Sergio Perez

Versenyzők és csapatok
Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Willy » 2020.12.19. 21:39

9_46_20 írta:
2020.12.19. 12:02
... de az egyik legalább ostehetseg akitől nem kell sajnalni az ülést.
Pláne, ha ilyen nehezen kapta meg ;)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.19. 22:19

Willy írta:
2020.12.19. 21:39
9_46_20 írta:
2020.12.19. 12:02
... de az egyik legalább ostehetseg akitől nem kell sajnalni az ülést.
Pláne, ha ilyen nehezen kapta meg ;)
Haha, poén poén

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.19. 23:35

9_46_20 írta:
2020.12.19. 12:02
Értelmet fog nyerni a 33-asnak való szurkolasom.
Haha :D
Persze ez csak vicc... Mindkettő antipatikus, de az egyik legalább ostehetseg akitől nem kell sajnalni az ülést.
Őszintén mondom, hogy Péreznek talán az a baja, hogy nem promótálják őt Mexikón kívül.

Mindenkinek, akinek esetleg antipatikus, ajánlom, hogy hallgassa meg a vele készült Beyond the grid több mint egyórás interjút. Pérez talán a legőszintébb, legközvetlenebb, mindenféle alakoskodást, ködösítést mellőző alakja a sportnak. Úgy tök őszinte, hogy közben nem sudribunkó (ha megnézitek, a bunkó emberek mindig szívesen takaróznak az „én csak őszinte vagyok” dologgal - mennyivel nehezebb úgy őszintének lenni, hogy közben nem megy le kutyába az ember). Emellett laza és jó értelemben alázatos. Semmiféle hátrafelé nyilazás nincs a vele például a McLarennél történtek miatt, ahol tényleg elég szarul bántak vele.

Nagyon komplett, érett és kerek személyiség. Ahogyan nyilatkozott arról, hogy „ha kiszorulok az F1-ből, akkor ez van, megyek másmerre, az élet megy tovább”, az csak aláhúzta azt, amit írtam a mentális erejéről, mint okról, ami miatt nem fogja tudni Maxi úgy betörni, mint Albonékat.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.19. 23:43

vollebak írta:
2020.12.19. 23:35
9_46_20 írta:
2020.12.19. 12:02
Értelmet fog nyerni a 33-asnak való szurkolasom.
Haha :D
Persze ez csak vicc... Mindkettő antipatikus, de az egyik legalább ostehetseg akitől nem kell sajnalni az ülést.
Őszintén mondom, hogy Péreznek talán az a baja, hogy nem promótálják őt Mexikón kívül.

Mindenkinek, akinek esetleg antipatikus, ajánlom, hogy hallgassa meg a vele készült Beyond the grid több mint egyórás interjút. Pérez talán a legőszintébb, legközvetlenebb, mindenféle alakoskodást, ködösítést mellőző alakja a sportnak. Úgy tök őszinte, hogy közben nem sudribunkó (ha megnézitek, a bunkó emberek mindig szívesen takaróznak az „én csak őszinte vagyok” dologgal - mennyivel nehezebb úgy őszintének lenni, hogy közben nem megy le kutyába az ember). Emellett laza és jó értelemben alázatos. Semmiféle hátrafelé nyilazás nincs a vele például a McLarennél történtek miatt, ahol tényleg elég szarul bántak vele.

Nagyon komplett, érett és kerek személyiség. Ahogyan nyilatkozott arról, hogy „ha kiszorulok az F1-ből, akkor ez van, megyek másmerre, az élet megy tovább”, az csak aláhúzta azt, amit írtam a mentális erejéről, mint okról, ami miatt nem fogja tudni Maxi úgy betörni, mint Albonékat.
Akkor legyél Perezes.

Egyetértek3/410-el, alig várom, hogy MV szarrá verje ezt a kis köcsögöt.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.20. 00:07

Bandee írta:
2020.12.19. 23:43
vollebak írta:
2020.12.19. 23:35


Őszintén mondom, hogy Péreznek talán az a baja, hogy nem promótálják őt Mexikón kívül.

Mindenkinek, akinek esetleg antipatikus, ajánlom, hogy hallgassa meg a vele készült Beyond the grid több mint egyórás interjút. Pérez talán a legőszintébb, legközvetlenebb, mindenféle alakoskodást, ködösítést mellőző alakja a sportnak. Úgy tök őszinte, hogy közben nem sudribunkó (ha megnézitek, a bunkó emberek mindig szívesen takaróznak az „én csak őszinte vagyok” dologgal - mennyivel nehezebb úgy őszintének lenni, hogy közben nem megy le kutyába az ember). Emellett laza és jó értelemben alázatos. Semmiféle hátrafelé nyilazás nincs a vele például a McLarennél történtek miatt, ahol tényleg elég szarul bántak vele.

Nagyon komplett, érett és kerek személyiség. Ahogyan nyilatkozott arról, hogy „ha kiszorulok az F1-ből, akkor ez van, megyek másmerre, az élet megy tovább”, az csak aláhúzta azt, amit írtam a mentális erejéről, mint okról, ami miatt nem fogja tudni Maxi úgy betörni, mint Albonékat.
Akkor legyél Perezes.

Egyetértek3/410-el, alig várom, hogy MV szarrá verje ezt a kis köcsögöt.
Az évek alatt megkedveltem, de a kedvencválasztás másképp néz ki, ezt már beszéltük.

Miért utálod ennyire?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.12.20. 00:13

vollebak írta:
2020.12.20. 00:07
Bandee írta:
2020.12.19. 23:43


Akkor legyél Perezes.

Egyetértek3/410-el, alig várom, hogy MV szarrá verje ezt a kis köcsögöt.
Az évek alatt megkedveltem, de a kedvencválasztás másképp néz ki, ezt már beszéltük.

Miért utálod ennyire?
Valamit ugatott Kimire anno, már nem tudom mit, azóta utálom. De soha nem votl szimpatikus. Ő, Magnussen és Webber a sport ős parasztjai a számomra. Ja és a ki Piké. Személyesen láttam ezeket az embereket, kritikán aluliak.. Kis Piké mindent visz ilyen szempontból :pf02

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.20. 00:16

Bandee írta:
2020.12.20. 00:13
vollebak írta:
2020.12.20. 00:07


Az évek alatt megkedveltem, de a kedvencválasztás másképp néz ki, ezt már beszéltük.

Miért utálod ennyire?
Valamit ugatott Kimire anno, már nem tudom mit, azóta utálom. De soha nem votl szimpatikus. Ő, Magnussen és Webber a sport ős parasztjai a számomra. Ja és a ki Piké. Személyesen láttam ezeket az embereket, kritikán aluliak.. Kis Piké mindent visz ilyen szempontból :pf02
Nelsinho valóban antipatikus. Pérez 2013 kapcsán nyilatkozgatott hülyeségeket, azért azóta nagyot fordult a világ. Akkoriban én sem bírtam, de mondjuk utólag visszatekintve, amilyen szarul bántak vele a McLarennél, nem csoda, hogy nem tudta, merre van az előre.

Mindegy, nem lényeges ez annyira. Van olyan, hogy x valamiért tök antipatikus csak úgy.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.20. 08:39

Ami zavar, hogy 190 futam után kiugrottak az emberek a bokorbol hogy na én megmondtam! Mit? Hogy egy jó közepes pilóta? Ezt tudjuk.
Ugyan ezek az emberek 2012-ben a maláj nagydíj után is megmondták: itt a jövő világbajnoka!

Aztán rá 8 évre, 2020-ban akkor hype kezdte el övezni hogy borzasztó, mert gyors az arc. Hát hogyne, beült egy B mercibre, amivel mellesleg alsó hangon 4-5 dobogót illet volna szerezni, nem kaoszfutamon.

A red bull politikája is "zavar". Állandóan tolják ezt a driving academy így még úgy, aztán most szólnak a sok éhes szájnak hogy kushadjatok, jön az öreg hozza a pénzt. Ennek így pont semmi értelme, de legalább carlost Sim kifizet 4 felfüggesztést meg két kormányt...

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.12.20. 09:02

9_46_20 írta:
2020.12.20. 08:39
Ami zavar, hogy 190 futam után kiugrottak az emberek a bokorbol hogy na én megmondtam! Mit? Hogy egy jó közepes pilóta? Ezt tudjuk.
Ugyan ezek az emberek 2012-ben a maláj nagydíj után is megmondták: itt a jövő világbajnoka!

Aztán rá 8 évre, 2020-ban akkor hype kezdte el övezni hogy borzasztó, mert gyors az arc. Hát hogyne, beült egy B mercibre, amivel mellesleg alsó hangon 4-5 dobogót illet volna szerezni, nem kaoszfutamon.

A red bull politikája is "zavar". Állandóan tolják ezt a driving academy így még úgy, aztán most szólnak a sok éhes szájnak hogy kushadjatok, jön az öreg hozza a pénzt. Ennek így pont semmi értelme, de legalább carlost Sim kifizet 4 felfüggesztést meg két kormányt...
(:k
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.20. 10:07

9_46_20 írta:
2020.12.20. 08:39
Ami zavar, hogy 190 futam után kiugrottak az emberek a bokorbol hogy na én megmondtam! Mit? Hogy egy jó közepes pilóta? Ezt tudjuk.
Ugyan ezek az emberek 2012-ben a maláj nagydíj után is megmondták: itt a jövő világbajnoka!

Aztán rá 8 évre, 2020-ban akkor hype kezdte el övezni hogy borzasztó, mert gyors az arc. Hát hogyne, beült egy B mercibre, amivel mellesleg alsó hangon 4-5 dobogót illet volna szerezni, nem kaoszfutamon.

A red bull politikája is "zavar". Állandóan tolják ezt a driving academy így még úgy, aztán most szólnak a sok éhes szájnak hogy kushadjatok, jön az öreg hozza a pénzt. Ennek így pont semmi értelme, de legalább carlost Sim kifizet 4 felfüggesztést meg két kormányt...
Ez egy ebben a formában nem igaz. Pérezről nagyon régóta lehet tudni, hogy kibaszott jó versenyző, és a mezőn krémjébe tartozik. De az F1 pont attól (is) baromi egyenlőtlen és igazságtalan, hogy ez sem szokott elég lenni, ráadásul ide is betévedt a „kölyökmánia”. Mindig a legfiatalabb versenyzők a legérdekesebbek, mindig az utánpótlásban keresi mindenki a messiásokat.

Pérez karrierje szempontjából éppen ezért volt kegyetlenül szar, amit a McLaren csinált vele 2013-ban. Annak ellenére, hogy harmadéves fiatalként egy számára ismeretlen, még Hamiltonra (és félre)tervezett kocsiba ült bele, többször is lenyomta vele a világbajnok Buttont. Button nemrég nyilatkozta, hogy egész karrierje legmeglepőbb pályatársa volt Pérez, aki úgy volt gyors, hogy közben a gumikat is óvta, különösen a hátsó tapadást igénylő versenyeken. Bahreinben, ami tipikusan ilyen, úgy leiskolázta az egyébként gumimágus hírében álló Buttont, hogy csak lesett mindenki.

Az év végére pedig annak ellenére, hogy ilyen nehéz körülmények és rázós támogatás ellenére is tudta hozni Button pontjainak a kétharmadát, menesztették egy juniorprogramos fiatal, Magnussen kedvéért. Sokat nem kell hozzáfűzni ahhoz, hogy ez jó döntés volt-e. Míg 2013-ban Button 73 pontot tudott szerezni, ennek 67%-át hozta Pérez (49), addig 2014-ben Button hozott 126 pontot, amivel Magnussen 55-öt tudott összekaparni (43,7%). Egy jelentősen jobb autóval, mint ami Péreznek jutott, az utódja 6 ponttal tudott csak többet szerezni, miközben Pérez a gyengébb Force Indiába átülve lenyomta Magnussent a bajnokságban. Magnussent el is küldték az év végén, ezzel lényegében elismerve, hogy semmi értelme sem volt Pérezt kirakni miatta.

De az F1-ben mindig az számított, hogy ki a fiatal, kinek jön ki minél fiatalabban jól a lépés, és ez a juniorprogramok óta hatványozottan igaz. Mika Hakkinen anno 161 futamon rajtolt el úgy, hogy majdnem 100 versenyen át nyeretlen volt, pedig már 1993-ban látszott, hogy megfelelő autóval a bajnokságért tudna menni. Ugyanez ment akkoriban. Lol, persze, a száz versenyig nyeretlen Hakkinen, mint bajnoki alkat, hagyjuk már, miért nem vitte el magával akkor a Williams és a Ferrari, ha ilyen rejtett kincse a mezőnynek, mit vergődik a McLarenben.

Ha nincs Newey és az Ilmor-féle Mercedes hajtáslánc, a büdös életben nem derül ki, hogy azok, akik így vélekedtek róla, tévednek. És hány ilyen sztori, „versenyzőkben rekedt” győzelem és cím lehet Mosstól és Chris Amontól kezdve Alesiig.

Pont azért lesz érdekes Pérez sztorija, hogy jövőre a a szezonkezdetre már 31 évesen, 191 futam után mit kezd a lehetőséggel, hogy beülhet a mezőny második erő kocsijába. Egyszerűen eddig nem nyílt „rés a pajzson”, minden topcsapat ülésében vagy fiatal juniorprogramosok, vagy pedig a csapategyensúlyt segítő vízhordók ültek az első számúak mellett. Pérez 4., 5., 6. erő autókban ült, és annyit tett, amennyit tehetett: sorban verte a csapattársait Hülkenbergtől Oconon át Strollig. Most jött el a lehetőség, nem rajta múlt eddig sem.

De majd jövőre meglátjuk, melyikünk ítélte meg jól a versenyzői képességeit.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Willy » 2020.12.20. 10:30

Ha van csapat, amelyiknek nincs szüksége nagy szponzori háttérre, az pont a Red Bull. Önmagukban képesek fenntartania csapatukat, ez nem a HAAS vagy a Williams.

Ami a Red Bull akadémiáját illeti, Vettel után kezdett leengedni, Tappancs után meg kb. ki is fújt. Amikor már képesek 30 közeli, korábban kidobott versenyzőt (Hartley) visszarángatni 0 eredményért, akkor már baj van. Ugyanezért nem tudtak megválni Kvyat-tól sem (amikor rosszabb periódusban volt), és ezért nem menesztették év közben Albont sem. Az egyetlen, aki viszonylag jobb fogás az utóbbi időkből, az Gasly, akit még a jó szereplése ellenére sem képesek visszaültetni a nagycsapatba.

Perez nem a pénze miatt kerül a Red Bullba, hanem mert kvázi nincs saját nevelésű pilótájuk, akit szívesen beültetnének.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.20. 11:05

Willy írta:
2020.12.20. 10:30
Ha van csapat, amelyiknek nincs szüksége nagy szponzori háttérre, az pont a Red Bull. Önmagukban képesek fenntartania csapatukat, .
Te sem, sem én nem tudjuk hogyan gondolkozik a tulaj. Lehet elege van már hogy tolja a lét és nincs eredmény. (Eredmények a bajnokságot értem nem a konstruktőri 2. helyet pl).

Lehet megfordukt a fejében mi lenne ha valaki mostmár hozna is lét nem csak vinné. Nem tudjuk

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.20. 11:09

vollebak írta:
2020.12.20. 10:07
9_46_20 írta:
2020.12.20. 08:39
Ami zavar, hogy 190 futam után kiugrottak az emberek a bokorbol hogy na én megmondtam! Mit? Hogy egy jó közepes pilóta? Ezt tudjuk.
Ugyan ezek az emberek 2012-ben a maláj nagydíj után is megmondták: itt a jövő világbajnoka!

Aztán rá 8 évre, 2020-ban akkor hype kezdte el övezni hogy borzasztó, mert gyors az arc. Hát hogyne, beült egy B mercibre, amivel mellesleg alsó hangon 4-5 dobogót illet volna szerezni, nem kaoszfutamon.

A red bull politikája is "zavar". Állandóan tolják ezt a driving academy így még úgy, aztán most szólnak a sok éhes szájnak hogy kushadjatok, jön az öreg hozza a pénzt. Ennek így pont semmi értelme, de legalább carlost Sim kifizet 4 felfüggesztést meg két kormányt...
Ez egy ebben a formában nem igaz. Pérezről nagyon régóta lehet tudni, hogy kibaszott jó versenyző, és a mezőn krémjébe tartozik. De az F1 pont attól (is) baromi egyenlőtlen és igazságtalan, hogy ez sem szokott elég lenni, ráadásul ide is betévedt a „kölyökmánia”. Mindig a legfiatalabb versenyzők a legérdekesebbek, mindig az utánpótlásban keresi mindenki a messiásokat.

Pérez karrierje szempontjából éppen ezért volt kegyetlenül szar, amit a McLaren csinált vele 2013-ban. Annak ellenére, hogy harmadéves fiatalként egy számára ismeretlen, még Hamiltonra (és félre)tervezett kocsiba ült bele, többször is lenyomta vele a világbajnok Buttont. Button nemrég nyilatkozta, hogy egész karrierje legmeglepőbb pályatársa volt Pérez, aki úgy volt gyors, hogy közben a gumikat is óvta, különösen a hátsó tapadást igénylő versenyeken. Bahreinben, ami tipikusan ilyen, úgy leiskolázta az egyébként gumimágus hírében álló Buttont, hogy csak lesett mindenki.

Az év végére pedig annak ellenére, hogy ilyen nehéz körülmények és rázós támogatás ellenére is tudta hozni Button pontjainak a kétharmadát, menesztették egy juniorprogramos fiatal, Magnussen kedvéért. Sokat nem kell hozzáfűzni ahhoz, hogy ez jó döntés volt-e. Míg 2013-ban Button 73 pontot tudott szerezni, ennek 67%-át hozta Pérez (49), addig 2014-ben Button hozott 126 pontot, amivel Magnussen 55-öt tudott összekaparni (43,7%). Egy jelentősen jobb autóval, mint ami Péreznek jutott, az utódja 6 ponttal tudott csak többet szerezni, miközben Pérez a gyengébb Force Indiába átülve lenyomta Magnussent a bajnokságban. Magnussent el is küldték az év végén, ezzel lényegében elismerve, hogy semmi értelme sem volt Pérezt kirakni miatta.

De az F1-ben mindig az számított, hogy ki a fiatal, kinek jön ki minél fiatalabban jól a lépés, és ez a juniorprogramok óta hatványozottan igaz. Mika Hakkinen anno 161 futamon rajtolt el úgy, hogy majdnem 100 versenyen át nyeretlen volt, pedig már 1993-ban látszott, hogy megfelelő autóval a bajnokságért tudna menni. Ugyanez ment akkoriban. Lol, persze, a száz versenyig nyeretlen Hakkinen, mint bajnoki alkat, hagyjuk már, miért nem vitte el magával akkor a Williams és a Ferrari, ha ilyen rejtett kincse a mezőnynek, mit vergődik a McLarenben.

Ha nincs Newey és az Ilmor-féle Mercedes hajtáslánc, a büdös életben nem derül ki, hogy azok, akik így vélekedtek róla, tévednek. És hány ilyen sztori, „versenyzőkben rekedt” győzelem és cím lehet Mosstól és Chris Amontól kezdve Alesiig.

Pont azért lesz érdekes Pérez sztorija, hogy jövőre a a szezonkezdetre már 31 évesen, 191 futam után mit kezd a lehetőséggel, hogy beülhet a mezőny második erő kocsijába. Egyszerűen eddig nem nyílt „rés a pajzson”, minden topcsapat ülésében vagy fiatal juniorprogramosok, vagy pedig a csapategyensúlyt segítő vízhordók ültek az első számúak mellett. Pérez 4., 5., 6. erő autókban ült, és annyit tett, amennyit tehetett: sorban verte a csapattársait Hülkenbergtől Oconon át Strollig. Most jött el a lehetőség, nem rajta múlt eddig sem.

De majd jövőre meglátjuk, melyikünk ítélte meg jól a versenyzői képességeit.
Ez mind szép és jó, csak nincs köze ahhoz amit írtam, ami engem zavar ebben a sztoriban.

Megverte a többségében ugyan olyan középszerű csapattársait. Hurrá.

2020-ban volt lehetősége bizonyítani, azt gondolom hozni kellett volna legalább 5 de legyünk kegyesek, legalább 3 dobogót, nem kaoszfutamon.

Nem vitattam sohasem hogy jól tud menni forgalomban, és hogy vigyaz a gumira. Szerencse, hiszen egész életében ez volt a feladata...a 33-ast sem bírom, de tudom hogy Hamilton után kb a második erő most, de megkockáztatom lehet leverné Hamilton ugyan abban a technikaban. Igaz mellette szól -10 év, és a másfajta motiváció

Hakkinenhez nem tudok hozzászólni, sosem érdekelt, fogalmam nincs az életéről. De egy példa még nem dönti meg azt hogy akinek sokáig nem termett babér azok nagyjából kikoptak.
Teljesen más habitus kell annak aki az elején megy, akire a következő évben mindenki vadászik. Ezt nem mindenki tudja kezelni, ha így lenne mindenki frankó kockázatvállaló, perfekt start uo tulajdonos, tökéletes hadvezér, stb stb lenne.
Nem hiszek a benne maradt a cím erőltetett magyarázatban, semmilyen téren

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.20. 11:58

9_46_20 írta:
2020.12.20. 11:09
Ez mind szép és jó, csak nincs köze ahhoz amit írtam, ami engem zavar ebben a sztoriban.

Megverte a többségében ugyan olyan középszerű csapattársait. Hurrá.

2020-ban volt lehetősége bizonyítani, azt gondolom hozni kellett volna legalább 5 de legyünk kegyesek, legalább 3 dobogót, nem kaoszfutamon.

Nem vitattam sohasem hogy jól tud menni forgalomban, és hogy vigyaz a gumira. Szerencse, hiszen egész életében ez volt a feladata...a 33-ast sem bírom, de tudom hogy Hamilton után kb a második erő most, de megkockáztatom lehet leverné Hamilton ugyan abban a technikaban. Igaz mellette szól -10 év, és a másfajta motiváció

Hakkinenhez nem tudok hozzászólni, sosem érdekelt, fogalmam nincs az életéről. De egy példa még nem dönti meg azt hogy akinek sokáig nem termett babér azok nagyjából kikoptak.
Hülkenberget baromira nem tartották középszernek. 2014-ben általános nézet volt, hogy a legjobb versenyző, akinek nem jutott topcsapat, és a földbe fogja döngölni Pérezt a közös éveik alatt. Pont nem így történt, Pérez szerzett dobogókat és több pontot, lényegében Hülkenberget a további középmezőnyözésre kárhoztatva a Renault-ban, ahonnan végül meg tavaly ki is szorult.

Azért az nem egészen egyértelmű, hogy ha valaki sokat középmezőnyözik, az automatikusan jól megy forgalomban, és jól tudják kezelni a gumikat is varázsütésre. Ha így lenne, nem szorulna ki senki a mezőnyből, mert a nagycsapatok mögött is mindenki jól menne a forgalomban, és optimálisan használnák a gumikat.

A dobogók hiányát igazságtalanság Pérezen számon kérni. Épp ő az a versenyző, aki dobogóra nem jó autókat rendszeresen, évről évre 1-2 dobogóig vitt mindig. A Racing Pointnak idén kutya kötelessége lett volna behúzni minimum a harmadik helyet a tavalyi Merci-koppintással, de ideális esetben a második helyért kellett volna meccselniük. Zak Brown is megerősítette, hogy tempó alapján „nem szabadott volna” a McLarennek végeznie a harmadik helyen.

Az, hogy a Racing Point szezonja mégis úgy sikerült, ahogy, kizárólag az operatív jellegű hibák tömkelege miatt történt. Nem tudom, Pérez mit tehetett volna többet azért, hogy ne az ő nyakába varrd a dobogók hiányát. Nem rajta múlt, hogy nem zsinórban dobogókkal zárta az évet. Törökországban a megtáltosodó Ferrarikat nyomta le és lett második, utána az első bahreini futamon harmadik helyről esett ki motorhiba miatt három körrel a leintés előtt, a következő bahreini futamot megnyerte, Abu-Dzabiban meg a harmadik helyről csocsózta ki Leclerc. Ezek nélkül zsinórban négy dobogót húz be az év végén, és Hamiltont kivéve mindenkinél több pontot szerez ebben a periódusban.

Ezen kívül Imolában teljesen érthetetlen módon hozták ki az SC alatt kereket cserélni - visszaesett dobogós helyről a hatodikra. A csapat később elismerte a hibát. Monzában Norris büntetést úszott meg azzal, ahogy feltartotta Pérezt a boxbejáraton, hogy helyet csináljon magának a double stackinghez, aztán később Verstappen ment neki Péreznek. Ezek nélkül megint csak dobogós helyen végzett volna. Ezt most így fejből, de ezen kívül is volt még hasonló eset.

Alsó hangon is 4-5 dobogója ment el idén önhibán kívül, a megszerzett kettő mellett, szóval igazságtalan vagy vele szerintem. Azt gondolom, ennek az ellenszenvnek részetekről komoly szerepe van annak, hogy Wéberék, akiket nagyon utáltok, Pérezt sokat dicsérték idén, ha jól hallottam (nem nagyon nézek magyar közvetítést).

De meggyőzni nem fogjuk egymást most itt. Jövőre majd minden kiderül. Tartom, hogy Maxi pontjainak a 80%-át hozni fogja, és a futamok kábé harmadában le is fogja győzni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Willy » 2020.12.20. 16:38

9_46_20 írta:
2020.12.20. 11:05
Lehet megfordukt a fejében mi lenne ha valaki mostmár hozna is lét nem csak vinné. Nem tudjuk
Ha megfordult, akkor teljes joggal. Mellesleg a Honda jövőre készíti el az utolsó motorját, amit a Red Bull szeretne tovább használni. Ehhez kell a tőke. Ha csak pénz kellett volna, vitték volna Mazepint, vagy más pénzeszsákot, már ha Albon háttere nem lett volna elég. Így viszont egy (várhatóan) stabil pilótát is kaptak cserébe. Az, hogy a Red Bull ezt nem tudta házon belül elrendezni, nem Perez hibája.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2020.12.21. 16:07

vollebak írta:
2020.12.20. 10:07

Bahreinben, ami tipikusan ilyen, úgy leiskolázta az egyébként gumimágus hírében álló Buttont, hogy csak lesett mindenki.
Micsoda? Még hogy leiskolázta. Buttonosként meg sem láttam, hogy ezt írtad. Perez azon a futamon úgy vezetett mint egy majom állat. Nekiment hátulról Buttonnak, csoda h nem kapott deffektet. Majd nekiment oldalról, és egyszer a gyors részen is. Ezen kívül még nekiment Grosjeannak is, aki éppen akkor nem a hugyó volt hanem áldozat. Pont az a futam volt amikor én is berágtam Perezre.
“As I said the racing was great out there, the only person who wasn’t really was Checo. He was too aggressive I would say. At 300kph you don’t expect your team mate to come alongside you and bang wheels with you. A bit of a surprise and I’m probably not the only one that feels like that.”
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2020.12.21. 16:20

Nigel Hill írta:
2020.12.21. 16:07
Micsoda? Még hogy leiskolázta. Buttonosként meg sem láttam, hogy ezt írtad. Perez azon a futamon úgy vezetett mint egy majom állat. Nekiment hátulról Buttonnak, csoda h nem kapott deffektet. Majd nekiment oldalról, és egyszer a gyors részen is. Ezen kívül még nekiment Grosjeannak is, aki éppen akkor nem a hugyó volt hanem áldozat. Pont az a futam volt amikor én is berágtam Perezre.
“As I said the racing was great out there, the only person who wasn’t really was Checo. He was too aggressive I would say. At 300kph you don’t expect your team mate to come alongside you and bang wheels with you. A bit of a surprise and I’m probably not the only one that feels like that.”
De 2011 kanadától meg elájulsz ahol az isteni Button falhoz kente Hamiltont és Alonso-t is kipöckölte.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2020.12.21. 16:25

Schumixx írta:
2020.12.21. 16:20
Nigel Hill írta:
2020.12.21. 16:07
Micsoda? Még hogy leiskolázta. Buttonosként meg sem láttam, hogy ezt írtad. Perez azon a futamon úgy vezetett mint egy majom állat. Nekiment hátulról Buttonnak, csoda h nem kapott deffektet. Majd nekiment oldalról, és egyszer a gyors részen is. Ezen kívül még nekiment Grosjeannak is, aki éppen akkor nem a hugyó volt hanem áldozat. Pont az a futam volt amikor én is berágtam Perezre.
“As I said the racing was great out there, the only person who wasn’t really was Checo. He was too aggressive I would say. At 300kph you don’t expect your team mate to come alongside you and bang wheels with you. A bit of a surprise and I’m probably not the only one that feels like that.”
De 2011 kanadától meg elájulsz ahol az isteni Button falhoz kente Hamiltont és Alonso-t is kipöckölte.
Még mindig: Hamilton nem is látta amíg össze nem értek, Alonso meg becsukta az optimista Button előtt a kaput :)
De várj nem ez volt az a verseny amit Button 30 kör alatt nyert meg az utolsó helyről? (:v
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.21. 18:18

Nigel Hill írta:
2020.12.21. 16:07
vollebak írta:
2020.12.20. 10:07

Bahreinben, ami tipikusan ilyen, úgy leiskolázta az egyébként gumimágus hírében álló Buttont, hogy csak lesett mindenki.
Micsoda? Még hogy leiskolázta. Buttonosként meg sem láttam, hogy ezt írtad. Perez azon a futamon úgy vezetett mint egy majom állat. Nekiment hátulról Buttonnak, csoda h nem kapott deffektet. Majd nekiment oldalról, és egyszer a gyors részen is. Ezen kívül még nekiment Grosjeannak is, aki éppen akkor nem a hugyó volt hanem áldozat. Pont az a futam volt amikor én is berágtam Perezre.
“As I said the racing was great out there, the only person who wasn’t really was Checo. He was too aggressive I would say. At 300kph you don’t expect your team mate to come alongside you and bang wheels with you. A bit of a surprise and I’m probably not the only one that feels like that.”
Pedig ez történt. Az volt az a futam, amikor először kellett bevallanom magamnak, hogy kurva gyors ez a csikánó.

Amikor megpöckölte Jensont, az valóban benézett féktáv volt. De nem kellett félteni Jensont sem - úgy terelte le a négyes kanyarban pályán kívülre, hogy ha azt Max csinálja meg, itt két egy fél szezonon át fröcsög a fél fórum, hogy micsoda manőver volt. Az pedig már akkor sem tetszett, hogy Jenson wheelbanginget emleget, miközben ő volt az, aki nekiment az egyenes vonalban haladó Péreznek, és nem fordítva.

Itt a videó, nézd meg Pérez mozgását, nézd meg, hogy nem mozdít a kormányon, sőt - el is engedi a kormányt bal kézzel, lenyúl valamihez. Jenson az, aki ekkor nekilendül, Pérez meg balra rántja el. Bárki megnézheti 6:06-tól:



Erre még buttonosként is rohadt nehéz volt azt mondani, hogy ez Checo sara, hát látszik Jenson kocsijának is az eleje, ahogy mozog balra az egyenesen haladó Pérez felé.

És igen, leiskolázta, mert tempóban egész hétvégén jobb volt a csikánó. A 33. körben ment el Jenson mellett, és 24 kör alatt adott neki több mint 10 másodpercet, és négy hellyel előrébb futott be. Ez volt a második megdöbbentő dolog abban a futamban: Jenson gumikopással küzdött (Jenson, aki világklasszis volt mindig a gumikezelésben), Pérez meg a gyorsabb tempója ellenére is jobban életben tartotta a gumikat. Nem véletlenül beszélt kiemelten erről a futamról Jenson a Beyond the gridben is, hogy mennyire meglepte Checo tempója, főleg a hátsó tapadást igénylő pályákon, mint amilyen Bahrein is.

Nekem már akkor, aznap is az volt a benyomásom, hogy Jensont rohadtul frusztrálta, hogy egy fiatal gyerek kikezdi a csapaton belüli pozícióját. Soha nem láttam őt leterelgeti, egyenesben rámozdulni a másikra, csak aznap.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.12.21. 18:29

vollebak írta:
2020.12.21. 18:18

Nekem már akkor, aznap is az volt a benyomásom, hogy Jensont rohadtul frusztrálta, hogy egy fiatal gyerek kikezdi a csapaton belüli pozícióját. Soha nem láttam őt leterelgeti, egyenesben rámozdulni a másikra, csak aznap.
Mondjuk ez Perezről is elmondható, amikor megkapta maga mellé Ocont. :) Megint más kérdés, hogy Ocont sem kellett félteni, illetve, hogy hol tart azóta a pályafutása.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.21. 19:09

Phoebe írta:
2020.12.21. 18:29
vollebak írta:
2020.12.21. 18:18

Nekem már akkor, aznap is az volt a benyomásom, hogy Jensont rohadtul frusztrálta, hogy egy fiatal gyerek kikezdi a csapaton belüli pozícióját. Soha nem láttam őt leterelgeti, egyenesben rámozdulni a másikra, csak aznap.
Mondjuk ez Perezről is elmondható, amikor megkapta maga mellé Ocont. :) Megint más kérdés, hogy Ocont sem kellett félteni, illetve, hogy hol tart azóta a pályafutása.
Nyilván, ezt senki nem szereti, aki magáénak tud egy csapatot. Viszont ott is a legtöbb esetben Ocon volt a hunyó, és igen, ahogy írtad is, nem véletlenül alakul a karrierje úgy, ahogy.

Igazából ezt csak azért említettem, mert Buttont a 17 szezont felölelőt pályafutása során soha nem láttam se előtte, se utána, hogy nekikormányoz valakinek 300-as tempónál az egyenesben, utána meg úgy kitessékeli pályán kívülre a másikat, hogy azt Hamilton vagy Verstappen is csak megirigyelheti. Szóval egészen a karakteridegen manőverekig jutott a frusztráltság miatt, ezért nagyon megmaradt bennem az a futam, hogy még ő nyilatkozta utána, hogy wheelbanging így, wheelbanging úgy Péreztől, amikor pont fordítva történt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2020.12.21. 20:47

vollebak írta:
2020.12.21. 18:18


Pedig ez történt. Az volt az a futam, amikor először kellett bevallanom magamnak, hogy kurva gyors ez a csikánó.

Amikor megpöckölte Jensont, az valóban benézett féktáv volt. De nem kellett félteni Jensont sem - úgy terelte le a négyes kanyarban pályán kívülre, hogy ha azt Max csinálja meg, itt két egy fél szezonon át fröcsög a fél fórum, hogy micsoda manőver volt. Az pedig már akkor sem tetszett, hogy Jenson wheelbanginget emleget, miközben ő volt az, aki nekiment az egyenes vonalban haladó Péreznek, és nem fordítva.

Itt a videó, nézd meg Pérez mozgását, nézd meg, hogy nem mozdít a kormányon, sőt - el is engedi a kormányt bal kézzel, lenyúl valamihez. Jenson az, aki ekkor nekilendül, Pérez meg balra rántja el. Bárki megnézheti 6:06-tól:
Nézem a videót és csak azt látom hogy Perez jobbra tart folyamatosan amíg Jenson mellet már nincs jobb oldalt út, ekkor érnek össze. Button nem tart balra, egész a féktávig. Mégis mit gondolt, hogy Button hülye és lemegy a pályáról? Nem csoda hogy utána úgy kiterelte Perez-t ahogy kell. Lehet hogy neked nem tetszett, de Jensonnak teljesen igaza volt. Perez ott olyan valamit akart megcsinálni Buttonnal, amit csapattársak között nem illik.
Nézd csak meg mennyi hely van Button és mennyi Perez mellett. Ő azt gondolta, majd szépen leszorítja Jensont, aki majd elvesz. Button meg megállt a pálya szélénél, Perez meg nekiment. Nem csoda hogy Button dühös volt utána, még amikor nyilatkozott is. Nem is láthattad máskor őt ilyennek, mert más nem csinált vele ilyet. Az viszont fura hogy a jelenlegi favorit fényezése végett a régi kedvencedet kritizálod :D
Kép
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2020.12.21. 21:35

Nigel Hill írta:
2020.12.21. 20:47
vollebak írta:
2020.12.21. 18:18


Pedig ez történt. Az volt az a futam, amikor először kellett bevallanom magamnak, hogy kurva gyors ez a csikánó.

Amikor megpöckölte Jensont, az valóban benézett féktáv volt. De nem kellett félteni Jensont sem - úgy terelte le a négyes kanyarban pályán kívülre, hogy ha azt Max csinálja meg, itt két egy fél szezonon át fröcsög a fél fórum, hogy micsoda manőver volt. Az pedig már akkor sem tetszett, hogy Jenson wheelbanginget emleget, miközben ő volt az, aki nekiment az egyenes vonalban haladó Péreznek, és nem fordítva.

Itt a videó, nézd meg Pérez mozgását, nézd meg, hogy nem mozdít a kormányon, sőt - el is engedi a kormányt bal kézzel, lenyúl valamihez. Jenson az, aki ekkor nekilendül, Pérez meg balra rántja el. Bárki megnézheti 6:06-tól:
Nézem a videót és csak azt látom hogy Perez jobbra tart folyamatosan amíg Jenson mellet már nincs jobb oldalt út, ekkor érnek össze. Button nem tart balra, egész a féktávig. Mégis mit gondolt, hogy Button hülye és lemegy a pályáról? Nem csoda hogy utána úgy kiterelte Perez-t ahogy kell. Lehet hogy neked nem tetszett, de Jensonnak teljesen igaza volt. Perez ott olyan valamit akart megcsinálni Buttonnal, amit csapattársak között nem illik.
Nézd csak meg mennyi hely van Button és mennyi Perez mellett. Ő azt gondolta, majd szépen leszorítja Jensont, aki majd elvesz. Button meg megállt a pálya szélénél, Perez meg nekiment. Nem csoda hogy Button dühös volt utána, még amikor nyilatkozott is. Nem is láthattad máskor őt ilyennek, mert más nem csinált vele ilyet. Az viszont fura hogy a jelenlegi favorit fényezése végett a régi kedvencedet kritizálod :D
Kép
Nem értem, hogy láthatod úgy, hogy folyamatosan jobbra halad Pérez. Tök egyenesen áll a kormánya, nézd meg - itt is, az általad linkelt képen. Ahogy halad, a pálya bal szélét jelző fehér csík is végig egyenletes távolságra van a bal első kerekétől. Jenson mozog egyedül, még bőven a féktáv előtt. Mondom, ezt már akkoriban is úgy gondoltam, nagyon nem tetszett Jensontól, amit csinált, mert az egyik ok, amiért a kedvencem lett, az az, hogy sosem volt dirty driver.

Nem favoritom Pérez. Kedvelem, és nagyon örülök, hogy maradt a mezőnyben, ráadásul egy jó üléshez jutva, de ez nem egyenlő azzal, hogy valaki kedvenc. Button mindig különleges helyen lesz nálam, valószínűleg az utolsó nagy favoritom, akiért őszintén tudtam lelkesedni. De ez nem jelenti azt, hogy ne látnám be, ha valamiben ő volt a hunyó. Nem volt túl sok ilyen eset a 17 éve alatt - de ez az volt.

Érdekelne, hogy a többiek hogy látják a videót. Bandi, Dani, háromnegyedtíz, Timi, mások - vélemény?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.12.21. 22:39

vollebak írta:
2020.12.21. 21:35
Nigel Hill írta:
2020.12.21. 20:47


Nézem a videót és csak azt látom hogy Perez jobbra tart folyamatosan amíg Jenson mellet már nincs jobb oldalt út, ekkor érnek össze. Button nem tart balra, egész a féktávig. Mégis mit gondolt, hogy Button hülye és lemegy a pályáról? Nem csoda hogy utána úgy kiterelte Perez-t ahogy kell. Lehet hogy neked nem tetszett, de Jensonnak teljesen igaza volt. Perez ott olyan valamit akart megcsinálni Buttonnal, amit csapattársak között nem illik.
Nézd csak meg mennyi hely van Button és mennyi Perez mellett. Ő azt gondolta, majd szépen leszorítja Jensont, aki majd elvesz. Button meg megállt a pálya szélénél, Perez meg nekiment. Nem csoda hogy Button dühös volt utána, még amikor nyilatkozott is. Nem is láthattad máskor őt ilyennek, mert más nem csinált vele ilyet. Az viszont fura hogy a jelenlegi favorit fényezése végett a régi kedvencedet kritizálod :D
Kép
Nem értem, hogy láthatod úgy, hogy folyamatosan jobbra halad Pérez. Tök egyenesen áll a kormánya, nézd meg - itt is, az általad linkelt képen. Ahogy halad, a pálya bal szélét jelző fehér csík is végig egyenletes távolságra van a bal első kerekétől. Jenson mozog egyedül, még bőven a féktáv előtt. Mondom, ezt már akkoriban is úgy gondoltam, nagyon nem tetszett Jensontól, amit csinált, mert az egyik ok, amiért a kedvencem lett, az az, hogy sosem volt dirty driver.

Nem favoritom Pérez. Kedvelem, és nagyon örülök, hogy maradt a mezőnyben, ráadásul egy jó üléshez jutva, de ez nem egyenlő azzal, hogy valaki kedvenc. Button mindig különleges helyen lesz nálam, valószínűleg az utolsó nagy favoritom, akiért őszintén tudtam lelkesedni. De ez nem jelenti azt, hogy ne látnám be, ha valamiben ő volt a hunyó. Nem volt túl sok ilyen eset a 17 éve alatt - de ez az volt.

Érdekelne, hogy a többiek hogy látják a videót. Bandi, Dani, háromnegyedtíz, Timi, mások - vélemény?
Akkor én most egyet ide-egyet oda. :mosoly:
Ez a kép közvetlenül a találkozáskor van. Azt nem merném állítani, hogy Buttonnak ott nem volt helye még jobb oldalon.
Snapshot - 22.jpg
Snapshot - 22.jpg (93.77 KiB) Megtekintve 765 alkalommal
Ez a kép is közvetlenül a találkozás előtt van. Itt meg azt nem merném állítani, hogy Pérez kormánya egyenesben áll.
Snapshot - 22.jpg
Snapshot - 22.jpg (93.77 KiB) Megtekintve 765 alkalommal
Csatolmányok
Snapshot - 23.jpg
Snapshot - 23.jpg (63.85 KiB) Megtekintve 765 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Sergio Perez

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.12.21. 22:42

Az első képet nem tudom, miért ismétli meg. :(
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt