek, 95%-ban saccolható volt a végeredmény. Én jelenleg annak örülök hogy a nyomasztó RedBull-os időszakon túljutottunk, Vettel is végre megküzd a mezőnyben akár egy 5. helyért is, és ez így rendben is van. Amúgy az jobban idegesített, hogy maga a RedBull vitt mindent Newey-val, konstruktőrit, egyénit, mint az, hogy pont Vettel söpörte be vele a címeket.

De azért azt is el kell mondanom, hogy nem háborognék belül annyira, ha idén agyba főbe verné Vettel Riciardo-t, mert akkor tudnám, hogy Vettel kimagasló képességei is benne vannak a 4VB-címében. Így meg maradok szkeptikus, és még várom a némettől a bizonyítás igazi pillanatát.

n_u_l_l_a
gokartos
Hozzászólások: 83
Csatlakozott: 2014.06.28. 08:54
Mi vagy?: FFi

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: n_u_l_l_a » 2014.09.05. 10:52

trutya írta: kicsit szerintem ferdítesz. tifosi meg fisico ugyanúgy hozta szarásig a statisztikáit, ahogy most ti.
gyereklökdösés is volt, de nem csak az tette ki az AKR tevékenységét, ahogy te beállítod.
Erről jut eszembe: Olyan világszégyene sosem lesz az F1-nek, mint hogy Fisichella képes volt abszolút nyerő helyzetből elveszteni a 2005-ös Japán nagydíjat Raikkonennel szemben, egy hasonló kategóriás autóval. Azt maximum Vettel tudta űberelni pár éve Kanadában, ahol úgy belekényelmesedett a vezetésbe, hogy a világ végéről följövő Button simán megette a legvégén. És ugye azok a bizonyos elfékezések, amit Carlos úgy emleget...

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.09.05. 10:54

Magic írta:[
Csíped ezeket a körönkénti hibákat nagyon.
És mi van akkor ha hibázott kettőt körönként de a pálya többi részén meg szétgyalázta a mezőnyt.
Alonsot is Kobát is Kubicát, di Restát és mindenkit akit szeretek. Ezt úgy írom ide.
Ez baromi gyenge érv, a felhozottak közül a leggyengébb. Még vollebak monzai eszmefuttatásánál is, pedig az se kutya.
Néha azért lássatok túl azon hogy a kedvencet alázta porig 4 éven át. Úgy talán lesz objektivitás is.

És kérem a Vettel szurkolói törzskártyámat most már. (:u
ha egy pilóta megítélésénél szerinted gyenge érv a hibázgatása, akkor mi ebben nem fogunk egyetérteni soha :)
mintha egy szakácsra azt mondanád, hogy jó szakács ő nagyon, az gyenge érv hogy szar a főztje, meg leégett :D

de mindegy hagyjuk is.
nem kell egyetértenem senkivel, és ezt eddig sem kértem.
fogadjátok el hogy ez a véleményem, és beírom :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.09.05. 11:00

carlos78 írta:
ha egy pilóta megítélésénél szerinted gyenge érv a hibázgatása, akkor mi ebben nem fogunk egyetérteni soha :)
mintha egy szakácsra azt mondanád, hogy jó szakács ő nagyon, az gyenge érv hogy szar a főztje, meg leégett :D

de mindegy hagyjuk is.
nem kell egyetértenem senkivel, és ezt eddig sem kértem.
fogadjátok el hogy ez a véleményem, és beírom :)
Ez a hasonlat úgy lenne helyénvaló ha azt mondanád hogy kicsit odaégette a hagymát de a pörkölt még így is nagyon finom lett.
Mert a futamokat nyerte a vb-ket nyerte, minden más csak sallang.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.09.05. 11:14

vollebak írta:
Mikor fordult elő ilyen Schumacherrel Ferraris korszakában? Amikor kiherélték az akkori világverő Ferrari tengelyt 2005-re a szabálymódosításokkal, szenvedett így Schumacher, hibázgatott? Elkezdte verni Barrichello? Nem hát.
DE.
Indy után fordult a kocka.
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.09.05. 11:36

Magic írta: Ez a hasonlat úgy lenne helyénvaló ha azt mondanád hogy kicsit odaégette a hagymát de a pörkölt még így is nagyon finom lett.
Mert a futamokat nyerte a vb-ket nyerte, minden más csak sallang.
oké :)

most meg őt verik. minden más csak sallang :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

bertone

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.09.05. 12:32

Magic írta: ...

És kérem a Vettel szurkolói törzskártyámat most már. (:u
Igen. Már Carlos "utálom" felvetésénél akartam írni, de akkor mégsem tettem, de ez most ütött.

Szóval, Lance óta tudjuk, hogy aki meri kritizálni Hamiltont, az egyszerűen csak "útálja(sic!), zsigerből gyűlöli", viszont, ha megvédi Vettelt, akkor meg a "szurkolója vagy, ne is tagadd". Azt már csak én gondolom tovább, hogy akkor ez bizonyára így van más versenyzőkkel is.

Ezért lett a topik címe az, ami.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.05. 14:17

Azért ahhoz képest, hogy milyen alantas téma, meg elméletileg ez csak egy gumiszoba lenne nekem és Carlosnak, pörög a topik, mint az állat :lol: :lol:
Nigel Hill írta:
Elragadtatod magad. A mai F1 nem a 20-30 évvel ezelőtti. Teljesen mások a technikai körülmények és lehetőségek. Technikai nünanszokon múlnak VB címek. Lásd 2009 Button esete. Megkérdőjelezed az Ő VB címét is akkor?
Vagy ha már Button, akkor mivel magyarázod a 2012-es McLarenes mélyrepülést míg az autó győzelemre volt képes amit Hamilton meg is mutatott? Kérdem ezt Buttonosként. Mert ha ez magyarázat a kedvenc pilótámtól - miszerint nem fekszik az autó, nem tudjuk beállítani - hogy a dobogó helyett miért a pontokért is alig tud csatázni, akkor Vettel ilyesfajta magyarázata is elfogadható. Nyugtával dicsérd a napot. Bár Vettel valószínűleg büntiket kap motor miatt, meg fogja tudni még mutatni magát.
És hogy nagyobb világbajnok e mint Prost? Mert ugye neked ez biztosan baszarintja a csőröd :D Más mércével kell a mai F1-et mérni. Rengeteg futam van, több helyezett kap pontot, teljesen más a technikai háttér más az egész. Ezt fentebb is írtam. Ha egy szerintem igazságos besorolás alapján Fittipaldi mellé tenném egy polcra.
Azért azt érzed, hogy ott már régen baj van, ha párhuzamként itt a fórumon is közmegegyezésesen "mázli diffúzorvilágbajnok lekvár no-grip" versenyzőnek tartott Buttont kell felhozni. Mondom ezt szintén a szurkereként. 2005 meg nem 20-30 éve volt, hanem 9.
trutya írta: kicsit szerintem ferdítesz. tifosi meg fisico ugyanúgy hozta szarásig a statisztikáit, ahogy most ti.
gyereklökdösés is volt, de nem csak az tette ki az AKR tevékenységét, ahogy te beállítod.

és csak azért írtam ide, mert Téged pl többre tartottalak annál, mint hogy itt ellenszurkerkedj.
Na, azért ... Tifo meg Fisico úgy tolták ezt a dolgot, hogy szándékosan kiragadott dolgokkal operáltak, értelmetlen -tól -ig ponttáblázatokat, meg a másik pechjét belevették, Räikkönenét sosem. Ők úgy tálalnák az idei évet, hogy nem elég, hogy Ricciardo vesztett 18 pontot Ausztráliában, hanem bukott legalább 12-t Malajziában és Németországban is legalább 6-ot, míg éppen ott Vettel profitált x-et. Ők sosem írtak volna le olyat, hogy a valós különbség az a bruttó 76 helyett 35-40 pont Ricciardo javára, tehát nagyjából a fele, mert valóban szopórolleren van a német. Én ezt leírtam már nem egyszer, ők ilyet akkor sem, ha a kezük letört volna. Az a 35-40 pont még mindig nagyon sok egyébként, nem erről van szó, de én képes vagyok perspektívába helyezni a dolgokat és elismerni az általam nem kedvelt versenyző pechjét, az AKR meg mindenről híres volt, csak erről nem.

Egyébként mi derült ki most rólam, amit eddig nem tudott mindenki? Nem kedvelem Vettelt, túlértékeltnek tartom és túl hízelgőnek az eredményeit. Ez szembemegy az általános nézettel, ezért sok vitám volt mindig is ennek kapcsán. Őszintén, mi az, ami most újdonság? ;)
trutya írta:
vollebak írta:
Mikor fordult elő ilyen Schumacherrel Ferraris korszakában? Amikor kiherélték az akkori világverő Ferrari tengelyt 2005-re a szabálymódosításokkal, szenvedett így Schumacher, hibázgatott? Elkezdte verni Barrichello? Nem hát.
DE.
Indy után fordult a kocka.
Hol, miben, mikor? :pf01 Pont az előbb írtam, hogy ezeknek a -tól -igeknek sosem láttam értelmét, de most tényleg nincs igazad.

Indy után még tíz futam volt. Így nézett ki az a tíz futam (elöl Schumi számai):

Időmérés: 7-3
Pole: 1-0
Közösen befejezett versenyek: 7-0
Pontszerzések: 6-3
Dobogók: 2-0
Kiesések: 3-0
Pontok: 28-9

Schuminak három kiesése volt, egy versenybaleset Webberrel (ezutóbbi volt az egyetlen futam a második félévben, ahol Barrichello előrébb volt, de azért fontos tudni, hogy motorcsere miatti büntetés miatt indult a rajtsor végéről), Sato kiütötte Spában (itt fényévekkel volt Barrichello előtt), Kínában meg a fakezű Albers rongyolt bele már a felvezetőkörben, különben ott is Barrichello előtt rajtolt volna.

Mégis, ezekből hogy jött le, hogy Schumit elverte Rubens, ráadásul a mostani Ricciardo-Vettel szintű különbséggel? :shock:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2014.09.05. 15:13-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.05. 15:10

Magic írta:
carlos78 írta:
nem lehet kétkörönként vezetői hibát vétenie egy vb-nek, mindegy milyen kocsija van. ezt írja volle is.
aki ennyit hibázik az sose volt top pilóta.
Csíped ezeket a körönkénti hibákat nagyon.
És mi van akkor ha hibázott kettőt körönként de a pálya többi részén meg szétgyalázta a mezőnyt.
Alonsot is Kobát is Kubicát, di Restát és mindenkit akit szeretek. Ezt úgy írom ide.
Ez baromi gyenge érv, a felhozottak közül a leggyengébb. Még vollebak monzai eszmefuttatásánál is, pedig az se kutya.
Néha azért lássatok túl azon hogy a kedvencet alázta porig 4 éven át. Úgy talán lesz objektivitás is.

És kérem a Vettel szurkolói törzskártyámat most már. (:u
Mi volt vele a probléma? Tényeket írtam. Márpedig tény, hogy azt a kasznit Newey tervezte és gyakorlatilag az RB4 ikertestvére volt. Az is tény, hogy a Torók gyári Ferrari motorja erősebb volt, mint a RB Renault-ja, ezen viccelődtek is Hornerék. Az is tény, hogy azt a fogalmatlan Bourdais, aki év közben vágtak ki később, mint Piquet Jr.-t, képes volt ezzel az autóval ugyanazon a hétvégén negyediknek kvalizni és a második félévben a Hungaroring után egy kivételével az összes időmérőn elérte a Q3-at vele. Az is tény, hogy minden Newey konstrukcióhoz hasonlóan, nagyon-nagyon jól működött esőben az az autó. Monzán kívül ott van Belgium (ahol Bourdais élete legjobb eredményeként hetedik lett, mellesleg ezutóbbi pálya szintén motorerőt igényel, vagyis látható, hogy nem egyszeri találat volt Monza, hanem tényleg erős volt az a gyári Ferrari) és Brazília, ahol Bourdais megint csak két pozícióval Vettel mögé kvalizott.

Szóval, miben látod a problémát? Egyébként meg lehet mazsolázni:

"As much of a fairy tale it is, Minardi never had a Ferrari powered, Adrian Newey designed, British build car."

(Bármennyire is tündérmese, a Minadrinak sosem volt Ferrari motorú, Adrian Newey tervezte, brit építésű autója).

"Vettel: Had a great win and some good drives but I think he's been overrated and the car he's driving underrated. A Newey chassis and a Ferrari engine is no joke so I dont think he worked the miracles many suggested. Even at Monza, that chassis dominted the front of the grid."

"Vettel: szerzett egy nagyszerű győzelmet, ezen kívül is jól vezetett, de azt hiszem, túl van értékelve és az autója alá van becsülve. Egy Newey kaszni és egy Ferrari motor nem tréfa, így nem hiszem hogy olyan csodát csinált volna, ahogy sokan állítják. Még Monzában is, az a kaszni dominálta a mezőny elejét."

"We've seen this since 2007, where Vettel and Webber and even Liuzzi were able to put the Red Bulls and Toro Rossos to good use in the rain. In 2008, it was again obvious, particularly at Monza where there were 3 Newey-designed cars on the first 2 rows after qualifying."

"2007 óta láthattuk, hogy Vettel is, Webber is, és még Liuzzi is képesek voltak a Red Bullokkal és a Toro Rossókkal kiválóan menni esőben. 2008-ban ez megint nyilvánvaló volt, főleg Monzában, ahol az időmérő után három Newey tervezte autó állt az első két sorban."

"As we have seen with the Red Bull cars (and Newey cars in general) they tend to be very good in the wet- they occupied pole and the second row of the grid at Monza that year. Vettel most definitley showed up the big sister team that day and displayed maturity beyond his years, but it's worth noting that Bourdais laptimes were comparable with his teammate during that race. A possible one-two lost due to a technical glitch on the grid."

"Ahogyan azt láttuk a Red Bullokon (meg általában minden Newey autón), nagyon jók tudnak lenni az esőben - a pole-ban és a második sorban voltak a rajtnál abban az évben Monzában. Vettel határozottan odadörgölt az anyacsapatnak aznap és korát meghazudtoló érettséget mutatott, de nem árt megjegyezni, hogy Bourdais-nak is a csapattársához hasonlatos köridejei voltak a verseny során. Egy potenciális kettősgyőzelem veszett el a rajtrácson történt technikai baki miatt."

"Vettel benefited in the final year that they could share designs between constructors, his win in 2008 was very much aided by the Newey inspired elements that came down from the parent team to the 2008 car. Remember that Bourdais also good showings in that car, and qualified 4th in Monza."

"Vettel az utolsó évében annak élvezte az előnyét, hogy a tervezők kicserélhették egymás között a dizájnokat. 2008-as győzelmét nagyon is megtámogatták a Newey tervezte elemek, amelyeket az anyacsapattól kaptak a 2008-as autóhoz. Emlékezzünk rá, hogy Bourdais-nek szintén voltak villanásai az autóval és negyedikenk kvalifikált Monzában."

"People forget that EVERY single one of Vettel's wins including his Monza 2008 win driving for Toro Rosso was in a car designed by Adrian Newey."

"Az emberek hajlamosak elfelejteni, hogy MINDEN egyes Vettel győzelem, köztük a 2008-as monzai is a Toro Rossóval, egy Adrian Newey tervezte autóval jött össze."

"The Toro Rosso of 2008 was designed by Newey, and had the more powerful Ferrari engine. Sebastien Bourdais, who got sacked from Toro Rosso for being crap, managed to put his Toro Rosso on the second row that GP. So, it clearly wasn't a "slow car"."

"A 2008-as Toro Rossót Newey tervezte, és erősebb Ferrari motorok hajtották. Sebastien Bourdais, akit azért rúgtak ki a Toro Rossótól, mert szarul ment, képes volt a második sorból indulni azon a nagydíjon. Szóval, egyértelműen nem volt 'lassú autó'."

"What that Red Bull chasis did in the wet before Monza:

2007 Nurburgring: Webber 3rd, Coulthard 5th, Speed and Liuzzi spun off
2007 Fuji: Coulthard 4th, Liuzzi 9th, Webber and Vettel crashed into each other while running 2nd and 3rd.
2007 China: Vettel 4th, Liuzzi 6th, Coulthard 8th, Webber 10th
2008 Monaco: Webber 4th, Vettel 5th, Coulthard and Bourdais retired.

Now consider the Ferrari engine in the Toro Rosso was way better than the Renault in the Red Bull at that time, and the fact that it was Monza, and suddenly it becomes a very far cry from the "he won in a Minardi" that Vettel's fans want us to believe."

"Mit ért el az a Red Bull kaszni az esőben Monza előtt:

2007 Nürburgring: Webber harmadik, Coulthard ötödik, Speed és Liuzzi kipördültek
2007 Fuji: Couthard negyedik, Liuzzi kilencedik, Webber és Vettel ütköztek, miközben második és harmadik helyen haladtak
2008 Kína: Vettel negyedik, Liuzzi hatodik, Coulthard nyolcadik, Webber tizedik
2008 Monaco: Webber negyedik, Vettel ötödik, Coulthard és Bourdais kiestek

Most vegyük hozzá, hogy a Toro Rossóban dolgozó Ferrari motor jóval erősebb volt, mint a Red Bullok Renault-ja akkoriban és a tény, hogy mindez épp Monzában sikerült, hirtelen nagyon távolra helyezi azt a kijelentést, hogy "egy Minardival győzött!", amit a Vettel rajongók akarnak velünk elhitetni."



http://tinyurl.com/ozr5wu2
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.09.05. 15:30

vollebak írta:Na, azért ... Tifo meg Fisico úgy tolták ezt a dolgot, hogy szándékosan kiragadott dolgokkal operáltak, értelmetlen -tól -ig ponttáblázatokat, meg a másik pechjét belevették, Räikkönenét sosem. Ők úgy tálalnák az idei évet, hogy nem elég, hogy Ricciardo vesztett 18 pontot Ausztráliában, hanem bukott legalább 12-t Malajziában és Németországban is legalább 6-ot, míg éppen ott Vettel profitált x-et. Ők sosem írtak volna le olyat, hogy a valós különbség az a bruttó 76 helyett 35-40 pont Ricciardo javára, tehát nagyjából a fele, mert valóban szopórolleren van a német. Én ezt leírtam már nem egyszer, ők ilyet akkor sem, ha a kezük letört volna. Az a 35-40 pont még mindig nagyon sok egyébként, nem erről van szó, de én képes vagyok perspektívába helyezni a dolgokat és elismerni az általam nem kedvelt versenyző pechjét, az AKR meg mindenről híres volt, csak erről nem.

Egyébként mi derült ki most róla, amit eddig nem tudott mindenki? Nem kedvelem Vettelt, túlértékeltnek tartom és túl hízelgőnek az eredményeit. Ez szembemegy az általános nézettel, ezért sok vitám volt mindig is ennek kapcsán. Őszintén, mi az, ami most újdonság? ;)
megértjük, elfogadjuk hogy ez a véleményed, de minek kell mindenki szájába rágni?
vollebak írta:Hol, miben, mikor? :pf01 Pont az előbb írtam, hogy ezeknek a -tól -igeknek sosem láttam értelmét, de most tényleg nincs igazad.

Indy után még tíz futam volt. Így nézett ki az a tíz futam (elöl Schumi számai):

Időmérés: 7-3
Pole: 1-0
Közösen befejezett versenyek: 7-0
Pontszerzések: 6-3
Dobogók: 2-0
Kiesések: 3-0
Pontok: 28-9

Schuminak három kiesése volt, egy versenybaleset Webberrel (ezutóbbi volt az egyetlen futam a második félévben, ahol Barrichello előrébb volt, de azért fontos tudni, hogy motorcsere miatti büntetés miatt indult a rajtsor végéről), Sato kiütötte Spában (itt fényévekkel volt Barrichello előtt), Kínában meg a fakezű Albers rongyolt bele már a felvezetőkörben, különben ott is Barrichello előtt rajtolt volna.

Mégis, ezekből hogy jött le, hogy Schumit elverte Rubens, ráadásul a mostani Ricciardo-Vettel szintű különbséggel? :shock:
úgy értettem, indy után kezdett Schumacher egyértelműen jobban menni, mint Barrichello.
egyedül Imolában volt sokkal jobb, azon kívül egymás közelében voltak, sokszor Barrichello előbb.
majd kifejtem később, de magad is utánanézhetsz a StatsF1-en
Indy előtt a pontok: Schumi 24, Bari 21
minimum egy szinten voltak addig.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.05. 16:19

trutya írta: 1.) megértjük, elfogadjuk hogy ez a véleményed, de minek kell mindenki szájába rágni?


2.) úgy értettem, indy után kezdett Schumacher egyértelműen jobban menni, mint Barrichello.
egyedül Imolában volt sokkal jobb, azon kívül egymás közelében voltak, sokszor Barrichello előbb.
majd kifejtem később, de magad is utánanézhetsz a StatsF1-en
Indy előtt a pontok: Schumi 24, Bari 21
minimum egy szinten voltak addig.
1.) Semmivel sem csinálom intenzívebben, mint bármikor korábban, már csak azért sem, mert Belgiumig az elmúlt hónapokban nem is írtam F1 témában, leginkább a focivébé alatt jártam erre. De még továbbra sem értem, mi az, amiben csalódtál, vagyis, milyen dolog van most, amit korábban nem láttál tőlem. Mellesleg tartom, hogy ezzel kapcsolatban ebbe a topikba fogok csak írni (ahová te most is írtál, pedig elméletileg leszarod, ugye (:y )

2.) Még ha azt is vesszük alapul, hogy egálban voltak (dehogy voltak), akkor sem válasz arra a felvetésemre, hogy mondj a mostani RB-n belüli helyzetre párhuzamot. Mert most ott nem egál van, hanem a lakáj pofozza a bejáratott üdvöskét. Ilyen erővel mondhattad volna a 2007-es McLaren belharcot is, az sem lett volna kevésbé irreleváns.

Egyébként meg:

Időmérés: 5 - 4
Legmagasabb rajtpozíció: 2. (x2) - 7. (x2)
Átlagos rajtpozíció: 10 - 14
Közösen befejezett versenyek: 3 - 1
Átlagos célbaérési pozíció: 4 - 5.14
Pontszerzések: 6 - 5
Győzelmek: 1 - 0
Dobogók: 3 - 4
Leggyorsabb körök: 3 - 0
Kiesések: 3 - 2
Pontok: 24 - 21

Ez csak nagy jóindulattal nevezhető egálnak. Főleg az időmérésen látszik Schumacher fölénye. Rubens Malajziában is Schumi mögül esett ki, meg a mezőny végéről feltörve is jött fel a brazilra San Marinóban, mint a talajvíz (tudva, hogy hogyan végződött az a futam, azt hiszem, nem kell nagyon elrugaszkodottnak lenni, hogy azt mondjuk, el is verte volna rendesen). Schumi viszont Bahreinben a zsíros pontokat érő második helyről esett ki, Barcelonában is harmadiknak haladt, amikor defekt miatt kiesett - ez is mínusz hat pont. Barrichello meg San Marinóban bukott maximum 1 pontot (nyolcadik volt, amikor kiesett, de ez jóindulattal is csak egy pont, mert Schumacher ekkor még mögötte volt és mindenképpen előtte végzett volna), Malajziában meg egyet sem, 11-ik helyről esett ki.

Vagyis, a nagyjából egál az úgy nézett ki, hogy Schuminak alsó hangon is lett volna 38 pontja, Barrichellónak maximum 22. Továbbra sem értem, mire alapoztad azt, hogy ezt bedobtad példának, mert még egálnak sem állja meg a helyét, pláne Ricciardo-Vettel párhuzamnak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Obelisk of Light
gokartos
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.02.16. 23:36
Mi vagy?: okos

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Obelisk of Light » 2014.09.05. 16:26

Ha Barrichello Schumi előtt volt San Marinoban, miért nem azt vélelmezed, hogy a 2. helyről esett ki?

Más butaságot is összeírtál ide, de ezt muszáj megkérdeznem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.05. 16:50

Obelisk of Light írta:Ha Barrichello Schumi előtt volt San Marinoban, miért nem azt vélelmezed, hogy a 2. helyről esett ki?

Más butaságot is összeírtál ide, de ezt muszáj megkérdeznem.
Láttad te azt a futamot? Nézted Schumacher és Barrichello köridejeit? Nem hiszem, mert akkor nem kérdeznél ilyen marhaságokat. Barrichello a Sauberben ülő Villeneuve-öt képtelen volt megelőzni, 17 kört vonatozott mögötte, Schumacher meg SC nélkül jött fel másodiknak a tizenharmadik helyről és úgy lépett át Villeneuve-ön (is), mintha ott sem lett volna a kanadai.

A fölényeskedést meg nagyon nem kedvelem. Légy oly bátyám és fejtsd ki, hogy mi az, amivel gondod van, vagy ha nem megy, akkor inkább ne írj. De annak, hogy beböffented, hogy valami butaság, de nem nevezed meg a dolgot vagy válaszolsz rá, nem sok értelme van.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Obelisk of Light
gokartos
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.02.16. 23:36
Mi vagy?: okos

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Obelisk of Light » 2014.09.05. 17:14

Schumacher se csinált semmit, és nem előzött meg senkit, amíg a mezőny eleje ki nem jött a boxba. Nem sokkal indult Barrichello mögül, mégis mögötte volt, mikor Barrichello kiesett. Tudom, mert jól emlékszem a futamra. Arra is emlékszem, mennyire bosszantott Barrichello kiesése, mert biztos vagyok benne, hogy ő is föl tudott volna jönni legalább a 3. helyig, főleg hogy Buttont kizárták.

A spanyol futamról írt 3. helyed is butaság. Meg sok más is, mert te leginkább egyoldalú butaságokkal terheled ezt a fórumot, csak nincs az embernek kedve mindennek utánanézni, és inkább legyint ezekre.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.09.05. 17:15

Sosem gondoltam volna, hogy pont a többség szerint unalmas, gépies és semmilyen Vettelnek lesz utálós topikja.
Ilyen csak a legnagyobb figuráknak jár. (:x

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.05. 17:27

Obelisk of Light írta:Schumacher se csinált semmit, és nem előzött meg senkit, amíg a mezőny eleje ki nem jött a boxba. Nem sokkal indult Barrichello mögül, mégis mögötte volt, mikor Barrichello kiesett. Tudom, mert jól emlékszem a futamra. Arra is emlékszem, mennyire bosszantott Barrichello kiesése, mert biztos vagyok benne, hogy ő is föl tudott volna jönni legalább a 3. helyig, főleg hogy Buttont kizárták.

A spanyol futamról írt 3. helyed is butaság. Meg sok más is, mert te leginkább egyoldalú butaságokkal terheled ezt a fórumot, csak nincs az embernek kedve mindennek utánanézni, és inkább legyint ezekre.
Á, szóval egy Barrichellóssal van dolgom, így már minden érthető. Biztos vagy benne hogy feljött volna harmadiknak, jól van. Ezt mégis miből, a Villeneuve mögött töltött köreiből? A Villeneuve-nél brutálisan gyorsabb Buttont úgy ette meg Schumacher, mint egy lekörözöttet. Schumacher nem csinált semmit? Ja, végül is semmit nem kell csinálni ahhoz, hogy egy undercut stratégia működjön.

Egyébként üdvözlöm a memóriádat.

Kép

Elmondanád nekem, hogy a Schumachert jelző piros csík felett hány másik csíkot látsz a kiesése előtt? .

Egyébként éppen ez a baj. A legtöbb ember szarik arra, hogy utánanézzen dolgoknak, visszanézzék a futamokat, használják a Forixet, csak emlékszemekből nekiáll vitatkozni. Ezért nem tudlak téged sem komolyan venni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.09.05. 17:50

vollebak írta:Egyébként éppen ez a baj. A legtöbb ember szarik arra, hogy utánanézzen dolgoknak, visszanézzék a futamokat, használják a Forixet, csak emlékszemekből nekiáll vitatkozni. Ezért nem tudlak téged sem komolyan venni.
Opsz... pont ma meséltem valakinek a FED/MONF meccsről.
4. szett 2 hárított meccslabda, majd 5:5 Monf adogatás után 30:30 után két db kettőshiba a franciától.
Ooopppsz...:) aztán ma véletlenül láttam az ismétlést és kiderült, hogy 40:40 után szarta a két kettőshibát Monfils.

Én kérek elnézést, hogy az emlékdarabkáimból meghülyítettem a társaimat. :lol:
Persze nem szóltak meg, csak játszottunk tovább.
Milyen mókás is lett volna, ha előszedem az okostelót és kiguglizom a sztorit, merthát milyen szemét vagyok, hogy nem is nézek utána.
:lol: :lol: :lol:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.09.05. 17:53

vollebak írta:1.) Semmivel sem csinálom intenzívebben, mint bármikor korábban, már csak azért sem, mert Belgiumig az elmúlt hónapokban nem is írtam F1 témában, leginkább a focivébé alatt jártam erre. De még továbbra sem értem, mi az, amiben csalódtál, vagyis, milyen dolog van most, amit korábban nem láttál tőlem.
Úgy rémlik nekem sikerült "elérni", hogy megint beregelj. :lol:

Obelisk of Light
gokartos
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.02.16. 23:36
Mi vagy?: okos

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Obelisk of Light » 2014.09.05. 17:56

Schumacher is vonatozott a verseny elején, ahogy Barrichello is, csak azzal a különbséggel, hogy Barrichello előrébb volt. Jó, tudjuk, Schumi volt az úristen, de Barrichello miért ne tudott volna egy 3. helyet kihozni? Azon az esős maláj futamon, ha Barrichello kiesik az elején, akkoris azt mondod, hogy kizárt, hogy feljön a 2. helyre, mert csak ott bénázgatott az istentudja ki mögött körökön át?

Az a baj, hogy az egész csak arra megy ki, hogy bizonyítsd nekünk, hogy Vettel idei szerencsétlenkedése példa nélküli, és inkább minden esetet meghazudtolsz, ami picit is hasonlított ehhez, csakhogy igazad legyen. Tudod mit, legyen igazad, én itt befejeztem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.05. 18:13

Obelisk of Light írta:Schumacher is vonatozott a verseny elején, ahogy Barrichello is, csak azzal a különbséggel, hogy Barrichello előrébb volt. Jó, tudjuk, Schumi volt az úristen, de Barrichello miért ne tudott volna egy 3. helyet kihozni? Azon az esős maláj futamon, ha Barrichello kiesik az elején, akkoris azt mondod, hogy kizárt, hogy feljön a 2. helyre, mert csak ott bénázgatott az istentudja ki mögött körökön át?

Az a baj, hogy az egész csak arra megy ki, hogy bizonyítsd nekünk, hogy Vettel idei szerencsétlenkedése példa nélküli, és inkább minden esetet meghazudtolsz, ami picit is hasonlított ehhez, csakhogy igazad legyen. Tudod mit, legyen igazad, én itt befejeztem.
Na, nekem aztán pont nem Schumi volt az úristen, ezt nagyon benézted. Azért nem tudott volna kihozni, mert nem bírt még a Buttonnál lassabb Villeneuve-vel sem, 17 körön át. Ez a verseny csaknem egyharmada volt, könyörgöm, ráadásul a futam SC nélkül ment le. Mit vártál, hogy ezekután 44 kör alatt hopp, majd bedarál 12 másikat (15-ik volt éppen, amikor kiesett) eső, káosz, bármiféle körülmény nélkül? Mikor csinált akár csak hasonlót is Barrichello, hogy ilyen optimista vagy?

Vettel idei szerencsétlenkedése pedig példa nélküli, hiába is nem tetszik ez neked. Sokszoros bajnokként, hatodik évét töltve a megszokott személyes csapatával a világverő istállóban a csapatújonc hoz három győzelmet, másfélszer annyi pontot és 7-1-re veri a közösen befejezett futamokat tekintve.

Senkit nem tudsz a sport történetéből mondani, aki bajnokként akár csak megközelítőleg is hasonló mélyrepülést mutatott be egy csapatújonc ellen, egyszerűen nincs ilyen az elmúlt 64 évből. Az a röhej, hogy ilyen 2007 McLaren házicsata, meg 2005 egyik felének Schumi-Barrichello mérlege van tárgyalva, mint hasonló eset.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.09.06. 21:56

vollebak írta:
2.) Még ha azt is vesszük alapul, hogy egálban voltak (dehogy voltak), akkor sem válasz arra a felvetésemre, hogy mondj a mostani RB-n belüli helyzetre párhuzamot. Mert most ott nem egál van, hanem a lakáj pofozza a bejáratott üdvöskét. Ilyen erővel mondhattad volna a 2007-es McLaren belharcot is, az sem lett volna kevésbé irreleváns.

Egyébként meg:

Időmérés: 5 - 4
Legmagasabb rajtpozíció: 2. (x2) - 7. (x2)
Átlagos rajtpozíció: 10 - 14
Közösen befejezett versenyek: 3 - 1
Átlagos célbaérési pozíció: 4 - 5.14
Pontszerzések: 6 - 5
Győzelmek: 1 - 0
Dobogók: 3 - 4
Leggyorsabb körök: 3 - 0
Kiesések: 3 - 2
Pontok: 24 - 21

Ez csak nagy jóindulattal nevezhető egálnak. Főleg az időmérésen látszik Schumacher fölénye. Rubens Malajziában is Schumi mögül esett ki, meg a mezőny végéről feltörve is jött fel a brazilra San Marinóban, mint a talajvíz (tudva, hogy hogyan végződött az a futam, azt hiszem, nem kell nagyon elrugaszkodottnak lenni, hogy azt mondjuk, el is verte volna rendesen). Schumi viszont Bahreinben a zsíros pontokat érő második helyről esett ki, Barcelonában is harmadiknak haladt, amikor defekt miatt kiesett - ez is mínusz hat pont. Barrichello meg San Marinóban bukott maximum 1 pontot (nyolcadik volt, amikor kiesett, de ez jóindulattal is csak egy pont, mert Schumacher ekkor még mögötte volt és mindenképpen előtte végzett volna), Malajziában meg egyet sem, 11-ik helyről esett ki.

Vagyis, a nagyjából egál az úgy nézett ki, hogy Schuminak alsó hangon is lett volna 38 pontja, Barrichellónak maximum 22. Továbbra sem értem, mire alapoztad azt, hogy ezt bedobtad példának, mert még egálnak sem állja meg a helyét, pláne Ricciardo-Vettel párhuzamnak.
arra írtam ezt a példát, mikor te azt írtad hogy Schuminak bezzeg nem volt megingása a 2005-ös nagy szabályváltozás és szívás idején, mint most Vettelnek. én erre írtam, hogy dehogynem.

1. Ausztrália: Heidfeld leszorítása, ütközés, kiesés
2. Malajziában Rubens haladt előrébb szinte egész versenyen, egy, a szárnyára tapadó gumidarab miatt lassult le véglegesen, és emiatt kellett kiállnia a boxba.
3. több olyan alkalom volt, amikor Rubens a mezőny végéről (20. hely) indult (ennek okára nem emlékszem), de pl Kanadában is így jött be Schumi mögött a 3. helyen. épp időmérőn nem volt semmilyen Schumi fölény.
egész első félévben egymás közelében mentek, egyedül Imolában volt egyértelműen erősebb Schumi, ahogy írtam is. de még ott is Rubens mögött ment amikor az kiesett.
tanulmányozd a StatsF1 körről-körre grafikonjait, tanulságosak ;) vagy kezdjem neked beillesztgetni, hogy elhidd?
mindezzel együtt is elég elveszettnek tűnt Schumi az év első felében, elég jól emlékszem rá. a korábban látott fölénye a csapattárssal szemben sehol nem volt, és ez szerintem elég párhuzam arra, amit írtál.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.06. 22:16

trutya írta: arra írtam ezt a példát, mikor te azt írtad hogy Schuminak bezzeg nem volt megingása a 2005-ös nagy szabályváltozás és szívás idején, mint most Vettelnek. én erre írtam, hogy dehogynem.

1. Ausztrália: Heidfeld leszorítása, ütközés, kiesés
2. Malajziában Rubens haladt előrébb szinte egész versenyen, egy, a szárnyára tapadó gumidarab miatt lassult le véglegesen, és emiatt kellett kiállnia a boxba.
3. több olyan alkalom volt, amikor Rubens a mezőny végéről (20. hely) indult (ennek okára nem emlékszem), de pl Kanadában is így jött be Schumi mögött a 3. helyen. épp időmérőn nem volt semmilyen Schumi fölény.
egész első félévben egymás közelében mentek, egyedül Imolában volt egyértelműen erősebb Schumi, ahogy írtam is. de még ott is Rubens mögött ment amikor az kiesett.
tanulmányozd a StatsF1 körről-körre grafikonjait, tanulságosak ;) vagy kezdjem neked beillesztgetni, hogy elhidd?
mindezzel együtt is elég elveszettnek tűnt Schumi az év első felében, elég jól emlékszem rá. a korábban látott fölénye a csapattárssal szemben sehol nem volt, és ez szerintem elég párhuzam arra, amit írtál.
Szerintem akárhogyan nézzük, nem állja meg a helyét a példa már csak azért sem, mert Barrichello nem csapatújonc volt. Értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.09.06. 22:26

vollebak írta: Szerintem akárhogyan nézzük, nem állja meg a helyét a példa már csak azért sem, mert Barrichello nem csapatújonc volt. Értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet ;)
ne baszd már fel az agyam!
Mikor fordult elő ilyen Schumacherrel Ferraris korszakában? Amikor kiherélték az akkori világverő Ferrari tengelyt 2005-re a szabálymódosításokkal, szenvedett így Schumacher, hibázgatott? Elkezdte verni Barrichello? Nem hát.
EZT írtad, én ERRE reagáltam, hogy dehogynem. igenis szenvedett, hibázgatott, és a fejére nőtt Barrichello! szarok bele, hogy nem csapatújonc volt, nem is jött ez szóba, úgyhogy ne terelj. ;)
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.06. 22:40

trutya írta:
vollebak írta: Szerintem akárhogyan nézzük, nem állja meg a helyét a példa már csak azért sem, mert Barrichello nem csapatújonc volt. Értsünk egyet abban, hogy nem értünk egyet ;)
ne baszd már fel az agyam!
Mikor fordult elő ilyen Schumacherrel Ferraris korszakában? Amikor kiherélték az akkori világverő Ferrari tengelyt 2005-re a szabálymódosításokkal, szenvedett így Schumacher, hibázgatott? Elkezdte verni Barrichello? Nem hát.
EZT írtad, én ERRE reagáltam, hogy dehogynem. igenis szenvedett, hibázgatott, és a fejére nőtt Barrichello! szarok bele, hogy nem csapatújonc volt, nem is jött ez szóba, úgyhogy ne terelj. ;)
Ez már tényleg csak csomó keresése a kákán. Az, hogy Schumi nem harapott úgy 2005-ben, huszadrangú dolog és ebbe az irányba elvinni az alapfeltevést teljesen felesleges oldalazás. Én azon vitáztam, hogy a jelenlegi Red Bullon belüli helyzetnek köze nincs a 2005-ös Ferrarin belüli helyzethez, nem azon, hogy effektíve Schumi hogyan is ment abban az évben - de ezt szerintem tudod te magadtól is ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

bertone

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.09.06. 23:30

trutya írta: ne baszd már fel az agyam!
Mikor fordult elő ilyen Schumacherrel Ferraris korszakában? Amikor kiherélték az akkori világverő Ferrari tengelyt 2005-re a szabálymódosításokkal, szenvedett így Schumacher, hibázgatott? Elkezdte verni Barrichello? Nem hát.
EZT írtad, én ERRE reagáltam, hogy dehogynem. igenis szenvedett, hibázgatott, és a fejére nőtt Barrichello! szarok bele, hogy nem csapatújonc volt, nem is jött ez szóba, úgyhogy ne terelj. ;)
vollebak írta: Ez már tényleg csak csomó keresése a kákán. Az, hogy Schumi nem harapott úgy 2005-ben, huszadrangú dolog és ebbe az irányba elvinni az alapfeltevést teljesen felesleges oldalazás. Én azon vitáztam, hogy a jelenlegi Red Bullon belüli helyzetnek köze nincs a 2005-ös Ferrarin belüli helyzethez, nem azon, hogy effektíve Schumi hogyan is ment abban az évben - de ezt szerintem tudod te magadtól is ;)
Most nem trutya terel, hanem Te. (:n
Nem trutya hozta példának Schumi 2005-ös esetét, hanem Te. Erre most szinte letolod őt, hogy nem jó példa? Nemáááá'...
Mellesleg, én Ricciardot sem tartom csapat újoncnak. Rengeteget tesztelt a Red Bullal, ismerte a csapatot. Azért ez nem olyan, mintha mondjuk Pic került volna Webber helyére. Egy kicsit túldimenzionálod ezt is. :mosoly:

Lezárt