Utálom Vettelt :)

Versenyzők és csapatok
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.03.29. 21:16

carlos78 írta:ma végérvényesen kiderült, hogy ez egy vb autó. Kimi a végéről 4re jött vele, Vettel pedig lenyomott mindenkit.
Az első lépést már a második futamon megtette a vb címért.
Ha megszerzi, vagy csak az utolsó futamig partiban lesz érte, megemelem a kalapom!
Kellettek ehhez a körülmények is, tudod ezt te is nem vagy hülye. Persze, így kell előre a felépíteni a "vb autóval nem nyerte meg" konteót. Várni kéne ezzel még pár futamot, normál pálya hőmérsékletet. Ha megcsinálják még párszor eltérő körülmények mellett, SC nélkül, akkor lehet ezt fújni.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.03.29. 21:18

Phoebe írta:
carlos78 írta:ma végérvényesen kiderült, hogy ez egy vb autó. Kimi a végéről 4re jött vele, Vettel pedig lenyomott mindenkit.
Az első lépést már a második futamon megtette a vb címért.
Ha megszerzi, vagy csak az utolsó futamig partiban lesz érte, megemelem a kalapom!
Kellettek ehhez a körülmények is, tudod ezt te is nem vagy hülye. Persze, így kell előre a felépíteni a "vb autóval nem nyerte meg" konteót. Várni kéne ezzel még pár futamot, normál pálya hőmérsékletet. Ha megcsinálják még párszor eltérő körülmények mellett, SC nélkül, akkor lehet ezt fújni.
így van, hűvösebb pályán sehol nem lesz a ferrari
ausztráliában sem voltak sehol
persze a második legjobb autó jelenleg, talán a williamsnél is jobb, de egyelőre ennyi
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.29. 21:18

ugyan, miben különbözött ez a mai a lúzer Alonso győzelmeitől, akinek végül nem sikerült?

második futamán már ott van Vettel ahol Alonso, sőt. Az autója talán jobb is, mint Alonsonak bármikor a ferkánál.
lássuk tudja-e ezt egész idényen keresztül. minden adott hozzá.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.29. 21:21

carlos78 írta:ugyan, miben különbözött ez a mai a lúzer Alonso győzelmeitől, akinek végül nem sikerült?

második futamán már ott van Vettel ahol Alonso, sőt. Az autója talán jobb is, mint Alonsonak bármikor a ferkánál.
lássuk tudja-e ezt egész idényen keresztül. minden adott hozzá.
Már 4x tudta, aminek Alo volt a kárvallotja. ;)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.03.29. 21:26

carlos78 írta:ugyan, miben különbözött ez a mai a lúzer Alonso győzelmeitől, akinek végül nem sikerült?

második futamán már ott van Vettel ahol Alonso, sőt. Az autója talán jobb is, mint Alonsonak bármikor a ferkánál.
lássuk tudja-e ezt egész idényen keresztül. minden adott hozzá.
Én nem tartom Alonsot lúzernek, az egyik legjobb, és sokat köszönhet neki a Ferrari. Sajnálom is, hogy most lett jó az autó miután elment. A technikai dolgokról biztos, hogy nem tehetett, de azt hiszem a Ferrarinak jót tett, hogy el jött onnan, és sok személyi változás történt.
Vele is így indultak a dolgok, mint Vettellel, nagy volt a szerelem, aztán lett minden egyre rosszabb. Vettel szerintem simulékonyabb, könnyebben meg tudja magát szerettetni. Látszik, hogy nagyon próbál az olaszokhoz idomulni, hogy mennyire szívből, vagy mennyire "taktikából", azt csak ő tudja.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.29. 21:26

azért még ott nem tartunk hogy nincs ellenfele az autójának idén.
most van kivel megküzdeni, erre kíváncsi vagyok. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.29. 21:28

Phoebe írta:
carlos78 írta:ugyan, miben különbözött ez a mai a lúzer Alonso győzelmeitől, akinek végül nem sikerült?

második futamán már ott van Vettel ahol Alonso, sőt. Az autója talán jobb is, mint Alonsonak bármikor a ferkánál.
lássuk tudja-e ezt egész idényen keresztül. minden adott hozzá.
Én nem tartom Alonsot lúzernek, az egyik legjobb, és sokat köszönhet neki a Ferrari. Sajnálom is, hogy most lett jó az autó miután elment. A technikai dolgokról biztos, hogy nem tehetett, de azt hiszem a Ferrarinak jót tett, hogy el jött onnan, és sok személyi változás történt.
Vele is így indultak a dolgok, mint Vettellel, nagy volt a szerelem, aztán lett minden egyre rosszabb. Vettel szerintem simulékonyabb, könnyebben meg tudja magát szerettetni. Látszik, hogy nagyon próbál az olaszokhoz idomulni, hogy mennyire szívből, vagy mennyire "taktikából", azt csak ő tudja.

whatever. attól a kérdés még nem változik: meg tudja csinálni egy vb autóval úgy, hogy ellenfele is van, vagy sem.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.03.29. 21:30

carlos78 írta:

whatever. attól a kérdés még nem változik: meg tudja csinálni egy vb autóval úgy, hogy ellenfele is van, vagy sem.
Ezt a Hamilton topikba szántad? :)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.03.29. 21:30

carlos78 írta: whatever. attól a kérdés még nem változik: meg tudja csinálni egy vb autóval úgy, hogy ellenfele is van, vagy sem.
még várjunk 2-3 futamot ezzel a vb autóval
ma a hőmérséklet és az sc segített
meg ugye esetleg a letekert mercedes :)
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.29. 21:33

Phoebe írta:
carlos78 írta:

whatever. attól a kérdés még nem változik: meg tudja csinálni egy vb autóval úgy, hogy ellenfele is van, vagy sem.
Ezt a Hamilton topikba szántad? :)
oda is :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2015.03.29. 22:01

vollebak írta:Azoknak, akiknek: még jó, hogy a futamtopikba mentem először. Elmentek a búsba mind, és akkor finom voltam.
Olvastam. Korrekt.
Én ezt mondtam neked tavaly. Az a 4 év siker és a környezet kiégette kicsit a srácot, ráadásul nem egy balfék csapattárstól kapott ki hanem egy kemény tehetségtől. Szinte biztos voltam benne hogy Vettel a Ferrarinál - ahogy szoktad írni - "lubickolni fog". Eddig úgy néz ki így van. De hát láttunk már a Ferrarinál csodás kezdéseket (Mansell, Prost, Alonso), a végét tudjuk.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.29. 22:08

Button írta:ma a hőmérséklet és az sc segített
Bocsánat, de az SC nem segített... hanem VÁLASZTÁS elé állította a csapatokat a taktikát illetően.
Van aki rosszabbul döntött, van aki jobban.
De az SC miatt senki nem szívott. Sőt van akinek jól jött, pl. Kiminek.

Persze mondhatnád, hogy a Merci eldobta az SC miatt az 1-3. helyezést ami részben igaz is.
De ők döntöttek így, nem az SC kényszerítette őket.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.29. 22:14

Nigel Hill írta:Én ezt mondtam neked tavaly. Az a 4 év siker és a környezet kiégette kicsit a srácot, ráadásul nem egy balfék csapattárstól kapott ki hanem egy kemény tehetségtől. Szinte biztos voltam benne hogy Vettel a Ferrarinál - ahogy szoktad írni - "lubickolni fog". Eddig úgy néz ki így van. De hát láttunk már a Ferrarinál csodás kezdéseket (Mansell, Prost, Alonso), a végét tudjuk.
Ezen a véleményen voltam egész évben, de sokan megmosolyogták.
Szerintem számít a motiváció egy 4x-es vébé esetében is. Sosem tudjuk meg mi játszódott le Seb fejében tavaly.
Azért 4 év vébéautó után ott állt, hogy küzdeni kéne egy újonc ellen, mert "bizonyítani" kell egy olyan autóval amivel nem lehet megvédeni a címet. De akkor mit is? :)

A szakma és a média is ezt várta. Nem sikerült.
Ráadásul Ricsiről nem tudjuk még mennyire vb-anyag. Lehet, hogy az utóbbi 20 év legnagyobb tehetsége, ki tudja?
Majd az idő eldönti.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.03.29. 22:45

Bandee írta:Kimi 2013-as Melbourni lotusos győzelme, amely szerintem nem kicsit hasonlít Seb mai sikerére, az "unalmas Raikkönen győzelem taktikai húzással" jelzőt kapta ha jól emlékszem. Lehet csak 90%-os az idézet. :mosoly:
Úgy látom ez mégis kurva nagy győzelem volt.. (:v Hát jó

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.03.30. 17:30

rdaneelolivaw írta:
Button írta:ma a hőmérséklet és az sc segített
Bocsánat, de az SC nem segített... hanem VÁLASZTÁS elé állította a csapatokat a taktikát illetően.
Van aki rosszabbul döntött, van aki jobban.
De az SC miatt senki nem szívott. Sőt van akinek jól jött, pl. Kiminek.

Persze mondhatnád, hogy a Merci eldobta az SC miatt az 1-3. helyezést ami részben igaz is.
De ők döntöttek így, nem az SC kényszerítette őket.
vagyis segített :)
ezzel nem kérdőjelezek meg semmit, szerintem jól csinálta
de sc nélkül tegnap nem nyer, azért ez legyen világos
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.30. 17:46

Button írta:de sc nélkül tegnap nem nyer, azért ez legyen világos
De. Szerintem nyert volna akkor is.
+1 kerékcsere mindenképp lett volna a Mercinél annyira koptak a gumijaik.
Az SC miatti kerékcsere végett pedig Hamilton csak kis ideig volt forgalomban, azt hamar letudta. (3-4 kör alatt)
Összességében emiatt bukhatott 8-10 secet.

Nem tudhatod mennyire nyomta neki Vettel és volt-e még a Ferrariban némi tartalék.
Úgy érzem, ez Vetteléknek mindenképpen meglett volna tegnap.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.03.30. 18:13

rdaneelolivaw írta:
Button írta:de sc nélkül tegnap nem nyer, azért ez legyen világos
De. Szerintem nyert volna akkor is.
+1 kerékcsere mindenképp lett volna a Mercinél annyira koptak a gumijaik.
Az SC miatti kerékcsere végett pedig Hamilton csak kis ideig volt forgalomban, azt hamar letudta. (3-4 kör alatt)
Összességében emiatt bukhatott 8-10 secet.

Nem tudhatod mennyire nyomta neki Vettel és volt-e még a Ferrariban némi tartalék.
Úgy érzem, ez Vetteléknek mindenképpen meglett volna tegnap.
ez pont annyi bukás volt (számításaid szerint), amennyivel Vettel nyert
+ ha utol is éri, meg kell előzni
nagyon necces lett volna, soha nem tudjuk meg, meg mindegy is
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.03.31. 19:20

(f1világ.hu) - A Ferrari Forma-1-es csapatának technikai igazgatója, James Allison a minap úgy nyilatkozott, nem valószínű, hogy versenyzőjük, Sebastian Vettel a pályán képes lett volna legyűrni a címvédő Lewis Hamiltont.

Nem én mondom, hanem a Ferrari.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.03.31. 19:32

Redbull írta:(f1világ.hu) - A Ferrari Forma-1-es csapatának technikai igazgatója, James Allison a minap úgy nyilatkozott, nem valószínű, hogy versenyzőjük, Sebastian Vettel a pályán képes lett volna legyűrni a címvédő Lewis Hamiltont.

Nem én mondom, hanem a Ferrari.
(:n
hát mégis mit mondana a Ferrari, az a dolguk, hogy ezt mondják :P
ha Totó mondta volna, na az már elgondolkodtató lett volna (vagy altatás)

de jó lenne ha így lenne, mert legalább nem fulladna unalomba az év, csak én nem hiszek benne
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Utálom Vettelt :)

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.03.31. 22:27

Button írta:
Redbull írta:(f1világ.hu) - A Ferrari Forma-1-es csapatának technikai igazgatója, James Allison a minap úgy nyilatkozott, nem valószínű, hogy versenyzőjük, Sebastian Vettel a pályán képes lett volna legyűrni a címvédő Lewis Hamiltont.

Nem én mondom, hanem a Ferrari.
(:n
hát mégis mit mondana a Ferrari, az a dolguk, hogy ezt mondják :P
ha Totó mondta volna, na az már elgondolkodtató lett volna (vagy altatás)

de jó lenne ha így lenne, mert legalább nem fulladna unalomba az év, csak én nem hiszek benne
Semmi gond ezzel, csak nekem is az a véleményem ami Allisonnak.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt