Max Verstappen

Versenyzők és csapatok
Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.09.04. 12:16

Itt van róla videó:


Igazából Stroll gyök kettővel ment levezető körön, Verstappen pedig lassított, de így is simán elment mellette. Ha jól látom a manőver közben kezd villogni a piros lámpa. Ezek alapján talán jogos, hogy ebből nem lett büntetés.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.04. 12:20

Elfogadom, hogy utolsó pillanatban látta meg, de a piros előtt már korábban sárgáztak.
Norrist büntették egy hasonló esetért, de tudom nincs két ugyan olyan történet.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2021.09.04. 12:22

Redbull írta:
2021.09.04. 12:20
Elfogadom, hogy utolsó pillanatban látta meg, de a piros előtt már korábban sárgáztak.
Norrist büntették egy hasonló esetért, de tudom nincs két ugyan olyan történet.
Norris nem hazai pályán csinált.
És ő nem Maxi.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.04. 12:30

Sánta Gepárd írta:
2021.09.04. 12:22
Redbull írta:
2021.09.04. 12:20
Elfogadom, hogy utolsó pillanatban látta meg, de a piros előtt már korábban sárgáztak.
Norrist büntették egy hasonló esetért, de tudom nincs két ugyan olyan történet.
Norris nem hazai pályán csinált.
És ő nem Maxi.
Én ezt nem gondolom.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.04. 14:30

Redbull írta:
2021.09.04. 12:20
Elfogadom, hogy utolsó pillanatban látta meg, de a piros előtt már korábban sárgáztak.
Norrist büntették egy hasonló esetért, de tudom nincs két ugyan olyan történet.
Nem néztem eddig egyik edzést sem, így csak az itt látottakból és olvasottakból tudok véleményt mondani.

Nem tudom, a pálya melyik részén állt meg Hamilton (ha ő volt az). "Sárgázás" csak ott van, ahol az eset, utána már mehet ezerrel. A videóban az látszik, hogy NINCS sárga jelzés, hanem, miközben már éppen elmegy a másik autó mellett, megjelenik a piros - és Max el is veszi azonnal.

Ha ezért megbüntetik, na, az lenne a köcsögség.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.04. 14:43

bertone írta:
2021.09.04. 14:30
Redbull írta:
2021.09.04. 12:20
Elfogadom, hogy utolsó pillanatban látta meg, de a piros előtt már korábban sárgáztak.
Norrist büntették egy hasonló esetért, de tudom nincs két ugyan olyan történet.
Nem néztem eddig egyik edzést sem, így csak az itt látottakból és olvasottakból tudok véleményt mondani.

Nem tudom, a pálya melyik részén állt meg Hamilton (ha ő volt az). "Sárgázás" csak ott van, ahol az eset, utána már mehet ezerrel. A videóban az látszik, hogy NINCS sárga jelzés, hanem, miközben már éppen elmegy a másik autó mellett, megjelenik a piros - és Max el is veszi azonnal.

Ha ezért megbüntetik, na, az lenne a köcsögség.
Hamilton előtte volt ha jól rémlik.
Davidsonék elemzését láttam, ott Max előtt a pályán a sárga jelent meg előbb és azt követően a piros.
De végül is nincs jelentősége, ha nem tehetett róla akkor nincs miről beszélni.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.09.04. 14:45

Ez az első képkocka, ahol felvillan a piros.
Snapshot - 26.jpg
Snapshot - 26.jpg (71.04 KiB) Megtekintve 936 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.09.04. 14:50

bertone írta:
2021.09.04. 14:45
Ez az első képkocka, ahol felvillan a piros.

Snapshot - 26.jpg
Az lehet.
Én olyan videót láttam ahol jobb oldalon a sárga majd a piros villan fel.
Körül nézek a hálón, ha találok hozom, ha nem akkor rosszul emlékszem, OK?

Ui: Nem találtam.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.21. 22:20

A végén még megkedvelem Maxit (egy kicsit). :lol:

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/10 ... sitasabol/

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.10.23. 10:16

Phoebe írta:
2021.10.21. 22:20
A végén még megkedvelem Maxit (egy kicsit). :lol:

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/10 ... sitasabol/
Így szokott ez lenni,,; minél sikeresebb valaki, annál többen kedvelik. :mosoly:

No meg aztán most sokak fő démonai ellen áll nyerésre. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.23. 11:25

Lancelot írta:
2021.10.23. 10:16
Phoebe írta:
2021.10.21. 22:20
A végén még megkedvelem Maxit (egy kicsit). :lol:

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/10 ... sitasabol/
Így szokott ez lenni,,; minél sikeresebb valaki, annál többen kedvelik. :mosoly:

No meg aztán most sokak fő démonai ellen áll nyerésre. :mosoly:
Ha végignézed, hogy kiknek szurkoltam eddig az F1-ben ez a teória esetemben megdőlt. Nem tagadom, hogy jobban örülnék, ha idén ő nyerné a VB-t, teljesítménye alapján igazságosabbnak érezném, mert rengeted pontott bukott saját hibáján kívül. Ettől még nem lettem a szurkolója, ugyanakkor van néhány olyan megnyilvánulása, amivel tudok azonosulni (akár pl. a térdeléssel kapcsolatos álláspontja, vagy ez a mostani is).

Számomra az is plusz pont, hogy kevésbé érzem teátrálisnak, drámázósnak a viselkedését, mint pár versenyzőjét.

Amúgy hány VB-t is nyertek összesen a kedvenceid? 14-et? :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.10.23. 11:57

Phoebe írta:
2021.10.23. 11:25
Lancelot írta:
2021.10.23. 10:16


Így szokott ez lenni,,; minél sikeresebb valaki, annál többen kedvelik. :mosoly:

No meg aztán most sokak fő démonai ellen áll nyerésre. :mosoly:
Ha végignézed, hogy kiknek szurkoltam eddig az F1-ben ez a teória esetemben megdőlt. Nem tagadom, hogy jobban örülnék, ha idén ő nyerné a VB-t, teljesítménye alapján igazságosabbnak érezném, mert rengeted pontott bukott saját hibáján kívül. Ettől még nem lettem a szurkolója, ugyanakkor van néhány olyan megnyilvánulása, amivel tudok azonosulni (akár pl. a térdeléssel kapcsolatos álláspontja, vagy ez a mostani is).

Számomra az is plusz pont, hogy kevésbé érzem teátrálisnak, drámázósnak a viselkedését, mint pár versenyzőjét.

Amúgy hány VB-t is nyertek összesen a kedvenceid? 14-et? :)
Szerintem 19-et (+Prost és Mansell).
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.23. 00:34

Meghallgattam a BBC katari futam előtti riportját vele, és egy tök érdekes dolog hangzott el ott. Megkérdezték tőle, hogy ha világbajnok lenne az év végén, mi lenne onnantól a következő cél.

„A F1-ben már nem sok minden, az ennyi. [Ha világbajnok lettél], akkor megcsináltad, és onnantól nem igazán számít más, vagy hogy hány címet nyersz még, mert már világbajnok vagy. Persze, azért megpróbálnék többet nyerni, de ami a végső célt illeti, az meglenne... A világbajnoki cím a végső cél. Nagyon keményen dolgozom, hogy elérjem, és ha összejönne, utána már sokkal kevesebb lenne a nyomás. Persze, nagyon élvezném a vezetést, de aztán lassan elkezdenék azon gondolkodni, mit lehet elérni a Formula 1 világán kívül.”

Fura kettősséget érzek. Egyrészt ő mindig olyan alkatnak tűnt, hogy egy kicsit egydimenziós, semmi más nem érdekli vagy nem gondol másra, csak a versenyzésre, azon belül is az F1-re. Egy kicsit mindig olyan „F1 autistának” tűnt ilyen értelemben.

Ugyanakkor ott van az is, hogy ez a hetedik szezonja már, de még mindig alig két évvel idősebb csak, mint annak idején az újonc Hamilton volt. Szaúd-Arábia lesz a 140. futama. Ez majdnem másfélszer annyi, mint amennyit Stewart versenyzett a kategóriában, és több, mint amennyit Andretti, Brabham, Damon vagy Keke F1-eztek. Jövő év végére 164 futamnál fog járni - ez több, mint amennyit Senna vagy Hakkinen teljesített, és csak héttel kevesebb, mint amennyit Lauda teljesített 13 évad alatt.

Úgy kurva fiatal, hogy közben már bőven „középkorú F1-es” modern mércével is, a régebbi korok mércéje alapján meg már sokat látott veterán. Ezért mindig érződött egy másik véglet is benne: meg fog telni hamar a pálcája, és huszonvalahány évesen ha nem is kiégve, de minimum az F1-et végleg megunva fog visszavonulni. A mostani nyilatkozata alapján simán el tudom képzelni, hogy ha nyer idén, akkor amolyan Nico 2016 módjára fogja magát, és vissza is vonul. Tök érdekes karakter ez a gyerek – egyszerre lehetséges az, hogy Kimi „szavatosságát” is megdönti majd, ugyanakkor az is, hogy pár héten belül, ha úgy alakul, visszavonul. Mindkettőt simán kinézem belőle.

Schrödinger versenyzője :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.23. 00:49

Phoebe írta:
2021.10.23. 11:25
Lancelot írta:
2021.10.23. 10:16


Így szokott ez lenni,,; minél sikeresebb valaki, annál többen kedvelik. :mosoly:

No meg aztán most sokak fő démonai ellen áll nyerésre. :mosoly:
Ha végignézed, hogy kiknek szurkoltam eddig az F1-ben ez a teória esetemben megdőlt. Nem tagadom, hogy jobban örülnék, ha idén ő nyerné a VB-t, teljesítménye alapján igazságosabbnak érezném, mert rengeted pontott bukott saját hibáján kívül. Ettől még nem lettem a szurkolója, ugyanakkor van néhány olyan megnyilvánulása, amivel tudok azonosulni (akár pl. a térdeléssel kapcsolatos álláspontja, vagy ez a mostani is).

Számomra az is plusz pont, hogy kevésbé érzem teátrálisnak, drámázósnak a viselkedését, mint pár versenyzőjét.

Amúgy hány VB-t is nyertek összesen a kedvenceid? 14-et? :)
Mi a térdeléssel kapcsolatos álláspontja?

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.23. 07:21

Bandee írta:
2021.11.23. 00:49
Mi a térdeléssel kapcsolatos álláspontja?
https://alfahir.hu/2020/07/06/rasszizmu ... s_hamilton

Maxi szurkoló leszel? :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.23. 10:45

Phoebe írta:
2021.11.23. 07:21
Bandee írta:
2021.11.23. 00:49
Mi a térdeléssel kapcsolatos álláspontja?
https://alfahir.hu/2020/07/06/rasszizmu ... s_hamilton

Maxi szurkoló leszel? :D
Biztosan nem:) csak ugy emlekeztem o nem a terdelos. Ezert kerdeztem emellett meg mi ezugyben ami zavart teged. De ebbol nem tudtam meg:)

„Nagyon elkötelezett vagyok az egyenlőség és a rasszizmus elleni harc iránt. De hiszek abban, hogy mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy úgy fejezze ki magát, ahogy szeretné. Én nem fogok letérdelni ma, de tisztelek és támogatok minden versenyzőt – a döntésüktől függetlenül.”

Az zavart, hogy nem terdelt le vagy az, hogy nem mondta az egeszre, hogy orbitalis faszsag? En a masodikat vartam volna.

Kimiben csalodtam akkor mert a hulye polojukat hordta es elment acsorogni, mikozben Hamilton bohockodott. Semmi dolga nem volt ezzel

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.23. 10:54

Bandee írta:
2021.11.23. 10:45
Phoebe írta:
2021.11.23. 07:21


https://alfahir.hu/2020/07/06/rasszizmu ... s_hamilton

Maxi szurkoló leszel? :D
Biztosan nem:) csak ugy emlekeztem o nem a terdelos. Ezert kerdeztem emellett meg mi ezugyben ami zavart teged. De ebbol nem tudtam meg:)

„Nagyon elkötelezett vagyok az egyenlőség és a rasszizmus elleni harc iránt. De hiszek abban, hogy mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy úgy fejezze ki magát, ahogy szeretné. Én nem fogok letérdelni ma, de tisztelek és támogatok minden versenyzőt – a döntésüktől függetlenül.”

Az zavart, hogy nem terdelt le vagy az, hogy nem mondta az egeszre, hogy orbitalis faszsag? En a masodikat vartam volna.

Kimiben csalodtam akkor mert a hulye polojukat hordta es elment acsorogni, mikozben Hamilton bohockodott. Semmi dolga nem volt ezzel
Többen is, köztük Max is, akik azon az állásponton voltak, hogy fontos számukra maga a probléma, de hadd döntsék el ők, hogyan szeretnék ezt kifejezni. Lehet félreértettél valamit, mert pont, hogy nem zavart Max hozzáállása, hanem példaként hoztam fel, hogy olyan dolog, amiben egyet tudok vele érteni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2021.11.23. 10:59-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.23. 10:56

del
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2021.11.23. 11:04-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.23. 10:57

Phoebe írta:
2021.11.23. 10:54
Bandee írta:
2021.11.23. 10:45

Biztosan nem:) csak ugy emlekeztem o nem a terdelos. Ezert kerdeztem emellett meg mi ezugyben ami zavart teged. De ebbol nem tudtam meg:)

„Nagyon elkötelezett vagyok az egyenlőség és a rasszizmus elleni harc iránt. De hiszek abban, hogy mindenkinek megvan a joga ahhoz, hogy úgy fejezze ki magát, ahogy szeretné. Én nem fogok letérdelni ma, de tisztelek és támogatok minden versenyzőt – a döntésüktől függetlenül.”

Az zavart, hogy nem terdelt le vagy az, hogy nem mondta az egeszre, hogy orbitalis faszsag? En a masodikat vartam volna.

Kimiben csalodtam akkor mert a hulye polojukat hordta es elment acsorogni, mikozben Hamilton bohockodott. Semmi dolga nem volt ezzel
Többen is voltak, köztük Max is, akik azon az állásponton voltak, hogy fontos számukra maga a probléma, de hadd döntsék el ők, hogyan szeretnék ezt kifejezni. Lehet félreértettél valamit, mert pont, hogy nem zavart Max hozzáállása, hanem példaként hoztam fel, hogy olyan dolog, amiben egyet tudok vele érteni.
Valoban, felreertettem. Pont az ellenkezojet irtad. Bocs

Egyetertunk

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.23. 11:57

Lancelot írta:
2021.10.23. 10:16
Phoebe írta:
2021.10.21. 22:20
A végén még megkedvelem Maxit (egy kicsit). :lol:

https://m4sport.hu/forma-1/cikk/2021/10 ... sitasabol/
Így szokott ez lenni,,; minél sikeresebb valaki, annál többen kedvelik. :mosoly:

No meg aztán most sokak fő démonai ellen áll nyerésre. :mosoly:
Mondja az, aki mindig a világverő favorithoz húzott (:u
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.23. 12:45

vollebak írta:
2021.11.23. 10:56
del
Most terveztem válaszolni, de ha kitörölted akkor már nem teszem:)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.23. 12:49

Bandee írta:
2021.11.23. 12:45
vollebak írta:
2021.11.23. 10:56
del
Most terveztem válaszolni, de ha kitörölted akkor már nem teszem:)
Én is gondolkodtam rajta, hogy válaszolok. Túl sokat lógunk a fórumon. :D

Szóval, nem érzem, hogy esetenben ez annyira meghatározó téma lenne, inkább azon szoktam néha gondolkodni, hogy hasonló szituációban mit tennék. Egyfelől nem egy nagy gesztus, nem fáj megtenni, ha ez másnak fontos, ugyanakkor hatása nem hiszem, hogy van. Szóval, akkor miért csináljam meg, ha nem hiszek benne.

Azt a néhány versenyzőt, aki felvállalta, hogy máshogy gondolkodik, mégha emiatt esetleg el is ítélik őket, becsülöm ezért. Az elfogadásba az is beletartozik, hogy elfogadom, hogy ő nem térdelni akar, hanem mit tudom én írni a témáról egy blogbejegyzést, vagy felvenni egy pólót, vagy akármi.

Az nekem például érdekes volt, hogy a három orosz (Kvyat, Petrov és Szirotkin) következetesen ugyanazt mondta erről a témáról, úgy is, hogy Kvyat-ot, még az oroszok sem tartják "tipikus" orosznak, mert fiatalon eljött az országból a versenyzés miatt és nem is túl népszerű otthon. Szóval talán el kellene azt is fogadni, hogy esetleg más kultúrában ez mást szimbolizál.

Egyébként talán Leclerc fogalmazta meg a legjobban, hogy az, hogy a hétköznapokban milyen példát mutatnak, hogyan viszonyulnak a kérdéshez, többet ér, mint egy jelképes gesztus.

Egy utolsó szempont még. Az emberek nem egyformák (eredeti gondolat :D ), de talán el kellene fogadni azt is, hogy nem mindenki számára fontos az, hogy beálljon társadalmi ügyek mögé, ilyen volumenű problémákkal foglalkozzon. Nekem semmi problémám azzal, ha Vettel, vagy Hamilton számára bizonyos dolgok fontosak és ennek hangot adnak. Tegyék nyugodtan, talán a befolyásukkal segíthetnek is.

Ugyanakkor mások lehetséges, hogy kényszerként élik meg, hogy nekik is foglalkozni kell ilyen dolgokkal, különben önzők lesznek és rosszfejek a közvélemény egy részének szemében. Ha nincs rá belső indíttatásuk, őszintébb dolog, ha inkább nem tesznek semmit.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.23. 14:09

Bandee írta:
2021.11.23. 12:45
vollebak írta:
2021.11.23. 10:56
del
Most terveztem válaszolni, de ha kitörölted akkor már nem teszem:)
Ja, ne fáradj vele :)

Rájöttem, hogy igazából letojom. Már nem a véleményeteket, csak ezt az egészet úgy általában. Részemről nem térgyepülnék le, de egész más okból: az említett tájidegenség mellett számomra nem egy nemes gesztus ugrik be róla, hanem ha nem lánykérésről van szó, akkor megalázkodó vagy ilyen vallásos felhangjai vannak - egyik rosszabb, mint a másik.

A lényeg az, hogy sokkal többet foglalkozott vele mindenki – már az Egyesült Államokon kívül–, mint szerintem érdemes. Ott van jelentősége, értelme, máshol nem sok. És aki nem amerikaiként tolja, az nekem eléggé pózolásnak érződik, viszont ártalmatlan dolog. Aki pedig látványosan hörög ezen az egészen, az magáról árul el sokat (ráadásul szerintem a legtöbbször rasszista érzések kapcsán, hogy mit térdepelget bárki is a „niggerekért”). Szerintem ha csak feleslegesnek vagy tájidegennek gondolja valaki, az nem fut ki odáig, ami volt itt nálunk Schmidt Máriával, futballhuliganizmussal, síppal, dobbal, nádi hegedűvel. Ehhez szinte minden esetben fasisztoid gondolkodás kell alapvetően, hogy ilyen heves ellenreakciót szüljön.

Utóbbiakat hangsúlyozottan vonatkoztasd el magadtól, mivel te vagy az általam ismert egyetlen alapvetően jobboldali érzelmű ember, akinek elhiszem, hogy tényleg nem ilyesmi okokból ellenzi.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.23. 14:14

Phoebe írta:
2021.11.23. 12:49
Bandee írta:
2021.11.23. 12:45


Most terveztem válaszolni, de ha kitörölted akkor már nem teszem:)
Én is gondolkodtam rajta, hogy válaszolok. Túl sokat lógunk a fórumon. :D

Szóval, nem érzem, hogy esetenben ez annyira meghatározó téma lenne, inkább azon szoktam néha gondolkodni, hogy hasonló szituációban mit tennék. Egyfelől nem egy nagy gesztus, nem fáj megtenni, ha ez másnak fontos, ugyanakkor hatása nem hiszem, hogy van. Szóval, akkor miért csináljam meg, ha nem hiszek benne.

Azt a néhány versenyzőt, aki felvállalta, hogy máshogy gondolkodik, mégha emiatt esetleg el is ítélik őket, becsülöm ezért. Az elfogadásba az is beletartozik, hogy elfogadom, hogy ő nem térdelni akar, hanem mit tudom én írni a témáról egy blogbejegyzést, vagy felvenni egy pólót, vagy akármi.

Az nekem például érdekes volt, hogy a három orosz (Kvyat, Petrov és Szirotkin) következetesen ugyanazt mondta erről a témáról, úgy is, hogy Kvyat-ot, még az oroszok sem tartják "tipikus" orosznak, mert fiatalon eljött az országból a versenyzés miatt és nem is túl népszerű otthon. Szóval talán el kellene azt is fogadni, hogy esetleg más kultúrában ez mást szimbolizál.

Egyébként talán Leclerc fogalmazta meg a legjobban, hogy az, hogy a hétköznapokban milyen példát mutatnak, hogyan viszonyulnak a kérdéshez, többet ér, mint egy jelképes gesztus.

Egy utolsó szempont még. Az emberek nem egyformák (eredeti gondolat :D ), de talán el kellene fogadni azt is, hogy nem mindenki számára fontos az, hogy beálljon társadalmi ügyek mögé, ilyen volumenű problémákkal foglalkozzon. Nekem semmi problémám azzal, ha Vettel, vagy Hamilton számára bizonyos dolgok fontosak és ennek hangot adnak. Tegyék nyugodtan, talán a befolyásukkal segíthetnek is.

Ugyanakkor mások lehetséges, hogy kényszerként élik meg, hogy nekik is foglalkozni kell ilyen dolgokkal, különben önzők lesznek és rosszfejek a közvélemény egy részének szemében. Ha nincs rá belső indíttatásuk, őszintébb dolog, ha inkább nem tesznek semmit.
Ez elég összeszedettre sikerült, köszi.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Max Verstappen

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.12.09. 11:53

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt