Kimi Räikkönen > A Megosztó

Versenyzők és csapatok
Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.04.15. 08:10

Na lássuk.
Sok kedvem nincs hozzá.

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2018.04.18. 23:00

Kezd a tokom tele lenni a kiabaszott ferrarival.. már megint bottast lassítani kint hagyták a pályán. Arról nem beszélve, hogy amikor jött a SC, akkor a Red Bullokkal együtt őt is lágyra kellett volna tenni. Kimivel megnyerethették volna a versenyt!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.04.18. 23:17

Gyilok írta:
2018.04.18. 23:00
Kezd a tokom tele lenni a kiabaszott ferrarival.. már megint bottast lassítani kint hagyták a pályán. Arról nem beszélve, hogy amikor jött a SC, akkor a Red Bullokkal együtt őt is lágyra kellett volna tenni. Kimivel megnyerethették volna a versenyt!
Ha valaki leall penzert retkes alarendelt csicskanak, akkor az igy mukodik.
Nem ertem, hogy ti meg min izgultok, vagy idegeskedtek. Kimi evekkel ezelott megszunt letezni, mint versenykepes, utokepes pilota.
Pontosan erre tartjak, ilyen esetekre, mint amin most duhongsz. O maga jelentkezik erre es ir ala evek ota.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.18. 23:18

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.04.19. 00:07

irtam mar parszor, hogy a ferrari nem csak kimit, hanem ferenc papat is szemrebbenes nelkul felaldozna a vb cimert. ezzel szerintem kimi is tisztaban van - ebben a tortenetben nem o a zsakos frodo, hanem a (most gugliztam ki): csavardi samu. ha kell, akkor a hatan viszi be a fohost a celba. hogy ezt birja cernaval, az nem semmi.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.04.19. 00:20

mudd írta:
2018.04.19. 00:07
irtam mar parszor, hogy a ferrari nem csak kimit, hanem ferenc papat is szemrebbenes nelkul felaldozna a vb cimert. ezzel szerintem kimi is tisztaban van - ebben a tortenetben nem o a zsakos frodo, hanem a (most gugliztam ki): csavardi samu. ha kell, akkor a hatan viszi be a fohost a celba. hogy ezt birja cernaval, az nem semmi.
Nem semmi? :D
Inkabb kibaszott szanalmas. Hihetetlen, komolyan.
Meg dicserjuk meg, hogy az egykori bajnok szo nelkul csicskazik penzert.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.04.19. 09:47

asszem kiminek nincs baja az egojaval es a perszonalis integritasaval.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.19. 10:25

mudd írta:
2018.04.19. 09:47
asszem kiminek nincs baja az egojaval es a perszonalis integritasaval.
Sajnos Petinek abban igaza van, hogy soha a sport történetében egyetlen bajnok sem ment le ilyen szó nélkül és ilyen módon kutyába. Nagyon ordít erről az egészről, hogy addig feji a tehenet a marketingértéke okán, amíg lehet és ezért a versenyzői megítélése, örökségének feláldozása sem drága.

Egykori véresszájú szurkereként mondom, hogy nagyon szomorú dolog ez tényleg. Őszintén csodálom a kitartásotokat, hogy ti Bandival és Algharral még mindig tudtok neki szurkolni, de rajtatok kívül szó szerint mindenki, akit ismerek és neki drukkolt, már elfordult tőle a gyalázatos 2014 óta tartó időszak miatt.

Bár az az F14T emberemlékezet óta a leggyengébb Ferrari volt, belegondolni is rossz, hogy világbajnok létére Kimi csak ugyanannyi pontot kapart össze vele, mint az újonc és az év végén a csapattól menesztett, Button által agyonvert Magnussen a még a Ferrarinál is jóval gyengébb McLarennel.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.04.19. 10:44

mudd írta:
2018.04.19. 09:47
asszem kiminek nincs baja az egojaval es a perszonalis integritasaval.
Mert egy jellemtelen fasz.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.04.19. 11:47

szoval ronnie es gilles is lement annak idejen kutyaba. jo tudni.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.04.19. 11:47

Rocco írta:
2018.04.19. 10:44
Mert egy jellemtelen fasz.
bazmeg, te mar jozanul is kezdesz hulye lenni.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.19. 11:58

mudd írta:
2018.04.19. 00:07
irtam mar parszor, hogy a ferrari nem csak kimit, hanem ferenc papat is szemrebbenes nelkul felaldozna a vb cimert. ezzel szerintem kimi is tisztaban van - ebben a tortenetben nem o a zsakos frodo, hanem a (most gugliztam ki): csavardi samu. ha kell, akkor a hatan viszi be a fohost a celba. hogy ezt birja cernaval, az nem semmi.
Nincs ebben semmi vita közöttünk. Én már a futam után leírtam a Kína topikban, hogy milyen genyó volt megint a csapat vele szemben. Tisztán látszott mit művelnek vele, még ha a két "nagytudású" (általad szerencsére nem hallható!) magyar TV-kommentátor nem is látta át a helyzetet és egészen másról pofázott vele kapcsolatban.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.04.19. 13:17

vollebak írta:
2018.04.19. 10:25

Sajnos Petinek abban igaza van, hogy soha a sport történetében egyetlen bajnok sem ment le ilyen szó nélkül és ilyen módon kutyába. Nagyon ordít erről az egészről, hogy addig feji a tehenet a marketingértéke okán, amíg lehet és ezért a versenyzői megítélése, örökségének feláldozása sem drága.

Egykori véresszájú szurkereként mondom, hogy nagyon szomorú dolog ez tényleg. Őszintén csodálom a kitartásotokat, hogy ti Bandival és Algharral még mindig tudtok neki szurkolni, de rajtatok kívül szó szerint mindenki, akit ismerek és neki drukkolt, már elfordult tőle a gyalázatos 2014 óta tartó időszak miatt.

Bár az az F14T emberemlékezet óta a leggyengébb Ferrari volt, belegondolni is rossz, hogy világbajnok létére Kimi csak ugyanannyi pontot kapart össze vele, mint az újonc és az év végén a csapattól menesztett, Button által agyonvert Magnussen a még a Ferrarinál is jóval gyengébb McLarennel.
Nyilván én szurkolni fogok neki amíg még itt van, ez nem eredményfüggő dolog még ha bosszant is az eredménytelenség és emiatt inkább nem is nézem már (csak az eredményeket). Abból viszont az jön ki amint látom és olvasom a nyilatkozatokat, hogy idén jól menne, akár Vettel szintjén de már egy futamát nullázták a többin meg nagyjából kibasztak vele.
A Ferrari mindig is egy emberes csapat volt, képtelenek két emberre figyelni ez a taktikai lehetőségeknél is kiütközik, legutóbb ugye Kínában ahogy olvastam. Ezért valóban felesleges alkalmazni, ha más valaki megy majd a helyére az is így fog járni.

Egyébként meg könnyű innen osztani az észt, nem tudhatjuk mi hogyan viselkednénk az ő helyében, igazából semmihez nem ért ezen kívül és szerintem hisz is magában, az eredményei alapján nem is alaptalanul. Ha nem így lenne nem lenne már ott.

Örülnék, ha valahol esetleg még levezetne mondjuk pl. a Williamsnél. A mezőny 2/3 szintjét még simán hozza ha megadják neki ami kell. De lehet többet is, ennél a gyökér csapatnál ezt sose tudjuk meg.

Hakkinen:

„Amikor Kiminek olyan versenyautója van, mely fekszik a stílusának, az ellazítja és nagyon gyorsan tud körözni. Jelenleg hatékonyan tartja a lépést Vettellel, és ha a Ferrari egy kicsit másképp döntött volna a versenystratégiában, akkor Räikkönen idén már nyert volna egy versenyt.”

Én is így gondolom. Egyébként meg ezt mindenki tudja a mezőnyben, ha nem akarnak a kedvére való autót adni nem tudom mi a fasznak szerződtetik. Ahol törődtek vele ott meg is hálálta.


Vitát egyébként nem nyitnék erről semmiképpen, nagyjából leszarom kinek mi a véleménye róla:)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.19. 13:25

mudd írta:
2018.04.19. 11:47
szoval ronnie es gilles is lement annak idejen kutyaba. jo tudni.
Nem voltak bajnokok. Én bajnokokról beszéltem ;)

De különben is, segíteni a csapattársat megszerezni a címet úgy, hogy neked már nincs esélyed erre az adott évben nagyon nem ugyanaz, amit Kimi művel 2014 óta.

Alonso háromszor annyi pontot szerzett nála abban az évben, ezen sajnos tényleg nincs mit magyarázni. Azóta pedig boldog vízhordó Vettel mellett már negyedik éve. Hidd el, hogy ezt se Gilles, se Ronnie nem tették volna meg, soha a büdös életben. Inkább visszavonulnak a 'csába, de idáig nem süllyedtek volna semmi pénzért.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.04.19. 13:41

Bandee írta:
2018.04.19. 13:17
Nyilván én szurkolni fogok neki amíg még itt van, ez nem eredményfüggő dolog még ha bosszant is az eredménytelenség és emiatt inkább nem is nézem már (csak az eredményeket). Abból viszont az jön ki amint látom és olvasom a nyilatkozatokat, hogy idén jól menne, akár Vettel szintjén de már egy futamát nullázták a többin meg nagyjából kibasztak vele.
A Ferrari mindig is egy emberes csapat volt, képtelenek két emberre figyelni ez a taktikai lehetőségeknél is kiütközik, legutóbb ugye Kínában ahogy olvastam. Ezért valóban felesleges alkalmazni, ha más valaki megy majd a helyére az is így fog járni.

Egyébként meg könnyű innen osztani az észt, nem tudhatjuk mi hogyan viselkednénk az ő helyében, igazából semmihez nem ért ezen kívül és szerintem hisz is magában, az eredményei alapján nem is alaptalanul. Ha nem így lenne nem lenne már ott.

Örülnék, ha valahol esetleg még levezetne mondjuk pl. a Williamsnél. A mezőny 2/3 szintjét még simán hozza ha megadják neki ami kell. De lehet többet is, ennél a gyökér csapatnál ezt sose tudjuk meg.

Hakkinen:

„Amikor Kiminek olyan versenyautója van, mely fekszik a stílusának, az ellazítja és nagyon gyorsan tud körözni. Jelenleg hatékonyan tartja a lépést Vettellel, és ha a Ferrari egy kicsit másképp döntött volna a versenystratégiában, akkor Räikkönen idén már nyert volna egy versenyt.”

Én is így gondolom. Egyébként meg ezt mindenki tudja a mezőnyben, ha nem akarnak a kedvére való autót adni nem tudom mi a fasznak szerződtetik. Ahol törődtek vele ott meg is hálálta.


Vitát egyébként nem nyitnék erről semmiképpen, nagyjából leszarom kinek mi a véleménye róla:)
Nem az eredményességről van szó egyáltalán. Én is kitartottam Button mellett végig, akkor is, amikor azzal a trágya McLaren-Hondával sereghajtó volt már csak.

De ha már épp Mikát idézted, ő pont jó példa arra, mi a bajom nekem is (meg még sokaknak, köztük Petinek is) Kimivel. 2005-2006 környékén felröppent, hogy Mika térjen vissza. Dennis akarta volna, hatalmas összeget fizettek volna neki. Erre mondta Mika azt, hogy minek? Idős már a sporthoz, lassult is, ha pedig nem tudna győzni, mert vannak nála már gyorsabbak, minek bohóckodjon vagy legyen vízhordó? Pénze van elég, köszöni szépen, de úgy érzi, kihozta a F1-ből, amit tudott, kész.

Na ez az, amit Kimi rohadtul nem tett meg. 2013 végén emelt fővel, hősként vonulhatott volna vissza. Erre visszament oda, ahol kibasztak vele 2008-ban ("Massát akarom bajnoknak idén!" - Montezemolo már a téi tesztek alatt, majd a Kimi tudta nélkül az év egyharmadára lecserélt első felfüggő ...) és 2009-ben (Massa balesetéig leszarták, aztán menesztették Alonsóért és a Santanderért). Azért, hogy vízhordó legyen, lerombolja a nimbuszát, pusztán a kövér csekkekért.

Ez nem az a Kimi, aki a McLarenben száguldott és megkeserítette Schumi, a csúcsformás Alonso meg Montoya életét. Ez nem a 2005-ös suzukai Kimi, aki a 17. rajthelyről nyer. Ez nem a Spa királya Kimi. Ez nem az a Kimi, aki akkora pole kört fut az utolsó pillanatban a semmiből nürburgringi kvalin, hogy Nortbert Haug örömében két ököllel verte az irányítópultot a pitwallon.

Szóval semmi köze ennek a konkrét eredményességhez. Petivel azt fájlaljuk, hogy megismertünk egy versenyzőt anno, akit lehetett hősnek meg versenyállatnak tekinteni, mert olyanokat ment, előzött, repesztett. Ma meg már nyomokban sem és őt is érdekli a legkevésbé, hogy így lerombolta a saját renoméját.

Egyébként ha már Mika: jól szokta látni az öreg a dolgokat, de ezt most azért egy kicsit benézte. Abban igaza van, hogy kétségtelenül idén megy eddig a legígéretesebben Kimi 2013 óta. Reméljük, így is marad.

Viszont nem taktikáztak el neki semmit, meg nem basztak ki vele. Ausztráliában elsőnek járó taktikát kapott - egyszerűen peches volt, hogy a VSC-vel Vettel óriásit mákolt, ő meg nem. Ennyin múlott, hogy aznap nem ő nyert. Bahreinben a lámpa hibája okozta boxutcai baleset tett keresztbe, Kínában meg végig Vettel mögött volt a pályán és sehogy sem végzett volna előtte se egycserés, se kétcserés taktikával, hacsak nem csocsózzák be valahogy Vettelt mögé - de akkor meg mennyire lenne hiteles a Ferrarit szidni, hogy az egyik versenyzőjük kárára csinált ügyeskedéssel hozyák helyzetbe a másik versenyzőjüket?

Reméljük, úgy folytatja továbbra is idén, mint eddig és akkor én leszek az első, aki megkövetem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.04.19. 13:48

OK

Nem hiszem amúgy, hogy lesz kedve az egészhez innentől kezdve

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.04.19. 13:59

mudd írta:
2018.04.19. 11:47
Rocco írta:
2018.04.19. 10:44
Mert egy jellemtelen fasz.
bazmeg, te mar jozanul is kezdesz hulye lenni.
Mikor voltam jozan?

Viccen kivul, en is nehezen fogom fel, hogy pl te hogy lathatod ennyire maskent mint en. Valoszinuleg eleg kulonbozoek lehetunk.
Gondolom akkor te konnyeden tudsz azonosulni Kimi szerepevel, ha en ekkora hulye vagyok. Sok sikert hozza. :mosoly:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rocco 2018.04.19. 14:17-kor.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.04.19. 14:12

vollebak írta:
2018.04.19. 13:41
Bandee írta:
2018.04.19. 13:17
Nyilván én szurkolni fogok neki amíg még itt van, ez nem eredményfüggő dolog még ha bosszant is az eredménytelenség és emiatt inkább nem is nézem már (csak az eredményeket). Abból viszont az jön ki amint látom és olvasom a nyilatkozatokat, hogy idén jól menne, akár Vettel szintjén de már egy futamát nullázták a többin meg nagyjából kibasztak vele.
A Ferrari mindig is egy emberes csapat volt, képtelenek két emberre figyelni ez a taktikai lehetőségeknél is kiütközik, legutóbb ugye Kínában ahogy olvastam. Ezért valóban felesleges alkalmazni, ha más valaki megy majd a helyére az is így fog járni.

Egyébként meg könnyű innen osztani az észt, nem tudhatjuk mi hogyan viselkednénk az ő helyében, igazából semmihez nem ért ezen kívül és szerintem hisz is magában, az eredményei alapján nem is alaptalanul. Ha nem így lenne nem lenne már ott.

Örülnék, ha valahol esetleg még levezetne mondjuk pl. a Williamsnél. A mezőny 2/3 szintjét még simán hozza ha megadják neki ami kell. De lehet többet is, ennél a gyökér csapatnál ezt sose tudjuk meg.

Hakkinen:

„Amikor Kiminek olyan versenyautója van, mely fekszik a stílusának, az ellazítja és nagyon gyorsan tud körözni. Jelenleg hatékonyan tartja a lépést Vettellel, és ha a Ferrari egy kicsit másképp döntött volna a versenystratégiában, akkor Räikkönen idén már nyert volna egy versenyt.”

Én is így gondolom. Egyébként meg ezt mindenki tudja a mezőnyben, ha nem akarnak a kedvére való autót adni nem tudom mi a fasznak szerződtetik. Ahol törődtek vele ott meg is hálálta.


Vitát egyébként nem nyitnék erről semmiképpen, nagyjából leszarom kinek mi a véleménye róla:)
Nem az eredményességről van szó egyáltalán. Én is kitartottam Button mellett végig, akkor is, amikor azzal a trágya McLaren-Hondával sereghajtó volt már csak.

De ha már épp Mikát idézted, ő pont jó példa arra, mi a bajom nekem is (meg még sokaknak, köztük Petinek is) Kimivel. 2005-2006 környékén felröppent, hogy Mika térjen vissza. Dennis akarta volna, hatalmas összeget fizettek volna neki. Erre mondta Mika azt, hogy minek? Idős már a sporthoz, lassult is, ha pedig nem tudna győzni, mert vannak nála már gyorsabbak, minek bohóckodjon vagy legyen vízhordó? Pénze van elég, köszöni szépen, de úgy érzi, kihozta a F1-ből, amit tudott, kész.

Na ez az, amit Kimi rohadtul nem tett meg. 2013 végén emelt fővel, hősként vonulhatott volna vissza. Erre visszament oda, ahol kibasztak vele 2008-ban ("Massát akarom bajnoknak idén!" - Montezemolo már a téi tesztek alatt, majd a Kimi tudta nélkül az év egyharmadára lecserélt első felfüggő ...) és 2009-ben (Massa balesetéig leszarták, aztán menesztették Alonsóért és a Santanderért). Azért, hogy vízhordó legyen, lerombolja a nimbuszát, pusztán a kövér csekkekért.

Ez nem az a Kimi, aki a McLarenben száguldott és megkeserítette Schumi, a csúcsformás Alonso meg Montoya életét. Ez nem a 2005-ös suzukai Kimi, aki a 17. rajthelyről nyer. Ez nem a Spa királya Kimi. Ez nem az a Kimi, aki akkora pole kört fut az utolsó pillanatban a semmiből nürburgringi kvalin, hogy Nortbert Haug örömében két ököllel verte az irányítópultot a pitwallon.

Szóval semmi köze ennek a konkrét eredményességhez. Petivel azt fájlaljuk, hogy megismertünk egy versenyzőt anno, akit lehetett hősnek meg versenyállatnak tekinteni, mert olyanokat ment, előzött, repesztett. Ma meg már nyomokban sem és őt is érdekli a legkevésbé, hogy így lerombolta a saját renoméját.

Egyébként ha már Mika: jól szokta látni az öreg a dolgokat, de ezt most azért egy kicsit benézte. Abban igaza van, hogy kétségtelenül idén megy eddig a legígéretesebben Kimi 2013 óta. Reméljük, így is marad.

Viszont nem taktikáztak el neki semmit, meg nem basztak ki vele. Ausztráliában elsőnek járó taktikát kapott - egyszerűen peches volt, hogy a VSC-vel Vettel óriásit mákolt, ő meg nem. Ennyin múlott, hogy aznap nem ő nyert. Bahreinben a lámpa hibája okozta boxutcai baleset tett keresztbe, Kínában meg végig Vettel mögött volt a pályán és sehogy sem végzett volna előtte se egycserés, se kétcserés taktikával, hacsak nem csocsózzák be valahogy Vettelt mögé - de akkor meg mennyire lenne hiteles a Ferrarit szidni, hogy az egyik versenyzőjük kárára csinált ügyeskedéssel hozyák helyzetbe a másik versenyzőjüket?

Reméljük, úgy folytatja továbbra is idén, mint eddig és akkor én leszek az első, aki megkövetem.
Itt van leirva minden. En is irhattam volna. Parszor mar megtettem.

Annyi kivetellel, hogy en mar soha nem fogom megkovetni. Az elmult 4 ev szamomra megbocsajthatatlan.
Mar a 2008-09-es evet is nehez volt. 2013-ban, 2 remek szezont kovetoen szogre kellett volna akasztani, erre o visszament oda, ahol egyszer mar elnyomtak, megalaztak, aztan kikoptek a takony Alonsoert, mint egy darab szart. Es beallt csicskazni. De rengeteg versenyen meg ahhoz is keves volt, hogy csicskanak eleg legyen. Szerintem vegtelenul szanalmas, hogy valaki penzert ennyire porba tiporja a sajat tortenelemben joggal kiharcolt helyet es renomejat. Nagyot tevedtem vele kapcsolatban. jellemtelen ember. Bar ez mar erzodott azokbol a momentumokbol is, amikor szo nelkul hagyta, hogy egy Massa(lol, Massa) kedveert szopassak. Nem hogy Alonso mellett...
Es az a baj ezzel, hogy szamomra meg a szep eveket is sikerult arnyekba boritani igy utolag.

Mika egy igazi sportolo, karakter, ehhez illo ertekrenddel. Kimi meg egy jellemtelen szar. De a penze az tobb lesz, igen.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: zola » 2018.04.20. 17:20

vollebak írta:
2018.04.19. 13:41


Nem az eredményességről van szó egyáltalán. Én is kitartottam Button mellett végig, akkor is, amikor azzal a trágya McLaren-Hondával sereghajtó volt már csak.

De ha már épp Mikát idézted, ő pont jó példa arra, mi a bajom nekem is (meg még sokaknak, köztük Petinek is) Kimivel. 2005-2006 környékén felröppent, hogy Mika térjen vissza. Dennis akarta volna, hatalmas összeget fizettek volna neki. Erre mondta Mika azt, hogy minek? Idős már a sporthoz, lassult is, ha pedig nem tudna győzni, mert vannak nála már gyorsabbak, minek bohóckodjon vagy legyen vízhordó? Pénze van elég, köszöni szépen, de úgy érzi, kihozta a F1-ből, amit tudott, kész.

Na ez az, amit Kimi rohadtul nem tett meg. 2013 végén emelt fővel, hősként vonulhatott volna vissza. Erre visszament oda, ahol kibasztak vele 2008-ban ("Massát akarom bajnoknak idén!" - Montezemolo már a téi tesztek alatt, majd a Kimi tudta nélkül az év egyharmadára lecserélt első felfüggő ...) és 2009-ben (Massa balesetéig leszarták, aztán menesztették Alonsóért és a Santanderért). Azért, hogy vízhordó legyen, lerombolja a nimbuszát, pusztán a kövér csekkekért.

Ez nem az a Kimi, aki a McLarenben száguldott és megkeserítette Schumi, a csúcsformás Alonso meg Montoya életét. Ez nem a 2005-ös suzukai Kimi, aki a 17. rajthelyről nyer. Ez nem a Spa királya Kimi. Ez nem az a Kimi, aki akkora pole kört fut az utolsó pillanatban a semmiből nürburgringi kvalin, hogy Nortbert Haug örömében két ököllel verte az irányítópultot a pitwallon.

Szóval semmi köze ennek a konkrét eredményességhez. Petivel azt fájlaljuk, hogy megismertünk egy versenyzőt anno, akit lehetett hősnek meg versenyállatnak tekinteni, mert olyanokat ment, előzött, repesztett. Ma meg már nyomokban sem és őt is érdekli a legkevésbé, hogy így lerombolta a saját renoméját.

Egyébként ha már Mika: jól szokta látni az öreg a dolgokat, de ezt most azért egy kicsit benézte. Abban igaza van, hogy kétségtelenül idén megy eddig a legígéretesebben Kimi 2013 óta. Reméljük, így is marad.

Viszont nem taktikáztak el neki semmit, meg nem basztak ki vele. Ausztráliában elsőnek járó taktikát kapott - egyszerűen peches volt, hogy a VSC-vel Vettel óriásit mákolt, ő meg nem. Ennyin múlott, hogy aznap nem ő nyert. Bahreinben a lámpa hibája okozta boxutcai baleset tett keresztbe, Kínában meg végig Vettel mögött volt a pályán és sehogy sem végzett volna előtte se egycserés, se kétcserés taktikával, hacsak nem csocsózzák be valahogy Vettelt mögé - de akkor meg mennyire lenne hiteles a Ferrarit szidni, hogy az egyik versenyzőjük kárára csinált ügyeskedéssel hozyák helyzetbe a másik versenyzőjüket?

Reméljük, úgy folytatja továbbra is idén, mint eddig és akkor én leszek az első, aki megkövetem.
Kínai taktikához: nem biztos, hogy az annyira rossz volt. Körönként kb 0,75-1 secet hozott a többieken. SC nélkül senki nem ment volna végig az előtte lévők közül egy kerékcserével. Kérdés mennyire tudott volna felzárkózni. Ha 5 seccel mögé jönnek be, akkor átgyalogolnak rajt a friss lágyon/ultralágyon. Ha nagyobb az előnye, akkor véleményes lenne a vége erősen. Kéne egy grafikon, vagy köridős adatos táblázat, miből lehetne következtetni.

Avatar
Gyilok
gokartos
Hozzászólások: 748
Csatlakozott: 2014.01.03. 11:32
Mi vagy?: Gitárnyűvész

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Gyilok » 2018.05.13. 15:02

na, zsátár bogár :)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.05.13. 17:03

egyszer kapná ő a jobb taktikát, erre megáll az autó

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.05.24. 11:32

Vettel Kimiről:
„Amit én a legjobban szeretek, ha önmagam lehetek a csapatnál. ...Nincs ... zavaró tényező ... ha azt kérdezik tőlem, hogy jobban szeretnék-e Kimi csapattársaként versenyezni, mint bárki más oldalán, akkor a válaszom az, hogy igen. Mert könnyű más versenyzőt találni. De egy olyan pilótát, aki ugyanekkora tisztelettel és elismeréssel adózik feléd, már egy kicsit nehezebb.”.
http://f1vilag.hu/hirek/vettel-elarult ... pattars/

Azt hiszem ezek eléggé árulkodó szavak, és mindent elárulnak. Nem is szükséges hozzájuk kommentár. A lényeg: meglegyen a privilegizált hely, a csapattárs ne rontsa a lehetőségeket, és ha esetleg "zavaró tényezővé" válna, akkor még mindig ott a csapatsorrend. Ennyi!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.05.27. 13:42


Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.05.30. 12:18

Hogy mi minden ki tud kerekedni egy állítólagos, kellemes kis punciérintésből!! (:q (:i (:n

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... incernot
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Kimi Räikkönen > A Megosztó

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.05.30. 12:49

Lancelot írta:
2018.05.30. 12:18
Hogy mi minden ki tud kerekedni egy állítólagos, kellemes kis punciérintésből!! (:q (:i (:n

https://www.m4sport.hu/forma-1/cikk/20 ... incernot
Ő aztán pont az az alkat.
Hihető sztori nagyon...

Lezárt