Sergio Perez

Versenyzők és csapatok
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.21. 22:53

bertone írta:
2020.12.21. 22:39
vollebak írta:
2020.12.21. 21:35


Nem értem, hogy láthatod úgy, hogy folyamatosan jobbra halad Pérez. Tök egyenesen áll a kormánya, nézd meg - itt is, az általad linkelt képen. Ahogy halad, a pálya bal szélét jelző fehér csík is végig egyenletes távolságra van a bal első kerekétől. Jenson mozog egyedül, még bőven a féktáv előtt. Mondom, ezt már akkoriban is úgy gondoltam, nagyon nem tetszett Jensontól, amit csinált, mert az egyik ok, amiért a kedvencem lett, az az, hogy sosem volt dirty driver.

Nem favoritom Pérez. Kedvelem, és nagyon örülök, hogy maradt a mezőnyben, ráadásul egy jó üléshez jutva, de ez nem egyenlő azzal, hogy valaki kedvenc. Button mindig különleges helyen lesz nálam, valószínűleg az utolsó nagy favoritom, akiért őszintén tudtam lelkesedni. De ez nem jelenti azt, hogy ne látnám be, ha valamiben ő volt a hunyó. Nem volt túl sok ilyen eset a 17 éve alatt - de ez az volt.

Érdekelne, hogy a többiek hogy látják a videót. Bandi, Dani, háromnegyedtíz, Timi, mások - vélemény?
Akkor én most egyet ide-egyet oda. :mosoly:
Ez a kép közvetlenül a találkozáskor van. Azt nem merném állítani, hogy Buttonnak ott nem volt helye még jobb oldalon.

Snapshot - 22.jpg

Ez a kép is közvetlenül a találkozás előtt van. Itt meg azt nem merném állítani, hogy Pérez kormánya egyenesben áll.

Snapshot - 23.jpg
Szerintem nem áll egyenesen a kormánya (nem tudom rendesen berakni, régen ment):

http://kepkezelo.com/images/21xesva6oiyq876tgi0f.jpg

Függetlenül ettől - sajnos - szerintem nem felelős a balesetért Szerdzsó. Jó lenne mást mondani, de nem. Szerintem egyáltalán nem megy jobbra, ez a pillanat egy kis korrigálás, eléggé szitált az autó ahogy láttam, nagy lehetett a kerékdőlés állítás. Ha Wéber lennék erre rámondanám, Szingapúrban egy ilyenért Kimi volt a hibás 2015/2016- ban. :)

Mikre nem emlékeztek) Nem is maradt meg bennem ez, pedig így már beugrott.. Jó hangja volt még az autóknak, nem volt ez a buzulás mint most.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.22. 10:02

Elképesztő mikre nem emlékeztek, hogy hogy tudja elraktarozni az agyatok egy huszadrangu hétvégi korozgetes ilyen jelentéktelen pillanatát :D (mármint az élet többi, saját magatok területéhez képest ez gondolom tok jelentéktelen infó)

Bevallom őszintén mielőtt jött ez a nagy perez mánia itt a napokban nekem az sem volt meg hogy ő volt a mclarennél.

Hogy hogy volt a kormány? Passz, ki volt a barom? Passz. Én is megtettem volna perez helyében azt a mozdulatot de egy ilyen kanyar előtt egy ilyen hosszú egyenesben egy ugyan olyan autóval nincs esélyed kívülről, ahhoz a másiknak valamit nagyon el kell rontania. Perez, már amikor belekezdett éreznie kellett ez nem lesz az övé.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.12.22. 11:44

vollebak írta:
2020.12.21. 21:35
Érdekelne, hogy a többiek hogy látják a videót. Bandi, Dani, háromnegyedtíz, Timi, mások - vélemény?
Őszinte leszek, engem nem érdekel ilyen mélységig a téma, nem is rémlett ez az eset. Perezt szerintem nem az 1 db mekis éve alapján kell megítélni, bár nyilván az is része a pályafutásának. Az szerintem túl korán jött neki és az autó sem volt a legjobb. Nekem annyira nem szimpatikus figura, bár voltak olyan pályán kívüli dolgai, amik tetszettek, pl. amikor szerződést bontott a napszemüveges szponzor céggel.

Ha az idei évét nézem, szerintem év elején nem hozta ki ő sem az autóból, ami benne lett volna, az év második felében viszont voltak erős futamai. Tényleg nem rossz versenyző, de kicsit azért túl volt tolva ez a téma idén. Én már csak Perez perceknek hívtam magamban, amikor minden hétvégén, minden szabadedzésen, időmérőn és futamon meghallgathattam, hogy Perez így és Perez úgy. :D

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2020.12.22. 11:53

vollebak írta:
2020.12.21. 21:35

Nem favoritom Pérez. Kedvelem, és nagyon örülök, hogy maradt a mezőnyben, ráadásul egy jó üléshez jutva, de ez nem egyenlő azzal, hogy valaki kedvenc. Button mindig különleges helyen lesz nálam, valószínűleg az utolsó nagy favoritom, akiért őszintén tudtam lelkesedni. De ez nem jelenti azt, hogy ne látnám be, ha valamiben ő volt a hunyó. Nem volt túl sok ilyen eset a 17 éve alatt - de ez az volt.
Én a kedvencemről sohasem venném le a keresztvizet kétes esetben, ez alap. (Bár számomra ez nem kétes, mert tisztán látszik mibe akarta belevinni Buttont Perez.). Sem a felemlegetett kanadai esetekben sem itt. Az F1-es pályafutása alatt 2 hibát tudnék kiemelt amit elkövetett. 2008 Bahrein DC ellen és az utolsó futamán (ahol a csapat Alonso érdekében leszopatta) elkövetett elkeseredett manőver Werhlein ellen.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.22. 12:25

Nigel Hill írta:
2020.12.22. 11:53
vollebak írta:
2020.12.21. 21:35

Nem favoritom Pérez. Kedvelem, és nagyon örülök, hogy maradt a mezőnyben, ráadásul egy jó üléshez jutva, de ez nem egyenlő azzal, hogy valaki kedvenc. Button mindig különleges helyen lesz nálam, valószínűleg az utolsó nagy favoritom, akiért őszintén tudtam lelkesedni. De ez nem jelenti azt, hogy ne látnám be, ha valamiben ő volt a hunyó. Nem volt túl sok ilyen eset a 17 éve alatt - de ez az volt.
Én a kedvencemről sohasem venném le a keresztvizet kétes esetben, ez alap. (Bár számomra ez nem kétes, mert tisztán látszik mibe akarta belevinni Buttont Perez.). Sem a felemlegetett kanadai esetekben sem itt. Az F1-es pályafutása alatt 2 hibát tudnék kiemelt amit elkövetett. 2008 Bahrein DC ellen és az utolsó futamán (ahol a csapat Alonso érdekében leszopatta) elkövetett elkeseredett manőver Werhlein ellen.
Szerintem sem volt kétes eset - Jenson karakteridegen manővert csinált, mert frusztrált volt :)

Nálam nem működik az, hogy a kedvenc más megítélés alá essen adott esetben, csak azért, mert a kedvencem. Volt a pályafutása alatt néhány dolog, ami nem tetszett Jensontól. Például az, amikor kijelentette, hogy hiába nincs már matematikai esélye sem a 2012-es címre, nem fogja segíteni Hamiltont. Nem vártam ilyen nyilatkozatot tőle, főleg azért, mert egész karrierje során a csapatjátékos imázsát építette, és a legtöbbször ennek megfelelően is cselekedett. De szerintem nem lesz attól valaki kevésbé szurkoló, ha a kedvencet is kritizálja.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2020.12.22. 12:57

vollebak írta:
2020.12.22. 12:25
Nigel Hill írta:
2020.12.22. 11:53


Én a kedvencemről sohasem venném le a keresztvizet kétes esetben, ez alap. (Bár számomra ez nem kétes, mert tisztán látszik mibe akarta belevinni Buttont Perez.). Sem a felemlegetett kanadai esetekben sem itt. Az F1-es pályafutása alatt 2 hibát tudnék kiemelt amit elkövetett. 2008 Bahrein DC ellen és az utolsó futamán (ahol a csapat Alonso érdekében leszopatta) elkövetett elkeseredett manőver Werhlein ellen.
Szerintem sem volt kétes eset - Jenson karakteridegen manővert csinált, mert frusztrált volt :)

Nálam nem működik az, hogy a kedvenc más megítélés alá essen adott esetben, csak azért, mert a kedvencem. Volt a pályafutása alatt néhány dolog, ami nem tetszett Jensontól. Például az, amikor kijelentette, hogy hiába nincs már matematikai esélye sem a 2012-es címre, nem fogja segíteni Hamiltont. Nem vártam ilyen nyilatkozatot tőle, főleg azért, mert egész karrierje során a csapatjátékos imázsát építette, és a legtöbbször ennek megfelelően is cselekedett. De szerintem nem lesz attól valaki kevésbé szurkoló, ha a kedvencet is kritizálja.
Nem is mondtam olyat, hogy kevésbé lennél szurkoló. Bár az hogy a mostani - Perez a sztár - álláspontod erősítsd, nem vagy rest az egykori kedvencedet ekézni, meg olyat írni, hogy "leiskolázta" számomra érdekes. Kicsit (nagyon) kettős mérce ízű.
Karakteridegen, frusztrált.. ezeket csak te látod bele. Mégis mitől karakteridegen? Attól hogy nem hagyja, hogy 300-al a belső ívre leszorítsák? Ez neked dirty driving? Akkor az olyanokért amit Schumacher, Alonso vagy Hamilton megengedett magának (Perezről nem is szólva) milyen jelző járna? Button mindig is harcos volt, szépen odatette magát ha kellett és kevés helyzetet nézett be. Semmi szándékosság vagy frusztráció nem volt akkor sem. A 2012-es meg. Viccelsz? Miután Hamilton bejelentette hogy lelép, miért kellett volna tolni a a Buttonnak az ő szekerét? Nem értem. Csapatérdek? Még a csapata sem kérte erre, mivel éppen akkor szart bele a nevelőcsapatába Lajos.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.22. 13:23

Nigel Hill írta:
2020.12.22. 12:57
vollebak írta:
2020.12.22. 12:25


Szerintem sem volt kétes eset - Jenson karakteridegen manővert csinált, mert frusztrált volt :)

Nálam nem működik az, hogy a kedvenc más megítélés alá essen adott esetben, csak azért, mert a kedvencem. Volt a pályafutása alatt néhány dolog, ami nem tetszett Jensontól. Például az, amikor kijelentette, hogy hiába nincs már matematikai esélye sem a 2012-es címre, nem fogja segíteni Hamiltont. Nem vártam ilyen nyilatkozatot tőle, főleg azért, mert egész karrierje során a csapatjátékos imázsát építette, és a legtöbbször ennek megfelelően is cselekedett. De szerintem nem lesz attól valaki kevésbé szurkoló, ha a kedvencet is kritizálja.
Nem is mondtam olyat, hogy kevésbé lennél szurkoló. Bár az hogy a mostani - Perez a sztár - álláspontod erősítsd, nem vagy rest az egykori kedvencedet ekézni, meg olyat írni, hogy "leiskolázta" számomra érdekes. Kicsit (nagyon) kettős mérce ízű.
Karakteridegen, frusztrált.. ezeket csak te látod bele. Mégis mitől karakteridegen? Attól hogy nem hagyja, hogy 300-al a belső ívre leszorítsák? Ez neked dirty driving? Akkor az olyanokért amit Schumacher, Alonso vagy Hamilton megengedett magának (Perezről nem is szólva) milyen jelző járna? Button mindig is harcos volt, szépen odatette magát ha kellett és kevés helyzetet nézett be. Semmi szándékosság vagy frusztráció nem volt akkor sem. A 2012-es meg. Viccelsz? Miután Hamilton bejelentette hogy lelép, miért kellett volna tolni a a Buttonnak az ő szekerét? Nem értem. Csapatérdek? Még a csapata sem kérte erre, mivel éppen akkor szart bele a nevelőcsapatába Lajos.
Ez szerintem nem ekézés. Azon a futamon leiskolázták Jensont, ez az igazság. Gumimágusként túltettek rajta gumikezelésben, kapott 24 kör alatt körönként majdnem fél másodpercet, és négy hellyel hátrébb végzett a csapatújoncnál, aki mindössze a negyedik futamát futotta a csapattal, mindezt ráadásul sérült első szárnnyal. Minek lehetne mindezt nevezni?

Az év összességében pedig Jenson iskolázta le Checót. 11-6 a közösen befejezett futamokon, 14-11 pontszerzésekben, másfélszer annyi pont, ehhez sem kell sok kommentár. Bár Checo nem kapott megfelelő támogatást, tényleg elég mostohán bántak vele, ettől függetlenül sem alakult volna nagyon másképp az az év. Checo fiatal és tapasztalatlan volt, Jenson pedig egy tizenötszörös futamgyőztes világbajnok, simán kijött a kettejük akkori tudásbeli különbsége. Ettől még Bahreinben Pérez nagyon odapörkölt neki, sokkal jobb volt aznap, ezen nincs mit szépíteni.

Nem fogunk egyetérteni 2012 kapcsán. Teljesen mindegy, milyen tervei voltak 2013-ra Hamiltonnak. Button a csapattársa volt, én pedig egy csapattárstól ilyen helyzetben elvárom, amikor hátrányban van, hogy segítsen. Még csak nem is a másik versenyző miatt, hanem amiatt az x száz ember miatt, akik szarrá dolgozzák magukat (sokkal többet és keményebben melóznak a versenyzőknél, ezredannyi fizetésért), hogy autót tegyenek alájuk. Mert akkor ezek az emberek kaphatnak bónuszt a leeső pénzdíjból, vagy csak egyszerűen azt érezhetik, hogy igen, világbajnokok lettünk, mert mi dolgoztunk alá a technikai háttérért.

És nem hátrafelé nyilazok, ezeket a dolgokat már akkor is így gondoltam, amikor megtörténtek, írtam is róla a fórumon anno.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2020.12.22. 14:11

vollebak írta:
2020.12.22. 13:23
Nigel Hill írta:
2020.12.22. 12:57


Nem is mondtam olyat, hogy kevésbé lennél szurkoló. Bár az hogy a mostani - Perez a sztár - álláspontod erősítsd, nem vagy rest az egykori kedvencedet ekézni, meg olyat írni, hogy "leiskolázta" számomra érdekes. Kicsit (nagyon) kettős mérce ízű.
Karakteridegen, frusztrált.. ezeket csak te látod bele. Mégis mitől karakteridegen? Attól hogy nem hagyja, hogy 300-al a belső ívre leszorítsák? Ez neked dirty driving? Akkor az olyanokért amit Schumacher, Alonso vagy Hamilton megengedett magának (Perezről nem is szólva) milyen jelző járna? Button mindig is harcos volt, szépen odatette magát ha kellett és kevés helyzetet nézett be. Semmi szándékosság vagy frusztráció nem volt akkor sem. A 2012-es meg. Viccelsz? Miután Hamilton bejelentette hogy lelép, miért kellett volna tolni a a Buttonnak az ő szekerét? Nem értem. Csapatérdek? Még a csapata sem kérte erre, mivel éppen akkor szart bele a nevelőcsapatába Lajos.
Ez szerintem nem ekézés. Azon a futamon leiskolázták Jensont, ez az igazság. Gumimágusként túltettek rajta gumikezelésben, kapott 24 kör alatt körönként majdnem fél másodpercet, és négy hellyel hátrébb végzett a csapatújoncnál, aki mindössze a negyedik futamát futotta a csapattal, mindezt ráadásul sérült első szárnnyal. Minek lehetne mindezt nevezni?

Az év összességében pedig Jenson iskolázta le Checót. 11-6 a közösen befejezett futamokon, 14-11 pontszerzésekben, másfélszer annyi pont, ehhez sem kell sok kommentár. Bár Checo nem kapott megfelelő támogatást, tényleg elég mostohán bántak vele, ettől függetlenül sem alakult volna nagyon másképp az az év. Checo fiatal és tapasztalatlan volt, Jenson pedig egy tizenötszörös futamgyőztes világbajnok, simán kijött a kettejük akkori tudásbeli különbsége. Ettől még Bahreinben Pérez nagyon odapörkölt neki, sokkal jobb volt aznap, ezen nincs mit szépíteni.

Nem fogunk egyetérteni 2012 kapcsán. Teljesen mindegy, milyen tervei voltak 2013-ra Hamiltonnak. Button a csapattársa volt, én pedig egy csapattárstól ilyen helyzetben elvárom, amikor hátrányban van, hogy segítsen. Még csak nem is a másik versenyző miatt, hanem amiatt az x száz ember miatt, akik szarrá dolgozzák magukat (sokkal többet és keményebben melóznak a versenyzőknél, ezredannyi fizetésért), hogy autót tegyenek alájuk. Mert akkor ezek az emberek kaphatnak bónuszt a leeső pénzdíjból, vagy csak egyszerűen azt érezhetik, hogy igen, világbajnokok lettünk, mert mi dolgoztunk alá a technikai háttérért.

És nem hátrafelé nyilazok, ezeket a dolgokat már akkor is így gondoltam, amikor megtörténtek, írtam is róla a fórumon anno.
Akkor jó. Nem ismétlem magam többször, felesleges.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.18. 22:28

Ez a mai teljesítmény elég értékelhetetlen volt. Amikor az ember azt hallgatja éveken keresztül, hogy a legstabilabb pontszerző, hú de megbízható, VB alapanyag stb., akkor ilyen körülmények között mint a mai, nem ezt a teljesítményt várná. Ez ment volna Gaslyval vagy Albonnal is. Pont azért jött Perez, hogy ilyen szituációkban ott legyen az elejében.

Úgy gondolom az FI-s, RP-s időkben is volt olyan, hogy nem hozta ki az adott szituációkból, amit lehetett volna és belebakizott. A tavalyi autójukban is több volt, mint amit végül összehoztak Strollal. Persze a Covid sem segített, de attól függeltlenül is.

Egyébként kicsit most Russell kapcsán is ilyen érzéseim vannak. Látszik, hogy hatalmas tehetség, a tavalyi Mercis beugrása is meggyőző volt, ugyanakkor, amennyit hozsannáztak róla, azért azt várnám, hogy ilyen helyzetekben, mint a mai, nem dobja el. Tavaly is eldobta, amikor reális esély volt gyenge autóval pontot szerezni és most is.

Nekem hiányzik még tőle, hogy ne csak egy körön villanjon meg, hanem versenyen is. Az már teljesen szubjektív, de nekem annyira nem is szimpatikus, kezd ellenszenves lenni, túl komolyan veszi magát, túl hamar.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.19. 09:54

Phoebe írta:
2021.04.18. 22:28
Ez a mai teljesítmény elég értékelhetetlen volt. Amikor az ember azt hallgatja éveken keresztül, hogy a legstabilabb pontszerző, hú de megbízható, VB alapanyag stb., akkor ilyen körülmények között mint a mai, nem ezt a teljesítményt várná. Ez ment volna Gaslyval vagy Albonnal is. Pont azért jött Perez, hogy ilyen szituációkban ott legyen az elejében.

Úgy gondolom az FI-s, RP-s időkben is volt olyan, hogy nem hozta ki az adott szituációkból, amit lehetett volna és belebakizott. A tavalyi autójukban is több volt, mint amit végül összehoztak Strollal. Persze a Covid sem segített, de attól függeltlenül is.

Egyébként kicsit most Russell kapcsán is ilyen érzéseim vannak. Látszik, hogy hatalmas tehetség, a tavalyi Mercis beugrása is meggyőző volt, ugyanakkor, amennyit hozsannáztak róla, azért azt várnám, hogy ilyen helyzetekben, mint a mai, nem dobja el. Tavaly is eldobta, amikor reális esély volt gyenge autóval pontot szerezni és most is.

Nekem hiányzik még tőle, hogy ne csak egy körön villanjon meg, hanem versenyen is. Az már teljesen szubjektív, de nekem annyira nem is szimpatikus, kezd ellenszenves lenni, túl komolyan veszi magát, túl hamar.
Épp ezen gondolkodtam én is. Nagyon akartam kedvelni a srácot, mert angol, és innen nálam már csak rontani lehet ( :D ), ráadásul még rendkívül tehetséges is, az világosan látszik, ahogy te is mondod. Viszont valahogy nekem is az jött át, hogy nem az az alkat, akit különösebben kedvelni tudnék. Ez a tegnapi nyilatkozata is, hogy Bottas direkt mozgott be, mert a kilencedik helyért csatáztak, és ez milyen dolog, mert Bottasnak a kilencedik hely semmiség, neki meg hatalmas dolog lett volna, hát... Minimum érdekes konteó, de emellett prosztóság is. Kár, hogy úgy érezte, jó ötlet ilyeneket nyilatkozgatni egy versenybaleset kapcsán, ami ráadásul inkább az ő hibája volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.04.19. 10:23

Pereznek még adnék pár versenyt azért. a tegnapi tényleg nem volt értékelhető, a hibái és a tempója miatt is. rágörcsölt az első sorra.
egyelőre én arra tippelek, hogy egy győzelmet be fog húzni idén. alaptempóban úgy tűnik közelebb van mint Albon.
aztán majd meglátjuk :)

azért idén nagyobb kedvvel nézem ezt. jó látni hogy több csapat is kicsit feljebb zárkózott.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.04.19. 11:38

vollebak írta:
2021.04.19. 09:54
Phoebe írta:
2021.04.18. 22:28
Ez a mai teljesítmény elég értékelhetetlen volt. Amikor az ember azt hallgatja éveken keresztül, hogy a legstabilabb pontszerző, hú de megbízható, VB alapanyag stb., akkor ilyen körülmények között mint a mai, nem ezt a teljesítményt várná. Ez ment volna Gaslyval vagy Albonnal is. Pont azért jött Perez, hogy ilyen szituációkban ott legyen az elejében.

Úgy gondolom az FI-s, RP-s időkben is volt olyan, hogy nem hozta ki az adott szituációkból, amit lehetett volna és belebakizott. A tavalyi autójukban is több volt, mint amit végül összehoztak Strollal. Persze a Covid sem segített, de attól függeltlenül is.

Egyébként kicsit most Russell kapcsán is ilyen érzéseim vannak. Látszik, hogy hatalmas tehetség, a tavalyi Mercis beugrása is meggyőző volt, ugyanakkor, amennyit hozsannáztak róla, azért azt várnám, hogy ilyen helyzetekben, mint a mai, nem dobja el. Tavaly is eldobta, amikor reális esély volt gyenge autóval pontot szerezni és most is.

Nekem hiányzik még tőle, hogy ne csak egy körön villanjon meg, hanem versenyen is. Az már teljesen szubjektív, de nekem annyira nem is szimpatikus, kezd ellenszenves lenni, túl komolyan veszi magát, túl hamar.
Épp ezen gondolkodtam én is. Nagyon akartam kedvelni a srácot, mert angol, és innen nálam már csak rontani lehet ( :D ), ráadásul még rendkívül tehetséges is, az világosan látszik, ahogy te is mondod. Viszont valahogy nekem is az jött át, hogy nem az az alkat, akit különösebben kedvelni tudnék. Ez a tegnapi nyilatkozata is, hogy Bottas direkt mozgott be, mert a kilencedik helyért csatáztak, és ez milyen dolog, mert Bottasnak a kilencedik hely semmiség, neki meg hatalmas dolog lett volna, hát... Minimum érdekes konteó, de emellett prosztóság is. Kár, hogy úgy érezte, jó ötlet ilyeneket nyilatkozgatni egy versenybaleset kapcsán, ami ráadásul inkább az ő hibája volt.
Én azt látom hogy most Russell eseténben az "annyit érsz, amennyit az utolsó futamod" most erősen érvényesül.
Én teljesen megértem őt. Az ő szemszögéből tűnhetett úgy, hogy Bottas hibás , de a szituációt nem ő teremtette. Maximum annyiban hogy a mezőny egyik leggyengébb autójával ott volt, ahol a másik a mezőny legerősebb autójával tötyörgött előtte...
Én azt veszem észre hogy George nagyon rágörcsöl a Williamses pontokra. És az kibebaszott frusztráló lehet neki, hogy csak káosz esetén kerülhet a pontszerző helyekre, mert erőből ez a kocsi nem képes rá. És ez a kocsi évek óta nem képes rá. És a káoszfutamokon az ilyen csitt-csatt nem ritka, és főként azt éri utol aki tolja neki mint állat. Ő most tolta. A hibája az volt, hogy egy Mercedesszel akadt össze. (És annyiban is igazat adok neki, hogy ha Hamilton jön mögötte, akkor Bottas 100%, hogy nem így kanyarodik) A tavaly beugróként a Mercedes hibájából elúszott győzelem hiányérzetet hagyott benne ez biztos. És az is frusztráló az is, hogy a Mercedes nem törte magát hogy újabb lehetőséget adjanak neki, mondjuk egy teszten. Nekik egy Hamilton kell és mellé egy középszer Bottas. Russell tavaly csak arra volt jó, hogy Hamilton alkupozícióját aláássák. vagy tartalékban ott legyen aduásznak, ha Hamilton valamiért mégiscsak lelépne. De nem így lett, maradt a régi bevált felállás. Nekem az a véleményem, hogy egy Russell szintű tehetséget ennyi ideig szopatni egy esélytelen kiscsapatban bűn. (Kíváncsi vagyok hol tartanak Leclerc ha a Ferrari 3 évig hagyja Sauberben rohadni pl). Azt mondják nem kell bizonyítania, de mégis mindenki a bizonyítgatást, pontokat várnak el tőle egy pontszerzésre képtelen autóban. Ezt csak úgy teheti meg ha extra kockázatot vállal, ezzel a fossal nincs biztonsági autózás. Teszem azt, ha tegnap nem áll neki támadni Bottast, és beáll tötymörögni mögé, akkor azért kapja az ívet mert nem elég agresszív. Én a helyében elkezdnék már más csapatokkal tárgyalni. Pechére hely most évekig nem lesz sehol.
Bár ez inkább a Russell topikba kéne, itt eléggé off.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.19. 12:33

Nigel Hill írta:
2021.04.19. 11:38
vollebak írta:
2021.04.19. 09:54


Épp ezen gondolkodtam én is. Nagyon akartam kedvelni a srácot, mert angol, és innen nálam már csak rontani lehet ( :D ), ráadásul még rendkívül tehetséges is, az világosan látszik, ahogy te is mondod. Viszont valahogy nekem is az jött át, hogy nem az az alkat, akit különösebben kedvelni tudnék. Ez a tegnapi nyilatkozata is, hogy Bottas direkt mozgott be, mert a kilencedik helyért csatáztak, és ez milyen dolog, mert Bottasnak a kilencedik hely semmiség, neki meg hatalmas dolog lett volna, hát... Minimum érdekes konteó, de emellett prosztóság is. Kár, hogy úgy érezte, jó ötlet ilyeneket nyilatkozgatni egy versenybaleset kapcsán, ami ráadásul inkább az ő hibája volt.
Én azt látom hogy most Russell eseténben az "annyit érsz, amennyit az utolsó futamod" most erősen érvényesül.
Én teljesen megértem őt. Az ő szemszögéből tűnhetett úgy, hogy Bottas hibás , de a szituációt nem ő teremtette. Maximum annyiban hogy a mezőny egyik leggyengébb autójával ott volt, ahol a másik a mezőny legerősebb autójával tötyörgött előtte...
Én azt veszem észre hogy George nagyon rágörcsöl a Williamses pontokra. És az kibebaszott frusztráló lehet neki, hogy csak káosz esetén kerülhet a pontszerző helyekre, mert erőből ez a kocsi nem képes rá. És ez a kocsi évek óta nem képes rá. És a káoszfutamokon az ilyen csitt-csatt nem ritka, és főként azt éri utol aki tolja neki mint állat. Ő most tolta. A hibája az volt, hogy egy Mercedesszel akadt össze. (És annyiban is igazat adok neki, hogy ha Hamilton jön mögötte, akkor Bottas 100%, hogy nem így kanyarodik) A tavaly beugróként a Mercedes hibájából elúszott győzelem hiányérzetet hagyott benne ez biztos. És az is frusztráló az is, hogy a Mercedes nem törte magát hogy újabb lehetőséget adjanak neki, mondjuk egy teszten. Nekik egy Hamilton kell és mellé egy középszer Bottas. Russell tavaly csak arra volt jó, hogy Hamilton alkupozícióját aláássák. vagy tartalékban ott legyen aduásznak, ha Hamilton valamiért mégiscsak lelépne. De nem így lett, maradt a régi bevált felállás. Nekem az a véleményem, hogy egy Russell szintű tehetséget ennyi ideig szopatni egy esélytelen kiscsapatban bűn. (Kíváncsi vagyok hol tartanak Leclerc ha a Ferrari 3 évig hagyja Sauberben rohadni pl). Azt mondják nem kell bizonyítania, de mégis mindenki a bizonyítgatást, pontokat várnak el tőle egy pontszerzésre képtelen autóban. Ezt csak úgy teheti meg ha extra kockázatot vállal, ezzel a fossal nincs biztonsági autózás. Teszem azt, ha tegnap nem áll neki támadni Bottast, és beáll tötymörögni mögé, akkor azért kapja az ívet mert nem elég agresszív. Én a helyében elkezdnék már más csapatokkal tárgyalni. Pechére hely most évekig nem lesz sehol.
Bár ez inkább a Russell topikba kéne, itt eléggé off.
Ennek azért mosdatás jellege van, ezt te is tudod jól. Russellnek egyáltalán nem esett az ázsiója a tegnapi miatt, ugyanolyan tehetség, mint 24 órával ezelőttig. Attól még hülyén reagált. Pont neked nem kell magyarázni, Button meddig sínylődött szarabbnál szarabb autókban a karrierje különböző szakaszaiban, mégsem nyilatkozgatott ilyeneket egy elúszott lehetőség kapcsán. Egyetértek Timivel, Russell nekem is túl forrófejűnek, és nem feltétlenül jó értelemben harciasnak tűnik.

A másik, amit írsz, hogy miért kell harmadik éve túráztatni egy Williamsben, az teljesen jogos. Viszont ez meg a Mercedes és Hamilton sara. Megint csak előjön az, amit írtam már a futamtopikban is: Hamilton szerette a száját jártatni a kihívásról meg a harcról, de tökéletesen elvan a rá minden szinten veszélytelen lakáj Battosszal már ötödik éve (ennél több ideig senki sem volt a csapattársa). Miért nem áll ki, és nyilatkozik egy olyat, hogy szeretné Russellt a csapatba, kell a vérfrissítés, satöbbi? Megtehetné, mert senki ne mondja, hogy nem, mert valami titkos csapatpaktum tiltja neki. Wolff miért nem csinál semmit? Egy tollvonással megoldhatná a Bottas-Russell cserét.

Nyilván azért nem történik semmi, mert a Wolff-Hamilton tengelynek kifejezett érdeke ez a langyos víz, amit Bottas n+1-ik évi alkalmazása jelent. Mindig olyan előnyben voltak és olyan egyenetlen teljesítményt nyújtott a Ferrari és a Red Bull is, hogy bőven belefért a legjobb esetben is mindössze közepes kaliber Bottas vízhordóskodása, így is kényelmesen nyerték mindig a konstruktőri címeket. Leginkább emiatt kívánom, hogy a Red Bull picsázza el őket most idén, hogy már ne legyen mire fogni Bottas alkalmazását Russell kárára. Nagyon sumák megoldás lenne, ha a visszavonulása előtt nem tennék egy csapatba végre Hamiltont egy fiatallal (Russell, Verstappen, Norris, mindegy is), aki megszorongathatná a tökeit. 2016 óta nulla ellenállást fejtenek ki vele szemben házon belül, lényegében simán tekintheti a Mercedest a saját egyversenyzős csapatának.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.19. 12:41

vollebak írta:
2021.04.19. 12:33

Ennek azért mosdatás jellege van, ezt te is tudod jól. Russellnek egyáltalán nem esett az ázsiója a tegnapi miatt, ugyanolyan tehetség, mint 24 órával ezelőttig. Attól még hülyén reagált...
Szinte minden szavával egyetértek. Annyit fűznék még hozzá, hogy pont emiatt tartom azt is szemét dolognak, hogy Bottast minden évben túráztatják a szerződéshosszabbítással. Nagyon jól tudják mit várhatnak tőle, azt is, hogy ez mire elég a konstruktőri bajnokságban, feszkó nincs közötte és Hamilton között. Ennek ellenére minden évben megy a cirkusz, hogy most aztán bizonyítania kell Valterrinek, hogy hosszabbítsunk vele. Mégis mit bizonyítson? Mindenkinek kényelmes ez a felállás rajta és Russellen kívül.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.04.19. 13:04

vollebak írta:
2021.04.19. 12:33


Button meddig sínylődött szarabbnál szarabb autókban a karrierje különböző szakaszaiban, mégsem nyilatkozgatott ilyeneket egy elúszott lehetőség kapcsán. Egyetértek Timivel, Russell nekem is túl forrófejűnek, és nem feltétlenül jó értelemben harciasnak tűnik.
Ez a forrófejű srác azért egyenlő körülmények között a szimulátorban leiskolázott mindenkit :) A tegnapit egyértelműen őrá fogni nem fair. Benne volt, de Bottas is segített neki. Pont a nyilatkozata miatt írtam azt hogy nagyon rágörcsölt a Williams pontokra ("Nektek a 9. hely semmit nem jelent, de nekünk a világot" - és ez nagyonis igaz. Hiába van 23 verseny, a Williams örülhet ha a pontok közelébe vergődik valahogy.). Szerintem Latifi inkább volt forrófejű... George csak egyszerűen szarul jött ki a tegnapiból. Az meg hogy az Adrenalin után mit mond is érthető. A Bottasra való utalást meg biztos nem véletlen tette, lehet ő tud olyat amit mi nem. Ne feledjük ők ketten mennek elvileg a jövő évi ülésért. A Skyon az összes volt pilóta elismerte hogy azzal hogy Bottas elindult jobbra (ésnem látta Russellt) már kódolta a balesetet, azzal hogy a Williams megpróbált ott elmenni meg versenyzés volt. Én is bementem volna mellé. Ezt be kellett vállalnia. Wolf is azt mondta: ha ezt nem vállalja valaki be az nem is igazi versenyző.
A Buttonos esetre meg: Nos Ő eleve nem szar csapatba debütált nem kellett vele szívnia esélytelenként, utána egy évet volt kuka csapatban, azután 2007-ig erős középmezőnyt képviselő technikával. Majd jött 07-08 ami majdnem a karrierje végét jelentette, hiába bizonyított mindent előtte.
"Annyit érsz amennyit az utolsó futamod" ezt arra írtam ahogy ma a sajtó meg a kommentelők ekézik Russellt. Sőt a gphírek már odáig merészkedett, hogy Hülkenbergezik...
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.27. 15:51

Nem nagy meglepetés, marad jövőre is a Red Bullnál:

https://www.autosport.com/f1/news/red-b ... 2/6654457/

Voltak homályfutamai, pechjei is idén, van hova fejlődni. De mindent figyelembe véve összességében mutatott annyit, hogy megérdemelje a bizalmat 2022-re is. Simán hozza azt, amit az évek óta a Mercedesben ücsörgő Bottas, sőt, vele ellentétben már futamot is tudott nyerni idén. A jó futamain már eddig is látszott, hogy építhet rá a csapat, és meg tudják stratégiailag fingatni a segítségével a Merciket.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.27. 16:01

Akkor bemásolom ide is. :D

"Épp most vezették le Wéberék, hogy Verstappen eddigi legjobb csapattársa. Ez szerintem vitatható. Egyébként jelenleg Verstappen pontjainak 55,6 százalékánál jár, mindezt úgy, hogy Verstappen komoly pontokat veszített önhibáján kívül. Tavaly a harmatgyenge Albon 49%-on zárta az évet. Azért ez bőven nem meggyőző. Szerintem szimplán nem volt jobb opciójuk."

Ricciardo a depizős, el akarok menni a RedBulltól évében majdnem 70%-ot tudott. Azóta nincs értelmezhető csapattársa Maxinak.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.27. 16:41

Phoebe írta:
2021.08.27. 16:01
Akkor bemásolom ide is. :D

"Épp most vezették le Wéberék, hogy Verstappen eddigi legjobb csapattársa. Ez szerintem vitatható. Egyébként jelenleg Verstappen pontjainak 55,6 százalékánál jár, mindezt úgy, hogy Verstappen komoly pontokat veszített önhibáján kívül. Tavaly a harmatgyenge Albon 49%-on zárta az évet. Azért ez bőven nem meggyőző. Szerintem szimplán nem volt jobb opciójuk."

Ricciardo a depizős, el akarok menni a RedBulltól évében majdnem 70%-ot tudott. Azóta nincs értelmezhető csapattársa Maxinak.
Pedig abban igaza van Wéberéknek, hogy Pérez magasan jobb, mint Gasly vagy Albon. A pontok egy dolog. Azt már beszéltük, hogy miért is engedtem el én is ezt a részét. Ricciardót inkább tényleg hagyjuk 2018 kapcsán is. Esetében rendkívül zavaró, hogy ami más pilótáknál kifogásnak meg mellébeszélésnek van titulálva ( = depis), azt nála figyelembe kéne venni. Egyszerűen felismerte, hogy Maxot sosem fogja legyőzni, és inkább elment máshova, ahol azt remélte, hogy vezérbika lehet. Az sem jött össze, mindössze két évet bírt ki a Renault-nál, amikor eleinte úgy volt, hogy legalább négy-öt évre tervez velük.

Viszont ami itt Pérez esetében a lényeg, az a relatív teljesítménygörbe. Albon tavaly a második évét csinálta végig a csapatnál, gyerekkora óta Red Bull-nevelésként. Pérez tavaly decemberig nem is járt Milton Keynesben. Verstappen tavaly 15-0-ra verte Albont a kvalikon, és átlagban 0,51 másodperccel volt jobb körönként nála. Az Albonnál jóval idősebb, egykörös tempójáról sosem híres, idei igazolású Pérez átlagban 0,39 másodperccel lassabb kvalikon Verstappennél, és sikerült már ötször is idén az első két sorból rajtolnia. Gaslynak és Albonnak két év alatt, együtt összesen négyszer sikerült ez – no comment.

De ami ennél is fontosabb, hogy Albon soha nem tudta versenyen sem úgy megközelíteni Maxot, hogy lehessen rá építeni stratégiát.

Gasly és Albon, együtt összesen 38 futam és két év alatt:
- győzelem: 0
- dobogó: 2
- legjobb 4-ben célba érés: 6 (15,8%)

Azért a legjobb négyet néztem, mert 2019 óta a Red Bull folyamatosan legalább második erő, vagyis legrosszabb esetben is papíron negyediknek be lehet vele jönni.

Ha azt mondjuk, hogy ez nem fair, mert a Ferrari 2019-ben sokáig minimum partiban volt a Red Bull-lal, és sokszor csak a hatodik hely volt reálisan elérhető (ez mondjuk Vettel utolsó két éves ferraris teljesítményét nézve lol, de legyen):
- legjobb 6-ban célba érés: 21 (55,3%)

Pérez egyedül, 11 futam alatt:
- győzelem: 1
- dobogó: 2
- legjobb 4-ben célba érés: 5 (45,5%)
- legjobb 6-ban célba érés: 8 (72,3%)

Pérez így, hogy még bőven van hova fejlődnie, és még csak fél éve került a csapathoz, miközben Max élete legjobb szezonát futja, máris simán jobb, mint bármi, amit 2019 óta a második Red Bull-lal műveltek. Tudom, hogy nem kedveled Pérezt, mert Wéberék ajnározása ezt váltotta ki nálad. Érezhető is ez sokszor, amikor Pérezről van szó. De ettől még a csikánó tényleg magasan jobb, mint a két közvetlen elődje.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.08.27. 16:44

Hát... egyetértek. A bemákolt azeri győzelem nélkül fele pontja sem lenne úgy, hogy Verstappen 2x nullázott. (ha a H.ringet nem számoljuk, az mindkettőnek gatya volt). Nem volt jobb opció sem igaz, mert Gasly ott lenne.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.27. 17:08

Még egy dolgot sokan elfelejtenek.

Max idén a legerősebb évét futja, és ez a matekban rengeteget számít. Amikor azt mondjátok, hogy Pérez csak ennyi meg annyi százalékot hoz Max pontjaiból, akkor elfelejtitek, hogy Max idén a futamok felét megnyerte - a karrierje során szerzett 15 futamgyőzelemből ötöt húzott be idén 11 futam alatt. Ez ugyanannyi, mint amennyit Gasly és Albon csapattársaként két év alatt, tavaly és tavalyelőtt összesen 38 futam alatt szerzett.

Mivel a győzelem és már a második hely között is 7 pont a különbség, az idei teljesítményével sokkal nagyobbra nő az olló a szerezhető pontok tekintetében. De ahogy írtam az előbb is, nem is a pontokon van itt a hangsúly igazán, hanem a versenyteljesítményeken.

Konkrétan számosítva:
Max 2019-ben 19-szer ért célba, átlagosan a 3,5-nek.
Max 2020-ban 12-szer ért célba, átlagosan 2,4-nek.
Idén Max eddig 9-szer ért célba, átlagosan 2,2-nak.

Gasly 2019-ben 10-szer ért célba, átlagosan 7,1-nek.
Albon 2019-ben 9-szer ért célba, átlagosan 6,2-nek.
Albon tavaly 15-ször ért célba, átlagosan 7,4-nek.

Gasly + Albon 2019-ben és 2020-ban összesen, átlagban: 6,9 helyen célba érés.

Pérez pedig idén 10-szer ért célba, átlagosan 5,9-nek. Ezt úgy, hogy volt két homályfutama is, és ilyen merítésnél, hogy mindössze 10 futam a minta, 2 futam ( =20%) nagyon sokat ront a statisztikán. Ennek ellenére is, átlagban kerek egy hellyel végez előrébb és közelebb már most az élete legjobb évét futó Verstappenhez. A két homályfutamát leszámítva nem végzett hatodiknál rosszabb helyen, hatodik is csak egyszer lett.

Teljesen jogos és érthető, hogy bizalmat kapott jövőre is, pedig biztos, hogy Gaslyt, Tsunodát vagy akár Russellt is érdekelte volna az ülés. De amire a Red Bullnak szüksége van, és amit se Gasly, se Albon nem tudtak az elmúlt két évben, azt Pérez az esetek 80%-ban már most is tudja hpzni úgy, hogy bőven van hova még fejlődnie a csapatnál.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.08.27. 17:48

vollebak írta:
2021.08.27. 17:08
Még egy dolgot sokan elfelejtenek.

Max idén a legerősebb évét futja, és ez a matekban rengeteget számít. Amikor azt mondjátok, hogy Pérez csak ennyi meg annyi százalékot hoz Max pontjaiból, akkor elfelejtitek, hogy Max idén a futamok felét megnyerte - a karrierje során szerzett 15 futamgyőzelemből ötöt húzott be idén 11 futam alatt. Ez ugyanannyi, mint amennyit Gasly és Albon csapattársaként két év alatt, tavaly és tavalyelőtt összesen 38 futam alatt szerzett.

Mivel a győzelem és már a második hely között is 7 pont a különbség, az idei teljesítményével sokkal nagyobbra nő az olló a szerezhető pontok tekintetében. De ahogy írtam az előbb is, nem is a pontokon van itt a hangsúly igazán, hanem a versenyteljesítményeken.

Konkrétan számosítva:
Max 2019-ben 19-szer ért célba, átlagosan a 3,5-nek.
Max 2020-ban 12-szer ért célba, átlagosan 2,4-nek.
Idén Max eddig 9-szer ért célba, átlagosan 2,2-nak.

Gasly 2019-ben 10-szer ért célba, átlagosan 7,1-nek.
Albon 2019-ben 9-szer ért célba, átlagosan 6,2-nek.
Albon tavaly 15-ször ért célba, átlagosan 7,4-nek.

Gasly + Albon 2019-ben és 2020-ban összesen, átlagban: 6,9 helyen célba érés.

Pérez pedig idén 10-szer ért célba, átlagosan 5,9-nek. Ezt úgy, hogy volt két homályfutama is, és ilyen merítésnél, hogy mindössze 10 futam a minta, 2 futam ( =20%) nagyon sokat ront a statisztikán. Ennek ellenére is, átlagban kerek egy hellyel végez előrébb és közelebb már most az élete legjobb évét futó Verstappenhez. A két homályfutamát leszámítva nem végzett hatodiknál rosszabb helyen, hatodik is csak egyszer lett.

Teljesen jogos és érthető, hogy bizalmat kapott jövőre is, pedig biztos, hogy Gaslyt, Tsunodát vagy akár Russellt is érdekelte volna az ülés. De amire a Red Bullnak szüksége van, és amit se Gasly, se Albon nem tudtak az elmúlt két évben, azt Pérez az esetek 80%-ban már most is tudja hpzni úgy, hogy bőven van hova még fejlődnie a csapatnál.
Te meg azt felejted el, hogy a Red Bull a teljes hibrid éra óta idén először alkalmas verni a Mercit és nem azért mert Max hirtelen ennyire jó lett. Ezért nem tartom helyesnek Pérez összevetését Gaslyval és Albonnal helyezések tekintetében.
Meg fölmerül egy kérdés még. Gasly, Albon illetve Pérez hanyadik F1-es szezonját teljesíti, teljesítette amikor a RB-lal versenyzett?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bertone 2021.08.27. 17:54-kor.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Button » 2021.08.27. 17:51

vollebak írta:
2021.08.27. 17:08

Konkrétan számosítva:
Max 2019-ben 19-szer ért célba, átlagosan a 3,5-nek.
Idén Max eddig 9-szer ért célba, átlagosan 2,2-nak.

Gasly 2019-ben 10-szer ért célba, átlagosan 7,1-nek.
Pérez pedig idén 10-szer ért célba, átlagosan 5,9-nek.
Bocsánat, csak kimazsoláztam amire reagálnék.
Ebből is az látszik, hogy a 2019-es RB nem ugyanaz mint a 2021-es.
Ha nagyon számozunk, akkor Ver-Gas között 3,6 (7,1-3,5) különbség volt. Ver-Per között pedig 3,7 (5,9-2,2).

Nyilván ez így marhaság és 2 dolgot vegyünk még figyelembe.
Először is Gaslynak feleennyi ideje volt (valószínű 2019-ben nem lett volna persze jobb, de utána ugye ki tudja..)
Másik, mivel 2019-ben gyengébb volt a RB, sokkal könnyebb volt bekeveredni a többiek közé, avagy kikeveredni a 4-ből, ahogy tetszik..
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.27. 19:55

vollebak írta:
2021.08.27. 16:41
Pedig abban igaza van Wéberéknek, hogy Pérez magasan jobb, mint Gasly vagy Albon. A pontok egy dolog. Azt már beszéltük, hogy miért is engedtem el én is ezt a részét. Ricciardót inkább tényleg hagyjuk 2018 kapcsán is. Esetében rendkívül zavaró, hogy ami más pilótáknál kifogásnak meg mellébeszélésnek van titulálva ( = depis), azt nála figyelembe kéne venni. Egyszerűen felismerte, hogy Maxot sosem fogja legyőzni, és inkább elment máshova, ahol azt remélte, hogy vezérbika lehet. Az sem jött össze, mindössze két évet bírt ki a Renault-nál, amikor eleinte úgy volt, hogy legalább négy-öt évre tervez velük.

Viszont ami itt Pérez esetében a lényeg, az a relatív teljesítménygörbe. Albon tavaly a második évét csinálta végig a csapatnál, gyerekkora óta Red Bull-nevelésként. Pérez tavaly decemberig nem is járt Milton Keynesben. Verstappen tavaly 15-0-ra verte Albont a kvalikon, és átlagban 0,51 másodperccel volt jobb körönként nála. Az Albonnál jóval idősebb, egykörös tempójáról sosem híres, idei igazolású Pérez átlagban 0,39 másodperccel lassabb kvalikon Verstappennél, és sikerült már ötször is idén az első két sorból rajtolnia. Gaslynak és Albonnak két év alatt, együtt összesen négyszer sikerült ez – no comment.

De ami ennél is fontosabb, hogy Albon soha nem tudta versenyen sem úgy megközelíteni Maxot, hogy lehessen rá építeni stratégiát.

Gasly és Albon, együtt összesen 38 futam és két év alatt:
- győzelem: 0
- dobogó: 2
- legjobb 4-ben célba érés: 6 (15,8%)

Azért a legjobb négyet néztem, mert 2019 óta a Red Bull folyamatosan legalább második erő, vagyis legrosszabb esetben is papíron negyediknek be lehet vele jönni.

Ha azt mondjuk, hogy ez nem fair, mert a Ferrari 2019-ben sokáig minimum partiban volt a Red Bull-lal, és sokszor csak a hatodik hely volt reálisan elérhető (ez mondjuk Vettel utolsó két éves ferraris teljesítményét nézve lol, de legyen):
- legjobb 6-ban célba érés: 21 (55,3%)

Pérez egyedül, 11 futam alatt:
- győzelem: 1
- dobogó: 2
- legjobb 4-ben célba érés: 5 (45,5%)
- legjobb 6-ban célba érés: 8 (72,3%)

Pérez így, hogy még bőven van hova fejlődnie, és még csak fél éve került a csapathoz, miközben Max élete legjobb szezonát futja, máris simán jobb, mint bármi, amit 2019 óta a második Red Bull-lal műveltek. Tudom, hogy nem kedveled Pérezt, mert Wéberék ajnározása ezt váltotta ki nálad. Érezhető is ez sokszor, amikor Pérezről van szó. De ettől még a csikánó tényleg magasan jobb, mint a két közvetlen elődje.
Nincs bajom Perezzel, attól hogy más véleményen vagyunk valakivel kapcsolatban, nem kell azonnal ellenszenvet látni. Az tény, hogy szerintem túlértékelték. Mást sem hallgattam éveken keresztül mint, hogy a mezőny legstabilabb pontgyűjtője, hogy gyűjti a lepattanókat, még az is elhangzott, hogy vb alapanyag.

Ez viszont zavar/zavart és a látottak alapján a saját álláspontomat vélem helytállóbnak. És sajnos vagyok annyira gyarló, hogy szeretem az érezni, hogy igazam van. :D Egyébként látszik már, hogy Wéberék is kezdenek ebből a dologból kifarolni és egyre többet kritizálják, pedig pont ő volt ebben a dologban a leghangosabb.

A számháborúban azt felejted el, hogy most van az RB + Merci és a többiek, míg korábban nem ez volt a felállás, mert nagyjából volt a Merci és a többiek. Ezzel az autóval folyamatosan első 4-ben kellene lennie, és többször el kellene kapni Bottast, aki versenyen közel sem olyan combos mint egy körön. Egy jobb egy körös versenyzővel az RB 1-2 1-3-nak is jönnie kellene, ehhez képest annak kell örülni, ha a középcsapatok előtt megcsípi a 4. helyet egy időmérőn.

Pereznek az a mázlija, hogy már a Meki és a Ferrari is nagyobb lemaradásban van, leszámítva az egy szem Norrist. Sokkal csúnyább lenne a dolog, ha ők is komolyabban bele tudnának szólni a nagyok dolgába.

Érvként hozod fel, hogy csak fél éve van a csapatnál. Ez Ricciardo esetében pl. nem érv számodra (nem fogok ebbe a témába belemenni, szerintem is nagyon kevés amit idén nyújt). Fél év, egy rutinos versenyzőről beszélünk. Nézzük meg ez mire volt elég fél év Sainz vagy épp a sokak által lesajnált Vettel esetében? Megbarátkoztak az új csapattal és autóval, sőt kimondottan jól mennek.

Az pedig, hogy csak a lebőgő Gaslyt és Albont hozod be, mert ez támasztja alá az álláspontodat kicsit mókás, mivel Verstappen nem csak velük ment együtt és ezt te is nagyon jól tudod. Az, hogy most, hogy megy Ricciardo, semmit nem számít akkor, ha a Verstappennel közös éveit nézzük.

A fogadásról...Nyilván nem egy komoly dolog, játék, de te állítottál valamit, mi Sánta Gepárddal mást. Ok, elengedted a dolgot, de miért is? Mert a számok nem téged igazolnak?

Az az igazság, hogy szeretsz hosszan írni, és számokat hozni, ennek ellenére te is nagyon messze vagy az objektivitástól. Lehet, hogy te ezt nem így gondolod magadról, de ez jön le az írásaidból szinte minden témában.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.08.27. 20:25

És ez még ide kívánkozik. Ennyire megy meggyőzően Perez. Úgy, hogy Bottasnak is volt már ennél sokkal jobb éve a Mercinél.

Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.27. 20:38

Phoebe írta:
2021.08.27. 19:55
vollebak írta:
2021.08.27. 16:41
Pedig abban igaza van Wéberéknek, hogy Pérez magasan jobb, mint Gasly vagy Albon. A pontok egy dolog. Azt már beszéltük, hogy miért is engedtem el én is ezt a részét. Ricciardót inkább tényleg hagyjuk 2018 kapcsán is. Esetében rendkívül zavaró, hogy ami más pilótáknál kifogásnak meg mellébeszélésnek van titulálva ( = depis), azt nála figyelembe kéne venni. Egyszerűen felismerte, hogy Maxot sosem fogja legyőzni, és inkább elment máshova, ahol azt remélte, hogy vezérbika lehet. Az sem jött össze, mindössze két évet bírt ki a Renault-nál, amikor eleinte úgy volt, hogy legalább négy-öt évre tervez velük.

Viszont ami itt Pérez esetében a lényeg, az a relatív teljesítménygörbe. Albon tavaly a második évét csinálta végig a csapatnál, gyerekkora óta Red Bull-nevelésként. Pérez tavaly decemberig nem is járt Milton Keynesben. Verstappen tavaly 15-0-ra verte Albont a kvalikon, és átlagban 0,51 másodperccel volt jobb körönként nála. Az Albonnál jóval idősebb, egykörös tempójáról sosem híres, idei igazolású Pérez átlagban 0,39 másodperccel lassabb kvalikon Verstappennél, és sikerült már ötször is idén az első két sorból rajtolnia. Gaslynak és Albonnak két év alatt, együtt összesen négyszer sikerült ez – no comment.

De ami ennél is fontosabb, hogy Albon soha nem tudta versenyen sem úgy megközelíteni Maxot, hogy lehessen rá építeni stratégiát.

Gasly és Albon, együtt összesen 38 futam és két év alatt:
- győzelem: 0
- dobogó: 2
- legjobb 4-ben célba érés: 6 (15,8%)

Azért a legjobb négyet néztem, mert 2019 óta a Red Bull folyamatosan legalább második erő, vagyis legrosszabb esetben is papíron negyediknek be lehet vele jönni.

Ha azt mondjuk, hogy ez nem fair, mert a Ferrari 2019-ben sokáig minimum partiban volt a Red Bull-lal, és sokszor csak a hatodik hely volt reálisan elérhető (ez mondjuk Vettel utolsó két éves ferraris teljesítményét nézve lol, de legyen):
- legjobb 6-ban célba érés: 21 (55,3%)

Pérez egyedül, 11 futam alatt:
- győzelem: 1
- dobogó: 2
- legjobb 4-ben célba érés: 5 (45,5%)
- legjobb 6-ban célba érés: 8 (72,3%)

Pérez így, hogy még bőven van hova fejlődnie, és még csak fél éve került a csapathoz, miközben Max élete legjobb szezonát futja, máris simán jobb, mint bármi, amit 2019 óta a második Red Bull-lal műveltek. Tudom, hogy nem kedveled Pérezt, mert Wéberék ajnározása ezt váltotta ki nálad. Érezhető is ez sokszor, amikor Pérezről van szó. De ettől még a csikánó tényleg magasan jobb, mint a két közvetlen elődje.
Nincs bajom Perezzel, attól hogy más véleményen vagyunk valakivel kapcsolatban, nem kell azonnal ellenszenvet látni. Az tény, hogy szerintem túlértékelték. Mást sem hallgattam éveken keresztül mint, hogy a mezőny legstabilabb pontgyűjtője, hogy gyűjti a lepattanókat, még az is elhangzott, hogy vb alapanyag.

Ez viszont zavar/zavart és a látottak alapján a saját álláspontomat vélem helytállóbnak. És sajnos vagyok annyira gyarló, hogy szeretem az érezni, hogy igazam van. :D Egyébként látszik már, hogy Wéberék is kezdenek ebből a dologból kifarolni és egyre többet kritizálják, pedig pont ő volt ebben a dologban a leghangosabb.

A számháborúban azt felejted el, hogy most van az RB + Merci és a többiek, míg korábban nem ez volt a felállás, mert nagyjából volt a Merci és a többiek. Ezzel az autóval folyamatosan első 4-ben kellene lennie, és többször el kellene kapni Bottast, aki versenyen közel sem olyan combos mint egy körön. Egy jobb egy körös versenyzővel az RB 1-2 1-3-nak is jönnie kellene, ehhez képest annak kell örülni, ha a középcsapatok előtt megcsípi a 4. helyet egy időmérőn.

Pereznek az a mázlija, hogy már a Meki és a Ferrari is nagyobb lemaradásban van, leszámítva az egy szem Norrist. Sokkal csúnyább lenne a dolog, ha ők is komolyabban bele tudnának szólni a nagyok dolgába.

Érvként hozod fel, hogy csak fél éve van a csapatnál. Ez Ricciardo esetében pl. nem érv számodra (nem fogok ebbe a témába belemenni, szerintem is nagyon kevés amit idén nyújt). Fél év, egy rutinos versenyzőről beszélünk. Nézzük meg ez mire volt elég fél év Sainz vagy épp a sokak által lesajnált Vettel esetében? Megbarátkoztak az új csapattal és autóval, sőt kimondottan jól mennek.

Az pedig, hogy csak a lebőgő Gaslyt és Albont hozod be, mert ez támasztja alá az álláspontodat kicsit mókás, mivel Verstappen nem csak velük ment együtt és ezt te is nagyon jól tudod. Az, hogy most, hogy megy Ricciardo, semmit nem számít akkor, ha a Verstappennel közös éveit nézzük.

A fogadásról...Nyilván nem egy komoly dolog, játék, de te állítottál valamit, mi Sánta Gepárddal mást. Ok, elengedted a dolgot, de miért is? Mert a számok nem téged igazolnak?

Az az igazság, hogy szeretsz hosszan írni, és számokat hozni, ennek ellenére te is nagyon messze vagy az objektivitástól. Lehet, hogy te ezt nem így gondolod magadról, de ez jön le az írásaidból szinte minden témában.
Annyiból gondolom, hogy a bögyödben van a csikánó, mert sokszor szoktad emlegetni, kábé minden második futam után, hogy na, mi van Pérezzel :D

Nem felejtettem el, hogy most a Red Bull és a Mercedes a tisztán két élcsapat, éppen ezért írtam, hogy hányszor értek be hatodiknak Gaslyék és hányszor Pérez. De továbbra sem ez a lényeg, hanem a relatív teljesítmény Verstappenhez képest köridőkben, például. Arra sem te, sem Balázs nem írt semmit, hogy miért jobb egy körön a tényleg nem a kvalitempójáról híres Pérez mind Gaslynál, mind Albonnál, ami a Verstappenhez viszonyított különbséget jelenti. Pedig így van, év elej óta rögtön nem 6-7-8 tizedekkel marad el, mint Albonék, hanem átlagban nem egészen 4 tizeddel, ami Verstappen nyers tempóját ismerve egyáltalán nem rettenetes difi.

A fogadásról: az, hogy elengedtem, úgy értendő, hogy lényegében tudomásul vettem, hogy a pontokat tekintve vesztettem :D Nem azt, hogy mostantól érvénytelennek tekintem. És ahogy már korábban beszéltük, azért engedtem el, mert most már akkora az olló és annyira éles a bajnoki harc, hogy teljesen érthető, hogy Pérezt nem fogják hagyni, hogy Verstappen előtt érjen célba, ha oda találna keveredni. Az év elején, amikor fogadtunk, és a 80-85%-ot mondtam, akkor nem gondoltam volna, hogy Verstappen ennyire bajnokesélyes lesz. A tavalyi autók evolúciói az ideiek, a fene se hitte, hogy a Ferrari és a Red Bull is ekkora szintet ugrik tavalyhoz képest. Ez persze nem azt jelenti, hogy Pérez valóban az általam várttól eddig elmaradt teljesítményét mentené, csak arra akarok kilyukadni, hogy ha most Verstappen nem harcolna a címért, a második félidőben Pérez még dolgozhatna le a ponthátrányából elméletben, így meg esélytelen, mert nyilván Verstappen bajnoki esélyei az elsők a csapatnál.

Jövök még majd egy dologgal, csak most vacsorát csinálok, aztán filmezünk az asszonnyal, és épp készülök félni :D (szeretem a horrorokat, szeretem a baljós hangulatot, csak a jump scare-eket nem, azoktól mindig megijedek, hiába számítok rájuk :D )
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt